van houtens cacao 77ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 November 1936 Vijfde Blad No. 23515 UIT DE OMSTREKEN Griep verdreven. Er is er is er is geen goedkoopere cacao en duurdere cacao, maar betere dan LUCHTVAART Groote vliegtuigorder. THIJS IJS M HET HAAEJX-EI Dj afd. „Aalsmeer" van het Ned. Pad- vlndsters Gilde hield een bijeenkomst in hotel „Floralia" onder leiding van mevr. Hltsema- Na haar openingswoord, las de secretaresse, mej. Moll, de notulen en tracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Mevr. Scholtsz, penningmeesteresse, sal verslag over den financieelen toestand Mevr. Ritsema dankte de functionarissen voor haar arbeid, waarna mevr. Bruynzeel uit. Zaandam, district-commissaresse het joel der beweging uiteenzette. De pad- vindsters luisterden de bijeenkomst op door gezang. Hierna werden films ver toond door prof. Landberg uit Delft, waaT- in liet zomerkamp in Vorden een groot aandeel had en van het jubelkamp in Boes- terberg. Men heeft van een en ander bui tengewoon genoten! AALSMEER. Bijeenkomst der Padvindsters. BENTHUIZEN. Een electrisch Poldergemaal. De stemgerechtigde Ingelanden van de Benthuizer Noord en Zuid en Benthorner- polder kwamen ln vergadering bijeen. Zoo- als eerder is bericht, is op 23 Mei j.l. be- joten een geheel electrisch gemaal te dichten. Daar de groote minderheid welke tegengestemd, bij de hoogere besturen iterk had geageeerd. werd op voorstel van iet bestuur op 8 Juli J.l. besloten het eer ier genomen bemalingsbesluit te vernletl- >en en een verder onderzoek in te stellen, ja dit onderzoek is op 3 Aug. j.l- opnieuw lesloten over te gaan tot het stichten van ■en electrisch gemaal. Thans werd na «er lange discussies bésloten de molens te aten vervallen, een gemaal te stichten en lisrvoor een leening aan te gaan, groot 26.000.a part tegen een rente van 4%. let bureau Stuurman en Zn., te Waddlnx- reen is met de uitvoering van het werk lelasi. „De laatste drie Jaren had ik veel last van griep en ofschoon ik verschillende mid delen probeerde, hielpen zij geen van alle. Toen las ik over Karsote en besloot het te probeeren. Ik had hoofdpijn droge keel, waterige oogen en kon niet door mijn neus ademhalen. Na twee flacons Karsote waren alle sporen van griep verdwenen. Ik heb Karsote nu altijd bij me het is 'n wonder lijk middel. P. T. Karsote is een nieuw, bacte- rlèndooderill middel, dat de bacteriën van griep en in fluenza in weinige minuten vernietigt. Sprenkel slechts een paar druppels Karsote op een zakdoek en adem diep den welrie- kenden damp in. Karsote opent snel de verstopte neusgaten, verwijdert het lastige slijm achter uit de keel en heeft een ver- zaohtenden invloed op de ontstoken adem halingsorganen. 2466 Karsote is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k f. 0.90 per flacon zakformaat i en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegrepen. (Ingez. Med.) LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, dochter van li M. de Haas en M. v. d. Zwet Johan- ies Hubertus, zoon van M. J. Urlings en j M. Quaks. Ondertrouwd: B. Baartse en A Blljleven Getrouwd: J. v. Diest en A. C. Bus P. uilenburg en J. C. Frauenfelder J. an Dorsten en H. Beukers. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Hogewonlng, van Wasse- ar P- Phillppo, van Hlllegom H. .eyers en gezin, van Sassenheim. Vertrokken: E. Boksch, naar Noordwijk J. Th. Witteman, naar Heemstede P. Wagemaker, naar HaarlemW. p. nneveld, naar Renkum P. v. Roode, I Haarlemmermeer. - De Ohr. Geref. Kerk aan de Veldhorst raat wordt van centrale verwarming voor- en. Men is thans druk met den aanleg "g. Bij de eerste telling van de wlntercol- "te voor de Diaconie der Herv. Kerk is 1555 (vorig Jaar f.1400) bijeengebracht, n mooi resultaat. Ter vervulling van de 3 vacatures in et kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden ekozen de heeren H. C. Albers, W. v. Blit- "rswijk Az. en B. v. d. Linden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van H. J. den Haan C. Oudwater Hendrik Karei. z. van H. van Klaveren en J. M. van Iterson. Ondertrouwd: H. J. Steenman. 64 Jaar. 'uwnaar van A. M. Kriinen en G. Glas- reen L. B. van Elten j.m. 26 en H. Ischmeüer. j.d. 23 iaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. A. v. d. Anke, Brouwers- aat 112, v. Katwijk G. J. Tuihof, Lan- naart 88, v. Den Haag - A. de Vos. Vliet 3 36, v. Warmond A. de Wolf, huis- "Udster, Hofstraat 20, v. Leiden G. Se- 's, wijkverpleegster, Vliet Z.Z. 24. v. Rot- etdam Joh. de Vink, db„ Oegstgeester- ej 28, v. Leiden. Vertrokken: Cath. E. Coulander, huis- oudster, n. Katwijk, Sandtlaan 34 C. J. Coster, n. Wassenaar, Oostdorperweg 50 G. v. Vliet en gezin, n. Oegstgeest, Val- nburgerweg 17 M. Ramkema, huis- udster, n. Enkhuizen, Zand 10 J. e, landbouwer, n. Leiden, 3 October- aat 43 M. L. A. van Vreeswijk, ver egster. n. Haarlem, Hazepaterslaan 8 Heemskerk, bloemistknecht, n. Berlijn G. de Monije, bloembollenhandelaar n. «geest, Regentesselaan 7. Aanrijding. Op den Heerenweg werd de heer A. alhier, aangereden door een passeeren- Personenauto en ernstig verwond, w Jonker, die de eerste hulp verleende, 'te overbrenging naar het Ac. Zieken- ^noodzakelijk. Het bestuur van de Ver. Werkeloozen. "Bs tot in sta--uding van het ont- J®tu«slokaal. is thans als volgt samen- j™; P. Zwaan. Ie voorzitter; G. van voorzitter; P de Ruyter le pen ner; J v. d. Kwaak 2e penning- J (vJri N- v d- Eykel Dz.. le secretaris; biunct °0rn' 2e s€creta!ds' J Brussee alg. "Evenals vorige iaren zal ook thans '0 de zaal voor Chr. Belangen een !savond worden gehouden. kjj Dl. Nationale Chr. Werkmansbond lijn winter-werkzaamheden weer SASSENHEIM. Verkooping. In „Het Bruine Paard" had de openbare vrijwillige verkooping plaats van een huis en erf met tuin en eenlge perceelen bloem bollenland, ten overstaan van notaris P. H. Romeijn te Warmond. Perceel 1. Een Huis en erf met tuin ln de Hoofdstraat No. 224 te Sassenheim groot 2 A. 32 c.A. In bod op f.4000 gemijnd op f.800 door den heer M. J. van Breda, qq. Perc. 2. Een perceel best bollenland aan den ouden Heerenweg te Voorhout bij de Jacoba van Beierenlaan, zijnde de meest Z.W. akker in den Beek polder, benevens een houtwal. In bod op f. 2000. Niet gemijnd. Perc. 3. Een perceel best bollenland, gelegen naast No. 2. In bod op f. 1900. Niet gemijnd. Perc. 4. Een perceel best bollenland gelegen naast No. 3. In bod op f. 1900. Niet gemijnd. Perc. 5. Een perc. best bollenland gelegen naast nummer 4, zijnde dit bollenland te Voorhout, totaal gr. 1 H.A., 37 A. In bod op f. 1950. Niet gemijnd. De perceelen 2 tot en met 5, totaal in bod op f. 7750. gemijnd op f. 850 door den heer S. Verdegaal. Perc. 6. Een perceel best bol lenland in den Simonspolder te Warmond groot 1 H.A. 30 c.A. In bod op f. 1300. Ge mijnd op f. 300 door den heer S. Verdegaal. Alle perceelen zijn gegund. STOMPWIJK. Burgerlijke stand. Bevallen: A. P. van Haaster geb. van Bemmelen; M. Schrama geb. van Hoeven d.; J. M. Wlgt geb. Ferwerda z.; A. H. van Lochem geb. Groenewegen z. Overleden: W. Vermeer m. 77 jaar: J. A. W. Buve geb. van der Val vr. 64 jaar. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot het aangaan van een lee ning, groot f. 35.000, welk bedrag komt ten bate van de R.-K. scholen ln de buurt schap in verband met art. 205 L.O.-wet. VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: H. F. P. Elligens en H. M. Heynen. Jaarvergadering A.R. Prop. en Studieclub „Groen van Prinsterer." De A.-R. Propaganda en Studieclub „Groen van Prinsterer" hield haar jaar vergadering, onder voorzitterschap van den heer A Vogelaar. De voorzitter opende. Na de jaarversla gen van secretaris en penningmeester volg- VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Martina, d. v. A. F. Lane en J. C. v. d. Kley Jan Marinus, z. v. M. Kutterink en J, Wit. Ondertrouwd: B. C. Haneveld. 23 j. en E. v. d. Peppel 24 j. Getrouwd: A. Bergsma 36 j. en M. A. Grondhout 30 j. C. A. Doeswijk 34 j. en C. J. v. d. Kley 24 J. Overleden: E. H. J. Guldemond 60 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. W. van Stapele, Haagweg 4. v. Hilversum M. W. van der Wllk, Noortheystraat 31, v. Den Haag G Snij ders, Donklaan 51, V. Rijswijk C. W. Tie- land, Oranjekade 37, v. Zeist P. Buwal- da, Wijngaardenlaan 3 M. v. Utrecht H. M. A. Heynen, Schoolstraat 80, v. Veur Jac. Tieland, Oranjekade 37, v. Zeist P. Jongeling, Papelaan 172, v. Wassenaar H. Karremans, Burg. Vernèdepark 7, van Zoeterwoude. Vertrokken: Th. J. H. Jorna, n. Lisse J. Maas, n. Leiden. M. A. Grondhout, n. Amsterdam H. C. Teske, n. Edam A. Riegelhaupt. n. Palestina C. J. M. Turk. n Zoeterwoude Th. C. Brunsveld, n. Arnhem W. J. v. d. Hurk, n. Haarlem J. Mulder, n. Den Haag C. Dys, n. Lel den C. Kemmers, n. Den Haag M. de Mey, n. Leiden J. C. Koudijs, n. Leiden. Gevonden: 2 wollen kinderhandschoe nen, rugzak, bril met hoornen montuur, armbandhorloge. Inlichtingen bij de po litie op werkdagen tusschen 9 en 10 uur voormiddags. 2471 (Ingez. Med.i WARMOND. De kermis der „Graalwacht", gehou den in de zaal van ,.de Zon", ls een groot succes geworden. Diverse mooie stands en aardige attracties hebben daahaoe bijge dragen. Bij de opening is o.a. een aardig moment geweest de huldiging van H.K.H. Prinses Juliana, bijgelegenheid van Haar verloving, waaraan alle Graalleden deel namen. Een woord van hulde komt toe aan den J| Wi - heer G. van Dijk, die op artistieke wijze de de bestuursverkiezing.^Aftrêde'nd"waren''de I decoratie heeft verzorgd, hetgeen het fees- ^evan. «en. heeren M. Zandbergen, G. Kruik en W, Zonneveld Gekozen werden de heeren F. Limburg. B. J. v. d .Sijs en M. v. Dlggele. De boeken van den penningmeester wer den gecontroleerd door de heeren J. Ba- rendrecht en M. Vercouteren, welke in orde werden bevonden. De heer A. Vogelaar sprak daarna over „De a.s. verkiezingen". Spr. zag terug op de vier afgeloopen re- geeringsjaren van het kabinet Colijn. Wij kunnen God danken voor hetgeen Hij ons ln dit Kabinet heeft gegeven, aldus spr. Tijdens deze werkperiode ls er een an dere groep in ons land. die de afgeloopen jaren niet heeft opgehouden met modder te gooien naar onzen Minister President, welke tegenwoordig van alles, dat niet naar den zin gaat, de schuld krijgt. De keuze Fascisme of Communisme welke door de N.S.B. wordt opgedrongen en door onnadenkenden wordt herhaald, gaat gelukkig in ons land niet op. In de eerste plaats heeft het Communisme in Holland niet zulk een vlucht genomen als in an dere landen en in de tweede plaats, als er nog een partij bestaat als de A.R. Partij, welke leeft uit haar beginsel en daarvoor wil strijden, zal er voor de N S B. geen plaats zijn. De A.R. Partij blijft een principieele po litiek voeren, waarna spr. het Verkiezings manifest besprak. Men zal bovenal tot God's eer werkzaam zijn. Na een uitvoerige bespreking werd gezongen Ps. 89 8 en volgde sluiting met dankgebed. Uitvoering Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes". Het Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes" met afd. Meisjeskoor gaf in de Geref. Kerk de 4ae uitvoering onder leiding van mej. Riek Meijering, met medewerking van den heer Han Zirkzee, van Leiden. De opening geschiedde door ds. P. D. Kuiper. De uitvoering heeft de stoutste verwachtingen weder overtroffen. Het Kinderkoor had een flink aantal met zorg gekozen versjes ingestudeerd, hoewel het Meisjeskoor ook niet achterbleef. In tegendeel, deze jongedames gaven blijk riet alleen de zangkunst machtig te zijn, doch bleken ook de moderne talen, waarbij het Esperanto niet was vergeten, te -kun nen spreken. Als verrassing kreeg men een aardig zangspel te zien, dat keurig is opgevoerd. De jaargetijden waren uitgebeeld door vier sopraantjes, welke correct de solopartijen zongen. De geheele uitvoering getuigde van een zeer degelijke voorstudie. Een glanspunt was het Poppenwiegelied van Cath. van Rennes, gezongen doorLeni van der Neut, wier sopraantje tot achter in het kerkgebouw duidelijk te hooren was. Een hartelijk applaus was dan ook wel verdiend. De heer Han Zirkzee zorgde voor een uitstekende begeleiding en gaf nog een pianosolo n.l. „Herfstschetsen", van Wilson G. Smith. De heer J Wiepkema bracht den jeugdigen zangeressen hartelijk dank voor deze schit terende uitvoering, alsmede de dirigente mej. Riek Meijering. Spr riep de vereenl- ging een hartelijk „Tot weerziens" toe. waarna hij voorging in dankgebed. telijk aanzien ten zeerste verhoogde. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. v. Asten, bloemist. Raap horstlaan 33 J. Beekman en vrouw, huis bewaarder. v. d. Oudermeulenlaan 6 A. B. v. Bekkum. dienstbode. Groot Hoefijzer laan 75 C. Bindreiter. dienstbode. Laan van Koot 39 - Wed. S Meihuizen geb. Binnerts z.b Schouwweg 72 W. P. Th. Butitendiik en gezin, koopman. Laan van Rhemen van Rhemenshulzen 17 C. J. L. Coster, broodbakker. Oostdorperweg 50 W. Engel vertegenwoordiger. Crocusstraat 38 J. C Klikee. z.b. Groot Hoefijzerlaan 21 K. Konrad. dienstbode. Duinvoetlaan 2 A. H. de Laater. dienstbode. Koniinen- laan 8 Wed E. J. van Lier, geb van Lier z. b„ Schouwweg 72 D. v d. Marei, sla ger. Schoolstraat 12 D. W v. d. Meer, z. b.. Crocusstraat 1 E. M. Nicholson, gouvernante. Duinrell 2 C. Pozzo. dienst bode Groot Hoefijzerlaan 67 J. van Rhee en vrouw, kleermaker. Schoolstraat 68 C. G. van Schalk z. b.. Park Oud Wasse naar 1 A. M. C. Schoonheiit. z. b., van Heeckerenstraat 5 C. Schreuders en gez., boekhouder Santhorstlaan 33 E. Till- mami. leerl. kookster, Eikenlaan 3—5 A. J. Vrijhof, dienstbode Nassaulaan 8 M. Weiss, dienstbode. Laan van Koot 8 P. Wilnia. landarbeider Deijlerwee 35, Vertrokken: P W. G. M. Julicher naar Beesel Reuver 464 L. J. v. d. Zanden en gezin, naar Den Haag Gouverneurlaan 377 M. Boves. naar Den Haag Waalstraat 41 J. Haken en eezin. naar Ede Geld.. Veenderweg 67 Wed. J. Visser geb. Oije- vaar. naar Rijswijk Z.H.. Delftscheweg 5 P Th. M. van Dartel, naar Dordrecht, de la Reiistraat 30 A. van Beesten geb. v. Emmerik naar Hilversum Lage Naarderweg 13 Z Spreider, naar Den Haag v. Hoey- laan 3 Ch. van Brink, naar Sidney Australië C. Passens naar Den Haag, Schenkkade 23 J. C. Neijzen, naar Wog- num. St. Agnesgesticht C. van Voorts, naar Lisse, Kanaalstraat 168 C. J. M. Pauwels naar Arnhem. Zaslaan 9 J. van Lunteren naar Den Haag. van Hogenbouck- laan 83 B. J. v. Noort en vr. naar Eind hoven. MaTia Stuartstraat 2 M. Sammet naar Den Haag. de Sillestraat 108 M. Schero naar Den Haag. van Diepenburch- straat 74 M. Weiner, naar Den Haag. Hofzlchtlaan 27 G. Demant. naar Den Haag Nassauplein 24 A. J. Rotman, naar Apeldoorn, SaimatralAan 149 J. P. Wig man, n. Wamel aan boord schip „Hen-Cor" Burgerlijke Stand. Geboren: Nlcolaas August, z. van J- Blom en J L. D. Veth Arie. z. van P. Versteeg en J. F. Robertz Petrus Jacobus Jasper z. van J. J. van der Spek en C. G. M. Ruijg- rok Sape Anne, z. van R. Zijlstra en M. van der Land iaar. echtg. van B. J. Barendse Catha- Overleden: Anna Jacoba de Haan. 68 rina Adriana Antonia Biimans 81 iaar Ritske Clewits. 64 iaar wedr. van J. Russer. Ondertrouwd: P. C Chaudron en M. J. Hoek. Getrouwd: J Slootweg en J. M. Brederode Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". De. afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield in een der zalen van kasteel Oud Wassenaar een öruk bezochte vergadering, waarop werden uit gereikt de prijzen, behaald bij de tulnkeu ring 1936. De Voorzitter van de afd.. de heer Pol derman, verwelkomde ln het bijzonder Jhr, Dedel, patroon der afd. en lid van het Hoofdbestuur van de Mij., de afgevaardig den van samenwerkende vereenigingen „Wassenaar Vooruit", de Parken, Nieuw Wassenaar, Deijleroord en het bestuur van Bloembollencultuur. Spr. dankte de commissie voor de keuring en den Secretaris den heer Karsten voor het vele uitstekende werk. Ook herdacht pr. den overleden voorzitter van de com missie, wijlen den heer Witte, die zooveel voor de commissie en de afd. heeft gedaan. In de vacature Witte werd voorzien door de benoeming van den heer van Drent. De heer van Drent memoreerde het ver lies dat de afd. leed door het overlijden van den heer. Witte. Spr. zag in de verfraaiing van de tuinen een groot gemeentebelang. Hij wekte de aanwezigen op mede te doen aan de tuin- keuring. De secr. van de commissie, de heer Karstens, besprak het technisch gedeelte van de keuring. De heeren Maarssen, Aartse en Wiegerink werden aangewezen voor de keuring dei ingezonden planten. De heer de Gans had met een fraaie Inzending Chrysanthemums een groot succes en behaalde daarmede 4 eerste prijzen en een 2en prijs. De heer de Gooljer behaalde een 3en prijs voor Chry santhemums. De heer Polderman herdacht het 25-jarig jubileum van den heer Anderson als tuin baas op Voorlinden. Namens het hoofdbe stuur werd hem een diploma gezonden en namens de afd. een cadeau. Jhr. Dedel bracht namens het hoofd bestuur de afd. Wassenaar hartelijk dank voor al het gedane werk. De medaille van het hoofdbestuur voor het hoogst aantal punten over drie jaren werd uitgereikt door jhr. Dedel aan mevr. v. Klaveren. De bronzen medaille van het hoofdbestuur werd behaald door mevr. Vermeer. De heer v. d. Drift bracht namens de buurtvereen. „Nieuw Wassenaar" dank aan het bestuur. De niet afgehaalde prijzen en diploma's kunnen binnen een weck worden afge haald bij den heer de Gans, tuinbaas bij den heer D. Th. Ruys. Ter vergadering gaven zich negen personen als lid op. Gevonden: een sierspeld, een paar handschoenen, een gymnastiekschoen, een alpino, een dameshandschoen, bril met montuur, heerenparapluie, een duif, aan- teekenboekje, kindersokje, kinderpetje, zuurstofcylinder, teekenboekje, heeren handschoen, koperen gewicht, duimstok. ZEVENHOVEN. Bijdrage Gemeentetoren- De bijdrage der Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk voor een nieuwen gemeente toren enz. bedraagt f. 3000. De nieuwe R.K. Kerk. Met den bouw der nieuwe EK. Kerk vordert men goed. De pannenbedekking ls gereed, terwijl de toren zijn voltooiing na dert. Loop der bevolking. Vertrokken: Gezin Stigter naar Alphen a- d. Rijn Wed. van der Burgt, idem. Voor Koolhoven en Aviolanda. De vliegtuigenfabriek Aviolanda te Pa- pendrecht heeft order gekregen voor den bouw van zestien vliegtuigen, als onder deel van een opdracht aan Koolhoven te Rotterdam. Deze vliegtuigenfabriek heeft een bestelling voor 114 vliegtuigen gekre gen. waarvan 24 voor buitenlandsehe re kening en 90 voor Soesterberg, Marine en Koloniën. o DE POSTVLUCHTEN. Om 5.27 uur is gistermiddag de „Nach tegaal" ob Schiphol geland. Onder de thuisgebrachte passagiers be vond zich dr. Kurt Zienke. de Duitsche ge zant in Afghanistan. JAPY GESTRAND. De Fransche vlieger André Japy die van Parijs naar Tokio vloog, heeft over de Chineesche zee sterken tegenwind moeten overwinnen en toen hii de Japansche kust naderde ook zware slagregens. Daardoor is ht1 gedwongen geworden od het eilandje Kioe-Siioe. het zuideliikste van de eilan den groep waaruit Japan bestaat, een nood landing te doen. die niet gelukkig afge loopen is Het toestel is ernstig beschadigd en de vlieger is vrij ernstig gewond zoodat in elk geval geen sprake kan zijn van voortzetting van zijn tocht. Jaoy brak een been en kreeg eenige hoofdwonden. Levensgevaar ls er niet. Nader wordt nog gemeld: Het schijnt, dat Japy nabij Foekoeoka een noodlanding heeft willen maken, doch door den hevigen regen en dikken mist uit den koers is geraakt en tegen den berg Seboeri is gevlogen, welke gelegen is op de grens tusschen de prefecturen Saga en Foekoeoka. De slag van de botsing werd gehoord door houtskoolbranders, die on middellijk de brandweer waarschuwden. Meer dan honderd brandweerlieden be klommen den berg, waar zij het wrak van het toestel vonden. Japy werd uit de wrakstukken gehaald en naar het zieken huis vervoerd, waarbij zijn parachute als draagbaar werd gebruikt Japy's verwon dingen zijn van ernstigen, doch niet van levensgevaarlijken aard Hij heeft een diepe wonde aan het voorhoofd, alsmede breuken in schouderbeen en rechter dij been, waarvan de genezing wel een half jaar zal duren. Japy verzocht den journalisten aan zijn moeder te telegrafeeren. dat zijn wonden niet ernstig zijn en tevens aan het blad „Intransigeant", „dat hij den tocht helaas niet had kunnen volbrengen, doch dat de machine zich prachtig gehouden had". Het keizerlijk luchtvaartgenootschap heeft be sloten aan Japy de medaille van verdienste toe te kennen voor zijn recordvlucht van Parijs naar Japan. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! 4. Zoo kwamen zij bij Simmie's huisje aan en d-aar beduidde Sim dat Thijsje stil moest staan. Hij zei: „Kijk nu eens even rond, dan zie je daar mijn haantje Kukelbont hij staat vol trots te kraaien en met zijn staart te zwaaien en voor hem ligt het ei." Het was, zooals vriend Sim het zei daar stond de trotsche Kukelbont en 't ei lag voor hem op den grond; het beest was schor van al zijn luid gekraai. „Wel, wel." sprak Thijs, „dat iS heel fraai. Maar 'k wil dat hanen-ei, dat daar zoo ligt le prijken toch wel eens van dichtbij bekijken." Hij trad dus op het eitje toe. Kukelbontje kraaide zich dood-moe en snakte op het laatst naar lucht; hij kón niet meer. En nu riep Thijs: „Ik hoor in 't ei een licht gerucht ja, ja, nu hoor 'k het wéér!"

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17