tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 19 November 193J KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN UIT DE OMSTREKEN AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. US SE. Geref. Gem. (verbeterde opgave): Nam. 7 uur, leesdienst. NOORD WIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Nam. 8 uur, ds. Kloos terman van Amsterdam. VOOR VRIJDAG 20 NOVEMBER. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Julianaweg 27; Nam. half acht, ds. Gris- nlgt van Harderwijk. ZEVENHOVEN. Chr. Geref. Kerk (Polder)Nam. 6 3/4 uur, ds. Venema van 's Gravensande. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Loblth, J. W. Sep- meijer. cand. te Maasdam. Ds. A. MULDER. A s. Zaterdag hoopt ds. A. Mulder, em.- predlkant te Zeist, zijn gouden ambtsjubi leum te vieren. Arend Mulder werd 3 April 1860 te Dwin- geloo geboren en genoot zfjn eerste op leiding op het Instituut Hasselman te Nleuwendijk, waaraan voor Latijn en Grieksch o.a. verbonden '.varen de predi kanten J. Bavinck en D. K. Wielinga. Zijn verdere opleiding ontving ds. Mulder aan de Theologische School te Kampen en werd in 1886 candldaat. Na door zijn broer, ds. R. Mulder te Haarlem bevestigd te zijn deed hij zijn intrede bij de Gereformeerde Kerk te Bolnes met een predikatie over Marcus 16 20. deze woordenen de Heere wrocht mede. Van 21 November 1886 stond hij te Bol nes. vertrok in 1892 naar Schoonreweerd, in 1904 naar Strljen eh 27 Dec. 1914 naar Abcoude. 30 Juni 1925 verkreeg ds. Mulder wegens ziekte eervol emeritaat. Als em.-pred. mocht de jubilaris nog zeven jaren te As- peren arbeiden. In Zuid-Holland was ds. Mulder dikwijls afgevaardigde naar de Part. Synode en was verscheidene jaren deputaaat naar Art. 19 K. O., terwijl hij ook zitting had in het bestuur van het Provinciaal Weeshuis te Middelhamis en in de A.-R. Klesvereeni- ging de functie van voorzitter vervulde. CHR. ARBEIDERS IN DE VOEDINGS- EN GENOTMIDDELENBEDRIJVEN. Nu de heer A. Hanemaaijer, oud-wet houder van Rotterdam, is benoemd tot burgemeester van Leerdam, zal hij aftreden als vrijgestelde en voorzitter van den Ned. Centr. Bond van Chr. Arbeidersisters) in de bedrijven van Voedings- en Genot middelen. In zijn plaats is nu tot bondsvoorz. benoemd de heer J. Z. Kannegieter te Rotterdam, tot dusver secretaris van den bond. Als secretaris zal nu optreden de heer T. El- singa te Rotterdam, die reeds enkele jaren als vrijgstelde bi) deze organisatie werk zaam is. STRAFBARE POGING TOT UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Tot f. 3000 boete subs, 3 maanden hechtenis veroordeeld. Voor den kantonrechter te Arnhem heeft terecht gestaan een bloembollenhandelaar uit Voorhout wegens poging tot uitvoer van bloembollen, zonder toegelaten te zijn over eenkomstig art. 2 van het bloembollensa- neerlngsplan-1935 (hij ls dcx>r de Ned. Sier teeltcentrale niet erkend als exporteur). Op 3 October heeft verdachte te Voor hout vijftien kisten bloembollen, voor het overgroote deel tulpen en verder hyacin then en crocussen. per auto naar Arnhem doen vervoeren. Nadat de partij was opge slagen in een loods van de G.T.M. is zij naar Zevenaar gebracht. Verdachte vond daar geen opslagplaats en deed ze naar Arnhem terugbrengen en in een ander ma- ;azijn opslaan. Daarna zijn de bloembollen r. beslag genomen. Ambtenaren, belast met de opsporing van strafbare feiten in zake de Landbouwcrislswet, hadden tijdens het transport de auto gevolgd. De kantonrechter heeft gistermiddag in deze zaak vonnis gewezen en verdachte veroordeeld tot een geldboete van f. 3000 subs, drie maanden hechtenis. Voorts zijn verbeurd verklaard de in beslag genomen kisten met bloembollen. (Hbld.) ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE. De najaarszitting. In de gisteren te 's-Gravenhage voortge zette najaarszitting van de Algem. Syno dale Commissie werd, na opening der ver gadering op gebruikelijke wijze en aanvul ling van het agendum, een commissie be noemd voor de afschriften van besluiten, genomen beslissingen en uitspraken in hooger beroep. Leden zijn de predikanten ds. F. Tammens te Oostwold en ds. J. W. J. Addink te Heeze. De president bracht rapport uit van de gehouden besprekingen in de commissie voor de buitenlandsche kerken, die Dins dagavond vergaderd heeft en waar o.a. ter sprake kwamen de moeilijkheden van fl- nancieelen aard, waarin de Protestanten in Weenen-West zich bevinden ten aan zien van het bouwen van een kerk, terwijl het bouwterrein aanwezig is. Ook de Tsje chische gemeente te Weenen is in nood. Betreurd werd de geringe offervaardigheid bij het steunen van de niet-Arische Chris tenen, waardoor de financieele nood zoo groot is geworden. De vergadering besloot aan alle kerke raden een uitnoodiging te richten om ter gelegenheid van het as. huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bern- hard, hetzij op den dag zelve hetzij op een anderen daarvoor geschikten dag, een kerkdienst te willen houden. De president verdaagde de zitting hedenmorgen. tot VEREEN VRIJZINNIG-HERVORMDEN IN ZUID-HOLLAND. In „Ons Gebouw" te Delft is gisteren een algemeene ledenvergadering gehouden van de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden in Zuid-Holland. De heer L. J. van Dijk uit Rijswijk, voor zitter der vereeniging, opende de vergade ring met een hartelijk welkom: hij richtte zich hierbij in het bijzonder tot prof. Eerd- mans. Vervolgens gaf hij een overzicht van den toestand van de gemeente en conclu deerde dat de toestand in de provincie gunstig is, waarvan het nieuwe gebouw in Den Haag het voorbeeld is. In Rotterdam heeft men onder de eminente leiding van ds. Westmijse reeds een ledental van meer dan tweeduizend bereikt. Voorts is het aantal Vrijz. Hervormden in land en ge meente stijgende. Er zijn ook minder gunstige kenteekenen. Vooral in kleine afdeelingen is een afne ming van het aantal leden te constatee- ren. Het is jammer dat de gemeente Ouds- (hoorn voor de vrijzinnigen verloren is ge gaan. Ds. C. de Jongh uit Gorinchem sprak hierna een wijdingswoord. Besloten werd aan de afd. Zwijndrecht een subsidie van f. 75 te verleenen; even zoo aan de afdeelingen Loosduinen en Dordrecht een subsidie van f. 50. Aan de afdeeling Overschie werd ter beschikking gesteld het orgel uit de opgeheven afdee ling Schlebroek. Ds de Jongh deelde mede. dat de ver kiezingen in Gorinchem weer door de vrij zinnigen gewonnen zijn. Des namiddags heeft mej. dr. N. A. Bruining een lezing gehouden over de Passie-spelen te Ober-Ammergau en daar bij een serie lichtbeelden vertoond. Besloten werd de voorjaarsvergadering te Gouda te houden. Bij de rondvraag werden enkele onder werpen van huishoudelijken aard bespro ken, waarna de heer L. J. van Dijk de ver gadering sloot. Een collecte voor de propagand" :om missie" bracht f. 19,45 op. N.R.Crt. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Mej. v. d. H. te Noordwijk Binnen had alleen maar met haar vinger naar den onderwijzer F. gewezen en toch stond ze terecht wegens mishandeling. De verklaring dat ze alleen maar had gewezen, was van de juffrouw zelve: die van de mishandeling van den betrokken onderwijzer. Deze deelde aan den Politierechter te Den Haag mede. dat de juffrouw hem een ste- vigen klap had gegeven, die behoorlijk aan kwam. De verdachte betoogde dat de mishande ling heelemaal niet had plaats gehad, doch de Politierechter merkte op. dat verschil lende schoolkinderen 't feit hadden gezien. Daarop zei de juffrouw, dat de meester HAARLEMMERMEER. HET ASPHALTEEREN EN BESTRATEN DER tVEGEN. Het wegenvraagstuk tot oplossing gebracht. De uitgestrekte gemeente Haarlemmer meer kan thans bogen op een over 't alge meen in stekende conditie verkeerend we gennet over een afstand van meer dan 150 K M. zooals in weinig plattelandsgemeen ten in Nederland zal worden aangetroffen. Verschillende gunstige factoren hebben er in den laatsten tijd toe medegewerkt, dat het wegenvraagstuk thans vrijwel geheel tot oplossing is gebracht. Naast een woord van respect voor de be langrijke werken die van wege den Provin cialen Waterstaat met den aanleg van de primaire wegen zUn tot stand gebracht en hetgeen nog verder voor het onderhouden en verfraaien daarvan wordt verricht, past zeker ook een woord van hulde en dank aan het bestuur van den Haarlemmermeerpol der voor de energieke wijze, waarop dit college ls voortgegaan om de aanvankelijk ten aanzien van enkele wegen met het nieuwe weg,bedekkingssysteem genomen Droef verder op een zoo groote schaal toe te passen, dat thans alle hoofd- en dwars wegen in Haarlemmermeer van een behoor lijk verhard en geasphalteerd dek voorzien ziin. hetgeen voor het steeds drukker wor dend autoverkeer tusschen de steden Am sterdam. Haarlem en Lelden van zeer groot belang is te achten en dan ook allerwege op hoogen prijs wordt gesteld. Het groote werk der bestrating van den Ringdijkweg om den Haarlemmermeerpol der over een afstand van ongeveer 60 K.M. heeft ook voor het grootste deel zijn beslag gekregen. Aan den Huigsloterdijk nabij de Kaag is men met dit werk zoo goed als gereedgekomen. Enkele nog overgebleven gedeelten o.a bij de Cruquius nabij Ben- nebroek en nabij Halfweg zullen ook wel spoedig onderhanden genomen worden. Op den Hoofdweg nabij den Viifhuizer- weg in Haarlemmermeer werd 's avonds een juffrouw lastig gevallen door een automo bilist. De juffrouw stelde onmiddellijk de politie met het gebeurde in kennis. In de Beurs te Hoofddorp had de op voering plaats van de groote amateur revue „Door het dolle heen", ten bate van de Burgemeester-Slob-Stichtfng Tehuis voor Ouden van Dagen. Ondanks de ongunstige weersgesteldheid, was de zaal flink bezet. Medewerking verleenden: Kees Geluk; Frans StarreveW: Kees van der Heijden; de Broadway-Girls en het dubbel-mannen- kwartet Die Swaenesanghers". Het was een genotvolle avond, waar de talrijke aan wezigen evenals dit in Zwanenburg het geval was zich kostelijk vermaakt heb ben. Op deze goedgeslaagde uitvoering kan dan ook met groote voldoening worden te ruggezien. De heer v. d. K. aan den Aalsmeerder - dijk alhier, kwam tot de onaangename ont dekking, dat ongewenschte bezoekers 's nachts zijn woning waren binnengedron- haar zoontje had beleedied en geslagen 8fn en alles overhoop hadden gehaald. De 1 aleven hebben uit eer! m een der kamers staand bureautje eenig geld ontvreemd en een partijtje sigaren meegenomen. De po litie stelt een onderzoek in.. De in de Ned. Herv. Kerk te Rijk al hier, bij gelegenheid van het dankuur voor het gewas gehouden collecte heeft ruim f. 105 opgebracht. De Chr. Gem. Zangver. „Door Zang Vriendschap" gaf in de Geref. Kerk te Vijfhuizen een uitvoering ter gelegenheid van de herdenking van haar 12'/:jarlg be staan. De belangstelling was het gure weder in aanmerking genomen niet on bevredigend. Het programma werd verdien stelijk uitgevoerd. Mac een onderwijzer wél slaan en zij niet? Ze had nu haar kinderen van de school ee nomen want er waren zóóveel klachten. De Oficfier van Justitie vond dat de ver dachte ere onbehoorlijk was opgetreden en vorderde f. 10 boete subs 20 dagen hech tenis. De Politierechter verlaagde de boete tot f. 5 subs. 10 dagen. B. uit Voorhout had met eenige kornuiten een lantaarnpaal .onder vuur" genomen en een lamp vernield. Verd. ontkende, doch aan de politie van Voorhout had B. ziin wandaad bekend. De Officier van Justitie noemde B. een kwajongen. Hii heeft met de steenen ge gooid. maar niet geraakt. Daarentegen heeft St. meer .succes" gehad. Tegen B. vroeg de Officier f. 15 boete subs. 15 dagen en tegen St. die verstek liet gaan. f. 25 subs. 25 dagen. De verdachte vond dat hii weinig of geen schuld had. welke meening de Politierechter blijkbaar deelde. Hii legde B. f. 10 boete subs. 10 dagen op en St. f. 20 subs. 20 dagen. Toen eenige militairen uit het oefen lokaal van den B.VL te Veur kwamen, had M. St. „moordenaar" tegen H. v. d. Meer geroepen. St. verklaarde „moordenaar" te hebben geroepen tegen een van zijn vrien den. niet tegen den militair. De politierechter geloofde dit niet en achtte hetgeen St. gedaan had ontoelaat baar. De eisch was f. 40 boete subs. 40 dagen hechtenis. De verdachte vond dit nogal veel. waarop de Politierechter het vonnis tot f. 30 subs. 30 dagen hechtenis terug bracht. W. C J. uit Katwijk Binnen had sigaren gekocht, maar niet betaald Hij stond nu terecht, verdacht van diefstal. Volgens de politierechter maakt J. zich meer aan der gelijke feiten schuldig. De Officier elschte f. 50 subs. 50 dagen hechtenis. De verdachte merkte op dat hij werkloos is. Uitspraak conform eisch. KANTONGERECHT TE DELFT. De automobilist J. van F. uit Gouda had te Zoetermeer op den Voorweg den boom- kweeker J. G. uit Boskoop omver gereden, voor welk feit de autobestuurder zich gis teren voor den Delftschen kantonrechter te verantwoorden had. Daar deelde hij mede. op den betrokken dag in het geheel niet op den Voorweg in Zoetermeer te zijn geweest. Een werkman, die bezig was den wee te bestraten had echter na de aanriiding het nummer van de auto opgenomen, waardoor de eigenaar van het voertuig opgespoord kon worden. De aangeredene verklaarde, dat hii be hoorlijk rechts van den weg had gefietst KATWIJK AAN DEN RIJN. A.R. Klesvcreenlglng en Propagandaclub. In de zaal der Geref. Kerk werd door de A.R. Kiesvereen. en Propagandaclub een gecombineerde vergadering belegd, waar voor groote belangstelling bestond. De voorzitter der K.V., de heer G. v. d. Perk, opende, waarna de 2e secretaris de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. De heer W. L. Noordijk hield dan een uitvoerige causerie over het „Plan van den Arbeid". Nooit is er een program gepubliceerd en met zulk een bezieling voorgedragen, als het „Plan van den Arbeid" der S D.A.P. Hoeveel critlek spr. ook op dit plan zal moeten uitbrengen, dit mag niet weer houden van een woord van waardeering voor het werk, de studie, die er aan ten grondslag liggen. Met dit plan is de S.D.A.P. afgestapt van haar Marxistisch beginsel, den klassen strijd. De heer Oudegeest, de vroegere voor zitter der S.DA.P. heeft het steeds luide verkondigd, dat de huidige crisis de schuld is van het kapitalisme. En daarom rustte ook op dat kapitalisme de taak uit de crisis op te heffen. De S.D.A.P. wilde alleen breken en niet bouwen aan de kapitalistische maatschap pij. Met het plan van den arbeid echter verlaat zij dit standpunt. De hand ter red ding wordt uitgestoken tot heel het Ned. volk. Maar dan is het ook noodig, dat het vplk aan de S.D.A.P. de regeermacht in handen geeft. Op deze wijze tracht men kiezers te lokken. Voor de propaganda dus van de grootste waarde. Nu is dit laten va ren van haar uiterste revolutionaire stand punt door de S.D.A.P. een navjlglng van de partijgenooten in België, waar Herman de Man het Belgische „Plan van den Arbeid" heeft ontworpen. De eerste deelen van het plan, de be- heersching en de ordening, brengen wei nig nieuws. Opvallend is het groote aan tal staatscommissies. Het derde deel of het 600-millioen-plan is het meest geschikt om kiezers te lokken. Bij uitvoering daar van zal de crisis voor altijd verbannen worden. Dit is het el van Oolumbus. Dat dr. Colijn daar niet aan gedacht heeft. Spr. zette uiteen, dat het goede wat er in gevonden wordt, reeds door de regeering wordt nagestreefd. Ook het volgens spr. vooze van de verhoogde koopkracht werd aangetoond Hoogstens is er sprake van verplaatste koopkracht. De rgeeering heeft in vijftien jaar 1500 millloen besteed aan werken, die in het plan worden aanbevolen, dat is gemiddeld 100 millloen per jaar. Spr. behandelde ook de scherpe critlek uit eigen kring, o.a. van dr. v. d. Tempel. Bij uitvoering zou het plan dan ook niet brengen wat de S.D.A.P. denkt. Ten slotte behandelde spr. nog het pnn- clpiëele bezwaar, van 't stellen van ons lot In eigen hand. in plaats van in Gods handen. Op dit referaat, dat van groote studie getuigde, volgde een leerzame bespreking, waarop met dankgebed gesloten werd. HILLEGOM. Crematie van mej. G. Hopman. Te Westerveld heeft de crematie plaats gehad, van het stoffelijk overschot van mej. G. Hopman, die te Haarlem is overleden in den ouderdom van 62 jaar. Destijds ver vulde de overledene hier bestuursfuncties in het Dep. van 't Nut, van de T.B.C.-ver- egniging en van de Prot. Ziekenverpleging. Van de laatste was zijn een der opricht sters en jarenlang een stuwende kracht. De belangstelling voor de plechtigheid te Westerveld was. vooral vanwege de ge noemde vereenigingep groot. Namens deze vereenigingen is gesproken door de heer J. V. van Zanten en Vooren. Uitvoering „Hillegomsch Dameskoor". Onder leiding van mej. Cor Igesz uit Haarlem gaf het Hillegomsch Dameskoor een concert in de zaal van hotel Sister mans. De pianobegeleiding werd verzorgd I Lisse terugwerpen. Hetgeen door mej. Rie Bielle. Medewerkers waren de kunnen wij wel doen, ook zonder lid te KATWIJK AAN ZEE De collecte voor de aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk aan Prin ses Juliana eh Prins Bernhard heeft alhier in totaal opgebracht de somma van f. 595.84'/:. Het comité brengt San de da mescollectanten bijzonderen dank voor haar werk. o LISSE. IJsclub „Llsserdijk". In café Faas werd een jaarvergadering gehouden door de IJsclub Lisserdijk, onder leiding van den heer B. Berbee. Deze sprak zijn blijdschap uit over het herstel van den penningmeester, den heer Ant. de Bruin De secr., de heer A van Oosten, las de notulen, welke onveranderd vastgesteld werden. De heer Ant. de Bruin bracht ver slag uit van de financiën welke er gunstig voor staan. De vereeniging mag over een kassaldo beschikken van f. 860.18. De kas- commlssie bracht een gunstig rapport uit van het onderzoek der boeken, waarvoor de voorz. zijn dank uitsprak De aftr. be stuursleden H. Huis in 't Veld, G- Been en Chr. v. d. Klauw werden bij enkele can- didaatstelling herkozen en namen deze herbenoeming aan De heer J. de Butter vroeg waarom de afd. Llsserbroek geen lid ls van den Z. H. IJ. B. Zulks naar aanleiding van de op merking op de verg der afd. Lisse. De voorz. zeide, dat het bestuur zich niet langer verantwoord zag om lid te blijven. De afd. Lisse werkt het ons ook niet in de hand. Zij werkt niet naar den kant van de Haarl meer De op ons geworpen blaam kunnen wij gerechtvaardigd op de afd. te doen ls, heeren Henk van Kempen (fluit) en Piet Halsema (piano). Koorwerken van Franck, Baslli. Schubert, Zweers, Van Rennes en Plerné zijn ten gehoore gebracht. Met voldoening mogen het dameskoor en de medewerkenden benevens de soliste mej. Nederkorm terugzien op dezen goed ge slaagden avond. De aanwezigen toonden zich zeer dankbaar! NASLEEP DER OSSCHE MISDRIJVEN. Het gereohtshof te 's Hertogenbosch zette gisteren de behandeling voort van de straf zaak tegen den koopman C. K. uit Vier lingsbeek. die door de rechtbank is vrijge sproken van de aanklacht, dat hij in het najaar van 1934 te Oss opzettelijk den Os- schen arbeider L. Vos, bijgenaamd Bijs de Sijp en A. Hendriks (Dikke Toon de Soep) getracht heeft te bewegen, in te breken in het gebouw van de boerenleenbank te Vier- llngsbeek, om daar uit een brandkast twee duizend gulden weg te nemen. Tegen dit vrijsprekend vonnis van de Bossche rechtbank had de officier van Justl- doch er was niet vee! ruimte, omdat de tie hooger beroep aangeteekend. zijn van den Z.H.LT.B. De vergadering ging hiermed" accoord De voorz. sloot met een woord van dank, waarna een verloting van mooie prijzen werd gehouden. Door de afd. Hlllegom van het Ned. Bijbelgenootschap werd in de Geref- Kerk alhier een openbare propaganda vergade ring gehouden waarin als spr. optrad, ds. G. Waardenburg van Haarlem, ingeleid door ds. Tichelaar. Na een uiteenzetting van het doel van dit genootschap, sprak ds. Waardenburg nog over het zendings werk. Tenslotte werd gezongen „Een vaste Burcht". HEDEN. H. Morschweg 12: Bijbellezing ol.v heer De Groot. 8 uur nam. Ned. Leger des Hells: Samenkomit i 8 uur nam. Nutsgebouw: Najaarsvergadering Fel Diaconieën Ned. Herv. Kerk, 7'/: uur na» Schouwburg: Mij. voor Toonkunst. Jut lett and Robertson". 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Vadertje Langbeen, CM „Yvonne", 8 uur nam. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk); ds. W. Teeuwissen van Brugge, 7'/t uur na® Vrijdag. Evang. Gemeenschap: Spr. ds. Teeunlt sen van Brugge, 8>/4 uur nam. In den vergulden Tunk: Alg. verg. m aandeelhouders N.V. Meelfabriek „de Rijn v.h. fa. wed. T. J. Bots, 4 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. N. Rijn 19: Theosophlsch Genootschap 8 uur nam. Stadszaal: Filmavond hotelplan Zwikt: land, 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Spr. ds. Teeunlssenti 8 1/4 uur nam. Katwijk a. Zee (Oaca Cara): de heer Bruljn, 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ot neeskunde. Medisch Opvoedkundig Burta (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hal vier: Inenting tegen diphterle 4—5 na nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ck neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu* 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nin „Papsoldaat". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 i Zondag van 27 uur doorl. voorstelllg en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur na* „Ave Maria". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur Zondag 27- uur doorl. voorstelling en l uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam „Komedie om geld". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uu; Zondag doorl. voorstelling van 2—7 ut en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 1 uur of 8.15 uur nam. „Juffertje Blaut baard." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uui Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur mi „Bedreigde levens". Woensdag en -Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 4^7 en 8—11 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag e nacht geopend voor leden v, h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheld", echter vu nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de ajootheken wordt van Maandag 16 tot h met Zondag 22 November a.s. waargeno- men door de apotheken: C. B. Duysto N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wilhel minepark 8, Oegstgeest, telef. 274. OEGSTGEEST. Een teleurstelling voor de Oranje-VerKi wee juist hersteld werd. Hit werd toen plot seling van achteren aangereden door een auto. waardoor hij viel. De auto reed na de aanrijding door De getuige meende dat de bestuurder van de auto mogelijk van de aanrijding niets had bemerkt. De verdachte hield vol niet op den Voor- Uit het verhoor bleek, dat getuigen Bijs de Sijp en Toon de Soep beweerden, K. in het najaar van 1934 ontmoet te hebben, ter wijl anderen verklaarden, dat zulks pas in 1935 is geschied. Masslnk, NOORDWIJK AAN ZEE. Lezing van ds. de Bondt. Voor de ver. Patrimonium sprak in de Geref. Kerk ds. de Bondt van Leiden. De voorzitter dier vereen, opende en las 1 Korlnthe 15 Ds. de Bondt sprak over het onderwerp „Trouw aan het Beginsel" en drukte zijn gehoor op het hart in dezen tijd van ver warring en verdwazing trouw te zijn aan het Beginsel van het Woord Gods, In alles moet men het christelijk beginsel uitdra gen, zoo ook op sociaal gebied. Spr. wees op de verschillende houdingc". die menschen ten opzichte van het socia. leven aanne men en daarbij meenen naar hun beginsc. De advocaat-generaal, mr. achtte verdachte schuldig aan het hem ten weg te zlin geweest oo gemeld tijdstip laste gelegde. Hij elschte vernietiging van waartegenover te werkman ziin verklarinc het vrijsprekend vonnis der rechtbank en len te handelen, doch zich in wezen juist omtrent het. nummer handhaafde. De veroordeeling tot een gevangenisstraf van j tegen den wil van God zooals die In'den ambtenaar var het O.M. vorderde f. 10 boete driejaren. - subs 5 dagen hechtenis de w.n d. kanton- Het Hof zal op 30 November a.s. uitspraak I rechter, mr. Bevers legde deze boete op. i doen. Bijbel wordt geopenbaard, verzetten, j Met het zingen van het 6e en 7e vers |van ps. 84 werd besloten. Wij vermeldden reeds dat het bestuur dei Oranjever. een voorlooplg feestplan lud samengesteld ter gelegenheid van het as Vorstelijk huwelijk. Thans werd ons me degedeeld, dat hierin helaas ingrijpen» veranderingen zullen gebracht moeten worden. Dit ls zeer te betreuren daar, zooals un de plannen bleek, in onze gemeente een waardig feest was te wachten. De oorzaak hiervan ls n.l. dat het resul taat van de inzameling, welke thans vrij wel bekend is, niet onbelangrijk beneden gestelde verwachtingen is gebleven, hoew de raming van de kosten zeker niet over dreven, maar zoo zuinig mogelijk was opge- maakt - Het bijeengebrachte bedrag blijkt in elk geval onvoldoende om de ontworpen plan* nen zoo uit te voeren, als het bestuur zi» had voorgesteld. Er zal dus heel wat gewijzigd en vereen voudigd moeten worden. Waar velen in gebreke zijn gebleven eendrachtige en offervaardige medewer king, kan en mag men later zeker geen eischen meer stellen tenzij velen nog nnn tekortkoming in deze willen goedmaken door hun bijdrage te doen toekomen aan den penningmeester der O.V. de heer J. Pos, Julianalaan 22. De fraaie vlindercollectie die te zien') op de Huisvlljttentoonstelling. is niet ver zameld door een Jeugdige werklooze, gei'J ab. vermeld, doch door een hier wene5. scholier der Leidsche Ambachtschool, daarvoor zijn vacantie had benut. SASSENHEIM. De aanleg van den Nieuwen Rijksweg- Dat de aanleg van den nieuwen Rijks weg voor de arbeiders in deze omgev'"»: ondanks de gebruikte machines, toen van belang is, blijkt uit onderstaande fers Eind October 1935 waren er 156 werKii» zen, in 1936 118; 15 Nov. 1935 bedroeg 01 aantal 210, In 1936 137. Er waren October 1935 119 stcuntrekkenden, in eind 1935 Hj 41* jSf 89; op 15 November 1935 was dit aantal en in 1936 87. In de laatste week W V" 1935 werd aan steun uitgekeerd f1'?".,,' over hetzelfde tijdvak in 1936 f. 817.3 de week van 15 Nov. 1935 f 1404.81 en 1936 f. 785.85. In totaal werd tot dS, aan steun in dit ja.ar uitgegeven f tegen f. 72.312.96 over het zelfde tijdvak 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6