Zoo'n bangerd! CORRESPONDENTIE Wat St.Nicolaas belooi Pa Plompvoet, 't was een bruine beer, Had kiespijn, wat verdriet! Want kiespijn hebben lieve deugd, Dat is zoon grapje niet! Neem aspertae! zei Mama, Je kunt het licht probeeren! Maar 't berenzoontje riep kordaat: Paps, laat de kies plombeeren De tandarts woont hier op den hoek, 't Is Wifcvel, het Konijn, Die moet, 'k heb 't vaker al gehoord, Een heel goed tandarts zijn! Die raad is nog zoo dom niet, Ted! Sprak Vader Beer, komaan! Ik neem maar daad'lijk een besluit! 'k Zal naar den tandarts gaan! (Nadruk verboden). De tandarts, met geleerd gewiaht, Zei: Bruintje, zet je neer! O, o, die kies is vreeslijk slecht, Plombeeren gaat niet meer! 'k Moet 't kiesje trekken, beste Bruin. Wacht, 'k haal mijn groote tang! Maar Bruin, wat doe je plots'llng raar? Zeg, Bruintje, ben jebang? Ik bang? riep Bruin, dat 's m' ook een vraag! Maar 'k kom nog wel eens weer! Want, dokter, het is werk'lijk waar! Ik heb geen kiespijn meer! Bruin holde weg, met grooten spoed! Was dat niet vrees'lijk dom? Want toen hij in zijn huis weer was. Toenkwam de pijn weerom! R. WINKEL. Alle nieuwelingen zijn welkom! Wie raadsels en anecdotes heeft, mag ze mij sturen dan. kan ik ze eens nakijken en zien wat of er geplaatst kan worden. Aan de raadseiieugd wordt nogmaals vriendelijk verzocht naam en adres achter on de envelODce te schrijven en onder de raadsels naam en leeftijd. Erg veel brieven vandaag dus ik begin nu gauw aan de vele aparte antwoorden. Elly v. d. Boogaart als ie nas 7 iaar bent. vind ik ie heel flink dat ie zelf alles op schrijft dat zie ik best en vind ik het na tuurlijk heel goed en aardig dat ie vader je op weg helpt, erg gezellig hoor en dan kan ie vader ook dadelijk zien wat te moeilijk voor iou is. Sientje Timmermans dank voor je langen har tel ij ken afscheidsbrief. Ik begrijp best als ie voortaan te veel werk en lessen hebt om raadsels op te lossen en geregeld te schrijven Heel aardig dat je mij niet zuit vergeten en nog wel eens zult schrijven, ik zal jou ook niet vergeten, ik heb vele heel aardige brieven van je ontvangen. Jopie en Herman Seriier heel aardig als je samen gaat mee doen en heel goed zoo- als jullie het nu had gedaan, samen op een velletje en ieder zelf de oplossingen op geschreven. Noem mij maar Tante. Ria Veldhuyzen van Zanten, och verhui zen is zoo'n vreeselijke drukte al kan men zelf niet meewerken, het is toch zoo druk in huis. Ja dat is altijd een groote span ning. dat weet ik o zoo goed nog uit mijn schooljaren als de rapporten worden uit gedeeld Johanna Ouushoorn ja het loopt alweer tegen Sint Nico'aas. gezellig hè. Zoo'n win kelweek ic altild heel aardig en vooral al die Driizen ik hoop dat ie wat wint M*en en Bei Groenhuyzen ja. laat ieder zelf de oplossingen schrijven, maar niet ieder behoeft er een brief bij te schrijven, dat mag wie er zin in heeft. Ik vind schrikken geen pretje dus M. het is goed dat ie mij niet liet schrikken. Tin evan der Pot zoo kan ie van uit je huis de ijsbaan zien. nu mocht er dan dezen winter eens iis komen, men voorspelt een strengen winter, dan kan ie het ijsvermaak goed zien. Josina Wilschut wat een ellendige ge schiedenis met ie been. ai maanden lang. lees ik uit ie brief. Gelukkig dat de dokter zegt dat alles weer goed in orde zal komen, dus moed en geduld hoor kindlief. Beooie van Woudenberg zoo. heb je al tijd alles met ie linkerhand gedaan tot je naar school ging en links schrijven mag op schooi niet. Ik heb het wel eens als een kunstje bij wiize van prijsraadsel opgege ven dat zou voor jou dan gemakkelijk zijn geweest. Fia de Ridder ik begreep ie naam wel. zeker een afkorting van Sophia. Drietal Laman moet Rietje zooveel naar den tandarts gelukkig dat het niet veel pijn doet. De tweelingen hebben weer voor m!i "geteekend zie ik. Neen ik mag nog niet langer op. ben weer heel pijnlijk. Lien tie Lefeber al dat slechte weer heeft mij weer veel pijnlijker gemaakt, ik moet 's winters in huis blijven dat is beter voor mij. Dat is best hoor dat je nu weer trouw gaat meedoen. Trieneke van Manen wat een prettige verjaardag heb je gehad en gezellig dat je nu nog weer allerlei er bij hebt gekregen om met de vriendinnen te spelen. Heeft Plet een tooverlantaarn en heeft hij die toen vertoond. Henny van Wijk ia helaas heb ik weer veel last van al die storm en vocht gehad, al ga ik ook niet uit. ik voel het toch best. heb dan meer pijn. Hoe prettig dat je nu een eigen kamertje hebt. Jan Schouten zeker heb ie mee geloot want je had genoeg goede oplossingen. Alida Stikkelorum kan ie niet vertellen hoe blij je was dat je gelukkig hebt geloot. Nu blijf dan maar goed je best doen. vader of moeder mogen wel met ie raden hoor. maar zelf je best doen te schrijven. Matthijs Nolles ik zie het best hoor als je zelf je best hebt gedaan om te schrijven, ie doet het al heel eoed hoor. Corrie Gressie neen een rebus moet je mij niet sturen, daar zorg ik nooit voor. Dat vind ik heel aardig wat je schreef over St. Nicolaas. Rika van Aggelen ik zal niets verklappen hoor in de correspondentie van wat je mij schrijft over St. Nicolaas, want dan zou iemand, voor wie het geheim moet blijven, het kunnen lezen. Neen ik vier eigenlijk geen St. Nicolaas, al sturen sommigen mij wel eens wat. Janneman Bronsgeest natuurlijk begrijp ik dat je prettig vindt dat Ali gelukkig heeft geloot, jü weet wat voor mooie boe ken de prijzen zijn. Marrie Liebert Je hebt een fllnken geschreven hoor. Wat akelig voor je ik weet er alles van wat ischias en matiek is. Wordt hij dan behandeld 1 ziekenhuis. Is klein broertje zoo lief? Lydia Botermans wat vervelend c wat aan je oog hebt. Dan mag i iemand anders voor je schrijven. Ga j< wel naar school, al mag je niet lez< schrijven, je mag toch wel luisteren. Coba Verlind dat raadsel is mij al dikwijls toegezonden. Je schrijft h< duidelijk en goed, dus het spreekt var dat je je brieven zelf schrijft. Wlm Evers ik was ook blij voor je d eindelijk eens gelukkig geloot hebt, je ai zoo lang mee en nog nooit viel een je ten deel, lk begrijp dus dat Je hee blij bent. Marietje Lepelaar Jazeker ben ik ge in het nieuwe huis want ik ben bij dez goede lieve pleegzuster gebleven. Zoo je eens 2l/« Jaar bij eene tante gew omdat je moeder ziek was. Heb je broertjes of zusjes? Anneke Sloos was het zoo'n verras Ik vind heel aardig dat je je prijs mee school zult nemen om het boek aan i een te laten zien. Gretha en Wim de Graaf groot dat je al vast een verlanglijst voor Si colaas hebt gemaakt. En al moeten he jaar kleine cadeautjes zijn, daar ka toch net zoo goed plezier van hebben, je ook niet? Martha van der Linden ben je een vriendinnetje voor mij, vooral als je zoo leuk vindt om mee te doen zooa schreef, dan zullen we ook wel goede vi den worden. Jan Frlson dat raadsel is mij al zóó wijls toegezonden en dat is beter mo ling dan ziet men niet of het 1 woor meerdere woorden zijn. All en Greta Varkevisser je schreef den weer zoo veel over Joke, dat mag mij gerust want ik houd o zoo veel kleine kinderen, hoor graag over hen wat een schrik met Kees, hoe kwam en zag je moeder het? Wat vreeselijk wat het ventje toen tegen je moeder ze Jannie Nieuwenhuysen natuurlijk k ik verleden week je brief, want je toch immers bij de goede oplossingen. Jan de Graaf voor jou deed het mij echt veel plezier dat je gelukkig 1< want je doet al lang mee en is dit nu je eerste prijs? Het is heusch niet erg bij de raadsels geen brief schrijft. Dorus en Kees de Geus neen hoo brief was nog niet te laat, al kwam later dan anders. Dat begrijp ik best het vreemd is in huis ais er een breekt. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKERE Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltlaan Een prettig vooruitzicht. Voor ik gisteren ging naar bed. Zette ik bij den haard. Mijn schoentje met wat hooi er in Voor Sint Nicolaas zijn paard. Mama had mij toch eerst verteld: (Het stond juist in de krant), Al was 't nog zijn verjaardag niet. Reeds was de Sint in 't land. En Pappa heeft er bü gezegd: „Mijn Hansje, hoor nu goed, Al ied're avond luistert Piet, Wie stout is en wie zoet". Vanmorgen, toen ik wakker werd, Was 't eerste wat ik dacht: 'k Ga vlug eens kijken in mijn sch( Misschien, dat Sint wat bracht. Mijn schoen was leeg. het hooi er u Maar op den schoorsteenrand. Daar lag een brief aan mij gericht. Van Sinterklaas zijn hand. En In den brief vertelde Sint Dat, zoo 'k mijn best blijf doen. Er met December wel gewis Een trein staat bij mijn schoen. En 't zeg je nu maar dadelijk: 'k Zal lief en ijvTig zijn. Dan vind ik later zeker wel, Een heel mooien trein! J. M. 1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16