NATIONALE RIJKSPENSIOENVERZEKERING LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 18 November 1936 llDEAJ IDEAAL-TARIEF/^ BUITENLAND de algemeene toestand. Een Duitsch-Japansch verdrag. frankrijk. Minister Salengro overleden. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam danzig. zwitserland. griekenland. mei TERUGBETALING VAN PREMIEN belgië. duitschland. noorwegen. turkije. engeland. rusland. Engelsch-Italiaansche toenadering. Een overeenkomst tusschen Duitsek- land en Japan tegen bet communisme schijnt thans wel als zeker te mogen worden aangenomen. Het telegraaf agentschap der Sovjet-Unie (handhaaft, ondanks de Japansche tegen spraken, het bericht, dat een Japansch- Duitsche overeenkomst zou zijn gepara feerd. De overeenkomst, aldus Tass, spreekt van anti-communistischen strijd, doch is de dekmantel voor een geheim Japansch- Dultsch verdrag aangaande een gemeen schappelijke actie voor het geval een der verdragsluitende partijen met een derden staat ln oorlog zou worden gewikkeld En ook van Italiaansche zijde komt be vestiging en uitbreiding. De „Giomale d'Italia" schrijft: „Het anti-communistische front tusschen Italië en Duitschland te Berlijn in het leven geroepen, dat reeds tijdens de be sprekingen te Weenen is uitgebreid met de deelneming van Oostenrijk en Honga rije. omvat thans, d.w.z. na een maand, een deel van het Verre Oosten, door de toe treding van Japan. De aaneensluiting tusschen Italië, Duitschland en Japan voor den defensie ven strijd tegen het communisme, welke aaneensluiting ten doel heeft, het behoud van de hoogste waarden der beschaving en der physieke en moreele gezondheid der volkeren, was noodzakelijk geworden door het bewust opgevatte plan van agres sief karakter van het communisme." Van Japansche zijde wordt opnieuw een tegenspraak gegeven, doch dit geldt in hoofdzaak een militair verdrag. Van agressie is geen sprake .heet het, doch wat de een agressie noemt, oordeelt de ander defensief De „Times" zegt, dat Japan zijn vrien den en vijanden kan kiezen waar het wil, doch het is moeilijk te weerstaan aan den indruk, dat het op het oogenblik in zijn eigen belang, zoowel als in het belang van de geheele wereld, een verkeerde keus heeft gedaan. Hoe weinig bindend de be palingen ook mogen zijn, toch zou Japan op een zeker punt zijn vrijheid van han delen kunnen verliezen. De reeds gespan nen verhouding met Rusland wordt nog meer gespannen en hiervoor krijgt het geen noemenswaardig tegenwicht. Het blad wijst dan verder op de voor deelen van een Japansch-Brltsche toena dering welke het reeds geruimen tijd heeft aangemoedigd. Verweer van werkgevers. Vechtpartij in een fabriek. Hedenmorgen is de minister van binnen- landsche zaken Salengro dood te bed ge vonden in zijn woning te Rijssel. Salengro behoorde tot de vertrouwdste medewerkers van Blum. Men zal zich her inneren. hoe nog pas een zeer felle aan val op hem in de Kamer is gedaan, daar rechts hem beschuldigde van desertie in den oorlog. Deze beschuldiging werd ech ter ontzenuwd. De Italiaansche ambassadeur te Londen. Grandi, is naar Rome vertrokken om deel te nemen aan de beraadslagingen van den grooten fascistischen raad. die hedenavond plaats vindt. Naar verluidt, zal hij Musso lini uitvoerig verslag uitbrengen over zijn laatste besprekingen met Eden en de mo gelijkheid van verdere toenadering tus schen Engeland en Italië. Men is te Lon den van meening. dat de tijd voor diplo matieke voorbereiding tot een dergelijke toenadering gekomen is. Van 'n pact zal echter geen sprake zijn. Na zijn terugkeer uit Rome. zullen de besprekingen een gentlemen's agreement beoogen, dat waarschijnlijk den vorm zal krijgen van een in beide hoofdsteden af te leggen verklaring. Deze verklaringen zouden in de eerste plaats ten doel hebben een Engelsch-Ita liaansche „toenadering" te wettigen en zou den 'n einde moeten maken aan de periode van spanning tusschen de beide landen. Het is waarschijnlijk, dat zekere essen- tieele punten aangaande de wederzijdsche belangen en de politiek van beide landen in de Middellandsche Zee zullen worden verduidelijkt. Men herinnert er in dit ver band aan, dat de grootst mogelijke reke ning zal worden gehouden met de belan gen der aan de Middellandsche Zee gele gen staten. De Zuid-Slavische prins-regent Paul heeft te Londen Baldwin en Eden ontmoet. De Roemeensche minister Antonescu wordt in December of Januari in Parijs en Londen verwacht. De commissie van deskundigen van het Internationaal Arbeidsbureau voor emigra tievraagstukken heeft een resolutie aange nomen, waarin aan den raad van beheer ■opdracht gegeven wordt een Internationale conferentie bijeen te roepen. In de motivee ring van deze resolutie wordt uiteengezet, dat de algemeene toestanden in de wereld huishouding geleidelijk gunstiger worden voor een hervatting van de landverhuizings- ■bewegingen en dat het noodzakelijk is de kwestie in nauwe samenwerking met de be langhebbende landen steeds grondiger te ■bestudeeren. De Poolsche vertegenwoordigers, op wier voorstel de Volkenbond zich reeds in zijn laatste vergadering bezig had gehouden met emigratieproblemen, hadden voorgesteld reeds thans een vasten termijn voor de conferentie te bepalen, welke binnen de eerstvolgende zes maanden zou moeten liggen. Wijlen Salengro. Voor het kabinet Blum beteekent zijn heengaan een verlies. Een broeder van Salengro heeft ver klaard dat deze, zeer getroffen door ver scheidene sterfgevallen in zijn familie, o.a. dat zijner echtgenoote, alsmede door de jongste aanvallen tegen zijn persoon ge richt, zelfmoord heeft gepleegd. Gisteravond vergaderde de bond van werkgevers in de metaal-Industrie en aan verwante bedrijven. De vergadering nam een dagorder aan, waarin zij verklaart dat de schendingen van de collectieve overeen komsten niet van de zijde der werkgevers komen De beschuldiging, dat de werkge vers zich systematisch verzetten tegen de toepassing van de sociale wetten en de collectieve contracten, wordt van de hand gewezen en de werkgevers betreuren, dat er geen week voorbijgaat, zonder dat een lid der regeering of zelfs de minister-pre sident persoonlijk dergelijke leugenachtige verklaringen aflegt. Gisteren heeft in een textielfabriek te Roubaix een vechtpartij plaats gehad tus schen een dertigtal stakers, die de fabriek bezet, hielden, en werkwilligen. Vrijwel het geheele personeel was voor hervatting van het werk en een aantal arbeiders drong dan ook de fabriek binnen. Er ontstond daarop een gevecht, dat twee uur duurde. Tenslotte moest de mobiele garde de fabriek met geweld ontruimen. Een persoon werd gearresteerd. Na de ontruiming van de fabriek Het de directie de roode vlag, die sedert den aan vang van het conflict van het gebouw woel, neerhalen en vervangen door de driekleur, hetgeen tot gejuich aanleiding gaf. Van de tallooze nieuwsgierigen, die zich op straat hadden verzameld bij de vecht partij, werden verscheidene arbeiders licht gekwetst. Vrijdag wordt de fabriek, die thans door een afdeeling politie is bezet, heropend. geiheel de plaats van boter innam. Enkele bladen maken hierop voorzichtige toespe lingen. Meer dan 3500 slagers en andere handels lieden in de hoofdstad zijn tot meer of minder zware boeten veroordeeld wegens overtreding van de voorschriften tegen prijsopdrijving. De Duitsche minister van pers en pro paganda, dr. Goebbels, heeft Robert Leur- quin van de „Vingtième Siècle" een inter view toegestaan aangaande de Belgisch- Duitsche betrekkingen. In dit interview verklaart dr. Goebbels, dat de punten van wrijving tusschen Duitschland en België van na den oorlog op den achtergrond zijn geraaakt wegens de groote taak, welke Duitschland en Bel- gle thans moeten verwezenlijken. Goebbels prijst zich gelukkig, dat een groot deel van de Belgische openbare meening het bolsjewistisch gevaar heeft Ingezien en verheugt zich over den omme keer, welke zich zoo juist in de buitenland- sche politiek van België heeft voltrokken. Na de middelen te hebben besproken, welke de Belgisch-Duitsche betrekkingen zouden kunnen verbeteren, met name een systeem van cultureele uitwisseling, ont kende Goebbels, dat hij zou willen spreken over een teruggave van Eupen en Malmedy. Hij voegde hieraan evenwel toe, dat het uiterst nuttig zou zijn zich te onderhouden over de wijze, waarop de bewoners moeten worden geregeerd. Goebbels dementeerde, dat Duitschland imperialistische blikken op den Belgischen Congo zou slaan en hij bevestigde, dat Duitschland geen enkel agressief oogmerk jegens België nastreeft. Tenslotte zeide Goebbels nog, dat in Europa geen enkel vraagstuk bestaat, welks oplossing een oorlog noodzakelijk zou maken. Van particuliere zijde te Berlijn verluidt, dat Carl von Ossietzky Is opgenomen in een sanatorium in Mecklenburg. Von Os sietzky zou lijdende zijn aan tuberculose. Zijn toestand wekt ernstige ongerustheid. Papee gaat heen. Het schijnt thans vast te staan dat Pa- pee, Poolsch commissaris te Dantzig, zal worden benoemd tot gezant te Praag. Hij wou te Danzig worden opgevolgd door den officier van den generalen staf Chodacki, eau vertrouwensman van Beek. Geen Volksfront. De communisten hebben dezer dagen een open brief gepubliceerd betreffende de richtlijnen voor een economischen we deropbouw en voor de waarborging van de democratie. De communistische partij ver klaarde daarbij zich zonder voorbehoud op het terrein der democratie te plaatsen en zich vastberaden uit te spreken voo: de militaire, economische en moreeje ver dediging des lands. De socialistische partij heeft hierop thans geantwoord, ln eeri brief waarin uiteengezet wordt, dat de communistische partij met deze verklaring de basis van haar programma opoffert en dat derhalve de consequentie van deze nieuwe opvattin gen niet zoo zeer een eenheidsfront als wel een liquidatie van de Zwitsersche com munistische partij moet zijn. In Zwitser land. zoo wordt verder verklaard, Is de so cialistische partij voldoende als arbeiders partij, evenals het bestaan van één vak beweging voldoende is vobr het verdedigen van de belangen der Zwitsersche arbeiders. De socialistische partij acht het dan ook nutteloos de correspondentie over de stel ling van een z.g eenheidsfront voort te zetten. Voor ƒ215,40 's-jaars Verzekert 30-jarige 6000, kapitaal na 35 jaar I plus ƒ1200, - rente bij overlijden 2364 (Inge^, Med De stoffelijke overschotten van Koning Constantijn en de Koninginnen Olga en Sophia overgebracht. Papanastasioe t De stoffelijke overschotten van koning Constantijn en de koninginnen Olga en Sophia die aan boord van den torpedojager „Hydra" van Brlndlsl naar den Piraeus wa ren vervoerd, zijn gisteren aan land ge bracht. Zoodra het oorlogsschip gemeerd lag, begaf de koning zich aan boord. De kisten werden vervolgens op affui ten geplaatst; de lijkstoet werd gevolgd door den koning, de andere leden van het koninklijk huis, de ministers en vele an dere autoriteiten. Het stoffelijk overschot is met een speclalen trein naar Athene ge bracht. vov RAAD VAN ARBEID bij vroeger overlijden is een algemeen begeerde Papanastasioe. Koning Constantijn stierf 11 Januari 1923 in Italië, kort na zijn troonsafstand. De toenmalige Grieksehe regeering weiger de toe te staan, dat zijn stoffelijk over schot naar Griekenland werd terugge bracht Het werd daarom bijgezet ln de crypte van de Russische Kerk te Florence, evenals die der beide koninginnen. De kisten met de stoffelijke overschotten zijn overgebracht naar de kathedraal, waar het volk den vorsten tot Zondag eer kan bewijzen. In den stoet waren afdeelingen der ver schillende militaire wapens opgesteld. In de kerk is een korte godsdienstoefening gehouden. Papanastasioe, oud-premier en minister, ls gisteravond aan een hartverlamming overleden. Hij behoorde tot de partij van Venlzelos. In 1910 begon zijn politieke loopbaan, die eerst dit jaar volledig eindigde. In 1924 was hij voor 't eerst premier, in 1932 nog eens. Ettelijke malen bezette hij een minister post en natuurlijk werd hij eenige malen verbannen, zij het steeds voor korten duur. 2363 «ingcz Meo.> Degrelle tot 10 francs boete veroordeeld. Nadat op 25 October tegen den leider der Rexlsten, Degrelle, procesverbaal was op gemaakt wegens de ongeregeldheden die zich toen op het Slnt-Goedelepleln heb ben voorgedaan, heeft de rechtbank den Rexleider thans wegens overtreding van de politieverordening inzake het veroor zaken van samenscholingen tot een boete van 10 Irancs veroordeeld. De kerkstrijd Eet jam! Interview met Goebbels. Kardinaal Schulte, aartsbisschop van Keulen en de bisschop van Paderborn, Ber- ning. hebben in alle kerken van hun bis dommen een herderlijk schrijven doen voorlezen, waarin zij hun ongerustheid uitspreken omtrent de opvoeding van de Jeugd. De bisschoppen beklagen zich over pressie, welke wordt uitgeoefend op het geweten der geloovigen Zij verklaren, dat kinderen tegen hun ouders worden opgezet en dal vele volwassenen blootstaan aan mate- rieelen druk, om hem te verplichten te handelen in strijd met hun geweten. De bisschoppen herinneren aan tal van ver zoekschriften welke zij tot de autoriteiten hebben gericht. Zij voegen hieraan toe dat deze petities vergeefs zijn geformuleerd en dat thans de tijd is gekomen in het openbaar de stem te verheffen. Tenslotte verklaren zij: „Wij zullen voortgaan de katholieke geloofsbe lijdenis te prediken en de geloovigen te I herinneren aan de grondslagen van ons I geloof Niets ter wereld zal ons verplichten af te wijken van onzen geheiligden plicht. Wij zijn er van overtuigd, dat de katholie ken trouw zullen blijven aan hun geloof, zelfs onder den ernstigen druk en dat zij tot de grootste opofferingen bereid zullen zijn." De overheid heeft een groote campagne ingezet om de bevolking te animeeren Jam inplaats van boter op het brood te smeren. Op deze wijze zou vet worden bespaard. Vierhonderd fabrieken zullen groote hoe veelheden jam gaan leveren. Naar schat ting zullen in de volgende twaalf maanden meer dan 100 millioen K.G. jam worden geproduceerd, d.w.z. een toeneming van 75 millioen K.G. vergeleken met de overeen komstige periode van 1932/'33. In hoofd zaak zullen pruimen en appelen tot jam worden verwerkt. De Duitschers vinden dat niet zoo'n pret tig vooruitzicht. Velen herinneren zich daarbij de oorlogsjaren toen jam bijna Rente moet in goud betaald worden. De rechtbank van Oslo heeft gisteren uitspraak gedaan ln de kwestie van het uitbetalen ln goud van de rente van Noor- sche staats-papieren. De Noorsche regeering moet ln het ver volg aan de Noorsche burgers de rente van Noorsche staatsleeningen. uitgegeven in de Vereenigde Staten met de goud-clausule geheel ln goud uitbetalen. De rechtbank besloot verder, dat de Ame- rikaansche monetaire regeling in verband met de devaluatie van den dollar niet van toepassing is in het geval, dat alleen sprake is van den Noorschen staat en Noor sche burgers. Men verwacht, dat de regeering in hooger beroep gaat bil het Hooggerechtshof, aan gezien hier sprake ls van groote bedragen. In de iaren 1922 tot 1928 heeft de Noorsche regeering leeningen met de goudclausule ten bedrage van 123 millioen dollar in de Vereenigde Staten uitgegeven. Schacht te Ankara. Van officieuze zijde wordt vernomen, dat dr. Schacht aan de Turksche regeering zou hébben voorgesteld om de katoen-cultuur in Zuid- en Zuid-West Turkije te bevor deren. Dit zou dan door Duitschland wor den gefinancierd. Duitschland zou zich verbinden de geheele productie te koopen tegen een prijs, welke 40 procent hooger ls dan de gangbare prijs op de Turksche katoenmarkt. Anderzijds wordt vernomen, dat de Duitsche minister in een onderhoud met de Turksche ministers van financiën en economische zaken de mogelijkheid van een devaluatie van het Turksche pond heeft besproken, als gevolg van de deva luatie van de rijksmark, welke dr. Schacht, naar te Ankara wordt verklaard, binnen een Ihalf Jaar onvermijdelijk zou achten. Debat ln het Hoogerhuis. In het Hoogerhuis werd gistermiddag het debat over de landsverdediging geopend. Namens de Labour-opposltie heeft lord Strabolgi een motie ingediend, waarin In lichtingen werden gevraagd omtrent de mate, waarin tot herbewapening was over gegaan, alsmede een regeeringsverklarlng over de politiek ten opzichte van den Vol kenbond en de bultenlandsche zaken, ten einde de groote toename der militaire uit gaven te rechtvaardigen. Spr. verklaarde, dat de Engelsche regeering een ernstig onderzoek moet Instellen naar de oorzaken van oorlog in Europa en met name Duitsch land moet uitnoodlgen weder ln den Volkenbond terug te keeren, teneinde er op ordelijke wijze de eischen en grieven, die het te formuleeren kan hebben, uiteen te zetten. Verder stelde hij voor. dat de regee ring zich tot de Vereenigde Staten wendt teneinde met Washington samenwerking te zoeken tot het onderdrukken der econo mische kwalen, waaraan de wereld lijdt. Vervolgens vroeg hij of de Vereenigde Sta ten niet eveneens zouden kunnen samen werken tot behoud der beschaving en voegde hij er aan toe, dat een belangrijke étappe zou zijn afgelegd indien de Ver eenigde Staten slechts er in zouden willen toestemmen deel te nemen aan economi schen boycott van den aanvaller. Het tegenwoordige bewapeningsprogram ma scheen spreker bevredigend toe, behalve dan wat betreft het tempo van uitvoering en de moeilijkheid van de verkrijging van sommige materialen en een voldoend aan tal technici. Spr. verhief zich krachtig tegen de ge brekkigheid van de verdedigingsdiensten tijdens het Jongste Itallaansch-Abessy- nisch conflict, met name de munltle- armoede van marine en luchtvaart en de onvoldoende bescherming van Malta. Vervolgens de gebeurtenissen in Spanje besprekend, verzette spr. zich ln principe er tegen, dat enkele fascistische volken een eventueele bedreiging voor den vrede vormen, en toonde hij het gevaar aan, dat gelegen was in een overwinning der Spaansche fascisten, vooral uit Engelsch oogpunt, daar de Britsche invloed in de Middellandsche Zee er aanzienlijk door verzwakt zou kunnen worden. Verder wenschte spr. te vernemen of de regeering zoover zou willen gaan met haar aandeel ln collectieve veiligheid, dat zij daarvoor ook troepen naar het vasteland zou willen zenden. Verder zou spr. wat meer belang aan de luchtvaart wensebtn ie zien toegekend. Tenslotte zeide lord Strabolgi dat de regeering duidelijk zal moeten aangeven, dat zij voornemens Is een werkelijk in overeenstemming met de principes van de collectieve veiligheid zijnde politiek ln toepassing te bren gen, wil zij bij haar reorganisatie- programma den steun der arbeidersklasse kunnen genieten. Lord Lothian, die vervolgens het woord nam. wenschte te weten, wat de regeerin; bedoelt met haar verklaring, dat haar poll. tiek gebaseerd blijft op den Volkenbond. De Volkenbondspolitiek beteekent, dat wij ge- houden zijn, vroeg of laat, oorlog te voeren tegen Japan, Duitschland en Italië. Ten slotte oefende Lord Lothian pritiek op het FranschSovjet-Russische verdrag, bat naar zijn meening bulten de normale Vol kenbondsprocedure valt en buitengewoon gevaarlijk is, daar Duitschland er een be dreiging in ziet, terwijl dit land volgens hem in het geheel niet de bedoeling heeft Enge land of Frankrijk aan te vallen. De minister van Luchtvaart, Swlnton, ant woordde namens de regeering. Hij bracht allereerst de bijdragen in herinnering, dit Engeland met betrekking tot de collectieve veiligheid had geleverd in den vorm vat voorstellen, die de volgende maand te Ge neve onderzocht zullen worden en de leden van den bond in staat zullen stellen duide lijk hun houding te bepalen. De politiek da regeering is er op gericht de macht van den Volkenbond effectief te maken en de orga- nisatie van alle elementen, die voor da vrede werken, te versterken. Het zou eei fout zijn aan te nemen, dat onze bulten landsche politiek de eenige rechtvaardiging vormt voor ons verdedigingsprogramma. Wij moeten voor onze veiligheid in de lucht, t> land en ter zee waken Swinton verklaarde tenslotte, dat een verklaring, mits niet een zijdig, door de landen afgelegd aangaande hun standpunt ten opzichte van de bewa pening, van nut zou kunnen zijn. De arrestatie der Dultschers. L'twinoff heeft den Duitschen gcutl medegedeeld, dat de gearresteerde Dub schers beschuldigd worden van militaire i economische spionnage: van het versch elen van fascistische geschriften onder t Rnvsen en van dadeii van terrorisme. Het meerendeel der gearresteerde Duit- schers, voegde Litwinoff hieraan toe. heil; reeds een bekentenis afgelegd. De eezant heeft geantwoord, dat er ut groepen nazls bestonden la andere lander, maar niet in sovjet-RiUUAd. uit het verre oosten, De Mongolen teruggeslagen. Na twee dagen verwoeden strijd, welki door 'neeuwstormen werd bemoellllkt heb ben de Mandsjoerijsch-Mongoolsche strijd krachten, die verleden week het OostelIJt gebied der Drovincie Soei Joean hebbeo bezet, naar Tsjahar moeten vluchten voor de Chlneesche troepen. De Mongolen heb ben zware verliezen geleden. Van Japansche zijde komt thans de ver zekering, dat het niets uitstaande had rad dezen aanval! *-o -,,-opjj STATEN. De stakende zeelieden weigeren arbitral» De stakende zeelieden aan de Westkust hebben op de uitnoodiging der burge meester om het geschil aan arbitrage t( onderwerpen, ten antwoord gegeven, dat geen arbitrage mogelijk is over de funds- menteele beginselen, waarom gestreden wordt. De toestand in de havens is niet veranderd. Oo de Hawalellanden doet gebrek aan levensmiddelen voelen. IJMUIDEN, 18 November. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0,940,84; Griet pet kist van 50 K.G. f. 34—16.50; Tongen P» K.G. 1.100.86; Groote schol per kist wJ 50 K.G. 35; Middelschol per kist van 50 K.G. 22; Zetschol idem 27—26: Kleine schol idem 226; Schar idem 20—5 Tong schar idem 4030; Roggen per 20 stuks 1' —15.60; Vleeten per stuk 3.50—0.75; PleW" mail en Poontjes per kist van 50 K.G. 8.50 —1.85; Groote schel visoh idem 33241 Middel schelvlsch idem 3324; Klelnmld- del schelvisch idem 31—16; Kleine schel'- idem 186.40; Kabeljauw per kist van 1» K.G. 8447; Gullen per kist van 50 KG. 25.506; Lesngen per stuk 1.650.70; Heil bot per K.G. 0.90—0.48; Wijting per kist 'W 50 K.G. 8—2.20; Koolvlsch per stuk 175- 0.25; Makreel per kist van 50 K.G. 1150-" 10.50. Aangevoerd: groote hake 132; P°f' middel hake 128; kleinmiddel kleine hake 3019; 436 kisten veiwiw haring 7.206.50 per kist. Aangekomen 9 stoomtrawlers: IJM. ju met 2412: IJM. 41 met 1816; IJM. 58 me; 4651; IJM. 59 met 3312; IJM. 60 met m IJM. 118 met 2124; IJM. 432 met 1730; WJ 159 met 1635: LIM. 42 met 2136; de Zw«J, sche kotter G.G. 409 met 954; de K.W. met 1488; K.W. 153 met 1597 voor ye«" haring en de loggers: K.W. 74 met K.W. 78 met 1531; K.W. 35 met 683. VLAAKDÏW3EN 18 No'- KW 22 met 26 last, VL 85 met 22l-jjgj I VL 193 met 34 last. Volle haring EngMJJ wal 10.60—11 IJle haring Engelscbe 9.309.50. Steurharing 8.509. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2