STEGEMANS R, LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 November 1936 -tfsagBi SCHEEPSVERBINDINGEN BINNENLAND AGENDA UROL maakt ze gaaf en zacht FAILLISSEMENTEN De Kon. familie te Deventer. Prinses Armgard van den trein gehaald. Gisteren is de Koninklijke familie onver wacht te Deventer gearriveerd om daar aan het station Prinses Armgard af te ha len van den D-treln uit Duitschland. welke te half acht te Deventer aankomt en niet te Apeldoorn stopt. Het publiek bemerkte weinig van dit be zoek. De vorstelijke personen gingen in drie hofauto's van Deventer vla Apeldoorn naar Het Loo. Begrooting Buitenlandsche Zaken. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het derde hoofdstuk der Rijks- begrooting voor 1937 (Buitenlandsche Za ken) herhaalden enkele leden hun wensch. dat Nederland zich uit den Volkenbond zal terugtrekken, te meer waar het onchriste lijke element door de aansluiting van Rus land in den Bond nog is versterkt. Van verschillende andere zijden werd deze zienswijze krachtig bestreden. In plaats van uit den Bond te treden, stelle ons land met inachtnemeing van zijn posi tie het mogelijke in het werk om de ge dragslijn van de bondsleden in overeen stemming te doen zijn met de grondge dachte en de bepalingen van het pact. Dat het niet slagen van de tegen Italië gerichte sancties het prestige van den Vol kenbond heeft geschaad, ontkenden deze leden echter niet. Gevraagd werd. of naar 's ministers oor deel de arbeid van den regeeringspersdienst die resultaten afwerpt en die voldoening schenkt, welke daarvan bij de Instelling van dien dienst werden verwacht. Sommige le den vestigden er de aandacht op. dat ook nog een persafdeeling van den Economi- schen Voorlichtingsdienst is opgericht, welke in een perceel in de Rijnstraat is ge vestigd. Deze leden stelden de vraag, of het wel noodig is deze persdiensten naast elkan der te doen bestaan. Inlichtingen werden verzocht omtrent den stand der onderhandelingen met België in zake de herziening van de tractaten van 1839. Het kwam den leden, die zulks deden, voor. dat het om meer dan een reden ge- wenscht is. dat met die onderhandelingen de noodige voortvarendheid wordt betracht. Een deel dezer leden wees in het bijzonde op het gevoel van onbevredigdheid, dat de trage gang van zaken in dit opzicht opwekt in Westelijk Noord-Brabant. Gaarne zouden verscheidene leden wor den ingelicht omtrent het geschil met Bel gië over het onttrekken van water aan de Maas en waarom de regeering deze aange legenheid bij het Internationale Hof van Justitie aanhangig heeft gemaakt. De Oommissie van Rapporteurs vestigde er de aandacht op, dat de Belgische minister van Openbare Werken, de heer Merlot, als zijn oordeel heeft uitgesproken, dat België en Nederland het over de watervoorziening der kanalen in den Zuidoosthoek van ons land best eens hadden kunnen worden. Naar de meening der Commissie rijst hier de vraag, of de beide regeeringen in deze uiting van den in dezen meest verantwoor delijken Belgischen bewindsman geen aan leiding kunnen vinden om alsnog te pogen tot een overeenkomst te geraken. Verscheidene leden zouden gaarne wor den ingelicht omtrent de houding, welke onze diplomatieke en consulaire vertegen woordigers in Spanje hebben aangenomen ten aanzien van de tijdens het uitbreken van de revolutie aldaar verblijf houdende Nederlanders. Is vroegen zij op eiken post al hetgeen bij de vaak verwarde toe standen mogelijk was gedaan om die Neder landers en hun belangen te beschermen? Is zulks met name ook geschied te Valencia? Eenige leden meenden reeds thans te ken nen te moeten geven, dat zij over de -hou ding van de Nederlandsche vertegenwoor diging in Spanje, gelijk die tot dusver be kend is geworden, weinig tevreden waren. Een lid maakte de opmerking, dat onze gezant te Berlijn de uitnoodiging om den partijdag te Neurenberg bij te wonen, niet heeft aanvaard, wat hij in strijd achtte met de internationale beleefdheid. Hiertegenover werd van verschillende zij den gesteld, dat het tot verheugenis stemt, dat Nederland in Duitschland vertegen woordigd is door een man van karakter en dat het juist is, dat de gezant op partijda gen niet verschijnt. Gevraagd werd of de regeering in haar Memorie van Antwoord nader wil ingaan op de aangelegenheid van de uitzetting van vier Nederlanders uit Duitschland. Daar bedoeld besluit inmiddels is ingetrokken werden de over deze kwestie gemaakte op merkingen niet in het verslag opgenomen. Verder werd gevraagd of de minister in lichtingen kan verstrekken omtrent den loop der onderhandelingen met Italië in zake het herstel van onze normale handels betrekkingen met dat land. 2026 (Ingez. Med.) Het prijsverloop der levensmiddelen. Het secretariaat van den Centralen Bond van Ned. Verbruikscoöperaties schrijft ons: Vier weken geleden gaven wij een tabel, waarin het resultaat was neergelegd van een prijsenquête. welke het economisch bu reau van den bond bij 17 coöperaties had ingesteld. Uit een vergelijking van de prij zen van 8 October met die van 24 Septem ber bleek, dat het gemiddelde prijspeil voor 25 artikelen een verhooging van 0,27°/« on derging. Het bureau heeft dit onderzoek sindsdien voortgezet en verstrekt hieronder een tabel, waarin de prijzen van 5 Novem ber j.l. tegenover die van 24 September zijn gesteld. De opgaven zijn afkomstig van 18 coöperaties. Men ziet daaruit, dat de prijzen van bruine boonen. Goudsche kaas en eie ren in deze periode aanzienlijk verhoogd moesten worden, terwijl de prijzen van ver micelli. griesmeel, tarwebloem en zachte zeep eenigszins gestegen zijn. De overige prijzen bleven constant of nagenoeg con stant. De gemiddelde prijsstijging is nu 1,16%. hoeveel- eemldd. prijs prysst. Artikel held 24.6 '36 5/11 '36 ln brood melkwit 8 ons 19,7 19,7 brood waterwit 8 ons 16.8 16,6 1,2 brood ongeb. tarwe 8 ons 15.6 15.7 0.6 boonen. bruine, p. pond 9.7 10.6 9.3 erwten, capuc., p. pond 15.0 15.2 1.3 erwten, grauwe p. pond 18.7 18,7 erwten, groene p. pond 9.1 9,1 vermicelli per pond 14.8 15,3 3.4 griesmeel per pond 12.6 13.1 4.0 havermout per pond 10,9 10,9 custardpoeder p. pak 18.5 18,5 tarwebloem p. pond 9.2 9.5 3,3 huishoudjam per pot 26.7 26.7 rijst per pond 9,7 9,7 kaas mag. Goudsche p. p. 22,3 23.4 5,4 eieren per stuk 4,7 6.3 33,0 boter per pond 82,4 83,1 0.8 margarine pond 26,4 26,4 sla-olie heele flesch 77.0 77,0 bak- en braadvet p. pond 43.3 44,1 1,8 suiker melis p. pond 22,9 22,8 0,4 zachte zeep per pond 8,0 8,3 3,8 vlokken zeep p. pak 9.7 9,7 runderlappen p. pond 45.0 45.0 varkenslappen p. pond 40,0 40.0 Totaal 588,7 595.4 1,16 HUWELIJKSGESCHENK VAN DE NEDERLANDSCHE SCHOOLJEUGD AAN PRINSES JULIANA. Men deelt ons mede: Het comité van de Nederlandsche school jeugd mocht van H. K. H. Juliana bericht ontvangen, dat H. K. H. met groote belang stelling heeft kennis genomen van de plan nen en de werkwijze van het comité en dat het geschenk van de Nederlandsche school jeugd door Haar en Prins Bernhard gaarne als zelfstandig geschenk zal worden aan vaard De lijst van autoriteiten, enz., die hun in stemming met deze inzameling betuigd heb ben, bevat reeds bijna 70 namen en zij zal binnenkort worden gepubliceerd. Ook de Vereeniging van Christelijke on derwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de overzeesche gewesten heeft door haar hoofdbestuur haar medewerking toegezegd en den directeur van haar bureau, den heer A. de Jong Ezn. als lid van het comité aan. gewezen. Verschillende gemeentebesturen hebben bereids toestemming veneend tot het hou den der inzameling op de openbare scholen Eveneens werd deze toestemming voor de R.-K. scholen door het episcopaat verleend, GEHAKT IN BLIK. Resultaat der inschrijving voor het verwerken van 4685 varkens. De Veehoudertjeentrale heeft gisteren ten behoeve van het Departement van Sociale Zaken, na gehouden inschrijving, het verwerken van 4685 varkens per week tot blik-gehakt voor den tijd van acht weken gegund aan tien firma's tegen ver- werkingsprijzen van f. 14.20 tot f. 16.26 per 100 kilo blik-gehakt. Evenals bij de bacon-inschrljving zijn, volgens het „Handelsblad" de firma's Van Zwanenberg en Pasman de hoogste in- schrijfsters. aan wie nog gegund is, nl. beide met f. 16.26. Tevens verdient opmer king het feit, dat thans ook aan de coö peratieve fabrieken is gegund, benevens dat deze de laagste inschrijvers zijn, wellicht als revanche op de bacon-inschrijving. Twee van haar schreven in voor f. 14.20 en één voor f. 14.89. De firma's Van Zwa nenberg en Pasman staan dus 15 pCt. hooger dan de coöperatieve slachterijen te Weert en Akkrum. Tenslotte verdient het de aandacht, dat de firma HartogOss niet voor hetzelfde bedrag heeft ingeschreven als de twee groote confrères Van Zwanenberg en Pas man: bij de bacon-inschrijving was dit wél het geval, op den cent af. Wij laten hieronder de gunningen vol gen Firma van Zwanenberg. Oss. 1750 var kens per week, f, 16.26 per 100 kilo gehakt: Van Zwanenberg, Uithoorn. 175 stuks, f. Ï6.26 Deze firma krijgt in totaal dus ruim 40 pCt. van het gehakt toegewezen. Bij de vorige aanbesteding schreef zij in voor f. 17.50 en was toen evenééns de hoogste dergenen, aan wie werd gegund. Verder zijn gegund 210 varkens aan Pas man. Steenwijk, voor eveneens f. 16.26 per 100 kilo gehakt; 500 aan de Vleeschwaren- fabriek te Stadskanaal, voor f. 15.90, 600 aan de firma Buy voet. Leek, voor f. 15.83: 250 aan Van Dam. Leek, voor f. 15.45: 350 aan de firma Zendijk, Twello, voor f. 15.08; 200 aan de Coöp. Exportslachterij van den N.-Brab. Boerenbond te Boxtel voor f 14.89; 200 aan de coöp. exportslachterij „St. An- thonius" te Weert voor f. 14.20 en 200 aan de Friesche coöp. Exportslachterij te Ak krum voor f. 14.20. Tot degenen, aan wie niet gegund is, be- hooren de firma's Hartog, Oss. ingeschre ven voor f. 17.44: de Beverwijksche Con- servenfabriek if. 22.90); fa. Ant Hunink, Deventer (f. 16.99); fa. Jamin, Rotterdam (f. 18.40); Tieleman en Dros, Lelden (f. 18.50)Zendijk. Olst (f. 17.48); De Valk, Rotterdam (f. 18.90); Koersen. Bathmen (f. 17.24) en Peter Verhoef, Lelden (f.17). OVERGANGSTOELAGE EN GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN. Adressen van Vakcentralen. Gelijk bekend is, wordt aan werklooze arbeiders, die in het tijdvak van 1 Maart- 1 October 1936 in ondersteuning waren en huurbijslag ontvingen, alsmede aan dege nen. die na 1 October in ondersteuning zijn gekomen en in een der zeven groote gemeenten woonachtig zijn, een z.g. over gangstoelage op het steunbedrag verstrekt, welke dient ter vervanging van den vroe- geren huurbijslag. Zij, die na 1 October werkloos worden, en van 1 Maart1 October 1936 niet in ondersteuning waren noch in een der ze ven groote gemeenten woonachtig zijn, ontvangen zulken bijslag dus niet. Uiter aard voert deze maatregel ten opzichte van laatstbedoelde personen tot zekere onbil lijkheid, aldus de besturen der werkne- mers-vakcentralen, t.w. het Ned. Verbond van Vakvereenigingen. het R.-K. Werklie denverbond, het Chr. Nat. Vakverbond en de Ned. Vakcentrale, die zich tot den Mi nister van Sociale Zaken hebben gewend met het verzoek te willen besluiten, dat de bedoelde overgangstoelage ook voor de overige gemeenten kan worden toegestaan, voorzoover in deze gemeenten een of meer dere z.g. „nieuwe" werkloozen, die voor toeslag in aanmerking komen, in onder steuning opgenomen zijn. Eveneens hebben genoemde Vakcentra len een adres tot den Minister van Sociale Zaken gericht, waarin verzocht wordt een ruimere verstrekking van onvermengde margarine voor kleine gezinnen, alsmede de openstelling van de toegezegde distri butie van goedkoop bak- en braadvet en voorts van groenten in blik ten behoeve van werklooze arbeiders te bevorderen. OPLEIDING TOT RADIO-TELEGRAFIST. Commissie van onderzoek ingesteld. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft le ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen: a. te onderzoeken, aan welke elschen en normen de opleidingen tot radiotelegrafist aan inrichtingen van nijverheids-onderwijs behooren te voldoen, in verband met de eischen van de practijk, en hoe deze oplei dingen behooren te worden geregeld, met name wat betreft de voorwaarden voor toe lating. den duur en de inrichting van het onderwijs, de samenstelling van het leer plan en de omschrijving van de leerstof; b. omtrent de uitkomsten van dit onderzoek aan hem rapport uit te brengen; 2e in deze commissie zijn benoemd: a. tot lid er. voorzitter W. Polderman, inspec teur van het nijverheidsonderwijs te 's Gra- venhage; b. tot leden: P. Haverkamp, direc teur van de Zeevaartschool te Amsterdam; Dr. H. C. Huizing, leeraar aan de afdeeling zeevaart-onderwijs van de gemeentelijke Middelbare Nijverheidsschool te Groningen; R. C. A. Kroes, hoofdinspecteur van de Ne derlandsche TelegraafmaatschappiJ „Radio- Holland" N.V., te Amsterdam; G. H. Magnee instructeur van de Nederlandsche Telegraaf Maatschappij „Radio-Holland" N.V., te Am sterdam; C. F. G. Wek. secretaris van de vereeniging van Radio-telegrafisten ter koopvaardij, te Rotterdam; J. J. A. W. van Proosdij, bestuurslid van de vereeniging van radiotelegrafisten ter, koopvaardij te Rot terdam: F. P. Roest, leeraar aan de Zee vaartschool te Vlissingen; c. tot secretaris C. J Damen. toegevoegd aan den inspecteur van het Nijverheidsonderwijs W. Polder man, te 's Gravenhage. OUD-GEMOBILISEERDEN EN DE ZUIDERZEE-STEUNWET. Minister Colijn heeft, ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Duymaer van Twist betreffende het niet toekennen van een tegemoetkoming wegens waardevermindering ingevolge de Zuider- zeesteunwet aan belanghebbenden, die op 25 Juli 1918 onder de wapenen waren, het vol gende medegedeeld: Zich onthoudende van het uitspreken van een oordeel over de oorbaarheid van bepa lingen van een algèmeenen maatregel van bestuur, is de minister van meening. dat het niet aangaat, alleen voor een deel der oud-gemobiliseerden af te wijken van den algemeenen regel, dat tegemoetkoming we gens waardevermindering volgens het Zui- derzeesteunbesluit niet in aanmerking komt voor belanghebbenden, die eerst na 25 Juli 1918 zich een vaartuig hebben aangeschaft, met inachtnemeing overigens van hetgeen daaromtrent is bepald. Te minder bestaat daartoe aanleiding, nu de minister van Waterstaat reeds heeft medegedeeld, dat in de bijzondere belangen van oud-gemobili seerden kan worden en wordt voorzien door toekenning van toelagen, als bedoeld in art. 6 der Zuiderzeesteunwet, waardoor de noo dige compensatie kan worden gevonden. WIJZIGING ONGEVALLENWET. De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid, heeft benoemd tot voorzitter van de commissie, welke praeadvies zal hebben uit te brengen over voorontwerpen van wet tot wijziging van de Ongevallenwet 1921 en de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 prof. dr. J. A. Veraart. Leden en plaatsvervangend lid: Chr. v. d. Bilt (N.V.V.l. dr. E. J. Buning, J. M. Keijzer (Centraal Beheer), dl'. L. C. Kers bergen P. J. Kolijn (Chr. Boerén- en Tuln- dersbond), dr. L. G. Kortenhorst (pl.v. mr. H. A. J. H. Franses, Alg. R.K. Werkgevers vereniging), H. J. Kuiper (R.K.W.V.dr. P. A. van Luyt, mr. B. C. Slotemaker (Ver bond van Ned Werkgevers), dr. L. Smit, H. H. Spoelstra (C.N.V.) en mr. H. W. Groene- veld. BRANDSTOFFENHANDEL OVER HET RAPPORT-VERSCHUUR. Naar aanleiding van het dezer dagen verschenen rapport-Verschuur heeft de Bond van Ned. handelaren ln brandstoffen een adres aan de Eerste en Tweede Kamer gezonden, waarin gezegd wordt dat men wel met enkele denkbeelden van den rap porteur kan medegaan, doch waarin ander zijds kritiek wordt uitgeoefend op den in houd van het rapport evenals op het feit, dat het eerst ruim een jaar na dagteeke- ning gepubliceerd is, zoodat het voor een beoordeeling van de huidige situatie als vrijwel waardeloos moet worden beschouwd en slechts tot misverstand aanleiding kan geven. Ontkend wordt, dat de huidige sanee ring door het belang van den detailhandel wordt beheerscht. Daartegenover wordt juist gesteld, dat de saneering vooral tot stand is gekomen ten behoeve van de Ned. mijnen, welke daarvan blijkens de Jaar verslagen over 1935 reeds hebben geprofi teerd. Verder wordt den rapporteur het verwijt gemaakt geen enkel argument te hebben aangevoerd voor zijn geheel willekeurig advies om de marge van de detailhandela ren met 50 ct. per ton, d.i. 4 cent per H.L. voor anthraciet en 25 cent per ton of 2 ct. oer H.L. voor eierkolen te verminderen. Er wordt wel gesproken van een zeker onder zoek. doch omtrent de resultaten daarvan ■vordt niets vermeld. Niettemin is evenwel het denkbeeld tot verkleining van de winstmarge inmiddels al door de feiten achterhaald, aangezien de IJ PROEFT HET VERSCHEL Dc échte Geldersche van STEGE JI AN heeft zoo'n aparten, pikanten, toch zach- ten rooksmaak. In Krinkels et ons raambiljet 2028 (Ingez. Med.) Ned. mijnen voor de meest gevraagde soor ten den handelaren in dit jaar in tegen stelling met 1935 de omzetbelasting in re kening hebben gebracht, welke belasting circa 60 cent per ton voor anthraciet en 35 cent per ton voor eierkolen bedraagt. Hier door is de toch al niet te hooge winst marge van den detailhouder dus reeds aan getast. Ten volle handhavende de bewering, dat het rapport ten aanzien van de verla ging van de marge een denkbeeld heeft geopperd, zonder daarvoor ook maar eenige argumentatie aan te voeren, kan men al dus adressant, ook zich stellende op het standpunt van den rapporteur niet meer op grond van diens rapport beweren, dat de marge nog te groot zou zijn. De prijzen zijn dan ook juist waar het rapport ze heb ben wilde. Het rapport adviseert, de op brengst van de huisbrandproducten voor de mijnen te vergrooten door de winst marge van den-kleinhandelaar nog te ver kleinen. Dit is inmiddels geschied, doch had volgens adressant toch ln ieder geval in een bijlage dienen te worden vermeld. ALGEMEENE NED. R.-K. DROGISTENBOND. Algemcene najaarsvergadering. Te Maastricht heeft de Ned. R.-K. Dro- gistenbond gisteren haar algemeene na jaarsvergadering gehouden. Met algemeene stemmen werden als hoofdbestuurselid herkozen de heeren Bar- tels uit Venlo. Brouns uit Stein en Julles Leenarts uit Maastricht, terwijl de heer P. Rietbergen te Rotterdam eveneens met al- gemeente stemmen tot lid van het hoofd bestuur werd benoemd. De voorgestelde begrooting voor 1937 werd ongewijzigd goedgekeurd. Besloten werd een verzoek te richten tot importeurs van buitenlandsche geneesmid delen, geen prijsverhooging toe te passen 'als gevolg van de devaluatie Verscheidene leden klaagden over het verkoopen van pharmaceutische en andere artikelen, door vereeniglngen van Groene Kruis. Wit Gele Kruis, e.g., zeer tot schade van drogisten. Daar het doel dezer veree niglngen uitsluitend is het brengen van hulp en verpleging aan hulpbehoevende leden, meende de vergadering ten sterkste hiertegen te moeten protesteeren. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiënties van de minis ters van financiën en van Onderwijs, K. en W. zullen op Maandag den 16en November a.s. niet plaats hebben. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland is verhinderd mor gen audiëntie te verleenen. UIT NED. OOST-INDIE. HET VOORSTEL TOT HEFFING VAN EEN EXTRA-UITVOERRECHT. De regeeringspersdienst meldt de vol gende bijzonderheden omtrent het bij den Volksraad Ingediende voorstel. Het uitvoerrecht bedraagt 2 pet. van de waarde en wordt gedurende ten hoogste 15 maanden geheven. Het kan binnen dien termijn voor alle, dan wel voor bepaalde goederen worden afgeschaft. Geheele of gedeeltelijke teruggaaf van het recht kan worden verleend, indien wordt aangetoond dat, in verband met eenige voor 8 November 1936 gesloten over eenkomst, de heffing tot grove onbillijk heid heeft geleid. Van heffing van het uitvoerrecht zijn uitgezonderd de passagiersgoederen, de consulaire goederen, de tot wederuitvoer bestemde importgoederen, zoomede de per pakket- of brievenpost uitgevoerde goede ren luigezonderd kinine). Bovendien vallen onder het uitvoerrecht niet de volgende groepen van goederen: zool- en ander leer, nootmuskaat, witte peper, gepelde rijst, harsen, hout, houtwerk (w.o. triplexkisten). koffie gambir, aethe- rlsche oliën, suiker, Javatabak in bladen, gekorven tabak, vlecht materialen (w.o. bamboe en rotting), vlechtwerk, niet anders genoemde plantaardige voortbreng selen en fabrikaten, nljverheidsoroducten van verschillenden aard (w.o. blik-, hout- snij-. ijzer-, schildpad-, koper-, touw- en zinkwerk), buitenlandsche voortbrengselen, zoomede geraffineerd goud en zilver. HEDEN. Gerecht 10: Herdenking wapenstilstand In den Vergulden Turk: Alliance fran- paise. Conf. de M. Claude André Puget, 81/( uur nam, NutsgebouwVerkooplng Een-Kwartltr tjes-Bond. 2—5 en 7—9 uur nam. Stadszaal: ,,L. K. K. Voor Allen". Calvd. kwartet, te 8.15 uur nam. Volkshuls: Tentoonstelling van klndei teekeningen. Lezing H. Voskuyl; 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te uur nam. Katwijk a. d. Rijn (Ned. Herv. Kerk) Spr. ds. den Hartog van R'dam. Th u. n Donderdag. H. Morschweg 12: Bijbellezing ds. J. S. Locher; 8 uur nam. Nutsgebouw: Verkooplng Een-Kwartia tjes-Bond. 10—12, 2—5 en 7—9 uur. Prediker: Verg. Ghr. Dem. Unie. Spr H. S. v. Houten. 8 uur nam. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstadtoo- neel. „Onschuldige meisjes". 8.15 uur nam Volkshuis: Tentoonstelling van kinder, teekeningen; Th8'/j uur nam. Katwiik aan Zee (Casa Cara)Gerei. Bond. Spr. dr Fokkema van Amstelveen 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureae (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst, v Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu». 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam „Casta Diva". Woensd, Donderd. en Zaterd. nam. 2 Zondag van 27 uur doorl. voorstellinj en 8 uur nam. Trlanon-theater, Breestr. 31, 8 uur nam „Merijntje Gijzen's Jeugd". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uur, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. nm „Met verzegelde orders". Woensdag en Zaterdagnam. 2V» uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en te 8 1/4 uur. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur 8 1/4 uur nam, „De Bengaalsche Lansien lederen middag 2'/« u„ Zondag v.af 2 Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u Jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur n „De Winton-affaire". Woensdag en Zaterdagnam. halfdris. Zondag nam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. zlekenfondi „Tot Hulp der Menschheid" echter ra nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vos 6poedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 9 tot met Zondag 15 Nov. a.s. waargenomen ica de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoeii 171. Telef. 502, D. J. v. Driesum. Mare Telef. 406 en J. Doedens, WilhelminaperkI Oegstgeest, telef 274. Handen rood en ruw Ooos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 2030 (Ingez. Med.) Uitgesproken: A v. Duijvenbode motor- schipper, te Katwijk aan Zee, Noordeir.de 11 A. R.c. mr. A, J. Paulus, cur. mr. M. Moolenburgh te Noordwijk. A. Vooijs. koopman en reeder. te Katwlj» aan Zee, Varkevisserstraat 189, en Vooüs. koopman en reeder, te Katwijk aan Zee, Varkevisserstraat 46. R.c. mr. G. B. van den Boom, cur. mr. H. R. Gouds®1 te Lelden. Vernietigd het faillissement van A. den Berg te Hazerswoude. Opgeheven de faillissementen van: nalatenschap van J. W. Bakker te Wasse naar; S. J. le Poole te Leiden; J. W. Swaas te Leiden; E. P. J. Beumer te Alphen; G. van der Meer te Alphen. De volgende passagiersschepen zijn m®,' gen radiotelegrafisch te bereiken via "o kuststation Scheveningen Radio: Alchiba, Alcyone, Alpherat, Boschl® tein, Chrlstlaan Huygens, Costa «1C Crijnssen, Gaasterkerk, Indrapoera. gersfontein, Johan de Witt, Johan vaI!." denbamevelt, Kota Baroe, Leerdam, m» nix van St. Aldegonde, Nijkerk, PW Laut, Randfontein, Van Rensselaer, terdam (H.A.L.), Sibajak. Simon Boll»»' Springfontein, Streefkerk. Stuyvcsant, rakan, Tawall, Volendam. ZuiderkerK. Behalve bovengenoemde passagiers®? pen zijn de meeste Nederlandsche vracn schepen eveneens via Scheveningen f te bereiken. Telegrammen worden aangenomen o alle telegraafkantoren en door ,.Rao Holland". 2—-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6