LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Maandag 9 November 1931 NAGEKOMEN BERICHTEN Gemeenteraad van Leiden UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN KUN/T IN LITTEKEN VRAGENRUBRIEK /|//CHER'J_ BERICHTEN LUCHTVAART THIJS IJS KOMT TE HELP STADSNIEUWS. PRO PATRIA. Het Bestuur van Pro Patria heeft zich als volgt samengesteld: W. J. Borgerhoff Mulder, Praeses. P. E. E. Briët, ab-actis. R Rombach, quaestor E. T. H. van Voorst tot Voorst, commis saris I. N. J. Westpalm van Hoorn van Burgh, commissaris II BINNENLAND. AARLANDERVEEN. Tot ouderling der Ger. Kerk tc Aar- landerveen werd gekozen de heer W. C. Meijers en tot diaken de heer C, v. d- Kraan. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND TE GROENLO. Hedenmiddag tegen twaalf uur is te Groenlo de kapitale boerderij het zgn. Groot Stikken, eigendom van het gasthuis en provisoriefonds aldaar, bewoond door den landbouwer Tuinte, geheel in vlammen opgegaan. De brand is ontstaan in een groote schuur, welke vlak bij de woning is ge bouwd. Hier brandde een fornuispot en het vermoeden bestaat dat hierdoor de brand is ontstaan. De hevige wind, welke in de lengterichting op het huls stond, was oor zaak dat de brand zich zeer snel voort plantte. Niet alleen de groote nieuwe schuur maar ook het hoofdgebouw, hetwelk enkele jaren geleden grondig werd ver bouwd, stonden weldra in lichter laaie. Een buurjongen ontdekte den brand en waar schuwde de bewoners, die aan tafel zaten. Met de grootste moeite slaagde men erin het vee te redden. Van het huisraad kon zoo goed als niets behouden worden. Groote hoeveelheden rogge en hooi, benevens een roggemijt van veertig vim gingen verloren. De brandweren van Groenlo en Lichten voorde, die spoedig ter plaatse waren, kon den vrijwel niets uitrichten tegen de vuur zee. Slechts de muren zijn gedeeltelijk blij ven staan. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Pesoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. i i (Vervolg van het Eerste Blad). 14e. Voorstel inzake het verstrekken van brandstoffen aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen gedurende het win terseizoen 19361937. (196) Conform besloten. 15e. Voortzetting van de behandeling van het voorstel inzake het bij wijze van proef oprichten van een werkinrichting voor blinden in de v.m. bewaarschool aan de Groenesteeg en tot vaststelling van de des betreffende begrootingsregeling. (177) De heer GOSLINGA heeft den indruk, dat alleen te werk gesteld kunnen worden blinden, gesteund door M. H. Er zijn ech ter ook andere gesteunden. Zijn die uitge sloten? Daartegen zou hij ernstig bezwaar hebben. Spr. bestrijdt het amendement van mevr. De Cler om 2 raadsleden in de com missie te benoemen. Dat versterkt den invloed van den raad niet. daar ieder lid handelt naar eigen Inzicht. Bovendien, er zijn ook zaken, waarvan de raadsleden wel eens geen verstand kunnen hebben! Wethouder v. STRALEN is de oppositie uit den raad tegengevallen, daar vroeger bij den raad altijd volop bereidheid tot steun in dezen bleek. Dat de opzet der werkinrichting gewij zigd zal worden, blijkt reeds uit de stuk ken, doch spr. licht dit niettemin nog na der toe, zie de bepalingen over voorraden, loonen enz. Tot uitdrukking komt tevens, dat blinden en andere onvolwaardige ar beidskrachten, bij geval van steun voor re kening der gemeente komen Van de 10 blinden, werkzaam in de vo rige inrichting worden er 9 door M. H. ge steund. 1 niet, doch de inrichting zal open staan voor alle blinden, die daar werken kunnen en willen. Het loon zal nader door de commissie moeten worden geregeld. Het bedrag, dat B. en W. vragen is niet hooger dan vroeger, zooals spr. voorrekent Afzet te vinden voor de vervaardigde pro ducten blijft moeilijk en aller hulp is daar bij noodig. in de eerste plaats van de ge meente-diensten. doch ook van de parti culieren waarop spr een beroep doet Ze kerheid van slagen kunnen B, en W. niet geven doch het moet geprobeerd Vandaal dit voorstel tot een proefneming van een jaar. Wat de lokalen en ligging betreft, ook spr. zou liever elders onderdak zien voor dit werk doch momenteel ging het moei lijk anders Misschien is later een betere plaats tc vinden De bezwaren van den heer Beekenkamp kan spr. niet deelen. Blinden zouden gaar ne zelfstandig willen zijn, doch practisch gaat dat niet; vandaar is ook niet te ver mijden, dat de overheidssteun verleent., geliik zelfs geschiedt bij particuliere steun verlening door vereenlgingen etc. 30 pCt. komt voor rekening der gemeenschap. Waarom dan hier nu principieel verzet van den heer Beekenkamp, terwijl vroeger daaraan in den raad niet is gedacht? B en W. hebben alle mogelijkheden onder ae oogen gezien, doch konden niet op particu lieren steunen, daar deze het werk had den stopgezet. Unaniem hebben B. en W. zich voor dit voorstel verklaard, waardoor de overheids-invloed groeit- Terecht, waar de overheid ook de gelden verstrekt. Spr. heeft wel goede hoop op slagen, wanneer de blinden zelf meewerken. ALPHEN. De Ring Alphen en Omstreken van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op Ger. grondslag, hield zijn eerste ringverga- dering in dit seizoen en wel te Boskoop. Na opening hield de voorzitter Chr. C. Klerkse van Bodegraven een duidelijke in leiding over Filippensen 1. waarop een ge animeerde bespreking volgde. De voor dracht werd verzorgd door de afd. Ter-Aar. Na de pauze refereerde de heer W. J. den Hertog van Boskoop over het actueele on derwerp „Arbeid". Verschillende arbeids problemen werden helder besproken. Bij de breede discussie die op dit onderwerp volgde, werd op tal van punten nog dieper ingegaan. Eerst laat werd de goed geslaag de vergadering besloten, welke mede werd bijgewoond door den heer Vroeg in de Weij van Waddinxveen namens de provinciale afdeeling. Gevonden: 1 gewicht; 1 rijwielmerk; 1 vulpen; 1 zw rozenkrans; 1 portemon- naie met inhoud; 1 zitting van auto; I aamesparapluie, en handschoen. Inl. po litiebureau Julianastraat. De opbrengst van de najaarscollecte ten bate van de diaconie der Ned. Herv. Kerk Julianastraat bedraagt ruim f. 320. Onder voorzitterschap van den heer Jac. van Noort, vergaderde de afd. Alphen v. d Chr. fabrieks- en transportarbeiders. Na afdoening van de verschillende huis houdelijke zaken, bracht de heer W. Geer lof rapport uit van de te Den Haag gehou den kadervergadering van het C.N.V Naar aanleiding hiervan volgde een langdurige bespreking en opwekking tot trouwheid aan beginsel en leiding. Dezer dagen is reeds het afgravingsmate riaal op groote schuiten aangekomen. Het is niet onmogelijk dat dit voor Nieuwerbrug werkverruiming zal opleveren. De heer J, Batelaan alhier, candtdaat bij de Ned. Herv. Gemeente heeft een be roep ontvangen naar Molenaarsgraaf. BOSKOOP. Een tweetal meisjes heeft bij de politie te dezer plaatse aangifte gedaan, dat zij bij het naar huis gaan lastig gevallen zijn door een manspersoon. Ook is het voorgekomen dat langs het Jaagpad naar Alphen een wielrijdster eveneens werd lastig gevallen. De politie van hier en die van Alphen stel len een uitgebreid onderzoek in. ALKEMADE. Bijeenkomst der Rem. Ger- Gemeente. De Rem. Geref. Gem. te Oude-Wetering hield een geslaagden gemeente-avond. Na opening en mededeelingen over het werk, dat door den Ned. Prot. Bond in Bad hoevedorp en Schiphol aangevangen is, vond een korte Lutherherdenking plaats. De heeren G Seip te Roelofarendsveen en G. v. Driel te Oude-Wetering werden met alg. st- als bestuurslid herkozen. Ds. C. B. Hein sprak over „Menschbeschouwingen in onzen tijd". Na een korte nabespreking werd deze geanimeerde vergadering, die het begin vormde van het winterwerk der gemeente, gesloten. De Oogstcollecte in de Geref Kerk te Oude-Wetering heeft opgebracht voor de Kerk f. 206 en voor de Diaconie f100.13. HAZERSWOUDE. Bij het uitgaan van de school werd het zoontje van den landbouwer J. B. door een wielrijder aangereden, waardoor het ventje een been brak. De jongen moest ter behandeling naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. TER AAR. AFSCHEID VAN DS. D. WARNINCK. (De zitting duurt voort). VALSCHHr.il) IN GESCHrtllTE. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van S. M., gemeente- ardhitect van Huizen, die in hooger beroep door het gerechtshof te Amsterdam is ver oordeeld tot 1 jaar en 3 maand, gevange nisstraf. wegens valschheid in geschrifte, gepleegd in verband met een leverantie van straateteenen aan genoemde gemeente. BODEGRAVEN. Lezing over Vrouwenleven in andere landen. Voor een geheel gevulde zaal van „Reho- both" sprak op uitnoodiging van de afd. van den Christen-Vrouwenbond de bekende Journaliste en schrijfster mej. Mary Pos over „Vrouwenleven in andere landen" De schrijfster hield een vlotte en Interessante causerie, waarvan het eerste deel geheel gewijd was aan het bezoeken van Italië. Over het algemeen hebben de vrouwen in de zuidelijke landen een heel andere positie dan in ons land. Zij genieten een veel ge ringere vrijheid van beweging; een vrouw mag b.v. 's avonds niet op straat komen. Uitvoerig vertelde zij van haar gesprek ken met den Duce, met wien zij ook over het leven der vrouw heel veel gesproken had. Hij zou veel ten goede kunnen doen, maar beperkt zich voornamelijk tot steun aan de ongehuwde moeders en beschouwt, volgens mej. Pos. overigens de vrouwen toch heel anders dan wij Nederlanders ge wend zijn. Sterk in tegenstelling tot de po sitie van de vrouw in het overige Italië is die onder de arme. maar Protestantsche Waldenzen, waar zij in hooge eere staan en ook veel hooger ontwikkeld zijn. Erger nog is de positie der vrouw in Spanje en Portu gal, waar zij gewoon als lastdier gebruikt wordt, en moet werken in de havens, ter wijl de man rustig thuis zit. Zij moeten zelfs steenkolen sjouwen en dan intusschen nog hun kleinen voeden, die zij in een kistje meenemen naar het werk. In Lissa bon wordt voor de armen niets gedaan. Ontroerende dingen vertelde de spreekster ook van het bezoek aan de gevangenis in Oporto. En toch zijn de vrouwen, hoe slecht ze het ook hebben, meerendeels meer tevre den dan hier, terwijl zij hier duizenden voorrechten hebben boven haar zusters in de zuidelijke landen. Uitvoerig schetste spr. het verschil in de zich daar openbarende Katholieke mentaliteit en de Protestant sche. In de sfeer van de geestelijke vrtiheid kunnen onze vrouwen opbloeien. Zij besloot dan ook met een opwekking om toch vooral dankbaar te zijn en met de ontvangen ga ven te woekeren. De afgravingen voor den nieuwen Rijksweg Den HaagUtrechtDriebergen. Binnen afzienbaren tijd, zoo wordt aan de N. R. Crt. gemeld, zal men beginner, met den aanleg van de aarden dam van den nieuwen Rijksweg no. 12 (Den Haag UtrechtDriebergen) Het gedeelte ZwammerdamBodegraven —Waarder—Lange Ruige Weide is eenigen tijd geleden reeds aanbesteed en gegund aan de N.V. Aannemers-Mij. v.h. J. P Broekhoven te Nijmegen. Voor den aanleg van de aarden baan is een geweldige massa zand noodig. Men heeft daartoe bij verschillende landbou wers grondboringen verricht, waarbij bleek, dat het land van de wed. Rijlaarsdam, even ten Oosten van de Wierikkerschans gelegen tusschen de spoorbaan LeidenUtrecht en de Zuidzijde, het geschiktst was voor afgra ving. De firma Broekhoven is overgegaan tot aankoop van deze stukken land. Daar een geweldige hoeveelheid 7.ai;d noodig is, .Ie afgravingen, naar wij vernemen, plaats vinden tot op een diepte van 8 M. Het af te graven land is ongeveer 12 bunder groot, zoodat Nieuwerbrug straks na de afgraving een behoorlijk meer rijker zal zijn. Van de Ger. Gemeente. Gisteravond nam voor een stampvolle kerk. ds. Warnlnck, Ger. pred. alhier, af scheid van zijn gemeente, in verband met zijn vertrek naar Bolnes. Nadat de kerk dienst was aangevangen met Ps. 89 vers 7, en voorlezing van een gedeelte van 2 Cor. 5. bepaalde de predikant zijn gehoor bij vers 20 van het voorgelezen gedeelte; „Zoo zijn wij dan gezanten van Christus wege, alsof God door ons bade: wij bidden van Christus' wege, laat u met God verzoenen". Op tweeërlei, aldus ds. Warninck, wil de Apostel onze aandacht vestigen: op de boodschap der verzoening en op 't ambt der verzoening. De boodschap veronderstelt allereerst dat voor den mensch verzoening noodzakelijk is. De verhouding tusschen de Gemeente en den mensch is niet recht. God's heilige toorn is ontbrand jegens den zondaar, die van Hem is afgevallen. Onze zonden zijn zwaar en menigvuldig. Alle verontschuldi gingen die wij zoeken houden geen steek. Als de mensch overtuigd is van zijn schuld en verdorvenheid is er voor hem geen blij - der boodschap dan dat hem gebeden wordt „Laat u met Mij verzoenen". Want Ln deze bede hoort hij, dat verzoening mogelijk is. God de Heere wil de verzoening. Echter aarzelt de ontdekte zondaar ook dan nog menigmaal, om dat aanbod des vredes aan te nemen. Dacht hij eerst van zijn zonden te klein en van Gods gerechtigheid te menschelijk nu meent hij weer, dat zijn zonden te groot zijn om vergeven te wor den en denkt hij van Gods genade en barmhartigheid te gering. Gods goedertie renheid is echter goddelijk, oneindig, eeuwig en het aanbod-der.genade rust im mers op het volbrachte werk van Christus. Er is verzoening mogelijk, want aan God's gerechtigheid is op Golgotha voldaan. Dit heilig mysterie, deze verborgenheid der godzaligheid is de boodschap die de predi kers aan de gemeente mogen brengen. De apostelen weten zich geroepen door hun goddelijken zender. Zoo komen ook de dienaren des Woords niet in eigen naam, maar in den naam van Christus met het Evangelie der zaligheid tot de Gemeente. Na een woord van afscheid tot gemeen te. kerkeraad. catechisanten en aan hen. die van elders waren gekomen, beëindigde ds. Warninck zijn prediking met de woor den: „Wij bidden u van Christus' wege, laat u met God verzoenen." Namens den kerkeraad werd ds. War- nink op hartelijke wijze toegesproken door den heer C. J Besemer; namens de classis Woerden door ds. Zwaan, terwijl ook de consulent een afscheidswoord sprak. Allen sprekers drukten hun spijt uit over het vertrek van den veelbelovenden predi kant, die zich aan hen verbonden had door zijn bescheiden en liefdevol optreden en wenschten hem Gods zegen op zijn verde ren levensweg toe, hierbij de hoop uitspre kend, dat ds. Warninck nog velen ten zegen zal mogen zijn. Na een kort dankwoord van ds. Warnmk werd de samenkomst besloten met het zin gen van Ps. 150 1. Door het Prov. Kerkbestuur van Drente is tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv, Kerk toegelaten onze plaatsgenoot cand. F. H. van Harten. WADDINXVEEN. Naar wij vernemen, zal onze gemeente niet medewei ken aar. de stichting van een groot tentoonstellingsgebouw te Boskoop. Deze afwijzende houding moet zijn oor zaak vinden in het feit, dat de te houden tentoonstellingen ook op Zondag zuilen ge opend zijn. WOUBRUGGE. Comité Nationaal Huldeblijk. Onder voorzitterschap van den burge meester is een comité in het leven geroepen ten doel hebbende gelden bijeen te brengen voor het aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H Prins Bernhard ter gelegenheid van Hun huwelijk aan te bieden nationaal huldeblijk. Het ligt in de bedoeling van het comité daartoe zoowel te Woubrugge ais te Hoogmade een collectedag te houden op Woensdag 18 Nov. a.s., waartoe eenige Jonge dames haar welwillende medewerking zui len verleenen. Moge wederom blijken dat onze burgerij op waardige wijze metterdaad toonen zal dat zij dit in den lande alom betoonde bewijs van aanhankelijkheid aan ons jonge Vorstenhuis op den rechten prijs weet te stellen. De timmerman S., die zich aan een touw per rijwiel achter een auto liet mee slepen, kwam, doordat het touw tusschen zijn rijwiel geraakte, te vallen. Hij liep eenige schaafwonden op, terwijl het rijwiel, dat door de auto werd medegesleept, be schadigd was. Het was voor hem een geluk dat er op dat moment niet veel Verkeer op den weg was. ONSCHULDIGE MEISJES. Donderdag 12 November a.s. komt het Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel, directeur Cor v. d. Lugt Melsert in den Schouwburg alhier de eerste voorstelling geven van het veel besproken Amerikaansche tooneelwerk: „Onschuldige Meisjes" (The Children's Hour), ln drie bedrijven door Lillian Heli- man. Daarin treden op: Annie v. d. Lugt Mel sertv. Ees. Mimi Boesnach, Enny Hey- mansSnijders, Pine Beider (a. g.Myra Ward, Else Willart. Cecile Bach. Hélène Berthé, Theo Frenkel e.a. De vertaling is van Mevr. Bets Ranuccl Beekman. Décor Karei Briickman. Dr. Paul Cololian schrijft in de rubriek „Psychologie et Medecine" van de Comoedia over het karakter van Mary Tilford; het meisje waaromheen Lilian Hellman haar stuk „The Children's Hour" heeft gebouwd. Volgens hem Ujdt Mary Tilford aan een ernstige en ongeneeslijke aandoening; een kwaadaardige, perverse mythomanie. Dit jonge meisje liegt en verzint fabeltjes voor haar eigen pleizier zonder zich te bekomme ren over al het onheil, dat zij achter zich laat. Zij beschuldigt, vertelt fabels, veroor zaakt schandaal, wreekt zich, en liegt, liegt altijd om zich vervolgens te verlustigen in het ongeluk en het verdriet van anderen en zij overziet haar werk met voldoening. Dit geval staat niet alleen. De perverse mythomanie van het kind komt veel voor. In dergelijke gevallen zoekt de dokter naar de hereditaire antecendenten van zijn sujet. In „The Children's Hour" hebben wij geen enkelen factor, geen enkele inlichting over de ouders van Mary. Wij kennen echter haar grootmoeder. Dat is iemand zonder ruggegraat. Zij erkent, dat haar kleindoch ter een leugenaarster is, en ongediscipli neerd. even goed weet zij, dat Mary ziekten simuleert en onnoodige tranen vergiet. De grootmoeder is zwak en gelooft zonder voor afgaand onderzoek de onware verhalen van haar kleindochter en op haar beurt be schuldigt zij de twee leeraressen. Deze grootmoeder is zwak van karakter, zonder moreele kracht. Het hoeft niemand te verbazen, dat haar kleindochter eenige verschijnselen heeft van mentale, heridi- talre degeneratie. Daargelaten deze per soonlijke antecedenten, ondervinden wij dat Mary een slecht kind is; zij leeft naast haar vriendinnetjes terwijl zij haar bespiedt en haar gedachten uitvorscht. Zij glijdt langs de menschen en langs de dingen, komt zachtjes achter een deur, om een gang heen geslopen, loert op geheimen die zij grijpt met de lenigheid van een kat Zij is een en al honing en een en al venijn. Iuv KEtn rVRlENDEN het wereldbe- A. v. d B. te L. Met zulke vragen zult u zich tot een deskundige moeten wenden. J. d. V. te R. en A v. G te L. Een veearts raadplegen lijkt ons het verstan digst. J. G. te O Bii een boekhandelaar kan men u volledig inlichten. N. J. te L Informeer waar u de loten hebt gekocht of bii bedoelde vereeniging. Abonné G. te O. a. Opcenten Gemeen- tefondsbel. te O. 3de kl. 40, te 's-Gr. 1ste kl. 75; b. Gemeente-opcenten Vermogensbel. te O. geen, te 's-Gr. 40; c. opcenten personeele belasting O. 5de kl. 149, te 's-Gr. 2de kl. bij een huurwaarde van f.650—130. P. M. V. te Z. De huurwaarde werd vastgesteld op f. 225 mobilairwaarde op f. 200299, één kind voor aftrek. Volgens deze gegevens is de becijfering van uw aanslag juist. De door u betaalde huur kan niet als huurwaarde worden aangemerkt, cmdat deze niet onder normale omstan digheden is bedongen. Werd volgens uw meening de huurwaarde op een te hoog bedrag vastgesteld, dan kunt u recla meeren. Mej. Z. te L. Wordt door u een kamer gemeubeld verhuurd, dan wordt dit ge deelte als een afzonderlijk perceel aange merkt, hetgeen tengevolge heeft dat u minder personeele belasting betaalt. flacont Wybert-Siroop 4 f 1.50 an 90 el. (Insez. Met) IJMUIDEN, 9 November. VISCHPRIJZEN. Tarbot 1,201; Griet per kist van 50 K.G.I 25—15; Tongen per K.G. 1,100,82; Mli-i delschol per kist van 50 K.G. 23; Zetschëll idem 25; Kleine schol idem 207; Scharl idem 13—10,50; Tongschar idem 36-11;I Roggen per 20 stuks 2316,50; Vleeten perl stuk 3,500,75; Pieterman en Poontjes p.l kist van 50 K.G. 5.60—2.50; Groote sclrel-l visch idem 4020; Middel schelvisch Idenl 37—19; Kletnmiddel schelvisch idem 21-1 14; Kleine schelvisch idem 124,40; Kabel-I jauw per kist van 125 K.G. 62—33; Gulleal per kist van 50 K.G 183; Lengen perl stuk 1.50—0.45; Heilbot per K.G. 0.920,54;r Wijting per kist van 50 K.G. 6,50—jjol Koolvisch per stuk 1,500,25; Makreel pe;| kist van 50 K.G. 11,505,50; Groote héit| 114104; groot middel 130100; klein r del 41—37; kleine hake 27.5016. Aangekomen de Stoomtrawlers: RO. lil met 1690; IJM. 71 met 2280; IJM. 77 me:| 2090; LJM. 105 met 1300; IJM. 78 met 2I00;| IJM. 95 met 2050; IJM. 46 met 3020;UM. Ilif met 4240; IJM. 196 met 3600; IJM. 37 r 3070; IJM. 2 met 3200; IJM. 38 met 451)1 IJM. 73 met 3510; IJM. 177 met 201), IJM. 103 met 2100 en de loggers K.W. 18 n 1070; K.W. 37 met 910 voor versche harit( en de treilloggers K.W. 169 met 620; KI 156 "met 910; K.W. 60 met 720; K.W 89 r 400; K.W. 75 met 570; K.W. 178 met 1 K.W. 27 met 670; K.W. 28 met 440; K.W.1«| met 430; K.W. 112 met 530; K.W. 91 i 700; K.W. 155 met 1160; K.W 154 met I K.W. 35 met 520; K.W. 64 met 490; 162 met 860; K.W. 104 met 700. Prijs versche haring 107.50. Bk van de haringvisscherijK.W. 69 met 1 kist: Steurharing 8.20—3; IJleharing 8.20- 7.60; Overgeladen K.W. 121 met 380 kistjes K.W. 110 met 420 idem; K.W. 18 met S| Idem K.W. 50 met 486 idem; K.W. Ml met 34 idem; K.W. 57 met 195 idem; SC1I 37 met 340 idem; SCH. 245 met 155 idem. VLAARDINGEN, 9 Nov. BinnengekomBl de K.W. 31 met 18 last: MA. 15 met 15 last; VL. 84 met 29 last; VL. 132 met 26 last Volle haring Engelsche wal 10.501130; IJleharing idem 9.509.10; SteurhariH 8.109. Alles naar kwaliteit. NIEUW VLIEGVELD BIJ MUENCHEN. Op voorstel van den Duitschen rijfcs* minister voor Luchtvaart zal het huidig* vliegveld voor Muenchen, Oberwiesenfeld. buiten gebruik worden gesteld en worden vervangen door een nieuw vliegveld Mun ch enRiem. Dit nieuwe vliegveld zal een der mo dernste en grootste luchthavens worden. De oppervlakte zal 4 vlerkante kilometer bedragen. 10. Toen "^5ujS hij Sohrielkop's celdeur kwam en daar vernam, hoe boos de kobold was op koning Bosenkiwa, dacht hij heel snel even na. Dan. zei hijDickie Dons, jij kan nu fijn ons eens behulp zaam zijn! Die SchrieJkop moet weer worden klein gemaakt, opdat hij uit zijn boeien raakt; wij moeten hem bevrijden, opdat hij mét ons koning Bosenkwa kan gaan bestrijden. Klim nu snel zijn cel dus binnen en ga een lepk gesprek met hem beginnen; dan zal hij vlug al niet zoo boos meer Zijn en dim wordt hij wel weer een beetje klein." Dat was nu net iets naar Dick's zin hij klom heel vlug den kerker in, zooals je ziet op 't plaatje, en hij begon direct een praatje. 4—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8