IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 9 November 193| SCHEEPSVERBINDINGEN SPORT LUCHTVAART MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. De Muziek-bibliotheek. De boekerij-commissie van de Mij. voor Toonkunst hield haar jaarlijksche verga dering onder voorzitterschap van mej. van de Sande Bakhuyzen. Aan het. verslag over het afgeloopen jaar ontleenen wij het vol gende: Het ledental nam toe; het aantal uitge leende muziekwerken en werken over muziek was belangTijk grooter dan het vorige jaar. Door geschenken en aankoop vermeerderde het boekenaantal met 100 werken. Schenkingen werden ontvangen van mej. Rijke, mej. Striening, den heer Franco Mendes, mevr. Würtz. mej Andesch van Hamel. mr. A van de Sande Bakhuyzen. mevr. s'Jacob en de familie Driessen. De commissie stelt de medewerking van deze stadgenooten en anderen zeer op prijs en hoopt, dat dit voorbeeld navolging moge vinden. Deze schenkingen doen de boekerij groeien en verschaffen gelegenheid steeds meer goede muziek onder ieders bereik te brengen. Van 712 December werd door de dames-assistenten de reizende muziek- tentoonstelling georganiseerd. Hiervoor be stond groote belangstelling. De afdeeling verkoop van muziek in dubbele exemplaren aanwezig trekt steeds meer de aandacht. In het bestuur kwam geen verandering. Van de dames-assistenten moest mej. van der Jagt tot onzen spijt ontslag nemen wegens vertrek. De andere dames-assisten ten: mevr, A. Vermeulen, mej. C. Heintz, mevr. A. Sirks. mevr. S. Wrede, men. M. Teebaal, mej. T. Leening. mej. A. van der Meulen en mej A. van Rijnbach zorgden met. veel toewijding voor de uitleening. TIEN JAAR „HORA" Feestelijk herdacht. vrooltlke wijsjes hadden laten hooren en een komisch trio ..Zal ze me niks doen?" was ODgevoerd. werd de hoofdschotel opge diend liet tooneelsDel „Kind wie heeft iou gedood?" „O BK.' heeft zich met de uitbeelding van di1 dramatisch getinte spel voor geen gemakkelijke opgave gesteld, doch zich daarvan op alleszins te loven wlize. over eenkomstig haar goeden ouden naam ge kweten. De rollen zaten er zonder uitzon dering alle goed in. de regie was bii den heer A. de Water in vertrouwde handen hetgeen ook gezegd kan worden van het kapwerk van den heer Piet van der Pijl. Wanneer wii ondanks alle waardeer!ne toch ééne bedenking hebben dan is deze ge richt tegen de o.l. te leugdige bezetting van de rol van Josientie. de dochter van den fabrikant Harry Leyers Voor de wiize. waarop zii haar rol vertolkte, hebben wli niets dan lof en zelfs bewondering, maar in den logischen opbouw van het stuk was zij ongetwijfeld te jong en was de opofferende taak. welke in het stuk zelf op haar schou ders rustte, bovenmenscheliik zwaar. Vermoedelijk stond den spelleider geen ander materiaal ter beschikking en moest hii roeien met de tooneelriemen welke hij bezat. Overigens voorspellen wij. dat „O.B.K." in de toekomst van deze Josientje noe veel plezier zal kunnen beleven INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. ..Berkeley Square" in het Luxor-theater. In verband met het kortgeleden verlies van haar tweeden voorzitter, den heer Y. Kuipers, droeg de aanvang van de Zon dagochtendbijeenkomst van de afdeeling Lelden van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling een bijzonder karakter. In enkele woorden memoreerde de voor zitter. de heer H. v. Woudenberg, de droeve uitvaart van het algemeen beminde be stuurslid, waarna door de aanwezigen slaande werd aangehoord het lied „Aan de Strijders" in een toonzetting van Altlng Met het spelen van „Ase's Tod" uit de Peer Gyntsulte van Grieg werd deze korte, plechtige herdenking besloten en werd na een korte pauze aangevangen met 't aan gekondigde programma, dat als hoofdfilm vermeldde „Berkely Square". Deze film werd vervaardigd naar het gelijknamige tooneelstuk van John Balderston onder de kundige regie van Frank Lloyd en is ge groeid toi een uiterst verzorgd geheel met een specifiek oud-Engelsche sfeer. Eigen aardig is het gegeven: een jongeman uit dezen tijd ziet zich verplaatst in de door hem zoozeer vereerde achttiende eeuvt. Te £t'w« omstreeks Cmïddernacht. eer het doek zich voor de laatste maal sloot en een aanvang kon worden gemaakt met het bal. dat. zooals te doen gebruikelijk deze alles zins geslaagde 68ste uitvoering besloot. Het. 10-jarig bestaan der Ver. tot Onder steuning van Burgerlijke Ambtenaren, neer bekend onder den naam van Hora. is Zaterdagavond met een feestelijke sa- menkomst in de Stadsgehoorzaal herdacht. I Harmonie" nuttigden. Had men aanvankelijk gedacht dit feit te De dag werd besloten met een avond- doen plaats vinden in den foyer, door den feest in den foyer der Stadsgehoorzaal. De grooten toeloop van belangstellenden, voorzitter opende den avond met een wel- R.K. VER. VAN HANDELSREIZIGERS „ST. CHRISTOFFEL." Jaarfeestviering. Gisteren vierde de R.-K. Vereeniging van Handelsreizigers St. Christoffel haar Jaar feest. dat evenals vorige Jaren weer bijzon der geslaagd is. De dag werd ingezet met een H. Mis op gedragen in de Leonarduskerk aan den Haagweg. waarna allen het ontbijt in „De hoofdacteur Leslie Howards als Peter Stan- dish uitmuntend de entourage, geheel in stijl gehouden en nergens overladen. Een film van buitengewone kwaliteiten. De eerstkomende voorstelling zal een boeiende film brengen: „Naar het land der Middernachtzon", een verhaal van leven en strijd uit het hooge Noorden. 1AAT/TIJEBICHTIN BINNENLAND. Ihr. ir. R. R. L. de Murqlt overleden. Prins Bernhard bezoekt de Fokkerfabriek. ver- het was men genoodzaakt de groote zaal te nemen. Dank zij de medewerking van Hofenk's Melody Makers, heerschte hier reeds voor den aanvang een feestelijke stemming, welke naarmate het later werd, toenam en op het bal haar hoogtepunt bereikte. De voorzitter, de heer Zunderman. stond na een woord van welkom een oogenbllk stil bij het 10-jarig bestaan der afdeeling, waarbij hij opmerkte, dat Hora geen reden tot klagen heeft. Het ledental gaat flink vooruit. Dit ontslaat, aldus spr.. ons niet v. de taak om in onze actie niet te verflau wen Hora is bij vele ambtenaren nog on bekend en toch biedt zij vele voordeelen. als daar zijn het ondersteuningsfonds en het rust- en herstellingsoord te Ede. Met klem wekte spr. dan ook op om door gemeen schapszin gedreven toe te treden als lid. In verband met dit 10-jarig bestaan richtte spr. zich nog in zeer waardeerende woorden tot den heer Driessen. die als eerste voorzitter zijn krachten acht jaar aan Hora heeft gegeven en steeds 't beste voor de vereeniging voor oogen heeft ge had. Met dank memoreerde spr. voorts het pionierswerk van de heeren Enserink, Poppe en Hartkamp om tenslotte den secretaris, den heer W. de Jong te danken voor al het voorbereidend werk, dat aan komstwoord en bracht dank uit aan allen, die hebben meegewerkt aan het welslagen van dit Jaarfeest, in het bijzonder aan de milde gevers voor de verloting, waarna een geanimeerd mutsenbal onder leiding van den heer Zandbergen volgde. Het duo Klare en Flora, de zangers van het vroolijke lied, zorgde voor een aange name afwisseling en oogstte zoowel voor als na de pauze een uitbundig succes, ter wijl de „Roto Colour Players" er de stem ming tot het laatste moment inhielden. Tijdens de pauze werden de prijzen der verloting, waarvan de trekking reeds 'smiddag in den foyer had plaats gehad, aan de winnaars uitgereikt. Al met al een bijzonder geslaagde dag. waarop de vereeniging met genoegen kan terugzien. 0 FRAUDEER END AMBTENAAR. Bij de Sted. Lichtfabrieken. De alhier tot arts bevorderde semi- arts K. E. H. P. Neering is bestemd tot of ficier van gezondheid der 2e klasse bij de Koninklijke landmacht Ook de heer N. A. van Wijk deelt ons mede geen deel meer uit te maken van de Wlnkelweekcwimissie-Haarlemmer- straat (Haven-Prinsessekade). De raadsleden Eikerbout en Lombert hebben volgend voorstel ingediend: Ondergeteekenden stellen voor, de vol gende „overgangsbepaling" in de verorde ning van 21 Februari 1936, betreffende de wedden van het personeel der politie aan te brengen: De ambtenaar 2e klasse die op 1 Februari 1937 niet in het genot van het maximum salaris is, gaat niet in salaris achteruit, doch zijn eerstvolgende periodieke verhoo ging zal een Jaar worden uitgesteld. Gistermorgen omstreeks 10 uur ge raakte de 82-jarige W. v. d. H. nabij de fontein op de Vischmarkt te water. Een voorbijganger hielp hem door handreiking op het droge. De politie heeft den 14-jarigen J, B. aangehouden, die zich heeft schuldig ge maakt aan diefstal van waschgoed en reeds meermalen voor dergelijke overtredingen terechtstond. \<)j i In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Maandag 2 Nov 54 volwassen personen Dinsdag 3 Nov. 52; Woensdag 4 Nov M De Prins is zelf sportvlieger. Hedenmorgen heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de Fokkerfabrieken te Amsterdam. Hij arriveerde te 10 uur in gezelschap van Prins Aschwln, jhr. Roëll en mr. D. Creha de Iongh l president van de Ned. Handelsmaatschappij De prins werd ontvangen door de heeren C. G. Vattier Kraane en J. E. van Tijen, resp. president-commissaris en onder commissaris van de Fokker-fabrieken, die verscheidene hoofden van afdeelingen der fabriek aan den hoogen bezoeker, zoomede aan prins Aschwin voorstelden, waarna de bezichtiging der fabriek het geheele fabricageproces omvattende een aan vang nam. In de controle-afdeeling werden schillende proeven genomen met materiaal. Prins Bernhard, die uitsluitend Ne- derlandsch sprak en dat met een zui verheid, die opvallend was, legde door de vele vragen, die hij stelde, niet alleen getuigenis af van zijn groote belangstelling voor het fabricageproces der Fokkermachincs, doch mede zijn diepgaande kennis van velerlei bijzonderheden, hetgeen trouwens, ge zien het feit dat hij zelf sportvlieger is, te verwachten was. In de lunchkamer der fabriek werden tenslotte ververschingen gebruikt, terwijl hier. als een herinnering aan het bezoek, de heer Vattier Kraane den prins een album met foto's van de fabriek en de ver schillende fokkertypen aanbood, zoomede een model van den Jongsten Fokkerjager d. 21. Dit laatste geschenk werd ook aan Prins Aschwln en de andere heeren van het gezelschap aangeboden. Naar wij vernemen heeft een ambtenaar j g^dag^ Nov°49 voïw^sre^lersonen der Stedelijke Lichtfabrieken, de ongeveer ^ateraag 7 N0V' 48 volwa5Jen personen' 40-jarige loketbediende J. S. Jr., werkzaam bij de afdeeling „kas", zich schuldig ge- maakt aan frauduleuze handelingen, be staande uit het achterhouden van gelden, afkomstig van geïnde qultanties. De 'raude oezen avond voorafging en waarin deze strekt zich hoogstens uit over een tljdsvcr- zu_k een werkzaam aandeel heeft gehad loop van drie maanden en betreft slechts unrTD a i Het bondsbestuurshd, de heer Van der kleine bedragen, zoodat het totale bedrag, ViJfc.lBAL. der verduisteringen vermoedelijk niet zeer hoog zal zijn. Het onderzoek is echter nog in UIT NIEUWVEEN. vollen gang. S. is reeds vele jaren bij de Lichtfabrieken werkzaam. "1 men; Je 52; f' 52: Burg somde vervolgens in een enthou siaste speech de vele voordeelen van het lidmaatschap van Hora op. Veel waardee ring had spr ook voor de afd. Leiden voor wat betreft de ledenwerving. Leiden staat hiermede op de zesde plaats en laat vier- en-dertig afdeelingen achter zich. Na dit officieele deel van den avond was het „woord" aan het cabaret-gezelschap Speenhoff, dat er in slaagde in een mini mum van tijd een maximum aan humor en gezelligheid op te disschen. Een aan trekkelijk feestprogramma, telkens op vlotte wijze door Coos Speenhoff aange kondigd, bezorgde den aanwezigen enkele uren van beschaafde, vroolijke kleinkunst. Zeer geslaagd was het speciale show-num mer „De krant op rijm en zang", waarin tal van bekende melodieën waren ver werkt. Zoo ook het dessert: het vraag- en antwoorden-nummer. Dat het hem heel weinig moeite kostte de zaal aan het zin gen te krijgen behoeft haast nauwelijks gezegd. Het was reeds ver over twaalf toen het doek voor de laatste maal gehaald werd om Coos en Polly Soeenhoff nogmaals ge legenheid te geven in hun repertoire op te treden. Een geanimeerd bal o. 1. v. den heer S. P. Wielinga hield hierna de danslustieen nog vele uren in genoeglijke stemming bijeen. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum had 's middags, eveneens in de Stadszaal, een poppenkastvertooning voor de kinde ren der leden plaats. Met groote voldoening mag Hora op deze herdenking terugzien. TOONEELVER. OEFENING BAART KUNST 68ste uitvoering. Bovengenoemde vereeniging gaf Zater dagavond in de goed bezette zaal van ..Zomerlust" haar 68ste uitvoering geduren de haar 37-jarig bestaan De voorzitter, de heer H de Vroede heette alleen hartelijk welkom, in het btizonder de afgevaardigden der zustervereenicingen den eere-voorzitter den heer H. W. van Ziic en de eere-leden. de dames v. d. Wijn gaard en van Züd en den heer Weber zoo mede de donateurs en donatrices, die in het afgeloopen jaar de vereeniging weer met hun finantieelen bijstand steunden. Teneinde te bevorderen dat velen dit voor beeld zullen navolgen heeft het bestuur ook de contributie aan de tijdsomstandig heden aangeoast" en deze verlaagd tot 5 ct. per week Spr eindigde met een opwek king tot het koopen van loten voor de De storm. LONDEN, 9 Nov. (Havas). De storm, welke gedurende meer dan 24 uur woedde boven de zee en de Britsche eilanden was vooral vannacht buitengewoon hevig. De windsterkte bedroeg op sommige plaatsen meer dan 100 K.M. per uur. Te Deal hebben meer dan 30 schepen een toevlucht gezocW in de haven, welke zij niet kunnen verlaten. De „Queen Mary" heeft een zeer itioel- lijken overtocht gehad. Sedert giste roeh en d moest de snelheid tot 17 knoopen ■orden verminderd. Golven van 18 meter toog stormden op het schip aan. Negen passagiers liepen kwetsuren op. Het ministerie van luchtvaart deelde hedenochtend mede, dat vannacht de wind op het vliegveld Lympne een snelheid van 120 K.M. per uur bereikte. Op Croydon werd medegedeeld, dat de iuohtdiensten naar het vasteland van Europa gehandhaafd bleven. HONGAARSCHE STUDENTEN BETOOGEN VOOR MUSSOLINI. VER. VAN OUD-LEERLINGEN DER TUINBOUWCURSÜSSEN. Uitslag van den kweekwedstrijd. Nlc. Boys I verloor van S.N.A. I met 12, nadat de rust was ingegaan met 11. Door een penalty wist S.N.A. de overwinning te BOEDAPEST. 9 Nov. iStefani). Twcedui- behalen 1 zend katholieke studenten hebben een Nic. Boys n won van D.S.V. II met 4—1.1 groote betooging georganiseerd om uiting Nic. Boys in—Meerburg afgekeurd. te geven aan hun gevoelens van dankbaar- Nieuwveen I verloor van O.N-A. met 0--5 'heid-jegens Mussolini. Zij trokken in op tocht naar het Italiaansche gezant-schao met den kreet „Leve de Duce, leve de ko ning-keizer In den ouderdom van 65 jaar. Zaterdagmiddag is te 's Gravenhq. overleden, in den ouderdom van t jaar jhr. ir. R. R. L. de Muralt, „„J1. Kamerlid en oud-burgemeester n! Borkulo. De heer de Muralt werd in 1871 Utrecht gehoren en doorliep daar H.B.S.. waarna hij in Delft zijn studie voor ingenieur voortzette. In 1897 verkreq hij het diploma van civiel Ingenieur. Daarna trad hij in dienst bij den water, staat en bij de spoorwegen in Nederlands Indië. Na zijn terugkeer in Nederland werd hl waterstaatsingenieur op het eiland Schoai wen en vervolgens directeur van het tech. nisch bureau „Zeeland" in Zierikzee. Hij was ook lid van den gemeenterajj van genoemde plaats. In 1913 werd de thans ontslapene geko zen tot lid der Tweede Kamer. Hij vestigde zich in Den Haag en was van 1916 tot 19a lid van den Haagschen gemeenteraad. Bij werd in laatstgenoemd jaar benoemd ta burgemeester der gemeente Borkulo, welke functie hij tot 1928 heeft vervuld. De heer de Muralt heeft zich als ourge- meester van Borkulo zeer verdienstelijk gt. maakt door zijn organisatie van de hulp- verleening aan zijn gemeente, welke In I9j( door een stormramp zoo zwaar werd getet terd. In 1923 werd jhr. de Muralt gekozen toi 1 id der Eerste Kamer, waarin hij tot 192! zitting had. De heer de Muralt was de liberale be ginselen toegedaan. Tal van publicaties van zijn hand zijn in verschillende technische periodieken, zoo wel in Nederland als in het buitenland ver- schenen. In het bijzonder heeft hij vele artikelen gewijd aan bruggenbouw, polder bemaling en zeewering. Voor zijn verdien sten op dit gebied verleende het koninklijk Instituut van ingenieurs hem de gouden conradmedaille. Jhr. ir. de Muralt was ridder in de orde van de Nederlandsche Leeuw terwijl hem door de Belgische regeering de gouden medaille van Koning Albert met lint wei toegekend. Hij was tal van jaren voorzit ter van den Ned. Bond voor staatspension- neering. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats hebben Woénsdag a s. op half twee op de eerste algemeene begrasl- plaats te Utrecht. o Grieksch stoomschip binnengebracht. Uit Heek van Holland wordt gemeld: Het Grieksche stoomschip „Agllo Niko ias" bevond zich vanmorgen bij het vuur schip „Maas" in nood. De sleepboot „Hun ber" van L. Smit en Oo. en de reddlngba ..President- Leis" zijn-, voor het verleeni van hulp uitgevaren en hebben later h schip, dat machlnesohade en gebroki stuurgerei had, binnengebracht. o SCHIPPER VERDRONKEN. Te Ouderkerk a. d. IJssel is hedenmorgen te omstreeks half negen in de IJssel vet dronken de 33-Jarlge schipper A. Blonk. Schipper Blonk, die met zijn boot „De zes gebroeders" te Ouderkerk a. d. IJssel thulsbehoort, wilde het anker lichten et had zich daartoe in de roeiboot begeven.. Tengevolge van het stormachtige weer is de roeiboot omgeslagen. De schipper ver dween vrijwel onmiddellijk in de diepte, Het lijk is nog niet geborgen. De verdronkene was gehuwd en vader van drie kinderen. WIELRENNEN. In een der zalen van hotel „Centraal" hield de Ver. van oud-leerlingen der tuin- bouwcursussen haar maandelijksche leden vergadering. De zaal was herschapen in 'n bloementuin: de leden hadden hun bloeien de Chrysanten-potplanten, resultaat van Piet van Kempen rijdt hedenavond weer. den Chrysanten-kweekwedstrijd ter keuring ingezonden. Ingezonden waren: een exem- Naar de directie van de Zesdaagsche ons plaar van de grootbloemige Roi Alexandre i mededeelt zal Piet van Kempen vanavond en een exemplaar van de kleinbloemige ',vfier rijden. Weliswaar is hij aan lip en DE ZESDAAGSCHE TE ROTTERDAM. SMYRNA GEDEELTELIJK ONDER WATER. SMYRNA. 9 Nov. (Stefani). Tengevolge van hevige regens zijn de lager gelegen wijken van Smyrna overstroomd. Boven dien heeft een zware storm groote ver woestingen in de stad aangericht. Ada Owen, welke op stam was gekweekt. Na afdoening van enkele huishoudelijke Z3ken werd door de, uit de vergadering gekozen jury een aanvang gemaakt met het keuren der inzendingen. Bij monde van den heer Cunaeus werd bekend gemaakt, dat de heer J. H. Smit 1ste prijswinnaar v.'as geworden met een totaal aantal van 2C punten. De heer L. den Holder mocht den 2den prijs behalen met 17 punten. 3de prijswinner werd de heer H. Uljee. die 15' punt had verzameld, terwijl troostprijs winnaar werd de heer J. Mater, die met 14'/! punt uit den strijd kwam. De voor zitter de heer J. H. Smit feliciteerde allen, die hadden ingezonden inclusief de prijs winnaars met het behaalde succes. De discussies over het kweeken en be mesten waren zeer leerrijk en interessant. De inzendingen voor het puntensteisel bestonden uit potchrysanten van den heer J. v. d. Blom Jr., die 9 punten verwierf, 2 vazen afgesneden Chrysanten van den heer J. H. Smit 8 punten, terwijl 1 vaas afge sneden Chrysanten van den heer v. d. Zwart 5 punten kon behalen. De heer R. J. Oudshoorn bracht nog ter opluistering bloemen mede van de Artisjok violacae en vertelde daarvan eenige bij zonderheden. Een nieuw lid en een donateur konden nog worden Ingeschreven. In zijn slultingswoord memoreerde de voorzitter het groote succes en de waarlijk schitterende inzendingen van den Chry santen-kweekwedstrijd en bracht dank aan allen, die daaraan hun medewerking had den verleend. De Bond van Oud-Leerlingen kan op een zeer goeden avond terugzien. De volgende passagiersschepen zijn mor gen radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen'-Radio: Alchiba, Aicyone, Alpherat, Bosehfon- teln, Chr, Huygens, Costa Rica, Crijnssen, Gaasterkerk, Indrapoera, Jagersfontein, Johan de Witt, Kota Baroe, Leerdam, Nijkerk, Poelau Laut, Randfontein, van Renselaer, Rotterdam (Hal), Slbajak, Simon Bolivar, Springfontein, Streefkerk, Stuyvesant, Tarakan, Tawali, Volendam, Zuiderkerk tombola en met den wensch/dat deze'avond ide^ree'i^ng ^an^öud'-TeTrhngtn'5 de? een even succesvol als ordelijk verlooc Ambachtsschool in het Casino-Theater van t? bereiken6"66"* Scheveningen-Radio voorhoofd gewond doch overigens heeft hij bij zijn val geen letsel opgeloopen. DE VLIEGTOCHT VAN DE HEEREN HEYMANS EN SLUYTER. Aneta meldt uit Batavia: Voor de aankomst van de heeren Hey- mans en Sluyter die met hun sportvliegtuig van Nederland naar Indië vlogen, bestond groote belangstelling. Namens de Kon. Ned.-Ind. Ver. voor de Luohtvaart bood de heer Hajenius beiden een krans aan. De heeren zullen drie weken op Java en Bali verblijven en daarna naar Holland terugkeeren. SCHIP VERGAAN? NEW-YORK, 9 Nov, (ANP) Noodseinen van het Duitsche s.s. „Isls". dat zich op 200 mijl van de Engelsche kust in moeilijkhe den bevond, zijn opgevangen door het s.s. ..Westerland". Op de in het S.O.S.-sein op- i gegeven plaats aangekomen, heeft laatst- genoemd schip echter geen spoor van de „Isis" kunnen ontdekken. De „Isis" had geen passagiers aan boord. SPOORWEGONGELUK VEROORZAAKT ACHT GEWONDEN. NACHTWAKER OVERVALLEN. Vrijdagavond omstreeks elf uur werd Made (N.-Br.) een aanslag gepleegd op der. surveilleerenden nachtwaker C. van der. Diepstraten. In verband met den laatster lijd veelvuldig voorkomende kleine dief stallen uit aan den weg onbeheerd staande auto's had de nachtwaker in de omgeving der Protestantsche kerk post gevat Om streeks elf uur zag hij plotseling de in bet dorp niet gunstig bekend staande gebroe ders S., gevolgd door eenige familieleden, zy bedreigden den nachtwaker mei een mes en een stuk hout. De nachtwaker tros toen zün revolver Op dat moment hoorde hij uit een donkeren hoek een revolver schot lossen, welk schot hy met eer. schot beantwoordde. De nachtwaker vroeg as sistentie van den veldwachter T.. die te lefonisch de hulp inriep van de mare chaussee te Raamsdonkveer. Kort daarna arresteerde de marechaussee het geheele gezin S. Allen werden tn de marechaussee kazerne l.e Raamsdonkveer ingesloten. Van de gearresteerde 5 personen zyn er late' twee in vrijheid gesteld. TEELTREGELING VROEGE AARDAPPELEN 1937. FRANSCHE MATROZEN GEARRESTEERD. PARIJS, 9 Nov, iDNB). De gendarmerie te Toulon heeft gisteren vyf matrozen, die deel uitmaken van de bemanning van een onderzeeër, gearresteerd. Het grootste stilzwegen wordt omtrent deze kwestie in acht genomen. Omtrent de tuinbouwteeltregeling voor BOEKAREST, 9 Nov. (Havas). Naby Pre-1 het jaar 1937. vernemen wij wat betreft deal is een sneltrein op een convooi van vyf den teelt van vroege aardappelen, van be- locomotleven geloopen. Acht personen wer- voegde zijde het volgende: den gewond, waarvan twee ernstig. Teneinde deze teelt meer te doen aan passen aan de door den binnenlandse1-.?!) consument meer gevraagde soorten. IU* het in de bedoeling, dat van de op tuin bouwteeltvergunning toegestane opper vlakten vroege aardappelen bestemd voor de consumptie slechts 85 pCt van dca oppervlakte met vroege aardappelen mogen worden beteeld. De andere 15 put mogen beteeld worden met eigenheimer? of paarspitten. of met van goedgekeurd? poters te telen en ter keuring aan fc me den vroege pootaardappelen. De beperking van 85 pCt. zal niet worden toegepast en aanzien van een teler, die ln het bezll jj van een vergunning voor het telen w® vroege aardappelen tot een 0PPerv'L:'„ van 50 arc of minder, terwyi ten aann?" van telers, die vergunning voor een gro tere oppervlakte dan 50 are hebben de be perking slechts in zooverre zal worder. KFJ gepast, dat de toegestane oppervlaklc w- beneden 50 are zal dalen Telers van vroege aardappelen zulle' gced doen met deze voor 1937 toe te P«' sen regeling nu reeds rekening te houden- 2-1 „DE ISIS" VERMOEDELIJK VERGAAN. LONDEN, 9 November. (Havas-A.N.P.) Het Duitsche stoomschip „Westernland", dat het vrachtschip „Isis" te hulp is ge sneld heeft het volgende radiogram uit gezonden: „Op 300 myi van Lansend. Zyn op de plaats des onheils. We hebben een sloep van de „Isis" gevonden met één man. We zien geen spoor van andere over levenden, noch andere booten. We zetten onze reis voort".

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2