Rijnlctndsch Borgstellingsfonds m Jaargang MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 No. 23505 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Mooi sociaal werk ten behoeve van den kleinen middenstand Vergadering van vertegenwoordigers van 21 gemeenten Dit nummer beslaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons BLad gevestigd zl)n. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags '50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque^ en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.19 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f portokosten^ (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.y, In een heden, onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer, gehouden ■ergaderlng van de Stichting Rijnlandsch lorgstellingsfonds met de Colleges van Jurgemeester en Wethouders der 21 aange laten gemeenten is verslag uitgebracht van Ie werkzaamheden van het fonds sedert de (richting tot en met 31 October 1936. Aan dit verslag is het volgende ontleend: In deze vergadering zal een beslissing toeten worden genomen over de vraag, of iet Rijnlandsch Borgstellingsfonds zich al lanniet zal aansluiten bij de Rijksregeling, deze voor de Borgstellingsfondsen ir den kleinen middenstand is getroffen. Het fonds Is op 1 Januari 1936 in wer- getreden en functionneert dus thans irende 10 maanden. Het doel der stichting is hulpverleening woekerbestrijding ten bate van den in- itrieelen en handeldrij venden midden- binnen het gebied der Kamer van lonphandel en Fabrieken voor Rijnland in n vorm van: a. borgstelling voor credietwaardlge cre- letbehoevenden. die, trots ernstige pogin- m, niet slaagden in het vinden van voor edletverleening geëischte borgen of in het •lien van gevorderde zakelijke zekerheid: b. bemiddeling en voorlichting voor cre- etwaardige credietbehoevenden die ble- :en, niet elders deze te kunnen verkrijgen. In den regel komen voor deze hulpver lening in aanmerking middenstandsbedrij- ■en. welke ten minste vijf jaar bestaan, tonstellingen worden in den regel niet koojer verleend dan f. 500. Een bewijs, hoezeer het werk door de lichting beoogd noodzakelijk geacht werd. wel hierin gelegen, dat 21 van de 25 ge- neenten, behoorende tot het ambtsgebied an de Kamer van Koophandel en Fabrie- :en, zich bij het fonds hebben aangesloten. De deelnemende gemeenten hebben aan let fonds een rentelooze leening verstrekt torekend naar 10 cent per inwoner. Op deze tojze kwam in totaal f. 19000 bijeen. Door het Dag. Bestuur werden 255 aan lagen om een borgstelling behandeld. Zij betroffen een groote verscheidenheid tan bedrijven en ambachten, n.l. 75. In totaal werden 50 aanvragen geheel of edeeltelijk ingewilligd tot een totaal be- Irag van f. 11670. Hiervan is tot en met 31 October 1936 'gedaan f. 4336,68, zoodat per 1 November voor een totaal bedrag aan borgstellin- ton van f. 7333,32 uitstond. De leeningen werden verstrekt door de emeentelijke Hulpbank te Leiden, welke listening tevens voor het binnenkomen van 'e vele kleine aflossingsbedragen zorgdroeg. Bij de behandeling der aanvragen is wel lebleken. dat de ongunstige economische oestand van de laatste jaren, speciaal bij kleine neringdoenden een zeer groote warming heeft te weeg gebracht. De toe- tand, waarin meerdere kleine zakenmen sen verkeeren is in het algemeen ernsti- tor dan wordt vermoed. Bij velen van hen ijn niet alleen de allerlaatste resten van [iet groote spaarzaamheid verkregen reser- ton opgeteerd, erger is, dat de winkelnering 'I handelszaak, doordat voorraden niet neer op tijd en in de gewenschte sortee- mg konden worden aangevuld, geheel ver kopen is. Helaas konden zulke middenstanders door [et fonds niet meer geholpen worden, om- lat de vraag of betrokkenen na ontvangen inancieelen steun in zijn zaak een bestaan tan vinden en een aan te gane leening kan erugbetalen, het criterium is, bij alle be slissingen inzake borgstelling-verkenmg. Hieruit vloeit voort, dat verschillende aanvragen moesten worden afgewezen, r™e het fonds ook op den duur voor zijn ■aak berekend blijven. Voor de daarvoor in aanmerking komende gevallen werd con- r~5 gezocht met de bestaande plaatselijke T-ri'ssie voor bijzondere nooden. „™erzUds kan met groote voldoening J:raen vastgesteld, dat in menig geval een ™rgstelling kon worden veriaend en dat eet j' aan wie een borgstelling is toe- tem hunne verplichtingen over het al- tki? behoorlijk wordt nagekomen. schuldregeling getroffen met credi tor een totaal bedrag van f. 164.694. hata m0' aant®l crediteuren werd onder won?» voor een bedrag van f. 20318,80 r WU1UU ildgCft.Lflli.Cii. *h 17 gevallen werd bemiddeling verleend I'^uren Door afkoop van schulden, waartoe met 1 I Worden Het gesaneerd. voor finale kwijting benoodigde be- "Mroes I Ee I kwijtgescholden. I4raeh~f Ilnaie kwijting lKhLrdroeg f.9985,93 of ruim 49'/» der 1 iii. ee. Een bedrag van f. 10330,96 werd De aan de bemiddeling, schuldregeling en saneering verbonden werkzaamheden zijn niet gering en vormen een moeilijke, doch dankbare taak van het best uur. In vele ge vallen ging dit aan het verleenen van een borgstelling vooral. Ook zijn onderscheidene middenstanders alleen met een schuldrege ling geholpen. Het bevorderen van even wicht in de kapitaalsrekening en de exploi tatierekening is het spreekt vanzelf een eerste vereischte. Huurverlaging en vermindering van hypotheeklasten is in en kele gevallen bereikt kunnen worden. Het aanbieden van een accoord voor algeheele kwijting, het achterstellen van oude schul den, maakten mede een deel van dit werk uit. Er zijn ook regelingen getroffen waarbij uiteindelijk de volle 100°/» aan crediteuren zal kunnen worden uitgekeerd. In gevallen, waarin het voortbestaan van de zaak door dreiging met faillissement in gevaar werd gebracht, kon vaak de helpen de hand worden gebodm Zeer velé conferenties met schuldeischers, een zeer uitgebreide correspondentie, wa ren dikwijls noodig om deze kleine midden standers voor algeheelen ondergang te be hoeden. Hierbij mag worden vermeld, dat bij het aangaan van een overeenkomst tusschen schuldenaar en schuldeischers, de belangen van beide partijen in het oog worden ge houden. Verheugend ls, dat mede op deze wijze menig kleine zelfstandige niet naar den steun of armenzorg behoefde te worden ver wezen. Zeer vele middenstanders willen dan ook liever zich zelf helpen door het aangaan van een leening. Het is een dankbaar werk om hen daarbij, voor zoover mogelijk, be hulpzaam te zijn. Zelfhulp is de beste hulp, die er is. De districtscommissaris, de heer P. A. v. Aggelen, heeft in een persoonlijk onderhoud met de aanvragers velen met raad en daad bijgestaan. Het werk, dat door den heer van Aggelen voor de Stichting is gedaan, is zeer aanzienlijk geweest en wij mogen hem dan ook een woord van hulde en dank niet ont houden voor het baanbrekend werk, dat hij gedaan heeft. Hij wordt bij het werk trouw geassisteerd door den heer J. A. van Zanten, aan wien eveneens hartelijk dank wordt ge bracht voor het vele werk door hem ver richt. Ondanks de bescheiden middelen en on danks het ontbreken van eenige financieele steun van regeering en provincie kon het fonds, zij het dan ook in niet zoo ruimen zin als gewenscht, behoorlijk aan zijn doel beantwoorden. Het is zelfs de vraag of, wanneer het fonds zou beschikken over steun van het Rijk en het zich daarbij moest onderwerpen aan alle bindende bepalingen, het fonds grooteren armslag zou kunnen verkrijgen. Immers, het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart eischt, dat met een risico-percentage van 40®/» moet worden gerekend. Het bestuur acht dit percentage, vooral bij de door het bestuur gevolgde methode, beslist te hoog. De tijd zal, zoo hoopt het bestuur, het leeren, dat een fonds, mits goed beheerd, zeker rond kan komen met een risico-percentage van 20®/». Het Rijnlandsch Borgstellingsfonds is in nauw contact met het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart opgezet. Het ls dan ook zeer te betreuren, dat nu achteraf verschillende bepalingen door dat Departement worden getroffen, welke met dien opzet en de werking van het fonds in strijd zijn. Een bijzonder woord van dank aan de besturen van de plaatselijke crisis-comité's van Leiden, Katwijk, Warmond, Hazers- woude, Oegstgeest, Alphen en Noordwijker- hout en vooral aan het Nationaal Crisis comité voor den zeer belangrijken steun. Het fonds verkreeg van deze comité's aan giften een bedrag van rond f. 17000. Ten slotte een woord van hartelijken dank aan de velen, die hetzij met hun ad viezen, hetzij met de daad, het fonds heb ben gesteund. Wij denken hierbij ook aan de midden- standsvereenigingen en spreken de ver wachting uit, dat die middenstandsvereeni- gingen, die nog achter bleven het fonds met een jaarlijksche contributie te steunen, daartoe alsnog zullen besluiten. Het verslag eindigt met den wensch, dat de Stichting een steun voor den zwaar ge troffen middenstand moge blijven en velen zich geroepen mogen gevoelen dit werk ook financieel te steunen: PRINSES JULIANA HUWELIJKS - FEESTDAG. Dc collecte van Zaterdag. De Contact-Commissie deelt ons mede, dat de Zaterdag gehouden collecte een bruto-opbrengst heeft gegeven van f. 657.76 De opbrengst zou stellig nog grooter zijn geweest, wanneer zich voor de morgen collecte meer collectanten hadden gemeld. Het is niet mogelijk gebleken de gehecle stad volledig te bewerken. Diegenen, die niet door de collectanten zijn bereikt, wordt nog gaarne gelegenheid gegeven hunne bijdragen te deponeeren. Onder meer is dit mogelijk door storting op de volgende postrekeningen: 9.200 van de Amsterdamsche Bank te Leiden. 40.420 van de Bank-Associatie te Leiden 165.940 van J- Mulder te Leiden onder toevoeging „Contact-Commissie". Bij de begrooting van de inkomsten tot dekking van dc kosten voor de te houden feestviering had de Commissie de op brengst hooger geraamd. De Commissie vertrouwt evenwel, dat de middelen, welke haar nog zullen toevloeien de uiteindelijk gewenschte uitkomst zullen geven. PROF. DE BLÉCOURT EERE-DOCTOR VAN PARIJS. Uitreiking van de bul. In een plechtige zitting ter gelegenheid van dc heropening van de Parijscho Uni versiteit in het groote amphitheater van de Sorbonnc, zijn in tegenwoordigheid van den president der republiek. Lebrun, de onaerscheidingsteekenen en diploma's van doctor honoris causa uitgereikt aan prof. mr. A. S. de Blécourt, hoogleeraar in het geschiedenisrecht aan dc universiteit al hier. De deken der rechtskundige faculteit, prof- Allix hield daarbij een rede, waar over de Parijsche correspondent van de N. R. C. de volgende bijzonderheden meldt: Prof. dc Blécourt, aldus prof. Allix, geldt ah een der beste huidige geschiedschrijvers van het recht en wordt als hoogleeraar en als geleerde gewaardeerd. Reeds in zijn eerste werk, een studie in 1907, dat 't voort bestaan van een ouden vorm van pacht in ae provincie Groningen behandelde, kwa men zijn hoedanigheden uit. Hij oefende daarin een onpartijdige en zorgvuldige critiek uit op de teksten en getuigde van afkeer tegen elk overijld generaliseeren en van vooroordeel. Prof. de Blécourt ging van het standpunt uit, dat alleen de plaat selijke en gewestelijke monographic met vrucht den historicus heeft voorbereid een uitgebreider onderzoek ter hand te nemen en dat hij van zijn kerktoren af de horizon moet beginnen te bestudeeren. Aan zijn Groningsche geboorteland heeft hij een reeks artikelen gewijd, die met andere tot dan toe onuitgegeven werken vereenigd werden in een bundel over het Oldambt en de ommelanden. Maar hij is niet alleen een gewestelijk geschiedschrijver. In de al- gemeene geschiedenis van het Neder- landsch privaatrecht heeft hij de volle maat van zijn talent, gegeven. Hij zet, al dus de deken, in Nederland de methode voort van Fustel de Coulanges. Het ls dc plicht van den historicus buiten vooroor deel of andere beperkingen om de criti-, sche studie van de teksten, zijn voornaam ste bezigheid, aan te passen. Zijn wet moet zijn den tekst niet los te laten, er nauwkeurig de beteekenis en strekking van te omschrijven wat plaats betreft en oie grens niet te buiten willen gaan, zich niet van de bron te verwijderen mei. hel. doel om de zeer verspreide gewoonte te voigen „boeken met boeken te schrijven", ander zijds door de meenir.gen van andere schrij vers te copieeren of te bestrijden, kortom het historisch feit gelijk het is, recht streeks te betrappen". Spr. eindigde met te wijzen op do geeste lijke verwantschap, die tusschen Nederland en Frankrijk bestaat, en met den wensch uit te spreken, dat Nederlandsche leeraren en studenten in nog grooter getale naar de Fransche universiteiten zullen komen. De plechtigheid werd mede bijgewoond door onzen gezant te Parijs, jhr. Loudon. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: De Leidsche Stoomververij en Chemische Wasscherij Firma P. Stoeke. Voldersgracht 21, Leiden. Eigenaar G. van der Reyden, Leiden. Leidsche Stoomerij en Ververij „Stoeke". Voldersgracht 23, Leiden. Eigenaar: Chr. Stoeke, 's-Gravenhage. „De Nationale -Pers", Kaiserstraat 9, Leiden. Uitgeverij. Wijzigingen: Manufacturenhandel en KLeedingmagazijn voorheen firma M. de Vries N. V., Haarlemmerstraat 203, Leiden. Nieuwe directrice: Wed. H. de Vries Vleeschhouwer, Leiden. Leidsche Stoomververij en Chemische Wasscherij P, Stoeke en Zonen, Haarlem merstraat 4, Voldersgracht 23, Leiden. Uit tredend vennoot: Chr. Stoeke, dd. 1 Aug 1936. Opheffing filiaal: Spui 166, Den Haag. N.V. „Alphia Film", Stationsstraat 3, Al phen a. cl. Rijn, geven van filmvoorstellin gen enz. Nieuwe bestuurder: P. 4. J. van der Reyden, Brielje. Dr. J. D. FILIPPO. t In den ouderdom van 67 jaar is Zaterdag te Den Haag geheel onverwacht overleden dr. J. D. Filippo, oud-directeur van den keu ringsdienst aldaar. Dr. Filippo werd 9 Augustus 1869 aihier geboren. Na de H.B.S. in zijn geboorteplaats te hebben doorloopen, studeerde hij medi cijnen aan de Leidsche Universiteit. Na zijn doctoraal examen legde hij zich op de pharmaceutische studie toe. Hij vestigde zich als apotheker te Leiden en promo veerde in 1900 te Marburg (Duitschlar.d) tot doctor in de chemie. Na eenigen tijd als assistent van de Leidsche hoogleeraren in de scheikunde Weisman en Franchimcnt werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1901 directeur van den nieuw opgerichten keu ringsdienst hier ter stede. In 1905 werd hij benoemd tot directeur van denzelfden dienst te 's Gravenhage, welke betrekking hij tot voor 2 jaar heeft vervuld, toen hem pensioen werd verleend. Tijdens de mobilisatie was dr. Filippo bovendien directeur van het distributiebe drijf in Den Haag, in welke functie hij de regeering bij herhaling van advies diende. Bij invoering van de Warenwet werd hij secretaris van de Warenwet-commissie, welke betrekking hij tot zijn overlijden heeft vervuld. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. De gemeente 's Gravenhage verleende dr. Filippo in 1930, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar in dienst dezer gemeente, de gouden medaille. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Woensdag a.s. te half twee op Oud Eik en Duinen plaats vinden. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake de salarieering van overheids personeel. Het hoofdbestuur van den Alg. Bond van Overheidspersoneel in Nederland heeft aan den gemeenteraad van Leiden het volgende adres gezonden. In verband met de door het College van Burgemeester en Wethouders aan Uwen Raad ingediende voordracht tot herziening van de loonregelingen voor het personeel in dienst Uwer gemeente, veroorloven ondfcr- geteekenden J. v. d. Knaap en N. Berends, respectievelijk voorzitter en secretaris van dén Algemeenen Bond van Overheidsperso neel in Nederland, zich, het volgende on der de aandacht van Uwen Raad te bren gen, Waardeerende de pogingen van het Col lege, bij monde van den heer Wethouder voor Personeelszaken, op verzoek van de Algemeene Ambtenaren- en Werklieden commissie, alsmede de Commissie van Ad vies voor de agenten van politie, bij den Minister van Binnenlandsche Zaken aange wend, om in de oorspronkelijk door den mi nister verlangde wijziging in de loonrege lingen eenige verbetering aan te brengen welke tot verschillende concessies van Zijne Excellentie hebben geleid meenen adressanten toch Uwen Raad er op te moe ten wijzen, dat in verband met de door de regeering getroffen monetaire maalrc- gelen, zeer ernstig dient te worden overwo gen of het gerechtvaardigd is, de loonen van het personeel in dienst Uwer gemeente aan verdere verlaging te onderwerpen. Immers, tengevolge van den ingetreden gewijzigden monetairen toestand is thans reeds prijsstijging waar te nemen van ae noodzakelijkste levensbehoeften, zoodat het naar het oordeel van adressanten uitge sloten moet worden geacht, eenige verdere loonsverlaging voor het in de laatste jaren toch reeds zoo ernstig in zijn positie ge troffen overheidspersoneel, te aanvaarden. Bovendien meenen adressanten Uwen Raad te moeten wijzen op de inconsequen tie, vervat in de circulaire van den minister van Binnenlandsche Zaken d.d. 7 Novem ber 1935, waarbij ten aanzien van de sala rieering van het gemeentepersoneel in feite wordt voorgeschreven, dat de vaststelling van de loonen der gemeente-werklieden steeds in den voor dit personeel minst gun- stigen zin moet geschieden. Genoemde circulaire toch houdt in, dat de loonen van de gemeente-werklieden moeten worden gericht naar die, geldende in de particuliere bedrijven, met dien ver stande, dat zij echter niet mogen uitgaan boven die, welke door de rijkswerklieden ter plaatse worden genoten. Adressanten zijn van oordeel dat een ge meentebestuur, in casu dat van Leiden, nimmer zijn medewerking behoort te ver leenen aan een inconsequentie, als hier mede wordt begaan. Resumeerende, dringen zij er derhalve oe- leefd, doch met klem bij Uwen Raad op aan, de betrekkelijke voordracht van Burgemeester en Wethouders niet te aan vaarden. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Opwekkingssamenkomst in de Hooglandsche Kerk. Vanwege de afd. Leiden van het Neder- landsch Bijbelgenootschap werd gister avond in de Hooglandsche Kerk een op wekkingssamenkomst gehouden. Na een inleidend woord van ds. C. de Meyere waarin spr. in enkele sympathieke woerden het overlijden van het mede-be stuurslid den heer A. Couvée herdacht en het een en ander vertelde over den om vangrijken arbeid van het Bijbelgenoot schap, spraken achtereenvolgens ds. Is. Yootsteegji, herv, pred, te Den Haag en ds. BINNENLAND. Bezoek der Koninklijke familie aan het Paleis Soestdijk; een ritje per rijwiel (Binnenland, 4e Blad). Prins Bernhard bezoekt de Fokkerfabrieken (Laatste Berichten, le Blad). Een gouden veder der gemeente Den Haag, voor H. K. H. Prinses Juliana (Binnen land, 4e Blad). Tc Den Haag is, 65 jaar oud, overleden jhr. ir. R. R. C. de Muralt, oud-Kamer lid en oud-burgemeester van Borculo (Laatste Berichten, le Blad). Plannen voor een spoorwegtunnel te Veisen (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Dc Spaansche nationalisten zijn doorge drongen in de buitenwijken van Madrid, doch stuiten op krachtigen tegenstand (4e en le Blad). De Belgische Koning spoort aan tot een heid (Buitenland, 2e Blad). Heden aanvang der conferenties te Wee- nen (Buitenland, 2e Blad), ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. A, G. Barkey Wolf, geref. pred. eveneens te Den Haag. Ds. Voorsteegh, wiens rede getiteld was: „Gelijk de regen en de dauw" en die sprak naar aanleiding van Jes. 55 10 en II begon met er op te wijzen, dat het woord een wonderlijke macht heeft, zoowel ten goede als ten kwade. Wij hebben Gods Woord en ook vandaag is over de geheele wereld weer aan mil- lioenen menschen dat Woord in al zijn luister en waarachtigheid verkondigd. Dit is echter niet voldoende: het Woord zal ook ons moeten hebben, want dat Woord is de drager van het Koninkrijk Gods, dat vol majesteit in dezen donkeren tijd staat te stralen. Vele menschen hebben een bijbel, misschien wel ergens in een verbor gen hoekje, maar de bijbel heeft hen niet. Velen zouden er zich ook niets van aan trekken als hun de bijbel werd afgenomen. Dit geeft wel zeer duidelijk de geestelijke armoede weer. Spr. herinnerde er dan aan, dat Leiden bij de schenking der Universiteit van Prins Willem van Oranje ook het Woord heeft gekregen. Wij hebben het wondere Woord van God nog, dat zegt wie en hoe de menschen zijn. Göd heeft ons Zijn Woord juist daarom ge geven opdat menschen veranderen zouden. Nadat spr. voor de religieuze stroomingen die zich niet oriënteeren op het Woord van God, gewaarschuwd had, wees spr. er met ernst op. dat Gods Woord ons zal moeten geleiden van de wieg tot het open graf. Gelijk de regen en de sneeuw hun won derlijke werk op de donkere, toebedekte aarde doen, zoo doet ook Gods Woord won deren aan in het donker toevende zielen. Realiseeren wij ons dit goed en is het Woord van God ook persoonlijk aan de ziel toegepast, dan steunen wij financieel het werk van het Nederlandsch Bijbelgenoot schap, wij gedenken het in ons gebed en spreken er als het te pas komt een goed woord voor. m Na het zingen van twee coupletten van het Lutherlied, was het woord aan ds. A. G. Barkey Wolf. die sprak over „De bijbel in „Sloeberke Slob". In het begin van zijn toespraak verhaal de spr. enkele passages uit het boek „Sloe berke Slob", dat op aangrijpende wijze spreekt van de heerlijkheid van het evan gelie. dat voor Sloeberke, een Vlaming van geboorte, van ontzaglijke beteekenis is ge weest. Een oogenblik stond spr. nog stil bij de mooie, merkwaardige, heilige manier, waarop in dit Vlaamsche boek het evan gelie bij de menschen wordt gebracht. Diepste gedachte in dit boek is: breng het evangelie. Ook het Bijbelgenootschap behoeft alleen den bijbel maar uit te dragen. Het zal het evangelie van Jezus Christus laten zien. Wij kunnen, aldus spr., heel veel voor het Bijbelgenootschap doen, maar het beste is, dat wij den bijbel uitleggen door Chris tenen t? zijn. Met het zingen van den lofzang van Zacharias 4 en 5 werd deze opwekkings samenkomst gesloten. Bij het uitgaan werd een collecte voor het Nederlandsch Bijbel genootschap gehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1