IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 November 1936 G, W. J. POLLMANN Woninginrichting A. DREEF - Burgsteeq UIT DE RIJNSTREEK miKT BERICHTEN THIJS IJS KOMT TE HELP Slaapkamers, Eetkamers, Salonkamers 1764 Eng. Clubs - Dressoirs - Clubstellen Gem. Zit-en Slaapkamer en Zit-Slaapkamer «meekeerde is ook wel eens het geval. Overlegging rekening 1935 en benoeming commissie van onderzoek. De heer Zuydwyk stelde de heeren Borst, Bohemen en Blokland. De heer De Lange stelde de heeren Binnendijk, Wlllemsen en Smits- De heer Wülemsen wenschte de te benoemen commissie ook te laten optreden als commissie van onderzoek voor de be- „rooting 1937. waarmede men accoord ging. Gekozen werden voor Stompwijk: Binnen dijk,, Smits, Willemsen. Op mevr. Visser v. der Linden was 1 stem uitgebracht. Veur: Borst, Blokland, Bohemen. Op den heer Otten' waren 2 en op den heer Blonk 1 st. uitgebracht. Zonder discussie werd aangeboden de bedrijfsbegrooting Gas en Electriciteit. Vaststelling nieuwe verordening regelen de het tarief en de voorwaarden voor leve ring van gas en electriciteit. De heer Borst wenschte bij art. 6 inge val tusschen het bedrijf en den aanvrager verschil bestaat, inzake plaatsing van me ters en toestellen, beroep open te stellen b« de Commissie van Beheer; voorts vroeg sur de beteekenis van geschat verbruik. De voorzitter: het beroep staat altijd open; het geschatte verbruik betreft hoofd zakelijk personen, welke zich verschillende malen niet thuis ophouden; hun verbruik wordt geschat, verschillen worden dan later verrekend. De heer Kerkhoff achtte het verschil voor herkeuring van leidingen etc. bij gas en electriciteit te groot; het werk is bijna gelijk, terwijl voor electriciteit een hoog oploopend tarief is vastgesteld. De voorzitter kon hierop alleen mede- deelen dat dit tarief is vastgesteld door de bedrijfsdirectie. Het verschil zal liggen in het meerdere werk bij electriciteit; het komt echter sporadisch voor. De heer Kerkhoff achtte een meterhuur voor muntmeters bij electriciteit van 6 cent per K.W. verbruik te hoog, in verhou ding tot muntgas, waar dit bedrag 1 cent per M3. is. De voorzitter: de duurte van meterhuur voor munt-electriciteit ligt in het feit, dat dergelijke klokmeters zeer duur zijn. Munt meters voor electriciteit komen zeer wei nig voor; ze worden slechts geplaatst op bijzonder verzoek of bij bepaalde oorzaken. De heer Willemsen wilde voor elke zaak beroep open stellen op den raad en dit in de oude verordening vastleggen. De voorzitter: er bestaat altijd beroep op den raad; daar naast kunnen in geval van verschil de raadsleden toch vragen stellen. De heer Borst wilde zoover niet gaan; de commissie van beheer heeft het ver trouwen van den raad en is beter inge werkt dan de raadsleden. De heer Vink zeide, dat er toch verschil len zijn voorgekomen, ook met de commis sie van beheer. De voorzitter was bereid met de com missie van beheer te overleggen op welke wijze dit beroep kan geregeld worden, varna de verordening z.hst. werd vast- gsteld. De heer Vink wenschte inzake de brand- r'olienverstrekking aan de werkloozen nige inlichtingen. De voorzitter; ,,de circulaire van den inister was gelijk het vorige jaar, doch er was een begeleidend schrijven, waarin :waar werd gemaakt tegen een verstrek- g als het vorige jaar. Er is toen ver trekt anderhalve H.L. cokes voor een aarde plus omzetbelasting van f. 1.12'/s; bit mocht thans dan ook niet meer plaats ebben. Na conferentie op het betrokken partement en telef. gesprekken, is voor gesteld anderhalve H.L. cokes te verstrek ken a 60 cent per H.L., kostende incl. om zetbelasting f. 0.94. Dit mocht wel, doch dan moesten voor anderen deze kolen ook worden verkrijgbaar gesteld tegen betaling van 60 cent per H.L. De handelaren hebben zich echter bereid verklaard de cokes thuis te bezorgen a 70 cent per H.L. De werkloo zen krijgen een gulden in geld uitgekeerd en betalen op anderhalve H.L. cokes dan 5 cent bij. Daarmede is ook opgehouden het verstrekken van bons etc. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Bitvoering van T.A.V.E.N.O. In de groote zaal van Hotel Deurloo heeft het strijkensemble „Taveno" onder leiding van zijn directeur, den heer Joh. Hazes, uit leiden, zijn tweede lustrumuitvoering ge geven. De voorzitter, de heer J. Verkerk, sprak een woord van welkom in het bijzonder tot de beschermvrouwe, jonkvrouwe L. H. ba ronesse Schimmelpenninck van der Oye. Deze uitvoernig, aldus spr., is bedoeld als propaganda. Bij de eerste uitvoeringen door „Taveno" was de zaal meer dan ge vuld met belangstellenden, maar het be zoek is gaan minderen en dit bracht het bestuur er toe met andere vereenlgingen gezamenlijk een uitvoering te geven, o.a. niet Voorschoten's Mannenkoor. Voor dezen avond was de keuze gevallen op den heer Gee Bruigom, die als confe rencier. de vroolijke kant van het program- Ba vertolkte, waarbij hij op de piano werd bijgestaan door den heer A. van Raams- donk inplaats van Wim Coesel, die verhin derd was. „Taveno" bracht een zestal num bers ten gehoore, o.a. „Humoresque" op J01 van Dvorak, „Dornröschen's Braut- iahrt" v. Rhode en de wals „Rose Mousse" van Aug. Box. Het publiek toonde zich zeer dankbaar en dit was ook ten volle ver diend. Na de pauze trad de conferencier Gee Bruigom op, hetgeen eveneens buitenge woon in den smaak viel. ...Taveno" kan op een geslaagde uitvoe ring terugzien! Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Antonlus, z. van A. J. Mkshoom en J. F. v. d. Meer; Jacobus Bartholomeus en Frederik Hermanus, zoons v. J. Langeveld en E. G. Roodakker». Ondertrouwd: N. J. Anker, 23 jaar en H C Tes'ke, 21 jaar; C. A. Doeswijk, 34 jaar en C. J. v. d. Kley, 24 jaar. Overleden: M. J. Kamp, 59 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Ie Poole, Leidscheweg 507, van Leiden; K. Hoogeveen, Hofweg 3, van Zeist; H. F. P. Elligens, Schoolstraat 80, van Veur; O. Luinenburg, Burg. de Kempe- naerstraat 6, van Djambang (N.O.I.); M. J. Pille, Donklaan 5, van Hekelingen; M. H. Barentsen, Oranjekade 31. van Den Haag. Vertrokken: H. J. v. d. Klift, naar Drie- bergen-RijsenburgP. E. Langeveld, School, straat 10b, n. Wassenaar; A. Dibosan, Pape laan 110, n. Den Haag; Ph. Schellevis, n. Den Haag; M. D. Kuneken, Leidscheweg 28, naar Den Haag. ALPHEN. Een merkwaardige paardenhandel. In de Julianastraat in de winkelgalerij van de fa. J. Wemeke, deed zich gister avond een eigenaardig geval van paarden handel voor, dat groote aandacht trok. Op een gegeven moment stopten een tweêtal veeauto's, waarvan de eigenaren uitstapten. De eigenaren eenige paar denhandelaren liepen naar de winkel galerij en begonnen daar tot gToote hilari teit van het voorbijgaand publiek met veel commentaar te onderhandelen over den verkoop van een paard. Na het gebruikelijk handgeklap werd tenslotte de bles uit den wagen en tot groot vermaak van het pu bliek ook in de winkelgalerij gehaald en bij het licht van de verschillende vitrine's be keken en betast. „Bles" voelde zich blijk baar wel wat onwennig tusschen het helle licht en de talrijke modepoppen en begon luid te hinneken. Na nog eenige onderhan delingen werden de kooplieden 't tenslotte eens over den koop en met een hevige klap werd deze besloten, waarop bles van eige naar verwisselde en in de andere auto werd overgeladen. Bijeenkomst „De Heere is onze Banier". Voor de N.H. Jongelingsvereen. op Geref. grondslag „De Heere is onze Banier", trad in het evangelisatielokaal a. d. Hooftstraat op ds. K. J. v. d. Berg van Amersfoort over „Uit zwakheid krachten verkregen". Na opening* met het zingen van Ps. 68 6 ging spr. voor in gebed en las het schriftgedeelte 2 Kronieken 20 12-26. In zijn inleiding schetste spr. de geschiedenis van het ten strijde trekken van de kinderen Moabs, Am nions benevens de Ammonieten tegen ko ning Josafat van Juda. Deze koning, aan vankelijk vreezende voor zijn zwakheid tegenover die groote legermachten, stelde zijn aangezicht voor den Heere en riep een vasten uit over gansch Juda met als ge volg. dat de geest des Heeren tot hem en zijn volk kwam en hen bekend maakte, dat het niet hun strijd, maar een strijd Gods was, zoodat de Heere achterlagen tegen de Ammons en Moabs stelde, dat zij werden verslagen In dit verband wees spr. op het gevaar van onzen tijd voor oud en jong, doch bijzonder voor de jeugd, nu alles in de wereld zoowel geestelijk, maatschappelijk als zedelijk dreigt ten onder te gaan. Voor de jeugd schijnt er dikwijls geen plaats meer in de maatschappij te zijn, doch werkloos behoeft men niet te zijn. Integen deel men zal werkzaam moeten zijn in het onderzoek van Gods woord om het eenige ware levensdoel te kunnen bereiken. Hoe donker de toekomst dan ook moge zijn, voor hen die evenals koning Josafat hun oogen richten tot God en van Hem alleen hun kracht verwachten, zullen door het bloed van Jezus Christus niet behoeven onder te gaan. Na te hebben gewezen op het be lang van de Jongelingsvereemging tot on derzoek en het brengen van Gods woord, eindigde spr. met dankgebed. In het vereenigingsgebouw Juliana straat werd een jaarvergadering gehouden van het ziekenfonds „Hulp in Nood" van den Chr. Nat. Werkmansbond. De voorzit ter, de heer G. v. Winkel, sprak een kort welkomstwoord. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek dat het ledental stabiel is gebleven en het afgeloo- pen jaar met een batig saldo van f. 65,34 kon worden gesloten. Per 1 November was in kas f. 442,14. Tot leden der kascommissie werden aangewezen de heeren J. Koren en Bertram, terwijl de aftr. bestuursleden, de heeren A. Oudshoorn en L. C. Vergunst, werden herkozen. Als ziekenbezoekers wer den benoemd de heeren P. Dirkzwager en G. Russemberg. Tot ouderlingen der Geref. Kerk Alphen zijn gekozen de heeren J. H. Bei- graver, v. Leeuwen en T. Los; tot diaken de heer A. v. Veen; herstemming voor ouderling moet plaats hebben tusschen de heeren H. v. d. Pol en A. v. Hoorn en de heeren Evertsen en S. Kooi. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes Maria, z. van J. Th. van der Meer en C. M. van den Haak Catharina Adriana Maria. d. van G. van Ruiten en E. Th. van Berkel Maria Jo hanna, d. van P. J. van Klink en M. J. Hoogenboom. Getrouwd: C. Tukker met N. Horsman. Loop der Bevolking. Gevestigd J. H. Dobbe van Ter Aar J. L. RietbroeS van Sassenhelm F. Deiman van Vlagtwedde, Ter Apcl Th. C. Keijzer van Hilversum E. Vellekoop van Rotter dam C. Smit van Leiden C. G. van Dijk van Voorschoten A. N. Hijmans van Amersfoort. VertrokkenL. C. S. Lensen naar Schoon hoven E. J. S. Hoogenboom naar Londen C. M. Hoogenboom naar Leiden J. G. Bontje en gezin naar Sassenheim A. van der Greft naar Rijnsburg P. A. van der Jagt naar Mijdrecht A. J. Verdel naar Heemstede P. W. Zandvliet naar Leiden M. H. W. Kerkvliet naar Lelden A. M. de Graaf naar Aalsmeer C. J. Heemskerk naar Voorhout J. M. Klerks naar Leiden M. C. Hoogenboom naar Leiden C. J. van Berkel naar Leiden Th. E. van Tol naar Ter Aar K. de Graaf naar Wou- brugge A. E. Relnink naar Broek op Langendijk M. M. Huigsloot naai Utrecht M. M. M. Breukel naar Avereest W. A. van der Voorn naar Haarlemmer meer J. M. Castelijn naar Leiderdorp J. H. Krijger naar Alphen aan den Rijn E. J. van der Hoorn naar Leiden M. C„ M. N.. A. J. A. M. en H. van den Broek naar Lisse C. J. van Berkel naar Wasse naar M. C. Koek naar Zoeterwoude A. C. van Tlem naar Noordwijkerhout. BODEGRAVEN. Op den Overtocht liep een jongen achteruit tegen een rijdende auto. De be stuurder kon een aanrijding niet verhin deren, maar reed gelukkig niet hard, zoo dat de knaap er met een bloedende hoofd wonde afkwam. Hij werd door den autobe stuurder naar huis gebracht en is daar door eer. inmiddels gewaarschuwden dokter verbonden. BOSKOOP. Ingebruikneming Bonds'iuis. In tegenwoordigheid van zeer vele be langstellenden vond de officieele inge bruikneming plaats van het Bondshuis, van de afd. Boskoop van den Vrijz. Chr. Jon- gerenbond. Mej. ds. Thomsen sprak een toepasselijk woord. Na bezichtiging van het gebouw bleeif men nog geruimen tijd in gezellige stem ming bijeen. De heer Joh. Batelaan. hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, slaagde te s-Hertogenbosch voor het kerkelijk examen, zoodat hij thans beroepbaar is. Tot ouderlingen der Geref. Kerk al hier zijn gekozen de heeren A. Blonk, J. Hortensius, J. v. d. Wilden en D. v. Wijk Az. Tot diakenen de heeren J. Sepers en J. G. Taat. LEIDERDORP. Raad van Beheer der Sportstichting. B. en W. hebben benoemd tot leden van den raad van beheer van de sportstichting Leidevdoro den heer K. Brug. burgemeester. J. B Blankenstein. J. van Deventer. I. J. Klaver, J. Peerenboom. G. Schoppen en M. Splinter M.P.zn. Comité Nationaal Huldeblijk. Te dezer plaatse is opgericht een Pi. Comité tot inzameling van gelden voor het Nationaal Huldeblijk voor het huwelijk van H.KH. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard. Met den Burgemeester bestaat het Comité van aanbeveling uit de heeren ds. J. J. Dijk, ds. G. J. Streeder, dr. J. J. Persant Snoep, dr G. A. de Bruljne, M. P. Splinter. P. Boot, H. van Poelgeest, P. E. Viervant Tukker en N. Koot. Het werk-comité is als volgt samenge steld. de Burgemeester, eere-voorzitter, G. Los, voorzitter, H. D. van Osnabrugge, G. Groenendijk. G. den Braver, J. Nagtegaal, M. van der Vecht en C. de Koning. Droevig doodelijk ongeval. Het 2-jarig dochtertje van den heer H. heeft in een oogenbllk dat haar moeder niet naar haar keek, uit een theepot met kokende thee gedronken. Aan de bekomen brandwonden is de arme kleine overleden. LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: van Schoorl J. W. Sleverdlng, kapper. Nieuwe weg no. 209 van Rijn- zaterwoude. J M. van der Kamp en gezin, kaasmaker. Nieuwe weg no 202 A van Wassenaar W. Witvliet, hulp In de huis houding. Dorpsstr. 341. Vertrokken: naar Woerden, Poelstr 19, J. l'Amie en gezin, muzikant naar Rijn- zaterwoude. Heerenweg 28. L. Hoogervorst en gezin, slager naar Ter Aar. Kerkpad 96, C. J. H. A. Koelman en gezin, tuinder. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Theodoras, z. van R. J. Broekhuizen en Th. M. van der Meer. Getrouwd: Th. Stokkel met C. W. van Velzen. De Geref. Dameskrans heeft een ver- koopdag gehouden van hare in het afeeloo- pen jaar gemaakte goederen. Deze verkoop dag werd druk bezocht, zoodat niets meer van belang werd overgehouden. Door de vele attracties zooals sjoelbak enz. gingen de goederen vlug van de hand. Deze ver koopdag werd gehouden ten bate van de flnancieele kas der kerk o TER AAR. Werkverschaffing voor tuinders. De werkverschaffingsregeling voor tuin ders is dezer dagen in werking getreden en overal in de gemeente ziet men de tuinders reeds bezie met spitwerk enz Het is voor hen wel eenigszins een teleurstelling dat zij niet op eigen grond mogen werken, doch overigens is men dankbaar voor de gebo den gelegenheid iets te verdienen. Het werk staat onder toezicht van een controleur van de Ned. Heide Maatsehappii. De verwarming der Ned. Herv. Kerk. Voor de verwarming van het Ned. Herv. kerkgebouw is thans een som van ruim f. 300 btleengebracht. voldoende voor aan koop van een z.g. ribbenkachel. het ver richten van de noodige werkzaamheden aan het kerkgebouw en brandstof voor dezen winter. De verwarming zal zoo spoedig mogelijk worden aangebracht WADDINXVEEN. Voortdurende opleving in de bedrijven. In verschillende industrieën in onze ge meente blijft de opleving aanhouden. De meubel- en speeldgoedfabrieken en de groote glasslijperij hebben het allen even druk, zoo ook de carrosseriefabriek „Ver heul", die groote orders ontvangen heeft. Meerdere industrieën ontvingen weer een overwerkverruiming. WOUBRUGGE. Door de warmoezier N. werd bit de politie aangifte gedaan van het feit. dat onbevoegden zich door verbreking van het slot toegang hadden verschaft tot ziin druivenserre en daaruit druiven hadden ontvreemd. Ajs verdacht van dezen diefstal is tegen S. G. van R. en J. J. van L.. beiden alhier, proces-verbaal opgemaakt. ZWAMMERDAM. De uitslag van de stemming voor de verkiezing van 6 gemachtigden in het kies college der Ned. Herv. Kerk is als volgt: Totaal uitgebracht 210 stemmen, volstrek te meerderheid 106. Hiervan verkregen de heeren W. v. d. Brink (af.tr.) 144, D. v. Geest (aftr.) 138; J. H. Linschoten (aftr.) 139. Ter voorziening in 3 open plaatsen wegens bedanken van den heer J. v. Ach terberg, het niet meer herkiesbaar zijn van den heer J. A. v. Termeij en het over lijden van den heer v. Wijngaarden, waren door de kiesver. „Schrift en Belijdenis" candidaat gesteld de heeren L. Binnendijk, C Goebel en J. G. in 't Veld, deze ver kregen resp. 74 82 en 79 st. De door de Kiesver. „Wet en Evangelie" aanbevolen candidaten, de heeren G. v. d. Heijden, G. Hol en L. C. Hoogervorst ver kregen resp. 127, 127 en 125 stemmen. Herkozen zijn alzoo de heeren J. W. v. d. Brink, D. v. Geest en J. H. Linschoten en gekozen G. v. d. Heijden, G. Hol en L. C. Hoogervorst. Op enkele andere per sonen was nog een aantal stemmen uit gebracht. LEIDEN, 6 November. Ter veemarkt aan gevoerd: runderen 653, kalveren 244, scha pen 619, varkens 541; stieren 8; kalf- en melkkoeien 168 f. 130220, handel lui; varekoeien e.a. 351 f. 80150, handel stug; vette koeien 126 f. 115210, schoon gewicht 4360 cent per KG., handel lui; graskalve ren 110 f. 1840, handel slecht; vette kal veren 22 f. 3670, schoon gewicht 4880 ct. per KG., handel tam; nuchtere kalveren 112 f.59, handel matig; vette schapen 120 f. 1822, handel matig; vette lamme ren 499 f.1114, handel matig; mestvar- kens 195 f. 1126, handel stug; biggen 323 f. 4.507.50, handel stug; paarden 6: veu lens 1bokken en gelten 13 f. 27, handel matig; zeugen 23 f. 3043, handel tam. Kaasmarkt van 6 November. Goudsche kaas ie soort per 50 KG. f. 2122.50 (65 partijen); 2e soort f. 1920; Leidsche kaas le soort per 50 KG. f.2022 (17 partijen), handel matig. BODEGRAVEN, 6 November. Eierenvei- ling. Aanvoer 3711 stuks kipeleren, prijs wit f. 5.155.60; bruin f. 5.406; eendeneieren f. 3.40—3.80. HOOFDDORP, 5 November. Granen ert zaden per 100 KG. Rogge f. 7.508; Che valier Gerst f. 7.758: Wintergerst f. 7.25— 7.75; Haver f.77.25; Duiveboonen f.89; Paardeboonen f. 6.40—6.65; Bruine Boonen f. 1213; Groene Erwten f. 79; Vale Erw ten f.14—15; Gele Mosterd f. 14—15; Ka nariezaad f. 1315; Karwijzaad f. 2223; Blauwmaanzaad f. 2122. LEEUWARDEN, 6 November. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f. 9.50—10 per 100 KG.; 40 plus f. 15 15.50; Goudsche kaas 20 plus f. 9.5010; 40 plus f15.5016Broodkaas 40 plus f. 15.5016. Stemming redelijk. NIEUWVEEN, 5 November. Kipeieren: aanvoer 311 stuks, prijs per 100 st. f. 4.60 6.80; eendeleren: aanvoer 61 stuks, prijs per 100 st. f. 2.503kaas per pond 2224 cent. VEUR, 5 November. Vrije veiling. 5917 kipeieren, prijs f. 4.856.40: eendeneieren f. 3.854.10 per 100 stuks; kippen 4080 ct.; konijnen f. 0.451.35; duiven 817 cent. WOUBRUGGE, 5 November. Eierenvél- ling. Prijs kipeieren f. 66.30; kuikeneieren f. 5.055.70 per 100 stuks; kaas 13 cent per pond. ZOETERMEER, 5 November. Eierveiling, Aanvoer 2000 stuks. Prijs kippeneieren f. 5.606.45: eendeneieren f. 4.505 per 100 stuks. Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede het stadsrumoer te bestrijden. Veilig verkeer is ook heel wel mogelijk zonder een permanent gebruik van uw 'claxon. 8. „Dat was een heel naar oogenblik", zoo fluisterde de kleine Dick, „als die soldaat ons had gezien, waren wij opgesloten wel mis schien, nét als prins Slechtbedeeld". ,,'t Heeft werkelijk niet veel gescheeld" vond ook vriend Thijs. „Maar wij zijn nu op den cellen-zolder van 't paleis; nu zullen wij eens zien of 't prinsje hier gevangen zit misschien". „En wat gaan wij dan doen?" vroeg Dickils toen. Thijs zei: „Daar moet ik ook nog eens goed op verzinnen; wij kunnen tegen Koning Bosenkwa niet veel beginnen! Maar 'k heb een plan, dat misschien wel slagen kan. Doch hoor wie praat er daar in gindsche cel? Dat lijkt de kobold Schrielkop wel!" NIEUWE RIJN 1 TELEFOON 3798 Groote keus in: Bloembolglazen en Crocusvaasjes. Crocusschalen en Cactusbakken. Bloem- en Siervazen in glas en plateel. Alles prima uitvoering. 5 POND Goudrenetten 55, Groote zure schjjvers 70, fijne handperen 50 ct. 10 groote pompel moezen 60 ct. 1781 JAC. OOSTENDORP, Noordeinde 33. WIJ HEBBEN NOG EEN BEPERKTEN VOORRAAD welke wij trots de algemeen ingevoerde verhoogingen voor de OUDE LAGE PRIJZEN blijven verkoopen. te huur, met of zonder pen sion. Str. water, bad en telef. Zoeterwoudsohe Singel 79. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7