LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag C Kommher 19]| VICKS UIT DE OMSTREKEN Vicks prijsverlaging 1000 gid. uitgeloofd! AGENDA lA AALSMEER. DE A.S. JUBILEUM-BLOEMEN TENTOONSTELLING. II.1M. de Koningin Beschermvrouwe. De tentoonstellingscommissie heeft be richt ontvangen van den particulier-se cretaris der Koningin, dat het H.M. de Ko ningin heeft behaagd het beschermvrouw- schap der jubileum-bloemententoonstel ling .Lente in Januari" te aanvaarden. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. De begrooting goedgekeurd. De raad vergaderde onder leiding van den heer A. Verheul Aan. De notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Voor lezing werd gedaan van een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij de rekening van 1935 goedgekeurd terug zenden. Volgt een schrijven van den heer A. P. van Driel. waarin hij verzoekt een trottoir bestrating voor zijn nieuwgebouwde wo ning. B. en W. stellen voor, wegens den financieelen toestand der gemeente afwij zend te beschikken en dit voortaan op alle aanvragen te doen. Na langdurige discus sie werd zulks met alg. st. aangenomen. Volgde een verzoek van de schoolschoon- maakster mej. de wed. A. van Reeuwijk. om ontslag. B. en W. stellen voor dit eervol te verleenen en in haar plaats te benoemen de wed. J. Mets. Z. h. s. aangenomen. Volgde vaststelling van de pensioengrond slagen voor burgemeester, secretaris en gem.-ontvanger. Z. h. s. goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om bij de N.V. Maatsch. Gem. Credlet te Amsterdam een leening aan te gaan groot f. 13914.40 tegen 4i met een aflossing van f.500 'sjaars. noodig voor uitkeering aan ..Een school met den Bijbel" alhier, zijnde 80"der geschatte waarde volgens art. 205 L.O.wet, werd na discussie aangenomen. Aanbieding begrooting 1937. De voorzit ter zeide een schrijven van het Provinciaal Bestuur te hebben ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat volgens de inspectie van den Hoofdinspecteur der Prov. Waterstaat een gedeelte van de Dorpsstraat in een con ditie verkeert, die voor het verkeer niet goed is, en met verzoek dit te verbeteren. B. en W. stellen voor hiervoor f. 1000 van de post der reserve over te brengen op de post van onvoorz. uitgaven. De heer Diep hout kon zich volkomen met de begrooting vereenigen en maakt een compliment voor j de werkzaamheden, die B en W. hebben verricht. Z. h. s. werd de begrooting vast gesteld. Volgde een verzoek van P. Francken om zijn pad voor het erf te verharden, daar dit geheel wordt stuk gereden door het ver voer van gemeente-vuilnis over zijn erf. Dit werd in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Volgt een staat van af- en over schrijving en wijziging der'begrooting 1936. Z. h. s. goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. veld: Antje Maria, d. van H. Bult en G. P. Wiltens; Maria, d. van A. M. Spaans en G. Plomp: Gerrit, z. van H. Schalk en M. van der Heiden: Klaasje, d. van J Bogaard en K. Slinger; Marinus Willem, z. van F. J. Meijer en C. A. de Waal; Jenneke, d. van J. van Dijk en E. van der Wiel. Ondertrouwd: Johannes Balk 28 jaar en Roelofje Wierda 21 jaar; Nicolaas S. van der Aar 36 jaar en Apolonia A. Munsterman 35 jaar; Pieter Roos 24 jaar en Anna den Daas 23 jaar; Leonardus A. van Steijn 28 jaar en Dusia P. Stokman 27 jaar. Gehuwd: Cornells Beers 48 Jaar en Jette M. Schmidt 27 jaar: Berend J. Jolink 31 j. en Willempje B. Malgrom 30 jaar; Izaak den Hollander 27 jaar en Maria van Oudenaaren 26 jaar. Overleden: Antje van Kleef 68 j. wed. van D. P. van Gelder; Martien Regenboog 3 mnd. zoon van W. Regenboog en L. Kik kers; Gerrit Vlaar 81 jaar wed. van H. Bulder; Maria Tos 57 jaar geh. met P. van der Linden: Anna M. Meijer 44 jaar geh. met W. Spaargaren; Crelisje Benjamin 64 Jaar wed. van J. van der Dord; Klaas Kiste- maker 77 jaar geh. met L. van Schouwen; HILLEGOM. De verstrekking van een warm mid dagmaal aan schoolkinderen in Huize St. Joseph zal Maandag a.s. aanvangen. De kinderen, die een advies van een genees heer noodig hebben, worden om 12.15 uur verwacht. Zij komen in series: elke serie voor drie weken achtereen. Het bestuur blijft zich aanbevolen houden voor steun in natura. De geldelijke kosten zijn gering- De bloembollenbeurs was gisteren door 180 personen bezocht. De handel in najaars-gewassen was levendig. De heer Jac. van Elsacker heeft voor het Nutsdepartement een voordrachten avond gehouden, welke goed bezocht was. De spreker ving aan met een ernstige schets van Top Naef. Vooral na de pauze volgden meer humoristische stukken. De bezoekers toonden zich blijkens het ap- plau.1 zeer voldaan! slotlied, bewerkt door den heer van Bec- len was „Princesselied". Vol enthousiasme werd gezongen: „Ze moet 'reis komen, Ik wil haar zien, Met onzen Bernard en Wil- lemien". De verwachting wordt n.l. nog steeds hier gekoesterd, dat Prinses Ju liana haar vroegere verblijfplaats nog niet vergeten is en dat zij haar verloofde hier nog eens zal komen voorstellen. Moge die wcnsch ln vervulling gaan! De heer Volbeda sprak een woord van dank tot den heer van Beelen voor den aardigen avond, dien hij geboden had. Slaande werden nog twee coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarop de heer Volbeda voorstelde om uit te brengen een ..Leve de Koningin, Leve het Koninklijk Huis", waaraan spontaan werd voldaan- De heer D. v. d. Reek uit Lelden bege leidde den geheelen avond op uitmuntende wijze aan den vleugel. Met ingang van 1 Jan. a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Ulo-school in de Voorstraat, hoofd de heer W. B. Hof man. de heer Bentsnijder uit Naarden, die deze benoeming heeft aangenomen. De hier steeds op prijs gestelde in richting de „Ambachtsteekenschool" voor de rijpere jeugd is deze wintercursus onder den nieuwen directeur, den heer J- Vol beda, aangevangen met 75 leerlingen. HAARLEMMERMEER. Goedgeslaagde Propaganda- Landstormavond. In de Beurs te Hoofddorp, is de door de commissie voor de voorbereiding van een groote propaganda-actie in het gebied van het Landstormkorps „Stelling van Amster dam" georganiseerde bijeenkomst van den B.V.L. gehouden. Er was veel belangstel ling. De burgemeester van deze gemeente, mr. A. Slob, sprak als voorzitter van de pl. landstormcommissie een openingswoord, waarna het dubbel-mannenkwartet „On derling Kunstgenot" uit Nieuw-Vennep on der leiding van den directeur een tweetal liederen ten gehoore bracht, gevolgd door een gloedvolle rede van den heer J. E. Boddens Hosang, burgemeester van Naar den. Hierna had een filmvertooning plaats en wel van de klankfilm .Landstorm rond Oranje". Nadat „Onderling Kunstge not" nog een tweetal liederen ten beste had gegeven en door dr. I. H. J. Vos, voor zitter der gew. landstormcommissie „Stel ling van Amsterdam" nog een treffende rede was gehouden, werd de goedgeslaagde bijeenkomst onder dankzegging voor de groote belangstelling gesloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrikus M. Meulenbroek, Leeuwerikstraat 56; Leenderd Nutbeij, IJweg 114; Hendrik Paase, Hillegommer- dijk 281; Antonius Schindeler, Burg. Amers- fooratlaan 41; Frederik K. Schoonebeek, Esschenlaan 44; Dirk Veen. Leimuiderdijk 122; Gordon Whitehead, Burg. Amersfoordt- laan 46: August J. Ziessen. Friedalaan 46; Hiske Hoekstra, Vijfhuizerdijk 106; Jan Heijstek, Hoofdweg 1163; G J. Gullen echtg., Kastanjelaan 28; Martha H. Gen- nat, Eikenlaan 26; Jacob Gaastra, Aals- meerderdijk 411; Hendrik J. Doeve, Eiken laan 27; Franciscus H. Neesman, Raasdor- perweg 98. Vertrokken: Cornells Vreugdenhil naar Zeist, Hortensialaan lc: Johannes Smit n. Amsterdam, Nigillestraat 110 boven; Teunis L. de Jager naar Amsterdam, Sassenheim- straat 9, 1 hg; Catharina Stomp, echtge. IJ. de Vries naar Amsterdam. Aalsmeerweg 71, 1 hg; Anna N. Scholten wed. C. J. Salm naar Haarlem. Rechthuisstraat 24; Jansje E. Conijn naar Uithoorn, Noordammerlaan 3; Huig Muilwijk naar Lisse, Princessestr. 38; Cornells Spaan naar Lisse, Princesse- straat 38; Franciscus J. Jansen naar Haar lem, Bastiaanstr. 28: Cornelis van Dron- gelen naar Amsterdam, Kijkduinstr. 34, 2 hg; Gerrit A. Blomhof f naar Schagen, Landbouwstr. C. 101; Jacobbus A. Vahlkamp naar Velsen, P. C. Hooftlaan 79 Driehuls; Albert Everaarts naar Amsterdam, Jul. v. Stolbergstraat 52, 1 hg.; Jan Mastenbroek, naar Lisse, Wagenstraat 5; Hendrikus P. Rijnbeek naar Hillegom, Pr. Hendrikstr. 1; Jacob van Veen naar Amsterdam, Adolf van Nassaustr. 17, 2 hg; Auke Noorder haven naar Amsterdam, Chasséstraat 5, 2 hg; Willem L. Mann naar Oegstgeest, War- monderweg 44. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob z. van J. Korsuize en M. J. Duivenvoorden; Huibert Joost, z. van C. Markus en A. M. K. Koolhaas: Hans, z. van A. Hogenbirk en E. J. A, Jeronimus; Cornelis, z. van A. Horsman en W. Neder- KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het was deze week met betrekkelijk kleine verschillen. In het algemeen geno men bleven de prijzen vrij laag. Er was geen enkele meevaller. Bloemkool, waar van gelukkig een kwantum voor export wegging, varieerde ook nog al in prijs. De beste kwaliteit bracht van f. 5-50 tot f. 7.90 per 100 op, doch de groote massa kon niet meer opbrengen dan 3.005.40. Tweede soort ging voor het grootste gedeelte naar de zouterijen voor 1.702.50 per 100. Groe ne kool ging iets beter, bracht van 1.10 1.30 per 100 stuks op. Knolselderie bleef ln den gewonen prijs, van 2.10—240 per 100 stuks. Peen per 100 bos ging iets beter al bleef de prijs te laag. De noteering hier voor was f. 3.605.70 per 100 bos. Ook in uien kwam geen verandering. De aanvoer is maar matig, ook al tengevolge van den matigen prijs 2 002.30 per 100 K.G- Gele "n Roode kool blijft nog steeds zeer laag in prijs. De beste kwaliteiten noteeren van f. 1.101.70 per 100 K.G. Waschpeen liep iets op. De aanvoer is ook maar matig, alhoewel er voldoende voorraad is. De prijs was van f 0.400.65 per kist van 20 K.G. Er wordt den laatsten tüd veel peen ge kocht voor conserven, die ongewasschen wordt geleverd. Hiervoor betaalde men den laatsten tijd van 2.20—2.30 per 100 K.G. Kloten gingen vlug weg al bleef de prijs te laag. Dit grove product kon steeds goed afnemers vinden tegen f. 1.60 tot 1.80 per K.G. Er staat nog veel te veld, van peen en diverse koolsoorten- Gehoopt wordt., dat de nachtvorsten nog wat zullen uitblijven. Deze zouden groote schade veroorzaken. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering van het Chr. Kinderkoor „Zangschool Katwijk". Deze uitvoering vond plaats in de Zaal voor Prot. Belangen onder leiding van den directeur, den heer Nic. van Beelen. Er was. zooals steeds, voor dezen jaarlijkschen hederenavond veel belangstelling. Het programma stond nog in het teeken van de verloving van het Vorstelijk bruidspaar Het podium was rtik met oranje en met de driekleur getooid. De meisjes hadden groo te oranjestrikken op het hoofd, de jon gens waren eveneens van oranje voorzien, wat een feestelijk aanzien gaf. De heer J. Volbeda sprak een kort ope ningswoord, waarna hij voorging ln gebed- Ingezet werd met het marschlied. „Wij zijn jong", dat door de grooteren gezon gen werd. waarbij men reeds goed op dreef geraakte. Door het geheele groote koor werd voorgedragen „De kleine muzi kant" met handgeklap en gefluit en „De kleine chauffeur". Een aardig sollstje was Louise v. d. Oever, die onbeschroomd zong „Bij 't wegje" en Plet Zwaan, die evenmin verlegen was. zong „Met zijn hamertje ln zijn kamertje". Ditmaal hebben de klein tjes ook een groot deel van het program ma alleen moge" zingen, zooals de liedjes „Poppenwiegelied", „Moeder's verjaardag", „In de Mei". ..Theevisite" en het leuke „DribbelDiet". De groote meisjes mochten zingen „Maneglans" en „De Heer kent al de Zijnen". De heer W. van Beelen laat altijd een film draaien; voor het koor is dit steeds een belangrijk onderdeel van het programma, waarnaar reikhalzend wordt uitgezien. Ditmaal werd gedraaid het sprookje van „Sneeuwwitje", dat ook zeer in den smaak viel. Piet Zwaan met zijn heldere jongens stem zong nog „Hansie te paard". In een vraag- en antwoordliedje „Wat, kan ik doen" werd de vraag gezongen door Hen- ny Lammens en het antwoord door het koor- Voorts kwam nog een echoliedje en na „De mondharmonica" werd door twee meisjes, den heer Nic van Beelen een bloe menhulde aangeboden. Hierbij sm">': mevr. van der Reek eenige woorden. Dit bloem stuk werd namens de ouder- Oer leerlin- cen aangeboden aan den directeur uit blijk van erkentelijkheid, waarop een „Lang leve de heer van Beelen" volgde. Bij het lied „Juliana' sverloving" wer den verscheidene vlaggen in de hoogte ge stoken, wat een vroolijk aanzien gaf. Het LISSE. Drijfriemen gestolen. Ten nadeele van het Polderbestuur van den Lageveenschen Polder werd uit het pompstation een tweetal drijfriemen ge stolen. vertegenwoordigende een vrij aan zienlijk bedrag aan geldswaarde. Tuinbouwwintercur5us 1936, Evenals vorige jaren wordt weer een Tuinbouwwintercursus gehouden in het Schoolgebouw der Openbare School. De officieele opening had plaats onder leiding van den heer W. v. d. Wal, te Hillegom. hoofd van den cursus. Van den Rijkstuinbouwconsulent, ir. K. Volkersz was bericht van verhindering In gekomen. Als vertegenwoordigers van de afd. Lisse van de Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur waren aanwezig de heeren Jac. Th. de Vroomen en W. Onderwater. Van de commissie van toezicht waren aanwezig de heeren W. Vos, Joh. Beider. De heer Ha- geman was verhinderd. Voorts waren alle cursisten aanwezig. De heer Jac. Th. de Vroomen sprak als vertegenwoordiger van Bloembollencultuur. Het deed hem leed. dat er uit een plaats als Lisse niet meerderen gevonden worden, die dezen cursus willen volgen. Hij spoorde de deelnemers aan om den kring nog uit te breiden, door vrienden en kennissen' op te wekken deel te nemen. Aan het nut van dezen cursus kan toch wel niemand twij felen en de onkosten die slechts f. 2.50 be dragen per winterhalfjaar, kunnen toch geen beletsel zijn om deel te nemen. Na den leerlingen op het hart gedrukt te hebben bij de lessen flink hun best te doen, en den leeraren het meeste succes toewenschend, gaf hij het woord aan den heer W. van der Wal. Deze zette de leerlingen het doel van dezen cursus uiteen. De theoretische vak ken, scheikunde, natuurkunde en plant kunde. zullen door den heer Van der Wal behandeld worden. De practlsche vakken zullen door den heer C. van Klaveren ge geven worden. Daarna ving de heer C. van Klaveren aan met zijn eerste les. Loop der bevolking. Vertrokken: P. C. H. Hendriksvan der Meer. naar Beverwijk C F. Möhlmann, naar Hofstade (België) J. Zijp en echt- gen..^ naar Noordwijk Mej. H. Stein- meier. naar Bloemendaal Mej. J. M. van der Zijden, naar Wassenaar. Gevestigd P. Chr. M. van der Voorn en gezin, van Velsen, Hcereweg 224 J. Mas tenbroek, van Haarlemmermeer. Wagen straat 5 C- Spaan, van Haarlemmer meer, Prinsessestraat 38 M. Muilwijk en echtgen., van Haarlemmermeer, Prinses sestraat 38 J. A. Warmerdamvan Eeden, v. Noordwijkerh., Rooversbroek 17. Burgerlijke Stand. Geboren; Maria, dochter van J. de Vries cn M. de Blieck Maria Gerarda. dochter van M. Schoone en S. van der Klauw Christina Cornelia, dochter van G. A. de Kuijper en D- C. van Rooijen Gijsbertus Johannes, zoon van G. van Tol en J. M. de Kuijper. Ondertrouwd: G. W. Baars en G. C. J. Beijk F. J. M Jirka en J. H, Kaandorp VICKS VAFOBUB de vermaarde verkoudheidazalf Ia tijdelijk sterk ii) prijs verlaagd. Groote pot nu slechts 90 ct. (bevattend de dubbele hoeveelheid van het vroe gere 85 cta. potje). VICKS HOESTBONBONS nu 25 ct, (inplaats van 35 ct.) Ie. om te weten te komen, waarom de meeste menschen Vlcks VapoRub voor verkoudheid gebruiken. 2e. om hen die Vlcks nog niet kennen aan te moedigen dit middel bij verkoudheid, keel pijn. hoest, etc. te benutten. De beste antwoorden ln maximum 30 woorden worden gehonoreerd met totaal duizend gulden. Intending en moeten geschieden op formulieren, die gratia bij Apothe kers en Drogisten voor eiken kooper van Vicks verkrijgbaar xijn. w VapoRub Groote Pot (dubb. hoeveelheid) tijdelijk 90 ets. (Inplaats 1.25) 1733 (Ingez. Med.) NOORDWIJKERHOUT. Alhier Is opgericht een esperanto- oursus met ruim dertig leden, naar aan leiding eener lezing over ,X>e waarde van het esperanto" door den heer P- Heilker. De gemeente Amsterdam verleende vervroegd-pensioen aan den heer C. v. d. Klauw alhier, die gedurende 22 jaren werkzaam was, op de terrelnnen der Am- sterdamsche waterleiding, ln de duinen alhier. ———o RIJNSBURG. Beroepen. Ds. B. M. Baan alhier heeft een beroep ontvangen van de Chr. Ger. Kerk te Does burg Burgerlijke Stand. Geboren: Andries, z. van C. C. v. d. Gug- ten en H. H. de Mooy Pieter, z. van C. Ravensbergen en W. v. Nieuwkoop. Ondertrouwd: J. Zwaan, jm. 21 J. en KI. Ravensbergen, jd. 21 jaar. Aan het hulppostkantoor alhier had den over de maand November voor de rijks postspaarbank 69 inlagen plaats tot een be drag van f7034.4735 terugbetalingen tot f. 6212.17. Bovendien 667 girostortingen. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: M. M. Koomen, O. Zeeweg 23; M. A. M. van Dort, geb. Schreuders, Nd. Boulevard 11; G. H. Heijnes, autoverhuur der, Koepelweg 2; A. J. C. Roeleveld en fam. bedrljfsl. radio centr., Lljnbaanweg 19; K. Noppe db„ Piet Heinstr. 54; J. A. Schu macher en fam.. kantoorbed., Duinweg 27; J. Zijp en fam., Vinkenlaan 29. Vertrokken: F. W. Clemens en fam., pen- sionh. naar Castricum, Tetburgstraat 8; Wed. P. Hommes geb. Bergman en fam., n. Bovenkarspel A. 390; E. C. Heins 1.1. ver pleegster naar Haarlem Gasthuisvest 47; A. M. J. J. Alkemade naar Horneburg (Dlnd.) Krels RecklinfoauseJ. Brauer db. naar Sasseniheim, v. Heemstrastraat 9; C. A. Sarton, koffiejuffr. naar Leiden, Morsch- weg 26a: S. Zwart huiskn. naar Groningen, Kleine Pelsterstraat 4; G. S. van Kempen, slagerskn. naar Wassenaar, Oostdorper- weg 18. Burgerlijke stand. Geboren; Johannes Antonius Hendricus z. van H. J. A. Hensing en H. J. P. Hermans; Cornelia d. van C. E. L. Admiraal en J. Admiraal; Johanna Elisabeth, d. van J. F. Hiep en B. P. Prins; Trijntje d. van N. van Beveren en A. G. van Laar, Ondertrouwd: W. P. Janson en M. Paar- dekooper; A. Th. van den Brink en J. Snijders; H. Verkaik en V. Wolf; s. Wijnands en D. van Beelen. Overleden: Catharina Zeestraten 80 jaar wed B. A. Eijmer; Cornelia Maria Vink. 34 Jaar, geh. met M, Geerlings. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria Johanna Jacoba, v. A. Waasdorp en M. Kollaart Antje d. v. P. H. Oudshoorn en C. M. H. Verbree Elisabeth Catharina Hendrika, d. v. J. W. Jansen en G. C. den Hollander Aagje d. v. J. Buijs en P. Zuidervaart. Ondertrouwd: D. van Loo 24 j. en G. Buurman 24 j. Q. H. van der Voort, 36 J. en J. G. M. Meijer 33 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: I, de Bruljne en gezin. Beu kenlaan 52, v. Apeldoorn W. Nooteboom, Hoofdstraat 26, v. Delft W. F. Bonardt. Westerstraat 8, v. Delft. Vertrokken: J. Star en gezin, n. Oegst geest W. G. van Nobelen, n. België Éa. Heijnes. n. Amsterdam G. H. Heijnes n. Noordwijk J. C. J. Bontje, n. Den Helder H. Weijers en gezin, n. Lisse Ha. Molema, n. Warmond. Voor de Chr. Geref. Jongelingsver. trap op ds. Baan uit Rijnsburg, over: „De laatste ure en voorteekenen van den anti christ". Als tekstwoord koos spr. 1 Joh. 2 vers 18. Met de laatste ure bedoelt Johan nes hier de laatste bedeeling, nl- het tijd perk tusschen Christus' Hemelvaart en Diens wederkomst. Spr. behandelde de verschijning van den antichrist en bezag achtereenvolgens de verschijning van zijn geest, zijn praefiguren en de persoon van den antichrist zelve. Tenslotte schilderde hij den strijd welke ten laatste zal ont staan, wanneer Christus Zijn Bruidge meente zal opeischen. VALKENBURG. Ledenvergadering B. V. L. De pl. afd. van den B.V.L- hield haar le denvergadering onder leiding van den voorzitter van de pl. commissie, den heer J. Haantjes. Deze besprak de organisatie en de doelstelling van den Landstorm. Hij drukte den aanwezigen op 't hart den B.V. L. en zijn beginselen trouw te blijven. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. Na de pauze werd nog een onderlinge schietwed strijd gehouden. Bijeenkomst der Chr. Meisjesvereeniging. De Chr. Meisjesvereeniging hield een gezellige bijeenkomst ter viering van haar tienjarig bestaan. Ds. Steenbeek opende met een hartelijk welkom. Na het zingen van ps. 150 1 ging hij voor ln gebed. Op Ps. 150 werd een keurig tableau vertoond. Fijn van aankleeding en belichting was dit een stemmige opening. De secretaresse, mej. N. van Duyn, gaf een uitgebreid over zicht over deze 10 jaar. Veel is tot stand gebracht, vooral voor de kerk. Nog 8 leden zijn er van de oprichting af aan. Nu telt de vereeniging 21 leden. De penningmeesteresse mej. L. Ramp, gaf een overzicht over de kas. Al Is 't niet zoo schitterend, er ls nog een batig saldo van ongeveer f. 83. Afgevaardigden van verschillende veree- niglngen brachten gelukwenschen over. Vele goede wenschen werden geuit en dankbaar aanvaard. Geestige samenspraken wisselden af met zang. Vooral ..Damoskrans" oogstte groot succes, wat ook ten volle verdiend was. Tot slot zong de vereeniging enkele lie deren, w.o. natuurlijk ook het Bondslied, Mej. Notèboom, oud-presidente sprak ten- HEDEN. Hortus Botanicus: Tentoonstelling paddestoelen. 912 en 24 uur. N. Rijn 19: Theosophisch Genoot»» 81/4 uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara)Spr j 1 Bruijn. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls) fib avond Oegstgeester RIJsocieteit; 8 uur na Zaterdag. Hortus Botanicus: Tentoonstellino paddestoelen. 9—12 en 24 uur. Stadszaal: Cabaretavond Hora. 8 u. nas MUSEA. Academisch Historisch Museum: G( opend lederen Dinsdag en Vrijdag van 11 12'/i en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oiti Singel: Geopend ln Januari, November 1 December van 10—3 uur; in Febraai Maart. April, Mei en October van 10—4 m en in Juni, Juli, Augustus en Septemt< van 105 uur: op de Zondagen, de tweej Paasch- en Pinksterdagen, den Hemt vaartsdag en de belde Kerstdagen vaa 1 uur. Het Museum ls gesloten op den waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen borej genoemd kosteloos, 's Maandags f 0? overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Raw burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 oè 1 Nov 104 uur; 1 Nov.—16 Febr lü 3 uur; 16 Febr—1 April 10—4 u.; 'sz® dags van 1—3, 4 of 5 u. Entrée: 'sMajj dags 1. 0.25: overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d, Wer! park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen U —12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.30—12 1r Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dee, Ujks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. KosteiS Hortus Botanicus, Rapenburg 73: 0 werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9-| en l'/s6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Va Oct.—31 Mrt. van 9—12 en IV»4 uur 0 Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10-1 en 1.304 u. 's Winters des Zondags r- sloten. NederL Hist. Natuurwetenschappdj Museum (Steenstraat la): Alle werkdag behalve 's Maandags van 104 ie 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): 6 opend op werkdagen van 1.304.30 1; nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mits: log ie (Garen markt 1 c): Op werkdagen t 912 en l1/»4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde Medisch Opvoedkundig Bui (Boerhaavestraat 21). Half drie tot vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. 1 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve G neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholls) 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve GeM kunde. Consultatiebureau v. Beroepskei 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Th eater. Stationsweg, 8 uo „Casta Diva". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. Zondag van 27 uur doorl. voorst en 8 uur nam. Trianon-theater. Breestr. 31, 8 uur „Merljntje Gijzen's Jeugd". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lldo-Theater. Steenstr. 39. 8 1/4 u. 1 „Met verzegelde orders". Woensdag en Zaterdagnam. 21/» uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en te 8 1/4 uur. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur 1 8 1/4 uur nam. „De Bengaalsche Lanciec Tederen middag 2'/» u.. Zondag v.al 1 Zaterdag. Zondag en Woensdag 2 r Jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur tt „De Wmton-affalre". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrle. Zondag nam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls nacht geopend voor leden v. h. zlekenffi „Tot Hulp der Menschheld". echter1 nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen r spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst Apotheken wordt van Maandag 2 tot met Zondag 8 Nov. a.s. waargenomen 0 de apthoken: J. C. Pelle, Kort Rape® 12, telefoon 594 en J. G. M. ten Dijk, ven 18, telef. 85, en J. Doedens. ff® minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. slotte de vereeniging toe. Zij wees op beteekenis van het Wereldbondsinsigne drukte den leden op het hart, daarnaar leven. Aan mevr. Steenbeek, de tegen*® dige presidente, werd een keurige M menmand aangeboden. Ds. Steenbeek dankte allen voor de n» telijke medewerking. De collecte br» f. 10 op. Na 't zingen van Gez. 180 Is" ds. Steenbeek met gebed. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Benoeming commissie van onderzoek gas. en eiectriciteitstarieven - Illh'hiia inzake den werkloozcnsteun. De raden van Stompwijk en Veut_,^,_ men in gecombineerde openbare bijeen. Afwezig met kennisgeving de ren Koerst en Uytenhout. n Ingekomen was o.a. de goedkeiirin» Ged. Staten van het stroomlevertóg tract met de gemeente Delft. f< De heer Zuydwyk vroeg of Stom. (j rente betaalt voor het bedrag f. 10.000, dat zij aan het bedrijf sc is, waarbij de voorzitter opmerkte. 0 j hier betreft een loopende reken®»1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6