LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 November 1936 UIT DE OMSTREKEN AGENDA AALSMEER. DE A.S. JUBILEUM-BLOEMEN TENTOONSTELLING. ..Lente in Januari". Gelijk gemeld, wordt alhier van 6 tot 11 Januari 1937 een groote jubileumtentoon stelling gehouden, uitgaande van de Cen trale Aalsmeersche veiling, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Het doel dezer tentoonstelling ls om bij hernieuwing de aandacht van geheel Ne derland te vestigen op de Aalsmeersche bloemisterijproducten, om liefhebber en vakman nogmaals te wijzen op den hoogen trap van ontwikkeling, waarop de wereld beroemde Aalsmeersche snijbloemen-pot- plantencultuur zich, ondanks de moeilijke tijden heeft weten te handhaven en aan te toonen. dat de economische depressie, waarvan ook onze gemeente in ruime mate haar deel heeft gekregen, niet heeft kun nen verhinderen, dat sedert de laatstge houden groote Aalsmeersche tentoonstel ling. de kweekers nog weer een belangrijke vooruitgang der bloemencultuur wisten te bewerkstelligen. En tenslotte om de rela ties tusschen Aalsmeer en het buitenland uit te breiden en te versterken Daarnaast zal deze tentoonstelling een demonstratie zijn van den ongebroken kracht en den onverzwakten ondernemings geest der nijvere kweekers die met groote energie aan den ongunst der tijden het hoofd hebben geboden. Gedurende zes dagen zal het gebouw der Centrale Aalsmeersche veiling, dat een op pervlakte van meer dan een hectare be slaat, zijn omgetooverd in een bloemenpa- lels. waaruit, de winter wordt verbannen door den blijden lentelach van de kinde ren uit Flora's rijk. „Lente in Januari" ls de ondertitel dezer tentoonstelling en de tegenstelling tusschen de natuur buiten en den onultputtelijken rijkdom van vormen en kleuren der bloeiende bloemenpracht in 't tentoonstellingsgebouw zal op den bezoe ker den onvergetelijken indruk maken van 't zich wanen in 'n andere wereld waarin hij door den droom van lentepracht is bevan gen geworden. Deze gedachte zal niet ver stoord worden door kermisachtige verma kelijkheden, zij zal daarentegen nog wor den versterkt door klaterende fonteinen temidden der bloemenweelde, terwijl het gerulschlooze voortglijden van verlichte gondels de illusie van een sprookjeswereld zal verhoogen. Er zal gelegenheid zijn tot verpoozing in een meer intiem restaurant, terwijl in een groot restaurant, plaats bie dend aan minstens 500 personen koude en warme dranken zullen worden geschonken en koude spijzen kunnen worden genuttigd. In beide gelegenheden zal een strijkje het verblijf aldaar veraangenamen, terwijl van tijd tot tijd concerten van zang- en mu ziekgezelschappen in het tentoonstellings gebouw zullen worden gegeven. Fanfarecorps „Uiterweg". Dit corps gaf zijn eerste winteruitvoerlng in „de Oude Velling". Er was flinke belang stelling. De voorzitter van het corps, de heer J. Spaargaren Jbzn., heette de afge vaardigden van zustervereenlgingen wel kom. Vervolgens zijn door „F.M." idir. de heer W. Meijns) een 7-tal nummers ver tolkt, o.m. „Suite Féerique" van A. F. Rous seau, een stuk in 4 gedeelten, dat, trouwens als alle stukken, op verdienstelijke wijze werd weergegeven en waarvan, getuige het krachtig applaus, veel genoten ls. Na de pauze heeft het cabaret-gezelschap van Max van Laarhoven veel te genieten gege ven, terwijl besloten is met een bal o. 1. v. het „Groot Oberbayern Orkest". „Een reis door Canada." Voor de ver. „Nut en Genoegen" sprak in hotel „De III Kolommen" dr. v. d. Sleen over zijn reis door Canada, na Ingeleid te zijn door den heer Rltsema. Dr. v. d. Sleen voerde zijn gehoor, na een interessante reis op de St. Laurens- rivier, naar Canda. Een tocht werd ge maakt van het Oosten naar het Westen van dat groote land met zijn mooie steden zooals Montreal. Quebec, Toronto, Ottawa enz., zijn geweldige landbouwstreken, bos- schen, meren, bergen en natuurreservaten. Door middel van foto's en films zagen de bezoekers de Indianen, buffels, elanden, beren enz. in hun natuurlijke omgeving, alsmede het jaarlijksch feest der Rood huiden in het Westen van het land. Ook werd een tocht gemaakt over onvergete lijk schoone meren meer noordwaarts. Met groote interesse volgden de vele be zoekers deze spannende causerie. „Aalsmeers Chr. Mannenkoor" hield zijn jaarvergadering in „Irene" onder voorzitterschap van den heer A. v. d. Zwaard Pzn. De secretaris, de heer H. Bogaard las de notulen, die goedgekeurd werden, alsmede het jaarverslag, waarin de voornaamste gebeurtenissen uit het vereenigingsleven waren vastgelegd. De penningmeester, de heer Jb. Verbeek, gaf rekening en verantwoording van zijn be heer: er was eenig nadeelig saldo. Als be stuursleden werden herkozen de heeren Jb. Verbeek, H. Bogaard en A. v d. Zwaard Pzn. Na afloop volgde een feestelijk sa menzijn, waarbij o.m. is opgevoerd een revue van het 10-jarig bestaan van het koor, welke opvoering veel succes oogstte, Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerende hulpkantoor te Aalsmeer-Oost ls gedurende de maand Oc tober ingelegd f. 9728.88 en terugbetaald f. 10.918.53. Het laatst door het kantoor uitgegeven boekje draagt nr. 4705. Thans staat het vast. dat het Fanfare corps Uiterweg in het a.s. jaar een con cours zal organiseeren voor Harmonie- en Fanfaregezelschappen. De Federatie, waar bij „F.U." is aangesloten, heetf aan 't plan haar goedkeuring gegeven. Als data voor het concours zijn bepaald: 22, 23, 24 en 25 Juli. Doordat een groote vrachtauto te wei nig naar rechts uitweek, reed de bestuurder van een personenauto tegen een paal nabij de woning van J. v. d. H. De paal werd finaal afgereden, terwijl de auto beschadigd werd. De bestuurder kwam er goed af. De schade werd onderling geregeld. BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. De uitslag van de te Hoofddorp voor re kening van mevr. de wed. Krielen geb Roose gehouden openbare aanbesteding voor het bouwen van een café-restaurant annex woonhuis aan den Kruisweg aldaar ter plaatse waar het oude café, dat kort geleden door brand werd vernield, heeft gestaan. ls als volgt: Massa: S. J. Westerman f 11957; Tim- mers en Spaanders, Haarlem f 12978; J. Jansen f.13061; J. Zwaan f.12400; Gebrs. Randsdorp f. 13346; D. J. Meurissen f 12300: Mik en Rood f. 13786; P. de Graaf f. 13883; J. Meegdes f. 12090; J. v. d. Wal, Zandvoort f. 12479; Gebrs. v. Lullng f. 13379; H. K. v. Veen Amsteram f. 15795. De gunning is aangehouden. HILLEGOM. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Wielrijder door auto aangereden. Gisteravond vond op de Leldschestraat bij de Bartcnbrug een ernstig ongeluk plaats. De wielrijder J. A. T. uit Haarlem reed links van den weg en stak plotseling naar rechts over, op het moment dat de auto van de fa. M. uit Heemstede naderde- Een aanrijding volgde. Hoewel de autobe stuurder nog trachtte den wielrijder te ontwijken, gelukte hem dit niet. De auto kwam ln de sloot terecht. De wielrijder lag bewusteloos op den weg en ls op advies van een ontboden geneesheer naar de Ma- riastlchting te Haarlem gebracht. De po litie heeft een onderzoek Ingesteld. Naar wij hedenmorgen vernamen, ls het slachtoffer nog bewusteloos en zijn toe stand zeer ernstig. KATWIJK AAN DEN RIJN. A.R. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" hield een ledenvergadering in de zaal der Geref. Kerk. De voorzitter, de heer J. de Kreek, opende door te laten zingen Ps. 118 7, waarna hl] voorging in gebed. Gelezen werd Ps. 125 en een gedeelte van Ps. 127. Spr. heette allen welkom en bepaalde de aanwezigen bij het doel der vereeniging en de kracht van het beginsel. De secretaris, de heer P. v. d. Gugten Czn., las de notulen welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deed mededeeling van het winterplan dat in ovrleg met de Kiesver- eeniging werd vastgesteld. Ook werd mede deeling gedaan van de organisatie van het Een-cents-fonds. De deelneming ls alge meen en de opbrengst over de eerste maan den gunstig. Hierna hield de heer P. Slingerland een inleiding over art. 9 van Ons Program, handelend over het kiesrecht. Spr. wees er op, dat de A.R. Partij altijd heeft voor gestaan een ruimen invloed van het volk op de regeeringszaken. Uitvoerig werd stil gestaan bij het tndlvidueele en organische kiesrecht, zoowel naar zijn politieke als naar zijn maatschappelijke zijde. De stemdwang is verwerpelijk. Ook werd nog behandeld de evenredige vertegen woordiging en het vrouwenkiesrecht. Op dit uitvoerige onderwerp volgde een geanimeerde bespreking, waaruit bleek, dat bij de uitwerking van de hoofdlijnen, in de partij zelf verschil van gevoelen bestaat. Deze materie is nog in studie bij een com missie, benoemd op de Deputatenvergadë- rlng in 1934. Het wachten ls op het rap port. De voorzitter dankte den inleider voor het geleverde werk en de deelnemers aan de bespreking. Als bestuurslid werd gekozen de heer J. Zuyderduyn, terwijl namens het bestuur der K V. als zoodanig zitting nam de heer G. de Bruljne, Na rondvraag volgde sluiting. Wordt deze capitulant alhier aangewe zen als veldwachter, dan geniet hij hier het minimum aanvangsalaris en zijn zes mili taire dienstjaren tellen niet mee. Daar Noordwijkerhout geen gemeente bedrijven heeft zooals de groote steden, wil de Raad niet gebonden zijn aan art. 197<- 2e lid der gemeentewet. De Raad wil personen ln dienst nemen, die bekwaam geacht worden en wil vrij blijven om aan te stellen, wlen hij wil. Daarom ls ontheffing van net capltulan- tenstelsel hier zeer gewenseht. Opnieuw werd vastgesteld een tijdvak, waarin aan leerplichtige kinderen, die de elf Jaren hebben bereikt, landbouw-verlof kan worden verleend en wel gedurende zes weken, waarvan er twee samenvallen met de zomervacantle en uitsluitend voor kin deren, die werkzaam gesteld worden ln het ouderlijk bedrijf. In aansluiting op de nieuwe woningwet worden eenlge wijzigingen aangebracht in de bouwverordening; ook werd veranderd het kenteeken van onbewoonbaar-verkla ring. naar het gegeven voorschrift. De wijziging begrooting dienst 1936, betreft een post van f. 100 salaris voor den volon tair ter secretarie Tïiéo Horsthuys. Op voorstel van B. en W. werd gewijzigd het raadsbesluit van 10 Dec. 1935 no. 36. waarbij met de provincie N.H. een over eenkomst werd aangegaan, betreffende waterleiding aan de buurtschap „De Zilk" alhier. Voortaan zal Noordwijkerhout één ct. per strekkenden meter moeten betalen aan de provincie N.H. voor het buizennet der waterleiding, ln geval van noodige opgraving of omlegging der wegen. N.H. levert het water, doch Z.H. is niet garant voor de buizen. Bij de rondvraag stelde de heer v. d. Voet voor. om den vrijen Zaterdagmiddag ln te voeren voor de gemeente-werklieden. De voorzitter vond dit een voorstel van ver-strekkenden aard. Met den Zaterdag middag mee wordt niet meer gewerkt dan 48 uren per week. De belangen der ge meente laten den vrijen Zaterdagmiddag niet toe, daar Juist dan overal de straten geveegd worden en van vuil ontdaan. Al vorens op het verzoek in te gaan moet een voorstel worden ingediend, waarna eerst de beslissing kan volgen. Op het verzoek om voortaan vuil op te halen met een gesloten vuilniswagen zal nader worden terug gekomen. Gevestigd: Arie Hoogendijk, reiziger en gezin van Hillegersberg Martinus Bijlsma bouwk. opz. en gezin, van Hazerswoude Aagje v. Zanten, dienstb. van Hazerswoude Vertrokken: Petronella van Oord van der Vlies, dienstb. naar Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Rekening grondbedrijf 1935 De caputu- lantenwet De waterleiding aan de Zilk. De Raad vergaderde. Afwezig wegens langdurige ziekte de heer J. Padding. De rekening en balans van het grond bedrijf. dienst 1935 werd aangeboden en ln handen gesteld van een commissie, be staande uit de heeren J. v d. Berg, J. van Parera en C. v. d. Klauw. Hierna worden aangeboden: de ge meenterekening, dienst 1935: de begroottng voor het grondbedrijf, dienst 1937; de ge- meentebegrootlng, dienst 1937. Het voorstel van B. en W. om de wonin gen Zilkerdulnweg nos. 25, 27, 29, 31 en 33 onbewoonbaar te verklaren werd aange houden daar de eigenaars en huurders dezer woningen zich hierdoor benadeeld en gedupeerd gevoelen. Een nader onderzoek zal alsnog worden Ingesteld. Tot leden der monumenten-commissie werden benoemd de heeren J. v. d. Berg, dr, F. J. Kerstens en A A. Kok, architect en secretaris van den Bond van Heem schut. De begrooting voor den schoolartsen- dienst, dienstjaar 1937 werd in orde bevon den en zonder discussie aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd aange vuld de salaris-regeling voor de werk lieden. Overwerk zal worden vergoed met een tijdelijke toelage; hiervan kan geen pen sioensbijdrage worden gevorderd en de pensioensgrondslag voor deze werklieden behoeft dan door uitbetaling van overwerk niet te worden gewijzigd. Op voorstel van B. en W zal aan H. M. de Koningin ontheffing gevraagd worden van de verplichting opgelegd in art. 79 2e lid der gemeentewet, (aanwijzing capltu lanten) Zooals bekend ls, kan de gemeenteraad geen veldwachter benoemen, dit doet Z.Ex. de minister. Hiervoor wordt thans aange wezen een capitulant, met zes militaire dienstjaren. OEGSTGEEST. Een schitterende middag voor „De Ouden van Dagen". De teleurstelling, ondervonden bij de in September JJ. gehouden auto-rit voor Ouden van Dagen, waarbij een zoo geringe medewerking was te constateeren van autobezitters voor het beschikbaar stellen van hun wagens, was oorzaak dat de com missie voor een moeilijk op te lossen pro bleem kwam te staan. Van den nood een deugd makend, Ismen er toen toch in geslaagd, allen mede te nemen. De teleurstelling echter bleef en zoo werd een beroep gedaan op hen, die ditmaal afwezig waren. Dit beroep is niet yergeefsch geweest, en zoo had de commissie zich tot taak gesteld, den ouden van dagen door middel van het resultaat van een spontaan bijeengebracht offer, een extra genoeglijken middag te bereiden, En hier in ls zij voortreffelijk geslaagd! Tegen halftwee reden verscheidene auto's naar het Patronaatsgebouw om de ouden van dagen, die moeilijk te voet den tocht konden volbrengen, daarheen te brengen. Toch waren er nog heel wat. die op eigen krachten waren gekomen. ZIJ waren ver gezeld door een hunner hulsgenooten, wlen tegen een geringe vergoeding toegang werd verleend. Zoo zagen wij bij den aanvang plm. 80 oudjes bijeen, ln het met palmen versier de feestgebouw in afwachting van de din gen, die komen zouden. Ook de burgemees ter, de heer A. J. v. Gerrevink en zijn echtgenoote waren aanwezig. Een aardige attentie van het bestuur was het, om aan een 40-tal kinderen van „Duinzicht" een uitnoodiglng te zenden, waarvan een zeer dankbaar gebruik is ge maakt. De middag werd Ingezet met het spelen van vaderlandsche liederen op het draai orgel van den heer J. Pardon, dat speciaal voor dit feest was geëngageerd, waarna de voorzitter van het comité, de heer J. Kam steeg allen hartelijk welkom heette. Hij schetste op geestige wijze de wordingsge schiedenis van dezen middag. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van een zeer gevarieerd programma, waar van de hoofdzaak bestond uit een reeks filmvoorstellingen, die op eminente wijze werden verzorgd door den heer Groenewe- gen, directeur van het „Casino-Theater" te Lelden. De keuze was gevallen op de Ju- liana-film, om hierdoor de ouden van da gen in onze gemeente van dichtbij het leven van H. K. H. Prinses Juliana te doen beschouwen. Zoo werd achtereenvolgens op het doek gebracht de eerste schreden van H. K. H. m het publieke leven van Land en Volk, waarna de aankondiging volgde van de verloving van H. K. H. met Prins Bernhard. Met stille aandacht werden de radio toespraken gevolgd van H. M. de Koningin, de Prinses en Haar toekomstlgen Gemaal. De versterkte luidspreker was geheel be langeloos afgestaan door den heer Kem- permann. Er werd zichtbaar met alles medege leefd! Vervolgens zagen wij de eerste kerkgang, de opening van de Staten-Generaal en de daarop volgende rijtoer door de Residentie en de groote nationale huldebetooglng in Den Haag. In de pauze ls met royale hand door Jongedames thee, koffie, gebak, siga ren e.a. geserveerd onder leiding van me vrouw Timmermans. Na de pauze werden vertoond de films: Het Kon. bezoek aan Amsterdam met het défilé ln het Stadion en het bezoek en hul diging te Apeldoorn. Na wederom aangeboden ververschingen zijn eenlge aardige lachfilms vertoond met tot slot een prachtig overzicht van de sedert negen Jaar gehouden rondritten, door middel van een 40-tal projectieplaten. Met diepe ontroering werden de momen ten gadegeslagen waarop zij voorkwamen, die de groep oudjes sedert dien zijn ont vallen. Een waardig slot was een in dichtvorm gestelde samenspraak van een bejaard echtpaar, dat na de genietingen van een rondrit, in een smal straatje ln Oegstgeest een warme en van groote waardeering ge tuigende hulde bracht aan het bestuur van de commissie. Een daverend applaus viel dit echtpaar imej. F. Elzinga en den heer J. Timmer mans) ten deel. De voorzitter bracht hartelijk dank aan den heer Kempermann, die behalve de re devoeringen ook passende gramofoonmu- ziek ten gehoore had gebracht. Een bij zonder woord van dank richtte spr. tot de milde gevers(sters) die daardoor dezen middag hebben mogelijk gemaakt, waarbij spr. hulde bracht aan zijn medebestuurs leden leder persoonlijk voor zijn arbeid in dezen. Hij dankte voorts den heer Pardon voor zijn orgelmuziek en den heer A. J. Gljbels voor de keurige aankleeding der zaal en de bediening. Met zeer veel genoegen dankte spr. den heer Groenewegen voor zijn uitstekende medewerking aan de fllmvertooningen. Het verheugde spr. zeer dat allen, w.o. zelfs de 93-jarige heer Van Spronsen en de 80- jarige heer J. Hus mede ln de gelegenheid waren, na hun ziekbed, hun Oranjeliefde en vreugde hier tot uiting hebben mogen brengen. Namens de aanwezige oudjes sprak de heer P. v. d. Berg een woord van harte-; lijken dank tot de commissie voor dezen onvergetelijken middag van vreugde. Het. was inmiddels 6 uur eer een aan vang kon worden gemaakt de oudjes naar hun resp. woningen terug te brengen. SASSENHEIM. Bazar ten bate der Herv. Kerk. In het Vereenlgingslokaal had de ope ning plaats van den Bazar ten bate van de Herv. Kerk, Diaconie en Herv. School; dit geschiedde zonder eenig officieel vertoon. De bazar mocht zich vanaf den aanvang in een druk bezoek verheugen, terwijl ook de kooplust goed te noemen was. Het geheel geeft een vroolijken aanblik en de vriendelijke verkoopsters lieten niemand passeeren. Er was en ls van alles te koop, zoowel manufacturen als handwerken, galante rieën, comestibles, fruit enz. De melsjesvereeniglng „De Jonge Kracht" heeft een stand met handwerken terwijl diverse bloemen en planten mede ten verkoop aanwezig zijn. In den gang wacht een groote gans op een kooper en mocht deze zich niet aanmelden, dan vindt het dier door middel van een verloting een nieuwen eigenaar. Er zijn oliebollen verkrijgbaar, terwijl di verse vermakelijkheden de opbrengst trachten te verhoogen, waartoe de thee schenken] op het podium, alsmede de ver schillende verlotingen ook medewerken. Hedenavond is de bazar nog geopend. De op den feestavond verlote sprei heeft f. 45 opgebracht. VEUR-LEIDSCHENDAM. Verslag Gasbedrijf 1935. Aan het verslag van het Gasbedrijf over 1935 ontleenen wij: Beheer en personeelsformatie waren ge lijk als bij het electriciteltsbedrijf. Einde 1934 werden de tarieveif verlaagd, teneinde de achteruitgang ln verkoop te stuiten, welke verlaging de teruggang vrijwel heeft gestuit. Verkocht werden 322.763 kub. M. (v.j. 316.465 kub. M.); de verdeeling was: lichte en kookgas gew. meters 144.727 kub. M. is 9.7 meer, licht- en kookgas munt meters 134.574 kub. M. is 14»/» minder, verwarmlngs- en industrlegas 43.462 kub. M. is 55°/o meer. De gashouder verkeert ln slechten staat. Geproduceerd werd 413.275 kub. M., grootste productie 1775 kub. M. op 30 December, kleinste 300 kub. M. op 11 Aug., grootste aflevering 1620 kub. M, op 30 December, kleinste 1010 kub M. op 6 Aug, Verwerkt werden 1.152.810 K.G. steenkolen, welke per 100 K.G. produceer den: gas 35,91 kub. M. (v.j. 33,8 kub. M.l, cokes 65,8 K G. (v.j. 64,4 K.G.), teer 5 K.G. (v.j. 5,1 K.G.). Verkocht werden 20.377 HL. cokes tegen een gemiddelden prijs van 55,2 ct. per HL. ls totaal f. 11.235,52. Teer werjl geproduceerd 58.036 K.G. Het financieel overzicht geeft de vol gende cijfers: Lasten: kolen f. 9701,14, loonen f. 19.351,43. straatverlichting f. 466,54, onderhoud bui zennet f. 207,97, hulsaanslultingen f. 1477,10. muntlnstallaties f. 94,08, meters f. 705,11, gebouwen f. 342,56, ovens f. 226,36, machi nes en installaties f. 348,62, kracht en licht voor gebouwen f. 1253,29, pensioenbijdra gen f. 2094,59, rente kapitaal f. 8473,83, rente kasgeld f. 2591,28, afschrijvingen f, 14.749,81, diversen f. 5629,43, onvoorzien f. 665,32. Totaal f. 68.348.46 (begrooting f. 67 678,46). Baten: verkoop gas f. 32.122,38, straat verlichting f. 3145,87, cokes f. 6337,87. teer f. 835,05, meterhuur f. 1609,20, winst op goederen f 32,56, fittersloonen f. 6180,25 huren f. 1363, pensioenverhaal f. 1357,77 diversen f. 4560,88, nadeelig slot f. 10.803,63, totaal f. 68.348,46 (begrooting f. 67678.46). Kapitaalsdienst: baten reserve f. 1153,07. afschrijvingen f. 14.749,81. kasgeldleenln- gen f. 43.600, nadeelig slot f. 86.293,53. to taal f. 145.796,41 (raming f. 172.937,46). Lasten: nadeelig slot f. 56.971,61, aflossin gen leeningen f. 14.884, uitbreiding en ver nieuwing f. 29.187,73, aflossing kasgeld- leening f. 43.600, uitkeering van de reserve aan de gemeenten f. 1153,07, totaal f. 145.796,41 (raming f.172.937,46). Het nadeelig slot komt ten laste van de belde gemeenten, elk voor de helft. HEDEN. H. Morschweg 12: Bijbellezing door den heer van Heyst van Rijnsburg, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Demonstratie Linguaphone-Institute. 8Vt uur nam. Marekerk: Zendingsbijeenkomst te uur nam. Nederl. Leger des Heils. Samenkomst te 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Residentieorkest. Diri gent Issay Dobrowen; solist Zino Frances- catti. 8 uur nam. Oegstgeest (Irene)Spr. mr. dr. 8. Rozemond over Jeugdwerkloosheid. 8 cm nam. Voorschoten (Nieuw Voordorp): Tentoonstelling „De gedekte tafel". 2-9 uur nam. Vrijdag. Hortus Botanicus: Tentoonstelling van paddestoelen. 912 en 24 uur. N. Rijn 19: Theosophisch Genootschap, 8i/4 uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Oara)Spr. J, a. Bruijn. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Film- avond Oegstgeester Rijsocieteit; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 ucr nam, „Der Bettelstudent". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam, 2 1 Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-theater, Breestr. 31, 8 uur nam. „Merljntje GIJzen's Jeugd". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 urn, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lldo-Theater. Steenstr. 39. 8 1/4 u. nn „Menschenj acht". Woensdag en Zaterdagnam. 2</t uur Zondag doorl. voorstelling van 2 uur af. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur en 8 1/4 uur nam. „Ik ben geen engel", lederen middag 2</i u„ Zondag v.af 21 Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „In duizend gevaren". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag in nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheid" echter va: nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de Apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Nov. a.s. waargenomen door de apthoken: J. C. Pelle, Kort Rapenbuij 12, telefoon 594 en J. G. M. ten Dijk, He ven 18, telef. 85, en J. Doedens, Wilhel mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Egglnk; R v. d. Ende; ds. H. P. Fortgen.' A. Fruytler; ds. J. C, Houtzagers: J. A Mens; pastoor P. Meijer; dr. J. Moll van Charante; Jhr dr. C. G. S Sandberg; A. F. Schram de Jong; W. A. A, J. Baron Schim- melpennlnck van der Oye; dr. M. v. 4 Stoel; A. In 't Veld; Rector M- A. Thomp son 0 WARMOND. De heer B. van Dijken t In den ouderdom van 76 jaren ls te Haar lem overleden de heer B. van Dijken, die meer dan twintig jaren hoofd der O. L School in deze gemeente ls geweest Velt plaatsgenooten hebben hun opleiding aan den heer van Dijken te danken. Hij wal ln onze gemeente een zeer geachte en bemin de persoonlijkheid. Door net gemeentebestuur ls het vjm raadhuis wide-om beschikbaar gesteld voor de werkloozon '■an alle gezindten, als ont spanningslokaal. Namens de desbetreffen de commissie is aan het gemeentebestuur een verzoek gericht, om voor dit doel een subsidie te willen verstrekken van f."" VOORHOUT. Onzeplaatsgenoot de heer N. Post, slaagde te den Bosch voor het politie-diplo- ma van den Ned. R.K. Politiebond „St. Miehaël". VOORSCHOTEN Comité Nationaal Huldeblijk. Heden wordt ten gemeentehuize een bij eenkomst gehouden tot oprichting van een werkcomité tot het bijeenbrengen van gel den voor een Nationaal Huldeblijk ter ge legenheid van het a.s, huwelijk van Prin ses Juliana en Prins Bernhard. Een veer tigtal personen ls door den Burgemeester jltgenoodigd om ln dit werkcomité zitting ie nemen. Een comité van aanbeveling ls op uitnoodiglng van den burgemeester ge vormd, bestaand? uit de volgende heeren: mgr. Th. M. P. Bekkers; M. F. Berkhout; dr. H. de Boer; J. J. s. Brandsma; dr. M. R. J. Brlnkgreve; notaris W. A. Caron; Chr. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Een kwestie bij Maatschappelijk Hulpbetoon De salarissen der politic - Dading met 4' Parochie „De Goede Herder" - De bebos- sching der duinen. De raad vergaderde; afwezig met kennis geving de heeren Kolff en mr. Klewiet de Jonge, Ingekomen was o.m. een advies van de afd. Wassenaar van den Bond van Over heidspersoneel, om, met het oog op de wij ziging van den monetalren toestand te trachten, de voorgestelde verlaging der sa larissen met 5»/o ongedaan te maken. De voorzitter wees er op, dat een beroep op den minister in deze geen kans van sla gen zal hebben, weshalve hij voorstelde af wijzend op het adres te beschikken. Aldus besloten. Ingekomen was een schrijven van mr. Wildt Meijboom, waarin hij mededeelde ontslag te nemen als lid van Maatschappe lijk Hulpbetoon, daar B. en W. waren afge weken van de voordracht van dat college ter benoeming van een ambtenaar bij die instelling. De heer Idenburg vond de motiveering voor de ontslagname bevreemdend. Waarom is het college van B. en W. afgeweken van de voordracht. De heer Breedveldt vindt, dat het mei aangaat B. en W. hierover ter verantwoor ding te roepen. De heer van der Stoel begrijpt niet dat je heer Wildt Meijboom om een derge.i)«e futiliteit ls heengegaan. Het ls toch bek-no- dat B, en W. niet over ijs van één nat»1 gaan. HIJ wil dan ook B. en W. niet pre»' sen tot het geven van inlichtingen, al w" hij toch wel gaarne de redenen verneinen- De heer Wildt Meijboom was van met' nlng, dat wanneer Maatsch. Hulpbetw" met een goed overwogen voordracht kom), het niet aangaat om daarvan zonder sow gronden af te wijken. Het voorafgaand on derzoek naar de sollicitanten ls niet doende geweest. Slechts telefonisch zUn 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6