IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 2 November 193A SCHEEPSVERBINDINGEN UIT DE RIJNSTREEK THIJS IJS KOMT TE HELP Raadsagenda. Op Woensdag 4 November a.s. zal de Raad llii het openbaar vergaderen. De agenda bevat: 1 Notulen. 2' Ingekomen stukken en mededeelingen. 3' Benoeming lid Maatschappelijk Hulp- jetóon (vacature Mr. H. B. Wildt Meijboom. 4, Aanbieding gemeentebegrooting 1937. 5 Subsidie Ohr. H. B. S. te Lelden over 1933. 6, Onderhandsche verhuring eener wo tting. I, Restitutie rente van koopsom van een bouwterrein. 8 uitvoering bouwverordening. 9] Onderhandsche verhuring van grond [(an de Haven. 10. Restitutie huur van landerijen. II. Rechtsgeding inzake wettelijke aan sprakelijkheid. 12. Wijziging voorwaarden betreffende lerkoop van bouwterrein. 13. verordening ex artikel 223 der ge- jeentewet. 14. Bijdrage annuiteit grondvoorschot. 15. Dading, inzake betaling van grond rente door het R.K. Kerkbestuur „De Goede Btrder". 16. Afkoop van grondrente door de Ned. [gevr. Gemeente. 17. Belegging van kasgeld. 18. Begroothrgswijziglng. 19. Belastingreclames. Van de motor geslingerd. De motorrijder L. V. uit Den Haag, die (let gauw genoeg bemerkte dat een auto. Jestuurd door J. V. uit Schiedam, vanaf Ben Rijksstraatweg den Lange Kerkdam jëllde indraaien, waartoe hij ook zijn rich- lingwijzer had uitgestoken, reed hiertegen lp. De duopassagiere van M., mej. A. R. lit Den Haag, werd van de motor afge- Bingerd en bekwam hierbij een hersen schudding en verwondingen aan het hoofd En een knie. Nadat dr. X. de eerste hulp Jiad verleend werden zij per ziekenauto uergebracht naar het ziekenhuis Zuidwal Den Haag. Verkooping. Ten overstaan van notaris H. C. A. Ver- ailen van Kruiningen te Wassenaar, had 1 café-restaurant „Het Wapen van Was- naar" de openbare verkooping plaats 0: ie. De woning met bollenschuur, erf tuin, gelegen aan den Achterweg No. groot 3 Aren en 92 Centlaren. Kooper [915 de heer F. van Wijk, alhier voor f 4900. !c. Een perceel bollenland en weg, achter bovengenoemd perceel gelegen en uitko kende aan den Achterweg en bij de Jo- 1 de Witstraat alhier, groot 1 H.A. 26 Uren en 27 Centiaren. Kooper was de heer Lvan Os q.q. te Voorschoten voor f13100. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. I In het Wapen van Wassenaar gaf de afd. yiaenaar haar eerste Nutsavond. De |becC. W. Visser, oud-gezagvoerder van de rrd. Lloyd sprak over „De prestaties c Nederlanders in den vreemde". ft voorzitter de heer H. J. Ph. Kramer rak een woord van welkom. De heer Visser toonde aan hoe de vader- >che kleuren in het buitenland worden iggehouden en wel op velerlei gebied, bij hij in hoofdzaak behandelde de raterbouwkunde waarvan velen in den kiezoo goed als niets weten, terwijl daar- lan onafscheidenlijk is verbonden onze reldberoemde sleepvaart. De naam van l Smit en Co. is over de geheele wereld arvoor bekend. I Spr. liet tallooze waterwerken over den keheelen aardbol verspreid en alle door pollanders tot stand gebracht, de revue wren. Ook het bevaarbaar maken van Stieren en het houden en baggeren daar- T) wordt over de geheele wereld veel aan lollandsche Maatschappijen uitbesteed, toe ingenieurs hebben op dit gebied dan Tk een wereldreputatie en vaak fnoeten zij #r anderen verkeerd uitgevoerde en ver- *rd berekende werken overnemen en tot 1 einde brengen. oDe lezing werd met een 100-tal lantaarn- atjes verduidelijkt. Den spreker werd 3 ook door den voorzitter een hartelijke tt welverdiende dank gebracht. Ueenkomst „Wassenaarsche Middenstand". Bovengenoemde vereeniging hield een le- ttvergadering, onder voorzitterschap van ra heer W. J. Koppenol. Een drietal nieuwe leden werd aangeno- len. Besproken werd de mogelijkheid tot het taniseeren van een étaleurcursus. Het (stuur zal hiervoor informaties inwinnen lop de e.v. vergadering medèdeeling doen. Hierop hield de voorzitter een causerie 'er het monotair vraagstuk ten opzichte •u den Middenstand naar aanleiding van Je verschenen brochure uitgegeven door de Ramenlijke Middenstandsbonden. Hierover werden diverse vragen gesteld "„door den voorzitter beantwoord. aj de rondvraag werd een klacht geuit "er de telefoontarieven. Vanuit Den Haag Wassenaar kost een gesprek 2 en om- 'teerd van Wassenaar naar Den Haag 1 cent. Hierna sluiting. - Nabij de Kerkehout stak de wielrijder j alhier den weg over, toen met groote JJ'heid de motorrijder L. uit Rotterdam ^™i^anrijden. Een botsing was onver- motorrijder kwam te vallen en bekwam "U ernstige verwonding bij het oog. t H. die de eerste hulp verleende, advi- ,™e overbrenging naar het ziekenhuis den Zuidwal te Den Haag. De wlelrij- kwam met den schrik vrij. AARLANDERVEEN. Een Winkelweek. In een vergadering der Middenstanders werd besloten van 26 Nov. tot 8 Dec. a.s. een winkelweek te houden, waarvoor zich reeds verschillende deelnemers opgaven. De Geref. Kerk droeg voor de zending af f. 52.50. ALPHEN. v°'.sende passagiersschepen zijn mor- telegrafisch te bereiken via het [ation Schevenlngen radio: "'ba, Alcyone. Aldabi, Alwaki, Baloe- 'bloemfontein, Boschfontein, Chr. Huy- lij?'p°?ta Rica, Cottica, Crijnssen, Gaas- dam wIndraP°era- Johan de Witt, Leer- j. Maasdam, Nijkerk, Poelau Laut, Con'«»iP Rotterdam Hal. Slbajak, 1,°J Bolivar, Streefkerk, Stuyvesant, Behf' Venezuela- Zuiderkerk. Pen »ii e bovengenoemde passagierssche pen»11 de me£ste Nederlandsche vracht- te berèikeVen6enS Via SchevenlnHen Rad'° worden aangenomen door Hulpkantoren en door „Radio- Dc werkzaamheden aan de bruggen te Gouwsluis. De werkzaamheden aan de bruggen te Gouwsluis H.Z. beginnen reeds goed te vor deren zoodat de stremming wel spoedig zal worden opgeheven. Van Zaterdag af is dag en nacht doorgewerkt. O.a. zijn de bruggen geheel van nieuwe dekken voor zien. De omlegging van het verkeer heeft gelukkig niet zooveel complicaties teweeg gebracht als de vorige keer. Door de rijks politie wordt toezicht gehouden dat geen zware wagens van Zwammerdam tot Alphen en omgekeerd de Lindehovenstraat berijden. Op genoemden weg had voor zoover ons tot heden bekend slechts één verkeersongeval plaats waarbij de heer de B. uit 's-Gravenzande met zijn personen auto tegen een lantaarn en daarna tegen een tweetal boomen reed. De bestuurder gaf als oorzaak op verblinding door een tegenligger. De auto, die van voren geheel was vernield, moest worden weggesleept. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Met ladder in een sloot gevallen. De radio-monteur K. D. alhier had het ongeluk, dat een paal afknapte waartegen hii een ladder had geplaatst. Met ladder en al viel D. in een sloot en met zijn hoofd op een schoeling. D. die aanvankelijk be wusteloos bleek, werd door omwonenden uit het water gehaald en bii de familie F. aan den Heerenweg binnengebracht. Dr. W. verleende de eerste hulp. Burgerlijke stand. Geboren: Geertje, d. van Jan Vogel en Willemina Helena Verkruissen Hendrik, z. van Dirk Lekx én Klasina Hogervorst Jan. z. van Jan Gijsbert Zondag en Beren- dina Derkiena Langeians Teunis. z. van Marten Griffioen en Johanna Guidemond Gerrit. z. van Hendrik Paling en Johanna Maria van Limmen Margaretha. d. van Lutzen Koopman en Hendrika Johanna van Eek Antoon z. van Wouter Dekker en Pietje Hendrika de Jong Dirk. z. van Pieter Johan Koenekoop en Siitje Verkade Cornells Arie, z. van Frans GodthelD en Elizabeth Lijdia Keizer. Getrouwd: Adriaan Veenstra. 40 laar en Maria Verhagen. 35 iaar Cornells Nag te gaal 27 jaar en Emilie Niedziolka. 29 iaar Willem Griidelbach. 49 Jaar en Klaasje van Tol. 52 iaar. Overleden: Theodora Teunissen 39 jaar, gehuwd met Mattheus Sluiiter Marga retha Wilhelmina Janmaat -37 ,-jaar. geh. met Cornelis Mattheus van Haastrecht Theresia van der Steen. 91 jaar wed. van Henrlcus Heüneman Loop der bevolking. Gevestigd: Geertrulda W. v. d. Helm, zonder beroep. Zuldelnde 34 Johanna H. Krijger, dienstbode. Rietveldschepad 17 Johannes Vrisekoop koopman. Prinsenlaan 8 Gerrit Verkerk en gezin, brievenbe steller van Eeghenstraat 4 Lena van Barlingen, echtgenoote van C. J, Brouwer, z beroep, de Langestraat Johannes J- Spierenburg arb. N.S Van Dijk straat Jacob Spierenburg en gezin, agent levens- verz Mii Oranjestraat 13 Maria de Bruin, dienstbode Emmalaan 67. Vertrokken: naar Boskoop. Zuidkade 75. Barbera Romiin. dienstb. naar Rockanje B. 4. Dina Jongeian zonder beroeo naar Amsterdam. Prinsengracht 269. Geertrulda M. P. Leuoen. dienstbode. Onze vroegere plaatsgenoot de heer G. Ponsioen herdacht Zaterdag zijn 25 j. Jubileum in dienstbetrekking bij de redac tie van het dagblad „De Maasbode" te Rotterdam. De heer P. Laros is als notabel der Ned. Herv. Kerk herkozen. Voor den heer M. v. d. Akker werd als tegen-candidaat gesteld de heer E. de Goede, zoodat een stemming zal moeten worden gehouden tusschen de heeren M. v. d. Akker en E. de Goede. Door de studieclub van den Christ. Besturenbond werd in „Concordia", een vergadering gehouden onder leiding van den heer Jac. v. Noort. Na opening las de secretaris de heer de Graaf de notulen en hield een inleiding over het „recht van werkstaking" waarbij werd nagegaan de geschiedenis der vakbeweging en tevens werd uiteengezet hoe een staking te voor komen. Het zendingscomité der Ned Herv. Kerk Julianastraat ontving een gift van f. 100. alsmede een bedrag ad f. 125 als op brengst van een verloting van door de meisjes der Martha-Stichtine vervaardigde voorwerpen. K. van den Rijndijk Hazerswoude deed bij de politie aangifte van mishandeling door zekeren P. B. De Dolitie zal proces verbaal opmaken. Gevonden: 1 bankbiljet, 1 portemon- naie, 1 paraplule, 1 handschoen en belas tingplaatje. Inlichtingen Politiebureau Julianastraat. De kunstkring „Guido Gezelle" hield onder leiding van den heer K. Fokkema zijn eerste vergadering van dit seizoen. Mej. M. T. J. Moene uit Leiden sprak over „De nieuwe zakelijkheid in de litteratuur". Referente erkende, dat de nieuwe zake lijkheid zuiverend heeft gewerkt op de litteratuur, maar zij wees er tegelijkertijd op dat deze cultuurvorming in haar conse quenties groote gevaren met zich brengt. Het Jaarverslag van den penning meester vermeldt aan ontvangsten f. 2287.61 en aan uitgaven f.,109i.40; saldo f. 1196.21. Dit groote saldo is in hoofdzaak een ge volg dat In het afgeloopen Jaar slechts 13 verpleegden in een ziekenhuis geweest zijn geweest met 294 verpleegdagen. Het reservefonds bedraagt thans f. 1356.41; saldo 1935—1936 f. 1196.21. Totaal f. 2552.62. Door de financleele commissie werd bij monde van den heer L„ Hoekstra verslag uitgebracht dat alle boeken en bescheiden van den penningmeester C. van Maasdam waren in orde bevonden. De voorzitter dankte den penningmeester en de com missie. De heer C. v. Maasdam werd met alg. st. als bestuurslid herkozen. Wegens het vertrek van den heer P. Oostlander werd gekozen de heer de Jager; als lid der fin. comm. werden benoemd .de heeren de Vries en J. Bos. De leden worden het 1ste kwartaal 1937 vrijgesteld van contributie; voor een Jaar zal den leden vrij vervoer gegeven worden tot een maximum van 1.10. Een subsidie van f. 250 zal men verleenen aan het pi. Groene Kruis. Na rondvraag volgde sluiting. ALKEMADE. Jaarvergadering Fonds „Ziekenverpleging". Dc „Ziekenverpleging" te Oude-Wete- ring hield ten huize van den heer A. v. d. Bosch haar drukbezochte alg. vergadering. Na opening door den voorzitter dr. C. A. v. d. Bijl werden de notulen van den secreta ris onder dank goedgekeurd. BODEGRAVEN. Herdenking der Kerkhervorming. Onder auspiciën van de afd. „Bode- graven-Zwammerdam" van het Ned. Bijbel genootschap werd in de Geref. Kerk een propaganda-samenkomst gehouden, die te gelijk bedoelde te zijn een herdenkings samenkomst van de kerkhervorming. De goed bezochte samenkomst werd ge opend door ds. Kliïsenér, Ned. Herv predi kant, die sprak over .Het licht van Gods Woord weer op den kandelaar geplaatst". Uitvoerig behandelde spr. Luther's daad op den vooravond van Allerheiligen, zijn leven vóór hU tot dien daad kwam. zijn strijd tegen den aflaathandel en hoe die iuist dreef tot een volkomen "breuk. Aanvankelitk meende 'hii alleen tegen Tetzei en niet tegen den Paus te strijden, maar in den strijd kwam nas de bedoeling uit. Toen werd het licht van den kandelaar genomen en moedwillig gedoofd. Het ver bod om den Bijbei té lezen werd afgekon digd. Luther mocht toen den Bijbel in de volkstaal vertalen en sindsdien schijnt het licht weer volop. Wii.-dle in het licht leven, waardeeren het vaak veel te weinig. Nadat de Chr Zangvereen., die enkele malen de samenkomst opluisterde met mooien zang enkele verzen van Ps 84 ge zongen had en de vergadering zelf hot Luthgrlied had doen klinken, sorak ds L. Zwaan, Geref. Dredikant te Zwammerdam eveneens over ..Het licht van Gods woord" waar nu over ..in d.e wereld uitgedragen". Deze sprak speciaal od het werk van het Ned. Bijbelgenootschap, dat op Luther's weg voortgaat. De Bijbel zelf wekt op tot die verspreiding en gehoorzaam voldoen daar aan dé Bij belgenootschappen hier en elders. Na schrikkelijk verval in de middeleeuwen scheen het licht weer onder Luther en bii bét v«fcva] in de latere eeuwen werden de bijbelgenootschappen opgericht die op nieuw Gods Woord in de handen-der men- schen brachten. Hii besprak de Luthersche vertaling, de Statenvertaling en de nieuwe vertaling van het Bijbelgenootschap, waar aan gewerkt wordt Vervolgens liét hii zien hoe in 1936 alleen over de geheele wereld meer dan 25 mihoen bijbels en bijbelge deelten werden verSDreid. Hii bekeek het werk van het N.B.G.. speciaal het taalwerk in Indië. dat het meest kost Er moet voor dat alles veel meer steun geboden worden en daarom is de stichting van de fed. Bodc- graven-Zwammerdam dringend noodlg ge weest. daar er nog slechts enkele leden en begunstigers zijn. Tot steun en gebed werd tenslotte opgewekt. De Etalagewedstrijd. Het resultaat van den etalagewedstrijd was dat hier bekroond werden de volgende étalages: 1. E van WaVeren; 2. C. van Zei- deren: 3. H. Vijfhuizen: 4. fa W. Bos. 5. fa W Kaasseh en Zn Te Zwammredam: 1. Waasdom en van 't Hoog; 2. A. Bakke: 3. J. v. d. Waals; 4 J. Verduijn; 4 P. Koren. Burgerlijke Stand. Geboren: geene. Ondertrouwd: J. W. Hommel 28 j. en T. Lustenburg 22 j. Getrouwd; T. G. Louwen 25 J. en W. A. Kranenburg, 19 j. A. Blok 23 J. en A. F. Mak, 19 j. Overleden: A. Vermeulen 21 maanden. Loop der bevolking Gevestigd: G. J. van Rijwijk, schilder van Haarlem T. Groeneveld, dienstbode van Zwammerdam H. N. Koek, z. b. van Ne- derweert. Vertrokken: B. Tuis, z. b. naar Alphen a. d. Rijn L. van Egmond en gezin, zeepzie der naar Zwammerdam A. van Dijk, dienstbode naar Wassenaar J. Spieren burg en gezin agent Levensverz. Mij. naar Alphen a. d. Rijn J. H. Vernet en gezin, kapper naar Nederhorst den Berg D. Streefland, z. b, naar Boskoop. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Ina, d. van M. Haring en M. Koetsier Pieternella Christina, d. van S. E. Dortland en H. Cammeraat Grego- rius Joannes Maria, z. van A. A. M. Evers en P. M. Borst Gerrit Jan Piet, z. van A. J. Bakhuizen en W. Kersbergen. Ondertrouwd: N. Keizer en A. P. Boer. Getrouwd: J. de Koster, 26 j. en M. Blonk, 20 J. De heer S. van Kleef, tijdelijk met verlof uit Indië alhier verblijvend slaagde te Amsterdam voor het examen Belasting recht. In den a.s. winter zal met het Jeugd werk in „Ons Jeugdhuis" aan de Juliana straat wederom worden aangevangen. Gevonden: bos planten, paraplule, portemonnaie, hamer, schiphaak, 2 vulpen nen, riem, trui, jongensjekker, muts, gou den damesring. paar dameshandschoenen, damesarmbandhorloge en een koffer. Inlichtingen politiebureau; HAZERSWOUDE. De Mica-actie geslaagd. Nu de Mica 1936 tot het verleden behoort en de resultaten bekend zijn kan .geconsta teerd worden dat zij goed is geslaagd. De achttien deelnemers hebben gezamen lijk omgezet 18.905 micatjes, wat zeker een beduidend aantal mag worden genoemd. Dat ook het publiek er goed op heeft ge reageerd bleek uit het groote aantal in gestuurde oplossingen, dat de jury, be staande uit de heeren Kooij uit Alphen en C. Erkelens uit deze gemeente te verwer ken kreeg. Hel was voor de heeren zeker geen gemakkelijke taak om uit de 1600 a 1700 oplossingen de beste te zoeken, maar de voorbeeldige manier waarop zij zich van hun taak hebben gekweten, zal zeker voor ieder bevredigend zijn. Prijswinnaars, deelnemers en commissie kunnen tevreden zijn! Vergadering Jonge!. Ver. op Ger. Grondslag. De Ring van Jongelingsvereenigingen op Ger. Grondslag „Koudekerk en Omstre ken" vergaderde in het lokaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer P. J. v. d. Haven opende en liet zingen Ps. 119 53 ging voor in gebed en las 2 Cor. 5 van 1-15. In 't bijzonder heette hij welkom ds. Heuze- veldt en ouderling Hassefras, ais vertegen woordigers van den kerkeraad der Geref. Kerk. De secretaris van den Ring, de heer L. Los las de notulen, die werden goedge keurd. De heer S. A. de Graaf van Koude kerk hield een inleiding over „Band van de Belijdenis". De kerk moet zijn een pi laar en vastigheid der waarheid, en haar is door haar Koning de taak aangewezen om Hem en daarmede Zijn Waarheid te belijden voor de menschen. De heer A. Roest van Leiderdorp behandelde „Wij en anders denkenden". Wij leeren de waar heid omtrent Gods werken in natuur en geschiedenis op twee manieren en wel door eigen onderzoek en door mededeeling van betrouwbare getuigen der waarheid. Een uitvoerige bespreking volgde. Nadat gezongen was ps. 19 6 ging de heer Hasse fras voor in dankgebed. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. de Gelder, geb. van Hoff, dochter; M. M. Zandbergen, geb. Groen, zoon. Overleden: P. Groen, geh. met H. J. Kastelein, 73 jaar. De lijst van stemgerechtigden voor 't verkiezen van leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente bevat de namen van 581 personen. Onze v.m. plaatsgenoote. me.i. M. G. M. van der Meulen. behaalde het diploma voor ziekenverpleging. Zil ontving haar opleiding in hét Roode Kruis-zlekenhuis te 's Gra- venhgge De A.R. propagandaclub „Schrift en Historie" vergaderde" onder leiding van den voorzitter, den heer C Bogaards. De heer H. van Velde hield een inleiding over Art. 1 van „Ons Program" In het biizonder besprak deze de oorzaken der scheiding van A.R. en C.H. Dartü. Eeu ernstig beroeo werd gedaan od de samen werking der Prot Chr. Dartiien en allen die het Chr. beginsel voor samenleving aan vaarden. tegenover de macht van ongeloof en rc oMtie Na een dankwoord van den voorzitter, eindigde de heer van Velde-met gebed. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren; Neeltje, dochter van Sariua Wilhelmus Lekx en Maartje Hoogerbrug Jacob, zoon van Jakob van der Heiden en Johannr. Jacobs van Ginhoven Overleden: Teuntje Slingerland. 87 1„ wed- S. de Jong Levenloos kind van Jacobus Jozer Zwartjes en Maria Julia Fase. Getrouwd: Jan van Heiningen,30 jaar r-n Lijsbet Martina van Brugge, 29 jaar. NIEUWKOOP De Geemeenterekening. De rekening voor deze gemeente (ge wone dienst)' over 1935 sluit met een totaal aan inkomsten van f. 114.696.11 en aan uit gaven van f. 112.968.10 Batig saldo f. nai.01 De kapitaaldienst sluit met een totaal aan inkomsten van f 10.898.44 en aan uit gaven van f. 21.053.97. Nadeellg saldo f. 10.155.53. Dit nadeellg saldo betreft de schuld welke od 31 Dec. 1935 nog rustte op den aankooD van het gemeentehuis, welke schuld door de kasmiddelen bestreden is. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking, Gevestigd: W. v. Amerongen van Kame- rik C. Kamp van Wormer W. Jansen, van Noorden G. v. Harten, van Mij drecht H. v. Harten van Mijdrecht A. v: Harten, van Mijdrecht Jac, v. Har ten. van Mijdrecht M. A. Lokker, van Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaaske, Anne, d. van W. v. Heusden en J. W. v. d. Breggen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Lammert Marten, z. van F. Huitema en A. Dijk Lena Wijbarglna, d. van A. L. Pijpers en W. J. M. Schultz Jan Pieter Melle, z. van W. J. Smidt en F. G. Oosterhuis Johanna, d. van H. C. Ooms en M. C. Berghoef f Jacob en Huig Leendert, zoons van J. J. Troost en H. M. van Iperen. Overleden: J. Spruijt, 66 j. Ondertrouwd: G. J. van Walsum en T. Zweere P. Burger en H. v. d. Hengst. Getrouwd: L. Blonk en J. Brandhorst. Op Dinsdag 10 November a.s. des v.m. halfnegen zal de gelegenheid zijn openge steld tot kostelooze inenting of herinenting van hen die zich daartoe aanmelden ten huize van dokter P. Hartog. Men gelieve trouwboekjes of geboortebewijzen mede te brengen. Onder voorzitterschap van den burge meester is alhier een comité ongericht van een 20-tal cersonen. o.a. B. en W„ de hoof den van alle zes scholen, de dag. besturen van een vijftal buurtvereenigingen en Oranjever.. welk comité gelden zal doen inzamelen voor het nationaal huldeblijk aan te bieden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard bii hun as huwelijk. De netto opbrengst van den bazar ten bate van het muziekkorps „Concordia" be draagt f. 501. 0 WOUBRUGGE. Vergadering der N.S.B. In de zaal van het hotel Swama hield de N.S.B. een vergadering, waar als spreker optrad ds. Hofstede van Leersum met het onderwerp „Nederland op het kerpunt". Na eerst de regeering Colijn te hebben gelaakt en een totale mislukking te hebben ge noemd, ztte spr- uiteen hoe de democratie op het sterfbed ligt en zich thans twee machten ontplooien, het communisme en het nationaal-socialisme. Om niet door het eerste te wonden ver treden, spoorde spr. aan zich aaneen te sluiten in de N.S.B. en hij wees daarbij op Duitschland en Italië. Daar vindt men een eendrachtig volk achter hun leider. Na de pauze werden door spr. diverse schriftelijke vragen beantwoord. ZWAMMERDAM. Naast de pas opgerichte Kerkelijke kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis" is thans een tweede kerkelijke kiesvereeni ging van lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier gesticht. Deze is genaamd „Wet en Evangelie". Naar wij vernemen, zijn door het bestuur van „Schrift en Belijdenis" po gingen gedaan om tot samenwerking en ineensmelting te komen, doch deze pogin gen zijn mislukt. 4. OzonstraJén vliegt het raam weef uit, dat Thijsje daarna sluit vervolgens gaat Thijs, in gedachten, naar de kamer waar steeds Dickie zit te wachten. Snel heeft Thijs den toestand uitge legd, waarna hij dan nog zegt: „Ik had het wel -gedacht en steeds een boodschap al verwacht! Gelukkig maar, dat Ozonstralen 't zoo goed kon berichten! Weet je, waarom Slechtbedeeld drie helden daden moest verrichten? Omdat koning Bosemkwa 'm niet aardig vond daarom was 't dat hij den prins 't kasteel uit zond. Hij hoopte, dat zijn neefje nooit weer t'rug zou komen; dat heb ik van prins Slechtbedeeld toch zelf vernomen! Hij had stellig niet ver wacht, dat ied're daad uitstekend werd volbracht en nu wil hij 't nog op een andere manier eens gaan probe renmaar dat zullen wij hem beter leeren!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7