LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 2 November 1936 Officieele Crisispublicafies UIT DE OMSTREKEN Uitvoering Ring van Zangvercenigingen. AGENDA AALSMEER. GEMEENTERAAD. Het besluit inzake het voetbalterrein ingetrokken. De raad vergaderde. Afwezig door on gesteldheid de heer B. Wegman B. en W. adviseerden tot toetreding tot het Borg- stellingsfonda voor Kennemerland en ka- pitaalsbijdrage van ll1/: ct. ot pl.m i. 1130 aan dat fonds. Na uitvoerige toelichting werd het voorstel aangenomen Goedgekeurd werd de prijsregeling der gemeentelijke bouwterreinen in Plan Zuid voor het jaar 1937, terwijl onbewoonbaar werden verklaard de woningen Legmeer- dijk 105 en Hornweg 91. Een verzoek der bouwver. ,,Goed Wonen" om financieels medewerking der gemeente voor den bouw van 12 of 16 eenvoudige arbeiderswonin gen in plan-Zuid werd aangehouden. Op nieuw zijn vastgesteld de verordeningen tot heffing en invordering van veergelden der pont Kanaalstraat. De voorzitter bracht dan in behande ling: Adressen der voetbalver. .Aalsmeer" en de stichting tot exploitatie van Tri bunes te Aalsmeer „A. E. T. A.", naar aan leiding van het raadsbesluit tot beper king van het gebruik der gemeentelijke sportterreinen op Zondag (niet meer vóór 12 uur open). De heeren v. d. Bergen en Helsloot wilde meer terrein aan de voet- balvereeniging beschikbaar stellen; dan konden meerdere elftallen tegelijk na 12 uur spelen. De heer Buskermolen gevoelde de moeilijkheid voor V.V. „Aalsmeer" ln verband met de vastgestelde competitie en daarom wilde spr. 10 Zondagen vrij geven om te 11 uur aan te vangen. De heer Hof man was overtuigd, dat V.V. „Aalsmeer" de voorwaarde van 12 uur pas open niet zou accepteeren en naar een ander, niet gemeentelijk terrein zou omzien. Dan heeft de gemeente een strop met haar sport terrein. Het is bovendien te begrijpen, dat de „A E. T. A." nu haar tribune niet wenscht te bouwen. Spr. raadde aan om V.V. „Aalsmeer" alsnog toestemming te geven vanaf 11 uur te mogen spelen. Met 75 st. werd besloten het in de vorige vergadering genomen besluit in te trekken 'Vóór stemden de Vrijzinnigen. SJ3.A.P. en de heer Buskermolen (R.K.), tegen: A-R., C.-H. en 2 R.K.) Aan M. Maarse werd een strookje wa ter. groot 115 M2 a 25 ct- per M2 verkocht Daarna sluiting. Vergadering der S. D. A. P. De afd. der S.D.A.P. vergaderde in „De Oude Veiling". Spreker was de heer Koos Vorrink, voorzitter van het hoofdbestuur dier partij. De bioscoopzaal was geheel be zet. Na opening door den heer W. Harting. sprak de heer Vorrink over: „Demooratie of Dictatuur". Ons Nederlandsch volksleven is, aldus spr., opgebouwd op den grondslag der de mocratie. welke tevens het geloof en ver trouwen is op een vreedzame evolutie der menschheid. Dictatuur daarentegen is het geloof in de catastrofe en de scheppende kracht van het geweld. Communisme en Nat. Socialisme, staan beide op den grond slag der dictatuur, wat niet anders is als partij-terreur; de vooraanstaanden in de zegevierende partij bekleeden de hoogste plaatsen in een dictatoraal geregeerden staat. Sprekende over de taak der demo cratie, zeide spr., dat gestreefd moet wor den naar afschaffing van privaat bezit en de productiemiddelen in handen der ge meenschap. De bevrijding der arbeiders klasse kan alleen het werk zijn der arbei ders. Spr. raadde de voorstanders der de mocratie aan, toch vooral paraat te blij ven. Spr. wees op het Plan van den Arbeid, dat z.i. een betere uitkomst aan ons volk zal geven. De Arb. Zangvereeniging en Mandoline club brachten enkele liederen ten gehoore. De Bloemenhandel. De bloemisterij heeft een zeer zwaren kamp om staande te blijven. Als uiterlijke teekenen van verval treft het, dat erven, werven, kassen, schoeiïngen om de akkers enz. niet meer of slecht onderhouden wor den; het geld, ook voor de noodzakelijkste uitgaven, gaat blijkbaar geheel ontbreken, terwijl aangegane financieele verplichtin gen steeds moeilijker te voldoen zullen zijn, wat trouwens voor velen hier tegenwoordig geen geheim is. Alles, althans de geheele bloemisterij, is hier feitelijk gefundamen- teerd op flinke prijzen dezer producten, zooals die b.v. van 1930, toen nadien de'in- zinklng langzaam maar zeker kwam. En daaraan hapert het tegenwoordig nog al wat; de opbrengst der chrysanthemums was dit seizoen over het algemeen teleur stellend, de rozen brachten veelal weinig op, terwijl de prijzen der seringen eveneens laag zijn. Het is zelfs de vraag, of de kwee kers, die nu seringen aan de veiling bren gen, in aanmerking genomen de hooge uit gaven aan brandstoffen, nog wél wat van die trekkerij zullen kunnen overhouden. Dit geldt trouwens van zoo goed als alle kasproducten; schier voor alle bloemen moet gestookt worden. Een bloemist heeft er feitelijk weinig aan of een roos een en kele maal wel eens 10 cent, of een tak seringen 25 cent opbrengt; het gaat toch ten slotte om de doorsneeprljzen, welke zeker heel ongunstig worden beïnvloed als producten doordraaien, dus opgehouden voor de daarvoor gestelde minimumprijzen. (Voor rozen en seringen 20 cent per bos, resp. 20 en 10 stuks). Ook in de afgeloopen week draaide nog menige partij bloemsoorten door. In ver band met Allerzielen waren de witte bloe men nogal gevraagd, doch de handel was weinig opgewekt. Door gering aanbod brachten de Jap. leliekelken flinke prijzen op. terwijl ook het plumosus snijgroen wat beter betaald werd. De Am. anjers golden matige prijzen. Chrysanthemums, zoowel groot- als kleinbloemige, worden bij mas sale hoeveelheden aangeboden en brachten in de afgeloopen week. wat de kleinbloe mige betreft, lage prijzen op, terwijl de grootbloemige van beste kwaliteit af en toe nog wel eens een bevredigende opbrengst gaven. Calla's en orchideeën golden flinke prijzen. Omtrent den ln de Beurs te Hoofddorp vanwege den Ring van Chi. Zangvereen, gehouden eersten Zangavond, zij gemeld, dal na een openingswoord van den heer v. d Heuvel uit Nieuwvennep. aan de uit voering deelnamen: „Looft den Heer uit de Kaag; „Excelsior" uit Abbenes; „On derling Kunstgenot" uit Nieuwvennep; „Excelsior" uit Nieuwvennep; „Advendo" van Leimuiderdijk en „Soli Deo Gloria" van Bennebroek Dc prestaties der vereenigin- gqn waren over 't algemeen boven allen lof verheven. zoodat het voor de talrijke aan wezigen inderdaad een avond was van „waai onderling kunstgenot'. De goedge slaagde avond werd met een hartelijk dankwoord door ds. Smilde uit Nieuwven nep gesloten. Dc pensionneering der wijkzusters. In verband met het besluit van het be stuur van de afd. Haarlemmermeer van de N.-H. Ver. „Het Witte Kruis' om een twee tal wijkzusters met het oog op 't bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eer vol te ontslaan, vernemen wij, dat zich een comité heeft gevormd om te trachten dit besluit ingetrokken te krijgen door bij de leden daartoe adhaesie-betulgingen te verzamelen en dit petitionnement dan aan het Hoofdbestuur van „Het Witte Kruis" over te leggen. De Bazar ten bate van de schuld der gebouwde nieuwe Ned Herv. Kerk, heeft ongeveer 1 800opgebracht. HILLEGOM. Omlegging van den Provincialen weg. Aan den heer J. F. Hüner, aannemer te Wassenaar, is opgedragen het omleggen van den Provincialen weg. en wel het ge deelte Wilhelminalaan, Loosterweg n en Beeklaan. De scherpe hoeken worden af gesneden en de weg verbreed. Dezer dagen is de vorming te wach ten van een plaatselijk Comité voor me dewerking aan het Nationale geschenk ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk Ook zouden er plannen in voorbereiding zijn tot instelling van een commissie voor een plaatselijk feest ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk- Dezer dagen is een partijtje bloembol len van het land ontvreemd, vertegen woordigende een waarde van ongeveer f. 100. De gemeentepolitie heeft de bollen gedeeltelijk te Amsterdam en te Hillegom opgespoord en twee ingezetenen als de ver dachte daders aangehouden. Zij zijn aan den Officier van Justitie te Haarlem over gegeven De inzameling van giften en goederen voor de bazar ten bate der t.b.c. bestrijding heeft een bedrag van ruim f. 450 opge bracht benevens vele toezeggingen. Sub- comité's zijn al gevormd voor de verschil lende stands. Ingezetenen die iets voor de Bazar willen afstaan kunnen dit bezorgen bij de presidente mevr. Gerritsen Huize Delta en wat betreft handwerken bij mevr. Velthuysvan Waveren. Weeresteinstraat 107 en mevr. Versluis, Hoofdstr. 142. luxe en huishoudelijke artikelen bij mevw Baas, Kerkplein 6 en levensmiddelen bij mevr. Eerhard, Ned. Herv. Pastorie. De Vereeniging Middenstand afd. van den K.N.M.B. heeft een ledenvergadering gehouden. De afgetreden bestuursleden zijn bedankt en de opvolgers welkom ge- he.eten. Het voornaamste punt der verga dering was, de wereld Jamboree, waarvoor onder meer een winkelierscomité is ge vormd. Plannen zijn besproken; een eta lagewedstrijd vond geen bijval, wel alge- meene straatversiering naast de plannen van de andere subcomité's. Twee nieuwe leden zijn aangenomen. Langs de nieuwe woningen aan den Parallelweg wordt door Openbare Werken een trottoir aangelegd. De verlichting is een paai maanden geleden tot stand ge komen, terwijl de grintweg verbeterd is. Afscheid van den heer D. de Liefde. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd 65 jaar heeft de heer D. de Liefde den gemeentedienst Za terdag verlaten, waarin hij 40 jaar als ge meenteschilder werkzaam is geweest. Za terdagmiddag had op het gemeentehuis het officieele afscheid plaats in bijzijn van den burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, weth. J. Dubbeldam, den directeur der gemeentewerken ir. J. H. de Bruyn en het gemeentepersoneel. De burgemeester sprak den heer de Liefde toe, en memoreerde, dat een 40-jarig jubi leum in - gemeentedienst een zeldzame ge beurtenis is. Hij prees hem als iemand, die steeds zijn werkzaamheden getrouw en ac curaat had verricht. Als aandenken bood spr. hem namens het gemeentebestuur een zilveren horloge met inscriptie aan. Ook de directeur van gemeentewerken sprak waar- deerende woorden. Namens het personeel in gemeentedienst werd den heer de Liefde een ets met bloem stuk aangeboden, waarna de scheidende woorden van dank sprak. De kerkdienst in de Oude Kerk, waar in voorging ds. R. P. A. Rutgers en waar de Chr. Dameszangver. „Looft den Heer", dir. de heer Paul Pul uit Den Haag gewijde lie deren zong en het kerkorgel werd bespeeld door den heer Nic. van Beelen, is door de radio uitgezonden. De ontvangst was heel goed. De collecte voor „Halfweezen en Zie kenzorg" in de Herv. Kerken gehouden, heeft opgebracht f. 75.80. KATWIJK. De Mica-campagne. De prijswinnaars der Mica-campagne zijn: Jacob Pluimgraaf, A. Brouwer. C. Langmuur, D. Blok. A. Burggraaff, Rlna Bloot, T. v. Rijn, C. Kwakernaak, C. van Beelen, R. v. d. Valk, Marie Schaap, Ver does, M. Vlieland, Verloop de Wit, P. C. Bloot, L. v. Schie, W. Gujrt, v. d. Plas, Nou- weland, C. Zwanenburg. Klaas Jonker, Arend v. d. Boon. Bij verloting is voor den étalagewedstrijd de 2de prijs toegekend aan den heer Schaart, Drieplassenweg. HAARLEMMERMEER. In de plaats van wijlen den heer I D. Smits, is tot deurwaarder te Haarlem mermeer, ter standplaats Hoofddorp, be noemd de heer H. J. Tabbers Jr.. candidaat deurwaarder fe Tilburg. KATWIJK AAN ZEE. Honderd vragen en één antwoord. Voor de Jongelingsver. op Geref. grond slag „De Heer is onze banier sprak in de Geref. Kerk de heer Joh. C. Francken over: „Honderd vragen en één antwoord". Ds. Ingwersen leidde den spreker ln. De heer Francken merkte op. dat de wereld van thans, ook het geloovig deel, vol is van vragen. Overal klinkt de aloude vraag van den twijfel. Zóó vol is de wereld van vra gen, dat men haar levensmoede kan noe men. Een hart dat maar vraagt en vraagt, verraadt, dat het geen stroohalm heeft, waaraan het zich kan vastklemmen, noch weet wat het doen moet. Van de ongeloo- vige wereld is dit te begrijpen, omdat zij de verloochening niet aanvaardt, die Gods woord boodschapt en het pad naar Gol gotha niet wil betreden. Maar het vragen door de geloovige wereld wijst op een zeer gevaarlijk gebrek, omdat er op alle vragen maar één anfwoord voor den Christen is n.l. Jezus Christus. Daarom moet het hart gevangen gegeven worden onder de gehoorzaamheid van den Heiland, die een Heer is van allen, wien alle dingen in de hand gegeven is. De Christen vraagt niet, maar doet de wil van Hem, die de Ko ning is en moet zijn bij alle terrein van het leven. Daarom moet de Christen niets anders willen dan opwassen in de kennis van dien Heiland, opdat hij zijn wil beter en meer leere verstaan. Uit dat gezichtspunt bezag spr. het Jeugd werk. Wij moeten dit niet zien ais een lief hebberij, maar als een gave Gods, waar door Hij ons leeren wil, welke wegen wij gaan moeten om zoo zijn zegen te verkrij gen. Na het zingen van Ps. 89 7 en 8 sloot spr. de goedbezochte bijeenkomst met dankgebed. LISSE. Jaarverslag „Groene Kruis". Aan het jaarverslag van „Het Groene Kruis" afd. Lisse, welke vereeniging aller sympathie heeft en veel zegenrijk werk in onze gemeente verricht, ontleenen wij: Het ledenaantal bedroeg 1379. Verpleegd werden 62 patiënten in 60 gezinnen met een aantal afgelegde bezoeken van 3676. Uit het magazijn werden verstrekt 702 ver- plegingsartikelen in 306 gezinnen en 70 porties ijs in 22 gezinnen. De rekening gezinsverpleging sloot met een voordeelig saldo van f. 153.34. hetgeen te danken is aan de bazar, welke ten bate van ,Het Groene Kruis" werd gehouden door de afd. Lisse van den Ned Chr. Vrouwenbond, hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. Het consultatiebureau voor zuigelingen stond evenals vorige jaren weer onder leiding van dr. F. S. L. van Brero te Was senaar. In het afgeloopen jaar werden 104 kinderen ingeschreven. In den loop van het jaar kwamen er 140 bij, zoodat 244 kleintjes werden gecontroleerd. Er werden 1854 con sulten gegeven en door de zusters 605 be zoeken afgelegd. Wat betreft het consul tatiebureau dient te worden opgemerkt, dat de subsidie is verlaagd. Men hoopt nu op welwillende bijdragen. Tuberculosebestrijding. De zusters be zochten 66 gezinnen met 79 patiënten. Zus ter Bosman legde 1240 en zuster Josepha 704 bezoeken af. Een drietal woningen werd verbeterd en twee yfomngen ontsmet. Zes patiënten werden in een sanatorium ver pleegd. één patiëntje in de Leldsche bui tenschool twee patiënten in een zieken huis, terwijl vijftien patiënten in de lighal werden opgenomen, waarvan zeven vol wassenen en acht onder de 14 jaar. Onder hartelijken dank voor de gaven van vrien delijke gevers zij nog eens onder de aan dacht gebracht, dat de voeding voor de lighal weer is bekostigd door geldelijke steun van het Prot. Lighalcomité en Herw. Levenskracht (R.K. TBC.-fonds). Gaven in natura werden ontvangen van den be kenden milden gever, terwijl de groenten werden verstrekt door Huize Plus en de kruidenierswaren door de R.K. Coöperatie. De patiënten konden daardoor de noodige goede voeding krijgen. De alg. afd. gaf een bedrag aan ontvang sten aan van f. 2189,78. Uitgaven Cunsul- tatiebureau en andere kosten voor maga zijn en wijkgebouw e.d. f. 1664.53. alzoo een voordeelig saldo van f. 523,25. T.B.C.-bestrijding. Ontv.: subsidie Rijk en Prov. f. 1386,99, Prov. verpleegfonds f. 133,55. gemeente f. 500 Emmabloemcollecte f. 215, verloting lighal f. 75, voeding in de lighal f. 537,89. Uitgegeven aan salarissen, sana- toriumverpleging onderhoud lighal en di versen f. 3139, zoodat er een tekort is van f. 482,62. Gezinsverpleging. Ontv. contributie, ver- pleeggelden, bazar, verloting enz. f 1482,98'/: uitgaven in totaal f. 1329.64. alzoo 'n voor deelig saldo van f. 153,34. Dankbaar werd in het verslag gememo reerd, dat ook dit jaar door de fa. Tissing twee wollen dekens werden beschikbaar gesteld vcor de wijkverpleging. Aan mede leven heeft het ook dit jaar weer niet ont broken, doch de arbeid wordt dringend in de belangstelling aanbevolen. Mogen velen zich als lid of donateur opgeven bij het bestuur of den magazijnmeester G. Schaap. Installatie Oranje-Comité. In een ten Gemeentehuize gehouden vergadering van het Oranje-Comité ter viering van het huwelijk van Prinses Ju liana, heeft de burgemeester dr. S. baron van Wijnbergen, dit comité officieel ge ïnstalleerd. Hij zeide o.a., dat het gemeen tebestuur alle sympathie heeft voor het streven van het comité. Door den burge meester is reeds het noodige verricht, om aan het comité ook een eere-comlté te verbinden. Met den wensch, dat alles een succesvol verloop zal hebben, droeg de burgemeester de leiding over aan den voor zitter dr H. A. Marcus, die den burge meester zijn dank betuigde voor de offi cieele erkenning van het comité. Er volgde nog een breedvoerige gedach- tenwisseling speciaal over het tijdstip, waarop de festiviteiten hier ter plaatse zullen worden gehouden. Besloten werd de feesten alhier te houden de laatste week vóór het huwelijk van de Prinses. Ons bericht, dat de heer G. Langbroek alhier geslaagd is voor het politiedlploma, blijkt op een vergissing te berusten. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 19 Octo ber 1936 tot en met 24 October 1936 f. 1.60 per 100 kg. zal bedragen. Voor ln datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en andere erwten zal die steunvergoeding f. 1.10 per 100 kg. bedragen. De steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateering van het dorsch- briefje zijn gedorscht in het tijdvak van 19 October 1936 tot en met 24 October 1936 zal f. 2.20 per 100 kg. bedragen. 1515 's-Gravenhage, 31 October 1936. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. dei nam. te twee uur in openbare vergadering bij een. 1. Ingekomen stukken; 2. Aanbieding der rekening en balans van het grondbe drijf, dienst 1935; 3. Aanbieding dei ge- mcenterekening. dienst 1935; 4. Aanbie ding der begrooting voor het grondbedrijf, dienst 1937; 5. Aanbieding der gemeente- begrooting, dienst 1937; 6. Voorstel van B- en W. om de woningen Zilkerduinweg nos 25, 27, 29. 31 en 33 onbewoonbaar te" ver klaren; 7. Benoeming van dc leden der monumentencommissie; 8. Behandeling begrooting voor den schoolartsendienst, dienstjaar 1937; 9. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de salarisregeling voor de werklieden; 10. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de verordening-veld wachters: 11. Voorstel van B. en W om aan H. M. de Koningin ontheffing te vra gen van de verplichting opgelegd in art. 179, 2de lid, der gemeentewet. (Aanwijzing capitulanten); 12 Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van het tijd- 1 ak, waarin aan leerplichtige kinderen die de elf jaren hebben bereikt, landbouwver- lof kan worden verleend; 13 Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een per ceeltje weiland aan J- Duivenvoorden, voerman alhier; 14. Voorstel van B. en W. tot het intrekken van: A de verordening betreffende het beroep, bedoeld in art. 7 en 9 der Woningwet: B. verordening, be treffende het kenteeken van onbewoon- taarverklaring in deze gemeente; 15, Wij ziging der begrooting, dienst 1936; 16. Voor stei van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 10 Dec 1935 No 56, waar bij met de Provincie Noord-Holland een overeenkomst werd aangegaan betreffen de waterlevering aan de buurtschap „De Zilk" alhier; 17. Vaststelling van het ko hier der wegenbelasting, dienst 1936. In de Ned. Herv. Kerk bracht de maandcollecte van October ruim f. 64. op, en die van de Diaconie f. 19. In de R.K. St. Jozef-kerk werd af scheid genomen van Btoeder van Genuch- ten, die weer vertrok naar het klooster te Woerden. In zijn plaats is thans werk zaam kapelaan van Egmond. Ook van hier zal een vijftiental werk. loozen worden uitgezonden naar het kamp bij de Abdij te Egmond. NOORDWIJKERHOUT. De Chr. Bazar ten bate der plaatse lijke zang- en muziekvereeniging is een succes geweest. Gedurende die dagen was het een voortdu end komen en gaan. Géén enkel lid dei Herv. Gemeente verzuimde een bezoek te brengen. OEGSTGEEST. Aangetroffen is een mooie Iersche Terrier. Inlichtingen bij de politie. —Ten nadeele van de N. V. Ver. Hout handel is een aantal planken ontvreemd van de opslagterreinen aan den Almonde- weg. De politie stelt een onderzoek in. RIJNSBURG. De heer van der Gugten was op 5 Sept. niet 15, doch 25 jaar lid van den gemeen teraad. De collecte voor de Inwendige Zen ding heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 58.32 opgebracht SASSENHEIM. De verkoop van Vlaggetjes ten bate van het Chr. Militair Tehuis te Leiden heeft alhier f- 90.45'/= opgebracht. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raden van Stompwijk en Veur komen Donderdagavond te 19.30 uur in gecombi neerde openbare zitting bijeen, ter behan deling van de volgende punten: Ingekomen stukken; Overlegging Jaar rekening 1935 van de Lichtbedrijven; be noeming commissie van onderzoek; aan bieding ontwerp-begrootlng dienst 1937 van de Lichtbedrijven; benoeming commissie van onderzoek; vaststelling nieuwe veror dening regelende het tarief en de voor waarden voor levering van gas en electri- erteit. Gevonden: 1 grijze winterjes, 1 hee- renportemonnaie inh. rljwielüèlastingmerk, 1 damesparapluie. Adres bureau van politie. In samenwerking met de Coöp. Han delskamer was door de R.-K. verbrulksver „Onderling Vertrouwen" te Voorburg voor de hier ter plaatse wonende leden en ge- noodigden in hotel „De Zwaan" een film avond georganiseerd, welke door een 70- tal personen, w.o veel kinderen, was be zocht. Na het draaien van enkele actueele rilmpjes werden talrijke overzichten van de bedrijven van de Handelskhmer ver toond en met aandacht gevolgd. Ih dc vacature-J. A. Keukenmeester is tot kerkvoogd van de Ned. Herv Kerk benoemd de heer L. G. Hoogendoorn. Gedurende October Is ten Postkantore ainiei en het hulpkantoor ln de buurt- op de Rijkspostspaarbank ingelegd 1 12239.51 en terugbetaald f. 17264.09 In "nnloop zijn 2608 boekjes. Gedurende October is in de Ned.- Herv. Kerk ten bate van de Diaconie ge collecteerd f83.45. HEDEN. Oud Hortuszicht: Leldsche Radio-ver 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Frltz Hirsch Operett» „Sissy", 8 1/4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Liederen-avom Trancis Alphen; 8 uur nam. Volkshuls: Spr dr. v. d. Wielen over werkkampen. 81/4 uur nam. Zomerlust: Verg. Leldsche Werkloozen. ver.; 8 uur nam. Dinsdag. Den Burcht: Bellamy-vergadering. 8.15 Morschweg: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Voorschoten (Nieuw Voordorp): Tentoonstelling „De gedekte tafel". 2_j uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge. neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier Inenting tegen dlphterie 4-5 u. naa. 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge. neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 45 uur nam. DAGELIJKS. Breestraat 3. Tentoonstelling plastiek van den beeldhouwer A. M. Stolz. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur naa „Der Bettelstudent". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstellir.; en 8 uur nam. Trlanon-theater, Breestr. 31, 8 uur naa „Merijntje Gljzen's Jeugd". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uur, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en I uur nam. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 81/4 u. na „Menschenj acht". Woensdag en Zaterdagnam. 2uur. Zondag doorl. voorstelling van 2 uur af. Het Nieuwe Roxy. Haarlstr. 7 uur naa „Ik ben geen engel". lederen middag 2u„ Zondag v.af 2 1 Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur naa „In duizend gevaren". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag ei nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheid" echter m nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst 1 Apotheken wordt van Maandag 2 tot met Zondag 8 Nov. a.s. waargenomen doe de apthoken: J. C. Pelle, Kort Rapenbir 12, telefoon 594 en J. G. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85, en J. Doedens, Wllhel- mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De afd. van den Ohr. Nat. Werkmans bond had in het Dienstgebouw een tweetal filmvoorstellingen georganiseerd. Des mid dags had een voorstelling voor de kinderen plaats, welke door ruim 80 kinderen was bezocht, Vertoond werd oa. de verlovings film van H. K. H. Prinses Juliana en Prinl Bernard De avondvoorstelling was belegd voorde ouderen. Ds. Vermet opende waarna ge- meenschappelljken zang volgde. Naast de hierboven vermelde verlovingsfilm, werden ook nog gedraaid opnamen van de opening van de Staten Generaal, een Oranje-jour naal enz. Te ongeveer half elf uur werd de slechts matig bezochte bijeenkomst met dankzegging besloten. De Oudercommissie van de O.L. School te Veur zal ook dit Jaar voor de kinderen van deze school een St. Nicolaasfeest or- ganiseeren. VOORHOUT. Eervol ontslag aan Mej. A. P. van Dijk. Door mej. A. P. van Dijk, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is met ing3ng van 1 Januari a.s. als zoodanig eervol ont slag aangevraagd. Het schoolbestuur heeft gemeend dit ont slag .op de meest eervolle wijze te moeten verleenen. Mej. v. Dijk was sinds 1 Maart 1930 als onderwijzeres aan deze school werk zaam. Zoowel het schoolbestuur, de kinde ren en vooral de ouders van de kinderen der jongste klassen, zullen haar noode zien vertrekken, daar mej. v. Dijk bekend was als een zeer bekwaam en tactisch onder wijzeres. De reden van dit ontslag moet ge- zooht worden in een langdurige ziekte van één harer familieleden. De collecten in de Ned. Herv. Gemeente alhier hebben over October opgebracht voor de Kerk f. 36.06'/» en voor de Diaconie f. 13.39'/=. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg werd een be stuurder van een bakfiets, Van der V.. uit Den Haag, door de Marechaussee aange houden wegens het niet voeren van een achterlicht. De motorrijder R., eveneens uit Den Haag. die de stilstaande bakfle' te laat bemerkte, vloog er tegen aan. waar door hij ook v. d. V. aanreed en waarna nj kwam te vallen. Van der V. bekwam een gekneusd been, terwijl R. klaagde over pa nen in het hoofd. Beiden werden per llt' kenauto naar Den Haag overgebracht, na dat door dr. Hubbellng eerste hulp w verleend. Dr. H. J. Honders bedankt voor beroep. Na de godsdienstoefening in de Ne"- Herv. Kerk, werd gistermorgen de voor Ned. Herv. Gemeente alhier, verblijden0 mededeeling gedaan, dat dr. H. J. Honden voor het beroep naar Amsterdam heeft ot' dankt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6