LEIDSCK DAGBLAD - Sportblad Maandag 2 November 19]( De strijd in Spanje VISSCHERIJ-BERICHTEN VRAGENRUBRIEK VEILIGHEIDSWEEK KN.AC WIELRENNEN. „SWIFT". De hometrainer wedstrijden mochten rich, van de zijde der renners in een groote opkomst verheugen. Ondanks de on- 1. Nida Senff 1 min. 14.8 sec.: 2. Ida van Eeggelen 1 m. 15.8 sec.; 3. C. Kint 1 min. 20.4 sec. 5 x 50 meter borstcrawl dames: 1. Het IJ 2 min. 50 4/5 sec.: 2. Amd. Z. zelfden tijd; 3. H.D.Z. 2 min. 58 2/5 sec. 10 x 100 meter borstcrawl heeren: geri^ndheid werden er eoede tiiden gê- 1 Het IJ tijd 11 min. 7.8 sec. Nieuw maaktMBijde A-klasse wa^het C Gios. die Nederlands record: 2. West Duitschland direct stevig van leer trok. In 36 3 5 sec. werd de 1 K.M. door hem verreden. J. de 11 min. 8.4 sec.; 3. D.J.K. Amsterdam 11 min. 14 sec. Het slot werd gevormd door den water- Gioot maakte daarop 31 sec. C de Vink po)0_wet|Strijd tusschen „De Kikvorschen" ;in3, aan denzelfden tijd als C. Gros ter- en een west-Duitsch Zevental. Voor de rust wijl C. Paats 15 s. sneller was. Tot slot de wedstrijd vrijwel gelijk op, met de kwam R. v. d. Aart Deze renner, die Nederlandsche spelers af en toe in de meer- eenigen tijd niet gereden heeft, maakte derheid Moolenaar maakte het eenige met 29 4 5 sec. den snelsten tijd. doelpunt. Na de pauze speelden de „Klk- In de 3 K.M. wist C. Gros den snelster, vorschen" gedecideerd sterker dan de tijd te maken. In precies 1 m. 36 sec. wis'. Dultschers. wat zij dan ook door een drie hij de 3 K.M. af te leggen. R. van der Aart tal doelpunten wisten uit te drukken. Eerst maakte 1.361/5, terwijl C. Vink 36 2 5. C scoorde Maler zoowel het tweede als het Paats viel met 1 m. 40 4 5 sec. tegen: J. de derde doelpunt, terwijl eenigen tijd later Groot met 1.39 3/5 deed meer dan wij van Franken de Nederlandsche zege tot een vol hem verwachtten. Bij de B-klassers zijn er verschillende renners, die meenen. dat zij op de home trainer niet mee kunnen komen. Dit ech ter lijkt ons van hen zeer onjuist gezien. Bij de eerstvolgende maal hoopt men dat deze heeren aanwezig zullen zijn. Thans waren er slechts 4 renners aanwezig. C Bierman was hier de sterkste. Zijn tijd van 33 1 5, is zeer goed te noemen. Ook B Lodewijks zette het seizoen goed in. Zijn tijd was 34 3 5. N. de Romijn, die evenals Th. Stavleu hun eersten wedstrijd reden op de rollen maakten een tijd van resp. 35 en 37 sec Bij de 3 K.M. was C. Bierman eveneens de sterkste. Zijn tijd van 1.57 3'5 is zeer goed. B. Lodewijks en Th. Stavleu maakten een zeer slechten tijd: 2.02 1/5 en 2.13 2/5 is niet voor een B-klasser. Een volgende keer beter. Van de C-klassers wist Rotteveel den snelsten tijd te maken. 37 sec. was het re sultaat. J. Laven deed niet veel voor hem dongen feit maakte door het vierde doel punt in het net te plaatsen. Met 40 voor de Kikvorschen kwam het einde. Tini Wagner slaat Willy den Ouden. Bij de internationale wedstrijden te Haarlem. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Heemsteedsche zwem- en poloclub „H.P.C." had deze vereeniging gisteravond internationale wedstrijden georganiseerd, waarvoor, mede door de aankondiging der deelneming der diverse Olympische kam pioenen, geweldige publieke belangstelling bestond. In het uitverkochte Sportfondsenbad te JU Haarlem was de teleurstelling dan ook onder en noteerde 37 1/5. C. Kapaan en groot, dat Rie Mastenbroek verstek had - In4^.. rrnnn K n ^1 ^aa/4.- rrrtll rtrtv.* /\w rtrtvt C Veremuien maakten bijna denzelfden laten gaan. Men had reeds gehoopt op een tijd namelijk 38 en 38 2 5. J. v. d. Tuin spannenden strijd op de 100 meter borst en A. Marijs kunnen het nog niet erg op crawl tusschen Willy den Ouden, Rie Mas- de rollen winnen. Hun tijd 44 en 48 sec te"t,roek,' Wagner en Gisela Ahrendt. is dan ook zeer slecht te noemen. Het De gedetailleerde uitslagen luidden: jongste lid J. Smit moest door pech den 100 m,e]er borstcrawl heeren: 1. Sipkema strijd staken. De 3 K.M. werd door C. Ka- 11 mln, sec.; 2 Moolenaar 1 min. 3 2/5 paan het snelste gereden, nml. in 202 3/5 s.: sec. - Matthiae. 1 min. 4 3/5 sec. C Vermeulen 203 3 5. J v. d. Tuin 210 3'5. 100 nJrW, ^ph' J Laven 212 3 5. J Rotteveel 214 s„ P ner. 1 min. 7 sec., 2. Willy den Ouden, zelf- Mink. die buiten mededinging meereed, maakte 150 3'5. De tijden werden opgenomen door den heer P. T. de Jong Woensdag te 9.25 uur wedstrijden home-trainers. op NIEUW-SWIFT. Gistermorgen werd een trainingsrit ge houden voor A en B-klassers over 52 K.M. Bij de A-klassers wist R. Riethoven zich regelmatig als eerste te plaatsen, met K. de Haas op een wiel. Op den heenweg bleef alles goed bij elkaar, waarna de renners R. Riethoven. W. v. Rooyen en J. Rietho ven een achterstand kregen op het hoofd- peleton. bestaande uit 6 renners. Zij be waakten elkaar zoo scherp dat hun ach terstand ruim 2 K.M. werd, waarna R. Riethoven ontsnapte en het peleton wist in te loopen. Intusschen was ook 't hoofd - peleton uiteen gerukt en kwamen de ren ners twee aan twee binnen. De totaaluit slag was: 1. R. Riethoven (A) 1 uur 37 min. 28 sec.; 2. K. de Haas. op een wiel. 3. J. Ribot 1ste B-kl.i 1.39.57; 4. M. C. Se- gaar B1.40.5; 5. C. Ouwehand 1.41.18; 6. j. Krimp. 1.41.22; 7. W. v. Rooyen, 1.48.13; 8. J. Riethoven Azn., 1.48.19, allen B-klas sers. Acht C-klassers bonden den strijd aan over 29 K.M. en hier was wel de meeste spanning. Men bleef ook tot het keerpunt bij elkaar, waarna een viertal wist uit te loopen. ni. Th. Werkhocen, G. Bakker, W. Rijsbergen en W. v. d. Berg, die werden gevolgd door H. Holswilder en H. Noest. Het nieuwe lid Marijt kan ook op een keu- rigen wedstrijd terugzien en kon goed meekomen. Th. Holst kreeg met pech te kampen en kreeg hierdoor een achterstand welke niet was in te loopen. In de eind spurt wist W. v. d. Berg van achteren af een fraaie overwinning in de wacht te sleepen met G. Bakker op de tweede plaats W. Rijsbergen was goed op dreef. Hij werd gevolgd door Th. Werkhoven De totaaluit slag was: 1. W. v. d. Berg, 29 KM. in 45 min. 45 sec.; 2. G. Bakker; 3. W. Rijsber gen; 4. Th. Werkhoven: 5. H. Holswilder; 6. H. Noest; 7. Th. Holst; 8. Marijt. A.s. Woensdagavond zal record worden gereden op de hometrainers over 1 en 3 K.M om fraaie prijzen. De renners rijden op de vastgestelde versnellingen. A-klasse 108 inch; B-klasse 103'/«. ZWEMMEN. Intern, wedstrijden van Dolfijn. den tijd 3. Gisela Ahrendt, 1 min. 9 1/5 sec. 200 meier schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg. 3 min. 5 4 5 sec.; 2. Jopie Stroomberg. zelfden tijd; 3. Steenhuyzen, 3 min. 12 1/5 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. Heina, 1 min. 12 2/5 sec.; 2. Smitshuyzen, 1 min. 17 4/5 sec.; 3. Van Wijk, 1 min. 19 3/5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Simon, 1 min. 12 1/5 sec.: 2. Metman, 1 min. 13 sec.; 3. Scheffer, 1 min. 13 1/5 sec. 100 meter meter rugslag dames: 1. Nida Senff. 1 min. 14 sec.; 2. Ida van Feggelen. 1 min. 17 2/5 sec.; 3. Kint. 1 min. 18 1/5 sec. 4 x 100 meter borstcrawl heeren: 1. Het IJ (Maier, Moolenaar, Geerling. Smit). 4 min 18 3/5 sec.; 2 West Duitschland 4 min. 21 1/5 sec.; 3. Z.I.A.N., 4 min. 21 3/5 s. 3 x 100 meter estafette wisselslag dames: 1. Het IJ 1 Van Feggelen. Stroomberg. Wag ner i 3 min. 581/5 sec.: 2. A.D.Z. 4 min.; 3. OD.Z.. 4 min. 9 2/5 sec. Waterpolo: KikvorschenWest Duitsch land 2—0, ruststand 10. PAARDENSPORT. COURSES OP DUINDIGT. De gisteren op Duindigt gehouden dra verijen leverden de volgende resultaten op: Valenciaprijs: prijzen draverij 4e klasse: afstand 2040 meter: 1 Yledizoon (eig. G. v. d. Oord) km. tijd 1 min. 34 sec.; 2. A. Farm Relief (eig. stal R.); 3. Willy D leig. v. d. Donk). Veronaprijs: ren op de vlakke baan, af stand 1300 meter: 1. Sarafar, eig. A. W Timmer, die met vele lengten won; 2. Bleue Heaven leig. W. M. Habraken). Twaafde heerenrijdersprijs: handicap le klasse, afstand 2000 meter: 1. Olympia (eig. Th. L. v. d. Sande) km. tijd 1 min. 28 sec.; 2. Xuthus (eig. W. W. Geersen). Va viteprijs: handicap 2e en 3e klasse, afstand 2500 meter: 1. Vitess s.w. (eig. stal Bakkum), km. tijd 1 min. 34 sec.; 2. Wel kom van Aduard (eig. Jac. Klarenbeek). Victoireprijsren op de vlakke baan, af stand 1700 meter: 1. Kenya, eig. uit. G. F. Immink, die met een halve lengte won; 2. Vin pur, eig. P. Marseille. Venturaprijs: handicap heat le klasse, afstand 1700 meter: 1. Determination, eig. J. de Vlieger; 2. Whim, eig. stal Rembrandt. HANDBAL. UIT AALSMEER. Gisteren speelde Olympia I tegen Aals meer I met tot uitslag, dat eerstgenoemd elftal met 13 geslagen werd. Gisela Ahrendt stelt teleur. De belangstelling voor de internationale zwemwedstrijden, welke Zaterdag in de zweminrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam werden gehouden, was zeer groot. Deze belangstelling behoefde geen verwondering te wekken, indien men be denkt, dat de revanche van Berlijn 100 meter borstcrawl dames op het programma stond. Jammer was het. dat Willy den Ouden niet aan den start verscheen, thans moesten Rie Mastenbroek, Tini Wagner en Gisela Ahrendt het in een serie van 3 tegen elkaar opnemen. Het is een gemakkelijke overwinning voor Rie Mastenbroek gewor den. Tegen haar eindspurt waren de ande ren niet bestand. De resultaten waren: 100 meter borstcrawl 1. R. Mastenbroek 1 min. 5.8 sec.; 2. T. Wagner 1 min. 7.3 sec.; 3. Gisela Ahrendt 1 min. 8.4 sec. 3 x 100 meter wisselslag heeren: 1. West Duitschland met Heina Simon en Thelen tijd 3 min. 30.8 sec.; 2. R. Z. 3 min. 36 sec.; 3. D. J. K. 3 min. 37 sec.; 4. Het IJ 3 min. 37.2 sec.; 5. A. Z.; 6. H.V.G.B. 3 x 100 meter wisselslag dames: 1. D D. Z 3 min. 51.4 sec.; 2. Het IJ 3 min. 51.6 sec.; 3. A. D. Z. 3 min. 57 sec. 4 x 200 meter borstcrawl heeren: 1 D. J K. tijd 9 min. 48.4 sec. Nieuw Nederlandsch record. 2. West Duitschland 9 min. 56.8 sec.; 3. Het IJ 9 min. 58.4 sec.; 4. Dolfijn. lOOmeter rugslag dames: DAMMEN. JEUGDCLUB L. D. V. De uitslag der bordenwedstrijd waren: W. HuismanH. Wijsman 20; D. Of- fringaJ. Barthen 20; W. Heemskerk N. Bloot 20; F. H. Klinkenberg—Sjon Delfos 20; Sjon DelfosW. Huisman 0—2; W. de Roode—N. Bloot 0—2; H. Wijs manJ. Barthen 02; J. BarthenSjon Delfos 02; D. OffringaW. Huisman 11; W. HeemskerkF. H. Klinkenberg 2—0. o ZWAMMERDAMSCHE DAMCLUB. De Zwammerdamsche Dam- en Schaak club „Z.D. en SC." speelde haar eersten competitiewedstrijd in dit seizoen voor den Districts-Dambond „De Rijnstreek" resp. in de eerste en tweede klasse met den vol genden uitslag: Z.D. en S.C. IDenk en Zet I (Woerden) eerste klasse 63 in het voordeel van Woerden; 3 partijen werden afgebroken en zullen door de arbitrage-commissie worden beslist. Z.D. en S.C. nDenk en Zet n (Molen- brug) tweede klasse, eindigde met een stand 135 in het voordeel onzer plaats- genooten; ook hier moest één partij wor den afgebroken. Het bestuur van Z.D. en S.C. ontving be halve de destijds door den Gazelle-Rljwiel- fabrieken geschonken beker voor de scha kers. thans ook een zilveren beker van de dammers, van de N.V. Margarine-fabriek en Vetsmelterij v.h. Gebr. v. Dam alhier. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NOORDWIJK. Aan den heer W. H. v. d. Nat alhier, is de zilveren medaille uitgereikt, die deze behaald had in den 2-daagschen wed strijd te Noordwijk op 14 en 15 Aug. JJ. voor de best gespeelde partij en welke me daille was uitgeloofd door V.V.V. te Noord- wijk De voorzitter der Noordwijksche Schaakvereeniging „Daniël Noteboom", de heer C. A. Leenheer, sprak daarbij eenige toepasselijke woorden. Bij die gelegenheid deelde de voorzitter ons mede. dat het be stuur een wedstrijd op touw had gezet met als inzet den titel: Kampioen van Noord- wijk. Deze wedstrijd wordt gespeeld in 3 klas sen, de eerste met 14, de tweede met 15 en de derde met 10 deelnemers. Deze wedstrijd staat In geheel Noordwijk in het middel punt der belangstelling. Dit blijkt wel uit het groot aantal prijzen, die beschikbaar zijn gesteld. Van officieele zijde is hierbij het voorbeeld gegeven. De burgemeester van Noordwijk. mr. Van den Mortel, en de weth. v. Onderwijs, de heer E. L. de Witt, loofden fraaie medailles voor dezen wed strijd uit. Voorts werden medailles ge schonken door de heeren Johs. Blok. S. J Zandvoort, H. van 't Wout, C. Wasdorp en L. Bank. allen te Noordwijk. In de eerste klasse heeft de Directie van het weekblad ..de Noordwijker" als wisselprijs beschik baar gesteld een fraaien zilveren Koning op marmeren voetstuk. Deze wisselprijs moet 3 x achtereen of 5 x in het geheel worden gewonnen, alvorens definitief in het bezit van den winnaar over te gaan. De medaille van den burgemeester komt echter in het bezit van den winnaar van dit jaar. De eerste prijs in de 2e klasse is een fraai zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door de firma Tlssink te Noordwijk, ter wijl de winnaar in de 3e klasse de me daille van den wethouder van onderwijs ontvangt. Later zullen wij den stand van dit tournooi opgeven. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Het programma voor deze week: Heden: Alphen IIPhilidor m (4e kl.) Dinsdag: Studentenfed. nLisse I (3e kl. A.) Woensdag: Caïssa I—Noordwijk I (2e kl. Bi; L. Arb. Ill—Taveno IH ,4e kl.) Donderdag: Leiderdorp IIOegstgeest I (2e kl. Al. Beslissing over de afgebroken partijen: Bodegraven IStudentenfed. I: P. J. van Dobben de BruynP. W. J. Boin '/t'h. Eindstand: 6'/:3'/i. Philidor II—Caïssa I G. v WeertH. Muisze 10; J. de Kier—H. v. d. Vecht 0-1. Eindstand: 63 R. K. Schel. ILeiderdorp II: A. Geyer F. Beurze 0—1; P. H Keesom—G. J. Corts '/1A. Q. Doeswijk—A. de Lange 1—0. Eindstand64. OLYMPISCH NIEUWS. JAARVERGADERING VAN HET N.O.C. In een der zalen van „Krasnapolsky" werd Zaterdag de jaarlijksche algemeene vergadering van het Nederlandsch Olym pisch Comité gehouden, welke bijeenkomst werd voorgezeten door mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye. Sprekende over het 25-jarig bestaan, dat het N.O.C. volgend jaar zal herdenken, zeide de voorzitter dat het in de bedoeling ligt een gedenkboek samen te stellen en dit jubileum op eenigszins feestelijke wijze te vieren. Spr. betreurde het, dat het peil van de lichamelijke opvoeding bij het onderwijs achteruitgaat. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer G. van Rossem, werd onder dankzeg ging goedgekeurd, evenals de financleele rekening over 1935. Jhr. L. J. Quarles van Ufford werd als bestuurslia herkozen. In de commissie tot het nazien van de rekening en verant woording van den penningmeester over 1936 werden de heeren Harinxma Thoe Slooten. Moorman en Wagener gekozen. Vervolgens hield de N.O.C.-praeses een rede over de Olympische Spelen te Berlijn. Sprekende over de a.s. Olympische Spe len te Tokio zeide mr. A. baron Schimmel penninck van der Oye, dat de Nederland sche ploeg, die daarheen zal worden ge zonden. natuurlijk klein zal zijn. De begrooting voor Tokio is geschat op f. 59.000. Momenteel is er nog f. 20.000 over. Als alles meeloopt, de Olympische dagen op dezelfde wijze kunnen worden georga niseerd. dan zal men in 1938 de gelden bijeen hebben. De opbrengst van 1939 zal dan aan de training ten goede kunnen komen. De Nederlandsche Unie voor de Wandel sport werd als lid van het N.O.C. toege laten. Bij het punt aanwijzing van den houder van den Van Tuyllbeker, achtte de voorzit ter het een aangename taak dezen beker aan dr. D. van Prooye, als K.N.V.B.-voor- zitter te mogen uitreiken. In de afgeloopen periode zijn de prestaties op hoog peil ge bracht, dat is voldoende bekend. Dr. D. van Prooye dankte namens den K.N.V.B. Spreker beschouwde den beker niet als troostprijs voor Berlijn, doch als een eereprijs. Na deTondvraag werd de vergadering ge. sloten. Madrid voor den val? De tegenaanval der regeeringstroepen ten Z.W. van Madrid schijnt aanvankelijk succes te hebben opgeleverd Een speciale correspondent van Havas meldde: De re geeringstroepen hadden besloten den aan val der nationalisten tot staan te brengen tusschen Toledo en Aranjuez. Zij zijn daar in geslaagd. Zelfs zijn zij opgerukt en heb ben zij zich genesteld in gunstige stellin gen. Het streven der rechtschen is vooral gericht op de stations van Algador en Cas- tillejos. die de spoorwegen beheerschen van Madrid naar de Oostelijke provinciën en Andalusië. De militietroepen hebben deze spoorlijnen bevrijd. Dank zij de verovering van het station van Sesen, dat een weinig Noordelijker ligt, ls thans de spoorlijn naar Valencia volkomen bevrijd. Ook de weg naar Andalusië kan weer gebruikt worden, hetgeen enkele dagen geleden niet het geval was. Doch later schijnt dit succes weer te niet te zijn gedaan. De bijzondere correspondent van Havas meldt uit Illescas: Zaterdag vroeg in den morgen, werd een algemeen offensief der nationalisten inge zet, gelijktijdig langs den weg van Toledo en dien van Aranjuez naar Madrid. De aanval, die tot kort na den middag duurde bracht Moraleja, Humanes en Perla, benevens Estradire in het bezit der nationalisten, op minder dan 19 KM. van de hoofdstad. De aanval die geschiedde door infante rie en artillerie, en op de rechterflank dooi de cavalerie van kolonel Monasterlo, ont moette maar weinig tegenstand, behalve op de linkerflank bij Moraleja. De vooruitgang bedroeg vier kilometer in een sector, verdedigd door artillerie en belangrijke versterkingen. Van 't overige front is weinig nieuw Volgens het D.N.B. wordt uit Madrid meld, dat anarchisten het kerkhof té Ma. drid zijn binnengedrongen en het lijk V1J Calvo Sotelo hebben opgegraven. Naar het Duitsche Nieuwsbureau verdn mededeelt, ls uit Gibraltar bericht ontvan. gen, dat de Engelschman Grlce Hutchinson door aanhangers van de regeering te Ma. laga gearresteerd is. Men zou zich bszorgd maken over dm lot. aangezien hij sedert maanden Spaj. jaarden. die door de regeeringsaanhangeii werden bedreigd, zou hebben gered. Eeni» honderden Spaansche vrienden, voornams iijk Spaansche aristocraten, zouden doo- hem in veiligheid zijn gebracht. De Britsche torpedojager Gallant lip voor Malaga; naar verluidt, zou dit schip ingrijpen om Grice Hutchinson te beviii. den. Russisch schip doorzocht De kruiser der nationalisten „Alimirantc Cervera" heeft in de straat van Glbraltai een Russisch schip aangehouden en naai wapens onderzocht, zonder echter iets tc vinden. In de Russische pers wordt natuurlij! naar aanleiding hiervan een grooten mom opgezet. Russische nota's aan niet inmengings-commissic. Gisteren zijn twee Sovjet-Russische nota's aan de niet-inmengings-commlssic overhandigd. Hoewel officieele kringep commentaar hierop weigeren, neemt me: aan, dat deze nota's een gedetailleerd ant woord bevatten op de aantijgingen vaa Italië en Duitschland tegen de Sovjet regeering. De nota's zullen aan de commis- sie in de voltallige zitting van as. Woens dag worden voorgelegd. Socialistenleider wilde naai Frankrijk vluchten. Radio Cordoba meldt, dat de socialisten, leider Gonzales Pena door Asturische mijn werkers gearresteerd zou zijn op het oogenbllk, dat hij de grens wilde passeeren in het bezit van twee millioen peseta's. J. R. U moet informeeren bij betrok ken vereenigingen. Daarvoor raadplege u een en- J. A. H. - cyclopaedle. G. K„ te L. U doet het beste een ra dio-expert eens te laten nazien. L. B„ te L. Dergelijke adressen kun nen wij u niet verstrekken. J. de G., te L. Die prijs wisselt. U zult deskundigen moeten raadplegen. I Hoe de nationalisten Madrid bedreigen, is duidelijk op bovenstaand kaartje te zien. En het radio-station van Jerez de la Fon tera der rechtschen meldde gisteren: Aan het centrale front hebben onze troe pen over een aanzienlijken afstand naar Madrid kunnen oprukken, waarbij zij Tor- rejon en Valdemoro als bases gebruikten. Dc regeeringsaanhangers lieten 130 c.ooden op het terrein achter. Wij hebben tal van krijgsgevangenen gemaakt, ofschoon de te genstand van den vijand wanhopig was. Deze opmarsch is voltooid door de inne ming van Humanes de Madrid en Perla. Bij de bezetting van deze plaatsen hebben wij 4 machinegeweren en een groote hoe veelheid levensmiddelen buitgemaakt. De regeeringsstrijdkrachtcn stonden onder be vel van een Russischen generaal, die in ver band met de vorige mislukkingen geen ge bruik maakte van zijn tanks. Onze op marsch geschiedde over een diepte van on geveer 10 k.m. In den sector Rionora heeft een gevecht plaats gevonden, waarbij aan de zijde der regeeringstroepen eenige dooden vielen, waaronder Russen werden aangetroffen. Aan het front van Siguenza zijn onze troe pen 8 K.M. opgerukt, waarbij zij Jadraque hebben bezet. Radio-Sevilla heeft kort daarop o.m. het volgende medegedeeld: Madrid zou een co lonne miliciens, „de ijzeren colonne" ge naamd, uitrusten om een hevig tegen offensief in te zetten. Gisteren zijn talrijke gewapende boeren naar onze unies over- geloopen. Zij verklaarden, dat zij dit in ver band met de omstandigheden niet eerder hadden kunnen doen, hoe gaarne zij dit ook wenschten. De strijd om het Escurial duurt nog voort zonder uiteindelijke beslissing. Het luchtbombardement van Madrid wordt geregeld voortgezet en de val van Madrid wordt aldus gesuggereerd. Gisteren heeft het leger van Varela zijn opmarsch naar Madrid voortgezet met de gebruikelijke nauwkeurigheid en veiligheid. De vijand trok terug en liet een hoeveel heid oorlogsmateriaal en een aantal dooden achter. Onze linies werden naar voren ge bracht tot Pinto, waardoor wij de spoorlijn welke wij sedert de inneming van Sesena steeds beheerschen. verder bestrijken konden. Dit echec der Russische legerlei ding is volkomen. Madrid is dus voor de zaak der regeeringsaanhangers verloren. Het verlies der verdedigingslinie en het bombardement der hoofdstad vormen hier voor het bewijs. Het einde is nabij. IJMUIDEN. 2 No?. Tarbot per K G. f. 1.70—1.20. Griet pei kist van 50 K.G. f4020. Tongen oer K.O. f. 1.50—1.25. Groote Schol oer kist van SI K.G f.30—23. Middelschol f. 28—25. Zet- schol f.28—22. Kleine Schol f. 238.50, Schar f. 126.50. Tongschar f. 3720 Roi- gen per 20 stuks f. 2318. Vleeten per stut f. 3—2.10. Pieterman en Poontjes per kis van 50 K.G. f. 64.10. Groote Schelvisd f. 36—33. Middel Schelvisch f. 36—28. Klein, middel Schelvisch f 2416. Kleine Schei- visch f. 166.20. Kabeljauw per kist van IS K.G. f. 7049. Gullen per kist van 50 K.G f 22.50—5. Lengen per stuk f. 31.15. Heil bot oer K.G. f. 0.90—0.80. Wijting oer ki van 50 K.G f 62.40. Koolvisch oer sti f. 1.600.23, Makreel oer kist van 50 K f. 9—1.75. Kleinmlddel hake f 49. Kleine ha f. 31—7. Aangekomen de Stoomtrawlers: RO met f.2950. IJM. 98 met f.4420. IJM met f. 2630. IJM. 384 met f. 1890 IJM II met f.2350, IJM 130 met f.2510. IJM met f. 1900. IJM. 48 met f. 3350. IJM. ie met f. 1590. en de Deensche kotters: E I! met f. 1060. E 509 met f. 1110; de lozzch KW 169 met f. 870. KW 89 met f 6». KW 35 met f. 900. KW 104 met f. 3# KW 52 met f. 540, KW 64 met f. 7»; KW 46 met f. 790. KW 132 met f. 8M, KW 114 met f. 780 Aangevoerd 3454 kisten versche hariri Prijzen f. 3.401 332 kantjes pekelhariW Prijs Steurharing f7.657. Binnen asë pekelharing IJM. 490 m 24 last Binnen mS versche haring KW 26 met f. 470. KW W met f. 540 KW 153 met f 840 KW 18 mei f.590. KW 101 met f.530. KW 34 met f.Stt SCH 250 met f.430 SCH 210 met f.» SCH 412 met f. 1420 Overgeladen: KW 26 met 469. KW IS met 493 KW 2 met 459. KW 130 met 3ü. KW 25 met 425. KW 38 met 462. KW lfl met 125. KW 18 met 80 KW 176 met KW 34 met 425. KW 123 met 429. KW Hl met 244. KW 96 met 255. SCH 23 met la SCH 210 met lio. SCH 104 met 62 kantje? pekelharing. VLAARDINGEN. 2 Not. VL 89 met 31 last: VL 193 met 37 last VL 16 met 37 last: VL 156 met 132 last KW 158 met 26 last: KW 41 met 28 last Volle haring 9.20—9.40 IJle harine 801 Steurharing 7.30—7.60. Alles naar kwaliteit o DE KANAALVISSCHERIJ. Naar wij vernemen, heeft de heer Jol> Poortman, oud-reeder te Maassluis, t»1 het hoofdbestuur van de Reedersvereeol; ing voor de Nederlandsche haringvisschen opdracht gekregen om tijdens den duur w Kanaalharingvisscherij de belangen v»< de leden van genoemde vereeniging. Dieppe, te behartigen. De heer Poortman zal in de eerste heil van November naar Frankrijk vertrekk® Gedurende de wintermaanden vischt geheele Nederlandsche haringvloot in M Kanaal en op geregelde tijden wordt haven van Dieppe aangeloopen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16