LEIDKH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 2 November 1936 gemengd nieuws Mussolini over de verhouding tot het buitenland [Het wrak is dat van een haringlogger. Twee dooden te Heiligerlee. „Wat mij betreft kan de Volkenbond sterven" /UIEEP/ TJUNCÏNjj Droevig auto-ongeluk te Oegstgeest. Bejaard echtpaar door auto op slag gedood. Tijdens het oversteken van den weg. Gistermiddag te omstreeks haltres ls men (Oegstgeest opgeschrikt door een diep tra- jsch auto-ongeval, waarvan het sinds finge jaren in die gemeente wonende be- Ijsrde echtpaar G. NagtegaalLeek het Ixdelljk slachtoffer ls geworden, fDe heer N. wandelde omtrent dat tijd lijn met zijn echtgenoote beiden zijn Imstreeks 60 jaar oud op den Haag- Tchen Straatweg nabij de hoeve „De Slaag", begaven zich naar hun huis aan den jrschweg 25 en Hepen op het llnkerrtj- jüelpad uit de richting Endegeest, i Bij de hoeve „De Slaag" trachtten zij den Weg ov€r te «teken, om op het rechter rijwielpad te komen, hetgeen echter op dat pint niet noodlg ls. Juist op dat oogenbltk wam uit de richting Amsterdam een auto, ïejtuurd door den heer A. P. uit Overschie. reed met een snelheid van ongeveer j KM De echtelieden, die, naar getuigen jater verklaarden, twijfelden of zij zouden mrloopen of wachten totdat de auto voor lij was, werden plotseling gegrepen. De gevolgen waren vreeselijk. De heer N. werd door de linker bum per van de auto meegenomen en kwam tegen de linkervoorlamp en motorkap terecht. Zijn echtgenoote werd ook door de voorbumper gegrepen en belandde op bet rechterspatbord. De botsing was zóó hevig, dat belden op slag gedood werden. De vrouw bleek vreeselijk verminkt en had ontzaglijk veel bloedverlies. De man bekwam (al thans uiterlijk) minder letsel en werd waarschijnlijk Inwendig zwaar ver wond. Dr. Hugenboltz, die spoedig ter plaatse verscheen, kon belaas geen hulp meer bieden en slechts den dood der belde oudjes constateeren I Be slachtoffers zijn met een auto van de «emeente naar het Ujkenhuisje aan het [(koene Kerkje" vervoerd. 7 De auto was aan de voorzijde ernstig be zadigd en is naar de garage Kamsteeg transporteerd. Zij werd door de politie doi het onderzoek in beslag genomen. Be heer P. verklaarde aan de politie, dat 4,omdat hij daar ter plaatse de bocht ln r. Jjweg moest nemen, reeds had bij ge- if, zoodat de snelheid waarschijnlijk minder is geweest. Op het laatste mo et zag hij toen de beide menschen voor i wagen. Hij heeft daarop dlreot zeer sterk ge- md en de auto kwam dan ook op zeer len afstand tot stilstand. De aanrijding kus echter niet meer te vermijden geweest, piar de verklaringen van ooggetuigen te ■deelen, treft den heer P. vermoedelijk feenerlei schuld. Begrijpelijk ontstond op dezen drukken 'keersweg al spoedig een hevige verkeers- k'remming. De heer P. bestuurde een der Verste wagens, die van den voetbalwedstrijd pederland—Noorwegen afkwamen. Zijn puto werd aldra door een stroom van andere bato's gevolgd. De politie leidde een en an jer in goede banen, teneinde meerdere on gelukken te voorkomen. Ook de burge meester van Oegstgeest. de heer v. Gerre- fink, was weldra op de plaats van het on- leval aanwezig. De verslagenheid onder de bewoners van len Hoogen Morsch, waar het echtpaar ange jaren woonde, is buitengewoon groot. Van het, uit zeven kinderen bestaande |aln, blijven twee zoons boven de 20 jaar, i de ouderlijke woning achter. De andere iitderen zijn gehuwd. De heer N. was als los-vast arbeider reeds igeveer 15 jaar bij de gemeente Oegst- in dienstbetrekking en was ook als anig bij velen bekend. Tweede reddingsboei van de Sch. 179 aangespoeld. I Het wrak. dat voor de pieren van IJmui- pn drijft was eisteren door het heldere peer en de vlakke zee duidelijk van het l.rand af zichtbaar. Inmiddels ls ln de buitenhaven van Umuider. nog een reddingsboei, gemerkt po. 179 aangespoeld, hetgeen opnieuw als "n bewijs kan worden beschouwd, dat het «k van den vermisten Scheveningschen pKer afkomstig ls. Opvarenden van de loodsboot zijn gisteren met de jol naar het WTak ge roeid Zli hebben uit den boven water uitstekenden mast een stuk net ver wijderd. Dit net was een deel van een haringvleet, waaruit valt on te maken dat de wrakstukken aan een haring- 'ogger toebehooren. Dit is een aanwij zing temeer voor het vermoeden, dat men hier met de overblijfselen van de Sch, lig te doen moet hebben, aange zien dit vaartuig eveneens een haring- logger was. O VROUW TE water geraakt en verdronken. ,v»ï!fTia8aV0nd b'ee£ de 55-jarige mej. J. jfherk te Maartensdijk, die in het dorp XrChappen Was gaan doen, zoo lang van gorme t huisgenooten zich ongerust be- Rurmaken. Toen men tegen negen Baart ?ncierzoek instelde vond men in de ihet hï,"jC de woning van den weg scheidt, gin- y"schappenmandje drijven. Toen men risten ®en 'laa£de men weldra de ver- (,ev.„°P;,De levensgeesten waren reeds ge- -Vermoedelijk is zij in het duister ue brug geloopen. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind, Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten 6 f 0.75 per flacon jachtgeweer plotseling afgegaan 1«12 (Ingez. Med.i Jager aan de gevolgen overleden. Eergistermorgen zou op de buitenplaats „Meer en Berg" te Heemstede een jacht partij worden gehouden. Terwijl de jagers en de drijvers bezig wa ren zich voor de Jacht gereed te maken is plotseling een geweer afgegaan. Een der jagers, de 36-jarlge heer H. M„ wonende te Soestdijk, kreeg het volle schot hagel ln de zijde. In ernstigen toestand moest het slachtoffer naar het Marla-Zlekenhuls te Haarlem overgebracht, 's Middags ls hU aan de bekomen verwonding overleden. Truck door trein gegrepen. Zaterdagmiddag te even halfdrie heeft de onbewaakte overweg bij Heiligerlee twee slachtoffers geëlscht. De trein, die om 14.34 uit Winschoten naar Groningen ver trekt en daar te 15.26 moest arriveeren, heeft, toen hij te 14.41 Heiligerlee pas seerde, op den overweg daar ter plaatse een truck met volgwagen gegrepen. De auto werd 250 M. meegesleurd en gieheel versplinterd. De locomotief ontspoorde en kwam met de voorste wielen naast de rails te staan. De gebroeders A. en J. Pinkster, beiden uit Groningen, werden uit de truck geslingerd en moeten op slag zijn gedood. Hun liohamen zijn voorloopig naar het zie kenhuis te Winschoten overgebracht. Daar een andere locomotief uit Winscho ten moest worden gerequlreerd, had de terln ruim een uur vertraging. jongen doodgereden te driebergen. De chauffeur reed door. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op het Rembrandtpleln te Amsterdam een automobilist aangehouden, die eenlge uren te voren op den Rijksstraatweg te Drieber geen een 28-jarigen Jongeman had doodge reden en zonder zich om het slachtoffer te bekommeren, zijn weg had vervolgd. Het was een ontzettend ongeluk, dat te Driebergen dicht bij de Loolaan gebeulde. De gebroeders Willem en Theo v. d Berg liepen met een vriend te omstreeks half- negen op den Rijksstraatweg. Willem liep geheel links op den weg, terwijl Theo en zijn vriend dicht bij den berm wandelden. Plotseling naderde achter hen een auto met zoo groote snelheid, dat de jongens, toen zij den wagen zagen, niet meer konden weg komen. De bestuurder, die een voor hem rijdenden auto wilde passeeren, reed ge heel links van den weg en zag blijkbaar, op het allerlaatste oogenblik de wandelaars loopen. Zonder vaart te verminderen botste de auto tegen den jongeman, die op den rij weg liep. Dit was Willem v. d. Berg, die door den wagen werd opgenomen en tegen den grond werd gesmakt. Ook Theo van den Berg werd even geraakt, doch niet ernstig gewond. Toen hij overeind sprong en met zijn vriend ging kijken wat Wiilem man keerde, bleek deze reeds te zijn overleden. De auto, die de aanrijding veroorzaakte, was, zonder te stoppen in snelle vaart door gereden. Het nummer werd echter spoedig bekend door een automobilist, die even vóóordat het ongeluk gebeurde, door den wagen was gepasseerd. Aan de hand van het autonummersre- gister, wist men nu spoedig aan wien de wagen toebehoorde. Het was een Amster- damsche wagen van iemand, die ln de om geving van het Rembrandtpleln woont en daar weldra is aangehouden. De Crt. felle brand te tegelen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Tegelen een hevige brand gewoed ln een café met woonhuis. Bij dezen brand konden de bewoners zich slechts met groote moeite redden. Om vier uur in den ochtend ontdekte het dienstmeisje van den café houder, den heer Peute, eigenaar van het café „Bultenlust" te Tegelen, dat in het huls brand was uitgebroken. Zij waar schuwde onmiddellijk alle gezinsleden. De eigenaar en drie kinderen konden zich on middellijk in veiligheid brengen, doch me vrouw Peute, haar moeder en het dienst meisje konden het huis niet meer langs den gewonen weg verlaten, omdat de trap van de bovenverdieping, waar de slaapkamers gelegen zijn, naar beneden in brand stond. De drie vrouwen vluchtten naar een af dakje vanwaar zij door te hulp geschoten buren en politie gered werden Het woonhuis en het café brandden ge heel uit. De in hetzelfde huis gelegen kap perszaak van den heer Hekkens werd door het vuur aangetast, doch deze kon grooten- deels behouden blijven. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. inbraak in villa van de koningin. Loodgieters verbonden aan het Koninklijk Palels Het Loo bemerkten Zaterdag, toen zij herstellingswerk moesten verrichten, in oen villa, toebehoorende aan H. M. de Ko ningin, gelegen aan den Loosoheweg hoek Waldeck Pyrmontlaan, dat ongewenschte gasten er een bezebk hadden gebracht. De villa, welke reeds gerulmen tijd leegstaat, was echter gemeubileerd. Een nader inge steld onderzoek bracht aan het licht, dat verschillende voorwerpen van waarde ont vreemd zijn. KIND ONDER DE TRAM. Eerglstermiddag te ongev. drie uur is het zoontje van de familie Beyering, uit Assen, een kind van acht jaar, onder Schoonlo in de gemeente Rolde onder een tram geraakt en gedood. BOERDERIJBRAND TE TIENHOVEN. In den Bethunepoldêr, bij Tienhoven is de hofstede van den heer Baars op ern stige wijze door brand geteisterd. Doordat een vlam in een pot met vet sloeg, ont stond een brand, die zich snel uitbreidde. Het achterhuls geraakte ln vlammen, even als de stal. Het vee kon worden gered, hoe wel men niet verhinderen kon, dat het achterhuis, de stal en een hooiberg uit brandden. BOTTENLANDSCH GEMENGD. Er zijn 162 slachtoffers. In Madras (Britsch-Indië) heeft zich Zaterdag tengevolge van een cycloon, die het Noorden van Madras geteisterd heeft, een verschrikkelijk ongeluk voorgedaan. Er storte n.l. een tabaksfabriek onder den druk van den stormwind in ,met het gevolg, dat honderd in de fabriek aanwezige arbeiders den dood vonden. In het eveneens door den cycloon getroffen Chirala werden nog 6: personen gedood. De aangerichte mate rieele schade is groot. het bergen van de SCH. 68. De bergingsblazer ..Meermin" van W. A. van der Tak's bergingsbedrijf te Rotterdam ls in IJmuiden aangekomen in verband met de opruiming van het wrak van de Sch. 68 dat dicht langs het vaarwater in de buiten haven ligt Een voorloopig onderzoek U teeds ingesteld. de kw 130 verloor 50 netten. Het blükt thans, dat er slechts weinig visschersvaartuigen. welke tijdens den ione sten storm op zee waren, zonder ..kleer scheuren" zijn afgekomen Zoo ls van de „Silvain" IJM. 116 het radio-zendapparaat defect geraakt, waar door men aan boord gedurende gerulmen tltd niets van zich heeft kunnen laten hoo- ren. hetgeen al eenlge ongerustheid in IJmuiden heeft gebaard. De „Uiver" IJM, 384 verloor de scheeps- boot, een ongeval, dat aan meer trawlers is overkomen, alsmede een anker Van den stoomlogger „Gorredijk" IJM. 490 werd de scheepsboot stuk geslagen. Verder heeft de haringlogger KW 130 vijftig netten ver loren. ZEVEN MENSCHEN VERDRONKEN. Op het Gogebicmeer (Michigan. V. St.) is een motorboot omgeslagen, tengevolge waarvan 6 mannen en een knaapje zijn verdronken. de roofoverval te kloosterzande Madras geteisterd door een Een arrestatie te Apeldoorn. Cycloon In verband met den overval gepleegd in den nacht van 23 op 24 Octoter te Kloos terzande heeft de politie te Apeldoorn thans een 24-jarigen timmerman afkomstig uit Zutplhen aangehouden. Men neemt aan, dat deze man ln den nacht van den roof overval te Kloosterzande heeft vertoefd. De man schijnt tezamen met een 37-jarigen Hagenaar, die nog door 'de politie wordt gezocht, op -bezoisk te zijn geweest bij den smokkelaar te Kloosterzande, die thans ln het Huls van Bewaring te Vlisslngen is op gesloten. Deze laatste werd tezamen met nog twee andere smokkelaars op den mor gen na den overval gearresteerd, doch hij moest korten tijd later weer op vrije voe ten worden gesteld. De moeder van den eerstgenoemden smokkelaaT heeft aan de politie bij stukjes en beetjes medegedeeld, dat haar zoon vóór den overval contact heeft gehad met den man uit Zutphen en den Hagenaar. Voorts is nog gebleken, dat een dezer beide man nen op Zaterdagmorgen 24 October, dus vnonwrFR tv wit jrmrr daags na het gebeurde, van Kloosterzande NOODWEER IN WALACHIJE. over Terneuzen naar Vllssingen is gereisd. Aanhoudende regenval heeft in Wala chije (Roemenië) overstroomingen veroor zaakt, welke een catastrophalen omvang hebben aangenomen De rivier Jiu (een zijrivier van de Donau) is bulten haar oevers getreden en heeft eenlge plaatsen onder water gezet en groote verwoestingen aangericht. Eeinge mcnschenlevens zijn te betreuren, doch hun aantal is nog niet bekend. De materieele schade is buitengewoon groot o- OVERSTROOMINGEN IN POLEN. Het water van den Weichsel en diens zij rivieren is verder gestegen en ten deele reeds buiten de oevers getreden. In het ge bied van Pinczow ten zuiden van Kielce heeft de Weichsel drie dorpen geheei onder water gezet. Ook in het gebied van Ostrau- Karwin zijn talrijke plaatsjes overstroomd In Teschen zijn meer dan veertig huizen weggespoeld. De streek van Petrowitz tot ver over de Poolsche grens gelijkt één groote watervlakte. VIER DOODEN BIJ TREINONTSPORING. Tengevolge van de door het slechte weer aan de spoorbaan aangerichte schade, ls in Zuid-Slavië een met hout geladen trein ontspoord. Hierbij werden vier treinbeamb- ten gedood, en enkelen ernstig gewond. Uit Milaan werd gisteren gemeld: Ontelbare zwarthemden, gevolgd door tallooze burgers, trekken door de rijk ver sierde straten der stad om zich naar het plein voor den Dom te begeven, waar zij vele uren wachten tot de Duce zijn groote rede zal houden. Overal in de stad wappert de Itallaan- sche vlag en hangen portretten van den Duce, terwijl in groote letters opschriften zijn aangebracht, waarin de Duce wordt bedankt voor de stichting van het Impe rium. Een stralende zon staat aan den hemel en verhoogt nog het enthousiasme van de menigte op het plein voor den Dom, welke den tijd kort met het zingen van fascisti sche liederen. BIJ zijn aankomst wordt de Duce luide toegejuicht en als hij het hooge spreek gestoelte beklimt, dat voor den Dom is opgeslagen, duurt het gejubel van de me nigte enkele minuten. In zijn rede verklaarde Mussolini, dat hij de positie van het fascistische Italië uiteen wil zetten wat betreft de betrekkingen tot de overige landen in dit, zoo verwarde oogenblik. Ieder van zijn woorden is welover wogen, zoo zelde hij. Op de eerste plaats moet het internationaal terrein worden gezuiverd van iedere leugen en illusie van de ideologie van Wilson. Een van deze, de ontwapening, is reeds verdwenen; niemand wil ontwapenen en een ontwapening van allen is onmogelijk. Een andere illusie ls de collectieve vei ligheid, die nooit bestaat. Verder moet de ondeelbare vrede worden afgewezen. Ten aanzien van den Volkenbond zeide de Duce, dat deze ls gegrondvest op de be lachelijke stelling van absolute juridische gelijkheid van alle naties. De bond moet vernieuwd worden, of sterven. Aangezien vernieuwing uiterst moeilijk is, kan de bond. wat ons be treft, sterven. Wij zullen nooit de duivelsche economi sche blokkade vergeten, welke de Volken bond tegen Italië ontketende. Italië toonde zich hierbij in staat tot alle opofferingen en verzette zich tegen de 52 staten, welke aan deze blokkade deelnamen. Sprekend over de betrekkingen met Frankrijk zeide Mussolini, dat zoolang Frankwilk een afwachtende houding aan neemt, Italië niet anders kan handelen. Hierna ging de Duce over op de verdra gen met Oostenrijk en Hongarije, na te hebben gewezen oo de uitstekende verhou ding met Zwitserland. Hij noemde Hongarije „de groote ver minkte", welke recht moet worden gedaan in het Donaugebled, opdat hier vrede heersche. De betrekkingen tot Joego-Slavië zijn verbeterd en de grondslagen voor een hechte vriendschap tusschen beide landen zijn gelegd. Ten aanzien van de betrekkingen tot Duitschland verklaarde de Duce, dat dit groote land de sympathie geniet van het Italiaansehe volk. „Op de spil Berlijn-Rome kunnen alle staten van Europa, die van goeden wil zijn, meewerken. Het anti-bolsje wistisch vaandel is de oude vaan van het fascisme. Het bolsjewisme is niets anders meer dan een wreed super-kapitalismc." Er moet thans een einde worden ge maakt aan de tegenstelling fascisme en democratie. Italië opent den weg tot de ware bescha ving door den arbeid Italië is een eiland in de Middel- landsche Zee, verklaarde de Duce ver der, zich richtend tot de Engelschen. Deze Middellandsche Zee is voor En geland een weg om zijn overzeeschc bezittingen te bereiken. Voor Italië is de Middellandsche Zee het leven, Italië wil dezen weg noch be dreigen, noch onderbreken, doch het wil zijn rechten geëerbiedigd zien. De Engelschen moeten zien, dat dit een voldongen feit is, waaraan niet valt te tornen. Er is slechts één middel tot een algeheele oplossing. Indien men Italië in deze zee tracht te verstikken, zal het geheele Ita liaansehe volk zich verheffen. De leidraad van het 15de jaar van het fascisme is vrede met allen, doch een ge wapende vrede. Tenslotte verklaarde de Duce, dat Italië derhalve zijn bewapening ter zee, te land en in de lucht zal perfectionneerer.. De nationale Industrie zal bevorderd worden. Zich richtend tot het MUaneesche volk besloot de Duce zijn rede met de woorden: „Gij moet de voorhoede zijn om het imperium waardevol te maken om hiervan ln zoo kort mogelijken tijd een element van welvaart en voorspoed te ma ken tot glorie van het vaderland." Deze rede van den Duce werd her haalde malen door luide toejuichingen on derbroken. Na zijn rede bleef de Duce nog wel' 10 minuten staan kijken naar het im posante gezicht, dat het plein bood vol menschen, die zwaaiden met Italiaansehe vlaggen. Meermalen dankte de Duce hier voor door het brengen van den Romein- schen groet. Het aantal personen, dat op het plein verzameld was, wordt op 250.000 geschat. Op de tribune van de autoriteiten van staat en partij werden ook opgemerkt de leden van de Dultsche delegatie, welke op het oogenblik Italië bezoekt. ZIJ werden door de menigte toegejuicht. Het Italiaansehe volk werd in de gele genheid gesteld de rede van den Duce te beluisteren door middel van luidsprekers, welke op de pleinen van alle steden en dorpen waren opgesteld. Het enthousiasme was hier niet minder dan te Milaan. Indruk te Parijs gereserveerd. De door Mussolini uitgesproken rede is te Parijs met reserve ontvangen. De eerste indruk van de essentieele pas sages uit de toespraak van het hoofd der Italiaansehe regeering is, dat deze min der betrekking hebben op de Fransch- ftallaansche verhouding dan op de buiten- landsche politiek, welke de Duce voortaan zal volgen. Men verheelt niet de moeilijkheden, welke het algemeene standpunt van Rome bij de voorbereidende onderhandelingen voor de Locarno-conferentle en zekere ver klaringen van den Duce aangaande pro blemen van Centraal-Europa en de Mid dellandsche Zee zouden kunnen doen rij zen. In ieder geval is men van meening, dat deze redevoering om de belangrijkheid der kwesties, welke zij opwerpt, nauwkeurig moet worden bestudeerd, aleer het mogelijk zal zijn een gezaghebbend oordeel uit te spreken. Groote voldoening in Hongarije. Hongaarsehe politieke kringen hebben de rede van Mussolini met groote voldoening ontvangen. Het ls de eerste maal. dat Mus solini zoo uitgesproken stelling neemt ten gunste van het Hongaarsehe revisionisme. In Hongaarsehe statistieken schat men de Hongaarsehe minderheden op 3 millioen 400.000. De aanstaande plechtige erkenning der rechten van Hongarije, die door den Duce werd aangekondigd, zal naar men meent, geschieden ter gelegenheid van de bijeenkomst der drie ministers van bui- tenlandsche zaken te Weenen. Uit het feit dat Mussolini ln dezelfde rede sympathieke woorden heeft gewijd aan Joego Slavië, leidt men te Boedapest af dat dit land geen moeilijkheden aan zekere Hongaar sehe eischen in den weg zou leggen. De Britsche pers. De rede van Mussolini wordt in officieele Britsche kringen met voorzichtigheid ont vangen. Men wil eerst de woorden, welke betrekking hebben op de verhoudingen tusschen Italië en Engeland nader bestu- deeren. De „Times" schrijft, dat het klaarblijke lijk verlangen van Mussolini tot verbete ring van de betrekkingen met Engeland in dit land waardeering zal vinden, waar niettegenstaande de jongste moeilijkheden een traditioneel gevoel van vriendschap bestaat voor het Italiaansehe volk. Het is een kardinaal punt in de Britsche politiek, dait de Middellandsche Zee een open weg zal blijven in het internationaal verkeer en het is algemeen bekend, dat Engeland alles zal doen om deze vrijheid te handhaven. In dezen toestand is niets nieuws en geen overeenstemmging kan iets toevoegen aan de erkenning van de Italiaansehe rechten ln dit opzicht. De „Daily Telegraph" schrijft, dat de rede van den Duce een koude douche is voor hen. die Europa een dieper inzicht willen bijbrengen van de veiligheid. Het blad schrijft verder, dat de positie in de Middellandsche Zee niet door dictaten kan worden geregeld, doch alleen door vriend schappelijke aanpassing. Dit wordt niet be vorderd door vragen om concessies onzer zijds, noch door woorden, welke bijna be dreigingen zijn. De „Morningpost' is van oordeel, dat de rede van Mussolini het begin is van een ernstige poging om de kloof tusschen Italië en Groot-Brittannië te overbruggen. kon. ned. STOOMBOOT MIJ. DEUCALION, 31 Oct. v. Tanger n. Alexan- drlë. MEROPE. 31 Oct. v. Middl. Zee te Amst. COTOCA. thuisr., 30 Oct. n.m. 8 u. van Madeira. SIMON BOLIVAR, uitr., 28 Oct, v. Barba dos. HALCYON LIJN ROZENBURG, 29 Oct. v. Malta te Sfax. STAD ZAANDAM, 30 Oct. v. Norrkoping te Lulea. STAD ZWOLLE, 30 Oct. v. Susa. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, thuisr., 31 Oct. v. Brisbane. HOLLAND-O. AZIË LIJN GAASTERKERK, thuisr., 30 Oct. v. Cudda- lore. rott. lloyd. SOEKABOEMI, uitr., 31 Oct. te Tjilatjap. holland—amerika lijn. EDAM, uitr., 30 Oct. te Vera Cruz. DRECHTDIJK, uitr., 29 Oct. v. Cristobal. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ZAAN. 31 Oct. v. PItea n. R'dam. EMMAPLEIN, R'dam n. Oxelosur.d, pass. 31 Oct. Elseneur. HERMES, 31 Oct. v. Alexandrië te Con- stanza SUNETTA, Swansea n. St. Kitts v.o., pass. 30 Oct. de Mumbles. WAALHAVEN, 30 Oct. v. Amst. te Bremen. LEKHAVEN, 30 Oct. v. Montevideo te B.- DELFSHAVEN, 29 Oct. v. Rio Janeiro n. Havre. COLYTTO, 30 Oct. v. Quebec te Montreal. SCHIE, R'dam n. Susak, pass. 31 Oct. Ouessant. LOOSDRECHT, 31 Oct. v. Yokohama te Nagasaki. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11