De ramp te Schiedam [EID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 31 October 1936 Het aantal dooden blijft stijgen De strijd in Spanje WEERBERICHT. TELEGRAMMEN IAAT/TE BERICHTEN EEN WAARDEVOL SLEGTENHORSTs r BEURSOVERZICHT MAIKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 779. Hfdenmlddag 2 uur: 762. telegrafisch weerbericht. iedegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand772 0 te Valencia. Laagste stand: 739.0 te Isafjord. 'erwachtine tot den avond van 1 Nov.: Zwakke tot matige wind uit Noordelllke it Westelijke richtingen. Gedeeltelijk be- lolkt. Aanvankelijk nog kans op eenigcn wn en iets kouder. bittenlandsch weerbericht. Itdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie in het Noorden verandert reinig van plaats. Een uitlooper strekt zich ui Zuid-Zweden over Denemarken en ons ind tot Het Kanaal In het Westen liet de barometer, waardoor zich over de ritsche eilanden een rug van hoove druk- ine ontwikkelt. Tengevolge van deze ver- vieringen loopt bil ons de wind aanvan- tlijk naar het Noorden en is morgen over- B! eenige opklaring te wachten. Het weer blijft over het vasteland van trooa nog rustig. Hier en daar komt nog nel of mist voor. alhoewel minder dan Üteren Een smal vorstgebied ligt nog over Mid- in-Dultschland. Ook over Scandinavië mt nog lichte vorst voor. Langs de Noor- Kust en over IJsland waait het krach- i uit het Westen. f Over 't algemeen steeg de temperatuur, latselijk daalde zll over de Britsche den en Duitschland. weersomstandigheden hedenochtend 8 üdr. Ipariis: Windrichting: windstil Wlnd- Ttii: Temperatuur: 11 gr. C. Alge- _Ke weerstoestand: nevel. Itolden (Croydon): resp. Z.. zwak. 3 er. Ï.Btnemende nevel. Berlijn: resp. windstil. 3 gr C. zwaar Indikt, goed weer. I MSrselller resp. n. matig. 10 gr. C.. be- luchttemperatuur. 5 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F), lil uur 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.) foogwatertijden te katwijk zee. Voor Zondag. pi. te 3 u. 22 min.: n.m. te 3 u. 45 min. Voor Maandag. la. te 4 u. 09 min.: n.m. te 4 u 35 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Zaterdag: 5.02 n.m. tot 6.27 v.m. Zondag: 5 uur n.m. tot 6.29 v.m. maans- op- en ondergang. I !1 Oct.: op: 17 u 02; onder: 8 u. 42. Nov.: op: 17 u. 55: onder: 10 uur. UIT HET VERRE OOSTEN. fotesten van China. - Vliegtuiggeschenk. Het departement van buitenlandsche pen der Nan king-regeering heeft drie fotesten tegelijk bij den Japanschen am- Kttadeur ingediend. Het eerste betreft de Japansche militaire Manoeuvres op Ohineesch grondgebied. i Zooals gemeld, hebben bedoelde manoeu vres dezer dagen in Noord-China plaats ge- pd. De Nanking-regeering wijst er Japan fat dit optreden van Japan een aan ging is van China's souvereine rechten i tevens een schending van het volken- tent. Overigens hebben Chlneesche bur gers door deze militaire oefeningen ern- Pllge schade geleden, terwijl ook overigens |Teel materieele schade is aangericht. Het tweede protest gaat tegen de hate- Jw en volkomen ongemotiveerde bewe ringen in de Japansche pers, naar aanlei ding van den moord op den gouverneur van p provincie Hoepei. Japansche autoriteiten dienen toe te ■2' aldus Nanklng-regeering, dat die ■«naë persfantasieën, die een beleediging |£taakt °°r ^ineesche volk, worden ge- Het derde protest betreft de gewelddadige ^zetting door Japanners van een Chi ppen huis in.de provincie Sjansi. H citeren is ln China de vijftigste verjaar- l^van maarschalk Tsjang Kal SJek ge- Itwm en meer dan 70 hoogstmoderne ge- lm.?, en bombardementsvliegtuigen vor- löl. Beschenk, dat het volk ter I,,®Ze,nheid hiervan aan de regeering heeft I "neeboden. aantal militaire vliegtuigen, waar- ItnMt totaal streng geheim gehouden lto«iVal eerlang zijn toegenomen met 100 I mUiu betaald uit een fonds van 10 I „JSa Chlneesche dollars, waartoe alle •i.-Utschappelijke klassen hebben bijge- dtagen. DANTZIG. Joden mishandeld. sSKf* de marltt te Neutelch. een I hebt»16 00 *let grondgebied van Danzie. IjviJfn nationaal-soclallsten Joodsche Joden n mishandeld. De winkels van de tl«lwerden eeolunderd De Dolltle trad '«Sen de nationaal-soclallsten op. Van de -acht dooden, welke om half een bij de ramp te Schiedam te betreu ren vielen, waren op dit oogenblik al leen de namen bekend van hoofdagent Hoek en het lid der hulpcolonne Nieuwenhuis. Zij hadden zich 11a de eerste ontploffing aan boord begeven. Waarschijnlijk zijn zij door de tweede ontploffing over boord geslingerd. Om twaalf uur verminderden de zware rookwolken. Men heeft zich toen aan boord gewaagd en geconstateerd, dat er nog 14 tanks gevuld zijn met olie, die gevaar loopen te ontploffen. Te twaalf uur 10 het schip was reeds weer verlaten verdikte de rook zich weer en men verwachtte ieder oogenblik een nieuwe explosie. Geweldige verwoesting. Het tankschip, dat een bemanning telde van 33 koppen, was, gelijk gemeld, eenige dagen geleden te Schiedam aangekomen voor een algemeene revisie en machine reparatie. Aan boord bevond zich dan ook sedert vanmorgen vroeg een groote reparatlepioeg van de werf Wilton, toen te ruim kwart over negen de eerste ontploffing in de bunkerruimte plaats vond. Een stuk van het achterdek werd wegge slagen en ln paniek vluchtten de aan boord aanwezigen bij eerste opwelling van boord. Spoedig herstelde men zich echter en keerde men aan boord terug om de schade op te nemen en de eerste hulp te ver- leenen. Reeds toen waren er verscheidene gewonden en waarschijnlijk reeds eenige dooden, zoodat groot alarm werd gemaakt en alle geneeskundige hulp uit de omgeving gerequlreerd werd, terwijl ook de brandweer van Schie dam, Deift en Rotterdam om assistentie werd verzocht. Bovendien begaf zich een groote hulp ploeg, bestaande uit arbeiders van de werf zelf aan boord, om het oprui- mlngswerk ter hand te nemen. Daardoor bevonden zich zeer vele personen aan boord van het Grleksche schip en was het niet goed na te gaan, wie daar aanwezig waren, toen te ong. 10 uur een tweede ontploffing volgde, die veel heviger dan de eerste was. Een regen van ijzer. Menschen. die zich aan boord bevonden en ongedeerd op den wal kwamen, vertel den ons naderhand, dat een regen van stukken ijzer rondom en bij hen neerdaal de. Het geheele dek ging omhoog, het ach terdek spleet open, de schoorsteen sloeg stuk en eenige luiken vlogen omhoog. Eenige tientallen nieuwe gewonden zag men hier en daar. verspreid op het dek en in de ruimen liggen. Een groote kraan op de kade tegenover het schip boog dubbel en het groote tand wiel ervan vloog ongeveer 500 meter ver weg over de loodsen heen het veld in. Stukken Ijzer sloegen door het dak In de keteiloods, doch veroorzaakten daar geluk kig geen persoonlijke ongevallen. Wie zich nog aan boord bevond en de beschikking had over zijn ledematen, ijlde van boord, waarbij gezegd moet worden, dat degenen, die gewonden in hun buurt zagen, niet van boord gingen dan nadat zij deze gewonden op de kade hadden kurnen dragen. Het werd duidelijk, dat nog meer ont ploffingen verwacht konden worden. Weliswaar is er een veiligheidscertifi caat, waaruit blijkt, dat het schip gas- vrij was, toen het in reparatie kwam, maar in de donkere tanks bevond zich nog een groote hoeveelheid stookolie, die waar schijnlijk tengevolge van de eerste ont ploffing gas is gaan vormen en verder ontploffingsgevaar opleverde. Hoe gaarne men ook aan boord een nader onderzoek naar slachtoffers had in gesteld. de veiligheid van de reddingsploeg gedoogde niet een nog langer verblijf aan boord toe te staan. Iedereen verliet dan ook het schip In de zekerheid, dat er nog slachtoffers aan boord waren, doch zelfs de kade en de naaste omgeving van de haven moesten ontruimd worden, omdat men niet kon voorzien, weiken omvang een volgende ontploffing zou hebben. Inderdaad volgde te ongeveer half elf een derde ontploffing, minder hevig dan de tweede, die bovendien geen persoonlijke ongelukken veroorzaakte, dank zij den rniruimingsmaatregel. Aimbulance-auto's reden af en aan en spoedig waren tal van autoriteiten ter plaatse, waaronder de leden van het parket te Rotterdam. Van alle kanten kwamen de angstige verwanten der werfarbeidefs om te vragen of man of zoon tot de slachtoffers be hoorde. De directie kon echter geen antwoord geven, daar zij zelf nog in het onzekere tastte. Groote ongerustheid heerschte bovendien ln de rijen van de Schiedamsche brandweer. Verscheidene leden daarvan bevonden zich voor hulpverleening aan boord, toen de tweede ontploffing geschiedde. Ver scheidene leden der Schiedamsche brand weer liepen kwetsuren en verwondingen op. De onder-commandant van der Plas moest gewond naar het ziekenhuis worden vervoerd Een brandwacht werd circa 10 meter omhoog geslingerd, doch kwam wonder bo ven wonder nabij een hekwerk terecht, waarin hij bleef hangen, zoodat hij nage noeg ongedeerd bleef. De hoofdbrandmeester Nieuwenhuizen bleek echter zoek. en sommigen beweerden, dat zij hem over boord hadden zien slaan, anderen, dat hij voor dood aan boord was achtergebleven. Blijkens de dikke zwarte rookkolom, die uit het achterschip opsteeg en steeds don kerder werd, moest er aan boord een felle brand woeden. Werkeloos moest men aanzien, hoe het schip aan de kade ee voortdurend gevaar voor de omgeving vormde en met angstige spanning wachtte men op nieuwe explo sies. Vrijwilligers naar het schip. Tegen 12 uur. toen de rookwolk Iets min der dicht werd, waardoor men hoopte, dat de brand in felheid was afgenomen, deed de directie een beroep op vrijwilligers, die bereid waren aan boord te gaan om de situatie op te nemen. Twee arbeiders, twee leden der Schie damsche brandweer, een lid van de E.H.B.O. cn een Roode Kruis-soldaat, tezamen dus 6 man, meldden zich en begaven zich aan boord. Na terugkomst spraken wij den jeugdigen bankwerker Dekkers, dje mee aan boord was geweest. Dekkers beschreef ons den chaos aan boofti. waar het geheele dek was openge spleten. evenals de geheele huid aan stuur boordzij. Hij had met zijn maat willen pro- beeren bij de ketels in de tanks te komen, doch de machinekamer stond in laaienden gloed en er was geen bijkomen aan. Door het geheele schin en in het bijzonder in de tanks zat echter een sterke trilling, als of al he_t ijzer vibreerde, waaruit kon wor den afgeleid dat er in de ruimen en in de tanks nog een groote spanning zit, die door de gasvorming. tengevolge van de hltte- cntwlkkeling, waarschijnlijk voortdurend grooter zal worden en dan tot nieuwe ex plosies 7.91 lelden. Aantal dooden veel hooger. De reddingsploeg rapporteerde bo vendien, dat zij aan boord van het schip op het dek hebben zien liggen vier in overalls gekleede personen, die zeer waarschijnlijk reeds dood waren. Daarmede zouden er dus 12 dooden zijn. Behalve deze vier personen heeft de ploeg ook gevonden het lijk van den heer Nieuwenhuizen, die vermist was. Het lichaam vertoonde ernstige verwondingen. Daar de rook op het schip intusschen weer dichter werd, moesten de dappere mannen, die zich aan boord van het schip hadden begeven, dit weer ver- 'aten. Zij rapporteeren verder, dat zij aan boord van het schip nog hebben waar genomen. dat de machinekamer geheel in brand staat. De brug is ingestort en IRAK. Een afgedwongen regeeringsyerklaring. Er heeft zich een vrij onbloedige staats greep voorgedaan, uitgeroerd door de mi litairen. Het is uitsluitend te danken aan. het feit, dat het kabinet-Hashiml onmid dellijk gehoor heeft gegeven aan den eisch om af te treden, dat het leger niet naar de hoofdstad is opgerukt. De troe pen waren te Quaraghan geconcentreerd, 110 K.M. ten noorden van Bagdad, voor de Jaarlijksche manoeuvres. Een ultimatum, dat door militaire vlieg tuigen boven de hoofdstad werd uitgewor pen, bevatte de waarschuwing aan het adres der regeering. dat het geduld van het leger ten einde was, wijl het kabinet voor eigen belangen en niet voor het al gemeen welzijn werkte. Het ultimatum was onderteekend door generaal Pekin Slnkebey, dlstricts-com- mandant Eenige uren, nadat dit ultimatum was gesteld, verschenen de vliegtuigen boven de stad, waar zij ditmaal als waarschu wing, vier bommen uitwierpen, welke in de omgeving der ministeries terecht kwa men. De aangerichte materieele schade is niet groot, maar een man werd ernstig gewond en een vijf en twintigtal andere personen liep lichtere kwetsuren op. Eenige uren na dezen luchtaanval trad de regeering af Qe nieuwe minister Hikmet Sulaiman heeft een proclamatie tot de bevolking ■gericht, waarin hij de menschen aan spoort, nu zij gelegenheid hebben gehad, hun vreugde te uiten over de regeerings- wijziglng, weer aan den arbeid te gaan. De winkels zijn nog gesloten, maar overi gens heeft de hoofdstad haar gewoon aan zien. Men verwacht, dat het nieuwe kabinet een soepeler politiek zal voeren en met name het militaire element een woord zal laten meespreken ln het bestuur des lands. In zekeren zin zal Irak misschien zelfs eerlang een militaire dictatuur hebben. De nieuwe regeering heeft reeds den wensch te kennen gegeven, de bestaande vriendschappelijke relaties met Engeland te handhaven en in weerwil van haar mili tair karakter koestert zij, meent men, geen agressieve bedoelingen Jegens eenig ander naburig volk. De nieuwe premier is 47 jaar oud. Hij heeft zijn opvoeding genoten te Stamboel en is vroeger reeds minister van justitie en van binnenlandsche zaken geweest. men vreest dat zich daaronder nog slachtoffers bevinden. Ook is het waar schijnlijk, dat zich nog vier of zes man op de stookplaats bevinden. Zij moeten dan als verloren worden be- schopwd. Tot dusver bedraagt het aantal ernstig gewonden tien a twaalf en het totaal aan tal gewonden 24. Hieronder zijn niet begre pen de veie personen, die op het terrein van de werf geholpen zijn zonder dat ver dere behandeling voor het oogenblik nood zakelijk was. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. ROCKMART. (Georgië, Ver. St.) 31 Oct. (ANP). Op eer. overweg ls een auto door een trein gegrepen en vernield. Zeven per sonen zijn hierbij om het leven gekomen. De strijd om Madrid. Een correspondent van Reuter meldde uit Madrid: Mêer dan 70 schoolkinderen, die aan het spelen waren in de straten van Getale zijn gedood en anderen gewond door bommen, geworpen uit rechtsche vliegtui gen. Deze hadden het vermoedelijk voor zien op de vrachtauto's, welke miliciens naar het Zuiden vervoerden. De correspon dent zag hoe ouders beproefden de ver minkte lichamen hunner kinderen te her kennen, die men op een vrachtauto had neergelegd De slachtoffers in de hoofdstad zelf schat men op 1525 en er moeten hon derden menschen gewond zijn. Een van de bommen trof een automobiel, waarin 9 In zittenden den dood vonden. De luchtaan val op Madrid werd uitgevoerd door twee vliegtuigen. Peguerinos, 'n dorpje in de bergen eenige kilometers ten Noordwesten van het Esco- rial, is thans door de rechtsche troepen ingenomen en dit succes heeft het hun mogelijk gemaakt het Escorial geheel te omsingelen. Bij het begin van den burger oorlog, zoo meldt een correspondent van de „Daily Telegraph", had de bevolking van Peguerinos een opstandige kolonne in het dorp gelokt. Een strijdmacht der regeering had zich verscholen in de bergen en kon de vijandige afdeeling ln de pan hakken. Het was als bestraffing van dit verraad der dorpsbewoners, dat de rechtsche troe pen Peguerinos in brand hebben gestoken. De bezetting van dit dorp heeft de front lijn der rechtsche troepen afgerond tot een halven cirkel ten Westen van Madrid en ce fronten van St. Rafael en Robledo met elkaar verbonden. In de actie van de regeeringstroepen bij Sesena hebben gisteren de nieuwe tanks een groote rol gespeeld. Hun kanonnen en mitrailleurs doodden of wondden een dui zendtal nationalisten. Generaal Queipo de Llano heeft in een radiorede een feilen aanval gedaan op de Sovjet-unie, welke volgens hem wapens le verde aan de regeeringstroepen. Het hoofdkwartier van generaal Franco ceelt tenslótte nog mede. dat de nationa listen zullen schieten pp; elk vliegtuig, dat niet tot de luchtmacht der rechtschen be hoort. Er zal geen rekening worden ge houden met de nationaliteit van het toe stel Iedere verantwoordelijkheid voor mo gelijke incidenten wordt bij voorbaat van de hand gewezen. Mededeelingen der regeering. Uit Valencia wordt vernomen, dat de legeeringstroepen op 2 KM. van Terull ge naderd zijn, tengevolge van een cavalerie- charge, onmiddellijk gevolgd door infan terie. Uit Giion wordt gemeld, dat de Asturi- sche mijnwerkers hun aanval op Oviedo voortzetten. Zij hebben succes in de wijk San Claudio en in de straten worden he vige gevechten geleverd. In het Noorden van de provincie Leon is Puerto Ventana genomen, waardoor het de regeering mogelijk wordt haar koionnes in A-+"-'ë ven voorraden te voorzien. BINNENLAND. GASDIEFSTAL TE KOUDEKERK. Het mocht de Rijks- en gemeentepoli tie te Koudekerk gelukken H. en v. L.. bei den uit Alphen a. d- Rijn te betrappen op gasdiefstal. Dit tweetal heeft met een ze keren d. V., eveneens te Alphen a. d. Rijn woonachtig sinds kort een inrichting tot het vervaardigen van isoleerband in de scheeomekerswerkplaats van v. B. in den Hondsdijk te Koudekerk. Het was de poli tie eenige dagen geleden opgevallen dat ^oor de verwarmingsinrichting door hem op handige wijze buiten den meter om gas werd betrokken, inplaats van het vol gens voorschrift laten maken van een ver warmingsinrichting voor de asphaltketel. Op deze wijze kon dus wel voordeelig ge fabriceerd worden, hetgeen echter va> korten duur is geweest. Het twéetal werd na verhoor op vrije voeten gesteld. Nog zal een keuring volgen wegens overtreding der Hinderwet, nl. het niet aanbrengen van een vuurhaard. en blijvend St. Nicolaas- geschenk is een goedé ioto of film. Onze jarenlange praktijk alsmede vakkennis opi bei derlei gebied zijn U een waarborg voor een uiferst verzorgde uitvoering. Film- en Fotowerken (Fa, M. BONGENAAR) Alléén gevestigd: NIEUWE RIJN 46 A/B 1477 .(Ihg'ez. Med.) A'DAM,- 31 Oct. Na de over het algemeen willige stem ming van gisteren gaf de markt heden'van een vrij sterke gereserveerdheid blijk. De koopdrang had plaats gemaakt voor een afwachtende houding waardoor- de beurs een kalm aspect verkreeg, hetgeen deels viel toe te schrijven aan het feit, dat Parijs en Londen heden gesloten blijven en Parijs bovendien ook Maandag. Niettemin bleef de ondertoon van de markt goed en viel van liquidaties niets te bespeuren, zoodat de koersen zich ruim schoots konden handhaven, en ln het ver dere verloop hier en daar ln opwaartsche richting gingen. Een uitzondering vormden aandeelen Philips die 5 pet. lager openden op 247 1/41/0. Het aanbod bleek echter goed te worden opgenomen en weldra trad een her stel in tot 250, terwijl het slot op 251'/,°/» was. De rubbermarkt blijft inmiddels de af deeling die het meest de aandacht trekt. Op de Londensche markt werd gisteren eveneens een levendige handel in rubber waarden gedreven en men verwacht op nieuw een vermindering der voorraden in het Vereenigd Koninkrijk. Ook in Wallstreet is een groeiende be langstelling voor deze fondsen te consta- teeren en aandeelen Intercontinental Rub ber waren vast, hetgeen zich hier ter beurze demonstreerde door een- open hoek in dit fonds, dat tot 3 1/8 opliep. Daarnaast waren Amsterdam Rubber v/eer eenige punten beter en werden ook de andere Rubbers iets hooger gewaar deerd, zij het dat de omzetten beperkter waren dan gisteren. Ook in de andere hoe ken ging het zeer kalm toe. Tabakken wa ren nauwelijks veranderd, H.V.A. wist zich slechts met moeite te handhaven, speci fieke Suikerfondsen waren goed prijshou dend A.K.U. was opnieuw vast gedispo neerd en Unilever bleef vrijwel op vorig peil. De Scheepvaartmarkt was opnieuw iets beter, met Scheepvaartunie op 81V=0/o. Koninklijke Olie bewoog zich om de 400 pCt., zonder veel fluctuaties. Amerikaan- sche oliepapieren waren verdeeld. Shell Union bleef goed op prijs. Van de andere Yankee Shares waren Utilities licht gevraagd. Anaconda Prijs houdend. Kennecot vast, Steel en Bethle hem luier, Sporen aangeboden en Kunst zijdewaarden hooger. De beleggingsmarkt was zoowel voor de vieren als voor de obli gaties met lage rente aan den vasten kant. Prolongatie 2 pCt. WISSELKOERSEN. Londen 9.03; Berlijn 74.30; Parijs 8.59; Brussel 31.20; Zwitserland 42.45; Kopenha gen 40 32'/;: Stockholm 46.57'/,; Oslo 45.40; New York 1.84 1/16. JONGETJE AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Het vierjarig zoontje van de familie Kaptein, dat gisteren in het algemeen zie kenhuis te Almelo moest worden opgeno men. omdal hij ernstige brandwonden had bekomen, is heden overleden. De toe stand van zijn tweejarig broertje is nog hoogst ernstig. De kinderen hadden in de kamer, waar zij speelden, een brandend peroleumtoestel omver getrokken. laat turkije wapentransporten de dardanellen passeeren? PARIJS, 31 Oct. (Reuter'anp). De Lon densche correspondent van „Le Matin" ver neemt, dat de Turksche regeering besloten heeft een strikt neutrale houding aan te nemen, voor het geval sovjet-Rutsische schepen met wapenzendingen voor de re geering te Madrid de Dardanellen zouden passeeren. LEIDEN, 30 October. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie per 100 stuks f. 0.501.10; Bloemkool I f. 1.506.90; Bloemkool II f. 1.50—4; Witte kooi f. 1—2.30; Roode kool f 1.104, Savoye kool 1.1104.10; Groene kool f.12.50: China kool f. 1.10; Rapen f. 1.101 60; Meloenen f. 36; Pieterselie f. 0.30—2.40; Prei f. 0.80—1.90; Radijs f. 1.30; Kropsalade f. 0.503.20:Selderie f. 0.30— 1.20; Bleekselderie f.59; Knolselderie f.2 —3; Wortelen f.24.90: Kroten per 100 kilo f. 11.50; Kroten gekookt f. 2—6; Snij- boonen f.1229; Stokboonen f.4053: Stamboonen f 4053; Witloof f. 222; Boeren kool f. 1.503: Postelein f.313; Spinazie f.313; Tomaten A f. 3.2011.60; B f.4—13; C f.3—8.40; CC f.2—4.60; Uien f. 1—2.50; Wortelen f. 1—2.70; SpruiCen I f.3—10; Spruiten II f. 1.50—5; And. f.2—3; Nero f. 7.10—8.60. LEIDERDORP, 30 October. Kippeneieren 5,80—6,20; Boter 68—78; Kaas 18—30; Kip pen 40—60; Hanen 5080: Konijnen 0.20— 1,90; Duiven 1012. LEIDEN, 2631 October. Turfmarkt Geen aanvoer. Lange turf 67. LEIDEN, 31 October Botermarkt Fa- brieksboter 1,504.40; Boerenboter 140 1.48. Handel matig. RIJNSBURG. 30 October. Bloemenveiling Witte asters 68; id. rood 46; Chrysan then bruin 1218; Blanche partout 1420; Louis d'or 1418; Goudvlinder 1020; Her- mina 1015; Normandië 8—12. alles per bos; Zinnia's 0,70—1,20; Groote Chrysan then Blanche partout 45: Rayonant 46; Puiling 38; Choco 56'/,; Rozen: Rosa landia 3240; Hadley 4044; Butterfly 36 40 per bos van 20. TOR AAR. 30 October. Soinazie f 1426; Andijvie f 8—13; Slavellen f.7; Witte Pronkb 3065 et.Postelein f4.20-=5 Breekpcen f 3; Uien f. 1.90; Sprultkool f. 5.70—8.90; Roode kool f. 1.40—3.20; Witte kool f 3.70; Savoye kool f. 1.80—4.80; Kro ten f. 0.90; Radijs f. 1.20; Selderv f. 0.30— 0.60; Groene kool 1.1.40—2.70; Peen f. 2—4; Prey f.4; Sla f. 0.50—2.10: Bloemkool f. 1.50 —9; Kas-Snijboonen f 1 80—2 80; Stek 1.1.20 —1 65; Druiven 13 cent; Boerekool 8 —16 cent. RIJNSBURG 30 October Groentenveiling Bloemkool I 4—7: id II 1 50—3 50' Gr. kool 1.502,10: Aardappelen 60—70; Wasch- peen 4050: Kroten 3040; Uien 11.10; Roode kool 1,101,50; Gele kool 11,30.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3