ifIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 31 October 1936 gemengd nieuws gevraagd UIT DE OMSTREKEN ^KtN/T EN lETICECN^j Berichten vorige oplage LUCHTVAART AANGEBODEN het wrak bij castricum. Gisteren niets gevonden. De pogingen om zekerheid te krijgen Ltr het wrak, dat vier mijl uit de kust Westen Castricum in zee is gesignaleerd, .met de kiel naar boven en dat derhalve tvaarlijk voor de scheepvaart zou zijn, tin nog niet opgegeven. Nadat de „Neeltje Jacoba". de te IJmul- uen gestationneerde motorreddingboot van L Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- laatschappij gisteren den geheelen dag jsschen IJmuiden en Camperduin de zee Cd afgezocht, en onverrichterzake huistoe Mest gaan. is besloten, dat deze reddlng- eot ook heden zee zou kiezen om het- rfltde gebied af te zoeken, terwijl de mo torreddingboot „Dorus Rijkers" van Den Jelder tot Camperduin naar het wrak zou fpeuren. Men heeft medewerking gekregen 'in den marinc-vliegdienst. waarvan renige watervliegtuigen uit het kamp „De gok' assistentie zullen verleenen bij het aizoeken van de zee. om, wanneer zii iets lontdekt hebben, daarvan aan de redding- ioten kennis te geven. aanrijding nabij bilthoven. Ilkstiiurder van een auto ernstig gewond. Gisteravond omstreeks half negen had |op den Soestd.weg te Bilthoven, even voor bij de Hazenbroeklaan, een aanrijding Jplaats tusschen twee auto's. Rechts van ■den weg stond een wagen geparkeerd. De [bestuurder van een uit Bilthoven komende auto, die met een flinke snelheid reed, [verkeerde in de veronderstelling, dat eerst bedoelde auto voor hem uitreed. Hij be- Imerkte echter te laat, dat dit motorrijtuig stilstond. Hij haalde snel naar links uit, Idoch met het rechterachtcrwlel greep hij loen stilstaanden wagen. Tengevolge hler- |van werd de wagen tegen de aan de andere :ijde van den weg staande boomen geslin gerd en draaide daarna een heelen slag lom. Een inzittende, die uit de aanrijdende lauto werd geslingerd, bekwam zoodanige Iverwondingen aan het gezicht, dat zijn 1 overbrenging naar de Rijksklinieken te |ïtrecht noodzakelijk bleek. De aanrijdende wagen werd ernstig be- schadigd o IYBACHTAUTO door trein gegrepen. schuur met varkens afgebrand. Tengevolge van het scheuren van een ge metselde oven ontstond gisteravond brand in de varkensschuur van den landbouwer M. S. aan den Rotterdamschen weg te Delft. De brandweer bestreed het vuur met drie stralen, maar kon niet verhinderen, dat de schuur geheel afbrandde Tien varkens kwamen in de vlammen om. wolhandkrab gevangen. Dezer dagen heeft een vlsscher in het DOlderwater. toebehoorende aan den polder Oostzaan. een voor de vischvangst zeer schadelijke wolhandkrab gevangen Het dipr is ter beschikking gesteld van „Artls" te Amsterdam. Op onbewaakten overweg bij Heerde. Gisteravond is op den onbewaakten loKlweg ten Noorden van Heerde, in den lwj ApeldoornZwolle een aanrijding lïKgevallen tusschen den motortrein, 1 welke om 18.15 van het station Heerde I rertrok in de richting Zwolle, en een Inchtauto, geladen met appelen, welke vstuurd werd door den groentehandelaar [G G. uit Wolvega. D» vrachtauto werd gegrepen en grooten- |deels vernield, terwijl het fruit, dat een aarde van 500 gulden vertegenwoordigde, Inaar alle kanten werd verspreid, zoodat het voor het grootste deel als verloren I moet worden beschouwd. De botsing was zóó hevig, dat de vracht auto op de buffers van den motortrein bleef hangen en over eenigen afstand werd meegesleurd. De trein, die spoedig tot stilstand kon worden gebracht, werd licht beschadigd. Na een kwartier oponthoud kon hij zijn weg vervolgen. De bestuurder van de vrachtauto en zijn lS-jarige zoon, die naast hem in de cabine fat, kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. De aanrijding ontstond doordat de be stuurder van de auto de lichten van den trein aanzag voor die van een achterop- rijdende auto en bijgevolg op den overweg doorreed. woonhuis ingestort. Het woonhuis van de familie van Herpen te Geffen. dat door den storm van de laat ste dagen ernstig had geleden, is plotseling ingestort. De bewoners slaagden er nog luist in te vluchten. Het meubilair is totaal vernield. o wielrijder door locomotief gegrepen. Te Emmen is gistermiddag wederom een ernstig ongeluk gebeurd op een onbewaak ten overweg, thans op dien aan de Bosch laan, op ongeveer honderd meter afstand van het station Emmen. Toen de trein, welke om 13.44 uur naar Zwolle vertrekt, den overweg naderde, pas seerde de jeugdige arbeider G. H. uit Em- mererfscheidenveen op de fiets, voorover gebogen over het stuur, waardoor hij den trein waarschijnlijk niet hoeft zien aan komen. Hij werd door de locomotief mee gesleurd en kwam daarna onder den trein terecht. Aangezien de trein nog niet op vollen gang was gekomen, gelukte het den machinist dezen spoedig tot stilstand te brengen. Teneinde het slachtoffer te be vrijden werd de locomotief losgekoppeld. De doktoren Samsom uit Emmenerfschei- denveen en de la Parra uit Emmen con stateerden. dat de ongelukkige vrij ern stige hoofdwonden, kneuzingen in den rug en een beenbreuk had bekomen. De man is per ziekenauto naar het Wilhel- minaziekenhuis te Assen overgebracht. De trein had ongeveer een half uur ver traging. o BUITENLANDSCH GEMENGD. treinongeluk eischt vier dooden. In Bosnië ls een trein van den spoor dijk gestort, doordat zich daarop hoopen sneeuw hadden gevormd. Vier leden van het treinpersoneel werden gedood, een vijfde liep zware verwondin gen op. o acht menschen vermoord. Te Galatz (Roemenië) hebben inbrekers een bakker met zijn heele gezin van in totaal vijf menschen cn bovendien nog drie knechts vermoord. Zij hebben de men schen met flesschen den schedel ingesla gen. De brandkast was opengebroken en leeggehaald. HILLEGOM. De bloembollenbeurs was door 193 personen bezocht. De handel was willig in gladiolen. KATWIJK AAN ZEE. Bij de herstemming voor notabei in de Herv. Gemeente zijn uitgebracht 468 stemmen, waarvan 4 blanco waren en één ongeldig. De heer J. M. Gerritsen verkreeg 190 st. en de heer P. van Rijn 273 st.. zoodat de laatste gekozen is. NOORDWIJK. gemeenteraad. Benoeming w.n. gemeente-ontvanger Gcldlecning a f. 175.000 Het bouwen in de Noordduinen. DOOR een zolderluik gevallen. De landbouwer D v. d Steege. uit de buurtschap Genne. gemeente Zwollerkerspel had, terwijl hij zijn buurman even assistentie verleende bii het werk. het ongeluk door een zolderluik te vallen. De man kwam zoo ongelukkig terecht dat hit met ernstige inwendige kwetsuren naar het Sophia- dekenhuis ls overgebracht, waar hli enkele uren later aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. Vad. HAARLEMMERMEER. Bezoek van minister Deckers aan Landbouwwinterschool. Gistermiddag bracht de minister van landbouw en visscherli Z.Ex mr. dr. L. N. Deckers, vergezeld van den heer Peeters. een bezoek aan de landbouwwinterschool te Hoofddorp. De minister werd ontvangen door den directeur der school ir. den Engelse, terwijl tevens aanwezig waren de voorzitter van het bestuur der school, de heer A. Bies heuvel uit Halfweg en de burgemeester van deze gemeente mr. A. Slob als voorzitter van de commissie van toezicht. Na bezichtiging der school, woonde da Minister de lessen b!1 welke werden gege ven door de leeraren dr. D. W. Zuiidam en A v d. Ploeg, waarna hli per auto naar Den Haag vertrok. De raad vergaderde. Afwezig de heer Alkemade. Onder de ingekomen stukken was" een schrijven over een lantaarn die gewenscht wordt aan de Beeklaan. Dit is al een oude kwestie en het ziet er nu wel naar uit dat deze zaak in orde komt. Eenigc leden koppelden de kwestie over een voetpad aan de Beeklaan hieraan vast, maar daar de meeningen hierover niet tot elkaar konden komen, zal dit voetpad nog wel toekomstmuziek blijven. De Chr. Be sturenbond vroeg en verkreeg f. 55 sub sidie voor een cursus in netten boeten en breien door werklooze visschers. Ged. St. wenschen weer een gecombineerde vleesch- keuringsdienst met omliggende gemeenten, waarvoor men echter weinig voelde. Bin nen drie maanden komt hierover 'n nader voorstel van B. en W. Verder kunnen Ged. Staten zich niet vereenigen met verschil lende huurprijzen van gemeentewoningen, naar gelang van omstandigheden van de huurders, zoodat ook dit punt nader onder de oogen zal moeten worden gezien. De be grooting schoolartsendienst 1937 vond geen bezwaar; er werd een subsidie van een halve cent per inwoner toegekend aan het Groene Kruis, voor subsidie in den door deze vereeniging uitgevcerden ontsmet- tingedienst De tuinbouwcursus 1936/'37 van het Patronaat verkreeg weer de gebruike lijke subsidie van ca. f. 50 p.j. en wel voor belde jaren dat deze cursus duurt. Oud- rechercheur Smit had minder geluk in zijn aanvrage om f. 800 voor betaling van ach terstallige premie van gezinspensioen; men ging daar niet op in. De hypotheekrente der woningen aan de Zandvoortschestraat, waarop de gemeente hypotheek heeft werd verlaagd van 5 op 4i/,lVo teneinde meer in overeenstemming te zijn met een voor dezen tijd normale rente. De heer Ike, secretaris der gemeente heeft ontslag genomen als w.n. gemeente ontvanger; hiervoor zouden B. en W. thans gaarne den heer N. van Zelm in de plaats gekozen zien, waarmede de raad zich op één na alg. st. vereenlgde. De nieuwe func tionaris legde direct de gebruikelijke eeden af; bovendien werd hij belast met de be trekking van w.n. kassier der gemeente bedrijven. Wijzigingen in de kampeerverordening zijn te Noordwijk een jaarlljksch terug- keerend verschijnsel en ook nu werd naar ■aanleiding van de opgedane ervaringen weer iets veranderd, terwijl wij tevens vernamen dat er volgend jaar opnieuw „aangepast" zal worden. Intusschen blijft het een zorgenkind der politie. Groenten- en fruithandelaars hebben hier veel last van concurrentie bulten de gemeente af komstig en zouden hier gaarne een stokje voor gestoken zien. De Minister ziet zulks echter niet graag, blijkens een algemeen rondgestuurd rondschrijven, zoodat de Leidsche en Rijnsburgsche venters voor verlies van afzetgebied te Noordwijk geen angst behoeven to hebben; voor f. 5.p. j. en op conditie dat hun luidruchtigheid eer. beetje ingehouden wordt, zullen zij niet geweerd worden. De onderwijswet is een moeilijke cn ingewikkelde materie. Twee schoolbesturen hadden verzocht om afkoop der verbruiksvergoeding voor hunne scho len. Eenige hadden geconstateerd dat m sommige gemeenten als voorwaarde gesteld werd, dat de scholen onder deze omstan digheden niet met hypotheek bezwaard zouden worden. In navolging van andere gemeenteraadsbeslissingen werd na discus sie ook hier dit voorbehoud vastgelegd. Daar men verschillende zaken nog te verrekenen heeft besloot de Raad een geld- leening aan te gaan groot f. 175.000.voor den tijd van 30 jaren rentende 4%, koers van uitgifte 99 'U met 1/4 afsluitprovisie. Na een geruime rustperiode kwam de uit breiding der gemeente weer eens ter tafel. In de Noordduinen willen eenige bouw ondernemers bouwen op het afgezande deel der voormalige Bevea-terreincn, hetgeen echter geen doorgang kan hebben, zoolang een uitbreidingsplan voor dit gedeelte niet is vastgelegd. Op voorstel van den heer Van der Wiel zal men eerst in geheime raadszitting over een en ander nog eens spreken. De heer Bulk betreurde een minlstrieele beschikking waardoor niet eerder kolenbonnen kunnen worden ver strekt, maar hieraan zal wel weinig te doen zijn. De heer de Monyé wees nog eens bij herhaling op groote haast van auto's op den Nieuwen Zeeweg en bepleitte krachda- dige maatregelen. De heer Schelvis vroeg naar arbeidscontracten voor gemeente ar beiders, welk onderwerp reeds lang in studie is. De voorzitter merkte echter op, dat het allen zonder arbeidscontract voor treffelijk gaat en dat hij den vrager, wei nig hoop kon geven op een spoedige af doening van dit onderwerp. De heer Wasse naar wees nog op de treurige bestrating van den lagen Duinwegboulevard, welke hier en daar geheel verdwenen is, maar helaas zijn geen gelden beschikbaar voor verbetering. Hierop ging de Raad over in geheime zitting. f. 11.708; firma Meyers, Oegstgeest, f. 11.400: Gebrs. Guyt, Katwijk aan Zee, f. 11.562; H. Oudenes. Alphen. f. 11.120; Bouter en Harteveld f. 10.900; fa. Bakels en Co., f. 10.821; fa. Groen en Bregman, Benthui zen, f. 10.767; fa. G. Splinter en Zn. f 10.360; fa. Jansen, Voorschoten, f. 10.322. De gunning werd aangehouden. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. BUITENLAND. de concerten der mij. voor toonkunst. De data der gewone concerten van de Maatschappij voor Toonkunst zlin thans vastgesteld als volgt: Donderdag 19 November 1936: Ethel Bartlett en Rae Robertson (pianisten); Vrijdag 22 Januari 1937: Harptrio Rosa Spier (Rosa Spier, harp; Denayer. altviool; Barwasser. fluit)Donderdag 18 Maart 1937: Het Ned. Kamerorkest o .1. v Otto Glastra van Loon: solist. Jaap Stotljn. hobo Voorts zal de Maatschappii in Februari 1937 een buitengewoon concert geven; dit zal zlin een Sonatenavond. waarvoor geën gageerd zlin Adolphe Poth (viool) en Hans Franco Mendes (Diano) De gewone con certen zullen plaats vinden in den Le:d- schcn Schouwburg, het buitengewone con cert in de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal. o tijdschriften. De Toeristenkampioen, De .Toeristenkampioen" van deze week geeft allereerst nadere bijzonderheden over den Stertocht naar de Moerdijkbrug; „Toeriste" schrijft over de conductrices in Nederland en Jac. Gazenbeek breekt een lans voor wintertoerisme. Als.... men thans zijn kampmateriaal wil opbergen, dan geeft Ton Koot daarvoor eenige goede wenken. Een zeer actueele bijdrage gaf mej. Bresier in haar „Najaarssymphonie", een impressie van stormtij in den Bies- bosch, en mej. A. J. Claus vertelt iets van den gulden herfst, een landspel, opgevoerd in Nijbroek. De regeeringswisseling op Rottumeroog, waar de oude voogd Toxopeüs zijn plaats Inruimde voor zijn zoon. gaf F. Koster aan leiding, over dit eiland een Interessant artikel te schrijven. Het wederkeeren van de rubriek boek bespreking toont, dat ook de „Toeristen- kampioen" zich weer gaat Instellen op de lange winteravonden. De troonrede van koning Edward. LONDEN, 30 October (Reuter). In zijn rede ter gelegenheid van de voortzetting der zittingen van het Parlement, verklaar de koning Edward o.a. het volgende; „Voor de eerste maal richt lk thans als souverein het woord tot u. Mijn betrek kingen tot het buitenland blijven van vriendschappelijken aard. Mijn vaste hoop is, dat het Britsch-ECTptische bondgenoot schapsverdrag een nieuw tijdperk zal in luiden, waarin de Britsch-Egyptische sa menwerking zal worden verstevigd. Het ge lukkige resultaat van de Dardanellen-con- ferentie heeft een mooi voorbeeld gegeven voor de toekomst. Mijn regeering, die vast verknocht blijft aan de beginselen van het Volkenbondspact. heeft reeds haar stand punt medegedeeld ten aanzien van de wijze, waarop de toepassing er van zou kunnen worden verbeterd. De onderhan delingen omtrent een Locarno-pact worden voortgezet. Met ongerustheid volg ik de gebeurtenis sen in Spanje. Mijn regeering heeft geen moeite gespaard om de menschlievende pogingen, het lijden van het Spaansche volk te verlichten, aan te moedigen. Door den nood, die het gevolg is van deze onlusten, te verlichten handelt mijn vloot in overeenstemming met hooge tradities. Het is voortdurend de politiek mijner re geering geweest, te trachten, den ongeluk- kigen strijd te localiseeren, en te dien einde heeft zij haar steun gegeven aan het ini tiatief der Fransche regeering tot het slui ten van een non-lnterventie-accoord, en zal zij krachtig medewerken aan de onderhandelingen en aan de toepassing van het accoord. Ik hoop, dat de monetaire maatregelen, die kortgeleden door de Fransche en andere regeeringen genomen zijn, den weg zullen eflenen voor een nieuwe verbetering in het internationaal handelsverkeer. Ik dank u voor de maatregelen, genomen tot handhaving van de eer en de waardig heid van de Kroon. De hoognoodige maatregelen tot verbete ring en versterking der defensiemlddelen zijn met kracht voortgezet. Ik verheug mij over de nieuwe opleving in den handel en de vermindering van het aantal werkloozen in het loopende jaar. De rede behandelt vervolgens maatrege len van socialen en binnenlandschen aard. Overeenkomstig het gebruik is deze rede voorgelezen door de Koninklijke Commis sie, doch bij de opening van de nieuwe parlementszitting zal zij door den koning zelf worden voorgelezen. Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag opgenomen. STADSNIEUWS. AANBESTEDING. De architect, de heer Jan Stigter, heeft hedenmiddag namens zijn opdrachtgever het Leidsch Juweliersbedrijf van den heer Ant. Brinks aanbesteed, het afbreken van perceel Breestraat 114 c, te Leiden en het bouwen van een winkel-woonhuis, aldaar. Er was als volgt ingeschreven: firma Ver hoeven f. 14.500; D. C. Kins, Langeraar, f. 13.760: A. Voordauw, Zoeterwoude. f 13.519 fa. Hoogstraaten, Oegstgeest, f. 13.457; Jac. van Riet f. 12.555; Hennipman, Leiderdorp, f. 12.499; M. Kool, Warmond, f. 12.345: P. Verstraaten f. 12.300; fa. Langeveld, f. 12.221 Th. Barthen f. 12.144; W. P. Boers, Hazers- woude. f. 12.124; de Later, Oegstgeest, f. 11.995; C. Koppe, Alphen, f. 11.890; J. de Wit, Leiderdorp, f. 11.7.50; K. Burgy, Mollison's geslaagde Oceaanvlucht. Bij zijn aankomst op Croydon werd Mol- lison In uitgeputten toestand uit zijn machine geheschen. Hij leunde zwaar op den vleugel van het toestel, toen hij de gebruikelijke vragen van de douane-beambte beantwoordde, waarop hij waggelend zijn weg zocht dooi de menigte, die „good old Jim" schreeuwde. Mollison deelde nog mede, dat hij in tien uur van kust tot kust was gevlogen. Mid den op den Oceaan had hij een uur lang in een cirkel gevlogen, om te trachten het ijs, dat zich op de vleugels had afgezet, kwijt te raken. Naar hij voorts mededeelde, zal hij mis schien binnen een dag verder vliegen naar Kaapstad. Ik ben. zoo zeide de vlieger overigens nog, drommels vermoeid, en het eenige wat ik wil, ls een whiskey-soda en rust. Hij weigerde over zijn vrouw te spreken. Mollison heeft meestentijds op een hoog te van 5000 meter gevlogen. Voor het ver trek van New Foundland verklaarde hij zich hoogst zenuwachtig te voelen, „alleen omdat de weerprofeten zoo pessimistisch waren". Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. HUISORGEL te koop gevraagd, lief6t Am. fabrikaat, 3 A 4 spel. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 625 k. skelet Ter overname gevraagd een compleet stel botten, tan het menschelljk skelet leist van medicus. Brie- v_en E. W. BUENINCK. r£ d Heydcnstr. 5, "en Haag, Tel. 119687. schrijfmachine ^Duplicator te koop ge daagd. Event, defect. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 768 k. auto Zakenman vraagt van par ticulier, auto voor pl.ro. 3 weken, tegen billijken prijs Brieven Bur. v. d. Blaa onder No. 876 k. boekhouden 119 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O." ..Federatie" (Mer- curlus) ..Vereeniging van Leeraren Condities f. 5.- S. mnd. per wekel. lesuur. A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15 (Kerkplein) Lelden, Tel. 2811. Inrich ten. bijhouden, controlee ren. adviezen. motor Gevraagd een motor van 220 volt voor woschmachl- ne te rullen met zelfde mo tor 120 volt. P. BOSMAN. Voorstraat 30, Katwijk a/d. Ryn. Film v. Huisbioscoop Smalfilm 9V£ m.m., ook Inruilen Normaalfilm a 1 ct. per meter. Kinderfilm vanaf 25 ct. Nog eenige beste apparaten te koop. Adres: Molensteeg 3a. Pectoral Hoestsiroop bij Griep, vanaf i. 0.45 per flacon. Drogisterij E. DE JONGH Nieuwe Ryn 53. Tel. 2593 auto Te koop gevraagd kl. auto. D.K.W. of derg. Brieven m. opgaaf waar en welke prUs Bur. van dit Blad on der No. 1070 k. piano gevraagd uitste le piano. Opgave prijs cn kleur. ondplevn Bur- v- d- Blad onder No. 756 k. orgel en piano een*' ]l!recnlf?lng contant JoC an^° "deur, reglsternamcn Vaste Waschtafels Een 2-pers. en een of twee 1-pers. vaste waschtafels te koop govraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 988 k. uw adres voor betere 2de handsch heerenkleeding. als winter jassen. Jekkers, costumes, regenjassen enz. Uitslui tend 2de h.. chcm. ger., ls alleen JAN J. SLOOS, Stil- le Rijn 11. Lelden. Ver- huur-inrichting gelegenh.- kleedlng. snoekwater Gevraagd snoekwater met prijsopgave. Omgeving Lei den. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 962 k. Pectoral Hoestsiroop bU hoest, vanaf f. 0.45 per flacon. Drogisterij G. J. BIK. Doezastraat 4, Telef. 339. ziekenwagens Rol-, draag- been- en ge makstoelen! Bedden met, closot en op wielen. wy maken alles voor zieken en Invaliden. J. SIEPKES. Apeldoorn- schelaan 228, Tel. 392451. Haag. WINTERJASSEN Aangebodenpracht sor- teerlng winterjassen, Jek kers en demi's (zeer nieu we modellen) voor lagen pr\Js. Costuums. Jas en ves ten. alle soorten pantalons enz. Alléén CORN. VAN VALDEREN. Oude Ryn 170 Verhuurlnrichtlng van ge- legenhcldscostuums. ontevreden over uw rijwielreparateur? daar zUn werk niet af ls, steeds opnieuw onkosten. Gaat naar ALT die heeft de best geoutilleerde werkplaats te Lelden en de meeste erva ring. lage prijzen, geen te rugkomende kosten. Pro beert u het eens, vraagt eens prijs. Mare 112. Tandem - Heerenrijw. Tandem te koop aangebo den, zoo goed als nieuw met S.A. trommelremmen enz., tegen elk aann. bod. Tevens heerenrywiel met terugtrapnaaf. koopje 12.50 Geversstraat 10, Tel. 3667 Oegstgeest. Pectoral Hoestsiroop bij alle vormen van ver koudheid, vanaf f. 0.45 per flacon Drogisterij M. J. SCXIRIER „De Hooge Woord" Hoo- gewoerd 166, Tel. 1457. auto-afbraak Planken, deuren, binten, tegels, straatkelen, steenen hekwerk. Vrachtwagen T- model Raam- en deurko zijnen. ijzeren gootsteenen enz. G. P. v. d. DRIFT, Aannemer van sloopwerk, Maredljk 157. katertje Cypersch katertje gevr. moet Jong en zindelijk zijn Aanbieding event, tegen vergoeding Ryn- en Schie- kade 38. jonge hennen! beginnen te leggen, prima afstamming. kerngezond. Keur uit 200 stuks waar van 20 dleproode Islanders Pryzen zeer billijk GROENEVELD's Electr. Broederlj. v. d. Valk Bou- manweg 26a. over Span- Jaardsbnig. Lage Rijndijk. Telef. 2590. „Eggsmcal" Ochtendvoer. deuren en triplex Kamer- kast-, glas-, schuif-, keuken- en voor deuren!! Elzen, Berken, Oregon-pine, Beuken. Oukumé, eiken triplex, multiplex. Duizenden pla ten voorraad! Vraagt prijs opgaaf! Goedkooper dan ..DE HOUTWERF" bestaat niet!! N. Rijn. hoek Uiter stegracht. Telef. 1176. Pectoral Hoestsiroop bij Kinkhoest, vanaf f0.15 pei flacon. Drogisterij NOLET Morschweg 5, Telef. 2932. Piano, Haard, Kleed Pracht Duitscho kruissna- rlge plano f. 95; mooie ln- slulthaard f. 29.50; groot gespijkerd kleed f.35; vul kachel f4.5C; 2-pers. eiken ledikant met kapokmatras sen f.22; gasfornuis £19.50. Heerengracht 25 Naaim., Haard, Gasf. Fonkelnieuw Slngertrap- naalmach. f. 65; Jaarsma- haard f. 32.50. Küppers- busch gasforn. prima f. 29; Fongers heerenrijw. met lamp. kort bereden, f. 25; handnaalmach f. 25; En- gelsch damesrijwiel f. 29. Thorbeckestraat 48. zij straat Zoeterw. Singel. WIELRIJDERS Uw speciaal adres op rij wielgebied ls en blijft: RMwlel- en Accordeon han del .Minerva", Haarlem merstraat 77. Prijzen noe men heeft geen zin. daar kwaliteit beslist. Overtuigt u eens! Racerijwielen f. 15, f.23, f.33. f. 13 RIJWIELEN f. 15 Uitmuntende heerenflets met lantaarn f. 13. Dames fiets f.15. RS rijwielen, lantaarns, banden, wlnter- artlkelen. gereedschappen, ijzerwaren. Groote voorraad oude prijzen. Repareeren. Inruilen. Fa. DUSOSWA Leven- daal 93. Ougerlcht 1907. Telef 2837. waarschuwing! Wij repareeren pathéfoons vakkundig en spoedig! Zweedsche veeren f 1Mooie platen 10 ct. Pathéfoons spotorys! Oudst en be kendst adres W. GRÖNLOH Burgsteeg 9. Wij geven hoo ge waarde voor pathéfoons en platen. naaimachines! The Reliance f39.50. Bren- nabor f. 42, Sveda f52.50. Minerva f. 55.Hald en Neu f.59.— Grltzner f.65. Naaitafels vanaf f. 87.60. Reparatie aan alle merken van naaimachines. Vanouds voorh. WEST DORP Co.. Morschstr. 41 accordeons Orlg. Ital. Peruplnt plano- accordeons vanaf f. 136. Enorme sorteering Stradi vari. ScAndalll. Slla en Hohner accordeons. Ge bruikte 3-ryers f.39 en f. 45.ALs nieuwe Scan- dalll (Belg. basllgging) f. 125 Accord eonhnndel „Mlnerva", HaarLstr. 77. herdershond Te koop, zeer mooie her dershond. oud 1 Jaar. moet weg wegens plaatsgebrek. Prys zeer billijk Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1007k. 4 c. BOLKNAK 4 c. Da sigaar waar over ge sproken wordt. „Galas" Bolknak voor slechts 4 ct. Beter rooken voor minder geld! M. WOLTERS. N. Ryn 2. Tel. 2033 Doezastraat 32, Telef. 2941. Janvossenst. GG SPORTTERREIN Te huur: sportterrein achter Pomona of Wasse- naarscheweg. Lelden. J. A. VAN DER MET. Rynsburg Pathéfoon - Radio N.S.F. Radiotoestel f 17.50. Prima toestel voor anode- blok f. 12.50. Mooie pathé foons f. 6.50 en f. 3.50. Mooie platen vanaf 10 ct., ruilen 5 ct. Luidsprekers. Motoren, veeren. reparaties alles goed en spotgoedkoop Janvoseenst. 41. Lelden. Ford cn Chcvrol. accu's gegarandeerd 85 ampère uur f. 13.50. U kunt meer betalen doch niemand ls ln staat betere te leveren. Honderden tevreden ge bruikers ^nrtij zware pak kisten te koop. ALT. Mare 112, KACHEL Te koop aangeboden, een groene emallle kachel zon der gebreken, met pyp en plaat To bevragen: Driftstraat 29a. echte pijptabak Stelt u prijs op echte Pijptabak, ziet dan onze etalage De „Tabakshoek". Doezastraat 32. Ouderwet- scho Pyptabek vanaf 7 ct. Tabakfabriek M. WOLTERS N. Rijn 3 Telef 2033. Doe zastraat 32, Telef. 2941 Janvossensteeg 63. goedkoopst timmerhout! Vloer-, kraal- sponnlng-, rabatdelen. bin ten baddings. 3 x 4. 2 x 3. latten enz. enorme voor raad! Allo maten! Tevens machinale schaaf en zagery Vraagt prysopgaaf. Goed kooper dan „DE HOUT- WERF" bestaat nletll N. Ryn. hoek Uiterstegracht ESPERANTO ALI VELDMAN. Gcdlpl. Esp. lerares leidt or v<?or diploma's A en B. Prlvé- en clubles Mond. inlich tingen Dlnsdagav. 1921 uur, verder schriftelijk. Adres: Jan v. Goyenkade 24 ladenkastje! Gedeelten van mooie In boedel. waarbij antiek mo del ladenkastje, schryfbu- reau, stoelen, tafels, snie- gels. kasten, ledikanten, nachtkastjes, enz. Kroon- mangel, kachels, fornuizen, zonder gebreken. Van ouds A. J HARTWIJK, Burcht- steeg No. 4. wij verzorgen vakkundig uw kleeding. Keeren, modelleeren. repa reeren. ontvlekken opper sen, enz van heeren- en da meskleed ing. Vraagt ons- advies. Lage prijsbereke ning Kiee'makery v. d. HORST Sr.. Korevaarstr 3. Telef. 2137. Het van ouds bekend.) adres. witte kool voor inmaak en winterpeen voor hutspot Te bevr. bU: G. BARNHOORN. ..Welge legen". Valkenburg Z.H. 37 HEEFT U schoenreparatlo en wilt u dat vakkundig, prima en goedkoop laten repareeren? Dan naar: H. J. KRAMERS Korevaarstraat 17. WIJ lijmen, naaien, pennen en spykeren. LEDER en rubber enz., koopt u bij ons prima en goedkoop Ook voor sportartikelen naar: H. J KRAMERS. Kore- vaarstraat 17. NAAIMACHINE Pracht rlngspoel naaima chine. zeer weinig gebruikt, te koop tegen uiterst la gen pry met garantie. Nieuwe Rijn 106. NAAIMACHINES Zeer goede machine's f8 en f. 9. Singer machine f. 17.50. Grltzner machino f - 16.Voor uw repara ties T'raa<r ons eerst prijs, wij zijn in allea 't gopd- l^oopst. Alle 'everantles en renaratlei onder garantie. G. LANGEZAAL. Hooge- woerd 28 a. Tel. 110. MEUBELEN Oud-Holl. stoelen f. 4.50. Damesfauteuils, effen plu che beklecding f. 11.50. Engelscbo haardbnnV.Jes f. 5.75: groote oud-Holl. Bijzettafelr.les f 5.75. Eiken open boekenkasten i. 17.75 Orr'-T-Tol1 pji'cn tbe'-'e- ten f. 17.50. Speciaal adr°s: Zonneveldstraat 1, bij Politiebureau. 34

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15