f/rie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 October 1936 Zesde Blad No. 23497 RIJK AAN VITAMINEN [JIT DE OMSTREKEN BLUE BAND BB1Q-C anger. Med.) BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. jtrouwd: Frans Spruitenburg. 30 laar rünna Cornelia de Vri). 24 jaar. HAARLEMMERMEER. Uitvoering der H. O. V. i Hoofddorpsche Orkestvereenlglng gaf fde Landbouw, onder leiding van den In directeur den heer J. H. Pooters, een 'dgeslaagde uitvoering. De voorzitter, de ier°Jelsma, bracht namens de vereeni- i een woord van dank aan mevr. Rezel- |m voor al haar moeite en zorgen in ver- Ind met den gehouden Bazaar, waarvan L opbrengst niet was tegengevallen en aan i beer Blomhoff, den bekwamen pianist, tot veler teleurstelling de gemeente ut verlaten, voor de door hem bewezen [ede diensten. Belden werd het eere-Ud- laatschap der vereeniging aangeboden. £tmet de overhandiging van een beker tt inscriptie gepaard ging. De dames idden een bloemenhulde in ontvangst te -Émen. |Het programma werd verdienstelijk ten Ihoore gebracht. GEMEENTERAAD. jstallalie raadslid Bakker Vragen raadslid van Dclden Nieuwe vuilnisbergplaate. lik Raad vergaderde. jHet nieuwbenoemde raadslid de heer G. litter werd geïnstalleerd als opvolger van n heer Kistemaker en door den voorzit- hartelijk toegesproken. |0p vragen van den heer Delden ant- oorie de voorz. dat er volgens B. en W. ko.vden is bij den Min. op verandering in Jïr'imregellng aan te dringen en dat het Ezrls den loop der dingen even rustig af luchten, temeer omdat B. en W. weten t de besturen van de groote arbeiderg- anisaties en die var. de groote gemeen- de onwlkkeling van deze zaak rtauw- ittend volgen en voortdurend op dit punt intact onderhouden met de rijksorganen. i leden van de vaste raadscommisslën „rden benoemd voor de financiën: de teren P. W. Blom, G. C. van Arendonk, [8- Thomson, P. J. Joore en S. van Wijk; r het grondbedrijf en openbare werken, It heeren H. v. d. Ban, J. Blemond, J. W. J. G. Randsdorp en J. Troost; voor Ifa woningbouw, de heeren F. H. Bos, L. 7. Baas, J. Meijer, T. Otte en mevr. Onos- Jnstapelvoor het gasbedrijf, de heeren H. Bos, G. Bakker, J. v. d. Helder. P. J. »re en A. S. Thomson; voor het georga- iseerd overleg de heeren H. v. d. Ban, L. Faas, J. W. Bras, J. G. Ransdorp en J. roost. [Herbenoemd werden tot leden van het 7. A. de heeren H. v. d. Ban, Th. Bisschop, Kempenaar en G. v. d. Oord, Benoemd werd tot bestuurslid der bur- ster-Slob-stichting, in de vacature ds. Smilde, de heer R. Thomas te teaw-Vennep. Goedgekeurd werd een voorstel tot onbe- mbaarverklaring van twee aan den lofdweg en drie aan den Spaarnwouder- staande arbeiderswoningen. 1 gemeenterekening over 1935 werd corloopig vastgesteld. [Goedgekeurd werd een voorstel in zake ft aangaan van kasgeldleeningen ten pte van den dienst 1931. in het dorp Zwanenbaurg nieuw- igelegde zijweg van de Marialaan werd [ingeduid met den naam: „Matthijs Fercklaan". [Vastgesteld werd een verordening, hou- mde aanwijzing van de ambten en be- bWcingen in dienst van de gemeente, - met uitsluiting van andere gega- slechts kunnen worden vervuld foor z.g, capitulanten. [Goedgekeurd werden aanvragen van ptsvoorschotten krachtens de landarbei- jerswet ten behoeve van J. H. de Boer, IJ. Vjiper. p. Spaargaren, Jan Spaargaren en 1 I Oor. Hierna kwam aan de orde een voorstel nadere vaststelling van een verorde- regelende de rangen, het aantal, de jamenstelllng, de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging der gemeente-poli- R in verband met de van hoogerhand psUpuieerde bepalingen. I Oe burgemeester zeide, dat het eenige foldoening schenkt, dat de jaarwedde van fen inspecteur slechts f. 200 lager is dan ,p 'aad had bepaald, maar dat het heel «rdrietig is dat de jaarwedden van de «pnwoordlge gemeenteveldwachters, voor *>e de raad f. 1850—f. 2250 had bepaald, nu "t f. 1400—f. 1800 zijn teruggebracht. Het is een verbetering niet alleen voor Hoofddorp en Nieuw-Vennep, maar ook V01 Zwanenburg en Badhoevedorp dat Agenten zullen kunnen worden aan- in fJ °P hoofdbureau een jooojdagent zal kunnen worden benoemd, urpr discussie werd o.m. bepaald dat de toelage voor leder kind beneden "en leeftijd van 16 jaar zal zijn f. 60 vanaf biiq rste kind; de toelage voor wonlng- fciiïï? wordt gegeven voor zoover deze een llaee r van f' 5 overschrijdt en de toe- lwnrrft,021 llet gebruik van een motorrijwiel l »,h 7 nepaald op f100de verordening I yd daarna vastgesteld. IV ïnVe u and met voorstel van B. en eérd k een n'euwe vuilnisbergplaats. I meent °'en cen gedeelte van het ge- I Nieivn grondbezit, gelegen langs den bestem rktocht en Vijfhuizertocht te Iiiisberei611 e11 'n rtoli'en voor vuil- I "Plaats behoudens goedkeuring van den minister van sociale zaken de daarvoor benoodigde grondwerken te doen verrichten bij wijze van werkverschaffing en een rijbrug te doen bouwen vanaf den Vijfhuizerweg tot bovenomschreven terrein met een verhard toegangspad en het daar voor benoodigde crediet toe te staan. Burgerlijke stand. Geboren: Annie, D. van A. van der Ploeg en A. Huijser Nlcolaas Albertus, Z. van N J. van Bentem en W. C. Blokker Alida Jenneke, D. van S. C. v. d. Stelt en H. Gul- demeester Gerrit, Z. van J. de Moor en K. C. Visser Jan, Z. van H. van Gronin gen en E. Kolijn Nelly, D. van W. van Aalderen en M Kettner Gerardus Adria- nus, Z. van A. C. van Bentem en A. P. Aikemade. Ondertrouwd: Bastlaan van der Peet 43 j. en Maria Vermeeren 30 j. Marinus Reijnhout 26 j. en Johanna Nieuwdorp 23], Hendrlkus P. Bakker 32 j. en Johanna P. Reekers 22 j. Gehuwd: Petrus van Roode 30 j. en Maria C. H. Lamboo 27 j. Rudolphus Th. Hoo- geboom 23 J. en Aafje Stroomcr 24 i. Gerardus van Es 36 j. en Geertruida M. v. Steijn 25 j. Cornells W. Roest 41 j. en Willemina E. M. Loogman 31 j. Overleden: Pietertje Voor de Wind 41 j., geh. met D. J. de Vlieger Dirkje Sappee 21 j geh met C. van der Lult Jannigje Fokker 96 jwed. van B. van Andel Jan Dol 24 j., ongehuwd Geertruida Catha- rina van Saaza 10 j., geh. met N. Laan Jaantje Marina 8 dagen, D. van G. Vork en N. de Vries Jan Stubbe 1 maand. Z. van A. Stubbe en T. Spaargaren Maria Hoff 52 j„ geh. met G Bronkhorst Jen neke van Roosmalen 74 J., wed. van J. Roubos. In de door den kring Vijfhuizen van de afd. Haarlemmermeer van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis" ln de openbare school aldaar onder leiding van den heer J. C. Gehrels gehouden vergadering, werd om trent den toestand der vereeniging mede gedeeld, dat het leden-tal eenigszlns ach teruit was gedaan. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. J. L. Dieben en J. C. Gehrels, terwijl in de vacatures ontstaan door het vertrek van mevr. Van der Heide en mevr. Metz. werden fienoemd mevr. Nannlnga, en mevr. Verdonk. De heer &ehrels werd Her kozen tot lid van het afdeellngsbestuur. HILLEGOM. Verkooping. De villa „Jonva" aan de Haarlemmer straat 12a alhier Is ten overstaan van notaris D. Lodder bij afslag verkocht. Het perc. stond in hoogste bod op f. 8.300 en is voor f. 8.500 gemijnd door den heer J. D. Philippo q.q., aan wlen het is toegewezen. De ver. kindervoeding „Warm middag maal voor alle gezindten" gevoelt zich verplicht, gezien de noodzaak en de resul taten ln den voorgaanden winter, haar werk te hervatten. De Commissie doet een beroep op alle ingezetenen om steun in den vorm van geld of natura zooals giften als aardappelen, wortelen, rijst, vleesch, vet, melk, boter, suiker, enz. en alle soor ten groenten. Men kan deze bezorgen aan Huize St. Joseph Mariastraat of zich laten hooren per telefoon nr 5571 dan wel per briefje of boodschap bij het Secretariaat Hoofdstraat 4. Dan wordt het gaarne thuis afgehaald. Het giro-nummer is 142668. KATWIJK. GEMEENTERAAD. De badhotel-terrein-kwestie - Verbetering verbindingsweg Zeeweg en Secretaris Varkevisserstraat. De raad dezer gemeente kwam gister avond onder voorzitterschap van mr. W. J. Woldringh van der Hoop in openbare ver gadering bijeen. Na opening mei gebed werden de notulen onveranderd vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken werden door den voor zitter voorgelezen. In de commissie van toezicht op L. O. werden benoemd ds- Rutgers en de heer L. v. d. Zwan, beiden aftredend. Op voorstel van B. en W. werden aan de heeren C. van Klaveren, J. C. Lammerse en J. v. d. Mey eenige kleine perceelen teelland voor het tijdvak van 1 Jan- a.s. tot 1 Jan. 1940 verhuurd. Van het bestuur der Herv. Scholen was een verzoek Ingekomen om gelden be schikbaar te stellen tot aanschaffing van leermiddelen in verband met de stijging van het aantal leerlingen, wijziging van de klasse-indeeling en invoering van het vak handenarbeid. Z. h. st. besloot de raad dit verzoek in te willigen. Behoudens goedkeuring van den minis ter is door B. en W. besloten tot oprich ting van een centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Als deelnemers ko men werkloozen van 16 tot 24 jaar wor den opgenomen. Op deze bepaling kunnen uitzonderingen worden gemaakt- B. en W. verzochten den raad machtiging te ver- lcenen om voor dit doel voor den tijd van 3 jaar een loods te huren van den heer N. Parlevliet, voor f.5.per week. Eenige verbeteringen, die zullen moeten worden aangebracht zullen door de werkloozen worden uitgevoerd. De heer Parlevliet heeft zich bereid verklaard in deze kosten f. 150 Dit te dragen. Goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. werd besloten van den heer C. Aanhanen een stuk grond over te nemen aan den Wassenaarschen weg, benoodigd voor trottoiraanleg- Enkele belastingreclames werden con form de adviezen goedgekeurd. De rekeningen van het gas-, water- en electriclteitsbedrijf werden voorloopig vastgesteld. De eindcijfers der balansen zijn resp. f. 250.241.41, f. 80.813.45 en f. 165.341 22. De gasprijsverlaging benadert een bedrag van f. 17.000. Vervolgens verzochten B. en W. den raad hen te willen machtigen een plan voor te bereiden, tot wijziging der bebouwings voorschriften van een gedeelte van het voormalige Groot Badhotel-terrein. B. en W. stellen zich voor zoodanige wij zigingen aan te brengen, dat het mogelijk zal zijn op genoemd terrein een eenvou diger bebouwing aan te brengen dan oor spronkelijk de bedoeling was, dit in ver band met de tijdsomstandigheden. De heer v- d. Marei vroeg of de wijzi ging de verplichting met zich meebrengt dat er binnen een bepaalden tijd wordt gebouwd. De voorzitter antwoordde dat de "bebouwing voor 28 Sept. 1937 moet zijn voltooid. Verder vroeg de heer v. d. Marei waarom er nu toch winkels zijn ontworpen. De voorz .antwoordde dat de bouwer daar pertinent op stond. De heer van 't Wout vroeg of de ge meente zekerheid heeft dat het plan wordt uitgevoerd. De voorz.: Hiervoor hebben we de waar borgsom. De heer van Tongeren vroeg welk risi co de gemeente nu na aftrek van de waar borgsom kan loopen Wethouder Dubbeldam antwoordde dat dit risico zeer klein is. De heer van Tongeren had bezwaar te gen dc geprojecteerde winkels. De heer van Rijs was van meening dat nieuwe winkels een strop beteekenen voor je andere neringdoenden. De lieer Guyt acht het niet op den weg van den gemeenteraad liggen om te ver hinderen dat er winkels komen. De heer v. d. Marei wees nogmaals op het nadeel dat de nieuwe winkels zullen brengen. Wethouder Dubbeldam zeide dat B. en W. den bouwer wel degelijk hebben gera den geen winkels te bouwen. Deze ziet echter de toekomst niet zoo slecht in en veVwacht ze wel te kunnen verhuren. Aï is spr- het met de meeste sprekers eens, toch moeten we ook eenigszlns rekening hou den met de wenschen der bouwers. De heer v. d. Bent meende dat de ge meente hier wel degelijk ordenend moet optreden. Zijn hier nu wel winkels noodig? Weth. Veltkamp wees er op dat op de plaats waar eerst een hotel was geprojec teerd. nu twee winkels zullen komen. B. en W hebben dit een goede oplossing ge vonden De heer van Rijs vroeg of er wel vol doende rekening met Is gehouden dat het werk met Katwllksche arbeiders zal wor den uitgevoerd. De voorzitter antwoordde. Jat dit in het contract staat en dat B. en W hieraan de noodige aandacht zullen besteden. Spr. zeide echter in principe te genstander te zijn van wering van vreem de arbeiders. Als dadelijk andere gemeen ten hetzelfde gaan doen t o. v. Katwij- kers dan hebben wij nietr meer te zeggen. De heer van Tongeren diende een voor ste! }n. waarbij de raad zich tegen den bouw van winkels uitsprak. De heer Lodder zeide, dat wanneer de bouwers na aanneming van het voorstel van Tongeren weigerden te bouwen, dat een groote strop voor de gemeente zou zijn De heer v. d. Zwan meende dat op het Badhotel-terrein wel degelijk winkels noodig zijn. De heer Schoneveld raadde de heer van Tongeren aan om zijn voorstel in te trek ken- Wc moeten niet vergeten, aldus spr., dat de bouwers bijna geheel met de wen schen van den raad zijn meegegaan We moeten niet het onderste uit dc kan wil len hebben Ook de heer van Rijs verklaarde zich tegen het voorste! van Tongeren en te vens tegen het plan van B. en W Het voorstel var Tongeren werd met 11 -6 st. verworpen Het voorste! van B. en W werd met 4—3 st aangenomen. Om tot een oplossing te komen van de gerezen moeilijkheden inzake den ver bindingsweg tusschen Zeeweg en Secreta ris Varkevisserstraat en mede naar aanlei ding van een prae-advies van den heer H. J- Jesse, architect te Leiden, stelden B. en W. voor over te gaan tot aankoop van pl.m. 10.000 M2 grond voor den prijs van f. 30.000— van de N.V. „Landbezit Duin oord" alhier en tot verkoop van pl.m- 500 M2 grond gelegen op den hoek Zeeweg— M. A. de Ruyterstraat (W.) aan de gebr. A. J. en Abr. Ouwehand, benoodigd voor den bouw van een landhuis. De heer Meerburg vestigde er de aan dacht op dat Ged. Staten eigenlijk met deze kwestie precies om zijn gesprongen zooals zij dat wilden. Volgens spr is er met de gemeentebelangen zoo goed als geen rekening gehouden De heer v. d. Marei achtte den grond 'o duur. De heer v. d. Bent was eveneens van mtening dat de aankoopsom te hoog was. Dr. Hueting vroeg of men de gemeente ■ran verplichten dezen grond te koopen- De voorz. antwoordde, dat dit niet ver plicht gesteld kan worden, doch schade vergoeding kan wel degelijk worden ge- eischl Di. Hueting wees er op dat zoo'n scha- ievergoeding wel eens hooger kon zijn dan de aankoopsom. Op uitvoerige wijze besprak de heer van Tongeren de voorgeschiedenis van deze kwestie. Tenslotte kwam spr. tot de con clusie, dat door het voorstel van B. en W. Katwijk geheel en al buiten het snelver keer zal komen te liggen. Is het niet mo gelijk een andere oplossing te vinden? Dit voorstel is absoluut onvoldoende en voor dt gemeente funest. De heer v. d. Zwan bestreed de argu menten van den heer van Tongeren. Wethouder Dubbeldam rekende voor dat deze aankoop voor de gemeente in het ge heel geen nadeel behoeft op te leveren. Een schadevergoeding zal ongetwijfeld meer kosten. De heer van der Marei vroeg of er wel met de belangen van de betrok kenen rekening wordt gehouden. Dc voor zitter antwoordde dat de wet de eigenaars beschermt. Spr. wees er op dat de eige naars der gronden door de oplossing van B. en W. eigenlijk al hun rechten kwijt raken. Een prijs van f. 3is naar oordeel van B. en W. dan ook niet te hoog. Op uit voerige wijze betoogde spr. dat voor de ge meente geen andere uitweg is te vinden. De heer Lodder vroeg of Ged St. nu wel hel recht hebben om een weg te projectep- ren op grond waarvoor een bouwplan is vastgesteld. De voorzitter antwoordde dat zij daartoe het volste recht hebben- Het voorstel van B. en W. achtte spr 't eenige juiste. Na zeer breedvoerige discussie werd tenslotte tot stemming overgegaan. Het voorstel van B. en W. werd met 116 st. aangenomen. Tegen stemden de heeren v. Tongeren, Perk. v- d. Bent, Grimbergen, v. d Zwan en v. d. Marei Afwijzend adviseerden B. en W. den raad te beschikken op een verzoek van de ver eeniging „De Kleine Zelfstandigen". Door deze vereeniging is verzocht het tijdstip van terugbetaling van de indertijd door de gemeente verstrekte voorschotten tot aan koop van zaad, mest enz., drie maanden uit te stellen- De datum van terugbetaling was gesteld op 1 Jan- a.s., met de bepaling dat Indien eerst na 1 Nov. zou worden te rugbetaald 5% rente verschuldigd zou zijn. Nadat de voorzitter het afwijzend ad vies nader had toegelicht, vereenigde de raad zich met de zienswijze van B. en W. Naar aanleiding van een verzoek van dezelfde vereeniging om verstrekking van brandstoffen, werd medegedeeld dat deze zaak tot de competentie van B. en W. be hoort. Aan dc daarvoor in aanmerking ko mende personen zal door B en W. de ge wone wekelijksche brandstoffen-uitkeering «orden verstrekt. Aan den heer J. Kat alhier, werd ver gunning verleend tot den bouw van een houten loods aan de Voorstraat. Naar aanleiding van een raadsbesluit, waarbij B. en W. werden gemachtigd, om met de firma's Grullemans en Zonen en Veldhuizen van Zanten omtrent het door die firma's aanhangig gemaakte geschil, inzake de uitbetaling van gelden krach tens de loonbijslagregeling voor de bloem- bollenbedrijven, een dading te treffen dan wel tegen bedoelde rechtsvordering ver weer te stellen, hebben Ged. Staten opge merkt, dat, zoolang de inhoud der dading niet bekend is, het niet mogelijk is een beslissing te nemen. Verder wordt in over weging gegeven het verweer tegen rechts vervolging voorloopig te beperken tot een procedure in den eersten aanleg en in hooger beroep. Het overeenkomstig deze opmerkingen gewijzigde raadsbesluit werd z. h. st. goed gekeurd. Na de rondvraag volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd te den Bosch voor het poli- tie-diploma met aanteekening van den Ned. R.K. Politiebond St. Mlchaël de heer C. Schaap alhier. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Joanna, d. van J. J. v. Stijn en C. Nieuwenhoven Catharina Adriana, d. van C. van Velzen en M T. Dekker Overleden: Johanna Wilhelmina Pollé. 39 jaar Johanna Hermanna Barbera echt- genoote van A. van der Stel. 59 jaar Ondertrouwd: C G. Kerkvliet en J. M. A van der Zon J. van Dorsten en H. Beu kers J. van Diest en A. C Bus P. Schullenburg en J. C. Frauenfelder. Getrouwd: H. Th M. P. Hendriks en P. C H. van der Meer. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. van de Lans. van Ren- kum, Julianastraat 124 P. H. Randsdorp- Ammerlaan van Sassenhelm. Prinsesje- straat 44 Mei. M. Kaptein. van 's Gra- venhage. Halfweg 14 J van den Berg en gezin van Noordwükerhout. Stations- we? 12. Vertrokken: Mei. M. J Karstens, naar Rotterdam. Geslaagd te den Bosch voor het poli- tie-diploma van den Ned. R.K. Politiebond St. Michaël de heer G. Langbroek alhier. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd te den Bosch voor het poli- lie-diploma van den Ned. R.K. Politiebond St. Michaël de heeren P. A. v. d. Raad en W. A. Gijzen alhier. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. J. Schonnenberg. geb. Na- chenius, Re;~ntc-r'laan 38; T. Kreeft, L van Oud-Posigeest 28; C. Borst EmmMaan 2; D. Broekhuizen en vr., Terweeweg 126; J. J. M. Bruschke, Regentesselaan 31; I. Verhoeven, De Kempenaerstraat 42; E. A. Hanson en vr., Rhijngeesterstraatweg 50a; C. J. de Weerd en gezL. de Col.laan 12; J. K. v. d. Nieuwendijk, Geversstraat 36; J. Griffioen. Terweeweg 82; A. Eshuis, War- monderweg 80; C. P. M. Hazelzet, Regen tesselaan 53; F. J. Belinfante, L. de Col. ïaan 28; P. H. Mooten. L. v. Oud-Poelgeest 6: A. P van Rossum, Oegstgeesterweg 21; J C. de Haan en gez„ Wilheminapark 33; A. J Auer, Wald. Pyrmantlaan 24; W. v. d. Horst en gez., Ch. de Bourbonlaan 8; W. J. Lutjeharms, Emmalaan 31. Vertrokken: M. W. Kres, n. Rijswijk (Z.H.); G. van Katwijk, geb Bosch, naar Hillegersberg; J. A. Opechowski, geb. Choy- nacka en dr.. n. Leiden; W. J. Claassen, n. Nijmegen; M G. J. Andriessen, n. Nijme gen; A. C. Poeliejoe, n. Lelden; A. C. Hoo- geveen, n. Leiden; A Zwaan en vr„ n. Lel den; H Bloemendaal, n. Rijnsburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna d, van E. P. Mugge en H. A. Martijn. Ondertrouwd: A. M. v. d. Bosch en H. M. v. d. Voorn. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Frederika Wilhelmina Lea. d. v. B. van Lenning en E. Brokschmidt Alida Catharina, d. v. H. G. A. van der Laan en M. Brouwer Theodorus Johan nes. z. v. J. M. van Vliet en C. J. van der Hulst. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. van Kesteren, N. Haven 15, v. Heemstede A. M. Noordermeer; v. Heemstrastraat 37, v. Wassenaar C. J. de Water, Iepenlaan 7, v. Rheden A. A. E. van Meijgaarden, Bijdorpstraat 35, v. Voor schoten. Vertrokken: C. J. Rotteveel, Teijlinger- laan 55, n. Leiden J. M. de Regt, Gou verneurlaan 18, n. Wassenaar L. A. Nat zijl. Hortuslaan 10, n. Streefkerk L. M. Granneman, Tijloosstraat 17, n. Bloemen daal. Vergadering der Winkeliersvereeniging. In de consistoriekamer der Herv. Kerk vergaderde de Prot. Winkeliersvereeniging. De opkomst was matig. In de plaats van den heer Demmenie, die bedankt had, werd tot bestuurselid gekozen de heer C. v. Pijpen. Na bespreking werd besloten tot het hou den van een St. Nicolaasreclame. Hierover zullen besprekingen worden gevoerd met „De Hanze". Men zal trachten bij het a.s. Vorstelijk huwelijk alhier een winkelweek te organl- seeren Voorts kwam ter sprake de ln 1937 te Vogelenzang te houden Jamboree der Pad vinders. Men wil Sassenheim hiervan laten profiteeren. Deze kwestie zal nader be sproken worden. De A R. Kiesv. „Nederland en Oranje" vergaderde onder voorzitterschap van den heer J. Wiepkema. De opkomst was goed. De voorz. herdacht de verloving van onze Kroonprinses. De notulen en het jaarver slag werden goedgekeurd. De penningmees ter had een batig saldo van f. 68. In de plaats van de aftr. bestuursleden, de heeren P. Polman, B. v. d. Sijs en H. v. Zonneveld, werden gekozen de heeren G. Broekstra, F. Limburg en A. Vogelaar. Hierna volgde een toelichting op het verkiezingsmanifest 1937, door den heer W. Warnaar. die met aandacht gevolgd werd. Na rondvraag volgde sluiting. VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. van Merwe en M Romijn. o VOORHOUT. Aanvulling Gcm.begrooting 1937. Op de begrootingspost „Openbare Wer ken" is voor f. 11.542.15 aan inkomsten en f. 22.135.83 aan uitgaven geraamd.. Deze post zal als volgt worden verdeeld: Ontvangsten: Wegenbelasting f. 10.500; verhaal pensioenbijdrage f. 482.40; verhaal premiën ziektewet f.30; bijdrage waterbe drijf wegens diensten gemeente-opzichter f 519.75; diversen f.10. Uitgaven: Hieronder zijn o.a. geplaatst: Aankoop materiaal trottoir Boekhorstlaan f. 160; id. Hoofdstraat f 120; vertegelen en onderhoud diverse trottoirs f 190; onder houd plantsoenen; in afwijking met voor gaande jaren, stellen B. en W. thans voor, het onderhoud van. de plantsoenen, niet meer in eigen beheer te doen uitvoeren. By wijze van proef zullen B. en W. dit uit besteden voor 1 jaar voor de som van f. 50; onderhoud bruggen f. 260, hierbij inbegre pen een nieuw brugdek voor Steenenbrug; huur algemeene begraafplaats f. 50 ;aanleg van wegen en rioleeringen: B en W. stel len hierbij voor, het laatste gedeelte van den grindweg, den Van den Bergh v. Heem- stedeweg, 2e verbinding tusschen Voorhout en Sassenheim, stofvrij te maken, met toe passing van het teersysteem. zooals in 1935 is toegepast bij den Loosterweg en ln 1936 bij de Engelsehe laan De bezuiniging is op den duur gebleken. Hiervoor zijn de kosten qe-aamd op f. 1698.50. Geslaagd te den Bosch voor het poli tie diploma van den Ned. R.K. Politiebond St, Michaël de heer Th. J. Borst, alhier.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 19