ritiek op het justitie-beleid Het tienjarig jubileum der Fritz Hirsch Operette Mie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 Odober 1936 Derde Blad No. 23495 O Jn het voorloopig verslag der Tweede Kamer BINNENLAND Opvoering van Kreislers Sissy" inden Schouwburg Verschenen is het voorloopig verslag der Jeede Kamer inzake de begrooting van —justitie Het beleid van minister Van Salck heeft bij verscheidene leden geen stemming gevonden. ïrkend werd. dat de minister een aantal ittige wettelijke voorzieningen tot stand )tacht heeft en dat zijn streven duidelijk verbetering in verschillende opzichten •icht is. Doch anderzijds meende men, ,t voor veel van hetgeen in deze wet tende periode op het terrein van ministers departement tot stand geko- ien is, een krachtige en langdurige aan hang van bulten af, zoowel uit de Kamer Is van anderen, noodig is geweest. Ook van een doortastend beleid tegen- iver de extremistische actie en de exces- iese uitingen van de strooming, belichaamd de Nationaal-Socialistische Beweging, is aar de meening van deze leden geen sprake geweest. Verscheidene andere leden konden deze tritiek niet ondersohrijven. Dat aandrang van bulten af de totstandkoming van som mige dezer wettelijke maatregelen bevor derd heeft, rekenden zij den minister reenszlns als een verwijt aan. Ten aanzien van de huwelijkswetgeving rerklaarden verscheidene leden, dat zij het op prijs zouden stellen, indien de minister een overzicht zou willen geven van de ge volgen, welke naar zijn oordeel de z.g. Neu- renburger wetten in het licht van de ongste Nederlandsche jurisprudentie nog ïebben voor het sluiten van huwelijken bier te lande. Sommige leden zouden gaarne het oor deel van den minister vernemen over de vraag, of niet een wettelijke voorziening aanbeveling verdient, die het aan hypothe caire schuldenaren mogelijk zou maken, hun schuld binnen den daarvoor vastge- stelden termijn af te doen, zonder dat zij in een boete zouden vervallen. Op deze wijze zouden zij van te hooge rentelasten bevrijd kunnen worden. Er werd aan herinrterd, dat de min. bij de behandeling van de Crisis-hypotheek- aflosslngswet heeft toegezegd te zullen overwegen, of en in hoeverre er aanlei ding bestaat om ook de scheepshypotheken onder de werking van deze wet te brengen. Kan de minister thans mededeelen, tot welke conclusie deze overweging hem heeft geleld? Men zou voorts willen vernemen, wat de minister ziet als de taak van zijn departe ment in het vraagstuk van de bescherming oer pensioenrechten van arbeiders in par ticuliere bedrijven. Sommige leden merkten op, dat de af titeling van faillissementen huns inziens in het algemeen te traag geschiedt en dat de deskundigheid van de curatoren op het gebied van het bedrijfsleven vaak te wen- schen overlaat. Deze leden verzochten den minister met de Kamers van Koophandel in overleg te willen treden omtrent de vraag, op welke wijze het zakelijke ge deelte van de liquidatie beter tejt zijn recht wi kunnen komen. Verscheidene leden waren van oordeel, óat de regeering nog steeds niet met de saxtige kracht optreedt tegenover de actie tan extremistische groepen, voor zoover die actie het geoorloofde te buiten gaat. Zij drongen met klem aan op spoedige in werkingtreding van de wet op de weer korpsen, Kan deze Inwerkingtreding thans binnenkort tegemoet gezien worden? In verschillende bladen, zoo werd verder betoogd, komen In toenemende mate anti- «mietische uitlatingen voor, die zeker voor tervolging in aanmerking zouden komen doch door gebrek aan kracht bij het Open baar Ministerie, ook bij het hoofd daar- tan, den minister zelf, blijft achtervolging achterwege, waardoor het kwaad steeds toeneemt. Andere leden waren van oordeel, dat de hier geoefende critlek op de regeering niet billijk is, al konden zij de critiek op de handelingen der extremistische groepen Swotendeels onderschrijven. De toestand op het gebied van extremistische stroomin gen kan in ons land, vergeleken met andere laiiden, gelukkig nog gunstig ge noemd worden. Andere leden waren van oordeel, dat in ons volk den laatsten tijd een sterke drang tot uiting komt naar krachtige repressie van revolutionnalre en beleedigende publi caties. De vraag werd gesteld of het juist is, dat de Amsterdamsche hoofdcommissaris- op 29 Augustus j.l. aan de verschillende sectle- taureaux heeft medegedeeld, dat de Natio nale Jeugdstorm op 31 Augustus een op tocht zou houden, waarbij de deelnemers gekleed zouden zijn in N.J.S.-undform, ter wijl de vlaggen van deze vereeniging zou den worden meegevoerd, waaraan werd toe gevoegd, dat tegen het brengen van den N.J.S.-groet geen bezwaar werd gemaakt. Eenige andere leden hadden vernomen, dat te Amsterdam wel proces-verbaal we gens het dragen van de N.J.S.-uniform wordt opgemaakt, doch dat de ambtenaar van het Openbaar Ministerie weigert tot vervolging over te gaan, omdat de Natio nale Jeugdstorm na het arrest van den Hoogen Raad ontbonden is, terwijl ten aanzien van de uniform van de nieuwe organisatie van dien naam, die daarna is opgericht, een vonnis houdende ontslag van rechtsvervolging is gewezen. Zij verzochten den minister te willen mededeelen of dit juist is. Er werd op gewezen, dat ondanks een kleine wijziging in de statuten, in het karakter dezer organisatie niets is ver anderd. Verscheidene leden betreurden, dat de regeering geen toestemming heeft willen verleenen tot het organiseeren van een loterij ten bate van het houden eener internationale tentoonstelling te Amster dam. Ten gevolge van deze houding van de regeering zal waarschijnlijk de ten toonstelling niet kunnen doorgaan. De verkeersdag van de K.N.A.C. De gedachtenwiweling. Verscheidene leden vestigden de aan dacht op het feit, dat in den laatsten tijd eenige leden van de rechterlijke macht, in stede van een objectieve houding, aan te nemen tegenover extremistische stroomin gen, openlijk van sympathie daarvoor ge tuigden. In het bijzonder hadden zij- hier bij het oog op de omstandigheid, dat er leden van de rechterlijke macht zijn, die zijn toegetreden tot de N.S.B. en zelfs ac tief aan het partijleven van deze beweging deelnemen. Met het oog op het gevaar van partijdig heid werd gevraagd, of de minister een nauwkeurig toezicht houdt op de leden der staande magistratuur. Hier kan de minis ter, wanneer noodig is, ingTijpen, terwijl bij een zoo verantwoordelijke functie als deze volstrekte betrouwbaarheid voor het gezag en waarborgen voor een onpartijdige beoordeeling van de daden der burgers eerste vereischten zijn. Van verschillende zijden werd op het verstrekken van inlichtingen omtrent het stadium, waarin het onderzoek naar de zaak-Van 't Sant verkeert, aangedrongen. Valt niet reeds ongeveer te zeggen, wan neer de openbare behandeling tegemoet gezien kan worden? Is het waar, dat het onderzoek thans loopt over geheel andere feiten dan die, welke het onderwerp heb ben uitgemaakt van de bekende arbitrage en dat thans ook in het buitenland naspo ringen worden verricht? Verscheidene leden gaven uiting aan hun ontstemming over het verloop van de Haag- sche zedenzaak. Zij vestigden de aandacht op het feit, dat in deze door politie en Jus titie met zooveel élan opgezette zaak, waarin èn door de wijze van publicatie èn door de onmiddellijke arrestatie de repu tatie van ambtenaren van hooge positie is aangetast, de rechtbank de gevangenhou ding van de verdachten heeft geweigerd. Voorts werd de vraag gesteld, of de mi nister voor de arrestatie persoonlijke be moeiingen met deze zaak heeft gehad, en, zoo ja, hoever deze zich hebben uitgestrekt en of de minister heeft overwogen om eerst een onderzoek te doen instellen naar de betrouwbaarheid van den getuige, op wiens verklaringen de aanklacht rustte. KAT, CHR. GEH. ONTH. VEREENIGING. Het 49-jarig jubileum district Zi van ïnid-Holland. het Het district Zuid-Holland van de Nat. phr. Geh. Onth. Vereeniging heeft vandaag In het gebouw Aurora" te 's-Gravenhage tijn 78ste algemeene vergadering gehou den, waarop tevens het 40-Jarig bestaan werd gevierd. Aan de algemeene vergadering ging hedenmorgen een bidstond vooraf waarin voorging ds. G. Venema, Ned. Herv. predi kant te Loosduinen en secr. van het Comité. Hierna ving de algemeene vergadering san onder presidium van ds. J. W. Tons- hnek. Ned. Herv. predikant te Schiedam. In bin openingswoord sprak spr. zijn blijd schap uit over de groote opkomst, terwijl hij met een enkel woord het jubileum van het district memoreerde en opwekte om den strijd onverzwakt te blijven voort zetten. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ds. J. W. Tonsbeek, ds. G. Venema en ds. A v. Geest, Ned. Herv. predikant te s-Gravenzande. Vervolgens hield de heer A. J. Middag ysn Giessendam, een Inleiding over: „Win- terPr°Paganda in verband met de D. D. a „e". waarop eenige discussie volgde. Nadat de afd. Alphen a. d. Rijn en "warecht een en ander van den stand van ®hten en van hun wijze van propaganda voeren hadden verteld, werd de morgen- ™r8hdering gesloten en vereenigde men Wall Street adverteert. Voor het eerst in zijn historie gaat Wall Street adverteeren. De beteekenls en de functies van deze beurs worden zoo vaak misver staan, dat men het raadzaam achtte het groote publiek in te lichten over de werkzaamheden en de bedoeling van deze Instelling. 1221 In elk dagblad in alle plaatsen in Amerika boven de 50.000 inwoners, zullen dé advertenties worden ge plaatst. Op de lezingen gisteren gehouden in de bijeenkomst vanwege de K.N.A.C. te Den Haag (den tweeden wegverkeersdag) volg de een geanimeerde gedachtenwisseling. Mr. A. Baron Sohimmelpennlnck van der Oye, voorzitter van het Verbond van ver- eenigingen voor Veilig Verkeer, merkte tegenover den heer Van der Heyden op, dat deze nog te veel de auto in een uitzonde ringspositie plaatst. Een standpunt, dat eigenlijk blijk geeft van een mentaliteit van enkele decennia geleden. De heer Sanders uit Zwolle, las een brief van dr. van Ledden Hulsebosch voor, waar in deze de aandacht vestigt op de kleuren blindheid van vele weggebruikers. Deze kunnen geen rood van groen onderschei den. Aanbeveling zou het daarom verdie nen de roode waarschuwingsteekens een vierkanten en de groene een ronden vorm te geven. Voorts zal niemand bij natrium- lloht de oranjeschilden ter aanduiding van hoofdverkeerswegen onderscheiden van roode schilden. Het ware daarom ge- wenscht, deze borden een meer opvallenden vorm te geven en bijv. meer gebruik te maken van wlt-zwarte strepen op de zij' kanten der borden. Dr. Van Loon ondersteunde deze opmer kingen en wees erop dat 25 pCt. van de bevolking behoort tot de kleurenblinden of kleurenzwakken. Voorts zou hij plaatse lijke deskundige commissies van advies willen zien aangewezen. De heer Van Sminia vroeg namens jhr. van Vreedenburch waarom als regel de opritten tot nieuwe bruggen niet tijdig gereed zijn wanneer de bruggen zijn vol tooid. Ir. P. M. Montijn, directeur der H. T. M. wees op verschillende tegenstrijdigheden in de bepalingen betreffende aanduiding en signaallichten van Diesel- en electrische trams. De Diesseltrams moeten bij over wegen een andreaskruis hebben, de elec trische mogen dat niet, de eene moet transparante, de andere mag geen transpa rante naamborden dragen, maar daarop zijn weer diverse uitzonderingen, verband houdende met nummers, enz. Vooral voor buitenlanders zal het moei lijk zijn daaruit wijs te worden. Dr. J. Baart de la Faille wees op eenige moeilijkheden betreffende het geheel rechts rijden van auto's en betreffende het onder zoek naar alcoholinvloeden. De heer H. van de Weyer. inspecteur van het Lager Onderwijs te Haarlem, onderstreepte het betoog van den heer van Wijngaarden van Rees betreffende het verkeersonderwijs en bepleitte de wensche- lijkheid van de invoering van een verplicht examen in de kennis der verkeersregels voor scholieren. Te Haarlem is zulk een examen reeds meermalen gehouden. Namens den heer van Lennep werd ge vraagd welke weersinvloeden op het rijden kunnen werken. De heer Prins wenschte bepalingen tot het tegengaan van plotseling llnksafrijden door wielrijders. Mr. Schölvinck wees op eenige punten inzake het verkeersrecht. De heer S. ten Öbkkel Huinink, secre taris van de Ned. Vereeniging voor spe ciale autowegen sprak den wensch uit, dat het officieel nog bestaande woord: „auto- Snelwegen" ten spoedigste worde vervan gen door „speciale autowegen", omdat hiermede volkomen wordt aangeduid, wat wordt bedoeld: veilige wegen voor het autoverkeer. Naar aanleiding van een door overste Carstens uit een oogpunt van defensie ge opperd bezwaar tegen het doortrekken van speciale autowegen tot vlak bij de grens, merkte spr. op dat versperring, door onder mijning van zoodanige weggedeelten, even gemakkelijk Is als vernieling van bruggen over onze groote rivieren. Dr. Prins antwoordde den heer Sanders, dat het onderwerp kleurenzwakte een af zonderlijke behandeling zou vergen. Toch valt het onderscheiden van rood en groen voor de kleurenblinden mee, wanneer slechts de volgorde overal uniform wordt voorgeschreven. Ir. Harmsen antwoordde dat de aanwe zigheid bij den slappen ondergrond bij den Moerdijk het tijdig gereedkomen van de op- en afritten heeft verhinderd Boven dien heeft het brugwerk door gunstige om standigheden drie maanden vlugger geloo- pen dan de betreffende wegenaanleg. De heer van der Heyden zeide geenszins een anti-auto-gezinde mentaliteit te heb ben. De materie inzake de teeaens voor trams is inderdaad zeer moeilijk. Rekening is gehouden met de voorschriften van het verdrag van Genève. Het rechts houden van auto's bij lang zamer rijden is bedoeld voor zooveel de omstandigheden dit mogelijk maken. Dr. ing. Halbertsma antwoordde nog, dat het groene licht zelden meer zal worden gebruikt. Men heeft öf met rood óf met geel te maken. Tusschen rood en oranje kan een groot verschil bestaan, doch ten aanzien van het verkeer beteekenen beide dat er gevaar te duchten is. De voorzitter sprak daarop het sluitings woord en dankte, na een afzonderlijk woord tot de inleiders, allen voor de betoonde belangstelling in het zeer veelomvattende verkeersvraagstuk. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de hier vertolkte gedachten en aanwijzigingen naar alle zijden zouden worden uitgedragen, zoomede dat de over heid maatregelen zou nemen tot vermin dering van de op het autogebruik druk kende belemmerende belastingen. FRIEDL DOTZA ALS SISSY; PETER GERHARD ALS KEIZER FRANZ JOSEPH. aan een koffietafel, door de afd. Den Haag in verband met haar gouden Jubileum s'atis aangeboden. um 2 uur ving de middagvergadering ?an. Daarin heeft een van de veteranen, ia» ïan de wieg van het district voor 40 jaar heeft gestaan, n.l. ds. A. v. Geest van Gravenzande, een historisch overzicht gegeven van het district en zijn arbeid nader gememoreerd. Vervolgens recipieerde het districts- bestuur. Meerderen maakten van de gele genheid gebruik om een woord van geluk wensch te spreken. Voor het hoofdbestuur van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding alsmede voor den Prov. Zuld-Holl. Bond van deze orga nisatie, voerde de heer W. C. F. Scheps van Den Haag het woord. Om 4 uur gingen de afgevaardigden ge meenschappelijk een bezoek brengen aan het beroemde Planetarium in de Residen tie, welke excursie hen eveneens gratis aangeboden werd. Om 6 uur zal men zich hedenavond in „Aurora" aan een feestelijken maaltijd vereenigen, waarbij het dessert zal worden aangeboden door de afd. 's-Gravenzande, die voor het fruit voor de aanzittenden ge zorgd heeft. De Fritz Hirsch Operette bestaat tien jaar in Nederland. Zij heeft in ons land een belangwekkende plaats in de amuse mentswereld veroverd. Fritz Hirsch wilde van geen eere-comité weten. Hij voelt zich tegenover het Nederlandsche publiek dank baar gestemd. Het heeft altijd getoond zijn kunst zoo bijzonder op prijs te stellen. En hij heeft aan die dankbaarheid gehoor wil len ge zen door een jubileumoperette ten tooneele te voeren, waarin tal van herin neringen zijn gevlochten aan de afgeloo- pen tien jaren. Maandag 2 November a.s. des avonds acht uur vindt in den Leidschen Schouwburg een opvoering plaats van deze jubileum-operette. Op dien avond hoopt Fritz Hirsch, die zooals gezegd van geen huldiging heeft willen weten, dat al zijn vrienden spontaan zullen komen om gehoor te geven aan zijn oproep. „Sissy, een idylle aan het Weensche Hof" is een operette met muziek van Fritz KreLs- ler. Het libretto schreven Hubert en Ernst Marischka naar het blijspel van Ernst Descy en Gustav Holm. Friedl Dotza zal de titelrol spelen en zingen. Zij speelt voor Prinses Elisabeth, de toekomstige vrouw van Keizer Franz Joseph. Deze operette- eischt een uitgebreide bezetting en daarom wer- den enkele gasten geëngageerd, terwijl bo vendien al de bekende leden van de Fritz Hirsch Operette er aan medewerken. Fritz Hirsch is Hertog Max in Bayern, die het liefst als landedelman op zijn bezitting ver toeft en erg het land heeft aan de eti quette van het Weensche hof. Hij is, als de vader van Sissy, een der voornaamste figuren en hij is den ganschen avond op het tooneel aanwezig. Jula Rillo, die inder tijd met de Fritz Hirsch Operette naar Nederland Is gekomen, kwam speciaal uit Oostenrijk om de rol van Hertogin Luise, de vrouw van Max op zich te nemen. Voor Franz Joseph en zijn Moeder, Aartsherto gin Sophie werden twee tooneelspelers ge ëngageerd van de Reinhardt-bühnen, die deze rollen reeds herhaaldelijk hebben ver vuld. Het zijn Peter Gerhard en Hermine Sterier. Een derde gast is Gretl Zlha, een jonge sopraanzangeres, die voor Prinses Helene speelt. Haar partner is Eman Silten als Prins Thurn Taxis. Verschillende histo rische figuren verschijnen ten tooneele, onder wie Veldmaarschalk Radetzky (Leo Reicher). Paul Harden vertolkt een bij uit stek komische rol. Hij is geheim-kamerheer v. Hasenpfote en een groot bewonderaar van de prima ballerina fiona Varady (Liesl Frank). Ilona heeft echter nog een bewon deraar aan het hof, de ceremoniemeester v. Kopflern (Otto Aurich). Zij zingt met hen verscheiden duetten en danst op tal van melodieën. Walter Triebei is de gemoe delijke waard van de „Zum goldenen Hir- schen" en tevens de dirigent van het man- nenzangkoor van Ischl. Verder werken mede Mady Meth. Henny Berchtold. Hans Blu- me. Oscar Schmidt. Herbert Klöpf, Gustav Pretsch en tal van anderen. Tal van bekende wijzen van Fritz Kreis- ler zijn hierin verwerkt, w.o. Caprice Vien- noise en Liebesleid und Liebesfreud. Gerard Vroom heeft zijn zorgen aan de décors be steed. De costumes werden onder leiding van Sophie Degenhardt vervaardigd. Otto Aurich ontwierp de dansen. Hans Lichten- stein dirigeert het uitgebreid orkest. Alge- heele artistieke leiding van Fritz Hirsch. Deze operette zal geheel in het teeken van de feestelijkheid staan en Fritz Hirsch heeft voor tal van verrassingen zorg ge dragen. S~ 1218 (Ingez. Med.) DISTRICTSVERGADERING ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND. DE NIEUWE PACHTWET. Regeering brengt wijzigingen in het ontwerp. Ingediend is een nota van wijzigingen van het wetsontwerp tot regeling van de pacht. De door de regeering aangebrachte witzigingen hebben betrekking op eenige verduidelijkingen van den tekst, het voor komen van twijfelgevallen het verhoogen van de overzichtelijkheid, terwijl tevens een wiizigine is aangebracht, beoogende zooveel mogelijk tegenstrijdige beslissingen tusschen pachtkamers en pachtbureau* te voor komen. o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is, met ingang van 1 Novem ber benoemd tot burgemeester der ge>- 'en ten Bunnik. Odijk en Werkhoven, mr E. A M. J. van de Weiier. De gewone audiëntie van den minister van Waterstaat zal inplaats van od Maan dag 2 November worden gehouden od Maan dag 9 November a.s. In hotel „Het Bruine Paard" te Sassen- heim vergaderde District VI van den Zuid- Hollandschen Ijsbond. Bijna alle aangeslo ten ijsclubs waren vertegenwoordigd, ter wijl tevens eenige districtscommissarissen van hun belangstelling blijk gaven. De vergadering stond onder presidium van den heer N. Matthijs uit Lisse. Spr. herdacht het overlijden van de zoo sympathieke figuur in den Z.-H. IJ. wijlen den heer Kortmann, uit Oegstgeest. Als districtscommissaris van den Z.-H. IJ. heb ben wij, aldus spr. hem leeren kennen als een harden welker op wien wij konden re kenen. Spr. wist zich de tolk der vergade ring wanneer hij aan de nagedachtenis van den overledene eerbiedige hulde bracht. Spr. deelde mede dat deze vergadering tot doel had de werkzaamheden van den Z.-H. IJ. in het Noordelijk gedeelte der provincie te bespreken. De laatste winters hebben geen „winters" gegeven zal men zeggen, doch de bakens moeten uitgezet zijn. indien een strenge winter zijn intrede doet. In sommige plaat sen heerscht een slappe geest en spr. hoopt van harte dat daar verandering in zal ko men. De voorbereidende werkzaamheden zijn van groot belang en spr. hoopt dat in iedere afdeeling het werk met kracht ter hand zal worden genomen. Wanneer de af- deelingen in de diverse plaatsen tot groo teren bloei komen, kan meer kracht tot den Z.-H. IJ. worden toegevoerd. Wanneer het sterk ijs is profiteert men van het werk van een andere gemeente. In alle gemeenten behoort voor een goede „trekbaan" te worden gezorgd, zoodat niet door slapheid van eenige ijsclubs de prach tige ketting welke behoort te bestaan van Rotterdam tot den Helder wordt verbroken. Elke schakel van deze ketting doe zijn eigen plichten en zorge voor goede ijswe- gen. Hel is een morecle plicht want bij sterk ijs ken men van eikaars werk gaan profiteren Deze vergadering is een voorbereiding voor de algemeene vergadering welke 7 Nov. a.s te Den Haag zal worden gehouden. De verzekering der arbeiders op de ijs- wegen is nog niet voor elkaar gekomen en is in voorbereiding. Op de alg. vergadering zal een premie voor het afsluiten van een dergelijke polis bekend worden gemaakt. De steunregeling werkt nog niet erg in het voordeel van den Z.-H. IJ. Een com missie zal worden samengesteld om te on derzoeken en eventueel mogelijk te maken dat door steunmaatregelen goedkoopere arbeidskrachten kunnen worden aangeno men voor onderhoud der banen. De financieele positie van den N.-H. U. is nog altijd even netelig volgens den voor zitter. Men moet bewondering hebben voor het feit dat nog zooveel wordt gedaan door den Z.-H. IJ. Spr wekte de afdeelingen op om indien zulks maar eenigszins mogelijk is den Z.-H. IJ. met giften te willen geden ken. De voorzitter behandelde nu het punt „onderhoud ijswegen". Iedere afdeeling krijgt weer dezelfde ijswegen te onderhou den als voorgaande jaren. De afdeelingen welke tegenwoordig zijn belooven weer wat mogelijk is te doen. De financiën spelen ln sommige afdeelingen een groote rol. De voorzitter drong er ten zeerste op aan dat in iedere afdeeling weer goed zal worden gewerkt het ledental op te voeren, zoodat de geldmiddelen geen bezwaar meer zullen worden voor behoorlijke ijswegen. Inmiddels was de voorzitter van de Sas- senheimsche IJsclub, de heer G. Vlasveld, ter vergadering gekomen en de voorzitter verleende hem het woord. Deze riep allen een hartelijk welkom toe en sprak zijn leed wezen uit dat hij niet tijdiger ter vergade ring kon komen. De wensch werd uitgespro ken dat in de toekomst Sassenheim steeds za! worden uitgekozen voor de districtsver gaderingen. De heer Matthijs deelde mede dat de af deeling Sassenheim 40 jaar en de afdeeling Noordwijk 42 jaar bij de Z.-H. IJ. zijn aan gesloten. Hij sprak den wensch uit dat zij in de toekomst even trouwe leden van den Z.-H. IJ. zullen blijven als tot heden het geval geweest is. De rondvraag leverde veel vragen van huis' ïdelijken aard op. Verschillen da punt- - werden in den b cdc besproken en door den voorzitter toegelicht Nadat de voorzitter allen had dank ge zegd voor hun aanwezigheid sloot hij deze druk bezochte vergadering.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9