De Zuid-Wester storm LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 October f936 Vierde Blad No. 23495 snesav e strijd in Spanje Een vijfde slachtoffer te IJmuiden 77ste Jaargang FAILLISSEMENTEN De Norburg binnengebracht Van 't front. Zeven vliegtuigen der nationalisten zijn istermiddae boven de hoofdstad versche en Zit wierpen bommen neer on het ation Cetra de la Plata en on de wijk allecas. Generaal Varela is opnieuw zes kilometer de richting de hoofdstad ODgerukt. Ziin valeric bezette het dorp Torrejon de la zada. oneeveer 25 KM. ten Zuiden van "rid. De hoofdstad is thans nagenoeg geheel -sineeld. Ook Aranjuez. od het front ten uiden van Madrid, is omsingeld en men wacht de overgave der daar onereerende e strijdkrachten binnen enkele uren. Van regeeringszllde wordt nog vernomen, t de aanval der mijnwerkers od Oviedo, elke tot staan werd gebracht door den ernst van versterkingen, opnieuw ls be- onnen. De regeeringsgezinden zouden lang, merhand de posities heroveren, welke zij enoodzaakt waren te verlaten. Het hoofdkwartier van het noordelijk ?er der opstandelingen zal dezer dagen a'n Valladolid worden overgeplaatst naar t vila De troepen van Madrid zijn Maandag tot B algemeenen aanval overgegaan od het ont van Ulescas. waarbij zij gesteund erden door een krachtige artillerie, tanks, n gepantserden trein en mitrailleurs, rie kolonnes vielen en massa aan Hun 'anval werd echter door het nationalls- isch artillerievuur gestuit. De totale verliezen van de regeerlngs- oepen ziin dien dae gestegen tot 1500 :cden In den sector van het Escorial zetten de 'chtsche troepen hun aanvallen voort. Zij bben de kernen der regeerlngstroepen ingeld tijdens oen bii verrassing uit voerden nachtelijken overval. Een belang de afdeelins regeerlngstroepen ls. toen zü oor het vuur der rechtsche artillerie luchtte, gevangen genomen. De houding der Basken. Naar uit Bayonne vernomen wordt, zijn ortaeleden zekere Baskische natlonalisti- he elementen bijeengekomen ter bestu- eerinc van den toestand aan de verschil- ■ndc fronten. Zit bespraken bit deze aan- eleeenheid het hypothetische geval van n spoedigen val van Madrid en overwo- en welke beslissingen in dat eeval zouden oeten worden genomen. De meeste stemmen waren er voor. dat 'er die omstandigheden de Catalaansche eneraliteit en de autonome Baskische re- eerins moesten samenwerken om haar esamenliike actie te versterken en zich tot •n Volkenbond of de mogendheden te ■enden met een beroep od het recht der inderheden. Geen erkenning door Portugal. Een bericht, dat de Portugeesche regee- de regeering te Burgos zou hebben .tend, wordt van officleele zijde cate- orlsch ontkend. Bedoeling schijnt te zijn. daarmede te achten tot na den val van Madrid Geheel Spaansch Guinea in handen der nationalisten. Volgens berichten welke te Londen bij -'oyds ziin binnengekomen, zou de haven ta in de Rio Muni ingenomen ziin door "irozen van een aan de Spaansche natlo- ten behoorend oorlogsschip, kort na de mine door deze laatsten van het eiland Eeraando Po. Zoodoende zou geheel "aaansch Guinea In handen der nationalis ten zijn Naar men meent te weten, hecrscht in de kolonie rust. De non-interventie. Gistermiddag werd een nieuwe Portu geesche nota ter hand gesteld aan Lord Plymouth. Portugal verklaart in deze nota dat het slechts bereid is deel te blijven uitmaken san de commissie, onder voorwaarde dat te regels van de vastgestelde procedure "evoled worden. Portugal acht deze regels geschonden toor de Engelsche regeering. toen deze de toor Del Vayo tegen Italië. Duitschland en rtugal ingediende klachten, zonder een bthoorUlk onderzoek aan de commissie oorlegde. De nota zegt intusschen niet dat Portugal teh voorstelt in de onmiddellijke toekomst tebruik te maken van het recht zich terug H trekken. Alle beschuldigingen worden nog eens categorisch afgewezen. Aangezien de Sovjet-Russische regeering nog geen instructies heeft gezonden inzake het antwoord op de vragen, welke tot haar ziin gericht door de non-interventie-com- wUsie. heeft men besloten, gisteren geen vergadering te houden van de sub-commis sie. Wél zal de plenaire zitting van de commissie welke voor heden bijeen ls ge- loeren. worden gehouden In een artikel onder het opschrift ..de objectiviteit van lord Plymouth" verwilt het sovjet-blad. de „Prawda" den voorzitter van de niet-inmengingscommissie zich niet goed rekenschap te geven van het belang voor de zaak van den vrede van de hem door de Britsche regeering toevertrouwde zen ding. Aan het slot van dit artikel schrijft het blad ..de commissie kan natuurlijk voortgaan de comedie der niet-inmenging te spelen, maar zli moet geen hoop voeden, dat Rusland daaraan zal meedoen" De „Isvestla" schrlift. dat wanneer de commissie-voorzitter bllift op treden als pleitbezorger van de Duitsche en Itallaan- sche interventie, hli het niet-inmengings- accoord totaal in discrediet zal brengen. ■De beteekenis der Russische verklaring is volkomen duidelijk" aldus genoemd blad. -De Russische regeering kan geen enkele verantwoordelllkheid od zich nemen voor een accoord van niet-inmenging. dat door verscheidene landen niet wordt nageleefd". Uitgesproken: L. A. Truijers, meubelmaker en stoffeer der, te Leiden. Oude-Rijn 5. R.-c. jhr. mr. H. O. Felth. Cur.: mr. H. W. J. A. Averbeck te Leiden. Opgeheven het faillissement van J. van «herpenzeel te Alphen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Politieke Reizen. Tal van bezoeken werden weer, afgelegd. Heden arriveert Roemenlë's koning te Praag, waar hem een grootsche ontvangst wacht. De Zuid-Slavische premier Stojadlnowitsj ls op weg naar Turkije's hoofdstad Ankara Istanboul gepasseerd. De Duitsche gezant von Papen is weer in Hongarije „op jacht", terwijl de Oosten- rijksche staatssecretaris van buitenland- sche zaken, Guido Schmidt, zijn besprekin gen met minister-president Daranyi en den minister van buitenlandsche zaken, Kanya, besloten heeft. Hij ls vervolgens door den rijksbestuur der Horthy ontvangen, die den Weenschen gast een noenmaal aanbood. Schmidt keert vandaag naar Weenen te rug. Bij de besprekingen is bepaald, dat de conferentie te Weenen op 11 en 12 Novem ber zal worden gehouden. Kanya, Ciano en Schuschnigg zullen eraan deelnemen. Het werkprogramma ls reeds ln groote lijnen vastgesteld. In een officieel communiqué wordt ge zegd, dat de staatslieden van gedachten hebben gewisseld over alle actueele vraag stukken, die de publieke opinie in Europa bezig houden en die gevolgen hebben voor den toestand in beide landen. Met voldoening wordt geconstateerd, dat de samenwerking op den grondslag van wederzijdsch vertrouwen ook bij de behan deling der kwesties, welke voortvloeien uit den bestaanden ernstigen toestand, van groote waarde is gebleken en volkomen overeenstemming ten aanzien van de te volgen wegen mogelijk maakte. De besprekingen hebben opnieuw bewe zen, dat beide landen oprecht streven naar het voorkomen van conflicten en 't schep pen van een grondslag voor vreedzame sa menwerking tusschen de volken. De besprekingen betroffen ook de voor bereiding van de conferentie te Weenen, waardoor aldus wordt verklaard de gedachte van den vreedzamen, positieven arbeid een nieuwe versterking vindt, welke niet alleen voor de deelnemende staten, maar voor de geheele Europeesche gemeen schap van groote beteekenis zal zijn. BELGIË. De Kamer bijeen - Jaspar gaat vrij uit. Gistermiddag is de buitengewone zitting van het parlement geopend ter bespreking van de nieuwe organisatie der defensie. Er was bij het parlementsgebouw een krachtige bewaking op de been, maar er dederv zich geen incidenten voor. In de Kamer echter is het een oogenblik rumoerig toegegaan, toen voorgesteld werd Camllle Huysmans als voorzitter te her kiezen en de rexlst Daye dit voorstel wraakte, omdat naar zijn meening Huys mans niet de vereischte eigenschappen van onpartijdigheid bezat, weshalve hij, mede uit naam der frontisten Romsee candidaat stelde. Daye kon, tengevolge van het geroep en geschreeuw, dat hierop ontstond, niet uit spreken. De rust keerde echter spoedig weer en Huysmans werd herkozen met 124 tegen 36 stemmen op Romsee. De minister van defensie heeft bij de Kamer vijf 5 militaire wetsontwerpen be treffende de organisatie van het leger en de landsverdediging Ingediend. De .ontwer pen zullen ln de commissies worden be handeld. De Instantie, die een onderzoek heeft in gesteld naar de beschuldigingen van De- grelle tegen minister Jaspar, welke zich in zijn functie van advocaat aan onregelma tigheden zou hebben schuldig gemaakt, heeft thans uitspraak gedaan en verklaard dat deze beschuldigingen volkomen onge grond zijn en dat Jaspar geen enkele pro- fessioneele fout ten laste kan worden ge legd. o DUITSCHLAND. Boeren wegens prijsopdrijving gearresteerd. Rede van Baldur von Schirach. De geheime staatspolitie deelt mede. dat 5G boeren zijn gearresteerd, omdat zij hun landbouwproducten hebben verkocht tegen een hoogeren, dan door de autoriteiten vastgestelden prijs. De rijksjeugdleider heeft gisteren het woord gevoerd op een vergadering van lei ders der Hitlerjeugd. HIJ zeide o.a., dat de tegenwoordige jeugd geen ketters of kerk- stormers zijn. „De Jeugd is door onze va nen en door onzen Fuehrer met God ver bonden. Indien wij onzen plloht doen, dan vervullen we ook onze plichten jegens God. Ik duld niemand in onze rijen, die niet aan God gelooft. Als wij ln den tijd, dat alles tegen ons was. niet geloofd zouden hebben in de voorzienigheid, dan zouden wij onze overwinning niet gevonden hebben". Tenslotte zeide Baldur von Schirach: „zoolang ik op dezen post sta, zullen in Duitschland geen confessioneele vereeni- gingen bestaan". VEREENIGDE STATEN. Verjaardag van Roosevelt, „dag der marine" Gisteren vierde Dresident Roosevelt ziin verjaardag en zooals sedert 1922 gebruikelijk werd op dien dag ook de „dag der marine" gehouden. Overal werden parades gehouden ter eere van de marine. Roosevelt zond een schrijven aan den minister van marine, waarin hli vaststelde, dat Amerika geen imperialistische doelein den nastreeft en zich erover verheugt met alle volkeren ln vrede te leven. Toch is het behoud van een krachtdadige verdediging ter zee thans meer noodzakeliik dan ooit. want in vele deelen der wereld ziin de ver houdingen verontrustend Verscheidene admiraals hebben redevoe ringen gehouden, waarin zit ditzelfde on derwerp behandelden. De chef van den marinestaf, admiraal Standley. verklaarde dat een aanval od de Vereeniede Staten alleen vanuit de zee te verwachten ls. zoodat de vloot de eerste verdedlgings-llnle vormt De vloot moet verder zoo bewecllik ziin dat een vliand ver van de Amerikaansche kusten kan wor. den aangevallen en vernietigd. FRANKRIJK. Vit den ministerraad. Het parlement is bijeengeroepen tegen 5 November. De minister voor de luchtvaart, Pierre Cot, heeft ln den kabinetsraad een gede tailleerd programma van maatregelen tot uitbreiding van de militaire luchtvloot doen aannemen. Een crediet van 5 milliard franc ls ge vraagd voor de versterking van Frankrijks veiligheid ln de lucht. In plaats van de 1000 vliegtuigen, welke volgens het vorig plan de Fransche luchtmacht moesten versterken, wil Cot een grooter aantal toestellen ln versneld tempo doen aan bouwen. Deze toestellen moeten grooter mogelijkheid voor aanval en verdediging bieden. Verder moet het aantal vliegvel den worden vermeerderd. Ook hebben de ministers eenstemmig het begrootlngsontwerp aangenomen en een ontwerp Inzake de eerste maatregelen tot hervorming van de departementale en gemeentelijke financiën. Morgenochtend zal een nieuwe zitting van den kabinetsraad worden gehouden, waarin zal worden gesproken over de bui tenlandsche politiek. De minister van financiën deelde ten aanzien van de begrooting nog mede, dat het tekort 1milliard francs zou bedra gen. terwijl het totaal der uitgaven 47 milliard 252 millioen francs zou beloopen. De uitgaven van de nationale verdedi ging aan versterkingen en materieel zou den 4 milliard 700 millioen francs bedra gen, terwijl de uitgaven voortvloeiende uit de luchtbewapenlng en voor de vloot niet in het totaalcijfer der begrooting begrepen zijn. Het is te voorzien, dat nieuwe mili taire uitgaven voor de verdediging van de Noordgrens zullen moeten worden goedge keurd. Waarschijnlijk zal minister Dela- dier zich binnenkort in gezelschap van het hoofd van den generaleh staf naar dit Noordelijk gebied begeven en zal tijdens deze studiereis een beslissing worden ge nomen aangaande de beschermingsmaat regelen. Senator Henri Haye heeft besloten bij het weer bijeenkomen van het parlement, een resolutie ln te dienen, waarin de re geering wordt uitgenoodigd het Fransch- Russische pact op te zeggen, of het min stens opnieuw ln overweging te nemen. ENGELAND. Uitbreiding vloot-reservc. - Een incident met Japan. De eerste lord der admiraliteit, sir Sa muel Hoare heeft het woord gevoerd tijdens het diner van de Navy-League te Londen. Hij zeide dat de beide nieuwe slagschepen welke thans op stapel staan, „Koning George V" en „Prins van Wales" zullen wor den genoemd. Een der schepen te noemen naar den on langs overleden souvereln was het schep pen van een precedent, doch sir Samuel geloofde, dat de beslissing aangaande beide namen groote voldoening zou geven aan de marine en ln feite aan het geheele land en het geheele rijk. Men heeft bij heb ontwerpen der nieuwe slagschepen groote moeilijkheden gehad om de lessen der ondervinding, de ontwikkeling der wetenschap en de ervaring uit de oor logsjaren volledig toe te passen. Sir Samuel kondigde voorts de Instelling aan van een nieuwe vlootreserve, waarvoor eigenaars van jachten hun diensten kun nen aanbieden. Zij zullen dan in geval van oorlog worden ingelijfd bij het vrijwillig reserve-personeel van de marine. Sir Samuel sprak de hoop uit, dat zij die onmogelijk thans tot de bestaande vrijwil lige vlootreserve kunnen toetreden aan de nu geboden gelegenheid zullen gehoor ge ven. De Koninklijke Marine zal er een nieuw terrein mede ontsluiten, dat van groote waarde is en de Koninklijke Marine in geval van nood de dan vereischte reserve extra-officieren verschaffen. De leden van de aanvullende vrijwillige reserve der ma rine zullen in vredestijd geen oefeningen behoeven mede te maken en zij zullen evenmin uniformen dragen. Wanneer zij evenwel zullen worden opgeroepen, zullen zij den rang van onder-luitenant bij de ge regelde vrijwillige vlootreserve bekleeden en dezelfde promotiekansen hebben als de daarbij dienende officieren. Zij zullen ouder dan 18 en jonger dan 40 jaar moeten zijn Vrijdag zal de nieuwe Duitsche gezant, die gisteren een onderhoud had met Eden, zijn geloofsbrieven aan den Koning over handigen. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat de commandant van het Britsche eska der in de Chineesche wateren, Sir Charles Littler, het officieele bezoek, dat hij aan de Japansche wateren zou brengen, heeft moeten uitstellen om redenen, die thans ter plaatse aanleiding geven tot een onderzoek door de diplomatieke en consulaire verte genwoordigers van Engeland. De oorzaak zou zijn de arrestatie van Engelsche matrozen door de Japansche autoriteiten. De staking der havenarbeiders te Glasgow is opgeheven. 1131 stemmen werden uitge bracht voor opheffing, 207 tegen. ITALIË Mussolini tot de zwarthemden. Bli gelegenheid van den veertienden ver jaardag der fascistische revolutie heeft Mussolini een boodschap tot de zwarthem den gericht, waarin h!1 zegt: „Met een zeer bijzondere geestdrift ma ken wii ons gereed voor de viering van den veertienden verjaardag van den marsch naar Rome. De viering valt in de periode van de stichting van het eerste keizerrijk, dat verworven werd door den moed der soldaten en de discipline van ons volk in den strtid tegen den vliand. die zich in het open veld vertoonde, maar ook tegen den vijand, die zich verdekt opstelde De overwinning is behaald de sancties ziin mislukt, het Volkenbondsfront ls ver broken. Italië ls krachtiger dan tevoren, gesterkt door zijn heldhaftige inspanning, die het tegen wien ook wil herhalen ter verdediging van het keizerrlik. Een van de twee opvarenden van den bij IJmuiden vergane logger Sch. 68, die naar het St. Antonius- ziekenhuis zijn vervoerd en aldaar zijn opgenomen, de zestigjarige Wouter Pronk uit Scheveningen. is gisteravond overleden. Van de vier zeelieden, die gisterochtend te IJmuiden zijn verdronken, waren er drie gehuwd, namelijk de schipper Jac. den Heyer. de stuurman Verbaan en de matroos Vink. De matroos Kuiper was ongehuwd. De Norburg binnengebracht. De positie van het bij Terschelling in nood verkeerende Duitsche stoomschip „Norburg" is gisteren steeds critieker ge worden. Om half vijf was het de gevaar lijke zandbank Bornrif zeer dicht gena derd. Om vier uur was de sleepboot Hol land, die van Terschelling was uitgevaren, in de nabijheid van de Norburg aangeko men. Het schip dreef steeds meer in de richting van het Amelandsche gat. Omstreeks 6 uur, toen de reddingbooten Brandaris en Insulinde bij de Norburg waren aangekomen, seinde de kapitein dat het eerste luik was ingeslagen en dat het schip veel water maakte. Door aanhoudend olie op de golven te storten, trachtte men de kracht van de zware grondzeeën te ver minderen. De eerste verbinding, die de Holland met het in nood verkeerende schip tot stand bracht, was weer spoedig verbroken. Omstreeks half tien 's avonds, toen de Norburg zloh 10 mijl N.O. van den vuur toren op Ameland bevond is opnieuw een tros uitgebracht. De sleep zette koers naar de Eems. He dennacht ls het schip veilig in de haven van Borkum binnengebracht. Motorsleepboot en aak in nood. Na een moeizamen tocht is de motorred dingboot „Jhr. C. A. den Tex", gestatlon- neerd te Harlingen, er gisteren in geslaagd de bemanning van de motorsleepboot „Har lingen" welke met de rijnaak „Maria" van Roosendaal op sleeptouw, in de Waddenzee ter hoogte van St. Jacobi Parochie in nood verkeerde, te redden. 's Morgens om 9 uur was de reddingboot uitgevaren en na een Zwaren tocht keerde zij des middags om 4 uur in de haven van Harlingen terug met 6 geredde personen aan boord. n.l. de schipper-elgenaar van de sleepboot, G. Attema, zijn vrouw, twee kin deren van 2'/i Jaar en van 11 maanden, de sleepbootknecht K. Wijkstra, benevens de kneoht A. Hartstra van de rijnaak „Marie". De schipper van de rijnaak, Ramakers, wenschte zijn schip niet te verlaten en bleef alleen aan boord. De geredden von den bij familieleden te Harlingen huis vesting. De sleepboot „Trio" is het gelukt verbin ding te krijgen met de verlaten motorsleep boot „Harlingen". Zij heeft haar om half 8 de haven van Harlingen binnengebracht. Beurtschip gestrand. De tjalk Midsland van den beurtdienst AmsterdamTerschelling, die gistermorgen bezuiden Oosterend in nood verkeerde en welker beide opvarenden door de „Branda ris" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij van boord werden gehaald, is gisteravond losgeslagen. Het onbemande vaartuig is in den loop van den nacht te Hollum gestrand. De mogelijkheid om het scheepje vlot te bren gen is vrijwel uitgesloten. Sleepschip gezonken. Bij het uitloopen van de Wemeldingsche Vley. is gistermiddag het Nederlandsche sleepschip Maria, schipper Vermeulen, om geslagen en gezonken. Het schip was gela den met bieten en op weg van Breskens naar Dlnteloord. De bemanning werd door de sleepboot Zeehond gered en te Bruinisse aan wal gebracht. Te IJmuiden. Zeven uitgaande schepen hebben gisteren in den loop van den dag, tengevolge van het slechte weer in de sluis van LJmulden vastgemaakt. Zwarthemden. de marsch naar Addis Abeba, ls een logisch gevolg van den marsch naar Rome. Onze trots is gerechtvaardigd en het werk. dat wli in Afrika tot stand zullen brengen, zal een biidrage tot de be schaving ziin. die de duizendjarige tradi ties van Italië waardig ls, Zwarthemden. het vaderland rekent op u op ieder oogenblik en bli elke gebeur tenis. Datgene, wat volbracht is. is een waar borg voor de toekomst". Er is weer een blijde gebeurtenis te ver wachten ln het huls van den kroonprins. UIT HET VERRE OOSTEN. De Chineeseh-Japansche betrekkingen. Uit Tokio wordt aan do bladen gemeld, dat Japan geneigd ls tot „andere maat regelen"" over te gaan, teneinde China te dwingen de Japansche eisohen tot bijleg ging van de Chineeseh-Japansche geschil len te aanvaarden, indien de diplomatieke onderhandelingen te Nanking mochten mislukken. De „andere maatregelep". die men op het oog heeft, zouden waarschijn lijk bestaan in het verbreken van de diplomatieke betrekkingen en het overgaan tot militair geweld. De Japansche politiek ls vastgesteld na een conferentie tusschen ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken te Tokio en het ministerie van oorlog. Zij is ter kennis gebracht van den consul- generaal te Nanking, Soema, die zich naar Tokio heeft begeven om instructies in ont vangst te nemen. Gisteravond ls Soema weder van Tokio naar Nanking vertrokken, met de nieuwe instructies, die de Japansche ambassadeur, Sjigeroe Kawagoe. ter kennis zal brengen van den Chineeschen minister van buitenlandsche zaken, generaal Tsjang Tsjoen. Naar van Japansche zijde werd verklaard, „hangt de toekomst van China af van het resultaat der nieuwe bespre kingen, die tusschen Kawagoe en generaal Tsjang Tsjoen gevoerd zullen worden". Intusschen wordt aan het besluit van Japan op onheilspellende wijze kracht bij gezet door indrukwekkende manoeuvres van duizenden Japansche soldaten langs den spoorweg Peiping-Tientsin-Sjanha- kwan in Noord-Chlna. VOOR DONDERDAG 29 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO 10.00: NCRV 11.00: KRO 2.00— 12.00: NCRV 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 10.15: Morgendienst 10.45; Gr.pl. 11.3012.00: Godsd. half uur 12.15: KRO-Orkest en Gr.pl. 2.00: Handwerk les 3.00—3.45: Gr.pl. 4.00; Bijbellezing 5.00: Handenarbeid v. d. jeugd 5.30: Bas en piano 6.30: Gr.pl. 6.45: C.N.V.- kwartlertje 7.00; Berichten 7.15: Phi- latelistische causerie 7.45: Reportage 3.00: Berichten A.N.P. 8.15: Propaganda- avond mmv. sprekers, dubbel gem. kwar tet en NCRV-Orkest (Om 10.15: Berichten A.N.P.) 10.45—12.00: Gr.pl. Hierna schriftlezing. Hilversum II. 301 M. AVRO-Uitzen- ding 8.00- Gr.pl. 10.00: Morgenwij ding Gr.pl. 10.30: Lyra-Trio 11.15: Omroeporkest 12.15: Gr.pl. 12.30: Kovacs Lajos' orkest 1.15: Orgelspel 1.35; Omroeporkest en soliste 3.00: Naai les 3.45: Gr.pl. 4.05: Voor zieken en cuden van dagen 4.30: Gr.pl. 4.50: Voor de kinderen 5.30: Kovacs Lajos's Orkest en dansmuziek 6.30; Sportpraatje 7.00: Voor de kinderen 7.05: Curtis- slrijkkwartet 7.30: Engelsche les 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. Gramo- foonmuziek 8.15: Concertgebouw-orkest en solist. In de pauze: voordracht 10.30 Gr.pl. 11.00; Berichten A.N.P. 11.10: Dansmuziek 11.30—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.25—11.50: Gr.- pl. 12.10: BBC-Welsch-orkest en zang 1.05: Alt en tenor 1.352.20: Dans muziek (Gr.pl. i 3.10; Causerie over Florence Nightingale 3.35: Sted. Or kest Bournemouth 5.05: Gr.pl. 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.40: Boekbespreking 7.00: Hobo. fagot en plano 7.35: Operette-uitzending 8.50: ..Freedom and the forces", causerie 9.20 Berichten 9.40: Programma, gewijd aan de ontwikkeling van de televisie 10.20: Kerkdienst 10.4012.20: Dansmuziek. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20; Gr.- pl. 11.20: Omroeporkest 2.50: Gr.pl. 4.20: Zang 4.35: Gr.pl. 5.20: Radio- tooneel 7.20 Gr.pl. 8.20: Piano en zang 9.05: Nat. Orkest 11 05—12.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 9.20: Volsliederenconcert 11.20: Omroep kleinorkest 12 35; Dansmuziek 1.35: Gevar. concert 3.50: Viool en plano 4.20: Populair concert 5.50: Gr.pl. 7.30: Opera-uitzending 9.50—11.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Salonorkest en cabaret 1.30: Omroeporkest en cabaret 2.00— 2.20: Gr.pl. 5.20: Omroeporkest 6.50 en 7.20: Gr.pl. 8.20; Cabaret 9.20: Hoorspel 9.45: Gr.pl. 10.3011.20: dito 484 M.12.20: Gr.pl. 12.50; Omroepor kest 1.30—2.20: Gr.pl. 5.20: Zang 0.35: Salonorkest 7.35; Gr.pl. 8.20: Operette-uitzending 10.3011.20: Dans muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Mi litaire marschen 8.20: Berl. Philh. Or kest 9.20: Berichten 9.50- Pianoreci tal 10.05: Weerbericht 10.2011.20: Omroepkleinorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 29 October. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA enz. 2e programma: lederen dae van 824 uur: KRO NCRV enz 3e programma: 8 05: Parijs Radio 8.20: diversen 9.05: Keulen 11.20: R. Dan- mark 12.05: Parijs Radio 13.05: Brus sel VI 14.20: Parüs Radio 15.50: Keu len 17.20: Brussel 1 plm. 19.00: Droitwich 19.35: Berlijn 21.20: Parijs PJP. of diversen 21.35: Londen Reg. 22.45: Weenen of diversen. 4c programma: 8.00: Brusse' VI 9 20: diversen 10.35Londen Ree 15,35: Droitwich 18.20: Londen Ree. IS 20: diversen 19.30: Snortijraatie door 'en heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00: Londen Reg. 21.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13