LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 21 October 1936 VISSCHERIJ-BERICHTEN De strijd in Spanje BUITENLAND RECHTZAKEN AGENDA Van 't front. Radio Sevilla deelde mede. dat de co lonne onder commando van generaal Va- rela. Illescas is binnengerukt. Toen de op standelingen Illescas binnenrukten, was de telefonische verbinding niet verbroken, en Varelo maakte hiervan gebruik om minis ter-president Largo Caballero op te bellen, om hem mede te deelen, dat hij de stad had bezet. Bij de verovering van Robledo Chavale door de nationalisten verloren de regee- ringstroepen 320 dooden. Verder hebben de nationalisten Torrox nabij Malaga Ingenomen. De radioclub van Teneriffa deelt mede, dat volgens een verklaring van generaal Franco de rechtsche legers na de Inneming van Madrid het offensief tegen Catalonië zullen openen. Achtduizend man Volkslronttroepen heb ben de rechtsche strijdkrachten aan het front van Toledo aangevallen, doch zij wer den zonder moeite teruggedreven. Gistermiddag zijn 1500 vrouwen in op tocht door het centrum van Madrid getrok ken, met den kreet „de mannen naar de fronten en de vrouwen in de achterhoede". De optocht vond bij de tallooze toeschou wers geestdriftige instemming. Fernando Poo in handen der nationalisten. Volgens betrouwbare berichten is het Spaansche eiland Fernando Poo thans in handen der nationalisten, die hebben me degedeeld, dat zij den gouverneur hebben uitgewezen en een voorloopige regeering hebben gevormd. De aanhangers der regeering zijn gevan gen gezet om zooals werd medegedeeld een burgeroorlog te voorkomen. De belegering van Oviedo. Een speciale correspondent van het Duit- sche nieuwsbureau heeft in het hoofdkwar tier Grado voor Oviedo een onderhoud ge had met den commandant der troepen die in Oviedo belegerd waren, generaal Aranda Deze gaf hem een uiteenzetting van de be wapening der aanvallende regeeringstroe- pen. welke over veel meer oorlogstuig be schikten dan de nationalisten. Voorts ver klaarde de generaal, dat de bevrijding door de Marokkaansche troepen op het uiterste oogenblik gekomen was. toen bijna geen levensmiddelen en geen munitie meer aan wezig was. De loyale troepen waren reeds In eenige huizen der voorstad binnenge drongen. Het strategische doel der verde diging van Oviedo is uitstekend bereikt, daar men de loyale strijdkrachten in Astu- rië op deze wijze voortdurend bij Oviedo had vastgehouden. Voortdurend zaten op deze wijze 8000 re- geerings-soldaten benevens een groote hoe veelheid oorlogstuig bij Oviedo vast. Thans begint, aldus zette generaal Aranda zijn verklaringen voort, de opmarsch naar het Noorden en Oosten, benevens de zuive ring van Asturlë van „rooden". Dit zal nog veel werk geven, maar spr. Is met de „roode tactiek" uit den Asturischen op stand van 1934. dien hij mede bestreden heeft, goed vertrouwd. Uitwisseling gijzelaars? De Engelsche minister van bultenland- sche zaken heeft een telegram gezonden aan den Britschen zaakgelastigde te Madrid. Ogilvle Forbes, waarin hij zijn medewerking uitspreekt voor hetgeen deze heeft gedaan met toestemming van de Britsohe regeering tot vermindering van het gevaar voor de non-combattanten. In het telegram wordt verder gesproken over het groote getal personen, dat ge durende de troebelen in Spanje als gijze laars gevangen wordt gehouden. Er bestaat een ernstige reden om te vreezen voor het lot van deze personen en de Engelsche regeering voelt zich gedwongen, op zuiver menschelijke gronden een beroep te doen op belde partijen, om te komen tot een overeenkomst tot uitwisseling van deze gijzelaars en vooral naar een veilige plaats over te brengen. Tot dit doel, is de Britsche regeering be reid. mede te werken met beide partijen en indien transport over zee gewenscht wordt, is zij bereid, de BritsChe vloot hier voor beschikbaar te stellen. Den gezant wordt opgedragen onmiddel lijk in dezen zin voorstellen te doen bij de regeering van Spanje. Bovendien wordt hem opgedragen in nauw contact te blijven met de Britsche vlootautoriteiten en hen op de hoogte te houden met de ontwikkeling en met hen de eventueele evacuatie ln bijzonderheden te regelen. Een soortgelijk telegram is gezonden naar den Britschen ambassadeur te Hen- daye, wien wordt gelast met de leiding der nationalisten in verbinding te treden. De particuliere berichtgever van de „Times" te Valencia meldt, dat de Marxis ten in Madrid den laatsten tijd weer een Jacht op vrouwen georganiseerd hebben. De vorige week moeten in één stadswijk ongeveer duizend vrouwen zijn gearres teerd. De slachtoffers werden onder gebracht in eenige in beslag genomen hui zen. Blijkbaar willen de marxisten hun voorraad gijzelaars nog met eenige duizenden uitbreiden. Aan de Spaansche grens en ln alle zee havens is order gegeven, geen enkele Spaansche vrouw vergunning te geven het land te verlaten. Te Valencia moet de toestand ontzet tend zijn. Voortdurend zijn de executie pelotons in actie, terwijl de dynamiteros hun afschuwelijk werk ongehinderd voort zetten. Alle kerken en het beroemde palels Longa zijn verwoest. De kathedraal is nog sledhts gedeeltelijk intact. De non-interventie. De zezant van de Spaansche volksfront- rezeering heeft op het Foreign Office te Londen opnieuw twee nota's overhandigd betreffende schendingen van het non-in- terventieverdrae. die zouden zijn begaan door Italië en Duitschland In de eerste nota wordt gezegd dat de bron heeft vernomen, dat den 15en Octo ber tweehonderd tanks en honderd vlam- merwerpers. afkomstig uit Italië, te Cadix voor de nationalistische troepen zijn ont scheept. In de tweede nota wordt medegedeeld, dat volgens door de Spaansche regeering ontvangen inlichtingen een Duitsch oor logsschip naar het schijnt, een torpedo jager voor Algeciras voor anker is ge gaan, waar oorlogsmateriaal werd ont- DE ALGEMEENE TOESTAND. Locarno en Ciano's bezoek aan Duitschland. Volgens inlichtingen verkregen in be voegde Britsche kringen, zou de Itgliaan- sche nota van antwoord op het Britsche memorandum van 18 September slechts een voorloopig karakter dragen en nog geen nadere aanduidingen inhouden om trent het standpunt van het Italiaansche kabinet. Te Londen heeft men nog slechts een samenvatting ontvangen, waaruit zou blij ken, dat de regeering te Rome vrij diep ingaat op de kwestie van de werking van het te sluiten West-Europesche pact. Zij zou o.a. doen opmerken, dat een stel sel. waarbij sommige mogendheden alleen waarborgen zouden ontvangen en andere waarborgen zouden verstrekken, en waar dus de wederkeerigheia niet algemeen doorgevoerd zou zijn, een ernstig bezwaar zou opleveren', het zou het gevaar in zich sluiten, dat in het kader van het nieuwe pact twee landenblocs naast elkaar blijven bestaan, zooals b.v. een Fransch-Britsch bloc en een Duitsch-Italiaansch bloc. De nota komt dan ook tot de slotsom, dat slechts algeheele wederkeerigheid tot een volkomen evenwloht tusschen de even tueele onderteekenaars zou kunnen lelden. Derhalve wordt gezinspeeld op het denkbeeld van aan Italië te verstrekken garanties, alhoewel dit niet rechtsstreeks wordt gezegd. De opmerkingen van Engeland omtrent de antwoorden van Frankrijk, Duitschland en Italië zullen niet kenbaar gemaakt worden, voordat ook het Belgische ant woord binnengekomen is, hetgeen, naar men gelooft, morgen het geval zal zijn. Met te grooter aandacht wordt thans het bezoek van Ciano aan Duitschland ge volgd. Van Italiaansche zijde geeft men nog volgende beschouwing: Italië en Duitschland willen positief voor den vrede werken, maar niet voor een vrede, die niet meer doet dan verkregen posities handhaven. Zij zijn het erover eens, dat een eventueele overeenkomst geen enkel verband moet hebben met den Vol kenbond en met het Fransch-Russische pact. In elk geval zullen verscheiden pro blemen moeten worden opgelost, voordat men aan locarno n beginnen kan. Italië ln het bijzonder wenscht, dat zijn vrijheid van beweging in de Middellandsche zee gewaarborgd moet worden. Wat Centraal- Europa betreft, zullen de besprekingen tot 'n afbakening van de Duitsche en Italiaan sche belangen in deze sector moeten leiden. De Duitsche National Zeltung, die Goe- ring nastaat, schrijft, dat Ciano met nauw keurige voorstellen naar Berlijn komt, welke tusschen de twee landen besproken moeten worden, om tot bepaalde doeleinden te komen, die het mogelijk zullen maken een oplossing te vinden voor allerlei kwesties met betrekking tot Europa. Het blad schrijft verder nog, dat Duitschland en Italië dezelfde houding aannemen tegen den wereldvijand, het bolsjewisme. Deze eenheid van inzicht is misschien de zekerste waarborg van den Europeeschen vrede, die voortdurend be dreigd wordt door de wachtwoorden van de wereldrecolutie en het Roode leger o FRANKRIJK. Moeilijkheden voor Dorgères. Dorgères. de secretaris-generaal van het comité voor de verdediging van de belan gen der Fransche boeren, is gisternacht om een uur op het bureau van den politie- prefect invrijheidstelling van politieke vrienden komen vragen. De prefect weigerde Dorgères te ontvangen, waarop de boeren leider verklaarde de lokaliteiten van de prefectuur niet te willen verlaten Hij is toen gearresteerd daar hii „wei gerde door te loopen op beve] van de politie". Later zijn echter allen in vrijheid gesteld. o DANTZIG. Bond van Spoor- en Havenarbeiders ontbonden. De autoriteiten van Danzig hebben den bond van spoor- en havenarbeiders ont bonden, welke wordt beschouwd als een soclalistisohe partij. De voorzitter van den bond, Kaiser, is gearresteerd. Deze ontbinding heeft ernstige emotie veroorzaakt, aangezien de bond Poolsch is. De spoorwegen worden beheerd door Polen en de spoorwegarbeiders zijn Poolsche be ambten. Oppositie-kringen in Danzig verklaren, dat deze maatregelen bewijzen dat de na- tionaal-socialisten Danzig willen assimilee- ren, zelfs als de belangen van Polen in het spel zijn. scheept. Het zou hier luchtdoelgeschut betreffen In de nota wordt eveneens de aandacht erop gevestigd, dat kort daarna een trans portschip met Moorsche troepen in de baai voor anker ging. Ten slotte wordt erop gewezen, dat de kruiser .Deutschland" tot den 18en Octo ber te Tanger voor anker is bliiven liggen. In sovjet-kringen te Londen worden ze kere berichten, volgens welke de Moskou- sche reeeerlng reeds besloten zou hebben haar vrijheid van actie te hernieuwen in de Spaansche kwestie en zich uit de non interventie-commissie terug te trekken, voorbarig genoemd. Men wijst er evenwei op. dat deze moge lijkheid geenszins is uitgesloten en dat Rus. lands houding ten dezen geheel zal afhan gen van de houding der drie mogendheden, wien zekere vergrepen tegen het. non-inter- ventie-accoord zijn ten laste gelegd. Het schijnt mogelijk, dat de sovjet-regee ring vrij spoedig hagr standpunt te dien aanzien zal bepalen. Lord Plymouth, de president der nlet- inmengingscommlssie, heeft gisteren een rijven gericht aan de Duitsche. Italiaan, sche en Portugeesche gedelegeerden dezer commissie, waarin hit hun verzoekt, hun opmerkingen op de beweringen van Sovjet- Rusland ten aanzien van inbreuken oo de niet-inmengings-overeenkomst voor het einde dezer week in te dienen De president hoopt de commissie oor as. Zondag te kunnen bijeenroepen. DUITSCHLAND. Goering als vierjaren-pian-dictator. De richtlijnen inzake de tenuitvoerleg ging van het door Hitier aangekondigde vierjarenplan zullen over enkele dagen worden bekend gemaakt. Tezelfder tijd zullen eenige door Goering, den nieuwen dictator voor dit plan, geteekende veror deningen worden gepubliceerd. Zijn be noeming wordt in geheel Duitschland breedvoerig gecommentarieerd. De pers spreekt van niets minder dan een alge- meene mobilisatie van alle krachten des lands. „De Goering toevertrouwde missie is to talitair". schrijft het „Berliner Tageblatt". Zekere bladen wijzen op de Goering ver leende volmachten, welke zich ook uit strekken op het gebied der pers. Het is moeilijk te weten te komen, of deze op merking niet tot op zekere hoogte de vol doening dezer organen vertolkt, dat zij nu ontkomen aan het toezicht van Goebbels, die tot nu toe persdictator is geweest. Ze ker is. dat Goering door het jongste de creet van Hitler het wint van zijn col lega Goebbels. De pers spreekt de hoop uit dat Goering krachtig de nieuwe prijzen zal handhaven en dat zijn spreekwoordelijke energie van invloed zal zijn op den handel De opdracht van den Fuehrer en rijks kanselier aan minister-president generaal Goering, waarbij deze belast wordt met de doorvoering van het vierjarenplan, om vat ook de economische kwesties, welke de Fuehrer indertijd ter behandeling heeft opgedragen aan ir. Keppler. in het bij zonder de kwestie van de grondstoffen. Ir. Keppler wordt thans van deze taak ontheven, en generaal- Goering zal hem in het kader van zijn opdracht een uitgebreid gebied ter behandeling opdragen. o ENGELAND. De militaire luchtvaart Op bezoek bij minister sir John Simon. In verband met de zware eischen. door een eventueelen oorlogstoestand te stellen, werken 5 belangrijke motor-oroduceerende firma's en vliegmachinefabrikanten met het luchtvaartministerie samen ter onmid dellijke vorming van een „shadow"-vlieg- tulgindustrie. De desbetreffende Dlannen van het mi nisterie zijn zoo goed als voltooid. De reden voor het shadow'-systeem is. dat het luchtvaart-ministerie bijtijds over oorlogsvoorraden wil beschikken, behalve die. welke redelijkerwijze kunnen verwacht worden door de vliegtuigfabrikanten te kunnen worden geleverd. Een delegatie uit het Londensche East- end. bestaande uit een dertigtal afgevaar digden en burgemeesters van de Oostelijke voorstad, heeft onder leiding van Harold Clay, den voorzitter van den uitvoerenden raad der Labour-partlj. een bezoek gebracht aan het ministerie van binnenlandsche zaken, waar het gezelschaD werd ontvan gen door sir John Simon De delegatie braeht de klachten over der bewoners van dit stadsdeel met het oog op de situatie, welke geschapen is door de campagne der Britsche fascistische unie. ZU protest"-! tegen den aard der betoo gingen van verschillende politieke forma ties. die meer en meer ln de eertijds zoo rustige wijk de orde verstoren John Simon gaf de delegatie de verzeke ring. dat de regeering haar nauwkeurige aandacht aan deze problemen zal schenken, doch hti gaf te kennen, dat hli niet kon vooruiUoopen op de door de regeering ter zake af te leggen verklaring. 0 ROEMENIË. Wijziging buitenlandsche politiek? In haar blad de „Oeuvre" maakte madame Tabouls melding van gisteravond laat te Londen ontvangen berichten uit Boekarest, welke den Indruk wekken, dat koning Carol in dén loop van den dag heeft besloten tot terugroepen van de Roemeensche diploma tieke vertegenwoordigers te Warschau, Weenen. Riga en den consul generaal te Cairo, die allen trouw zijn aan de buiten landsche politiek van Tltulescu, d.wz. die van Frankrijk en Rusland. Aan den ande ren kant is Tatarescu zoo juist incognito naar Belgrado vertrokken, teneinde Stoyadlnowitsj de toestemming van den koning te brengen tot een Roemeensch- Zuldslavische politiek van groote reserves jegens Moskou, zulks teneinde Benesj voor een voldongen feit te plaatsen. o BULGARIJE. Dreigt een kabinetscrisis? Gisteren is de ministerraad tot laat in den avond bijeengeweest. Offficieel wordt niets medegedeeld, doch toch wordt ver nomen, dat gesproken is over de regee- ringsverklaring, waarin uiteen zal worden gezet, waarom de in Juli van dit jaar aan gekondigde verkiezingen ln de tweede helft van October niet kunnen plaats heb ben en voor onbepaalden tijd zijn uitge steld. De besprekingen hebben niet tot een overeenstemming gevoerd en zullen wor den voortgezet. Het is geenszins uitgeslo ten, dat de bestaande meenlngsverschll- len in het kabinet over de verkiezingen zullen lelden tot een regeerings-crlsis, v/elke reeds sedert een week wordt ver wacht o ABESSYNIË. Aanslagen op den spoorweg Addis AbebaDjiboeti. De „Daily Telegraph" meldt uit Djiboeti, dat de spoorlijn tusschen Addis Abeba en Awasj, die verleden week door Abessijnen vernield werd, thans hersteld is. Ten oosten van Awasj hebben de Abessljnsche benden echter nieuwe aanvallen gedaan, zoodat de lijn tusschen Afdem en Mehesso opgebroken is. Diclfte bosschen maken daar de nadering der aanvallers gemakkelijk. Eenige dagen geleden is een gepanserde trein ontspoord, waarbij de locomotief over den kop sloeg en machinist en stoker ern-1 stlge brandwonden opliepen, I PALESTINA. Boycott van de Arabieren tegen de Joden? Volgens de laatste berichten uit Jerusa lem is In plaats van de staking van de Arabieren een boycott tegen de joden af gekondigd. Voor de Joodsche winkels zijn boycott-posten van de Arabische jeugd geplaatst. Tegelijkertijd trachten de Ara bische kooplieden den groothandel ln ar tikelen, welke tot nu toe uitsluitend door Joden werden geleverd, opnieuw te orga- niseeren om te voorkomen, dat de kleine Arabische kooplieden In de toekomst bij Joodsche grossiers behoeven te koopen. Verder gaat het gerucht, dat de leider van den Arabischen opstand, Fauzi Ka- woektsji. gisteren te Jerusalem een on derhoud heeft gehad met zijn onder-aan voerders over verdere strijd-maatregelen tegen de Joden. o POLEN. Rydz Smygly wordt bevorderd. Generaal Rydz Smygly, de opperbevelheb ber van het Poolsche leger, zal op 11 Now. a.s. ter gelegenheid van den Poolschen na- tionalen feestdag ter herdenking van den wapenstilstand tot maarschalk worden be vorderd. De maarschalksstaf zou door den presi dent aan den generaal worden overhandigd tijdens den grooten jaarlijkschen troepen- schouw. Volgens andere, gewoonlijk goed inge lichte kringen, is het mogelijk dat Rydz Smygly niet tot maarschalk zal worden be vorderd, maar den titel van hetman zal krijgen. Deze waardigheid zou overigens, naar men verklaart, beantwoorden aan de wer kelijke positie van den generaal in Polen, daar de hetman vroeger in feite de door den koning bekleede macht heeft uitge oefend. Maarschalk Pilsoedski werd officieel tot eersten maarschalk van Polen benoemd. Sindsdien werd de waardigheid van maar schalk van Polen nog slechts toegekend aan maarschalk Foch. Er wordt aan herinnerd, dat generaal Rydz Smygly bij decreet van 15 Juli de eer ste plaats na den president der republiek werd toebedeeld. o NOORWEGEN. Het nieuwe Storting. Het nieuwe Storting zal bestaan uit 71 arbeldersafgevaardigden. 36 conservatieven. 18 agrariërs, twee leden der christelijke volkspartij en 23 liberalen. VEREENIGDE STATEN. Browder op rotte eieren onthaald. De communistische candldaat voor het presidentschap Browder, werd. toen hij zich in Indiana naar het radiostation begaf om zijn redevoering uit te spreken, met rotte eieren bekogeld. Hij slaagde er niet in door de menigte, die den weg versperde, heen te dringen. Het kwam tot vechtpartijen, waarbij ver scheiden personen wonden opliepen. Brow der heeft zijn poging opgegeven. VERDUISTERING VAN 1.65.000. De Haagsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan ln de zaak tegen den 63- jarlgen assuradeur E G. van H.. gedeti neerd gewezen regent-boekhouder der Nederdultsch-Hervormde gemeente te 's Gravenhage. tegen wien wegens verduis tering van een bedrag van ongeveer f.65 000 dat hit In voornoemde functie onder zich had. een jaar en 6 maanden met aftrek van het voorarrest, is geëischt. Verdacht werd veroordeeld, conform den elsch met aftrek van drie maanden voor arrest. o EEN VERKEERSZONDAAR HOOG BEBOET Geen voorrang verleend. Een boete van f. 1000 subs, vijftig dagen hechtenis heeft de Rotterdamsche recht bank opgelegd aan den chirurg J. C. van Vl„ die door het nlet-verleenen van voor rang aan een van rechts komende taxi ln de Mathenesserlaan te Rotterdam een aan rijding veroorzaakt had, waarbij twee per sonen waren verwond geworden Tel. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voor den Haarlemschen politierechter mr. Top stond terecht de Amsterdammer J. K„ wegens mishandeling van den Leid- schen student B. In den nacht van 11 op 12 Juni j.l. nam een groep wandelaars, afkomstig uit Am sterdam, deel aan een afstandsmarsch en kwam te Heemstede aan. De achterste van den troep had een zaklantaarn ontstoken, maar dat licht was eerder tot hun onheil, dan tot hun gemak en tot bescherming aanwezig, omdat het een wit licht was ln plaats van rood, want nu kon een auto bestuurder denken, dat op het verkeerde weggedeelte een flets naderde en zou hij zoodoende op den troep kunnen inrijden. De Leidsche student B„ die met zijn meisje, mej. H. A. de K. van L. in een auto de groep achterop reed, werd door het licht, dat bovendien heen en weer gezwaaid werd, eenlgszins van de wijs gebracht en nederbij gekomen, achtte hij het noodig den llchtvoerder, den Amsterdammer J. K. aan te spreken, hem er op wijzende, dat zijns inziens de groep meer rechts van den weg moest gaan. Hierover ontstond ver schil van meening, waarbij het had kunnen blijven, doch de student B. ging als ver keersregelaar optreden en de wandelaars met zijn auto wat naar rechts dringen. Dat zette kwaad bloed bij den lantaarndrager. Deze sprong op de treeplank, den autobe stuurder sommeerende te stoppen. Deze deed dit niet, maar gaf vol gas. waarop de man op de treeplank zijn zaklantaarn in het motorrijtuig wierp, rakelings langs de Juffrouw en tevens tegen de Up van den -3 HEDEN. Nutsgebouw. Bazar Ver. van Vrijz. Hen, 2'/i5 en 7'/»10 uur. 3 en 4 uur poppet kast Pieterskerkgracht 9: Ledenverg. z. j. Ver. „Het Groene Kruis", afd. Lelden. uur nam. Donderdag. In den Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. Lemvog. 37i uur n.m. Leger des HeUs: Spr. majoor Gorter s uur nam. Nutsgebouw. Bazar Ver. van Vrijz. Hen lOVs—12, 21/.5 en 7'/i10 uur. Rehoboth (Rapenburg): Hongaarschi avond. 8 uur nam. Ka tw ij k-aan-Z e e (Casa Cara). Spr de heer Vroeg-in-de-Wey van Middelhar.' nis. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge. nceskunde Medisch Opvoedkundig Bureaa (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst v Praeventleve Q«. neeskunde. Oonsultatiebur. v. Alcoholistep 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 45 uur naim. DAGELIJKS. Breestraat 3. Tentoonstelling plastiek van den beeldhouwer A. M. Stolz. LakenhalTentoonstelling Beeldhouw kunst 104, 's Zondags 14 u. (tot 1 Nov.). Stadszaal: Alg. Leidsche Missie-actie. 10 12 uur voorm. 2'/i5'/« en 7'/i107'j uur nam. (tot 25 October). BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam, „Zwischen Abend und Morgen". Woensd„ Donderd. en Zaterd. nam. 2 a Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-theater, Breestr. 31, 8 uur nam. „De graaf van Monte Christo". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uur, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr 39. 81/4 u. njn. „Rose Marie". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/t uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str 7 uur nam. „Patrouillewagen 99". lederen middag 2'/t u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, rioogewoerd 8 uur nam. Het meisje met den blauwen hoed". Woensdag en Zaterdagnam nalfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag ea nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond) „Tot Hulp der Menschheld" echter ran nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen rot spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst det apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Oct. a.s. waargenomen dooi de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. IJMUIDEN, 21 October, VISCHPRIJZEN. Tongen per K.G. f. 1,030,90; Glret per kist van 50 K.G. f. 39—24; Tongen per K.G. f. 1,501,15; Groote schol per kist van 50 K.G. f. 31—26; Middelschol idem f. 26,50 —24; Zetschoi idem f. 2823; Kleine schol idem f. 28—11.50; Schar Idem 12.5012; Vleeten per stuk 2.60; Klelnmlddel schelv, per kist van 50 K.G. 35—28; Kleine schelv. idem 2515; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 10068; Gullen per kist van 50 K.G. 317; Lengen per stuk 2.25; Wijting per kist van 50 K.G. 129; Makreel per kist van 50 K.G. 73.40; Aangevoerd: 1386 kisten versdhe haring 5.303.40 per kist. Aangekomen 8 stoomtrawlers: RO. 46 met 1601; IJM. 83 met 1605; IJM. 89 met 2543; IJM. 41 met 2334; LJM. 130 met 1593; IJM; 165 met 1778; IJM. 88 met 2215: IJM. 114 met 1978 en de loggersKW 76 met 3227: K W. 114 met 681; de SCHEV. 254 met 1115; SCHEV. 73 met 1201 voor versche haring en de K.W. 130 met 473; K.W. 101 met 203; K W. 49 met 444; SCHEV. 254 met 211; SCH. 73 met 306 kantjes pekelharing voor Katwijk. Praalrapport Hr. Ms. „Nautilus". 19 October. Tusschen 44 gr. 2' Nbr. en 53 gr. 36' Nbr. en 3 gr. 56' en 3 gr. 26' 01. GDY 99. 340 kantjes; KW 58, 374 kantjes; VL 50, 500 kantjes; SCH 102 440 kantjes; KW 4. 40 kantjes; IJM 165, 65 kantjes. Alles wel. student, die letsel bekwam. De getroffene keerde terug en haalde de politie er bij, die den wandelaar bekeurde wegens het toe brengen van lichamelijk letsel door schuld. Verdachte gaf het feit toe. Echter meende hij, dat dit geen mishandeling kon zijn, omdat het op een afstand gebeurde, waar mede de Politierechter het niet eens was. De officier van Justitie, jhr. mr. R. Roest van Lennep, was van meening, dat de student de verkeersregeling aan de politie moest overlaten, maar de verdachte had toch niet mogen gooien, waarmede de po litierechter het eens was, terwijl deze er nog eens op wees, dat de verdachte met zijn licht onheil had kunnen stichten: a's leder op eigen houtje verkeerslichten gaat voeren, loopt de boel In het honderd. Voor de gekwetste lip eischte de officier van Justitie een geldboete van f. 20 subsi diair 10 dagen hechtenis De politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 15, te vervangen door 12 dagen hechtenis. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6