Nog 13 20 Europeanen en Inlanders vermist PEPSODENT LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 21 October 193j De ramp van de „Van der Wijck" Onderhoud met een oud-marconist van het schip Bericht S Een relaas van kapitein Akkerman De lading heeft niet gewerkt. De gevolgen van Tandfilm (Speciale berichtgeving.) Uitermark moet als een held xijn gestorven. Wij hebben een onderhoud gehad met den heer P. Kluytmans, thans te Vught vertoevende, die ais marconist gevaren heeft op de ..Van der Wijck". Ik ben diep getroffen, aldus de heer Kluytmans. door den ondergang van het fraaie schip waarop ik zoovele uren ln de radiohut heb doorgebracht. Nog meer ben ik ontsteld door den dood van mijn collega Citer mark, dien ik persoonlijk kende en die, evenals ik, 'n Brabander was uit de Langstraat, waar hij de eerste jaren na zijn school tijd (hij heeft o-m. te Leiden de Ge meentelijke H. B. S. bezocht en is dc zoon van den stationschef te Zwam- merdam), nog een periode als stations chef op een klein station der N. S. standplaats heeft gehad. Ik kan mij levendig voorstellen, welk een ontzettende minuten aan boord van het ranke vaartuig zijn gepasseerd, toen daar midden in den nacht de stoomfluit het alarm door de lucht heeft gegierd en de passagiers bij het aan dek komen in hope- looze paniek naar alle zijden zijn wegge rend. Eenige bijzonderheden over 't schip. De ..Van der Wijck" ls een kustvaartuig, dat niet als een volwassen zeeschip kan worden aangemerkt. Het onderhoudt een sneldienst van Makassar op Batavia en be halve een groot contingent Inlanders gaan gewoonlijk Europeanen mede. die naar hun geboortegrond terugkeeren. Daarom is het verklaarbaar dat betrekkelijk weinig Euro- peesche namen onder de omgekomenen worden genoemd Toch is het waarschijn lijk dat juist van de eerste en tweede klasse passagiers tal van slachtoffers te betreu ren zullen zijn. want de bouw van de „Van der Wijck" was zoo ingericht, dat op het eerste dek de hutten eerste klasse waren ondergebracht, terwijl een gedeelte tweede klasse daar ook werd ingericht en overi gens onmiddellijk onder het eerste dek. doch nog boven de waterlijn. Op het z.g.n. campagnedek waren de Inlanders onderge bracht, die in de open lucht hun verblijf inrichten, afgeschoten met zeil en ook bo ven hun hoofden tegen de gloeiende zon beschermd door strak tentdoek. Bij de hut ten der eerste klasse passagiers waren die van de scheepsofficieren en van den mar conist Ik kan mij de kleine radiohut nog zeer goed voorstellen, een nauw vertrekje waarin nauwelijks plaats was voor de seln- tafel. een bed. een stoel en wat accessoires. Vroeger stonden den marconist twee hut ten ter beschikking, doch het toenemende aantal passagiers bracht de K.P.M. er toe den marconist te huisvesten ln de hut waar de technische installatie was onderge bracht. De situatie was toen zoo, dat de marconist vanuit zijn bed zeer gemak kelijk met de hand de selntafel kon berei ken en eventueel den seinsleutel kon be dienen. De laatste stonde van den marconist. Wat moet den ongelukkigen Uitermark door het hoofd zijn gegaan, wat al ge dachten hem hebben bezield toen daar in den tropischen nacht de luchtfluit in zUn cabine hem uit den slaap deed schrikken en de kapitein hem door de buistelefoon het bevel moet hebben gegeven: zend een S.O.S. uit. wij kapseizen en hellen sterk over". Uitermark, die evenals ik den bouw van het schip door en door heeft gekend, moet hebben begrepen, dat dit het laatste was. omgeslagen en juist aan die zijde be vindt zich de radiocabine, zoodat, toen het schip eenmaal omviel en het water raakte, op hetzelfde moment alle hut ten aan stuurboord moeten zijn on- dergestroomd en zij die zich daarbin nen bevonden waren als ratten in een val, die nooit meer geopend zou wor den Alles wijst op de groote snelheid en het onverwachte van de catastrophe. Het snelle kapseizen moet de sloepen voor het mee- rendeel onklaar hebben gemaakt. Be manning en passagiers sliepen. Het was een rustige Indische nacht. Toen men aan dek kwam was het schip reeds verloren... Een geluk bij deze ramp kan genoemd worden de spoedige hulp van de marine booten en de visschersprauwen. Immers, wijl de „Van der Wijck" een kustboot ls, gaat zij slechts zelden of nooit uit het ge zicht van de kust. Na wat ik reeds zeide over de inrichting van het schip, kan nog worden vastgelegd dat de „Van der Wijck" een van de luxe diensten van de K.P.M. was. die den dienst MakassarBatavia onderhield, als het ware ir, concurrentie met den sneltrein die den rit in een dag aflegt. De tijden voor de „Van der Wijck" waren de volgende: Zater dag 5 uur van Makassar; Zondagavond 5 uur aankomst Bali, vertrek aldaar 6 uur; Maandagmorgen 7 u. te Soerabaya (Tand- jok Peraki; vertrek daar 5 uur: Dinsdag v.m. 7 uur te Semarang, vertrek daar 2 uur naar Batavia, alwaar aankomst v.m. 7 uur ter aansluiting aan de boot naar Europa die normaliter circa 11 uur voormiddags vertrekt. De Europeesche passagiers, die de luxe van de „Van der Wijck" ditmaal uitverko zen boven de bekrompenheid van 'n treln- coupé, hebben ditmaal een noodlottige keuze gedaan. Uit den voorgaanden rooster blijkt dat het schip tusschen Soerabaya en Semarang den ondergang tegemoet ging" „OKEANIS" TE ROTTERDAM BINNENGEBRACHT. Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzichtbaar weg en daarom is Purol (wit) zoo bijzonder aangenaam voor de verzorging van het gelaat. Zelfde prijzen Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drog. 876 (Ingez. Med.l SCHIP MOCHT EERST DEN NIEUWEN WATERWEG NIET BINNEN. Het ter hoogte van IJmuiden in nood verkeerende en door de bemanning ver laten Griekische stoomschip Okeaius is gistermiddag om kwart voor vijf door de zeesleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co's Intern, sleepdienst te Rotterdam op sleeptouw genomen. Om de verbinding met de Witte Zee tot stand te brengen, waren drie oDvarenden van de Witte Zee en drie Grieksche zee lieden od de Okeanis overgegaan. De kapi tein van de Okeanis bevond zich aan boord van de Witte Zee In»"'-'-'°ls waren ook de sleepbooten ..Utrecht" van de firma Wijsmuller uit IJmulden en de ..Holalnd" van de firma Doeksen en Dros uit Den Helder bii het in nood verkeerende schip aangekomen Zij behoefden echter geen assistentie te ver- leenen. Zoodra de verbinding tusschen de Witte Zee en de Okeants tot stand was gebracht werd koers e»zet naar den Nieuwen Water weg. Omstreeks negen uur was de sleeD ter hoogte van Hoek van Holland, doch zit mocht aanvankelijk van den rilkshaven- meester niet binnen komen, daar de Okeanis in zinkenden toestand was en het niet uitgesloten was dat het schip ln den Nieuwen Waterweg zou zinken, waardoor zooals begrijpelijk het eeheele scheepvaart verkeer zou worden gestremd. De kapitein van de Witte Zee. de heer Weltevreden, heeft zich met den haven meester onderhouden, en nadat de staat waarin het schip verkeerde uitvoerig was besDroken. werd de verlangde toestem ming. om het schip naar Rotterdam op te sleepen verleend. Voorlooplg ls de sleep echter nog eenlgen tijd voorgaats gebleven, daar de kapitein van de Witte Zet de eb wilde afwachten, daar hij in stroom slee- Dende de Okeanis beter onder controle zou kunnen houden Ten eindelijk besloten werd naar Rotter dam op te stoomen maakten ook de sleep booten „Maas" en Blankenburg" vast. terwijl het bergingsvaartuig .Meermin" zich eveneens bii de sleep voegde om te pompen. Langzaam is de sleep daarna opgevaren naar Rotterdam en ln de Waalhaven ge meerd. Het s-s. Belgion met het grootste deel van de bemanning der Okeanis. heeft zijn reis naar Antwerpen voortgezet. OP HET KANTJE AF.... De Een schip met een hoogen opbouw. „Van der Wijck" is een lang, smal schip dat een hoogen opbouw heeft en ik kan mij nog zeer goed indenken hoe op de kustrivieren in een z.g.n. haarspeldbocht het schip sterk overhelde. Of dit de zeewaardigheid van de boot af breuk heeft gedaan en in hoeverre dit hier een mede-oorzaak of oorzaak van de cata strophe kan zijn geweest, ls een zaak, die riet aan mij staat te beoordeelen en die straks de Raad voor de Scheepvaart onge twijfeld w-el zal uitmaken. Ik merk hierbij wel op dat mijnerzijds niet gezegd kan wor den dat deze eigenschap van het schip eenigerlei aanleiding was voor de beman ning of het Europeesche personeel om daar over van gedachten te wisselen. Bovendien is van hieruit wel zeer moeilijk te beoor deelen wat ginds in het kalme Indische kustwater is gepasseerd. Zooals ik zeg, Uitermark moet heb ben begrepen, dat het noodsein daar in den aether gebracht, het laatste was. Jmmers de kapitein van een schip zal slechts in laatste instantie bevel geven om door noodseinen de wereld te alarmeeren en wellicht op 't schip een paniek veroorzaken, die de noodlottig- ste gevolgen kan hebben. Uitermark moet als een held zijn ge vallen op de plaats waar de plicht hem riep. Kalme, bedaarde jongeman, met Aan de lijst van geredde opvarenden van de „Van der Wijck" kunnen nog worden toegevoegd geiijk wij gisteren nog ln een deel onzer oplage hebben kunnen melden de namen van den hofmeester, J. B. Verhaar, van den ladingklerk A. Eman en de proviandklerken W. Turang en G. Kau- nang. Hedenmorgen meldden zich bovendien te Soerabaja de lading-klerk Y. M. Hengst en de leerling-lading-klerk J. Latuperissa. Deze drenkelingen konden gisteren de kust be- ^rupen Alle stuurlieden kwamen eigener bewe ging op de brug zich melden teneinde om instructies te vragen. Waar toen geen tijd meer te verliezen was, gaf de gezagvoerder order alle booten klaar te maken. Hijzelf gaf op de stoomfluit het signaal voor het verlaten van het schip, waarbij de machine stopte. Tusschen het tijdstip dat de gezagvoer der constateerde dat de slagzij veront rustend werd en een oorzaak van buiten moest hebben, en het oogenblik waarop het schip op zijn zij ging liggen en zonk, zijn volgens den gezagvoerder slechts 1 a 2 minuten verloopen. De gezagvoerder is op de brug gebleven toen het schip naar de diepte ging. De ge zagvoerder kwam weder boven, om vervol gens nogmaals onder te gaan en tenslotte ten tweede male boven te komen, en wel in de nabijheid van een reddingsboei, die hij Overweg geopend, terwijl een trein naderde. Gistermiddag om kwart over zes moesten te Amsterdam twee diesel treinen, een rij dende van het Weesperpoortstatlon ln de richting Utrecht, en een komende van Utrecht naar het Weesperpoortstatlon. elkander bij den overweg aan den Omwal passeeren. Op de Weesperzljde stond aan weerskan ten van den overweg een lange rij auto's en wielrijders opgesteld. Toen de trein, die kwam van het Weesperpoortstatlon, voor bij was, heeft de hulpoverwegwachter, die dienst had. geen rekening gehouden met den dieseltrein, die uit de richting Utrecht in aantocht was, en dus de boomen te vroeg geopend. Het gevolg was, dat van weerskanten auto's, fietsers en voetgangers den overweg begonnen over te steken. De bestuurder van den trein, die dit zag, remde uit alle macht en deed de signaalfluit gillen. Degenen die zich op den spoorweg be vonden zijn hierdoor op het gevaar op merkzaam gemaakt en hebben zich nog door achteruitrijden of terugvluchten ln veiligheid kunnen stellen. Een groote meu beltransportauto echter van de firma Ba tenburg uit Den Haag, die van Diemen kwam, had hiertoe niet meer de gelegen heid; de chauffeur heeft echter nog het stuur kunnen omgooien, zoodat zijn wa gen naast de rails en evenwijdig hiermede kwam te staan; zelf is hij er af gesprongen. De trein scheerde langs de auto, en heeft er geen andere schade aan toegebracht dan dat hij het linkervoorspatsoherm er af ge rukt heeft. Het geval heeft begrijpelijkerwijze groote ontsteltenis gewekt maar ls zonder onge- lukkeh afgeloopen. WIJ vernemen dat den overwegwachter een jaar geleden Iets dergelijks is overko men en dat hij daarna in rang teruggesteld is. Gelijk wij reeds mededeelden deed hij ditmaal als invaller dienst. TWEE BRANDEN TE HEDEL. Vermoedens van brandstichting. Gisteravond om aoht uur werd brand ge meld bij den landbouwer Aart van Drlel te Hedel. Het vuur, dat waarschijnlijk in een hooiberg was ontstaan, tastte nog twee andere hooi- en stroobergen aan, welke alle verloren gingen Tegen het hevige vuur stond de plaatse lijke brandweer machteloos. De motorspuit uit Ammerzoden werd ontboden en aan deze gelukte het den brand te beperken tot de drie hooi- en stroobergen. Toen tegen tien uur het grootste gevaar was geweken, bemerkte men. dat het ander halve kilometer verder ook brandde. Bii den landbouwer H. van den Heuvel stond een geheel met gedorscht graan gevulde landbouwschuur ln lichter laaie. Ook een hooiberg werd hier door het vuur vernie tigd. De brandweer, die bovendien verster king had gekregen door de motorspuit van Zaltbommel, mocht er ln slagen de omlig gende hulzen te sparen. De schade bedraagt eenige duizenden guldens. Van Driel was niet verzekerd, van den Heuvel wel. Wat de oorzaak van de branden aan gaat, denkt men aan kwaadwilligheid. Er is namelijk gebleken, dat een man. die zich bij den vorigen brand, welke veertien dagen geleden te Hedel plaats had, nabij het terrein van den brand ophield, ook gisteravond nabij de boer derijen van Van Driel en Van den Heuvel is opgemerkt. De rijkspolitic zoekt thans in deze richting naar op heldering. ONOOGLIJKE KLEUt Verwijder de TANDFILM op de volgenii wijze, om schoone en gezonde tandin te krijgen. Het behoud Uwer tanden hangt af van de wijzt, waarop tandfilm verwijderd wordt. Waarom zoudt ge risico loopen met onafdoende methoden, wur tandfilm zulke ernstige gevolgen kan hebben? Stel het kostbare glazuur Uwer tanden niet bloot Ma iedere willekeurige tandpasta. Heden ten dage is Pepsodent bekend als de tand. pasta, die tandfilm verwijdert. De wijze, waarop tandfilm, die de bacteriën in voortdurend contut met de tanden houdt, wordt verwijderd, lszondtr weerga. Pepsodent polijst de tanden tot ze op n». tuurlijke wUze blinken. Pepsodent bevat geen schu< rende bestanddeelen, die het tandglazuur aantasten. Om witte, blinkende en gezonde tanden te kr%ee, moet men dus Pepsodent, de tandpasta, die d« tandaanslag verwijdert, gebruiken. De tendpeste die lendfilm verwijdert. NU IN NIEUWE 10% GROOTERE TUBES 869 12.TJ) (Ingez. Mtd.) VERBLINDENDE VERLICHTING, Motorrijder het slachtoffer. Gisteravond tegen half zes heeft op dtn Rijksstraatweg Assen-Groningen ter hoogt; van Peele een ernstig verkeersongeluk Dlaats gehad, waarbii de 23-iarlge land bouwer W. Nijcnhuis uit Schoonoord (gen Sleeni op slag werd gedood. N. was met zijn motorfiets od weg naar de Zuidlaarder markt. Uit de richting Groningen kwamen hem eenige auto's tegemoet riiden. die hem met hun lichten verblindden. N. bemerkte een voor hem rijdende boerenwagen, welk; was bespannen met een paard, niet tiidig en kwam met dit voertuig heel even in aanraking Hü maakte een zwenking naar links en kwam voor een vrachtauto te recht. welke bestuurd werd door G. A. Reiber uit Assen N. werd door den wagen gegrepen en tegen den grond geslingerd. De jongeman werd od slag gedood. reiken, doch deden daarvan geen opgave. Daarentegen wordt de hoofdwerktuig kundige van de K.P.M., de heer A. Kraanen, die als passagier aan boord was en aan vankelijk als gevonden werd opgegeven, thans nog vermist. Behalve mevr. Wisse, wier stoffelijk over schot reeds te Soerabaja is aangebracht, woróen thans nog vermist het echtpaar G. P. Carll, de heer S. Raaff, de heer H. A. Exley. de heer A. Kraanen. de baby van mevrouw Wisse, de heer J. van Egmond. de heer A Makatlta met z'n vrouw en 2 kin deren. de marconist M. J. Uytermark en 20 inlanders. Het vermoedelijke aantal slachtoffers zal dus bedragen 14 Europeanen en 20 Inlanders. Aneta vernam over de ramp nog het vol gende: Bij het vertrek uit Soerabaja had de „Van der Wijck" 670 last lading aan boord, welke lading verdeeld was over het geheele schip. De directie van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij had nog een telefoon gesprek met den gezagvoerder, den heer Akkerman, die te Soerabaja vertoefde. Deze deelde hierbij nog de volgende bijzonder heden mede: Op het schip, was men er slechts in ge slaagd om één boot te strijken, alvorens het schip onderging. Een tweede boot, die men buiten boord wist te krijgen, moest op het zelfde moment dat het schip zonk. doordat deze door een schoorsteen van het schip werd getroffen, zijn omgeslagen. De gezagvoerder kon geen oorzaak voor het ongeluk aangeven, doch hij sprak als zijn vermoeden uit, dat op de een of andere wijze water In het schip was gekomen. De vierde stuurman, de heer J. F. Stada, brak een been bij het verlaten van hef schip. Het schip was bij het vertrek uit Soera- baja uitstekend geladen en volstrekt niet «ta'.cn zenuwen, monter en onbevreesd rank. Veel zware lading bevond zich in de mnrt hii allereerst aan anderen hebben onderruimen van het schip, alle zoetwater- moet hij allereerst aan anueren neo ballast-tanks waren vol. Dc lading heeft gedacht alvorens zichzelf te redden, gewer)rt en ,het woer wa^ goe<j Te 24.00 begaf de gezagvoerder zich ter ruste. Hij had nauwelijks geslapen, toen te 00.45 hij door den stuurman van de waoht werd gewekt met de mededeeltag, dat het schip 'slagzij maakte over stuurboord. De gezag- marconist slechts eenmaal het korte voer{jer stond onmiddellijk op. en con- S.O.S. heeft afgegeven demonstreert in stateerde dat de slagzij toenam. Hij wekte nog meiden, dat dr. Wisse, die een zeer de kilhe;d van deze eenvoudige conclu- hierop den eersten stuurman wien hij op- goede praktijk te Modjokerto had, zich ln sic. dat het drama werkelijk in luttele dracht gaf te gaan kijken wat de orrzaak verband met het slechte klimaat dat daar kon zijn van het scheef liggen van het heerschte en een nadeeligen Invloed op zijn minuten heeft plaats gevonden. De Intusschen ging het schip geleidelijk zoontje uitoefende, besloten had zijn prak- „Van der Wijck" ia over stuurboord i aan scheever liggen. tijd naar Bandoeng over te brengen. waartoe hij eerder dan anderen in staat moet zijn geweest. Immers, de radiohut ligt hoog boven water, kort bij den schoorsteen. Het feit, dat de Mevr. A. WissePetri; Nader vernemen wij, dat mevr. A. Wisse, geb. Petri, die bij deze scheepsramp om het leven is gekomen, de echtgenoote ls van dr. J. Wisse, arts te Modjokerto en 'n zoon van prof G. Wisse te Driebergen, die ook de Geref. Kerk te Lelden vele jaren als predikant diende. Uit den aard der zaak is dr. J. Wisse ook in Leiden geen onbekende. Vier jaren woonde hij bij zijn ouders in de pastorie aan de Heerengracht. Nog maar enkele Jaren was hij getrouwd. Het eenig zoontje, dat uit dit huwelijk werd geboren en dat eveneens bij dit scheepsongeval om het leven kwam, bereikte slechts den leef tijd van één Jaar en negen maanden. Mevr. Wisse was met haar zoontje Robbi en enkele bedienden op weg naar Bandoeng waar haar man zich binnen korten tijd zou vestigen toen dit ongeval plaats had. Als tragische bijzonderheid kunnen wij VARKEN VEROORZAAKT BRAND. Groote boerderij in asch gelegd. Gistermorgen Ls in Drongelen bii Waal wijk brand ontstaan in de groote boerderij van den landbouwer P. Noorloos. Het ge heele nog betrekkelük nieuwe gebouw ls totaal afgebrand. De brand ls ontstaan toen de eigenaar bezig was met het voeren van de varkens. Een oetroleumstallantaam was als gewoon- od den grond gezet voor verlichting. Een der varkens moet in den lantaarn gebeten hebben, waardoor de petroleum over den grond liep In een oogwenk stond de ge heele stal in lichter laaie. Door den hevigen wind breidde het vuur zich snel uit. zoodat ook de woning werd aangetast en als Drooi der vlammen viel. Het hoornvee kon wor den gered, doch eenige varkens, dertig kip- Den en een kalf Zlin ln de vlammen om- eekomen. Mede zlin acht bankbiljetten van f. 25 door het vuur verteerd. De brandweer kon tegen de vuurzee niet veel uitrichten en beDaalde zich tot het nathouden van in de omgeving staande woningen. De schade wordt door verzekering gedekt. MOTORTJALK AAN DEN GROND. De bemanning met behulp van een roeiboot gered. Gistermiddag is od het IJsselmeer 4 h 500 meter van dc Naardensche kust. dc motortjalk ..Lichtdrager" aan den grond geloooen. Od verzoek van de Dolitie te Naarden ls een boot van den Huizer havendienst uit gevaren om de bemanning van de tjalk van boord te halen en in veiligheid te brengen. Dlchtbti de tialk heeft de Huizerboot een roeiboot uitgegooid en daarmee de vier op varenden met veel moeite van boord ge haaid en in Naarden binnengebracht, waar de bemanning van de tjalk, bestaande uit twee Nederlanders en twee Duitschers, onderdak ls verleend. Het schio van den havendienst was omstreeks half zeven te Hulzen teruggekeerd. De motortjalk ls afkomstig uit Heem stede. Het scheepje was van Amsterdam uitgevaren en wilde gistermorgen vroeg bij Urk voor anker gaan. Het sloeg evenwei kort daarna van de ankers los en werd tegen de Goolsche kust gedreven. De schiooer van de tialk is naar Amster dam vertrokken, teneinde een sleepboot te reciulreeren. om zoo mogelijk heden te trachten de tialk vlot te trekken. ENGELSCH SOHIP IN MOEILIJKHEID', Gistermiddag om half vier ls het Enn> sche vrachtschip Ousel, komende uit Llver- dooi. met aanzienlijke vertraging te IJmul den binnengekomen. Het schip heeft tiidens het zware storm weer met ernstige moeilijkheden te kampen gehad. Een reddingsboot aan stuurboord, ziide is kapot zeslagen. Het schio is door gevaren naar Amsterdam. BEJAARDE MAN DOOR TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft bii het station te Achthuizen een ernstll ongeluk plaats gehad. De 69-iarige café houder P. Jacobs, wonende te Achthuizen, tevens agent van de Rotterdamsche Tram weg Maatschappij, is od genoemd punt door de tram. welke od wee was van Middelhar- nis naar Ooltgensplaat, aangereden en vrij. wel op slag gedood. De tram had geruimen tiid vertraging. JONGEN DOOR VRACHTAUTO OVER REDEN EN GEDOOD. Gistermiddag om vijf uur ls de 13-jarige A. Okkinga, zoon van den directeur van de coöperatieve melkfabriek te Bedum, toen hij per fiets uit Groningen huiswaarts keerde, ter hoogte van den spoorweg overgang te Bedum, bij het uitwijken voor een personen-auto door een uit tegen overgestelde richting komende vrachtauto van de firma Beishuizen uit Groningen ge grepen. De knaap bekwam verwondingen aan het hoofd en is des avonds aan de gevolgen van het ongeval overleden. KIND DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag om twaalf uur ls het zes jarig zoontje van de familie G. te Nijverdal. doordat het plotseling de Grootestraat over stak. onder een passeerende vrachtauto ge raakt. Zwaar gewond werd het kind opge- nomen. Kort na het ongeval is het knaapje overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. VAARTUIG GEKAPSEISD. 12 slachtoffers. Op de Hawkesbury River (Australië) 's een vaartuig. w»->rin zich veertien personen bevonden door een rukwind omgeslagen Slechts twee opvarenden konden worden gered nadat zü den cehee'en nacht oc eer- rots hadden doorgebracht. De twaalf >n' deren zijn om het leven gekomen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10