Siroop Famej LEIDJCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag li October 1936 UIT DE OMSTREKEJNi chronische hoofdpijnen verdwenen. THIJS IJS VMDT DEM VERLOREN ARMBAND AALSMEER. Con vallar ia-veiling, In het potplantengebouw van de C. A. Veiling is de eerste verkoop in dit seizoen gehouden van convallaria-bloeikiemen (Lelietjes der Dalen). Aangevoerd waren: 197.150 Duitsche. 6375 Fortln en 131.625 Hollandsche bloelkiemen. De prijzen wa ren resp. f. 2.00—2.45. 2.80—3.08 en 1.25— 2.31 per 100 stuks. De handel was vlug en zoo goed als alles werd verkocht. De prij zen waren bevredigend. De S. D Vrouwenclub Aalsmeer en Aalsmeerderdljk heeft haar jaarvergade ring gehouden onder leiding van mevr. OnosKonstapel. Goedgekeurd werden de notulen en de verslagen. Herkozen werden als bestuursleden de dames Onos—Kon stapel, Kleefstra—Spaargaren. Vreken— Vreeken Van Leeuwen—Renting. wed. MaarseNieuwkoop, terwijl gekozen werd in de vacature mevr Gorter, mevr. R. Kap- pelhofMensink. Na besprekingen van huishoudelijken aard volgde sluiting dezer druk bezochte vergadering. KATWIJK AAN DEN' RIJN. Tuinbouw. Tot 1.1. Dinsdag was de bloemkool het product dat goede belangstelling had en waarvoor bevredigende prijzen werden be taald. Opgemerkt zij dat dit voornamelijk te danken was aan de kleinere aanvoer door het koude weer en de strenge nachtvorst. Het product stond in groei bijna geheel stil en de maat werd dien tengevolge steeds kleiner. Met bezorgdheid vroeg men zich af wat er van terecht moest komen als het neg even zoo doorging. Er staat nog een zeer groot kwantum te velde Er werd goed gekocht voor export en dat hield den prijs op. Betaald werd voor eerste soort van f. 10.80 tot f. 15.60 per 100, tweede soort noteerde van f. 2.90 tot f. 6.40 per 100 Doch na Dinsdag kwam er verandering. De aan voer nam wat toe en de prijs daalde tot f. 6.30f. 9.10. Een enkel partijtje verkreeg nog f. 10.Tweede soort ging van f. 2.10 tot f. 4 20. Voor uien nog dezelfde vraag en dezelfde prijzen van vorige week van f. 2. tot f. 2:50 per 100 K.G. Gele kool en roode kool ging nog even slecht en kon niet meer opbrengen dan f. 1.— tot f. 1.40 per 100 K.G Groentjes noteerden van 0.80 tot f. 1.40 per 100 K.G. Voor waschpeen in de goede kwaliteit was meer vraag. Er was veel verschil in kwaliteit en prijs; de no teering is per kist van 25 K.G. van f. 0.20 tot f. 0.55. Bospeen ging nog stroef, met een prijs van f. 2.90— tot 4.30 per 100 bos. Ook voor kroten voor goede kwaliteiten redelijken prijs te maken, van f. 150 tot f. 2.10 per 100 K.G. Iets mindere kwaliteit werd betaald met f. 0.90 tot f. 1.10 per 100 K.G. Prei en knolselderie staan evenzoo laag in prijs doch het aangevoerde kwan tum is zeer matig. De boonen zijn bijna allen bevroren. Wat nog wordt aangevoerd brengt van f. 20.— tot f. 23.— pe>- 100 K G. op. De UniecoUecte ten bate van het Chr. Onderwijs heeft In totaal oDgebraoht f. 50.82. KATWIJK AAN ZEE. EERSTE UITVOERING VAN „AMICITIA". Reeds veel succes! De eerste uitvoering van het Katwijk- sche tooneelgezelschap ..Amicitla" vond plaats in de groote zaal van Hotel du Rhin, voor een geheel bezette zaal De voorzitter de heer J. van Rijn sprak het openings woord, waarin hij er op wees, c\at de leden nog veel moeten leeren. Een woord van dank komt toe aan onzen regisseur den heer Jan Steen uit Noordwijk, die onver moeid geheel belangeloos getracht heeft tooneelspelers van ons te maken. Er zijn nog zoo velen aan wie wij dank verschul digd zijn: de schijnwerpers zijn van de ge meentebedrijven, de decors van het Casino te Noordwijk en niet te vergeten de dona teurs en kunstlievende leden. De heer J. Steen liet uitkomen hoe moei lijk het was in Katwijk een vereeniging als deze op te richten. Hierop werd uit volle borst het Wilhelmus staande gezongen. Nu volgde de opvoering van het tooneel- stuk in drie bedrijven „Een zenuwachtige familie" die een groot succes is geworden. Voor beginnelingen werd er keurig gespeeld zonder plankenvrees; de rollen zaten er goed in. Het stuk zou slagen of vallen met de vertolking van de hoofdrol van Tromp, den rentenier. Dat het een successtuk is geworden is voornamelijk aan den vertol ker van die rol te danken. Den geheelen avond knalden de lachsalvo's door de zaal. Deze speler belooft wat voor de verdere toekomst van Amicitia! Ook de rollen van mevr. Tromp en haar beide dochters wer den goed gespeeld; zij oogstten eveneens groot succes Het is een genotvolle avond geweest! Na het 3de bedrijf werd een groot bloemstuk aangeboden. Men bleef nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen onder de tonen van de muziek onder leiding van den heer W. Bebelman. De heer Corn. Verwij uit Noordwijk had de kapsels en de grimeering verzorgd. AFSCHEID VAN PASTOOR BUYS. Een ontroerende plechtigheid. ..Katholiek Katwijk" heeft de parochia nen in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van hun beminden Herder. Een bui tengewone opkomst bewees dat deze ver eeniging hiermede goed had gedaan Het parochiehuis was overbezet. Pastoor Buys werd binnengeleid door twee bestuursleden van K. K In de zaal waren mede aan wezig de Emeritus pastoor J. Houtman, de paters Patricius O F M.. Adelbertus O.F.M Laetus OF\M. en pater Armandus. alsmede pastoor C Tholeriaar uit Wassenaar. Het zangkoor zong een .Salutatio" waar na de voorzitter van K. K de afscheids avond met een welkomstwoord opende, waarna pastoor Houtman in gloedvolle woorden namens de parochianen hartelijke woorden van dank bracht aan den schel denden herder Spr. bracht naar voren hoe het geestelijk leven In de parochie gedu rende het Dastoraat van pastoor Buys was opgevoerd Er is een Engelsch spreekwoord dat in het Nederlandsch vertaald zegt. dat TOEN OORZAAK WEGGENOMEN WERD. Meestal krijgt U hoofdpujn zoodra afval stoffen te traag door Uw afvoerorganen worden weggevoerd, waardoor Uw bloed verontreinigd wordt. Zorg daarom dat Uw afvoerorganen goed functloneeren. Spoor met de zes minerale zouten in Kruschen Salts UW afvoerorganen op zachte wijze aan tot gezonde en geregelde werking, zoodat zelfs het laatste deeltje achtergebleven af val volkomen wordt verwijderd. U zult spoe dig de gevolgen bemerken van die Inwen dige schoonmaak: Uw bloed is zuiver en verfrischt. Klachten als hoofdpijn, ver moeidheid en neerslachtigheid, behooren tot het verleden, want de kleine dagelijk- sche dosis Kruschen Salts heeft de oorzaak van deze kwalen weggenomen. Mej. G. R. te L. schrijft: „Eenigen tijd geleden leed ik aan chronische hoofdpijnen. Ik probeerde verscheidene middelen, maar lk kon dat loome, vermoeide en lustelooze gevoel niet kwijt raken, en eiken morgen weer zag ik tegen den nieuwen dag op. Toen ik eens een paar dagen uit logeeren ging bij een oom en tante, die beiden in de 70 waren, verwonderde ik mij voortdurend over hen, hoe gemakkelijk zl] .hun bezig heden verrichtten, opgewekt en gelukkig; zij leken jaren jonger dan zij waren. Ik vertelde hun wat mij scheelde. ..Dan moet je je eens aanwennen, wat wij reeds jaren doen. Een tipje Kruschen Salts 's ochtends in Je eerste kop thee." Dat was een half Jaar geleden en sinds dien ben ik oneindig veel beter. Zonder hoofdpijn, en met een gevoel dat het leven nu de moeite waard ls. Kruschen Salts is werkelijk schitterend." Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f.0.40, f. 0.70 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting Inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij. Amsterdam, voorkomt. 623 (Ingefl. Med personeel van Openbare Werken betreft, adviseert de Commissie dezen dienstrooster voor het tijdvak 1 Mei—1 September zoo danig te ontwerpen, dat de dienst in ge noemd tijdvak aanvangt des morgens om half zeven en niet om zes uur, waardoor ln overeenstemming met de Algemeene Rechtstoestandverordening voor het ge meente-personeel een gemiddelde werkweek van 48 uur verkregen wordt. Verzocht werd tevens, dat het maken van overuren tegen extra vergoeding zooveel mogelijk voorkomen wordt door deze uren eventueel te wisselen met de dienstroosteruren. Met deze adviezen van de Commissie kunnen B. en W. zich geheel vereenigen en stellen den Raad voor dienovereenkomstig te besluiten. Procedure over den loonbijslag. Door B. en W. wordt den Raad voorge steld, kennis genomen hebbende van het advies van jhr. mr, G. W. van der Does, landsadvocaat te 's Gravenhage, over de tegen deze gemeente aanhangig gemaakte procedure van de N V J. J Grullemans en Zonen en de N.V. Bloembollenbedrijf tot voortzetting der firma M. Veldhuyzen van Zanten en Zonen, beiden gevestigd te Llsse, inzake de niet-uitbetaling van den vollen bijslag, waarop zij volgens de bijslagrege ling in de bloembollenbedrijven over 1935 meenen recht te hebben, te besluiten met voornoemde firma's een rechtsgeding in eersten aanleg te voeren. De raad zal ln openbare zitting bijeen komen Maandag 19 October, des avonds om halfacht ln het Gemeentehuis. Ten nadeele van den heer W. v. G. uit de gemeente Haarlemmermeer werd tijdens het verblijf in het Patronaatsge bouw een geheel nieuw Gazelle-rijwiel ont vreemd. De heer J W. A. Lefeber. die benoemd is tot Raadslid in de vacature-J. Pljnacker, zal in de a.s. Maandagavond te houden Raadszitting als lid van den Gemeenteraad worden geïnstalleerd. De speldjesdag ten bate van „Zonne gloren" heeft de mooie som van bijna f. 100 opgebracht. .iedere wolk omlijnd is door een krans van licht". Spr. wees er od. dat er is veel droef heid. doch dezen avond is pastoor Buys omringd door een lichtkrans. De parochia nen willen van hun dankbaarheid doen blijken en persoonlijk afscheid nemen van den Herder die hun zoo dierbaar was en die zij noode zullen moeten missen. Nadat het zangkoor een cantate, toepas selijk op dit afscheid gezongen had. bood de voorzitter van Kath. Katwijk den schei denden herder namens de parochie een enveloppe met inhoud aan. met het verzoek hiervoor een ijlijvend aandenken te willen kooDen. Vervolgens werd het woord gevoerd door pastoor Tholenaar die dit deed oo de hem eigen humoristische wijze. Niet minder har telijk. doch het feit dat Dastoor Tholenaar vroeger als kapelaan in Kwadendamme gestaan had. bood Dastoor Tholenaar de eelegenheid er een humoristisch tintje aan te geven dat weer de vroolijke stemming er in bracht Dan werd de koffie aangeboden waarna j een gesprek plaats had tusschen een ..Kwa- dendammer" (dat geen echte Kwadendam- mer was) en een Hollander. Hierna zeide Dastoor Buys „waar zou ik beter kunnen ziin dan hier onder u? Na enkele weken in KatwUk vertoefd te heb ben was ik. aldus sor. met hart en ziel m Katwijk Een volk met een dieD geloof en een kinderlijk vertrouwen. Ik was intus- schen aan Katwijk als 't ware vastgegroeid Hil bracht hartelijke woorden van dank aan de parochie waar hil zoo heerlijk had kunnen werken aan ziin taak Sür. dankte voor alles wat hij met de parochianen heeft kunnen doen in deze 3'/i jaar Dastoor Houtman voor diens herderlijke hulo en de oaters Franciscanen. Dank aan Kath. Kat wijk". de St. Elisabethvereeniging. het Kerk. en Armbestuur en alle andere vereenigin- gen en het zangkoor, ook voor het aange boden couvert. Door het blijvend aanden ken dat ik mii hiervoor zal aanschaffen zal ik steeds denken aan de 31/» jaar dat ik de gelukkige Dastoor van Katwijk ben geweest. Het zangkoor zong dan nog een 4 st. Afscheidsbed, mede toepasselijk oo dit droeve scheiden, de voorzitter van K. K. SDrak nog een hartelijk slotwoord, waarna men gelegenheid kreeg Dastoor Buys de hand te drukken. Hiermede was deze groot- sche afscheidsavond beëindigd. Kath. Kat wijk bleek goed gezien te hebben met dezen avond te oreaniseeren. De geheele oarochie heeft soontaan getuigenis afgelegd van haar liefde voor den scheidenden herder. Voor de schoolkinderen was reeds in den looo van den dag gelegenheid gegeven af scheid te nemen. Ook deze kleinen waren onder den indruk van dit gebeuren! NOORDWIJKERHOUT. De Mica-winkelweek is hier een waar succes, 's Avonds is het gezellig in de win kelstraten, vooral als ,.St. Jeanne d'Arc" een ommegang maakt. Verschillende plaat selijke Mica-prijzen vielen reeds aan de gelukkigen ten deel Verder worden in elk gezin de bekende „Mlcaatjes" geplakt, met hoop op succes. Tot geestelijk adviseur van den R.-K. Volksbond is door den bisschop benoemd, kapelaan J. Dekleermaeker, alhier. OEGSTGEEST. GST aadsa LISSE. LOONEN EN WEDDEN GEMEENTE- PERSONEEL. Voorstel tot handhaving der geldende bepalingen. Bij de behandeling van de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1936 werd door B en W. den Raad de toezegging ge daan. dat de loonen en wedden van het gemeente-personeel voor de behandeling van de begrooting 1937 nader onder het oog zouden worden gezien, meer bepaald met betrekking tot den kindertoeslag, die, voor zooveel de gemeente-politie betreft, afwijkt van de voor het overige personeel der gemeente geldende regeling. Door het College van B. en W. is omtrent een en ander advies ingewonnen van de commissie voor Sociale aangelegenheden. Gelet op den onzekeren toestand, die met betrekking tot de bezoldiging is ingetreden, zulks door de devaluatie van de munt en de omstandigheid, dat verlaging van de wedden van de veldwachters nog doorwerkt in het dienstjaar 1937, is de Commissie van oordeel, dat het wenschelljk ls de bestaan de loonen en wedden van het Gemeente- personeel voor het dienstjaar 1937 te hand haven volgens de bestaande regelingen. Voor zooveel den dienstrooster van het Raadsagenda. 1 De raad zal fe openbare vergadering bil een komen oo Woensdae 21 October des avonds te 7 uur. 1. Opening, 2. Notulen Ingekomen stuk ken. mrdedeellngen. 3. Voorstel van B en W. tot het vaststellen van een verordening od de heffing en invordering van school geld. 4 Idem tot het vaststellen van een verordening od de heffing van besmette lijke ziektege'.den. 5 Idem betreffende de verlaging van de -alarissen der gemeente ambtenaren. 6 Idem tot verleenine van subsidie aan inrichtingen voor biiz middel- baa onderwijs 7 Verzoek van het beriuur der R.K Me slesschool ..Duinzicht" om medewerking voor het verkrijgen van geld uit de gemeentekas voor het aanschaffen van nieuwe schoo'banken. 8 Voorstel van B. en W. tot het opnieuw Inhuren van den grond, gebruikt als losplaats nabij de Ka- naalbrug. 9, Idem tot het in werkverschaf fing uitvoeren van het aanleggen van sportvelden od de terreinen der gemeente aan den Absooelweg en tot het verhuren dier velden aan de Leidsche Mixed Hockey club. 10 Idem tot verhuring van een ge deelte van de z.g. Krocht". 11. Idem tot vastste ling van een caDitu'antenverorde- ning 12. Idem tot onbewoonbaarverklaring van de Derceelen Zoutkeetlaan 3 en 5 13. Voorloooige vaststelling rekening grondbe drijf 1935 14. Idem gemeenterekening 1935 15. Aanbieding cemeentebezrootlne 1937 en begroo*'ng grondbedrijf 1937. Rondvraag. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. v. G. L. A. Grimbergen en M. J. Caspers. Overleden: P. Bouwman 89 j. SASSENHEIM. In memoriam Bernardus Petrus Roest. Naar aanleiding van het gisteren door ons vermelde overlijden van den heer B. P Roest schrijft de burgemeester van Sas- senheim de heer Gouverneur ons het vol gende In den gezegenden ouderdom van bil na 88 jaren is deze edelachtbare en niet min der eerbare Sasscnheimsche ridder aan onze gemeente ontvallen. Roest was een zeer sympathieke persoon lijkheid ln de gemeente bii groot en klein, bii allen, zonder onderscheid van godsdien stige richting stond hl1 in hoog aanzien, om ziin ridderlijk karakter, zijn stipte onpartij digheid. zijn hartelijk meeleven met de Sassenhelmsche burgers en niet in 't minst om ziin warme genegenheid tot de minst bedeelden. Den armen zooveel mogelijk wel te doen. was voor hem vooral het eerste gebod! Sassenhelm was hem dierbaar. Dat is wel van algemeene bekendheid, maar vooral is dat mij van nabij bekend uit de laren die ik met hem heb mogen meemaken, toen hli nog wethouder was. Men kon van hem niet zeggen dat hij iemand was van den ouden stempel, integendeel, aan alles wat de gemeente in aanzien en in vooru'tgang kon brengen verleende hij eaarne ziin krachtige medewerking Ziin laoeiarige er varing en eezonde kijk od zaken waren niet zelden een goed richtsnoer Zijn groot ver antwoordelijkheidsgevoel als mede-be stuurder der gemeente, maanden, bij alle vooruitstrevendheid toch tegen roekeloos heid. In den raad en in het college van B. en W. werd gaarne naar hem geluisterd. Dat zijn diensten aan de gemeenschap van Sassenhelm bewezen hoogelUk werden ge waardeerd, moge hieruit blijken dat door den gemeenteraad hem. bij ziin heengaan uit den raad. een pensioen werd toegekend, hoewel bescheiden overeenkomstig den wil van den heer Roest. Ruim 30 jaren was hit lid van den raad. ruim 25 iaren was hij onafgebroken wet houder. Bij zijn zilveren iubileum als wet houder is hli door de Sassenhelmsche be volking oo grootsche wilze gehuldigd en de bekroning van dat alles was wel de konink lijke onderscheiding welke ik hem bii die gelegenheid mocht uitreiken. Zltn Ridder kruis ln de Orde van Oranje Nassau werd hem door ieder van harte gegund en in dat besef droeg hü dit gaarne met groote voldoening. Zijn laatste jaren van welverdienste rust heeft hli moeen genieten in het St. Ber- nardushuls. aan de totstandkoming waarvan hij een grooten stoot heeft gegeven, ook financieel Pastoor Thus, ziin eerwaarde vriend heeft die verdiensten erkend door een inscriptie in den gedenksteen in de hal van het huls Man van dienen godsdienstzin was hli een man van berusting ln hetgeen hem van den Hemel gezonden werd. oo een krachtige gezondheid heeft hii nimmer kunnen roe men Zelf vertelde hli zoo dikwijls, dat hij van ziin broers de minst sterke was. ja dat hil alttld als een zwak ventje door ziin ouders vertroeteld werd. en toch zoo zei hij dan Onze Lieve Heer wil me blijkbaar nog niet hebben. Het verlies van ziin goede vrouw, waarmede hii den gouden bruiloft mocht vieren, was hem een zwlare slag. maar hii bracht dat verlies als een offer. Toen zijn 94-iarige vrouw hem was ontval len was ziin eenlg verlangen haar maar sooedlg te mogen volgen, om met haar te mogen deelen het loon der zaligen. Nog ru'm zes iaar heeft hii moeten wach ten Nu ls hii niet meer Zttn aandenken blilft in dankbaarheid HU ruste ln vrede! De teraardebestelling van wülen den heer Roest zal Maandag a s. Dlaats vinden. Hooischelf uitgebrand. Gistermiddag ls door hooibroei een hooi schelf. staande op een terrein aan de Rusthofflaan in brand geraakt. De schelf brandde geheel uit. Door de brandweer werd met een straal op de waterleiding het vuur gedoofd. Er was niets verzekerd. Tot onderwijzer aan de School met den Bijbel is benoemd de heer Heureveld, van Rotterdam. De classis Amsterdam der Chr. Geref. Kerk heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten de heer I. de Bruyne te Zwolle, beroepen predikant alhier. In de vergadering van den R.K. Volks bond werd het winterprogramma vastge steld. Er zullen 3 cursusavonden gehouden worden alsmede een filmavond, voorts een Tooneelvoorstelling. een St. Nlcolaasfeest en een Ker^tuitdeeling. In de vergadering van de Sassenheim- sche Zwemvereeniging werd tot voorzitter gekozen de heer G. Kuylenburg en tol Polosecretaris de heer G Berts. Besloten werd op 31 Oct. deel te nemen aan de excursie naar het Zwembad te Haarlem. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Zandbergen en M. A. Hage. De kerkvoogdij der Herv. Kerk werd door de Dameskrans verblijd met een gift van f. 125 als bijdrage in dc kosten voor de verbouwing van de consistoriekamer. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Onbewoonbaar verklaarde perceelen Het proces inzake de loonbijslagregeling De verw arming der scholen Aan bieding begrootingen. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester Bulten. Na goedkeuring der notulen deelde de voorzitter mede de uitspraak van Ged. Sta ten, inzake het beroep der Ned. Herv. Dia conie. tegen het besluit van den raad tot Vraagt het oordeel van Uw doktert Bij Apolhokers cn Drogisten groote flacon 1 kleine flacon f 1.1 5 i 631 (lngez. Med.) onbewoonbaarverklaring van een aantal harer woningen. Hieruit bleek, dat de onbewoonbaarver klaring van de perceelen 30, 32, 48 en 50 werd ingetrokken. Het lid Kruithof kon het zich niet indenken dat deze woningen alsnog bewoonbaar verklaard werden. Twee er van zijn volgens een door spr. zelf Inge steld onderzoek, zeker niet meer bewoon baar. Spr. moet zich dan ook verzetten tegen het besluit van Ged. Staten. Inzake de procedure betreffende den loonbijslag wenschte de voorzitter in comite-generaal over te gaan. Na hervatting der openbare vergadering stellen B en W. den Raad voor. om met de N.V. Grullemans en Zonen en de firma M. Veldhuizen van Zanten en Zonen belden gevestigd te Llsse, een rechtsgeding ln den eersten aanleg te voeren. Dit rechtsgeding heeft betrekking op een geschil inzake de niet uitbetaling van den vollen toeslag waarop genoemde firma's volgens de loon bijslag regeling ln het bloembollenbedrljl over 1935, recht meenden te hebben. In samenwerking met nog meerdere ge meenten, zullen deze verdedigd worden door jhr. mr. G. C. W. v. d. Does, lands advocaat te 's-Gravenhage. Na eenige op merkingen van de leden Kruithof en Spie renburg werd dit voorstel z. h. st. aange nomen. Volgde het voorstel tot intrekking van het raadsbesluit tot verleening van mede werking, aan het bestuur der Chr. School inzake vervanging der kachelverwarming door centrale verwarming. Het lid Kruithof kan zich de overweging van B. en W best indenken, doch het speet hem hiermede niet te kunnen instemmen Het is opmerkelijk, dat aan het eene eind van het dorp een school staat, welke aan alle eischen des tijds voldoet en aan het andere eind een school, die een zeer slechte verwarming bezit. Spr. zou. niettegen staande het verzoek van Ged. Staten toch willen doorzetten, hetgeen de voorz. hem ontraadde Het lid Spierenburg ondersohreef het be toog van den voorgaanden spr. geheel maar heeft van bevoegde zijde vernomen dat een centrale verwarming niet zal geplaats worden, daar de gemeente financieel af hankelijk is van de regeering. Spr, dankte B. en W. en den raad voor hun sympr thieke houding, terwijl hij het lid Kruitlii dank bracht voor diens voorstel. Spr. voelt zich nu. na zooveel pogingen, strijdensmoe, en adviseerde het lid Kruithof zijn voorstel in te trekken. De heer Kruithof zelde dat te zullen In- trékken, maar bleef niettemin bij zijn be sluit. Dit voorstel van B. en W. werd dan z. h. st. aangenomen. Verlenging van bewoning van een aan tal onbewoonbaar verklaarde woningen. Het lid Kruithof waarschuwde B. en W. voor het perceel Heerenlaan 4 en verzocht ln deze verregaande bouwvalligheid eenige verbetering te treffen. Z. h. st. werd het voorstel goedgekeurd. Na discussie werd de rekening 1935 van het waterbedrijf voorloopig vagesteld, als mede de gemeenterekening 1935. Aanbieding gemeentebegrootlng en de begrooting waterbedrijf 1937. Tot leden der commissie van onderzoek werden gekozen de leden L. v. d. Geer, G. Witteman en P. v. d. Nouland, nadat de heer Spierenburg verklaard had zijn be noeming wegens drukke werkzaamheden niet te kunnen aannemen. Na rondvraag volgde sluiting. Onze plaatsgenoot de heer A. W. Bots alhier, slaagde voor het 1ste deel candl- daatsexamen geneeskunde. 7. Tht}P''I*eft dus rustig afgewacht tot 't vallen van den nacht; nadat hij Dickie en het meisje goeden nacht gewenscht dan had, ging hij welgemoed op 't pad. Hij wist nog niet goed, wat hij moest verzinnen, en liep daar dus geducht nu over te verzinnen hij wist niet eens toch wie of wat dien armband wel gestolen had; en of hij dan dien dief kon grijpen met geweld of met een list, was ook nog lange niet beslist. „Wat moet ik doen?" zoo dacht hij toen. „Hoe kan lk toch dien dief ooit pakken? Doch komaan ik laat den moed niet zakken, 'k Betrap hem wel misschien; wij zullen wel eens zien."

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14