KNUTSE HOEKJE GOEDE OPLOSSINGEN CORRESPONDENTIE EERST SPELEN KNUTSELEN. DAN to «..ft. A o O V o 2 0 D A SI 0 °0 8 X oo Z3 0 GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie Keyzer Wim Keyzer. Rietje Key- zer. Piet Lagas. Corrie Harteveld, Rie Har- tevelt, Prijna Hartevelt. Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt. Lydia Botermans. Corrie Gressie Marie Brokaar. Niesje. zonder ach ternaam. is het soms Niesje Korenhof). Wim Evers. Mientje Stikvoort. Janneman Brons geest. Geertruy de Groot Emma de Groot. Meintje van den Berg. Rie Boom Aaltje van Vliet. Boukje van Vliet. Adriaan van Vliet. Marietje van Vliet. Bernard van Vliet. Mien Groenhuyzen. Beo Groenhuy- zen. Coba Wassink Ida Maria de Graaf. Jannie de Water, Frans de Water. Mientje de Water Jannie van Biezen. Trieneke van Manen. Henny van Wijk Jan de Graaf. Grietje de Graaf Henny van Vliet. Neeitje van Katwijk. Marietje Laman. Paul Laman, Wim Laman. Jo van Rijn, Willy van Rijn. Ali Varkevisser. Greta Varkevisser. Kootje van Vliet Lies Schenkeveld. Rika de Graaf, Dientje Olivier Corrie Kret Coba Verlind. Gretha de Graaf. Wim de Graaf. Wim Nolles. Matthy Nolles. Rika Prenen Dientje Prenen Marietje Prenen. Johanna Outs- hoorn. Jan Choufour. Annie Schiooer. Toos Bouter. Beo Bouter. Maopy Rührwiem. Cor nells J Arbouw Sara Marie Poeliejoe. Cor rie Poeliejoe Een brief zonder naam noch onder de raadsels noch oo de enveloppe, groot vel gelinieerd wit papier en groote witte enveloppe met er op Kinderkrant. Oplossing raadsels. Van wie is die brief? Suze Redel. Josiena Montenberg. Ans Vol- lenga. Rietje Vollenga. Alida Stikkelorum. Leendert de Groot. Anneke Sloos. Bep van Kooperen Dorus de Geus. Kees de Geus. Jo Pracht. Ja, ik ga in de volgënde week verhuizen, maar ik weet nu nog niet op welken dag. Als het niet net op Maandag en Dinsdag valt, dan kan ik gewoon alle werk voor jul lie doen. maar mocht het juist in de aller eerste dagen van de week vallen, dan mis schien niet, ik kan het nu nog niet zeggen. Zorgt in ieder geval maar, dat de brieven over de post, goed bij tijds zijn en ook die aan het bureau L. D„ zoodat mij niets meer behoeft nagezonden te worden. Dus nu nog één keer naar de van Beuningenstraat 42 en dan daarna naar de Joh. v. Olden- barneveltlaan 64. Ik deel het dus de vol gende week precies mede, al is het mis schien in een korte correspondentie. Leendert de Groot, zeker mag je weer mee gaan doen. Er zijn zooveel kinderen die er 's zomers niet toe komen, dat neem ik niets kwalijk. Lydia Botermans, ja hoor ik heb ook 's avonds om 6 uur het licht al op, want nu dè zomertijd voorbij is en de klok een uur verzet, is het opeens 's avonds vroeg donker. Er zijn mooie zonnige dagen ge weest, al was de Noord-Oostenwind heel koud en guur. Gretha en Wim de Graaf, zoo is Wim aanstaanden Vrijdag jarig, nu dan felici teer ik hem wel, ik hoop dat hij veel plezier zal hebben met het vriendje dat bij hem op visite komt. Gretha, wordt het wasch- handje dat je breit, netjes. Wim Nolles, de raadsels die geschikt zijn, zal ik plaatsen. Corrie Harteveld, ben je de volgende week jarig? je schrijft niet welke datum, of is het deze week al? Nu in ieder geval nu vast wel gefeliciteerd en veel plezier dien dag. Coba Verlind, zeker, ais je nog nieuwe raadsels hebt, mag je ze sturen. Alida en Koosje Stikkelorum, ja verhui zen is altijd een nare drukte. Ik kan er zelf wel niets aan mee helpen, dat laat mijn gezondheid niet toe, maar dan vind ik juist dubbel naar als anderen zoo hard moeten werken. Als je raadsels hebt, mag je ze sturen. Marietje, Wim en Paul Laman, o wat een grappig klokje vaw papier heb ik daar ge vonden in den brief, leeren jullie dat op school in de fröbelles? Henny van Wijk, o dat begrijp ik best hoor, dat je niet iedere week veel nieuws weet te vertellen. Als er dan weer wat bij zonders is, dan hoor ik het wel. Trieneke van Manen, wat kan jij al keu rig netjes schrijven, dat vond ik heel flink hoor dat jij het nu deed, nu Piet het zoo druk had. Janneman BroriBgeest, die Noord-Oosten- Mnd was niet prettg, dat voelde ik best, De afbeelding, die je hier ziet, stelt een spel voor, een soort lottospel. Je hebt er twee stukken carton voor noodig, die 20 c.M. bij 16 c.M. groot zijn. De schrijfblocs hebben altijd een vol carton als onderkant. Als je eenmaal knutselt, bewaar je zulke dingen, omdat je er allicht later iets van maken kunt. Nu, die stukken carton zijn bijzonder geschikt om er zoo'n spel van te maken. Verder heb je hiervoor noodig: plak figuurtjes. Die zijn in huisvlijtzaken ver krijgbaar in allerlei vorm: vierkant, rond (in drie maten), driehoekjes, liart-, ei-, peer- en maanvormig. Al deze verschillende vormen zijn in twintig kleuren verkrijg baar. Je begrijpt wel, dat je zoo een heele- boel verschillende figuurtjes leunt krijgen. Wie zulk soort plakfiguurtjes niet heeft, en liever niets koopt kan ze zelf maken. Van gekleurd papier knip je dan vier kantjes en driehoekjes in verschillende grootten. Om bijv. vier figuurtjes precies hetzelfde te krijgen wat vorm en grootte betreft, moet je vier velletjes op elkaar leg gen. of je papier zóó vouwen, dat het vier dubbel ligt. Tegelijk knippen dus. De twee vellen carton verdeel je in vak ken van 4 c.M. Aan den langen kant krijg je er vijf, aan den korten kant vier. Nü ga je op elk vakje een figuurtje plak ken. De twee vellen carton moeten het zelfde beplakt worden. Wat je dus op het eerste vakje plakt van het ééne vel, moet je net zoo op het eerste vakje van het tweede vel plakken, enz. De 20 vakjes van eenzelfde vel moet je echter allemaal verschillend maken. Met plakfiguurtjes is dat niet moeilijk, maar (Nadruk verboden). ook al ging ik niet uit. Als men rheuma- tisch is, dan voelt men alle weer en wind ook in huis. Marietje Prenen, nu dat deed mij echt veel plezier te lezen dat je weer thuis bent uit het ziekenhuis en weer zelf kan schrij ven. Je bent leelijk aangereden hè en hebt veel pijn gehad, schreven je zusjes mij. Ik hoop, dat je naar school mag gaan. Mien en Bep Groenhuyzen, zoo, was het net de verjaardag van Bep, toen Mien mij schreef. Ja nu hoort zij tot de grooteren. Is het een vroolijke verjaardag geweest? Bij mij wordt al lang gestookt. Ik woon bij eene pleegzuster die een rusthuis heeft voor zieken, zwakken, herstellenden en ouden van dagen. Dat raadsel krijgt nog wel eens een beurt. Mientje Stikvoort, zoo'n tijd van ver- huisdrukte vind ik eigenlijk heel erg naar, vooral daar ik zelf niets mee kan helpen. Zoo, is het zilveren bruiloft bij jullie thuis geweest, dat zullen wel vroolijke feestdagen zijn geweest en kon je natuurlijk niet schrijven. O foei dat zal heel koud zijn ge weest met bloote armen en beenen en dan 's avonds, ik begrijp dat je het koud had. Corrie Gressie, je mag gerust mee gaan doen, iedereen is welkom, je mag wel in dezelfde enveloppe doen met Coba Was sink. Anneke Sloos, zoo, is Corry v, M, je vrien dinnetje, komen jullie wel bij elkaar? lost ze dan maar samen op en doe de briefjes in dezelfde enveloppe, dat mag gerust. u 4cni ook als je de papiertjes zelf knipt, kan dat heel goed. Om te beginnen kun je eenzelf den vorm van verschillende kleuren knip pen. Dan kun je vierkanten in verschillen de maten maken. Vierkantjes kun je door knippen (recht of schuin). Driehoeken kun je met de punt naar boven, of naar bene den opplakken. Tenslotte kun je in één vakje twee figuurtjes bij elkaar plakken, soms op elkaar (een kleinen cirkel op een grooten). Zoo zijn er tal van mogelijkheden, waardoor je alle vakjes verschillend be plakken kunt. De afbeelding laat je dat zien. Heb je twee vellen op dezelfde wijze be plakt, dan moet je één vel op de lijnen doorknippen (dik carton snijden, langs een ijzeren liniaal), zoodat je twintig losse kaartjes krijgt. Het andere vel blijft heel. Zoo kun je je werk gebruikep als legspel. De losse stukjes worden door elkaar ge schud en op de kaart gelegd. Maak je bijv. vier verschillende kaart- stellen (acht stuks dus), dan kunnen er vier kinderen tegelijk mee spelen. Elk kind krijgt dan een heele kaart voor zich, de kleine kaartjes worden door elkaar ge schud, en het spel wordt gespeeld als een prenten-lotto. Houd je wel van knutselen en plakken, maar niet van spelen? Wel, dan is het een aardög cadeautje. Niet alleen jongeren kinderen spelen graag met zoo'n legspel: ook zieke kinderen, die op weg zijn om beter te worden, "rólden het een leuk tijd verdrijf. In zoo'n geval is één legkaartje met een bijbehoorend stel kleine kaartjes voldoende. INA V. DEVENTER. Vier zusjes Hartevelt, ja ik miste jullie wel, maar ik wist niet, dat je brief veilig en wel in de zak van iemand was blijven zitten, gelukkig waren het geen prijsraad sels. Vijftal van Vliet, wat hebben jullie fijn mee feest gevierd, Marietje heeft er mij heel aardig over geschreven. Ik begrijp niets van dat kunstje van dat meisje van 9 jaar dat opeens in een juffrouw van 21 jaar veranderde, jullie zeker ook niet? Ali Varkevisser, wat een lange brief! Heerlijk voor je dat je het op de vakschool zoo prettig vindt. Zoo, is Tante nu bij jullie gelogeerd, knapt ze al wat op? En slaapt Joke nu bij jullie, en begint ze dan 's morgens al zóó vroeg te roepen. Toos en Bep Bouter, is Toos zoo verkou den, ik hoor dat er heel veel menschen verkouden zijn. De Joh. v. Oldenbarne- veltlaan is hier dichtbij en vlak bij den Scheveningschen weg. Ik hoop dat 't in de erge verhuisdagen mooi weer zal zijn. Suze Redel en Josiena Moutenberg, neen ik lig niet meer den geheelen dag te bed, gelukkig niet, ik zit van 101 uur op en van 59, maar in bed schrijven kan ik heel best, ben dat al lang gewoon. Ja niet waar, wat liggen er nu veel kastanjes, eikels en beukenootjes. Dorus en Kees de Geus, ik zal jullie raadsels stellig eens plaatsen, dat beloof ik. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15