LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 8 October 1936 a UIT DE RIJNSTREEK THIJS MS EN DE DIME DADEN VAN SLEEHTBEDEELD •lcohol", achteruitgang, Vernietiging van Hen mensch, Jammerlijk genoeg tracht de misdadiger fcich van verkeerde gedachten te ontdoen door het gebruik van alcohol en juist dat is het eerste middel om hen weer in de gevangenis terug te brengen. Thans Is door dezen crisistijd net reclas- seeringswerk bijna lamgeslagen. De menta liteit van het menschdom gaat achteruit door armoede en ellende, waarbij nog komt de steeds stijgende werkloosheid. En juist dit laatste geeft zooveel moeite en zorg om de gewezen veroordeelden te werk gesteld te krijgen en te behouden. Wanneer wij dus de „Mammon" de sleu tel van het kwaad hebben weggewerkt, dan eerst kan de mentaliteit van den mensch vooruitgaan en een betere toestand gescha pen worden, aldus eindigde spr. zijn (roeiende rede. Na het beantwoorden van vragen sloot de voorzitter met een woord van dank tot den spreker. o VOORSCHOTEN. A.S. 60-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER H. DE GRAAF. I „Henk" zegt: „Rust roest". Donderdag 15 October a s. herdenkt de heer H. de Graaf, den dag dat hij 60 jaren, onafgebroken, bij de familie Deurloo werk zaam ls. 15 October 1876 trad de a.s. jubilaris in dienst bij wijlen den heer I. Deurloo in 's Molenaarsbrug. Hij kwam in 1888 met deze familie naar Voorschoten, waar men zich vestigde in „Het Wapen van Voor schoten". Nog steeds is de jubilaris, nu reeds bij een kleinzoon van zijn eersten patroon, in functie. Veel ls er in zestig jaren veranderd en verdwenen. De stalhouderij waar „Henk" de meeste herinneringen aan bewaart, ls verdwenen sedert enkele jaren, maar het is voor hem geen bezwaar andere bezig heden te doen. Stilzitten gaat nu eenmaal niet, rust roest, zegt „Henk" en zoo kan men hem steeds vinden, van 's morgens vroeg tot 's avonds in Hotel Deurloo. Bij zijn zilveren jubileum werd hem de Eere-medaille Oranje-Nassau verleend ln brons. o WASSENAAR. Beroep Geref. Kerk. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier (vac. wijlen dr. J. C. F.ullmann) dr. P. G. Kunst te Deventer. ZEVENHOVEN De oude spoorlijn verdwijnt. De telegraaflijnen met de palen langs de opgeheven spoorlijn worden opgeruimd. Zóó verdwijnt langzamerhand de spoor baan. 4 De Ruigtbos-campagne in de Noord- schebuurt ls wederom aangevangen voor het dekken der bloembollenvelden" tuS- schen Lelden en Haarlem. Dit geeft weer handen vol werk. ALPHEN. Vergadering der Chr. Hist. Jongeren Groep Onder leiding van den heer A. Kroon ver gaderde de Chr. Hlst. Jongerengroep. Na de opening hield ds J. Langman van De Lier een rede. Deze merkte op. dat veel wat ■hecht schilnt te zijn, zulks niet blijkt te ziin. Een tijd van hoogconjunctuur en een tiid van depressie is de loop der historie. Daar boven staat echter het onwankelbare Woord van God. De regel waarnaar het ge zag in den Staat moet worden uitgeoefend, ls de in de H. S. geopenbaarde ordening Gods. De staat omvat meer dan de Overheid n.l. de Volksvertegenwoordiging: de staat is de geordende maatschappij. De overheid moet erkend worden en daarna ook het eigen recht van het volk. De overheid heeft zich te richten naar de ordening Gods. Grondslag moet blijven de liefde tot God en den naaste. Hoe de verhouding moet zijn tegenover God onverschillig welke de per sonen zijn die met eenlge Staatsbediening ziin belast, is iets specifiek Chr. Histo risch. Hierin, aldus spr. wordt positie ge>- nomen tegen de neutrale overheid. Ter be oordeeling van wat de ordening Gods is, worde ook gelet op het oordeel en de uit spraken der Kerk. De overheid moet licht vragen en beiden hebben te verkondigen dc komst van Gods Koninkrijk. Ook dient rekening te worden gehouden met de ge schiedenis der volken. Wij zijn nationaal en Internationaal. God heeft uit één bloede het gansche geslacht der menschen ge schapen. Art. X ls in 2 woorden weer te geven: „Christelijk en Historisch", er staat geschreven en er is geschied. Al ls er groei en verandering wat wijzigt, nooit zal wijken wat God heeft verordend. Na een bespreking dankte de voorzitter ds. Lang man voor dezen leerzamen avond. Mej. G. Boot gaf een overzicht van het politiek gebeuren. Het scheldende bestuurslid den heer P. Hoogendljk werd dank gebracht voor de eminente wijze, waarop hij geruimen tlld de groep heeft gediend In deze vacature werd gekozen de heer J. Constandse. De voorzitter deelde nog mede dat dit seizoen, zoo mogelijk door zelfstudie het program van beginselen zal worden behandeld, daar dit het doel van de groep is. Een prooa- canda-vergadering ls ln voorbereiding. Deze goed geslaagde vergadering werd met dank gebed gesloten bij monde van den heer J. Tuinman. Drie nieuwe leden gaven zich op. Vermoedelijk door jongelui is inge broken in de consumntietent van V. staan de aan den Westkanaalweg. Door verbreking van een hangslot heeft men zich toe gang verschaft en zich tegoed gedaan aan verschillende consumptie-artikelen, waar door de eigenaar groote schade lijdt. Na examen kon het zwemdiploma A worden uitgereikt aan de navolgende per sonen. J Verschuur. Martha van Bommel, Rle van Brummen. L Wlibenga Tina v d. Berg; Cor Werther Mien Bal Thea de Pr„a"w: jet Hoekstra. Annie de Rhoon Her. soge. Adria de Roon Hertoge, Aafje Foe- klng, mevr. Foeking. Meta van Leeuwen, Toots Bots Antje v. Dobben Grace Sam- som. mevr Nliman-Bozuwa, Mies HeUne, Mensje Bos. Marie v .d. Laarse. Geertje Versluis. Janna van Dam. Mien Dltkens, Truus Leupen Annie Vis, G. v. d Bijl. J. v. d. Bijl. L. Corsel. B. v Keeken. A. v. Keeken J. Boesveld. M Winkel. H. Herbig, r evr. Soeteman-Moerman, Leni van Loo, E. Lam. T. Vis. J. M. Pauw. D. v. Brummen, C. Doedens. Hans Stehouwer. Bart Doedens. Jan v. Zwieten S v. d. Plas. N. Boude- stljn. Wlm de Vps. D. H. de Groot. A. Krotje. C. Krotje J. Bosch. J. Hoffman. P. Wolters, L. Bitter J. Clsveller. J A. v. Gelder. Jan KUj. Glis v. d. Horst, Cor Jon genburger. Oscar Klinkenberg. G. Duister- hof Arle van Driel, Jan Doedens. Kees v. d. Burg, P. Verkleli, Dirk de Groot. Ton Jongens. Piet Jongens. Bertil van Vlaan deren. Jan Meijer David Hakker. Cor Wil- lemse. J Oppelaar. T. C van Dam, Frans de Grauw, Jan Borgers Herman Rexwinkel, H. J. Herbig. A. de Graaf. Gerard Soete- man. J. v. 't Riet. S. Terlouw. A. Kemp. A. v d. Linden, Henk v. d. Linden J. de Raat, H. Goedhart C. Scheer. J. P. Hutjes en G. Fokker. Het doploma B aan de dames: N. Kroon, C. Kroon. A. Jongenburger, I. v d. Bijl. C. Laros. N. de Haan. N. Laros. G. v. 't Riet, A. Baas, N. de Pater. R. Boot. A, v. d. Bijl. M. Radersma. K. v. d Berg. A den Ouden. Cor Laros, Gré Vellekoop, Tonny Zonne veld. Beb van Dijk. Annie van Dlik Wilh. v. Keeken Mien van Keeken, Jannie Hoek stra, Let Boot. Dlna Schreuder, Frieda Lem- kes. Gré Lemkes en de heeren: W Per- sennaire. J. Jongenburger. C. v. Muiswin kel. A. Jongenburger. C. Laros. A. A. Herfst. Fr. Hufman. H. Laros J v. Zwieten. J. Stalenberg. S_ ter Louw. L. Honselaar, G. J. de Jeu H. Goedhart, D. Klinkenberg. J, v.- d. Laarse. D Paul en M. de Pijper. In de Geref. Kerk Raadhuisstraat werd de film vertoond van de te Amsterdam ge vestigde Vrije Universiteit. Na opening door den heer K Salvera die wees op de noodzake lijkheid van het blijven onderhouden van een eigen „Calvinistische universiteit", werd de uit 6 deelen bestaande film ver toond. toegelicht door ds. Hartkamp. Deze sprak tevens een oropagandawoord voor een eigen universiteit. Door den heer A. J. Dekker voorganger der evangelisatie Oudshoorn werden de 2 daagsche verkoopdagen van de dameshand- werkkrans van de hulover. der Geref Zen- dlngsbond In het Vereenigingsgebouw in tegenwoordigheid van het bestuur, genoo- d'gden en andere aanwezigen geopend. Direct na aanvang bestond voor een en ander groote belangstelling eReds op den eersten dag werden er goede zaken door de talrijke dames gedaan.. Als gebruikelijk be vat deze bazar tal van stands met hand werken. kleedingstukken luxe- en andere artikelen met een'ge attracties. Behalve het comité „Brugweek" met zijn voorzitter de heer C. Hogendoorn, waren aanwezig, de besturen der drie plaatselijke mlddenstandsvereenigingen, alsmede en kele genoodigden, waaronder de wethou ders en de gemeente-secretaris. Rede van den Burgemeester. De Burgemeester, mr. E. P. Verkerk heette de aanwezigen welkom en wees er op, dat 7 October 1934 de spoorlijn Gouda WaddinxveenBoskoopAlphen aan den Rijn opengesteld werd voor het publiek. Op den dag af twee Jaren later, 7 October 1936, wordt nu de nieuwe provinciale Gouwebrug voor het verkeer opengesteld. Hulde aan Boskoop's middenstand, welke deze histo rische datum in de plaatselijke historie niet zonder meer wil laten passeeren, dank aan allen die met daden en met planten hier aan hun medewerking hebben verleend, 7 October 1934 werd gevoeld, dat de strijd voor de verkrijging van een spoorlijn was beëindigd en dat begonnen kon worden met het profijt trekken van de ligging aan een spoorlijn. 7 October 1936 zijn de sloopers van onze dorpstraten vertrokken en kon begonnen worden met het profijt trekken van de mo derniseering van de Gouwebrug. Het initiatief van den middenstand dient té meer gewaardeerd, omdat niet aan stonds leder profijt zal kunnen trekken en eenigen zelfs terug zullen dreigen te gaan, door de ligging hunner perceelen. Momenteel immers, kan niet ontkend worden, dat er nog enkele gapingen zijn in de aanéénrijging van middenstandszaken in het centrum der gemeente, welke eerst in verloop van tijd kunnen worden aange vuld. Daarom mag hier wel eens met nadruk worden verklaard, dat naast de medewer king der provincie en de hulp der gemeente de middenstanders voor de aantrekkelijk- making van Boskoop uit eigen beurs f. 3.500 offerden, alleen voor tunnel en vitrines. „Hoe vindt Boskoop de nieuwe brug?" vroeg mij bij het invaren der brug een der directeuren van De VriesRobbé. Ik ant woordde. dat de zilverkleur van het alumi nium ons aanvankelijk afkeurend oordeel veel had verzacht, doch spoedig bleek, dal „De VriesRobbé bedoelde: „hoe Boskoop den nieuwen toestand opnam". Ik heb toen hetzelfde antwoord gegeven, dat bewust en onbewust ook bij U allen leeft, dat het een begin is met perspectief. Wie een breede en verre visie heeft, kan zich met blijdschap verheugen over de openstelling der brug! Breed omdat de brugweek beoogt reclame in algemeenen zin en reclame hét middel is om de aandacht te vestigen op de arti kelen, welke te koop zijn, op de zaken waar de artikelen geëtaleerd zijn en de prijzen waartegen zij overgaan in het bezit van de inwoners van Boskoop en sterk medeleven de omgeving. Het centrum van de Gouwe wordt door- Bij de te 's-Gravenha»e uehouden krulst door vier we8en. welke en dlt be" examens machineschrljven slaagde onze ??5ldt me<\ Pe*sPfctieS steeds meer plaatsgenoot A. Sluivenberg, daartoe op geleid door de inrichting van den heer G. Klok alhier. -,] Tot kapelaan der H. Bonifacius Paro chie alhier werd benoemd de heer C. M. Broers, thans te Boskoop; terwijl kaoelaan P. J. Jong van hier werd benr?md bij de H. Agatha Parochie te Beverwijk. BOSKOOP. DE FEESTELIJKE OPENING DER BRUGWEEK. Plechtige openstelling van de Hefbrug. Nadat in de morgenuren, in tegen woordigheid van ingenieurs en opzich ters der provincie, de directie der N.V. De VriesRobbé, alsmede van het col lege van B. en W. en de hoofdambte naren der gemeente de nieuwe hefbrug over de Gouwe voor het verkeer was opengesteld, welk feit niet officieel plaats vond waarmede de houten nood brug buiten werking werd gesteld, had 's middags te half 5 in de raadzaal van het gemeentehuis de officieele opening van de „Brugweek" en tevens de openstelling van de nieuwe hefbrug plaats. beteekenis zullen krijgen bij het vreemde lingen verkeer ter gelegenheid van excur sies, congressen en tentoonstellingen. Deze aantrekkelijk making der gemeente moge gesteund worden -dooi voortuinen bij de woonhuizen op de kweekerljen langs de hoofdwegen. Onze gemeente zou kunnen promoveeren tot Iets meer dan „werkge- meente" alleen. Spr. weet iets van de moeite, die de voor zitter zich persoonlijk gegeven heeft voor het genomen initiatief en ook wie hem daar bij hebben bijgestaan. Hij hoopte dat deze brugweek blijkt te zijn een begin van de verdere ontwikkeling van Boskoop, waar- In allen zich hartelijk zullen verheugen. Op deze rede, volgde een hartelijk ap plaus, waarna de voorzitter van het Brug- Zoo was dan de Hefbrug voor het ver keer opengesteld, wat zeer zeker uit ver- keersoogpunt gezien een groote verbete ring kan worden genoemd, terwijl de ver fraaiing van het centrum dorp, er buiten gewoon op vooruit is gegaan. Een zeer aardige attractie was nog het feit, dat de harmonie met de Hefbrug naar haar hoogsten stand omhoog ging en op circa 40 M. hoogte, een paar muzieknum mers deed hooren. De brug was met groen en bloemen keu rig versierd, terwijl door de slingers Physa- lis Francetti was gestoken, hetgeen een mooi effect opleverde, 's Avonds was de Hefbrug door niet minder dan 1500 lampjes electrisch verlicht, waardoor zij een sprook jesachtig en fantastisch aanzicht verkreeg. De „Brugweek" en de openstelling der brug zijn dus feestelijke en plechtige ge beurtenissen geworden. Er heerschte den geheelen avond een echte feeststemming, waartoe de harmonie het hare heeft bijge dragen. Zeer vele inwoners, doch ook velen uit de randgemeenten, trokken in de avond naar het centrum van ons dorp, om niet alleen de verlichting doch ook de fraaie winkeleta lages te bezichtigen. Er heerschte een vroo- lljke stemming! Ook de werkstukken ver vaardigd door de ambachtslieden, die mede in de etalages waren tentoongesteld, met het doel meer werkactie in het leven te roepen, trokken zeer veel belangstelling. Gedurende de gansche Brugweek zal de brug 's avonds verlicht zijn, terwijl de plaatselijke muziekcorpsen om beurten rondgangen door de gemeente zullen ma ken. Rliksverkeer Laag-Boskoop tijdelijk gesloten. B. en W. hebben ln verband met een rapport van den gemeente-opzichter be sloten op grond van onmiddellijk dreigend gevaar, over te gaan tot tijdelijke sluiting van den Laag-Boskoopschen weg, gelegen westelijk van de Parklaan met uitzonde ring van dat per rijwiel. Voor Zondag 11 October zal de Zon- dagdlenst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. De Handelscursus alhier is het nieuwe leerjaar begonnen met 74 leerlingen. Het is een verblijdend verschijnsel, dat zooveel jongelieden op deze manier bouwen aan hun eigen toekomst! Binnenkort zal hier ter plaatse wederom een aanvang worden gemaakt met de schoolkindervoeding. Naast eenige giften in gëld, kreeg het comité van de centrale bakkerij de mede- deeling. dat zij voor de belde comité's voor kindervoeding 300 Zeeuwsche tarwebrooden voor de erwtensoep en 150 Drentsche stoe ten voor een extra Kerstmaal beschikbaar heeft gesteld. HAZERSWÖUr GEMEENTERAAD. liet verzoek der Geitenfokvereenigingen Aanschaffing nieuwe autobrandspuit De nieuwe begraafplaats Het tentoon stellingsgebouw te Boskoop. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester A. Warnaar. De voorzitter herinnerde aan de feestelijkhe- deji ter gelégénheid van de verloving van weekccro.'i;. de heer C. Hogendoorn den de Prinses met Prins Bernhard en sprak burgemc?s namens het comité dank namens den Raad over deze verloving zijn bracht voor diens goede wenschen. ku;j„„i..:1. Hierop werd de thee rondgediend, terwijl nadien het gezelschap per paardetram, voorafgegaan clooi de harmonie St. Caeci- lia, waarachter de brandweerauto, en voorts een groote stoet van auto's, voertui gen en voetgangers in optocht eerst over de noodbrug en vervolgens over den nieu wen "Hefbrug trok Op de brug werd halt gehouden, waarop de muziek zich deed hooren. 43. Je hoeft heusch niet te vragen waarom ons Thijsje zonder eventjes meer te vertragen nu naar zijn huls toe snelde 't was ongerustheid over Dickie Dons, die nu bij hem naar boven welde. Doch hij kon zijn gansch onbevreesd, daar Dick dien tijd bij Sim de Vos thuis was geweest. Bij 't weerzien waren zij allebei heel blij; en Thijs moest heel erg veel vertellen en Dick van alles op de hoogte stellen. Dick vond het een pracht-verhaal, maar toen hij het gehoord had heelemaal, zei hij: „Je had beloofd dat ik op zoo een tocht eens met je meegaan mocht!" „Komaan", sprak Thijs, „daar zou 'k maar niet om treuren, want dat zal heusch nog eens gebeuren! En trouwens, ik ben zéér bevreesd, dat dit nog niet het einde is geweest van Slechtbedeeldje's avon tuur. Zijn oom, de koning Bosenkwa, is kwaad en zuur. en zijn woede tegen 't prinsje is nog niet gebluscht; hij laat ons vriendje stellig niet met rust! Je begrijpt, dat het me niet verbazen zou, als Slecht- bedeeld weer eens om hulp kwam vragen al héél gauw!" blijdschap uit, met den wensch dat deze moge strekken tot heil van ons Vaderland. Hierna heette de voorzitter den heer J. de Kort welkom, die van zijn ziekte zoover hersteld is, dat hij weer ter vergadering kan komen. De notulen werden door den secretaris gelezen en vastgesteld. Mededeeling ge schiedde van enkele ingekomen stukken, aie voor kennisgeving werden aangenomen Opnieuw werd behandeld het verzoek van de afd. Hazerswoude van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid-Hol land betreffende de verbetering van het geitenras. Het bestuur der afd. verklaarde zich bereid ook de niet-leden voor hun gelten toe te laten tot den stamboekbok, mits daarvoor door den geitenhouder be taald wordt een dekgeld van f. 2.per jaar B. en W. verklaren, dat zij geen bezwaar hebben tegen een verordening waarbij het verboden is in de gemeente bokken ter dekking beschikbaar te stellen, die niet slaan ingeschreven in een stamboek, mits de betrokken vereeniging het dekgeld stelt op hoogstens 75 ct. per geit. Van de zijde der betrokken vereeniging was medege deeld, dat zij wel bereid was het bedrag ad. f. 2.te verlagen tot f. 1.De heeren M. Noordam en G. Goedhart achtten met B. en W. f. 1.te hoog De heeren J. Loo- mans, J. de Kort en M. Scheel verdedigden sen dekgeld van f. 1.per geit voor de niet-leden. Met 7 st. vóór en 4 tegen, die van de heeren A. J. de Jong, M. Scheel, J. de Kort en J. Loomans, werd besloten de politieverordening met de gevraagde be paling aan te vullen onder voorwaarde dat deze wordt ingetrokken indien meer dan 75 ets. dekgeld gevraagd wordt van de niet-leden. De rekening der Ver. „Werkverschaf fing" over het winterseizoen 1935/1936 werd met 10 st. vóór en 1 tegen die van den heer J. Loomans goedgekeurd. Laatst genoemde motiveerde zijn tegenstemmen met de mededeeling dat hij tegen steun ls, door middel van werkverschaffing, aan ouden van dagen. De verordening op het beheer van het Waterbedrijf, die voor vier jaren was vast gesteld, werd opnieuw voor een gelijk aan tal Jaren vastgesteld. Hierna werd behandeld een voorstel van B. en W. tot aankoop van een nieuwe auto- brandspuit van firma van Bergen te Hei- ligerlee voor f4750.plus 4"/» omzetbe lasting, na aftrek van f 300voor de oude spuit. De Onderlinge Brandwaarborgmaat schappij alhier, is bereid f. 500.daarin bij te dragen, mits de commandant des nachts telefonische doorverbinding krijgt. Tegen deze voorwaarde hebben B. en W. niet het m'"ste bezwaar, zoodat zij voor stelden dit bedrag met dankbaarheid te aanvaarden, hetgeen geschiedde. De Fa. van Bergen heeft haar aanbie ding, ondanks de devaluatie van den gulden gehandhaafd, mits B. en W. wilden be- j sluiten aan defi Raad TOCr te Stghll bi», haar de autospuit te koopen, waartegen B. en W. geen bezwaar hadden. De heer J. Loomans vroeg of de ge meente een korting krijgt van 10 of 20%'. Op vele artikelen wordt zulks gegeven. De voorzitter antwoordde, dat dit hierbij geen usance is De heeren D, Buitenhuis, kt Noordam en J. de Kort spraken ln gelijken geest De heer M. Scheel had de spuit gaarne eerst eens bezichtigd; de heer C. A. van Dam informeerde naar de hoogte, in verband met den Ingang van het spui tenhuis. De voorzitter deelde mede, dat de spuit nog gebouwd moet worden, terwijl wat de hoogte betreft dit zekerheidshalve gecontroleerd kan worden. De voorzitter zeide. dat de leveringstijd in nader over leg met de betrokken firma zal vastgesteld worden. De motor is een Chevrolet. Het voorstel van B. en W. werd met alg. st. aangenomen. Hierna deed de voorzitter mededeeling van den uitslag der Inschrijving naar de beplanting op de nieuwe begraafplaats. Da lieer T. Wezelenburg Kzn. wag zoo vrien delijk de gemeente belangeloos van advies te dienen en de begrooting te maken, ter wijl hij zich buiten alle levering wenschta te houden. Door verschillende kweekers was inge schreven ln massa, doch het meerendeel heeft ingeschreven in perceelen. B. en W. hebben gemeend de levering te gunnen in perceelen, verdeeld over 6 kweekers, voor den gezamenlljken prijs van f.1601.—. De heer A. J. de Jong informeerde of ook de opgaande boomen er onder vallen, waarop Je voorzitter bevestigend antwoordde, De heer M. Noordam vroeg, of strikt de hand is gehouden aan de maten van het beplan tingsplan. De voorzitter deelde mede, dat alleen voor de hulst aanbiedingen van af wijkende maten waren toegestaan. De heer M. Scheel informeerde naar de soorten van beplanting, die hier niet gekweekt worden, i/oorts meende hij dat de begraafplaats meer een lusthof dan een rusthof zal wor den. Het had z.i. wel wat minder gekund. De voorzitter gaf Inlichtingen over de soorten die noodig waren en waarvan som mige hier niet gekweekt worden. Wat het overige betreft is de opzet zoo sober moge lijk. 't Is echter een heele oppervlakte. De heer N. P. Kaptein vroeg nadere in lichtingen over de prijzen in massa en in perceelen, die de voorzitter verstrekte. De heer J. de Kort vroeg naar de voorwaarden van levering met het oog op het risico voor den leverancier. De voorzitter deelde mede dat planten die zijn doodgegaan of niet goed aangeslagen, vervangen moeten worden. Thans werd overgegaan tot het voorstel 'an B. en W. om 10% te garandeeren in de rente en aflossing van f. 67500.— in zake de stichting van een tentoonstellings gebouw te Boskoop. Na uitvoerige toelich ting en breedvoerige discussie werd met op één na. die van den heer M. Noordam, die bezwaren had om zich voor 25 jaar te bin den, alg. st. besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. In het geldleeningsbesluit betreffende de f. 73000.— werd op voorstel van B. en W. een wijziging gebracht volgens welke de geldgeefster het recht heeft het restant der leening na 30 jaar op te eischen. Dit was door een misverstand tusschen den bemiddelaar en de geldgeefster abusieve lijk niet in de concept-voorwaarden opge nomen. In de begrooting dienst 1936 werden cenige wijzigingen gebracht. De heer J. Loomans vroeg vet en groen ten te distribueeren voor de werkloozen. De voorzitter deelde mede, dat van het vet gebruik gemaakt zal worden als dit ver krijgbaar is. Wat groenten betreft, meen den B. en W. dit hier nog niet te moeten doen, doch eerst te wachten op het re sultaat in een naburige gemeente. Hierop volgde sluiting. ZWAMMERDAM. De inschrijving voor den Dienstplicht voor jongelieden, geboren in het jaar 1918, zal voor deze gemeente plaats hebben op a.s. Maandag 12 October ter gemeente secretarie, des n.m. van 2.15 tot 4 uur. GEBOREN Ferenc Roelof, zoon van R. M. Bennema en J. A. Fazekas Johannes Ludovicus, zoon van E. J. J. v. d. Linden en L. J. F. Paddenburg Antonie, zoon van W. Bus- sclier en C. A. Niehot Cornells Theodorus Bernardus, zoon van C. J. v. d. Voort en A. P. v. Rooyen Wilhelmus, zoon van J. C. Laterveer en E. v. d. Velden Mattheus Jacob, zoon van J. D. Offerman en G. Kiulnhaar Leonardus, zoon van A. Blok tn A. v. d. Zwaan Cornells Gerardus, zoon van C. G. Perfors en C. Paap Al- bert Cornelis, zoon van P. v. Harskamp en E. P. v. d. Werken Martina Johanna Ma ria, dochter van J, v. d. Berg en M. J. Lampe Cornelis Wilhelmüna, dochter van W. Hogewoning en S. de Mooij Johanna Mathilda Catharina, dochter van M. A. van Egmond en C. Bezuijen Wil lem, zoon van L. Kranenburg en N. van Elswijk Joanna Hendrika, dochter van J. A. Timmermans en H. v. d. Venne Anna Cornelia, dochter van P. v. Schie en' E. v. d. Boom. GEHUWD. F. W. Bekooy, jm. en C. Kreuger, jd. A Delfos, jm. en M. Overvliet jd. N. J. Koet, jm. en A. Schillemans, jd. J. Lam- booij. jm. en Chr. van 't Wout. jd. E. W. C. Langezaal, jm. en K. J. v. Rooyen, jd. L. Neuteboom, wedn. en M. J. Heskens, jd. II. Pauw. jm en J. E. R. Teijn. jd. W. Schouten, jm. en J. Pet. jd. M. B. Wit- senburg, jm. en E. H v. Brandenburg, jd. N. J. van Wouw. jm. en C. van Leeuwen jd. J. C. van Wijk, jm. en J. M. Mi- chalski. jd. OVERLEDEN. P. Spaanderman wedn.. 88 jaar J. Barnhoorn—Tweeboom. wed., 61 jaar G. A. Bohlander, wedn 65 jaar A. Ooms v. d. Bosch. Vr., 36 jaar D. Parkvan Thijn, Vr„ 32 jaar. 3 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7