DE BETOOVERDE FLESCH .^uKïffiSPOrtDEN^lÈ Wat is er schitterend feest gevierd in Verhaaltje op Rijm door C. E DE LILLE HOGERWAARD. Er waren eens drie muisjes. Drie muisjes en een f'.esch De muisjes hadden samen Juist hoeveel ooaen? Zes! Maar Kraaloog eigenwijs steeds! Die stoorde zich aan niets En Diepte: Heet zoo'n ding soms Een strijkbout of een fiets? Dat half dozijntje oogen Keek naar het vreemde ding Een flesch. maar zonder kurk toch! Waar 'n dikke druppel hing.... Aan 't tuitje! En dan was er Van boven een soort knop Daarbij een stuk metaal weer. Wie had er ooit zoo'n kop De muisjes vonden 't grappig Kraaloog zei eensklaps zacht: Dat ga ik onderzoeken. 't Is juist een held're nacht! De and'ren piepten angstig: Och nee! nee! laat dat toch! Je bent voor zulke dingen Te klein Kraaloogje, nog! Daar sprong hij met een vaartje Op 't klein, metalen ding Dat door 't gewicht van 't muisje Plots naar beneden ging! De and're muisjes kregen Een stortbadlieve tijd! Kraaloogje viel. Hij piepte: Och, och wat heb 'k een spijt! Die fleschdie is betooverd! Nooit kom ik er meer aan! En wat ik niet ken dat zal ik Voortaan maar laten staan! - De menschen vonden 't plasje.... De flesch was toch niet lek! Hoe was het dan .gekomen? 't Geval was wel heel gek! Ze hebben noot begrepen. Wat eig'lijk was geschied. Als geen muis het verklapt heeft Dan.... weten zij het niet! (Nadruk verboden). Leiden! Het weer was zóó prachtig, ik ver heugde er mij oprecht in toen ik Vrijdag en Zaterdag zoo'n mooi zonnetje zag. Het is in vele jaren niet zóó prachtig geweest j op 3 October. En ik heb al alles uitvoerig er over gelezen, wat zijn er veel menschen in Leiden geweest, duizenden en duizenden las ik Zondagmorgen al in het Ochtendblad van een Haagsche courant. Wat zullen jul lie ook allen hebben genoten, want er was genoeg te zien en te hooren en te genie ten; met recht schitterende feestdagen. Ik merk het ook aan de brieven hoor, dat iedereen aan het feestvieren is geweest wat ik heerlijk vind voor jullie. Spoedig zal ik jullie mijn meuwe adres opgeven, ik ga nog vóór November verhui zen. De pleegzuster, die nu al 6V2 jaar trouw voor mij zorgt, gaat verhuizen, want in dit huis is geen centrale verwarming en dat eischen de menschen tegenwoordig als zij als zieke of herstellende ergens komen. Ik ga natuurlijk met die trouwe pleegzus ter mee, we gaan naar de Johan v. Olden- barneveltlaan 64 dat is hier dichx' de van Beuningenstraat. Ik zal nog goed dui delijk vermelden, wanneer ik ga verhuizen en wanneer mijn adres dus gaat verande ren. Ik vertel het jullie nu maar vast, beter 2 keer de dingen zeggen, dan weet iedereen het beter. Wacht dus maar af, wanneer ik het weer schrijf, en dan zet ik mijn nieuwe adres onder miin na?w Corrie Harteveld, dat is jammer dat je 3 Oct. niet naar Leiden bent geweest en cms niets van al die mooie feesten hebt ge zien. Prettig dat het je goed bevalt in de nieuwe klasse. Wim en Matthijs Nolles, natuurlijk mo gen jullie nu weer meedoen, 's zomers zijn er zóóvelen die uitgaan en daardoor de raadsels vergeten, dat is niets erg. Ja ze ker mag je nieuwe raadsels inzenden. Johanna Outshoorn, ja degenen die nu schreven, vertelden over de 3 Octoberfees- ten, maar ik kreeg vandaag veel minder brieven, ieder was zeker nog moe van het feestvieren, wat ik best begrijp, het was ook zulk prachtig weer en extra feesten dus ieder wou er van genieten. Drietal de Water, dat boek dat T Tientje heeft gekregen, daar heb ik dikwijls over gehoord, dat is heel aardig, je zal er wel plezier van hebben. Josiena Montenberg en Suze Redel dat is niets erg hoor als jullie eens om een of an dere reden een keertje overslaat. Nu had je 1 October al geschreven, dus kon nog niet vertellen of je van de feesten had ge noten. Annie Schipper, o ik heb mij zoo ver heugd dat het steeds zulk mooi weer was met de feesten 2 en 3 October, ik las er alles over in de courant. Alida van der Holst, dat begrijp ik dat het thuis drukke dagen waren voor de zil veren bruiloft van je ouders, en had je er zooveel voor geleerd! is alles goed gegaan. En daarna nog de Leidsche feesten, dus jij rolde van het eene feest in het andere. Lydia Botermans o, dat is een heel aar dig boek, daar hoorde ik al dikwijls over, dat zal je wel met plezier lezen. Coba Verlind, vroeger heb ik dikwijls de 3 Octoberfeesten bijgewoond en dus ook dikwijls een van die mooie optochten ge zien. maar deze schijnt wel mooier dan alle vorige te zijn geweest. Toos en Bep Bouter, je vraagt of ik niet jammer vond dat ik niet meer naar Leiden kan komen voor de 3 Octoberfeesten. Zeker vind ik dat heel erg jammer, ik ben Leid sche van geboorte, mijne famile heeft er zóó lang gewoond, ik voel nog veel voor Leiden en vooral ook nog doordat ik de Leidsche raadseltante ben. Prettig hè dat Opa nu bij jullie logeert. Leendert Moraal, ja het waren nu extra feesten dat weet ik. Dat land schrijft men met een C als beginletter. Rietje Boom, heb je de optocht wel 3 maal gezien, dat was prettig, des te beter kon je ervan genieten en alles goed zien. En ook zoo fijn naar het Schuttersveld ge weest, en allerlei gewonnen. Coba Wassink, spreekwoorden worden mij zoo heel dikwijls toegezonden, maar ik zal het wel eens plaatsen bij gelegenheid. Gretha en Wim de Graaf, waren er reu zen in de optocht, vond je dat zoo aardig? en wel 200 paarden, dat is kolossaal hoor. Ria Veldhuyzen van Zanten, prettig dat je naar Leiden mocht voor de feesten. Ja dat meisje herinner ik mij wel, zij heeft een poos meegedaan. Ik niets van de fees ten zien, ik kon onmogelijk naar Leiden, maar ik heb wel als goede Leidsche huts pot met klapstuk gegeten. Mien en Bep Groenhuyzen, ik kreeg van daag veel opgewekte verhalen te lezen over de Leidsche feesten, maar alleen in jouw brief stond zoo'n grapje van 'n haring die je had opgevangen, je handschoenen roken zeker niet heel lekker daarna? Ik vond het het best hoor, alles wat jullie vertelden. Henny van Wijk, je hebt aan heel wat vermakelijkheden meegedaan en er ook heel wat mee gewonnen, maar met die sigarenaansteker zal je zelf niet veel kun nen doen, die heb je zeker maar aan een ander cadeau gegeven. Neeltje van Katwijk, wel bedankt voor het kiekje, zeker vind ik het aardig. Ik was een schoolkind toen het standbeeld van Van der Werf werd onthuld en toen heb ik meegezongen, we zaten daar allen op tri bunes in het park, ik weet nu nog best alles van dat feest en wat wij zongen. Rietje Laman, zoo, heb jij met de koraal- muziek meegezongen, zeker wel prettig hè. Anneke Sloos, woon jij dichtbij waar de optocht werd opgesteld, dan heb je alles heel mooi en rustig kunnen zien nog beter dan dat het voorbij trekt. Janneman Bronsgeest, heb je ook zoo'n fijnen dag gehad, en vond je de optocht zoo mooi, ik heb alles gelezen erover en de platen bekeken, dus begrijp wel hoe mooi of het is geweest. Alida en Koosje Stikkelorum, hebben jullie ook zoo genoten van die mooie op tocht en al die prachtige wagens en die mooie kleeren, ja met de zon erop was het dubbel mooi. Tine van der Pot, ik zie wel uit je briefje dat je ook van allerlei hebt genoten, veel gezien \^an al het moois wat er was te zien, dus een heerlijken dag gehad. Jan Choufour ben je zoo blij met je mooie boek, dat doet mij erg veel plezier. Nico en Marrie Liebert, als je dit leest, is je moeder jarig, zie ik in Marries brief, dus kom ik even feliciteeren en toe wenschen dat het een vroolijke feestdag zal zijn bij jullie thuis. Veel plezier hoor. Jo Wassenaar, zijn jullie niet naar Leiden geweest voor de feesten? ik weet nog 3 Oc tober 8 jaar geleden toen zag ik je moeder met Jan en Emy. Ben jij ook wel eens in Leiden geweest op 3 October. Ik heb heusch nog geen gelegenheid gehad het aan E. te sturen. Dank aan Jan voor zijn brief. Dorus en Kees de Geus, als je niets bij zonders hebt te vertellen dan stuur je enkel maar de raadsels. Zeker mag je nieuwe sturen. Ik feliciteer mijn vroegeren trouwen raadselneef Gerard nog wel met zijn verjaardag. Trieneke en Piet van Manen, ik zet er Piet maar bij, want hij schrijft toch de brieven, dus doet het meeste werk. Ja dat schreef ik de vorige week al en nu ook weer in het begin der correspondentie, ik weet alles zoo goed van de 3 Oct.feesten van vroegere jaren toen ik nog in Leiden woonde en later als ik er voor over kwam. Zoodra ik dus weet, wanneer precies ik ga verhuizen en ik dus een ander adres krijg, zal ik het heel duidelijk melden, mis schien al heel spoedig. Mocht het net op Maandag of Dinsdag vallen, daar heb ik zelf niets over te zeggen, dan zou ik wel licht één keertje moeten overslaan, maar daar weet ik nu nog niets van. Allen hartelijk gegroet Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17