LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 8 October 1936 BINNENLAND BEHEER VAN DE GELDMID DELEN BIJ DEN B. V. L. Controle op uitgaven verscherpt. DE MALVERSATIES IN LIMBURG EN ZEELAND. Op de vragen van het Eerste Kamerlid Mendels, betreffende malversaties bij het beheer van de geldmiddelen van den BIJ- zonderen Vrijwllllgen Landstorm in de ge vesten Limburg en Zeeland, heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken het vol gende geantwooord: Wat de malversaties bij den B.V1. in hef gewest Limburg betreft, is bij het ge rechtelijk onderzoek komen vast te staan, dat de delinquent door het stellen van valsche handteekeningen onder qultantles en door het alleen uitbetalen van gelden aan hen. die daarom vroegen, zich gedu rende een aantal jaren gelden heeft weten toe te eigenen, welke bestemd waren om in kleine bedragen aan plaatselijke lei ders en afdeelingen te worden uitgekeerd. Blijkens het door de Arrondissements- Rechtbank te Maastricht gewezen vonnis is met de gepleegde malversaties een be drag van pl.m. f. 26.000 gemoeid. Het ach terhalen van de gepleegde onregelmatig heden is bemoeilijkt door de uitzonderlijke omstandigheid, dat de rechthebbenden iiimmer hebben te kennen gegeven, dat de bedragen niet door hen ontvangen waren. Ten aanzien van het gebeurde met be trekking tot de geldmiddelen van het ge west Zeeland is nog een gerechtelijk on derzoek loopende. Uiteraard is het den mi nister niet mogelijk hangende dat onder zoek, zijnerzijds inlichtingen te verstrek ken. omtrent den aard en den omvang van bedoelde om-egelmatigheden. Tot voor korten tijd was het beheer der geldmiddelen van de Nationale Landstorm commissie, voor zoover deze van Rijkswege werden verstrekt, alsmede de controle c.aarop, als volgt geregeld: Van de Rijksgelden. welke door het De partement van Binnenlandsche Zaken voor den B.V.L. worden besteed, werden door de Nationale Landstormcommissie be dragen ter beschikking gesteld van de on derscheidene gewestelijke landstormcom- missiën voor het doen van betalingen. De verantwoordingsstukken der gewestelijke commisslën werden ten bureele der Natio nale Landstormcommissie nagezien, daar na door het Departement van Binnenland- ache Zaken onderzocht en vervolgens aan de Algemeene Rekenkamer aangeboden. Bedoelde verantwoordingsstukken moes ten voldoen aan de eischen van gelijken aard als die, welke volgens de comptabele voorschriften aan bewijsstukken voor Iïilksuitgr.vfcn worden gesteld. Overigens wordt driemaandelijks van wege het Departement van Binnenlandsche Zaken controle ter plaatse bij den comp tabele van de Nationale Landstormcom missie uitgeoefend. Deze controle betreft zoowel de kasgelden als de verificatie van de in het kasgiroboek voorkomende uitga ven. Tevens wordt nagegaan of alle door de Nationale Landstormcommissie aan de westelijke commissiën gedane geldver- strekkrrrgen en de door die commissiën ge dane uitgaven in de betreffende rekenin gen-courant zijn geboekt. Een voor ac- coord geteekend exemplaar dier rekenin gen-courant geldt als bewijs, dat overeen stemming bestaat tusschen de administra te van de Nationale Landstormcommissie en die van den betreffende comptabele van de gewestelijke commissie. De controle op de uitgaven is na het voorgevallene aanstonds verscherpt in dier voege, dat in het algemeen de betalingen van de gewestelijke commissiën thans loo- pen over de Nationale Landstormcommls- Sie. die voorts door middel van steekproe ven voortdurend controle uitoefent op de noodzakelijk contante betalingen, welke de gewestelijke commissiën daarnaast nog uit te verstrekken kleine voorschotten moeten doen. Voorts zijn de plaatselijke commissiën r.iet gemachtigd, zelfstandig uitgaven te doen boven een zeer gering bedrag aan kasgeld, dat gemiddeld jaarlijks f. 15.— be draagt Op de besteding van dit kasgeld wordt bovendien nog toezicht gehouden coor de gewestelijke commissiën. OPHEFFING VAN GOUD CLAUSULES? DE REGEERING ONDERZOEKT IN HOEVERRE BUITENWERKING STELLEN GEBODEN ZAL ZIJN. Naar ons wordt medegedeeld, wordt bij de departementen van justitie en van financiën nader onderzocht in hoeverre, naar aanleiding van de door de regeering getroffen monetaire maatregelen, bulten werking stellen der goudclausules geboden zal zijn. Echter ligt het niet In het voornemen der Regeering in een eventueele opheffing hier te lande der goudclausules ook de ter beurze te Amsterdam officieel genoteerde fondsen In vreemde valuta, versterkt door een goudclausule te betrekken. VERLAGING GESLACHT-ACCIJNS. Ook voor runderen te wachten? We hebben bericht, dat de crisisaccijns op varkensvleesch met ingang van gisteren is opgeheven. Het „Hbld." meent nu te weten, dat de regeering ernstig overweegt ook den crisisaccijns op runderen op kor ten termijn te verlagen, bijvoorbeeld tot de helft. In overeenstemming met den maatregel, waarbij de heffing op varkensvleesch bul ten werking is gesteld, heeft de minister van landbouw en visscherij thans algemee ne ontheffing verleend van die artikelen van het crisis-varkensbesluit 1936, waarin bepalingen zijn vervat omtrent het wegen van varkens, welke weging diende tot vast stelling van het bedrag der heffing. Door het verleenen van deze ontheffing Is bulten werking gesteld de crisis-varkens beschikking 1936 II, welke nadere voor schriften behelst omtrent het betalen der heffing en het wegen van varkens, alsmede een regeling van de vergoeding voor de aan de gemeentebesturen opgedragen werk zaamheden ter inning der heffing. Tevens is daardoor buiten werking ge steld de crisis-huisslachtingsbeschikklng 36, waarbij in bepaalde gevallen onder de daarin genoemde voorwaarden ontheffing wordt verleend van het betalen van hef fing op varkensvleesch. OPHEFFING CONTINGENTEERINGEN. Zij gaat voor verschillende artikelen heden in. Zooals gemeld, zou de contingenteering worden opgeheven van den Invoer van meubelen van hout, al of niet bekleed en onderdeelen van deze meubelen; van zooi- leder, drijfriemenleder, tuig- en zadèlleder en ten slotte van wollen en half wollen dekens. Blijkens afkondiging in de ,,Stct." eindi gen deze contingenteeringen met ingang van heden 8 Octooer. Van officieele zijde bereikt ons de mede- deeling. dat, naar mag worden verwacht, een dezer dagen ook de contingenteering van bladzink zal worden opgeheven. RAPPORTEURS TWEEDE KAMER. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben benoemd tot rapporteurs over de wets ontwerpen: wijziging en aanvulling der middelbaar onderwijswet en wijziging en aanvulling der hooger onderwijswet, de heeren Albarda, Surlng, Moller. Terpstra en Til anus. Tot rapporteurs over de wetsontwerpen houdende maatregelen tot het verkrijgen van juiste economische statistieken en re geling van den invoer van een groot aan tal artikelen, de heeren Amellnk. Locke- feer, Van den Heuvel. Kortenhorst en Droesen; over de wetsontwerpen: wijziging van de wet betreffende maatregelen en werken noodig tot voorziening in de ba- langen van de landsverdediging ln ver band met de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee, vereeniging van de ge meenten IJsselmuiden, Grafhorst, Wilsum, Kamperveen en Zalk en Veecaten; wijzi ging op de wet op het levensverzekering- bedrijf en voorts onder meer een aantal naturalisaties de heerenSchaepman, Wendelaar, Van de Bilt, Tilanus en Wl"- iinga. o BOMBARDEMENT LANGS DE SPAANSCHE KUST? Waarschuwing aan de Nederl. Reedersvereeniging. Naar wij vernemen, heeft het ministerie van Bultenlandsche Zaken na ontvangst 'van een betreffende consulaire mededee- ling uit Spanje aan de reedersvereeni ging hier te lande bericht doen toekomen, dat langs de Spaansche kust van Malaga lot Barcelona zonder voorafgaande waar schuwing bombardementen te verwachten zijn. CONFLICT INZAKE DE LEVERING VAN ZUIDVRUCHTEN. Naar ons van de zijde der organisaties van werkgevers in het bakkersbedrijf wordt medegedeeld, zijn er ernstige moeilijkhe den gerezen tusschen hen en de Neder- landsche vereeniging voor den handel in gedroogde zuidvruchten, specerijen en aanverwante artikelen. De kwestie komt hierop neer, dat inge volge een besluit, genomen door genoemde vereeniging in haar algemeene ledenver gadering op 5 Oct. in Krasnapolsky te Am sterdam, alle loopende contracten, ook loco-leveringen betreffende, zullen worden geannuleerd en dat nieuwe overeenkom sten slechts zullen worden aangegaan op verhoogde prijsbasis. Dit besluit is naar de meening der bak kersorganisaties in flagranten strijd met recht en billijkheid. Immers, het is in den handel van zuidvruchten gebruikelijk, dat de leveranciers hun voorkoopen van bul tenlandsche zuidvruchten dekken in pon den en dollars. Het koersverlies, dat even tueel ontstaan zou door den val van den Nederlandschen gulden, kon derhalve reeds tijdig zijn opgevangen. Onder deze om standigheden beteekent derhalve annu leering der contracten en verhooging der prijzen extra winst voor den leverancier en handelaar. Ook het feit, dat de met nog volwaardige guldens betaalde voorraden thans tegen verhoogde prijzen zullen wor den verkocht, is in strijd met de billijkheid. In een brief aan de vereeniging van handelaren in zuidvruchten hebben de ten deze samenwerkende bakkerspatroonsor ganisaties, t.w. de Nederlandsche vereeni ging van werkgevers in het bakkersbedrijf, de Nederlandsche R.K. bakkerspatroons bond, de Nederlandsche Bakkersbond en de Bond van Chr. Bakkerspatroons in Ne derland krachtig stelling genomen en met klem geprotesteerd tegen de opvattingen en het besluit van de vereeniging van zuid vruchtenhandelaren, Tevens hebben zij zich gewend tot de commissie uit den mi nisterraad tegen prijsopdrijving, met het verzoek ten spoedigste onder deze omstan digheden te willen ingrijpen, aangezien Iedere dag uitstel een belangrijke schade post beteekent voor de bakkers, die door de besluiten van de regeering gedwongen zijn hun prijzen niet te verhoogen. De bakkersorganisaties zijn voornemens zich niet neer te leggen bij den door de vereeniging van zuidvruchtenhandelaren geschapen toestand. Zij deelen verder mede, vernomen te hebben dat het besluit der vereeniging van zuidvruchten handelaren in zake annulee ring der loopende contracten van nog ver der strekkenden aard is. Immers, in een vertrouwelijke circulaire aan haar leden wordt erop gewezen, dat die leden-hande laren, die zich niet aan dit besluit houden, voor een arbitrage-commissie gedaagd zul len worden en het risico loopen van een hooge boete. Hier wordt dus een belang rijke minderheid gedwongen tegen haar rechtsgevoel in te handelen, op straffe van geldelijk nadeel. Ook laatst bedoelde omstandigheid zal door de bakkersorganisaties telegrafisch onder de aandacht van de commissie tegen prijsopdrijving worden gebracht. Aan de Vereeniging van Zuidvruchten handelaren werd Inmiddels het navolgende telegram gestuurd: Vernomen hebbende dat in een ledenver gadering op Maandag 5 Oct. in Krasna polsky, Amsterdam, met meerderheid van slechts 2 stemmen (31 stemmen voor en 29 stemmen tegen), het besluit is genomen om alle loopende contracten, ook betref fende loco-leveringen, te annuleeren en slechts tegen verhoogde prijzen nieuwe overeenkomsten af te sluiten, protesteeren ten deze samenwerkende landelijke bak kerspatroonsorganisaties tegen voornoemd in flagranten strijd met recht en billijk heid genomen besluit. Brengen voorts on- aer de aandacht, dat zij'de commissie uit den ministerraad tegen prijsopdrijving daarmede in kennis hebben gesteld en ver zocht hebben ten spoedigste in te grijpen. Ook tegen uw circulaire, waarin de leden die desondanks wenschen te leveren op opde condities bedreigd worden met boete of geldelijk nadeel, wordt door de Neder landsche bakkerij met kracht stelling ge nomen. Geëischt wordt onmiddellijk her roeping dezer besluiten, opdat geen defi nitieve breuk ontstaat in de huidige ver standhouding. DE RADIOREDE VAN MINISTER VAN LIDTH DE JEUDE. Het Tweede Kamerlid Krijger heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de Nederl. Christelijke Radio Vereeniging den minister tijdig heeft gevraagd, indien de uitzending van de re devoering, op 5 Oct. JJ.y over ,,De wijzi gingen in het motor- en rijwielreglement", niet zou geschieden vanuit de studio van den dienst der Posterijen. Telegrafie en Telefonie, wel gebruik te willen maken ook van den omroep van de Nederlandsche Christelijke Radio Vereeniging en dat zij aanvankelijk een toestemmend antwoord mocht ontvangen? Is de minister bereid mede te deelen om welke redenen van radiotechnischen of an deren aard het niet mogelijk bleek van de beide Nederlandsche zenders gebruik te maken, zulks in afwijking van hetgeen re gel schijnt te zijn voor leden van het kabi net, indien zij tot de ingezetenen des Tijks vla den radio-omroep spreken over regee- rlngsaangelegenheden? Is de minister bereid, gelet op de moge lijkheid dat de tijdsomstandigheden de Regeering aanleiding geven voor de naaste toekomst, bij herhaling, door middel van den radio-omroep, het Nederlandsehe volk toe te spreken, een herhaling van het ge beurde op 5 October J.1'. te voorkomen? LEGERPROMOTIES. Bij K B zijn benoemd en aangesteld: 1. met ingang van 1 November a.s.: tot generaal-majoor, commandant van de le divisie, de kolonel jhr. J. T, Alting von Geusau, van den generalen staf, direc teur van de hoogere krijgsschool; 2. met ingang van 1 November a.s.: bij den grooten staf, tot majoor, de adjudant van H.M, de Koningin de kapitein H. J. Phaff, van den grooten staf; 3. bij den generalen staf, a. met Ingang van 1 November a.s., 1. tot luitenant-kolonel, de majoors W. F. K. Bischoff van Heemskerck, H. H. Thoden van Velzen en J. Dwars, allen van den generalen staf, respectievelijk chef van den staf der 2e divisie, toegevoegd aan den chef van den generalen staf, en chef van den staf der 4e divisie; 2e. tot lui tenant-kolonel, directeur der hoogere krijgsschool, de majoor W. L. van Alphen, van den stal der brigade grena diers en jagers (le infanteriebrigade); 3e. tot majoor. de kapiteins A. Q. H. Dijxhoorn, M. R. A. Bischoff van Heemskerck, W. Thomson en A. H. Nijhoff, allen van den generalen staf, respectievelijk toegevoegd aan den chef van den generalen staf, chef van den staf der lichte brigade, toegevoegd aan den chef van den generalen staf en leeraar bij de hoogere krijgsschool; de eerste-luitenant B. R. P. F. Hasselman, van het 2e regiment huzaren, werkzaam bij het departement van defensie, b. met ingang van 2 November, tot ma joor, de kapitein J. J. C. P. Wilson, van den generalen staf, leeraar bij de hoogere krijgsschool, 4. met ingang van 1 November: bij het dienstvak der intendance, a. tot luitenant-kolonel-intendant, de majoors-intendant G. J. Potgieser, F. Fokkinga en J, B. de Jongh, allen van dat dienstvak, b. tot majoor-intendant, de kapiteins intendant C. A. J. Kroeze, J. P. H. van Aalst, F. D. J. Holtzer en J. T. Smeets, allen van dat dienstvak; c. tot kapitein-intendant. de eerste-luitenants H. Kromhout, K. D. Scheffer en P. J. van der Burg, respectieve lijk van het 21e regiment infanterie, het 18e regiment infanterie en het korps luchtdoelartillerie 5. met ingang van 1 November: Bij het wapen der infanterie, a. bij den staf van het wapen, tot generaal-majoor, inspecteur der In fanterie, de kolonel W. F. A. Hackstroh, commandant van de 6e infanteriebrigade; b. tot kolonel, onderscheiden)k comman dant van de 2e Infanteriebrigade, van de 5e infanteriebrigade en van de 6e infante riebrigade, de luitenants-kolonels J. A. G. van Andel, M. Rutgers van der Loeff en C, P. Brückel, respectievelijk commandant van het re giment grenadiers, commandant van het 2e regiment Infanterie, en van den genera len staf, chef van den staf der 3e divisie; c. tot commandant, onderscheidenlijk van het 18e regiment Infanterie en van het regiment grenadiers, de luitenants-kolonels A. de Vries en J. van Voorthuijsen, respectievelijk van den staf der 8e infan teriebrigade en commandant van het 20e regiment infanterie, zulks onder eervolle ontheffing uit hun tegenwoordige betrek king; d. tot luitenant-kolonel, le. onderscheidenlijk commandant van het regiment wielrijders, van het 2e regi ment infanterie, van het 6e regiment in fanterie, van het 20e regiment Infanterie, van het 14e regiment infanterie en van hët 16e regiment infanterie, de majoors H. C. van der Bijl, C. E. van Wijk, A. Tuinman, J. Veenbaas, E. P. H. Haan en J. Visser, respectievelijk van het regiment wielrijders, het 2de regiment In fanterie, het 17de regiment infanterie, den staf der 7de infanteriebrigade, het regi ment wielrijders en het regiment jagers; 2e. onderscheidenlijk bij de luchtvaart- afdeeling, den staf der 5de infanterie brigade en de school voor reserve-officie ren der infanterie: de majoors F. A. van Heljst, J. C. C. Nij- land en J. K. Lammerts; respectievelijk van de luchtvaartafdee- ling van het 17de regiment infanterie, commandant van de vrijwillige landstorm- korpsen motordienst, vaartulgendienst en luchtwachtdienst, en commandant van de school voor reserve-officieren der infan terie; e. tot majoor: le. ter nadere indeeling door den minis ter van defensie, de kapitein F. H. Ten Haeff, van het 8ste regiment infanterie; 2e. onderscheidenlijk bij het 2e regiment infanterie, het regiment wielrijders, het 17de regiment infanterie, het 12de regi ment infanterie, den staf van de 3de in fanteriebrigade, den staf van de 7de infan teriebrigade. het 20ste regiment Infante rie, den staf van de brigade grenadiers en jagers (le infanteriebrigade), den staf der infanterie, den staf der militaire lucht vaart en het regiment jagers, de kapiteins E. H. C. van Gent, J. G. van der Veen, J. de Lange, W. F. Hennink. H. J. Nolthenius, J W. F Bakhuis, S Veldmeijer, S. O. Roos- jen, C. J. A. van der Héem, J. G. W. Zegers en D. A. van Hilten; respectievelijk van het 2de regiment infanterie, van den staf der Infanterie, toegevoegd aan den bevelhebber ln de 3de militaire afdeellng, adjudant van het 17e regiment Infanterie, van den staf der in fanterie, toegevoegd aan den Bevelhebber in de 2e militaire afdeellng, adjudant van het regiment grenadiers, van het 18de regi ment infanterie, van den staf der 7de infanteriebrigade, van den staf der bri gade grenadiers en jagers (le infanterie brigade), van den staf der infanterie, van den staf der militaire luchtvaart en van den generalen staf, adjunct-chef van den staf der le divisie; f. tot kapitein, bij het 16e regiment In fanterie, de eerste-luitenants J. G. Berg- huijs, F. H. Zegers en J. L. Schaefer, eerst genoemde van het 12e regiment infante rie, de anderen van het 16e regiment; bij het 17e regiment infanterie, de eerste-luitenant L. W. Russer, van het 15e regiment infanterie; bij den staf van de 7e infanteriebrigade, de eerste-luitenants G. M. Scholten, van het regiment jagers; bij het 18e regiment Infanterie, de eerste- luitenant R. W. B. Muller, van het 21e regi ment infanterie; bij het 8e regiment infanterie, de eerste- luitenants J. A. W. Bor, en J. M. A. L. Brandt, beiden van dat regiment; bij het 6e regiment infanterie, de eerste- luitenant mr. P. M. C. J. Hamer, van het wapen, op nonactiviteit; bij de school voor reserve-officieren der Infanterie, de eerste-luitenants, J. B La- gaune en F. G. van Altena, beiden van die school bij den staf van het wapen, de eerste- luitenants, C. A. C. Verschuuren, J. J. Jur- rissen, C. C. Kannemans, A, C. Cambier en J. D. S. Paters, allen van dien staf; bij het regiment grenadiers, de eerste- luitenant R. A. van Holthoon, van üat regiment; bij het 12e regiment infanterie, de eerste- luitenant L. Vennema. van dat regiment; bij de commissie van proefneming, de eerste-luitenant W. M, J. H. Bloemen, van de commissie van proefneming; bij de luchtvaartafdeeling, de eerste- luitenant P. J. de Broekert, van de lucht vaartafdeeling; 6. bij het wapen der cavalerie, a. met ingang van 1 November 1936, bij den staf van het wapen, le. tot kolonel, de luitenant-kolonel H. C. S. baron van Lawlck, van dien staf, gou verneur van de Koninklijke Militaire Aca demie, 2e. tot kolonel, inspecteur der cavalerie, tevens commandant der lichte begrade, de luitenant-kolonel H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, commandant van het regiment wielrijders, b. met ingang van l November: le. tot commandant van het 2de regi ment huzaren, de luitenant-kolonel E. A. F. baron Creutz, commandant van het remontedepot, 2e. tot luitenant-kolonel, bij het 1ste regiment huzaren, de majoor J. J. van Die- penbrugge, van dat regiment, 3e, tot luitenant-kolonel, commandant van het remontedepöt, de majoor M. Bre vet, van het 2de regiment huzaren, 4e. tot majoor, onderscheidenlijk bij het lste regiment huzaren en het 2de regiment huzaren, de ritmeester jhr. S. M. S. A. A. de Marees van Swlnderen, van het 2de re giment huzaren, en de militair attaché bij de gezantschappen der Nederlanden te Parijs en te Brussel, de kapitein D. van Voorst Evekink, van den generalen staf, werkzaam bij het departement van De fensie, 5e. tot ritmeester, bij het 2de regiment huzaren, de eerste-luitenants A. C. Eland, van het lste regiment huzaren, c. met ingang van 2 November: tot ko lonel, de luitenant-kolonel E. A. F. baron Creuts, commandant van het 2de regiment huzaren 7. met ingang van 1 November, bij het wapen der artillerie, a. tot kolonel, commandant van het korps luchtdoelartillerie, de luitenant-ko lonel J. M. Ridder van Rappard, comman dant van het regiment motor-artillerie; b. tot commandant van het regiment motor-artillerie, de luitenant-kolonel H. F H. C. C. A. von Freijtag Drabbe, van het regiment motor-artillerie; c. tot majoor, onderscheidenlijk bij het 5de regiment veldartillerie, de school voor reserve-officieren der bereden artillerie, het korps luchtdoelartillerie, het regiment motor-artillerie en den staf van de 4de artilleriebrigade, de kapiteins J. van Rooij, H. Keppel Hes- selink, S, J. van den Bergh, F. H. Wan- nlnkhof en T. Ziedses des Plantes, respec tievelijk adjudant van het 5de regiment veld-artlllerie, commandant van de school voor reserve-officieren der bereden artil lerie, van het korps luchtdoelartillerie, van het regiment motorartillerie, en van den staf van de 4de artllleriebrlgade, Bij Kon. Besluit ztln benoemd: tot kapitein, bij het 2e reg. veldartillerie, de eerste luitenants P. T. A. Goossens en C. D. Toet, beiden van dat regiment; bi) den staf van het wapen de eerste-luite nant mr. J. C. van Heuven, van dien staf; VOOR VRIJDAG 9 OCTOBTIi Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de NCRV 8.001 Schriftlezing 8.15—9.30: Gram.pl. -4 10.30: Morgendienst 11.0012.00: Orgel spel 12.15: Gramofoonpl. 12.3Q: En semble v. d. Horst 2.00: Gram.pl. 2.30: Chr. Lectuur 3.00—3.45: Pianorecital 4.00: Chr. Friesch uurtje 5.00: Gram.pl. 5.45: Accordeonmuzlek 6.30; „Bloem bollen in huis" 7.00: Berichten 7.15: Literair halfuurtje 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP 8.15: NCRV-orkest 9,00: Opening van de Mica 1935 9,301 Vervolg concert. (Om 10.00 Berichten ANP) 10.4511.30: Gram.pl. Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. 8.00: VARA 12.00: AVRO 4.00: VARA 8.00 VPRO 11.00 VARA 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht 10.30: Gram.pl. 10.55: Voordracht 11.20: Orgel en zang 12.00: Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2,00: Bloembollen in d. tuin" 2.20: Orgelspel 2.45: Viool en piano 3.15: Dansmuziek 4.05: Gra mofoonpl. 5.00: Kinderuurtje 5.30: VARA-oricest 6.30: Politiek radiojour naal 6.50: Gram.pl. 7.00: „Het plan van den arbeid" 7.20: VAR A-orkest en zang 7.50: Berichten ANP 7.57: Herh. SOS-Ber. 8.00: Berichten V.G.P. 8.05: Causerie over het huwelijk 8.30: Gram.pl. 9.00: „Jeugd en godsdienst", causerie 9.30: Gram.pl. 10.00: Muzikale lezing -4 10.30: Gram.pl. 10.40: Avondwljding 11.00: Berichten ANP 11.05- „Opvoeding van de rijpere jeugd" 11.3012.00: Gra- mofoonplaten. Droitwich 1500 M. 12.10: Orgelconcert 12.50: Dansmuziek 11.352.20- Bir- minghamsch Philh. Strijkorkest 4 20-' BBC-Midland-orkest 5.35: Joh Reyo- ders en zijn orkest 6.20: Berichten 6.40: Landbouwnieuws 6.45: Gram pl 7.20: Muzikale causerie 7.50: Radiotoo- neel met muziek 9.20: Berichten 9 40-' Scheepvaartcauserie 10.00: Reportage 10.15: BBC-Orkest en piano 11.35 12J0: Dansmuziek. Radio-Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra-> mofoonpl. 11.20: Orkestconcert 2.50:* Gram.pl. 4.20: Kwartetconcert 5.50: Orkestconcert 9.05: Operette-uitzending 11.051.05: Orkestconcert. Keulen 456 M. 5.50: Orkestconcert 11.20: Omroepkleinorkest 1.35: Gram.pl. 3.20: Literairmuzikaal programma 5.20: Dresd. Philh. Orkest 6.20: Concert 7.30: Voor soldaten 9.40: Zang en voordracht 10.20—11.20: Omroepklein orkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gram.pl. 12.50: Salonorkest 130' Omroeporkest 1.50—2.20: Gram.pl. 5.20: Kleinorkest 6.50: Salonorkest 7.20: Gram.pl. 8.25: Omroeporkest 10.3011.20: Gram.pl. 484 M. 12.20' Gra mofoonpl. 12.40: Zang 12.50: Omroep orkest 1.30: Salonorkest 2.002.20: Gram.pl. 5.50: Harmonicamuzlek6 35: Grarn.pl. 6.50: Pianorecital 7.35: Gra mofoonpl. 8.20: Voor oud-strijders 10.3011.20: Gram.pl. Deutschlandsender 1571 M. 7 30' Wlr sohlagen die Brücke" 9.20: Berichten 9.50: Pianorecital 10.06: Weerbericht 10.2011.20: Omroepkleinorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 9 October. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.05: Parijs Radio 9 05: Keulen 10.10: Deutschlandsender 11.20: ParHs Radio 13.05: Brussel VI 14.20: diversen 14.50: Partis Radio 16 50: Londen Reg. 17.20: Keulen 18.20: Londen Reg. 19.20: Leipzig of diversen 20.50: Londen Reg. 21,20: Droitwich 21.40: Brussel Fr. plm. 22.16: Brussel VI. 2230: Weenen of diversen 4e programma: 8 00: Brussel Vl 9 20: diversen 10.35: Londen Reg. 12.50: Droitwich 14.25: Londen Reg. 16.20: Droitwich 18 20: diversen 18.45: Droitwich 19.50: Londen Reg 20.35:, Gram.muz. G.R.D. 22.45: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. bij het korps luchtdoelartillerie, de eer ste-luitenant A. S. R. Schuiling, van dat korps; bij het 5e regiment veldartillerie, de eer ste luitenants C. G. van Mourlk en O. J, Sierseman, beidën van dat regiment; bij de commissie van proefneming, de eerste luitenant A. Etorman van de com missie van proefneming; bij de rijschool, de eerste luitenant W. T. Carp, van het korps rijdende artillerie; bij den stof der militaire luchtvaart, de eerste luitenant A. Baretta, van den staf der militaire luchtvaart. Verder bij den staf van het wapen, tot majoor-magazijnmeester der artillerie, de kapitein-magazijnmeester der artillerie J. H. E. 3meltzer, van dien staf. Met ingang van 2 Nov.: bij het wapen der genie, bij den staf van het wapen, tot majoor, de kapitein J. Zwart, van dien staf. Met ingang van 1 Nov.: bij het wapen der Koninklijke marechaussee, a. tot kennel, Inspecteur der Kon. mare- chausse, d* luitenant-kolonel J. van Selrn, van dat wapen, commandant der 4e divisie der Kon. marechaussee, b. tot majoor, commandant van de 4de divisie van het wapen, de kapitein P. M. R. Versteegh. van het wapen; c. tot majoor, de kapiteins H. G. van Everdingen en mr, W. van den Hoek. bei den van dat wapen; d. tot kapitein, de eerste-luitenant, J. A. M. J. de Hoog en F. J. J, F. M. van der Kroon en W. Kist, allen van dat wapen. Met ingang van 1 Nov. 1936: bij den mi litairen pharmaeeutlschen dienst, tot diri- geerend militair apotheker, met den rang van luitenant-kolonel de dirigeerend mi litair anotheker, met den rang van majoor J. Rozeboom, chef van den militairen phar maceutischen dienst. 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10