IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 Od©b©r 1936 VISSCHERIJ-BERICHTEN Losse Rummers van ons Blad veur-leidschendam. wassenaar. zoeterwoude. zoeterwoude. JÏT DE RIJNSTREEK alphen. alkemade. bodegraven. boskoop. hazerswoude. nieuwkoop. nieuwveen. noorden. ter aar. waddinxveen. zoetermeer. Schietwedstrijd der B. V. L. In de v.m. o. 1. school aan de Delftsche- ikade heeft de B. V. L. haar nieuwe schiet banen geopend. Majoor Boots en kapitein Boulongne hebben ter gelegenheid daar van eenige woorden gesproken, welke dooi den leider kapitein Van der Zande werden beantwoord. Bij den schietwedstrijd werden de vol gende prijzen behaald: le pr. J. M. Zuid- ■wyk, 2. van Vliet, 3. J. Beekman, 4. J. Al, 5. J. Hagen, 6. Q. Bleys, 7. J. Juffermans, 8. M. van den Bosch. 9. A. van der Poel, 10. G. W. Knynenburg, 11. C. Borst, 12. G. Har- tog, 13. A. Luyten, 14. H. Jansen, 15. G. van den Berg, 16. G. Knynenburg, 17. N. Wortel, 18. J. Belt, 19. J. Lebbing, 20. W. Romyn. 21 F. Beekman. 22. A. Muyser, 23. C. van den Nouweland. Gevonden: 1 portemonnale met in houd, 1 vischfulk. Adres bureau van po litie. Een verhuisauto van S. uit Rijswijk heeft, doordat de chauffeur te veel links aanhield, de verkeerspaal staande op den hoek Damlaan en Voorburgscheweg ge ramd en geheel vernield. De auto bekwam slechts lichte schade. De gemeentepolitie maakte proces-verbaal op. Van de drie daar staande verkeerspalen zijn er reeds twee door aanrijdingen verdwenen. Door middel van braak heeft men zich toegang verschaft tot een aan de Vliet staand zomerhuisje van T. uit Den Saag. Vrijwel de geheele inventaris is ont- vreemd. De gemeentepolitie stelt een om derzóék in. Zoowel in Stompwijk als in Veur is langs den weg gevonden een heerenrijwiel. Dat in Stompwijk was gemerkt Magneet, dat in Veur droeg geen merk. Vermoed wórdt dat beide rijwielen afkomstig zijn van de massa rijwieldiefstallen en de hui- Ajgp eigenaren om moeite te voorkomen, zieh er van hebben ontdaan. o- Mevr van Sch. geb. K. uit Den Haag slipte nabil de Wassenaarsche Stee met haar fiets en kwam in het prikkeldraad langs den weg terecht. Haar hand werd ernstig verwond. Dr. V. verleende ee:rste hulp Per taxi is zit naar het Gem. Zieken huis te Den Haag overgebracht. In de tijdelijk onbewoonde villa van ihr W v. H aan den Groot Haesebroek-, sdheweg alhier, is ingebroken. Verschillende meubelstukken worden vermist. Gevonden: 1 paspoort, 1 pakje met inhoud 2 portemonnaies m. inhoud, 1 tom- pouce, 'l zwarte dameshalsketting, 1 hon denhalsband. 1 portemonnale met inhoud, 1 rijwielplaatje, 1 mantelceintuur, 1 school- étui met inhoud, 1 gouden ring, 1 broche, 1 poesje 1 paar zwarte dameshandschoe nenkleerborstel. 1 esperanto-leerboek, 1 spaarboekje, 1 bloemenmand, 1 kat, 1 da- mesparapluie, 1 huissleutel, 1 actetasch met inhoud, 1 gewicht. Tegen B. te Den Haag werd proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Vogelwet. B. trachtte n.l. vogels te van gen waarbij hij lokvogels gebruikte, die met de andere attributen in beslag werden ge nomen. o De gemeen te begrooting 1937. De door B. en W. den Raad aangeboden begrooting voor den dienst 1937 sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met f. 142.723.41 en in den kapttaaldienst in ontvangsten met f. 28.577.93; in uitgaven ■met f. 25.440.73 en een batig slot vaifl f. 3137.20. Bij de ontvangsten opent deze begroo-, ting met een batig slot (in den gewonen dienst) van f. 11..582.70 over 1935, terwijl de begrooting 1936 opende met een baCg slot van f. 3710.23. De uitkeeringfen uit het gemeentefonds zijn geraamd, voor wat be treft de bijdrage voor de jaarwedden van burgemeester en secretaris, evenals het vorig Jaar, nl. f. 3000, terwijl de hoofdelijke uitkeering per inwoner in totaal ongeveer f. 1500 lager is geraamd. Aan opbrengst straatbelasting wordt geraamd, bij gelijke heffing als over 1936, nl. 5 opcenten op de kadastrale opbrengst der bebouwde eigen dommen en 1 opcent op die der ongebouw de eigendommen f. 8600 of f. 300 meer dan over 1936. Het desbetreffend kohier wees voor 1936 eene opbrengst aan van rond 1 9300. doch B. en W. achten $en bedrag van f. 700 oninbaar. Aan rente van kapita len wordt evenals het vorig jaar een in komst geraamd van f. 1107 en aan huur van huizen f. 650 tegen f. 675 over 1936. De opbrengst van het schoolgeld loopt telken- jare achteruit en wordt thans geraamd voor de openbare school op f. 225 en voor de bijzondere scholen op f. 1350. Verwacht wordt dat van het Rijk in 1937 een hoogere uitkeering uit het Werkloosheldssubsldie- fonds wordt verkregen dan over 1936. Dit jaar bedraagt die uitkeering 38.2 pet., ter wijl voor 1937 berekend wordt 40.3 pet., zij het dan ook dat zulks niet van de volledige uitgaven wordt genoten. De totale uitkee ring wordt geraamd op f. 8146.75 tegen f 6681 over 1936. Voorgesteld wordt de heffing der belas tingen onveranderd te laten, ondanks dat de opbrengst voor verschillende lager is. De uitkeermgen van het Rijk aan hoofd som grondbelasting worden geraamd f. 8125; tegen f.6150 over 1936. Dit is toe te schrijven aan een hoogere uitkeering van de opbrengst grondbelasting der ongebouwde eigendommen; voor 1936 b.edroeg deze uitkeering 35 pet. en voor 1937 wordt gerekend op 50 pet. De opcen ten op de grondbelastingen worden ge raamd op f. 7740 tegen het vorig jaar f.7300; opbrengst hoofdsom personeele be lasting het vorig jaar f. 2700 thans f. 2400. terwijl de opbrengst van 200 opcenten op de personeele belasting voor 1937 wordt geraamd op f. 20.000 en voor 1936 was ge raamd f. 23.000. De opbrengst over 1935 be droeg nog f. 26.000. Aan opbrengst 38 opcenten vermogens belasting wordt geraamd f. 1630, terwijl voor het loopende belastingjaar berekend is op een opbrengst (bij 40 opcenten) van f. 1800. De opbrengst der 75 opcenten op de hoofdsom der gemeen te fondsbelas tin" wordt ook voor elk der jaren 1936 en 1937 berekend on f. 12.500 en de hondenbelas ting op f. 450. Overigens zijn er geen ont- vangposten die ons aanleiding geven ze te vermelden. Bij de uitgaven zien we een salariskor ting geraamd van 2'/i pet. voor burgemees ter, wethouders, secretaris en ontvanger, terwijl de overige posten van hoofdstuk II vrijwel gelijk zijn aan de ramingen van het vorig jaar, behalve dat rekening is ge houden met de in 1937 te houden verkie zing voor de leden der Tweede Kamer, welke een uitgave vorderen van rond f. 172. Aan rente van geldleeningen wordt rond f.750 meer geraamd dan over 1936 en aan aflossing f. 500, waartegenover staat, dat een bedrag van f. 1861 in uitga ven komt te vervallen, hetgeen nog in 1936 moest uitgekeerd worden aan de besturen der bijzondere scholen, als vergoeding voor terreinen en gebouwen. In den loop van 1936 is aan de schoolbesturen de afkoop som betaald, waarvan thans rente en af lossing onder voornoemde uitgaven zijn opgenomen. Aan onderhoud van lantaarns en verdere kosten der verlichting is ge raamd f. 2104 tegen f. 2300 in 1936 en aan onderhoud van brandbluschmlddeien f. 185 tegen f. 186 in het vorig jaar. Voor onder houd van wegen en voetpaden wordt ge raamd f.1660; kosten bruggen f.250; vaar ten f.125; gemeentereiniging f.756; over 1936 bedroegen deze cijfers resp. f. 1360: f.200; f.100 en f.750. De aan de school besturen uit te betalen vergoeding van de kosten van instandhouding van bijzondere scholen wordt geraamd op f.9411 tégen f. 8105 over 1936; de rente van waarborg sommen evenals 't vorig jaar óp f. 1140.25; de rente van geldleeningen op f. 4261 en de aflossing op f.4158. Aan kosten nijverheids onderwijs wordt geraamd f. 1050 tegen f. 1300 over 1936. Voor kosten ziekenver pleging wordt geraamd f. 1740 tegen f. 1540 over 1936. Aan uitgaven voor armlastige krankzinnigen wordt een bedrag van f. 7929 noodig geacht, waarvan de provin cie f. 1842 betaald. Voor ondersteuning van behoeftigen in geld, in natura en onder stand in huishuren wordt in totaal ge raamd f. 1600, evenals vorig jaar, terwijl aan steun voor werkloozen, waarin het Rijk bijdraagt wordt geraamd f. 23.000 tegen f. 18.000 in het vorig jaar. Voor rekening der gemeente wordt voorts geraamd een bedrag van f. 2000 voor hen die niet onder de rijkssteunregeling vallen en f. 400 voor het verleenen van toeslagen ln de kosten der doktersfondsen. De overige uitgaven van den gewonen dienst geven geen aan leiding voor vermelding, terwijl de kapl- taaldienst een uitgave vermeldt van f. 24.200. te dekken door een geldleening voor verbetering van de wegendekken. De collecte gehouden ter gelegenheid .van de eerste steenlegging der R. K. Kerk 'bracht f. 193 op. 1 Het maken eener betonschoeiing aan de Ringvaart bij den heer L. S. Slingerland yoor Polder Nieuwkoop, is gegund aan den 'heer G. Heikamp. o Trap van een stier. Met het vervoeren van een stier, heeft de arbeider van den veehouder De Graaf, genaamd A. V., een trap van dat dier ge kregen, waardoor hij vrij ernstig werd ver wond in. de zij; ook werden eenige ribben gebfökeiU' Door de politie alhier is een groot aantal visschers bekeurd afkomstig uit Den Haag en Leiden, terzake het vlsschen, zon der in 't bezit te zijn van een schriftelijke vergunning van den rechthebbende op het vischrecht. Hun vischtuigen zijn mede in beslag genomen. Gevonden: Een huissleutel, een kos teloos rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter aan den Hooge Rijndijk. DE OUDSTE INWONER OVERLEDEN. De heer Jan van den Akker Sr. Alhier is gisteren op bijna 99-Jarigen leeftijd overleden onze plaatsgenoot de heer Jan van den Akker Sr., reeds ver schillende jaren de oudste inwoner onzer gemeente. De heer Van den Akker, die rustend landbouwer was en bij een zoon inwoonde, was algemeen bij de landbouwers bekend. De begrafenis is bepaald op as. Vrijdagmiddag tusschen 23 uur op de Algemeene begraafplaats a. d. Schoolstraat MET VOET TUSSCHEN BRUGDEK BEKNELD. Een gevaarlijk spel. Een 9-j. zoontje van H. alhier geraakte met een voet bekneld tusschen het brug- hoofd en het brugdek van de Hofbrug, toen deze werd neergelaten. Door het ge roep van het publiek werd de brugman op een en ander opmerkzaam gemaakt, waar op deze de brug onmiddellijk weer omhoog trok. Het ventje kon toen worden bevrijd, doch bleek ernstig aan zijn voet verwond. Dr. Gr. en later dr. H. verleenden hem de eerste hulp en lieten den Jongen naar zijn woning vervoeren. Het ongeluk werd ver oorzaakt doordat de knaap zijn voet door het afsluithek had gestoken en dezen op het zakkende brugdek wilde plaatsen. Eenige andere jongens werden door het publiek nog gewaarschuwd en trokken hun voeten tijdig weg, doch H. werd het slacht offer van dit gevaarlijke spelletje. KATWIJKER LICHT WINKELIER OP. Door de politie gepakt. Zaterdagavond vervoegde zich bij den boekhandel aan de Hooftstraat iemand, die een woordenboek wilde koopen. Toen men het gevraagde opzocht liet de man een vulpen ter waarde van pl.m. f. 11.50 in den zak glijden en maakte daarna, zonder iets te koopen, dat hij weg kwam. De dochter van den heer B. waarschuwde on middellijk telefonisch de politie, die haar den raad gaf, indien mogelijk, den man te volgen, terwijl ook eenige agenten ter stond op onderzoek uitgfngen. In de Hooftstraat zag de juffrouw den man in den horlogewinkel staan van de fa. T. De politie stelde zich hier verdekt cp. In dezen winkel vroeg de man een hor loge cp zicht. De juffrouw in dezen winkel vertrouwde de zaak echter niet, omdat de man een totaal onbekend adres opgaf en scheepte hem af, onder de mededeeling, dat Maandag wel iemand met een zicht- zending zou komen. De man verliet daarop den winkel, doch werd toen onmiddellijk door de politie gevat en overgebracht naar het politiebureau. Onderweg trachtte hij echter met zijn rijwiel te ontsnappen, waarop hij werd gegTepen en verder ge boeid werd overgebracht. Bij fouilleering op het bureau werd de vermiste vulpen op hem bevonden. Bovendien is hij door de juffrouw van den boekhandel herkend en de man zijn daad bekende. Na zijn verhoor werd hij ingesloten. Gisteren is hij op vrije voeten gelaten. Het bleek te zijn de 25-j. W. J„ afkomstig uit Katwijk. Onvoorzichtig rijden. De motorrijder S. uit Aalsmeer had de onvoorzichtigheid op het Jaagpad langs de Gouwe twee naast elkaar rijdende wiel rijders te willen passeeren. Hij kwam hier door met een wielrijdster in botsing, ver loor de macht over zijn stuur, kwam ge deeltelijk met zijn motor in een sloot te recht en bleef zelf bewusteloos liggen. Dr. N. verleende de eerste hulp en constateer de een lichte hersenschudding, benevens verschillende verwondingen aan armen en hoofd. Later kon de man per auto naar zijn woning worden vervoerd. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht, be draagt f. 205.06, zulks met inbegrip van f. 32.76 uit Aarlanderveen. Bij den landbouwer C. V. te Aarlan derveen werd door losloopende honden niet minder dan een 8-tal konijnen ver scheurd. Er wordt naar de eigenaars der honden een onderzoek Ingesteld. o In de uitverkochte St. Pancratiuszaal had een filmavond plaats, georganiseerd door de Propagandaelub ,,St Willlbrordus" te Roelofarendsveen. Allereerst werd een uitgebreid journaal vertoond, waarin fraaie opnamen van de Olympische Spelen te Berlijn, voorts recente opnamen van het verloofde Vorstelijke Paar alsmede het laatste wereldnieuws. Vervolgens kreeg men een alleraardigst teekenfilmpje te zien over paardenrennen dat bij het publiek bijzon der in den smaak viel Als hoofdfilm werd vertoond de bekende Vlaamsche geluids film ,T j Witte". Van een 'en ander heeft men enorm genoten! De heer P. Clement onderwijzer aan de Chr. School te Oude Wetering is be noemd tot onderwijzer aan de M.UL.O.- school te Amsterdam. o Nieuwe directeur P. T, T.-kantoor. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P. T. T„ d.d. 1 October 1936, is be noemd met ingang van 1 November 1936 tot directeur van het.T- T. T.-kantoor al- -hier,de commies by dep. p. T.,T.-dienst de heer J. van der Vgerir,.thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Eist (Gel derland). Tot onderwijzer aan de Groen van Prinsterer Ulo-school alhier is benoemd de heer A. Beversluis, onderwijzer aan de Ulo school te Middelharnis. o DE AANSTAANDE OPENING DER BRUGWEEK Per paardentram naar de Hefbrug. Morgenmiddag te half 5 zal door den burgemeester in de raadzaal de offlcieele opening plaats hebben van de „Brugweek". Onmiddellijk daarna zullen de genoodigden zich per paardentram naar de nieuwe Hef brug begeven, die dan officieel voor het verkeer zal worden geopend. De plaatselijke muziekvereenigingen heb ben medewerking toegezegd. Verkooping. Bij de door notaris Vos uit Waddinxveen gehouden verkooping van twee woonhui zen, met timmermanswerkplaats, gelegen aan den Zwarteweg, onder deze gemeente, in eigendom van den heer C. Verwelj al hier, werd kooper de heer E. van Mïu:s te Reeuwijk voor f. 4250. Begrafenis van wijlen den heer A. v. d. Hoeven. Onder enorme belangstelling had op de algemeene begraafplaats de ter aarde be stelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A v. d. Hoeven, die 1.1. Dinsdag ten gevolge van een noodlottig ongeval om het leven Is gekomen. Wij merkten op een deputatie uit het be stuur van de Boskoopsche Middenstands- vereenlglng. waarvan de overledene be stuurslid was voorts het bestuur van de Ned. Herv. Mannenvereeniglng verder de leden van de afd. Boskoop en omstreken van den Ned. Slagershond, alsmede een afgevaardigde van genoemden bond. Als eerste spreker voerde het woord. ds. Jacobs, die een Indrukwekkende grafrede hield, vervolgens de heer Rietveld namens den Slagershond en tot slot de heer H. Groenendijk, namens de Ned. Herv. Man nenvereeniglng Zeer onder den indruk verliet men de begraafplaats. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha. d. van A. de Pater en M, Poot Johanna, d. van IJ. Noorlan- der en J. Zwanenburg Are, z. van J. Nieuwerf en C. v Bemmel. Ondertrouwd: Th. J. Kaptein en F. J. Groeneveld, Getrouwd: J. Koning 34 jaar en H. H. Oskam. 33 jaar W. Elsholz. 49 jaar en J. v. Essen. 36 jaar J. C, Slingerland. 28 jaar en W. P. de Vries, 22 jaar Overleden: A. Schouten, echtgenoote van A. de Jong. 51 jaar Adrianus v. d Hoe ven. 45 jaar. Bij beschikking van den minister van Landbouw en Visscherij, directie van den Landbouw, eerste afdeeling, is met ingang van dien datum aan burgemeester P. A. Colijn te Alphen op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van toezicht op de Rijkstuinbouwschool alhier, onder dankbetuiging voor de door hem in deze functie bewezen diensten en is met ingang van dienzelfden datum als zoodanig benoemd burgemeester mr. E. P. Verkerk alhier. o Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. Alkemade geb. Verbelj z. A. de Vogel geb. Hoogeveen z. Ondertrouwd: D. Hassefras 24 j. en B. Bol 22 j. W. Zintel 45 j. en E. C. van Beek 26 j. Gehuwd: B. Voortman 45 j. en H. van der Laan 49 j. Overleden: P. Groenewegen geh. met M. van Hoffen 60 j. Hollende paarden. Door het schrikken van een auto sloeg 'n tweetal paarden, bespannen voor een boe renwagen van den landbouwer J. v. B„ in het Westeinde op zijn land achter de wo ning op hol. In woeste vaart renden de beesten, totdat de wagen kantelde en de voerman J. M. bij een sloot onder den wagen terecht kwam. Door spoedig toegesnelde hulp kon J. M. uit zijn netelige positie met groote moeite worden bevrijd; hij bleek ge. lukkig geen letsel te hebben bekomen. Raadsagenda De Raad komt morgen te voorm. 10 u. in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot goedkeuring van de rekening der vereeni- ging „Werkverschaffing". 3. Voorstel tot opnieuw vaststelling van de verordening op het beheer van het Waterbedrijf. 4. Voorstel tot aankoop van een autospuit. 5. Mededeeling betreffende den uitslag van de inschrijving op de beplanting der nieuwe begraafplaats. 6. Voorstel om 10 <7o te garandeeren inzake de stichting van een tentoonstellingsgebouw te Boskoop. 7. Voorstel tot wijziging van het geldlee- ningsbesluit van de vorige vergadering. 8. Voorstel tot wijziging van de begrooting, dienst 1936. o «©«■DEK®®*:. Op het groot Nat. zaalconcours te Rotterdam behaalde de muziekver ..Kunst na Arbeid", dir. de heer J. v. d. Kaay een 2en prijs met 284 punten in den concert- wedstrijd le afd. Een mooi succes! o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. v. d Pol. j.m. 23 jaar en J. M v. d. Bosch, j.d. 23 jaar. Getrouwd: C. Splinter en M A. Filippo. Schietwedstrijden Leiderdorpscbe Burgerwacht. De Leiderdorpsche Burgerwacht beëin digde de schietoefeningen te Katwijk en hield tot slot onderlinge wedstrijden waar van de uitslag is als volgt: Personeele baan: le pr. G. den Braver: 2e pr. G de Koning J.M.zn.; 3e pr Joh. Dompeling: 4e nr. K. van Winkel; 5e pr. L. de Wit; 3e pr. G. de Koning J.M.zn.; 4e J. Nagtegaal; 8e or G. Groenendijk. Vrije baan: le pr. G. den Braver; 2e pr. L. de Wt; 3e pr G. de Koning J.M.zn.: 4e pr J. M. de Koning; 5e pr K. van Winkel: 6e nr. J. Nagtegaal: 7e or. G. Groenendijk; 8e pr J. Dompeling. De wisselbeker werd gewonnen door den heer G. Groenendijk terwijl de prijs be schikbaar gesteld door den kampwachter, den heer Lammers. is gewonnen door den heer G. de Koning J.M.zn. De alhier gehouden collecte ten bate van de toevallijders verpleegd in de ge stichten te Haarlem en Heemstede heeft f. 38 opgebracht. De Ringvaart achter het dorp vanaf de Zuideindsche ophaalbrug tot de Teun- tjesbrug zal nog in dit najaar eeheel ver beterd en op diepte gebracht worden. Gedurende de winkelweek van 10 tot en met 24 October moven de winkels tot 10 uur en des Zaterdags tot 11 uur geopend zijn. o Aan den heer Joh. Wetter, electr. in stallateur, alhier, is opgedragen het aan brengen der verlichting ln de nieuwe R.-K. Kerk te Zevenhoven. or In de St. Franciscuszaal werd een le denvergadering gehouden van h%t Kruis- verbond en de Mariavereeniging. Kapelaan C. Stet berichtte tot zijn spijt niet presen't te kunnen zijn. De voorzitter wekte de leden op de bin nenkort te houden propaganda-Sljeen- komst te gaan bijwonen in Lisse. De ledenlijst van het Kruisverbond werd voorgelezen, waaruit bleek dat <fe afd. momenteel 16 leden telt. De Maria-veree- niging telt er ongeveer 30. o Botsing lang het Aarkanaal. Een reiziger van een Amstcrdamsche firma, die met vrij groote snelheid langs het Aarkanaal reed, wilde zijn snelheid temperen, doch gleed met zijn voet van de rem af, waardoor hij het gaspedaal in trapte. Met groote vaart schoot de wagen hierop vooruit, waarbij de bestuurder de macht over zijn stuur verloor en tegen een in den wegberm staanden boom opreed. De wagen werd geheel vernield, doch de be stuurder kwam er wonder boven wonder af met een lichte hoofdwonde. De maandelijksche schaalcollecte in de Ned. Herv. Kerk leverde f. 11.70 op over September. IJMUIDEN, 6 October. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 0,82—0,65; Tongen per KG. f. 1,201,10; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 18—6,10; Schar per kist van 50 K.G. f. 12,50—3,60; Tongschar idem f. 3621; Roggen per 20 stuks f. 17,50 15,50; Vleeten per stuk f. 2,38—2,05; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 3,60; Kleinmiddel Schelvisch idem f. 21 19; Kleine Schelvisch idem f. 16,507.70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 5238; Gullen per kist van 50 K.G. f. 18,503; Lengen per stuk f. 1,700,60; Heilbot per K.G. f. 0,90—0,74; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.801,40; Koolvisch per stuk f. 0.80 0,32; Makreel per kist van 50 K.G. f. 5,40 —3,60. Aangevoerd: Kleine hake 2814,50. Aangevoerd 2126 kisten versche haring 3,60—2,30 per kist; 53 kantjes pekelharing. Levende beugvisch: Volle haring 9,20: IJle haring 7,60 per kist. Aangekomen 5 stoomtrawlers: RO 46 met I". 3508; IJM 98 met f. 2936; IJM 112 met f. 4161; LJM 10 met f. 3181; IJM 38 met f. 2383 en 2 loggers IJM 490 met f. 3388; IJM 283 met f. 1503, voor pekelharing; 2 kotters E 436 met f. 1054; K 110 met f. 473; 1 logger KW 108 met f. 391. KW 69 met 102, KW 48 met 530, KW 38 met 680, KW 147 met 520, KW 175 met 520, KW 33 met 523, KW 135 met 546, KW 107 met 510, SCH 132 met 810, SCH 138 met 794 kantjes pekelharing voor Katwijk. VLAARDINGEN, 6 October Volle haring f. 9.80—9,50; Hom- en kuit- zieke f. 9,609.50; IJle haring f. 7,90 8,10; Steurharing f. 88,10. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 3 October. Op 52 gr. 45 min. Nbr. en 0 gr. 40 min. Ol.: SCH 37, 500 kantjes. Tus schen 53 gr. 44 min. Nbr. en 53 gr. 47 min. Nbr. en 1 gr. 43 min. Ol. en 1 gr. 35 min. Ol.: SCH 69, 25 kantjes; GDY 233, 195 kantjes; SCH 57 400 kantjes; SCH 132, 50 kantjes; SCH 341, 374 kantjes; SCH 107, 230 kantjes; SCH 253, 195 kantjes; SCH 179, 300 kantjes; SCH 42, 360 kantjes; VL 217, 3 kantjes; SCH 200, 220 kantjes; SCH 181, 200 kantjes; SCH 89. 100 kantjes; SCH 66, 117 kantjes; VL 85, 47 kantjes; SCH 45, 260 kantjes; SCH 443, 200 kantjes; SCH 236, 270 kantjes; SCH 412, 242 kant jes; SCH 70, 50 kisten. Alles wel. 4 October. Tusschen 53 gr. 39 min. Nbr. en 53 gr. 47 mill. Nbr. en 1 gr. 47 min. Ol. en 2 gr. 12 min. Ol.: GDY 132, SCH 236, 300 kantjes; SCH 443 220 kantjes; SCH 302, 349 kantjes; SCH 341, 374 kant jes; SCH 181, 200 kantjes; SCH 284, 245 kantjes: VL 217, 3 kantjes; SCH 161, 10 kantjes; SCH 78, 34 kantjes; SCH 201, 300 kantjes; SCH 57. 400 kantjes: VL 85. 47 kantjes; SCH 66. 117 kantjes; SCH 89. 119 kantjes; SCH 275. 440 kantjes; SCH 14, 210 kantjes; KW 4, 3 kantjes; SCH 70, 100 kisten; KW 110, 0 kantjes; SCH 81, 450 kantjes; SCH 69, 25 kantjes; SCH 120, 0 kantjes; GDY 8, 0 kantjes; GDY 379, 3 kantjes; SCH 170, 10 kantjes. Alles wel. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J'. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. J. VERBURG, Sbgarenhetndel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az„ Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossen8teeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 128 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. In een tweetal woningen in de Kerk buurt, ls des nachts, ingebroken, waarbij men toegang tot de hulzen verkreeg door 1; et Indrukken van een ruitje. Er is in to taal ongeveer f. 120 ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. De Geref, Kerk droeg voor de Classis Woerden af de som van f. 73.50. o Door de politie alhier zijn te Gouda, drie Jeugdige Gouwenaars aangehouden, die alhier een rijwiel hadden gestolen. Zij zijn voor den burgemeester geleid en heb ben na verhoor een bekentenis afgelegd. Het rijwiel ls opgespoord en ln beslag ge nomen, Gebleken ls, dat één hunner zich ook te Gouda aan een fietsendiefstal heeft schuldig gemaakt. Het Burgerlijk Armbestuur heeft be sloten, om aan alle ondersteunden dier in stelling een extra-gift te verstrekken ter gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Naar wij vernemen is de E.H.B.O. voornemens met 15 October as. een cursus te openen in E.H.B.O. In de tweede helft van September werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de Diaconie f. 149.95 en voor de kerk f. 149.97. r> Gedurende September werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f. 4519.96 en uitbetaald f. 4662.21. t 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7