LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 October 1936 UIT DE OMSTREKEN AGENDA AALSMEER. De Bloemenhandel. Verleden week was er in den bloemen handel weinig opgewektheid te eonstatee- ren. Leek het er eerst op, doordat de ro- zenprijzen eenigszins omhoog gingen, dat de vraag voor deze bloemen beter werd. In den loop der week daalde de opbrengst weer; van 35 cent was wel de hoogste prijs, welke voor de beste kwaliteit betaald werd. De Jap. lelies werden niet onbevre digend betaald, nj. van 57 cent per kelk, terwijl de Am. anjelieren tot 8 cent per stuk verkocht werden. De chrysanthemums worden steeds bij groote massa's zoowel in groot- als kleinbloemige soorten aange boden. terwijl de prijzen, welke voor goede kwaliteit betaald werden, iets konden ver beteren. Zoo golden de rayonanten van 8—14 ct., de Mrs. Pulling van 1015 cent en de kleinbloemige (per bos) van 1017 cent. Steeds werden nog groote hoeveel heden buitenbloemen aangevoerd, vooral dahlia's, welke echter óf weinig konden op brengen óf waardeloos waren. Met deze bloemen loopt het intusschen voor een groot deel af: de strenge nachtvorst van Vrijdag op Zaterdag heeft vooral in het Oostelijk deel van dit centrum danig on der de dahüa's huisgehouden en veel hoe ken zijn verloren voor de verdere snij. Voor de veilingen zal deze omstandigheid mogelijk tot gevolg hebben, dat nu de dahlia's voor een flink deel uitgeschakeld zijn, de kasproducten min of meer beter dan tot nu toe betaald zullen worden, al zijn er ook weer factoren, welke den toe stand voor den bloemenhandel nog onze kerder maken, dan hij reeds was en dan moet voornamelijk gedacht worden aan de waardedaling van ons betaalmiddel, den gulden. Voor den bloemist is het intusschen te hopen, dat hij eens wat betere prijzen voor zijn producten krijgt, daar verschil lende artikelen, welke in zijn bedrijf be- noodigd zijn. o.m. glas, kunstmeststoffen enz. zoo aanstonds ongetwijfeld duurder zullen betaald moeten worden. Wat het verdere verloop van de veiling in de afge- loopen week betreft, de calla's werden hoo- ger in prijs, nl tot 18 cent per stuk. ter wijl het plumosus snijgroen tot 20 cent per bos betaald werd. Aan de veilingen van potplanten en -bloemen golden voor zoo goed als alle producten lage prijzen. De bazar van „Olympia". Ter gelegenheid van den „Olympia"- bazar zijn onder groote belangstelling wed strijden in de Marktstraat georganiseerd, waarvoor flinke deelneming was en waar aan het jeugdcorps van „Aalsmee'r Fan fare" ter opluistering zijn medewerking verleende. De uitslagen waren als volgt; Tonnetjerijden, jongens: 1. C. Verbeek; 6. J. Bol; 3. C. Sparnaaij; 4. J. Keesseri. Houtjesrapen, meisjes: 1. L. Linthout; 2. T de Jong; 3. T. Dekker; 4. M. Hofman. Idem, jongens: 1. Jb. Maarse; 2. Jb. de Grauw; 3. K. Tas; 4. G. W. v. d. Polder. Kruiwagenrace: 1. M. Jore en mej. A. Dekkers; 2. D. v. d. Zwaard en mej. G. Hansen; 3. H.-Benschop en mej. Joh. v. d. Zwaard. Ringsteken per fiets; 1. J. Bol; 2. L. Spaargaren; 3. Jb. Jongkind. Ringsteken per tandem iparen): 1. M. Jore en mej. A. Dekker; 2. P. v. d. Zwaard en mej. A. van Dam. De prijzen bestonden uit luxe voorwer pen. De bazar van „Olympia" heeft zich in een eeer druk bezoek mogen verheugen! De eerste seringen. Door den kweeker P. Ravestein aan den Uiterweg zijn Zaterdag de eerste bloeiende seringentakken ter Centrale Aalsmeersche Veiling aangevoerd. HAARLEMMERMEER. De loonbijslag voor Winterwerkzaamheden op de boerderijen. Een nadere bespreking met den hoofd inspecteur voor de rijkswerkverschaffing te 's-Gravenhage, heeft er toe geleid, dat de toezegging is ontvangen, dat in de ko mende wintermaanden op de boerderijen verschillende werkzaamheden als het ver- breeden en uitdiepen van kavelslooten en gewone scheldingsslooten, het opnieuw draineeren van enkele akkers of het ver beteren van vroeger gelegde draineerlei- dingen, het diepspitten en egaliseeren van landerijen en andere verbeteringen van de cultuurgronden, bij wijze van werkver schaffing onder toezicht van de directie van de Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem zullen kunnen worden verricht met rijkssubsidie in dezen vorm, dat de landbouwers dan zelf betalen een derde van het uit te betalen loon, vermeerderd met de bijkomende kosten wegens sociale verzekering, enz. Hierbij wordt echter om verkeerde ge volgen te voorkomen de conditie gesteld, dat elke landbouwer, die rijkssubsidie wil ontvangen, op Zijn bedrijf in eigen dienst moet hebben en houden minstens een ar beider, gerekend op een boerderij van 20 hectaren enz. Vergadering IJsclub „Haarlemmermeer". De ijsclub .Haarlemmermeer" vergader de in de Landbouw te Hoofddorp. Na een welkomstwoord van den voorzitter en goed keuring der verslagen van secretaris en penningmeester, werd voorlezing gedaan van een schrijven van den heer J. Vogels, waarin hij als bestuurslid bedankt. Na mens alle leden werd hem een woord van dank gebracht voor zijn vele verdiensten, waarna de heer Vogels benoemd werd ln de commissie van bijstand. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren W. N. Bakker, voorzitter; C. Meeu- wig, secretaris; H. J. Treur, A. Koen, W. J. de Boo en W. Spaans, terwijl in de plaat,, van den heer Vogels werd gekozen de heer mr. J. E. Goudsmit te Hoofddorp, die zich de keuze liet welgevallen, direct aan de be stuurstafel plaats nam en door den voor zitter hartelijk werd toegesproken. Voor het onderzoek der rekening en ver antwoording 1936-1937 werden gekozen de heeren A de Nijs en F, H. J. Prins, die deze benoeming aannamen. De contributieregeling werd vastgesteld gelijk aan die van het vorige jaar. Tenslotte werd onder groote belangstel ling de Olympische winterspelen-film Ver toond waarbij de heer C. Elsinga te Hoofd dorp de muzikale begeleiding verzorgde, De politie Is er thans in geslaagd op heldering te brengen in de ten nadeele van den heer G. te Hoofddorp gepleegde verduistering van een bakfiets en diefstal van een rijwiel. Zij heeft den vermoedelij- ken dader, den arbeider P. uit deze gemeen te, aangehouden en naar Hoofddorp over gebracht. Na een volledige bekentenis te hebben afgelegd, werd hij weder op vrije voeten gelaten. o HILLEGOM. Teraardebestelling van wijlen den heer B. Hulkenberg. Het stoffelijk overschot van den heer B. Hulkenberg is op de R.-K. Begraafplaats ter aarde besteld, nadat eerst de stille H.H. Missen waren opgedragen en de Uitvaart dienst had plaats gehad. De overledene was in leven procuratie houder der N. V. A. C. van der Schoot's Bloembollenhandel en -Bedrijf, wier directie en personeel vertegenwoordigd waren bij deze begrafenis-plechtigheden. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan z. van J. D. Heij en M. J. Dubbls Maria Petronella, d van J. A v. d. Hulst en B. Veenswijk Johanna Petro nella. d. van H. Raaphorst en J. P. van Leeuwen Jacoba Elizabeth, d. van C. van Rooden en E. C J. Lommerse Alda Anna Maria, d van Th. W. M. van Leeuwen en A. M. Goemans. Ondertrouwd: H. P. Rijnbeek en H. A. van Ruiten C. G. van Zanten en K. Czarny H. A. Pijnaker en M. A. v. Roode. Getrouwd: W. de Wreede en C. Stassen M. A. J Roozen en H. C. P. de Mooij K. A. Noort en P Baas G. de Graaf en J. K. O. Rosier Overleden: C Warmenhoven, m. 68 jaar J. van der Hulst. m. 76 jaar B. Hul kenberg. m 66 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Krook. Kortenbachstr. 12 K. Czarny van Vlietstraat 54 P. J. Angevaare, Veenenburgerlaan 47 M A. van den Berg, Weeresteinstraat 45 G. C. M. Damen, Meerstraat 119 H J. van der Hulst-Ruigrok, Burg. Pontstraat 112 J. Schoo. Hofstraat 8. Vertrokken: P Baas. naar Llsse C. Colijn. naar Heemstede - L. Waasdorp, naar Den Haag H. P. Gutit, naar Heemstede E. Krösschell met echtg. naar Emmerich Gevonden: te bevragen bureau van politie, muts. sleutel, riem m. gesp, 2 sleu tels en oorbel, oorbel, regenjasje, doos bok king. kinderwantjes, schooletul. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wllem Jacobus, z van P. A. Strulik en E. de Raaf Anna Dirkje, d. van L. Zwaan en A. Kuijt Johannes Ma- rinus. z. van A van Dulivenbode en H. J. van der Est Jacob z. van C. Jonker en G. Ruwaard .'Cornelia. d. van J. van Duijn en K. de Jong Lena, d. van D. van der Plas en L. van Duljvenvoorde Gijsbert, z van G. van Duijn en J. B. Berkheij. Ondertrouwd: H. van Duijn en L. Plug A. Rijsdam en L. H. de Wilt A. van Rijn en G. van Duijn H. Blóemendaal en C. Zuijderduün. Getrouwd: J Hoek en Z Varkevisser A. G. F. van der Arend en M. P. van Rijn G. de Jong en C Vlieland A. P. J. Ingwersen en W van Tongeren M. van Duijn en P. Hus C Klok en L. van Bee- len B. Helsloot en B van Duljvenbode D. Hoek en J. Barnhoorn. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Oprichtingsvergadering Geref. Jonge Meisjesvereeniging. In de zaal achter de Geref. Kerk werd de oprichtingsvergadering van de Geref. Jonge Meisjesvereeniging gehouden onder leiding van den heer W. L. Noordijk. Deze heette alle aanwezigen hartelijk welkom, ln het bijzonder me], A. Elsenaar, die be reid gevonden werd als leidster haar gaven en krachten voor dit deel van het Geref. Jeugdwerk beschikbaar te stellen. Spr. schetste voorts het doel en de werk wijze der op te richten vereeniging. Na de beantwoording van verschillende vragen, werd tot oprichting overgegaan. Reeds 14 leden konden worden ingeschreven, terwijl tevens eenige aanwezigen zich als begun stiger opgaven. Nadat de voorzitter nog een kort slot woord had gesproken, werd de vergadering met dankgebed besloten. Vorstsehade. De te veld staande Princesseboonen heb ben door de strenge nachtvorst zoodanig geleden, dat het gewas zoo goed als ver loren kan worden beschouwd. Een flinke schadepost voor de betrokken tuinders! o KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der Micaweek-commissle. Onder voorzitterschap van den heer C. v. Tongeren vergaderde de Mlca-week-com- missle, waarin ook zitting hebben de hee ren W. Caspers en M. J. Alkemade uit Kat wijk aan den Rijn, met winkeliers in Casa Cara. De voorz. wekte allen op mee te doen aan de a.s. Mica-week. Spr. verwacht, dat Iedere deelnemer gedurende deze 10 dagen de vlag zal uithangen. Dan zette hij de plannen der commissie uitvoerig uiteen. Tijdens de vergadering gaven zich reeds een 50-tal deelnemers op, waarvan 13 uit Katwijk aan den Rijn. Hierop volgde sluiting. De bijzondere collecte voor de Oude Kerk in de Hervormde Kerken gehouden, heeft opgebracht f. 163.64'/t. o LISSE. Inbrekers op het pad. Er zlin in onze gemeente weer verschei dene diefstallen gepleegd Bij de familie Sch. aan de Vuursteeg werd ingebroken door verbreking van een ruit. Bfi onderzoek bleek een bedrag aan .geld te zlin ont vreemd met eenige sieraden Ook bij de fam. T. aan den Heereweg werd aan de achterzijde van het huis in gebroken. doch de inbreker (s) konden niet verder komen dan de bijkeuken, omdat de binnendeuren gesloten waren. Een derde poging tot inbraak werd ge pleegd bli de fam. G. aan den Heereweg. Blijkbaar is de dader hier verrast, doordat Intusschen een dochter van G. thuis kwam. doch later weer weg ging. Hier werd niets vermist Betreffende het laatste voorval heeft de politie aangehouden en <n arrest gesteld zekere N. L. alhier. De politie stelt een nader onderzoek in. In verband met de overplaatsing van brigadier-maioor der Rijksveldwacht. den heer A, D. Zwart, van Hoofddorp naar Amsterdam, met ingang van 1 Oct. j.l. zal onze plaatsgenoot brigadier Koers aldaar deze tijdelijke functie waarnemen. Gevonden: een roode ceintuur, een griis klnderiasje. een ceintuur, zilveren pot lood. blauwe ceintuur. Benoemd tot leeraar aan de Rijkstuin bouwschool alhier voor het tijdvak van 1 Oct. 19361 October 1937. de heer A. J. Borggreve te Haarlem en dr. D. de Vries te Amsterdam, en tot leerares mevr. A. J. L. Boogaerd te Bennebroek. NOORD WIJK. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag as. ln open bare vergadering bijeen. 1. Mededeellngen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Aanbieding ge meente- en bedrfjfsrekeningen 1935. 5. Be noeming leden en pl.verv. leden van het scheidsgerecht. 6. Benoeming leden raads commissies. 7. Benoeming ambtenaar van den Burg Stand. 8. Voorstel tot. verbete ring der wegen in het z.g. Zeeheldenkwar tier. 9. Crediet tot bevordering gasverbruik. 10. Verzoeken om verlenging van toege kend weesgeld. 11. Herziening salarisrege ling burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger. 12. Voorstel tot verlenging kasgeldleening. 13. Verzoeken om vergoe ding ex art. 13 L. O.-wet. 14. Verzoek Her vormde Schoolvereen.' te Noordwijk/Zee om beschikbaarstelling van gelden ex. art. 72 L.O.-wet. 15, Suppletoir kohier hondenbe lasting. 16. Reclames Hondenbelasting. 17. Wijziging gemeentebegrooting 1936 en be grooting gasbedrijf 1936. o NOORDWIJKERHOUT. In de Ned Herv. Kerk bracht de Sept.- collecte ruim f. 38 op. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. v. A Nljenhuis en J. Oosterom. Getrouwd: P. v. Egmond jm. 32 j. en N. v. Tilburg jd. 20 j. Overleden; Brechtje Machtelda 45 J„ echtgenoote van J. Zandbergen. De collecte voor het studiefonds der Confessioneele Vereeniging, heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 64.64 opgebracht. Gedurende October hadden aan het postkantoor alhier 79 inlagen plaats voor de RPS tot een bedrag van f. 1625.13, 25 terugbetalingen tot f. 12789.32 en 644 giro stortingen. Tot bestuursleden van de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging (Zuid) zijn herkozen de heeren J. Kromhout Dz., Alb. Hogewo- ning Wz. en S. Leenheer. o SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De levering van gas De invordering van het schoolgeld De begrooting 1936. De Raad vergaderde onder presidium van burgemeester Gouverneur. Afwezig met kennisgeving de heeren H. van Zonne veld en A. Vogelaar. De voorzitter memoreerde twee feiten, sinds de vorige vergadering voorgevallen, welke voor ons land van de grootste be- teekenis kunnen zijn. In dien tijd had plaats de verloving van onze Prinses, en in de algemeene vreugde daarover, heeft ook Sassenheim spontaan blijk gegeven van de blijdschap der bevol king. Als tweede feit noemde den voorzitter de wijziging, die de regeering onder drang der omstandigheden heeft moeten brengen ln de monetaire politiek. Waar ook onze ge meente vrijwel geheel van den export moet leven hoopte spr. dat dit een aanleiding moge zijn tot terugkeer van betere toe standen. (Applaus). Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het Ministerie van O., K. en W. met de mededeeling dat het raads besluit waarbij de gebruiksvergoedlng ook was toegekend aan de R.K. Meisjesschool is geschorst in afwachting van het nader onderzoek. De Chr. Mulo school heeft bij Gedep. Staten bezwaar gemaakt tegen de voor waarden door den Raad aan den afkoop verbonden. De commissie tot het nazien der reke ning 1935 bracht rapport uit bij monde van den heer Beekman. De administratie, zooals door den ontvangen gevoerd, werd door de commissie geprezen. Enkele op merkingen werden gemaakt o.a. over het groot aantal lampen benoodigd voor de straatverlichting. Ook achtte de commissie de bijdragen van particulieren ln de kosten van krankzinnigenverpleging te gering. In opdracht van den Raad heeft de com missie in het bijzonder de oninbare posten nagegaan; zij hoopt daarover in geheime zitting haar rapport uit te brengen. De voorzitter bracht de commissie dank voor haar onderzoek, en beantwoordde de naar voren gebrachte kwesties. Conform den wensch der commissie werd de reke ning voorloopig vastgesteld. Naar aanleiding van de verordening tot voorkoming, wering of beteugeling van be smettelijke ziekten ln scholen en Kinder bewaarplaatsen merkte de heer van Breda op dat in deze verordening enkele be voegdheden aan de hulsartsen worden toe gekend, die z. i. behooren tot de competen tie van den schoolarts. De voorzitter deelde mede, dat de prac- t.ljk hierin de leiding heeft gehad. Boven dien is het aantal kinderen onder con trole van den schoolarts 11.000 wat reeds meer dan de volle persoon vraagt. Bij de wijziging van de overeenkomst betreffende de levering van gas door de ge meente Llsse aan de gemeente Sassenheim, ontstond een uitgebreide discussie naar aanleiding van de vraag van den heer Ver- kley, betr. levering van gas aan de aan geslotenen, welke wonen bezuiden den Warmonderdam. De voorzitter deelde mede, dat Leiden bereid is de persleiding te verhuren aan de gemeente Sassenheim voor f.350 per jaar, doch onder uitdrukkelijke voorwaarde dat de destijds geweigerde concessie voor het leggen van een persleiding door de Tey- iingerlaan, thans wel wordt toegestaan. Derhalve staat de gemeente voor de keus op dit aanbod in te gaan of zelf een distri butie leiding te leggen voor het gedeelte Warmonderdam-Spoorbaan V Leldsche vaart. De heer van Breda heeft bezwaar tegen de gevraagde concessie. Anderzijds is het bezwaar tegen de te leggen distributie leiding, dat het laatste gedeelte Spoorbaan- Leidsche vaart zeer veel geld zal kosten, terwijl daar slechts enkele aangeslotenen zijn. Op voorstel van den heer Breda werd be sloten dat B. en W. alvorens te beslissen, deze zaak nogmaals in den Raad zullen brengen. Inzake de verordening betreffende hef fing en invordering van het schoolgeld juichte de heer Beekman toe, dat hier mede de mogelijkheid wordt geschapen om het schoolgeld te betalen in 40 termijnen. De Inning door het onderwijzend personeel achtte hij echter niet aanbevelenswaardig. Z. 1. zai dit aanleiding zijn tot moeilijk heden met sommige kinderen terwijl bo vendien onderscheid wordt gemaakt tus- schen betalenden en niet-betalenden. De voorzitter achtte deze bezwaren niét. zoo groot. Een groot voordeel van de nieuwe regeling is, dat de achterstand in het betalen van schoolgeld hierdoor kan worden voorkomen. Nu de onderwijswet de gelegenheid heeft geschapen bij de inning het onderwijzend personeel in te schakelen, is hiervan gebruik gemaakt. Weth. Warnaar achtte dat dé regeling bevorderlijk zal zijn aan een beter contact tusschen het onderwijzend personeel en de ouders. Bij eventueele moeilijkheden kan dit beter worden geregeld door de onder - wllzer, dan door een officieele instantie. - De heer Bisschops meent dat de bezwa ren van den heer Beekman niet zoo ern stig zijn. We mogen toch bij de onderwU- zers wel zooveel tact veronderstellen, dat- de bedoelde conflicten ln de practlik niet zullen voorkomen. De heer van Breda .was dezelfde meening toegedaan. De voorzitter zeide, dat de achterstallig- held in het betalen grootendeels berustte op onverschilligheid die gemakkelijker wordt betoond t.o.v. den gemeente-ontvan ger dan tegenover den onderwijzer. Het bezwaar van het onderscheid tusschen be talers en niet-betalers achtte de voorzitter niet noodig. Er zijn zooveel personen vrij gesteld van betalen van schoolgeld, dat dit niet bilnlljk zal worden gevoeld. Boven dien blijft eveneens de gelegenheid om per kwartaal te betalens zoodat dit onder scheid daardoor vrijwel geheel komt'te ver vallen. In antwoord op de vragen van den heer Kortekaas deelde de voorzitter nog mede dat op basis van de personeele belasting eerst zal worden aangeslagen, als de be trokkene geen inkomsten of vermogens belasting betaalt. De verordening werd hierna aangenomen met alleen de stem van den heer Beekman tegen. Met Ged. Staten was gecorrespondeerd over de begrooting 1936. Deze maakten tegen enkele posten bezwaar, o.a. tegen de dekking van de geschatte mindere op brengst door verandering van het electri- citeitstarief uit de reserve van het grondr bedrijf. Op voorstel van weth. Warnaar zal het betr. bedrag van f. 2400 volgens deö wensch van Gedep. Staten op de begróo- ting voor den gewonen dienst 1927 worden, opgevoerd. Verder werd medegedeeld dat de vergoe ding per leerling voor het L.O. en U.L.O. niet op resp f 10 en f. 20 kan worden ge handhaafd. Bij Wijze van overgang zal over 1936 worden betaald f. 9 en f. 18, terwijl in 1937 dit verder zal worden verlaagd tot f. 8 en f. 16. Ook werd aanmerking gemaakt op de vergoeding voor tramkosten voor de kin deren die de O.L. School te Lisse bezoeken. Voor zoover mogelijk zal dit moeten wor den verhaald. In verband daarmede werd besloten voor de twee gevallen, waarin dit verhaal mogelijk ls dit gedeeltelijk toe te passen. Een der ouders zal voor de helft, een ander voor een derde in deze kosten moeten bijdragen. De voorzitter memoreerde verder de in stallatie van het Burgerlijk Armbestuur, waarvan de heer J. H. A. Vooren tot voor zitter is gekozen, en verwacht van de wer king van het B. A. veel goeds zoowel voor de armlastigen als voor de gemeente. Verder deelde hij mede. dat van de In schakeling van werkloozen door toeslagen op de loonen. welke regeling per 1 Oct. weder in werking zou kunnen treden, waarschijnlijk niets komt. Het beschikbare bedrag ls zóó klein, dat daarover de uit gebreide administratie niet kan worden gevoerd. Wel kunnen werkgevers speciale objecten waardoor extra werk wordt ver schaft naar voren brengen om voor dezen bijslag in aanmerking te komen. Weth. Warnaar merkte op, dat de regeling ook dit voorjaar op een fiasco is uitgeloopen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Bisschops, deelde de voorzitter nog mede dat de vergoeding voor de werkloozen ontspanning eerst kan worden uitbetaald als de begrooting is aangenomen. Weth. Warnaar zou gaarne spoed betrachten, op dat dit nuttige werk ook in den as. winter voortgang kan vinden. De heer Bisschops informeerde verder nog naar de mogelijkheid dat de Oranje- vereeniging subsidie zou ontvangen van de gemeente, waarop de voorzitter mede deelde, dat een dergelijke uitgave door Den Haag moet worden goedgekeurd. o- STOMPWÏJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M J. van der Mark geb. Krol z. C. J. Hoogweg geb. Van der Zalm z. A. M. Olsthoorn geb. Hooymans z. Ondertrouwd: C. van der Eyk en Th. G. Kempenaar J. J. Heppe en J. O. Ver berg. HEDEN. Burchtzaal: Conferentie Vrije Evang. Gem- 3 en 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Woensdag. Burchtzaal: Conferentie Vrije Evang. Gem. 3 en 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Proefles Espe ranto. 8 1/4 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara): Spr. ds. P. Zandt van Delft; 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwljgerkerk)I.O.G.T. Spr mr. P. XJssel de Schepper. 8 uur nam. Donderdag. Burchtzaal: Conferentie Vrije Evang. Gem- 3 en 8 uur nam. Stadszaal: L.K.K., „Voor Allen". Zang- solist Kelth Falkner. 8.15 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Ihentlng tegen diphterle 4-5 u. nam, 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Oonsultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. ,The King Steps out". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Top Haf- Woensdag en Zaterdagnam. 2'/j uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „De Krlbbebijter". lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Kermisgasten". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Nova-Bioscóóp (Katwijk aan Zee); „De lustige vagebonden". 8 Uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam,, 8 üür tót v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De aVöhd-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N.-Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. VALKENBURG. •WR •08 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Zandbergen en M. A. Hage van 's-Gravenhage. iaDe collecten ln September hebben ln de Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. =39,32; voor de Kerk f. 81,52'/!; in de bus sen f. 14.30 en de Mnd. Coll. f. 22.40. De heer A. Otter, tijdelijk hoofd van de chr. school alhier, is benoemd tot on derwijzer aan de Oosterschool te Amster dam. o VOORHOUT. De collecten in de Ned. Herv. Kerk alhier, hebben over September opgebracht voor de Kerk f. 28.56'/: en voor de Diaconie f. 12,13'/:. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad komt Woensdag 7 October a.s. 's avonds 8 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Aanbieding gemeente-begrooting 1937 en die van de bedrijven; 3. Herstemming voorstel ontslag- Waal; 4. Ultlotlnfj obligaties geldleenlng; 5. Vaststelling gewijzigde verordening op de heffing en invordering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister; 6. Id. van een verordening tot wijziging van de veordening op de heffing en inning van leges ter secretarie enz.; 7. Vaststelling verordening besmettelijke ziektengelden; 8. Vaststelling zekerheid tijdelijk ge meente-ontvanger; 9. Huurverlaging wo ningen Burg. Vernèdepark; 10. Afdoening adres bestuur Herv. School om afkoop ver goeding ex. art. 205 iter L.O.-wet 1920; 11. Onthefling van art, 22 der Bouwverorde ning; 12. Afdoend© adres J. G. Versteegen e.a. Inzake verlaging Pers. Belasting; 13. Verhooging kosten van controle van de bedrijven en de wonlngbouwvereenlglng 14. Lidmaatschap Stad en Landschap van Zuld-Hollarad; 15. Subsidie R.K. H.B.S. „St. Bonaventura" te Leiden; 16. Afreke ning ex. artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over 1934; 17. Overneming ge deelte Erasmusstraat; 18. Verbreedlni) hoek Schoolstraat - en Gebr. Treubstraat; 19. Benoeming gemeente-ontvanger enz.; 20. Id. administrateur Maatsch. Hulpbetoon enz.; 21. Vaststelling jaarwedden van ver schillende ambtenaren bij de gemeente en de bedrijven: 22. Reclames hondenbelas ting; 23. Vaststelling capitulanten-verorde- nlng; 24. Wijziging verordening regelen''e de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters; 25. Wij ziging bouwverordening; 26. Besluiten comptabiliteit. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6