LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bied Dinsdag 6 October 1936 Het gewijzigde motor- en rijwielreglement toegelicht GEMENGD NIEUWS CONSTERNATIE IN KAPPERSZAAK TE WADDINXVEEN. Op den burgemeester en een barbier. LUCHTVAART Hoe de voorrangs-wegen zullen worden aangeduid Hoofd- enNeusverkouden DAMPO daar lucht je van op. KAEIC THIJS IJS M DE DRIE DADEN VAN SLECHTBEDEELD AANSLAG VAN EEN VENTER. Te Waddlnxveen Is gistermiddag groote opschudding veroorzaakt, doordat de 29-jarige venter J. C. van der Lubbe uit Dordrecht, broer van Martnus Van der Lubbe, bekend van het Rijksdagbrand- proces, plotseling woest is geworden en een aanslag pleegde op den burgemeester en een barbier. Dit geschiedde in de kapperszaak van den heer L. J. S. Deze is door den venter met een scherp mes bedreigd, terwijl de burgemeester, de heer P. A. Troost, die zich juist in deze zaak liet scheren, een hevigen slag in het gezicht kreeg, die hem bloedend verwondde en zware hoofdpijn veroorzaakte, zoodat de bur gemeester zich eenige dagen zeer rustig zal moeten houden. Het geval speelde zich uiterst snel af en wel als volgt: Van d. L. betrad het scheersalon, gelegen aan de Oranjelaan. en vroeg of de kapper iets van hem wilde koopen. hetgeen deze weigerde. Hij hield den venter in het oog, toen deze in de aan het scheersalon gren zende sigarenzaak van den heer S. bleef staan. Toen de kapper in de richting van den venter kwam, werd deze plotseling kwaad en sloeg met zijn trommeltje, waarin hij zijn artikelen geborgen had. naar den bar bier. Deze wist den slag te ontwijken, maar de trommel viel tegen een ruit van één der glasdeuren, zoodat de scherven rinkelend cp den grond terechtkwamen. De venter liep toen dreigend op den heer S. toe met een mes, doch de kapper week terug achter de kapotgeslagen deur. Burgemeester Troost kwam toen op het lawaai toeloopen, waarop de venter hem toevoegde.' ,3en jij den burgemeester?" en gaf hem op het bevestigend antwoord een harden slag in het gezicht, dat bloedend bij het linkeroog verwond werd. Onmiddellijk liep de burgemeester naar buiten om politiehulp te roepen, van welke gelegenheid de venter gebruik maakte om te vluchten. Hij werd achtervolgd door den gemeente-veldwachter G. de Prielle en den chef-veldwachter A. M. de Witte, die hem ent dekten in een tuin achter een woning waar hij zich verstopt had. Bij zijn arrestatie verzette de venter zich, doch na een vechtpartij kon hij geboeid naar het gemeentehuis overgebracht wor den. waar de man in een cel is opgesloten. Ook een der agenten bleek nog lichte ver wondingen te hebben bekomen. De burgemeester stelde zich onder be handeling van een dokter, waarna hij huis waarts kon gaan. De gearresteerde v. d. L„ een forsch ge bouwde man. heeft reeds meerdere vonnis sen achter den rug. o.a. wegens mishande ling. Zijn trommel en het vlijmscherpe aardappelmes, waarmee hij gedreigd heeft, zijn door de politie in beslag genomen. De dader zou vandaag verhoord en naar het Huis van Bewaring overgebracht wor den. als verdacht van poging tot doodslag. Het gebeurde vormde na afloop natuurlijk het onderwerp van gesprek. COCAINEZWENDEL. DOLLE KOE RENT DOOR DE ROTTER- DAMSCHE STRATEN. Een dolle koe. die van de veemarkt te Rotterdam was losgebroken, heeft gister morgen groote consternatie verwekt. Het dier rende in dolle vaart door de straten, overal schrik en ontsteltenis verspreiden de. Zoo kwam het dolle beest op de smalle Schiekade, waar men voor ernstige onge lukken vreesde. De eenige oplossing was de koe het water in te drijven en met be hulp van een auto slaagde men hierin, waarop het abattoir te hulp werd geroe pen. De koe werd aan den oever gebonden en met. een schietmasker in het water af gemaakt. (Tel.l o STIER DOODT LANDBOUWER. Gistermiddag was de landbouwer Older- kamp, uit Werven (gem. Heerdei bezig met het wasschen van een stier, welke be stemd was voor een tentoonstelling. Plotseling trapte het dier den boer en wel zoodanig, dat deze bijna onmiddellijk na het gebeurde aan zijn verwondingen overleed. o INBRAAK TE HETEN. Eergisteravond, ongeveer negen uur, is een brutale diefstal gepleegd in de woning van den caféhouder W. H. te Heyen in Limburg. Terwijl de caféhouder en diens gezin zich met de gasten in het cafélokaal onderhielden, Is de indringer door het uit snijden van een ruit binnengedrongen en heeft daar een geldkistje, waarin zich ruim f. 300 aan contanten bevond, gestolen. Een portefeuille, waarin ruim f. 100 aan bankpapier, welke eveneens in een kast in deze kamer was geborgen, is onaangeroerd gelaten. Ondanks het drukke bezoek in het café heeft niemand iets van den diefstal be merkt, terwijl de indringer het café weer langs denzelfden weg heeft verlaten. Onge veer elf uur ontdekte de caféhouder den diefstal, doordat licht brandde in het slaapvertrek en bleek, dat de kleerenkast was opengebroken. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek leverde geen resultaat op. Voorbijgangers hadden omstreeks het uur van de inbraak twee personen nabij de woning gezien, die blijkbaar op den uitkijk stonden, terwijl er drie rijwielen achter het huis waren ge plaatst. Hieruit wordt afgeleid dat de die ven met drie man zijn geweest. De uitgesneden ruit is door de inbrekers meegenomen. Men vermoedt, dat de in dringers dezelfden zijn die den laatsten tijd in deze omgeving de streek door ver schillende diefstallen en Inbraken onveilig maakten. (N. R. Crt.) BRAND OP EEN BOERDERIJ. Gistermiddag om half een is. vermoede lijk tengevolge van het spelen met vuur door een groepje kinderen, brand ontstaan op het erf van de dubbele boerderij van den landbouwer Rebel, gelegen in de Beemsterboerstraat vlak tegenover de openbare lagere school te Huizen (N.H.). Dank zij het snelle optreden van de brand weer, kon de brand beperkt worden tot een grooten hooiberg en een hooischelf. Er is ongeveer 25.000 K.G. hooi verloren gegaan. De nablussching vorderde verscheidene uren. o VERDRONKEN. Te Roodeschuur onder Augusünusga Is gisteren het 7-jarig zoontje van den heer J. van Houten al spelende bij een brug voor de sluisdeuren in de vrij diepe vaart geraakt en verdronken. Zijn broertje, di<> den ernst van het ongeluk niet besefte, ging inplaats van de omwonenden te waarschuwen, gewoon naar huis en ver telde. dat zijn broertje in de vaart lag. Onmiddellijk schoot men te hulp. doch toen was het te laat fN. R, Crt.) o BUITENLANDSCH GEMENGD. Twee personen wegens oplichting aangehouden. Bij een inwoner van Hendrik Ido Am bacht vervoegde zich eenigen tijd geleden een zekere K. K„ wonende in Tuindorp, die vriendschappelijke betrekkingen onder hield met den Ambachtenaar. Deze Rot- terdamsche vriend vroeg bij die gelegen heid of de ander niet wist waar hij cocaïne kon krijgen. Hij wilde wel 210 gulden per ons betalen. De Ambachtenaar knoopte dit terdege in de ooren en toen dan ook en kele dagen later een onbekende bij hem kwam, die vertelde dat hij cocaïne te koop had voor een prijs van 150 gulden per ons, ging hij hier grif op in. omdat daar een winst van niet minder dan 60 gulden per ons aan zat, terwijl de man over 4Vi ons beschikte. De Ambachtenaar toog met den onbekende op weg naar den Rotterdam- schen vriend, die de cocaïne keurde en tot de slotsom kwam, dat het puike waar was, die hij direct met een flinke winst zou ver- koopen. De onbekende kreeg 350 gulden voorschot, waarmede hij genoegen nam, aangezien de rest onmiddellijk betaald zou worden wanneer de cocaïne verkwanseld zou zijn. De Ambachtenaar en de Rotter- damsche vriend gingen direct naar een dokter, die toegestemd had de cocaïne voor 210 gulden per ons te koopen. Ongelukki gerwijze was de dokter met vacantie, zoo dat de koop niet kon doorgaan. De onbe kende vond dit evenwel minder erg. Hij zou voorloopig met de 350 gulden genoegen nemen en de rest van het geld zou hij dan wel krijgen, wanneer de koop eindelijk tot stand gekomen zou zijn. De Ambach tenaar nam de cocaïne zoolang onder zijn hoede en thuis bekeek hij het kostbaar goedje nog eens nader. Toen kwam hij echter tot de onverwachte en ongedachte ontdekking, dat het goedje niets anders was als doodgewoon keukenzout. Aangezien hij een prijs van 350 gulden voor 4'/i ons zout een te groote prijsopdrijving vond, gaf hij het zaakje aan bij den veldwachter. De Rotterdamsche recherche is toen aan het werk gegaan en weldra slaagde zij er in den Rotterdamschen vriend K. aan te houden, evenals de onbekende, die ook op den Linker Maasoever woont. Deze K. is geen onbekende van de politie. Toen hij van zijn bed gelicht werd. heeft de politie in een moeite door ook de woning maar eens geïnspecteerd en met succes, want er werden nog eenige honderden boekjes ge smokkeld sigarettenpapier aangetroffen. Beide mannen zijn in het hoofdbureau in gesloten, als verdacht van oplichting. BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Een hevige brand heeft het ziekenhuis van Arbekir (Turkije)) vernield. De onge deerd gebleven verpleegden zijn overge bracht naar het militaire hospitaal. DE TYPHOON OVER JATAN. Tengevolge van de typhoon, welke Noord Japan en Hokkaido teisterde zijn 19 per sonen om het leven gekomen, waarvan 10 te Hokkaido. 15 worden vermist en 38 menschen werden gewond. Het ergst werd het district Amori en Hokkaido getroffen. In Amori werden 1376 huizen vernield en te Hokkaido 217. GROOTE BRAND TE RIO DE JANEIRO Een groote brand heeft gedurende eenige uren de geheele zakenwijk van de Brazi- liaansche hoofdstad bedreigd. Tenslotte slaagde de brandweer er in. het vuur te bedwingen. Drie groote gebouwen waren toen in de asch gelegd. DE RACE OM DE WERELD. De drie Amerikanen die elk afzonderlijk zoo snel mogelijk een reis om de wereld maken zijn reeds een heel eind gevorderd. De heer Ekins, die zich aan boord van het Indië-vliegtulg Kwak bevindt zal Vrij dag a.s. te Batavia zijn, vanwaar hij met 'n lijntoestel van de K.N.I.L.M. naar Balik- pappan zal vliegen om vervolgens meteen extra vliegtuig van dezelfde maatschappij naar Manilla over te steken. Dat zal de eerste maal zijn dat een Indisch vliegtuig naar de Philippijnen vliegt. De heer Ekins zal dus 13 October te Manilla zijn, dat Is drie dagen voor het vertrek van de eerste China Clipper. Zijn beide rivalen zijn tot nu toe minder vlug. Mej. Kilgallen kwam gisteren te Rome aan, vanwaar zij per trein naar Brindisi is vertrokken, om daar in het toestel van de Imperial Airways te stappen. De heer Kerian zal met het zelfde toestel naar Alexandrië vliegen. Dit tweetal volgt dus deze route: Via Basra, Dehli en Calcutta naar Pe- nang, waar zij Zondag 11 October aanko men. Van Penang vliegen zij naar Hon- kong, waar zij met een extra vliegtuig of per boot naar Manilla moeten gaan. Minister van Lldth de Jeude heeft gister avond voor de radio een rede over het ge wijzigde motor- en rliwielreglement ge houden De minister bepaalde zich tot het be spreken van de belangrijkste wijzigingen, die thans zullen worden ingevoerd en welke betreffen: le. de voorrang van het verkeer op hoofd wegen boven dat oo zijwegen 2e de verlichting van motorrijtuigen en andere rij- of voertuigen. 3e. de beperking van het gebruik van geluidssignalen. 4e. de klasse-indeeling der wegen en de daarop voor zware motorrijtuigen en aan hangwagens geldende beperkingen, 5e. de remmen. Voorrangswegen. Volgens artikel 5 van het gewijzigde reglement zullen er zijn voorrangswegen, zijnde wegen, welke op nader te beoalen wlize aan de weggebruikers als zoodanig worden kenbaar gemaakt Bii de kruising van een voorrangsweg met een anderen weg. geen voorrangsweg zlinde. gaat het verkeer op den voorrangs weg voor. zoowel boven het van links als van rechts komend verkeer. Bovendien wordt bii de kruising van een verharden weg met een onverharden weg of met een rijwielpad, geen deel uitmakende van den verharden weg de verharde weg als voorrangsweg beschouwd. Ook zal het verkeer op een weg den voor rang hebben boven dat op de daarop uit mondende uitritten Uiteraard behoeft ten aanzien van deze onverharde wegen, rij wielpaden en uitritten de voorrang als zoo. danig niet aan den weggebruiker te worden kenbaar gemaakt. Waar twee voorrangswegen elkander zouden kruisen, hetgeen door waar schuwingsborden aan den weggebruiker wordt kenbaar gemaakt, en ook bij de kruising van twee wegen, geen van beide voorrangsweg zijnde, blijft de be staande regel „rechts gaat voor" van kracht. Een radicale oplossing voor de bestaande moeilijkheden geeft slechts ..hoofdweg gaat voor zijweg", doch daarbij dient elke twijfel te worden voorkomen wat onder hoofdweg en zijweg moet worden verstaan. Dit heeft geleid tot, het stelsêl van voorrangswegen, die uitdrukkelijk Sis fetfbdanle worden aan- eeo'uid. door voor den weggebruiker steeds herhaalde duidelijke kenteekenen. Volgens de motor- en rijwielbeschik king, zal dit geschieden door langs een voorrangsweg in bebouwde kommen oranjeborden met witten rand aan te brengen en buiten bebouwde kommen door oranjekleurige boveneinden van langs den weg geplaatste afstandpalcn. Eindpunten van een voorrangsweg worden aangeduid door driehoekige borden. Op de op een; voorrangsweg uitkomende zijwegen worden op eenigen afstand van het kruispunt waarschu wingsborden geplaatst. Dit stelsel biedt het voordeel, dat de in voering geleidelijk kan geschieden, naar mate de wegen tot vóorrangswegen worden verheven, zonder dat een plotselinge om mekeer van een bestaanden verkeersregel oo een bepaald tijdstip moet worden toe gepast, hetgeen verwarring zou kunnen stichten. Nu late men zich niet in slaap wiegen, als zou door de invoering van voorrangs wegen alle gevaar als bij tooverslag zijn geweken. Zij. die van een rijweg een voor rangsweg naderen, zullen steeds eraan moe ten denken, dat onophoudelijk verkeer met sneltreinvaart van be:de zilden den over gang gevaarlijk kan doen zijn. Degenen, die zich oo den voorrangsweg bevinden, mogen zich verhoovaardlgen. dat zij zonder links of rechts te z'en. het zijverkeer mogen verachten. Zij zijn al-evel verplicht de noodige oplettendheid en omzichtigheid m acht te nemen en zü mogen bedenken dat bij verkeersongevallen niet de schuldvraag over leven en dood beschikt. De zekerste weg. om ongevallen te voor komen blijft steeds, oo gevaren te zijn voorbereid. De verlichting. In de artikelen 16 t/m 19 van het regle ment worden nieuwe regelen omtrent de verlichting gesteld. Kop- en stadslichten mogen helder geel op helder wit uitstralen. De vraag is gerezen, of het voeren van een verblindende verlichting geheel zou moeten verboden worden doch gebleken Is, dat dit verbond zou leiden tot te groote snelheidsbeperking, hetgeen bit de neiging tot grootere snelheden wellicht meer onge lukken zou veroorzaken dan de verblinden de verlichting zelve. Stilstaande auto's Een verbetering is, dat in bebouwde kommen stilstaande motorrijtuigen, zich bevindende binnen een afstand van 30 M. van een ontstoken lichtpunt, behoorende tot de openbare verlichting, geen lichten behoeven te voeren. Van dit voorschrift kan door plaat selijke verordeningen niet worden afgeweken, zoodat de zeer uitccnloo- pende voorschriften in verschillende plaatsen, die den automobilist veel last bezorgden, door deze bepaling komen te vervallen. veilig en vrij verkeer bereikbaar. Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30. Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 99 Voortgaande meende spr. dat het roode rijwielachterlicht de verkeersveiligheid ten goede komein zal, terwijl ook de vervanging van geiuids- door lichtsignalen een belang - rijke verbetering kan worden geacht. Met het knipperen wordt bedoeld het eenmaal of meermalen snel afwisselen van sterkere en zwakkere verlichting. Indeeling der wegen. Een zeer belangrijke wijziging wordt aangebracht in het bestaande stelsel be treffende de indeeling van wegen in drie -klassen en voor de op die wegen geldende snelheidsbeperkingen en rijverboden. Dit stelsel toch bevredigt niet, daar het ingewikkeld en oneconomisch is, terwijl de voorgeschreven maximum-snelheden, vooral voor autobussen te laag zijn. De nieuwe regeling komt hierop neer, dat de wegen worden verdeeld in twee inplaats van in drie klassen en wel in klasse a en klasse b. De remmen. Tenslotte nog een enkel woord over de remmen. Tot dusver dient een motorrijtuig voor zien te zfjn van ten minste twee onafhan kelijk van elkander krachtig werkende remmen, met elk waarvan het rijtuig leder oogenbli-k tot stilstand kan worden ge bracht. Vele remmen voldoen niet aan deze bepaling, daar gewoonlijk de hand- en voebrem bedde dezelfde remlnrichting in werking stellen. De practijk leert intus- schen dat deze remlnrichting, hoewel niet aan de thans geldende bepaling voldoende, als doelmatig mag worden beschouwd, mits de gemeenschappelijke onderdeelen van hand- en voetrem zoo soliede zijn dat een defect daaraan practisch uitgesloten is. Verder kan twijfel rijzen omtrent de. vraag, wat onder een krachtig werkende, rem moet worden verstaan. Het thans gestelde voorschrift houdt in. dat de maximum-remweg wordt bepaald voor verschillende categorieën van motor rijtuigen, bij verschillende snelheden en bij het gebruik van hand- of voetrem. Ik wil deze uiteenzetting niet besluiten, zonder nogmaals met den meesten nadruk er op te hebben gewezen, dat zelfs door de meest voortreffelijke voorschriften de vei ligheid op den weg niet voldoende verze kerd wordt, indien de weggebruikers daar toe niet medewerken, ook al wordt het toezicht op de naleving dier voorschriften uitgebreid en versoherpt, zooals in de be doeling ligt. Overtredingen gelden niet alleen de wettelijke" voorschriften, doch tevens de eischen van wellevendheid op den weg, die niet of slechts ten deele in -wets artikelen te omschrijven zijn, die elke weg gebruiker behoort in acht te nemen, doch die niet door eiken weggebruiker betracht worden. Men bedroeft slechts te letten op het onheilspellend aantal verkeersongevallen, welke te wijten zijn aan fouten van be stuurders van vervoermiddelen, om de groote verantwoordelijkheid te beseffen, die elkeen persoonlijk draagt voor eigen en anderer leven. Door opleiding en opvoe ding van den weggebruiker moet meereh meer doordringen, dat langs den weg slechts geldt een stelregel „betracht steedsde uiterste waakzaamheid". Ik moge een beroep doen op de mede werking van alle weggebruikers in NederT. land tot stipte naleving van de geschrevene 3» programma: 8.05: Parijs Radio 9.1 en ongeschreven regelen voor een orde- Keulen 9.20: Deutschlsender 11.20: lijk verkeer. Slechts dan is het ideaal van R. Dammark 12.20: Brussel VI. 14.20: Keulen 14.50: Parijs Radio 17.20: Keulen Pl.m. 20.50: Rome of div. 22 20 Boedapest of dlv. 23.25; Weenen of div. 4e programma; 8.00: Brussel VI. 9.20: Gram.muz. G.RD 10.35: Droitwich 11.50: London Reg. 12.50: Droitwich 14.20: London Reg. 15.10;-Droitwich 18.20: Diversen 1900: Droitwich 19.50 London Reg. 20.20: Droitwich 21.40: Weenen of div. 22.00: Droitwich. VOOR WOENSDAG 7 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. NCRV-Ultzen- ding 8.00: Schriftlezing 8,159.30:: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.00 12.00: Cello-recital 12.15: Gram.pl. 12.30: Orgelspel 1.30: Gram.pl. 2.00: Zang en plano 3.00: „Waarom juist nu?" causerie 3.153.45: Het Hendriks-Trio 4.00: Vervolg Trio-concert 4.30: Gra- mofoonpl. - - 5.00: Kinideruur 6.00: Landbo-uwhalfuur 6.30: Onderwijsfonds Binnenvaart 7.00: Berichten 7.15: Reportage 8.00: Berichten ANP. 8.15: Amhemsche Orkestvereen. 9.10: „uit huizigheid". causerie 9.40: Vervolg con cert 10.20: Berichten ANP. 10.25: Schaakcursus 10.4011.30: Gram.pl. Schriftlezing. Hilversum n, 301 M. VARA-Uitzending 8.00: Gram.pl. 9.30: Keukenpraatje 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Gna- mofoonptaben en Plan-Causerie 11.30: Uitzending voor de werkloozen 12.00: Gram.pl. 12.151.45: De Bohemians en gram.pl. 2.00: Gram.pl. 2.30: Voor de Vrouwen 300: Kinderuurtje 5.30: VARA-Orkest en Gram.pl. 7.00: Sport- uitzending 7.15: „De Krekeltjes" 7.40: „Karakter der sociale verzekering", cause rie 8.00: Herh. SOS-Ber. 8.03: Berich ten ANP, VARA-Varia 8.15: „Melody Circle" 8.45: Radio-tooneel 10.00: Be richten ANP. 10.05: Viool en orgel 10.30: Dansmuziek 11.00: „Huwelijksver houdingen", causerie 11.3012.00: Gra- mofoonplaten. Droitwich 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35—11.50: Gram.pl, 12.05: BBC- Northern-Irelandorkest m.m.v. soliste 12.50: Dansmuziek (gr.pl.) 1.202.20: Het Birmingliamsch Hippodrome-Orkest 3.10: Het Dickinson Apsley-Orkest 3.50: Piano-recitai 4.20: Vesper 5.10: Het MacArthur-kwintet 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6,40: Fransche causerie 7.00: BBC-Orkest m.m.v. soliste 7.50: William Barnes-herdenking 8.20: Dans muziek en soliste 9.20: Berichten 9.40: Voordracht 10.00: Viola en piano 11.05: Causerie over Sir Philip Sidney 11.2012.20: Dansmuziek. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra- mofoonpl. 11.20: Orkestconcert 2.50: Symphonieconcert. 5.50: Orkest-concert 8.20Piano-recital 9.05Radlo-tooneel rr- 11.0512.35: Dansmuziek en populair concert, Keulen 456 M. 5.50 en 11.20: Orkest concert 12.35: Omroeporkest 3.50: Westduitsch Kamerorkest 6.20: Gram.pl. 7.35: Koor- en orkestconcert 8.05: Omroepkleinorkest 8.50: Radio-tooneel 9.5011.20: Omroepkleinorkest en vocaal sextet. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gram.pl. 12.50' Salon-orkest 1.40: Omroeporkest 1.50—2.20: Gram.pl. 6.20: Salon-orkest 7.20: Gram.pl. 8.20: Omroeporkest 9.20: Gram.pl. 9.35: Symphonieconcert 10.3011.20: Dans muziek 484 M: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroeporkest 1.30: Salon-orkest 1.50 —2.20, 6.10, 6.35 eh 7.35: Gram.pl. 8.20: Symphonieconcert' 9.20: Radio-tooneel 10.00: Grarh.pl. 30.30—11.20 dito. Deutschlandscnder 1571 M. 7.30: Zang en piaiio 8.05: Koor- en orkestconcert 8.35: Vocaal- en instrumentaal concert 9.20: Berichten 9.50: Harp en fluit 10.05: Weertreridht 10.2011.20: Dans muziek (gr-PU. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. joriht Voor Woensdag 7 Oct. le programmalederen yur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen üur: KRO. NCRV. enz. EN dag van 8—24 dag van 8—24 (Ingez. Med.) Wijzigingen voorbehouden. 41. Wat ThiJsje had gezegd, kwam allemaal goed terecht; want van woede over beide zware boeien begon nu Schrielkop dadelijk te groeien zóó snel, dat je 'm vele meters grooter worden zag toen hij eenmaal op den wagen lagZoo zat hij in een oogwenk in zijn ketens vast, daar alles hem nu door zijn groei goed-afgemeten pastl Hij maakte veel lawaai en groot misbaar, doch dat was geen bezwaar, en. onverstoord trokken Thijs en Slechtbedeeld den wagen voort. „Ziezoo de drie daden zijn verricht!" sprak Thijs met 'n blij gezicht.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10