JECDVITDl LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 October 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS hollandschZWITSERSCHEchocoiadefabriek Thans reeds in ruim 25.000 winkels verkrijgbaar. UIT DE OMSTREKEN PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 4 OCTOBER. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halt elf, ds. H- W. Meihuizen van Wieringen. Egllse Wallonne: dix heures et demie, Mr. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half eif, ds- de Meijere. Kinderkerk (Gerecht 10)Nam. half een dr. Boersema. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, ds- Mispelblom Beljer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. half elf, dr. Boersema. Geref. Kerk in H. V. (Gerecht 10): Nam. halfacht, ds. H. Hasper. Vrije Kath. Kerk Vreewljkstr. 19): V.m. halfelf, Gez. Mis. Geref. Gem. (Nieuwe Rijn): Zaterdag- voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Lamain van Rotterdam. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. H. G. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. H. Moolhuizen. AALSMEER. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Heerma. Ned. Herv. Kerk, Dorp: Voorm. 10 uur, ds. H, v. d. Linde en nam. 6 uur, ds. Y. Alkema. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur, ds. Y. Alkema en nam. 6 uur, ds. H. v. d. Linde Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Knoppersen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. halftien, ds. Schoneveld; nam. halfzeven, ds. De Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven, ds. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer Zonneveld. Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat) Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. v, d. Wal van Wageningen. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm 10 uur, preeklezen; nam. 6 uur, ds. J. Hart kamp. Geref. Kerk (Raadhuisstr.)Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds. G. Mulder. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, ds. G. Mulder; nam .6 uur, ds. J. H. A. Bosch. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm- half tien en nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Stuivenberg. BODEGRAVEN Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Klüsener; nam. 6 uur, de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. Pel. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Lokaal Nieuwstraat: Voorm. 10 uur, de heer Mojet van Utrecht; nam, 6 u, dienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H. D.) en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur. ds. Hoenderdaal. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Oosterhuis van Arnhem Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. J. de Wit van Leiden; nam. half zeven, o's. A Verwaal van De Kaag. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds Heuzenveldt. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eer_ hard; nam. 7 uur (jeugddienstids. De Veij Mesdag van Rotterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H. A.) en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendriksen. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm- 10 uur, ds. Vrlelink. KATWIJK AAN DEN RIJN „Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds- Meijering. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur (H. A.), ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed, H. D.) en 11 uur en nam. halfzeven ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur (Bed, H. D.) en nam. half zeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds- Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm, half tien en nam. half vier. ds. Aalders. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en St drogisten a f 0.75 per flacon. t 9987 (Ingez. Med.) Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, as. Ligtenberg. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm- half tien en nam. half zeven, ds. A. J. v. Wijngaarden. Geref. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Hart kamp van Oude-Wetering; nam. half ze ven, ds- Warnlnk van Ter Aar. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Van Scherpenzeel. NIEUW-VENNEP. Ned, Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. J- de Vries; nam 7 uur, de heer v. d. Meer. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half vier, ds- Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf. en nam. 4 uur, leesdienst. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. P. A. A. Klüsner van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. kwart voor twee, ds. G. Mulder van Alphen. NOORDVVIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, Visser. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u., ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref Kerk in H.V. (Egb. de Grootstr.) Voorm. 9 uur, ds. E. L. Smelik: nam. 3 uur, ds. P. H. Geusebroek. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.), ds. van Noort- OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Jan sen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. M. J. Punselie van Leiden; nam. 5 uur, ds. Jan sen. Schoonhoven. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Van der Bos. Rem. Kerk: Bevestiging en intrede van ds. C. B. Heyn door ds. G. J. W. Oldeman Delft, nam. 2.30 uur. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. H. van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Heden nam. 8 uur, ds. Heerma van Aalsmeer; Zondag voorm. half tien en nam- 6 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Peter; nam. 5 uur. de heer Van Heyst. Kerkzaal: Voorm, halftien, de heer Van Heyst; nam 5 uur, ds. Peter. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. v. d. Loo; nam. 6 uur, ds. Broek stra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. v. d. Loo. Chr. Ger. Kerk: Voorm. halftien en nam, 5 uur, ds. Baan. SASSENHEIM. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur, ds. Krijkamp. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur. paster Van der Wouden van Rotterdam; Zondagvoorm. 10 1/4 uur en nam. halfacht, dienst. TER AAR. Ned. Herv, Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, de heer Dekker van Alphen. Geref, Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, de heer Dronkers, cand, te Naald wijk. VALKENBURG. Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u., ds. Vermet. Geref. Kerk; Voorm. 10 en nam. 5 uur, as Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H. A.), ds J. G. Feenstra van Scheveningen nam. 5 uur, ds. J. B. Wijmenga van Sche veningen. Gearef. Gem. (Ambachtshuls)Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz- Herv.: geen dienst. WADD1NXVEEN. Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, lees dienst; nam. 6 uur, ds, Vroeg-in-de-Weij van Reeuwijk. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H. A.) en nam. 6 uur, ds- Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. half tien en n.m 6 uur, ds. Swaan van Opperdoes. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds- Hon- ders; nam. half zes, ds. ten Katc. Kievietkerk: Voorm, 10.05 uur, de heer de Meer, cand. te Walcheren. WOUBRÜGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Zeilstra van Rotterdam. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, ds. M. van Linschooten van Berkhout. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 0-30 uur, dr. J. J. Woldendorp (V.m. Bed. IL Doop) Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 8.30 uur, ds. H. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 9-30 en nam. 030 u, Leeskerk. Ver. tot Verbr der Geref. Waarheid: V.m. 9.30 en nam. 6-30 uur, de heer Beunema, van den Haag. Ver. van Vrijz. Herv.: Voorm. 10.30 uur, ds. mej. A, Buisman van Den Haag- ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds- Eljkmaa ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Hoekstra, cand. te Joure. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. D. Warnink van Ter Aar; nam. halfzeven, ds. W. van Dijk. Chr. Geref. Kerk (Polder)Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdienst. ZWAMMERDAM. Ned, Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H. D.) en nam. halfzeven, ds. Van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen te Leeuwarden (Herv. Evang. als -hulppred.) P. Schoonenboom, cand. te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Apeldoorn (6e pred.pl.) P. Visser te Amsterdam. Bedankt voor Nleuw-Beyerland J. G. R. Langhout te den Bommel. GEREF. KERKEN. Beroepen te Rotterdam-Z (als hulppred.) M. de Wit, cand. te Amsterdam-West; te IJsselstein J. G. W. Terhaak, cand. te Utrecht (als hulppred.). DS. P. VISSER. Een enkele maal doet zich het verschijn sel in ons land voor dat een predikant van een der grootere steden gaat naar een kleiner arbeidsveld. De Ned. Herv. Gem. te Amsterdam ziet thans voor de derde maal een predikant naar elders vertrekken. Na een verblijf van-iglechts ruim 2 jaar heeft dr. P. Visser het beroep naar het landelijke Apeldoorn aangenomen. Ds. L. D. T. Poot ging in 1926 van Amsterdam naar Haarlem. Hij kwam in '30 terug, maar ging in '33 weer naar Den Haag en ds. C. J. Schweitzer ging in 1933 na een 4-jarig verblijf naar Amerongen. NIEUWSTEE«FIJNSTE PRODUCT van oe 9540. (Ineez. Med.) DS. P. S. MEERBURG. Morgen viert ds. P. S. Meerburg, em. predikant te Haarlem zijn gouden ambts jubileum. Pieter Samuel Meerburg werd 19 Juni 1861 te Katwijk aan Zee geboren en stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1886 candidaat geworden in Zuid-Hol land, bevestigde ds. C. de Wilde van Schie dam hem 3 Oct. van dat jaar te Kethel in zijn eerste gemeente, waar de jubilaris zijn ambt aanvaardde, sprekende over 1 Cor. 2 2. In zijn eerste gemeente maakte ds. Meerburg deel uit van het classicaal be stuur van Rotterdam. Op zijn initiatief werd ook in Kethel een nieuwe pastorie gebouwd. Uit tal van beroepen werd in 1892 dat naar Capelle a. d. IJsel aangeno men. Tijdens zijn verblijf aldaar kwam deze gemeente tot bloei, Ds. Meerburg richtte er jeugdvereenigingen enz. op en werd er ook lid van het college van kerk voogden. In 1896 werd het beroep naar 's-Grave- land aangenomen, welke standplaats in 1900 met Maasland verwisseld werd. Hier kwam ds. Meerburg weer in den ring van zijn eerste gemeente en het merkwaardigst is wel dat al de gemeenten in dezen ring op een tweetal na een beroep op hem uit brachten, w.o. Maassluis zelfs tweemaal. Hier ontving ds. Meerburg ook het beroep naar Amsterdam. In 1904 vertrok ds. Meer burg naar Hillegom, waar hij eveneens tot kerkvoogd gekozen werd. Een ernstig maaglijden noopte hem in 1906 zijn ambt neer te leggen en emeritaat aan te vragen. Hij vestigde zich metterwoon te Soest waar na lVt jaar een dusdanige verbetering in zijn gezondheidstoestand intrad dat hij overwoog zich opnieuw beroepbaar te stel len. Op verzoek van dr. L. J. Heldring te Amsterdam zette ds. Meerburg echter mede zijn schouders onder het plan tot oprich ting van een opvoedingsgesticht voor ver waarloosde jongens vanwege de Ned. Herv. Kerk. En dat de bekende stichting „Val- kenheide" te Maarsbergen er is gekomen is zeker niet in de laatste plaats aan het volhardend pogen van den jubilaris te dan ken, In een brochure populariseerde de jubilaris de gedachte van zulk een stichting en 4 Oct. 1912 mocht H. M. de Koningin- Moeder Valkenheide officieel openen. Bij die gelegenheid getuigde de toenmalige president van de Algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk. ds. H. A. Leenmans. dat ds. Meerburg „die van den beginne af met schier onnavolgbare, in elk geval niet te overtreffen geestdrift, volharding, trouw en t.alent den voorzitter als zijn secretaris had terzijde gestaan, er onweersprekelijk en onweersproken de ziel van is geweest'.6 Juli 1911 legde een 7-jarig zoontje van ds. Meerburg den eersten steen van de stich- '"in 1914 verhuisde ds. Meerburg naar Hi)- versum, na zich kort tevoren uit het be- stuur te hebben teruggetrokken van Val kenheide. In Hilversum werd de jubilaris voorzitter van de kerkvoogdij en hier pakte hij de zaak van de predikantstractementen met kracht aan. Hij voerde den kerkelijken hoofdelijken omslag in en ontwierp een reglement op het beheer der kerkelijke goederen. In 1919 vestigde ds. Meerburg zich metterwoon te Utrecht, waar hij veel aan het gemeentelijk werk gedaan heeft. In 1922 werd hij benoemd tot secr. der kerkvoogdij en kreeg hij de speciale zorg over de Geertekerk en de hulpkerk onder Zuilen. Aan zijn bemoeiingen is het ook te danken geweest dat de Utrechtsche kerk voogdij het prachtige terrein aan den Am- sterdamschen straatweg ten geschenke kreeg, waarop de Oranjekerk is verrezen. Ook met de zaak van het den kerkvoogdij ten geschenke geboden Jan Toorop-raam heeft ds. Meerburg zich uitvoerig bezigge houden. De oude kwaal kwam echter weer terug en begin '24 moest ds. Meerburg zijn ontslag nemen als kerkvoogd. Na het overlijden van zijn echtgenoote vestigde ds. Meerburg zich in April 1928 metterwoon te Haarlem, waar hij echter aan alle dringende verzoeken om zich we derom voor kerkelijken arbeid beschikbaar te stellen, weerstand bood In 1928 nam ds. Meerburg ook ontslag als curator van het Chr. gymnasium te Utrecht, wat hij vele jaren is geweest. De laatste jaren heeft de jubilaris den kansel niet meer beklommen. Door uitstedigheid op 3 Oct. onttrekt ds. Meerburg, die 24 Juli 1911 werd benoemd tot lid van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap, zich aan alle feestbetoon. WASSENAAR. DOODELIJKE AANRIJDING. Oude man in botsing met auto. Gisteravond te omstreeks kwart over acht had op de van Zuylen van Nijevelt- straat, hoek Berkheistraat een ongeval plaats met doodelijken afloop. Toen de heer V. alhier met zijn auto van de van Zuylen van Nijeveltstraat, de Berkheistraat links in wilde rijden liep daar de 85-jarige W. v. d. K. alhier. Ver moedelijk door de fijne motregen zag deze niet dat de auto de Berkheistraat wilde inslaan, zoodat hij tegen het linkerspat bord van de auto terecht kwam en daar door tegen den grond werd gesmakt. Dr. Hubbeling die spoedig ter plaatse was kon slechts den dood constateeren Het stoffe lijk overschot werd naar het politie bureau overgebracht. Omtrent de schuld vraag wordt een onderzoek ingesteld. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanbieding Gemeentebegrooting 1937. Vragen inzake e.v. opheffing der O. L. Sch. De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van den burgemeester, die eenige woorden sprak in verband met de verloving van H. K. H. de Prinses, onder mededeeling, dat hij namens de gemeente een telegrafischen gelukwensch had ver zonden. Verder deed de voorzitter mededeeling van een schrijven van den Minister van Sociale Zaken, waarbij werd kennis gegeven van de extra steunuitkeering ad f. 2.50, welke blij kens zeggen van den voorzitter door B. en W. ook is toegekend aan degenen die onder de gemeentelijke steunregeling vallen. Goed gekeurd zijn terug ontvangen van Gedeput. Staten een 3-tal begrootingswijzigingen 1936, w.o. die, waarbij een crediet beschik baar wordt gesteld voor het uitdiepen der vaarten. Ged. Staten deelen evenwel mede, dat met het uitdiepen niet mag worden be gonnen alvorens de Minister goedkeuring heeft verleend Eveneens is goedgekeurd door G.-S. de "erordening tot wijziging der Bouwverordening. Al deze stukken werden voor kennisgev ng aangenomen, evenals een schrijven van S.H.B., waarbij deze klaagt over de vastgestelde verordening regelende het verleenen van toeslagen in de kosten der doktersfondsen. Een adres van D. H. te Ha- zerswoude om verhooging van zijn salaris als controleur der waterleiding werd verwe zen naar B. en W. om praeadvies. Daarna werden een tweetal begrootingswijzigingen 1936 vastgesteld, terwijl de begrooting van het waterleidingbedrijf en de gemeentebe grooting voor 1937 werden aangeboden. Tot leden der commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Berg. Tijssen en Meij- dam. Met alg. st. werd besloten tot wijzi ging der verordening op de heffing eener vergoeding voor het verstrekken van in lichtingen of opgaven uit het bevolkingsre gister; tot wijziging der verordening straat belasting en tot vermindering van een twee tal aanslagen in de hondenbelasting. Aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden werd over 1936 eene subsidie toegekend van f, 20 voor een leerling uit Zoeterwoude, die de school heeft bezocht. Met alg. st. werd vast gesteld de verordening op de heffing van schoolgeld voor het L.O., in verband met de plaats gehad hebbende wetswijziging. De heer Wessel drukte er zijne blijdschap over uit dat de invorderingsverordening thans bepaalt, zooals wettelijk is voorgeschreven, dat het schoolgeld thans geïnd moet wor den door de onderwijzers. Spr. hoopte hier van een gunstige opbrengst voor de ge meente. Conform het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten, in verband met het leerlingenaantal der O.L. School, de betrek king van onderwijzeres met ingang van 1 Januari a.s. op te heffen en aan mej. H. Kruis eervol ontslag te verleenen. Op een vraag van den heer Wessel werd geant woord dat de onderwijzeres als kweekelinge met akte aan de school verbonden blijft, zonder eenige vergoeding tot 1 Juli a.s. Daarna zal den Raad eventueel een nieuw voorstel worden gedaan. De heer Paarde- kooper vroeg, of het niet in het belang van het onderwijs en tevens in het financieel belang der gemeente is, om de openbare school op te heffen, nu de onderwijzeres moet verdwijnen. De heer Wessel noemde dit een delicate kwestie, waarover nu niet veel te redeneeren valt, doch z. i. is ophef fing dier school een ramp voor de gemeente. De heer Paardekooper antwoordde dat hij zich nog niet uitgesproken heeft over de opheffing; hij wenscht ingelicht te worden om later te kunnen beoordeelen. Met alle respect voor de bekwaamheid van het hoofd der school lijkt het spr. niet in het belang van het onderwijs als deze onderwijs moet geven aan 7 klassen. De heer Wessel ver klaarde er mede accoord te kunnen gaan, dat B. en W. eens praeadvies uitbrengen. De voorzitter zeide dat B. en W. aan het ver zoek zullen voldoen, doch hij wilde nu reeds zeggen, dat het college tegen opheffing is. Ten aanzien van het contract met D. in zake het beschikbaarstellen eener nood- slachtplaats. hetwelk in 1937 eindigt, vroe gen B. en W. den Raad hoe of nu gehan deld moest worden, omdat D. geweigerd heeft de vergoeding te doen verminderen. De heer Paardekooper wees er op, dat over 2 jaren het contract met Leiden inzake den keuringsdienst van vee en vleesch afloopt. Hij hoopte, dat geen nieuw contract met die gemeente meer gesloten zal worden. In af wachting daarvan is hij er voor, om het bestaande contract met D. stilzwijgend voor een jaar te verlengen. Een daartoe strek kend voorstel van spr. werd gesteund door de heeren van Leeuwen en Mijdam en met alg. st. aangenomen. De voorzitter beant woordde dan de in een vorige vergadering gestelde vragen, waarna een bespreking plaats had met een vertegenwoordiger der Lichtfabrieken te Leiden over het betalen eener schadevergodeing aan laatstgenoem de gemeente voor beschadiging van een lichtkabel. Het besluit van B. en W. om te betalen werd verworpen, terwijl besloten werd aan de directie mede te deelen, dat de gemeente zich niet p,an betaling wil ont trekken, mits daarmede voor de toekomst de betalingen van dergelijke aangelegen heden van de baan zijn. Ten slotte verleende de raad in principe medewerking voor het geven van een ontwikkelingscursus aaa werkloozen. waarna sluiting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7