De radio-redevoeringen van Prins en Prinses - Nieuw hoogterecord 77ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Door 't wanhopige heen FEUILLETON NIEUW nOOGTERECORD. De Britsche militaire vlieger Swain in zijn bijzonder costuum dat hij tijdens de vlucht, waarin hij een hoogte van 15.230 meter berekte, droeg. OM MAAR GOED TE KUNNEN ZIEN bij de a.s. Kroningsfeesten in Engeland. Stelten" om over de men- schen heen te kunnen kijken. WILLIAM S. SIMS admiraal van de Amerikaansche vloot tijdens den wereldoorlog, is 77 jaar oud overleden STORM IN-TEXAS. De rivieren traden buiten (haar oevers en de watermassa's deden verschillende huizen-ineen storten. Vrij naar het Amerlkaansoh van MARY HASTINGS BRADLEY door Mr. H. J. P. H. 22) Alex schold zichzelf voor een zwakkeling Maar waarom zou hij dien kerel zijn jacht partij niet gunnen. Waarom zou hij Anne haar kennismaking met het echte Afrika onthoudenMaar zijn eigenlijke be doeling was, eerst nog een paar dagen lan ger in haar gezelschap te kunnen zijn. Zoo hadden ze dan reeds twee weken langs de grenzen van het Belgisch kolo niaal gebied gekampeerd, in het lage heu velland van Ruwenzori, zoekend naar buf fels en olifanten. Andy's koortsaanval had hen echter opgehouden en Alex verhin derd zijn voorgenomen onderhoud met hem te hebben. Want hoe is het mogelijk tegen Iemand te vertellen, dat hij een schurk is, terwijl je bezig bent hem met moederlijke zorg kinine in te geven en zijn vrouw te helpen heet water en pap voor hem te koken? Of aan een vrouw haar geheele levenszekerheid te ontnemen, als ze je aan kijkt met oogen zoo vol onbegrensd ver trouwen? Het baatte niet, of hij zichzelf al voor hield, dat ze zichzelf in dit wespennest ge stoken had. Maar toch kon het zoo nISt doorgaan. Binnenkort zou hij nog het ge voel krijgen, dat hijzelf, niet zij, het on recht begaan hadden! Hij zou het hun vanavond nog vertellen! Er kon niets komen van die jachtpartij morgen, al had Anne het er ook nog zoo druk over. Op dat oogenblik zaten ze voor hun ten ten,, die op den rand van een steil in het heuvelland oprijzend plateau waren neer gezet. Rondom hen verhieven zich groene bergtoppen, wier hellingen als met ge bloemde tapijten waren bedekt en wier toppen in de snel dalende zon als met goud overtogen waren. Door een kloof aan hun rechterhand konden ze omlaag zien in ^e Senrliki Vallei, drieduizend voet be neden hen, waardoorheen de grensrivier zich als een zilveren lint slingerde. „Ik ben dol op die wijde ruimte om me heen," zei Anne plotseling, „Je voelt jezelf zoo vrij!" Hij haalde bruusk de schouders op en antwoordde: „Toch is het zoo niet!" En hij vroeg zich af of ze misschien reeds spijt had van haar genomen besluit. Waarom anders zocht ze hem zoo? Ze had dien man nu eenmaal getrouwd. Er was een verandering in haar gelaat gekomen. Het vertoonde nu een waakzame geslotenheid. Ze staarde roerloos voor zich heen. Maar de ruimte scheen niet langer glorieus onbegrensd; de zonnegloed was van de bergtoppen verdwenen en over de rivier hing een donkere nevel. Achter hen hoorden ze Andy roepen, dat ze aan tafel moesten komen. Hijzelf zat met McNab reeds aan de in het open veld gedekte tafel te wachten. Andy was een eri al opgetogenheid, omdat de inboorlingen het bericht waren komen brengen, dat er in de buurt een kudde olifanten ontdekt was. „Ze zeggen, dat er een reusachtige man netjesolifant bij is.... die is voor jou," zei Andy joviaal. „Ik heb er al meer onder vinding van. Het eerste schot is voor jou." Alex zei weinig bij het plannen maken voor de jacht. McNab ging vroeg naar bed en zei, toen ze nog wat in hun dekstoelen bij een kop koffie gingen zitten rooken: „Denk er om, morgen moeten we vroeg op!" Het half uurtje van zacht, schaduwloos licht, dat op zonsondergang volgde, was voorbij. De snel vallende duisternis van den tropennacht omhulde hen. Achter hen gloeide nog het vuur van de dragers en de scherpe lucht van de rook drong In hun neus. Het stemrumoer der negers geleek op het zoemen van een bijenkorf, dat de stilte om hen heen nauwelijks verstoorde. Heel in de verte hoorden ze den langzamen slaig van een vreemden vogel. „We zitten een heel eind in Zuid-Caro- lina weg," zei Alex plotseling. „Ooh, die negers geven mij anders het gevoel of ik thuis ben," zei Anne. „Ook al praten ze geen Engelsch. Er is een oude man onder, die het sprekend evenbeeld van onzen ouden Zeke is." „Zeke is een ouderwetsch soort lijf eigene," legde Andy hem verder uit. „Hij is niet in dienst bij de Harkens, hij is eigendom van de familie." Alex verstrakte! Zijn eigen oude Zeke! Kortaf vroeg hij: „Je vader was immers Robert Harken, nietwaar?" Andy wendde het hoofd om. „Dat is juist!" zei hij. „En jij hebt gestudeerd op de hooge- school in Virginia en later op een tech nische hoogeschool in het Oosten?" „Dat is ook zoo." „Welke school was dat, als ik vragen mag?" Andy keek hem als terloops, maar toch onderzoekend aan. „Boston Technical School." „Van de klas van het jaar zeven en twintig?" „Ja juist." „Dat is gek," zei Alex ijzig kalm. „Ik heb zelf in die klas gezeten en ik kan me je heelemaal niet meer herinneren." Farquahr gooide zijn sigaret weg en die bleef als een gloeiend puntje in het donker een poosje zichtbaar. „Dat is niet te verwonderen," zei hij. „Ik ben weggegaanvoor dat de cursus was afgeloopen." Anne had verwonderd en onwennig toe geluisterd. Nu meende ze het te begrijpen. Andy was als ingenieur mislukt en zijn trots had dat nooit willen erkennen. Zoo, dat was dus de reden, waarom hij zooveel ambachten had uitgeoefend! Ze keek met onwillekeurige sympathie naar hem, met de sympathie, die ze altijd voor de verliezende partij voelde. Alex zag dien blik. Een donkere blos steeg hem naar het hoofd. „Dat is nog gekker," merkte hij vinnig op. In zeven en twintig deed Alexander Harken uit Hendriksville in Virginia met lof zijn ingenieursexamen en werd daarna opgenomen in de firma Rand-Corson en Granger.En dat weet ik zoo precies, begrijp je, omdat ikAlexander Harken zelf ben!" HOOFDSTUK X. De beide mannen keken elkaar aan. En Farquahr strekte zich op zijn gemak uit in zijn ligstoel, alsof hij iets gezien had. dat hem gerust stelde. „Dat is heel gek," zei hij. „Ik dacht na melijk, dat je dood was.' „Dat kan best," antwoordde Alex grim mig. „Nathan zal je dat verheugende nieuws wel verteld hebben, nietwaar?" „Juist. Nathan vertelde dat je dood was." „Hij deed er zijn best genoeg voor," zei Alex. .Maar hij deed het niet grondig ge noeg!" Andy staarde hem van onder zijn zwarte samengetrokken wenkbrauwen aan. „Ik heb aldoor al gevonden, dat je iets heel bekends over je hadzei hij. „Zoo, ben jij dus Alexander Harken!" Anne had niet het minste geluid gegeven. Ze zat tusschen hen als een schim zoo bleek. Haar hoofd scheen rond te tollen, maar ze hoopte, dat, als ze nu maar heel stil bleef zitten, zich goed strak hield en niet liet merken, hoe groot de schok was, dien ze gekregen had, ze dan nog het beste haar duizeligheid zou overwinnen en er iets van zou gaan begrijpen. Eindelijk bracht ze er met groote moeite uit: „Zouden jullie dat alles nog eens wil len herhalen? Ik geloof dat ik er niets van begrijp." Alex wendde zich tot haar. Zijn stem klonk heesch, ondanks de moeite, die hij zich gaf om gewoon te spreken. „Het beteekent, dat ik Alexander Har ken, je neef ben.Ik heb alle benoodig- de papieren en getuigen om het te bewij zen, als het tegenover jou nog bewijs be hoeft. Maar heb je dan werkelijk niet geweten, dat deze man Alexander Harken niet was?" Zijn geheele wezen was in spanning naar haar antwoord. En in den blik, dien zij op Andy wierp en in de verwarring, die zich in heel haar uiterlijk toonde, zag hij haar antwoord, nog voordat ze met steeds groeiende verbazing de woorden stamelde: „Welneenik dachtWie ben je dan?" eindigde ze, zich met stokkende stem tot Andy wendend, .(Wordt vervolgd). J)A>'KW001tI) VAN' PRINS EN' PRINSES. Iu de P.T.T. studio, waar Prinses Juliana en Prins Bernhard gisteren hun radio-rede hielden. V.l.n.r. referendaris der P.T.T. P. A. Enserinck, rar. J. F. v. Roycn, algemeen secretaris, hoofdingenieur H. J, Boetje, ir. Hillen, hoofd der P.T.T. in Ned. Indië, H.K..H. Prinses Juliana, Z.H. Prins Bernhard, ingenieur M. H. Damme, dir. gen. der P.T.T., mr. baron J. C. Baud. INSPECTIE VAN DE ENGELSCHE VLOOT voor de herfstmanoeuvres. De bemanning van H.M.S. Rodney line aangetreden op het dek. INAUGURATIE VAN NIEUWE LEDEN VAN HET AMSTEBDAMSCHE STU DENTEN CORPS. Na afloop van de plechtige zitting in de aula van de univer siteit trokken de meisjes-studenten in optocht naar het clubgebouw. De stoet op het Rokin.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 5