LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 30 September 1936 Vierde Blad No. 23472 KERK- EN SCHOOLNIEUWS 77ste Jaargang SPORT RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN |HiN/T IN UTTEPEN^j SPREEKCEL PREDIKBEURTEN VOOR DONDERDAG 1 OCTOBER. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: Nam. half acht, ds. Van der Meijden van Den Haag. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Gem. (Remisestr.)Nam. 8 uur, ds. P. Houkoop van Den Haag. NED. HERV. KERK. Drietallen: Te Amsterdam (vac.-K J. Bahr): J. H. R. Fischer te Amsterdam, H. Obendiek te Barmen-Germarke en L. Steil te Wanne-Eikel; (vac. P. J. Roscam Abbingl: dr. H. J. Honders te Wassenaar, dl' K. H. Miskotte te Haarlem en J. R. Wolfensberger te Sneek; te Meppel: J. F. Berkel te Apeldoorn. J P. E. C. Eerhard te Hillegom en H. v. d. Linde te Aalsmeer. Aangenomen: Naar Terkaple c.a. (toez.) T. Dokter te Kolham (Gron.t. BAPTISTE GEMEENTEN. Drietal te Emmer-Erf scheidenveenA. P. Barendregt te Haarlem, F. E. Huizinga te Leeuwarden en J. B. de Neef te Vriescheloo. BeroepenTe Emmer-Erfscheidenveen, A. P. Barendregt te Haarlem. CENTRALE DIACONALE CONFERENTIE DER GEREFORMEERDE KERKEN. Heden te Utrecht gehouden. In de Handelsbeurs te Utrecht vond heden de j aarlij ksche Centrale Diaconale Confe rentie plaats van de Gereformeerde Ker ken ln Nederland. De conferentie was ook nu zeer druk bezocht door afgevaardigden uit alle deelen des lands. De conferentie, waaraan gisteravond een begroetingssamenkomst voorafging, aan geboden door de ontvangende Diaconie van de Geref. Kerk van Utrecht, ving heden morgen om 10 uur aan en werd voor het laatst gepresideerd door den heer J. H. Donner, te Rotterdam, die. aangezien hij niet ln het diakenambt gebleven was, niet als lid van het Comité herkiesbaar was. De voorzitter opende de conferentie op gebruikelijke wijze en wees na een wel komstwoord, speciaal tot de heeren mr. A. J. L. v. Beeck Calkoen en dr. J. Hoek, bei den van Den Haag en mr. R. v. Maare van Arnhem, die de conferentie als adviseurs dienen zullen, met een enkel woord op het iKTakter der Conferenties, die geen bin dende besluiten pleegt te nemen, doch slechts een gelegenheid bieden wil aan de ambtsdragers om gemeenschappelijk de vele vragen, die zich bij het diaconaat voor doen te bespreken. Dat heeft niet nage laten haar stempel te drukken op de rich ting, waarin het Diaconaat zich in de Ge ref, Kerken heeft ontwikkeld. Spr. deelde mede, dat de secr., de heer M. C. Wijnbeek tc Baarn, reeds voorbereidende maatrege len getroffen heeft om over enkele Jaren als de 50ste conferentie zal worden gehou den, de handelingen sedert 1913, toen een Gedenkboek verscheen bij het zilveren Ju bileum. 't licht te doen zien. De voorzitter sprak vervolgens een enkel woord naar aanleiding van het voorgelezen Schriftge deelte uit Matth., spelcaal het woord van Jezus tot Zijn jongeren: „Geeft gij hun te eten". De conferentie zond vervolgens een tele gram van hulde en trouw aan H. M. de Koningin. Het aftredend lid van het comité, de heer J. H, Veenkamp te Amersfoort, werd als zoodanig herkozen. In de morgenvergadering hield de con ferentie zich voorts bezig met een vraag van de Diaconie van Groningen; „Is het gewettigd, dat een Diaconie een bepaalde tijd van inwoning in de gemeente stelt, al vorens tot ondersteuning over te gaan?" en een vraag van de Diaconie van Velp: „Hoe moet de Diaconie handelen inzake aanvul lenden steun aan kleine middenstanders?" In het middaguur vereenlgden de confe rentiegangers zich aan een gemeenschap- pelijken maaltijd in hotel „Noord-Brabant" Om 2 uur ving dc middagvergadering aan. Hierin zou als referent optreden prof dl'. G. M. den Hartogh. hoogleeraar aan dc Theol. School der Geref. Kerken, te Kampen, om te spreken over: „Christus en de sociale nooden". Aangezien de hoog leeraar echter als praeadvlseur de Gene rale Synode der Geref. Kerken, die haar zittingen te Amsterdam nog niet beëindi gen kon. dienen moet en daardoor verhin derd was, trad in plaats als referent op dr. J. Hoek, Geref, predikant te Den Haag- West. met. het onderwerp: „Welke zal de gedragslijn der diaconie zijn jegens on trouwe leden, die ondersteuning vragen of deze ontvangen??" GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De vijftiende zitting. De Generale Synode der Gereformeerde Kerken heeft gisteravond in de Kelzers- graohtkerk te Amsterdam, haar vijftiende zitting gehouden. Aangezien dit de eerste avondzitting was die de Synode hield, be stond er begrijpelijkerwijze van de zijde van de Amsterdamsche gemeente nogal belang stelling voor deze bijeenkomst van de Oeréf. Kerken ln Generale Synode. Na opening met gemeenschappelijk Psalmgezang deelde de voorzitter, ds. J. L. Schouten, mede dat de heeren F. H. Bos te Halfweg, J. Bernhard te Heerjansdam en ds. G. Husmann van Bunde (Dultsch- land) als secundi-leden hebben zitting' ge nomen. In de zitting in comité-generaal hebben zij door van hun zitplaatsen op te staan met de Geref. belijdenisschriften reeds Instemming betuigd. Geestelijke verzorging in het leger en op dc vloot. Als eerste agendapunt stelde de voorzitter hierna aan de orde de zaak van de geestelijke verzorging der militairen. Namens deputaten bracht ds. A. H. v. Min nen van 's-Gravenhage het rapport uit. Daarin werd allereerst met een enkel woord herdacht het overlijden van den deputaat, wijlen ds. J. Gispen te Groningen, aan wiens reis naar Curacao het o.a. is te danken geweest dat aldaar thans een eigen predikant (ds. H. W. Kroeze) werk zaam is. Deputaten hebben den Min. van Defensie verzocht een Geref. vlootpredl- kant te willen aanstellen, op welk verzoek nog geen beslissing is gevolgd. Ook ver zochten zij een tweede Geref. legerpredi- kant te willen benoemen, waarop echter afwijzend werd beschikt. De Ger. garni zoenskerken plegen geregeld in conferentie bijeen te komen. In de vac. die in den Raad van Leger en Vlootpredikanten ontstond door het met pensioen gaan om leeftijds redenen van ds. F. C. Petersen, hebben deputaten bij den minister een voordracht ingediend, waaruit benoemd werd ds. W. Ramaker te Koog-Zaandijk. Ds. Ramaker is voorloopig nog als predikant aan de kerk van Koog-Zaandijk verbonden geble ven, maar zal nu door de kerk van Utrecht beroepen worden. Ds. Ramaker woonde vergaderingen van Deputaten bij met ad- viseerende stem. De arbeid van ds. Kroeze op Curacao maakt groote vorderingen en pogingen worden aangewend dat ds. Kroeze een aanstelling ontvange als reserve-vloot- predikant, wat zijn arbeid onder de Marine zeer vergemakkelijkt. Voor het werk onder Politietroepen zullen deputaten in overleg treden met deputaten voor den evangelisa tie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg om zoo te komen tot een goede werkver- deellng. De rekening van deputaten sluit met een batig saldo van f. 1034.27. Gelijk met dit rapport kwamen in be handeling voorstellen van de Part. Synode van Overijssel en Noord-Holland. De Part. Synode van Overijssel verzocht de Gen. Synode: a. haar bijzondere aandacht te wijden aan den geestelijken nood van zoovele Gereformeerden, zoowel belijdende als doopleden, die bij de Marine dienen; b. het daarheen te leiden, dat met financieele hulp der andere Kerken, eene der daarvoor het meest in aanmerking komende Garni zoenskerken, bijv. Den Helder, kan over gaan tot het beroepen van een dienaar des Woords, die speciaal belast wordt met de organisatie van den geestelijken arbeid onder „Onze jongens" in het algemeen en met hun persoonlijke bearbeiding op eigen standplaats in het bijzonder; c. haren Deputaten ter beschikking van de geeste lijke belangen van onze militairen op te dragen een regeling met zulk een Kerk te treffen en deze tot een nader te bepalen bedrag in de kosten tegemoet te komen, waartoe Deputaten van de kerken een bij drage mogen vragen van hoogstens f. 1.50 per 100 leden inplaats van f. 1.De Part. Synode van Noord-Holland stelde aan de Gen. Synode voor: Aan haar Deputaten voor de verzorging der geestelijke belangen onze militairen op te dragén van de Kerken 2 ct. per lid, per jaar te vragen, opdat daar door een behoorlijke verzorging van het Marine-personeel worde mogelijk gemaakt. (Aan dit voorstel is toegevoegd ter toe lichting een memorie van den kerkraad van de Geref. Kerk van den Helder). Over deze zaken rapporteerde ouderling W. Nienhuis van Geldrop namens com missie V. De Oommissie stelde aan de Synode een serie conclusies vóór, waarin o.m. voorge steld werd goed te keuren de na 1933 ge wijzigde concept-regeling voor de kerke lijke positie van, tevens Instructie voor den legerpredikant uit de Geref. Kerken; goed te keuren de door den Haag-West en door ds. H. W. Kroeze in April 1934 ge- teekende instructies voor de geestelijke ver zorging en der militairen te Curacao es.; aan de nieuw te benoemen deputaten op te dragen o.a. goede samenwerking te onderhouden met den Geref. Legerpredi kant; met garnizoenskerken de volgende regeling te treffen, dat zij eens per jaar zullen worden opgeroepen voor een confe rentie over den arbeid in de garnizoenen en de garnizoenskerken die veel onkosten maken voor de militairen een vergoeding te geven; nader te overwegen op welke wijze de geestelijke arbeid onder de Marine het best kan worden georganiseerd en hem te mach tigen voor dezen arbeid medewerking en finantleelen steun te verleenen (met dien verstande dat de benoeming van een pre dikant worde voorbereid) en van hun be vindingen te rapporteeren aan de volgende Synode en e.v. voorstellen te doen. Voorts; zich met de deputaten van de Part. Synode van Noord-Brabant en Limburg voor de evangelisatie, in verbinding te stellen om te komen tot een goede regeling voor de geestelijke verzorging van de groepen militaire politie; met de kerk van den Haag-West den arbeid op Curacao te blijven verzorgen en ev. pogingen aan te wenden dat ds. Kroeze tot (reserve) vlootpredlkant benoemd worde en een deputaten toestemming te geven voor hun arbeid van de Kerken een aan vrage te ontvangen. Aan de gedachtenwissellng over deze zaak namen deel de leden prof. dr. G. M. den Hartogh van Kampen, dr. A. D. B. Pol man van Bolsward. ds J L. Schouten van Amsterdam, ds. W. L. Milo van Almelo, ouderling F. H. Bos van Halfweg, dr. K. Dijk van Den Haag, ouderling B. Zuidema van Goes en ouderling T. Dijkstra van Bandoeng. De Synode vereenigde zich daarna met de voorgestelde conclusies behoudens een kleine wijziging. Een ingekomen Getuigenis van de Geref. Vereenlging voor Daadwerkelijke Vredes- actle, waarover ds. F. de Jong van Pema- tang Siantar (Ned. Indlë) rapporteerde werd door de Synode voor kennisgeving aangenomen. Archivaris. Over het rapport van deputaten inzake toezicht op het Synodaal Archief het rap port van de archiefbewarende kerk van den Haag-West en dat van den archivaris, tevens adviseur Inzake de archieven van Kerken, Classes en Part. Synodes. Dr. Th. Ruys te Lisse, bracht ds. F. C. Meyster van Rotterdam rapport uit. De Synode keurde de handelingen van deputaten en van den archivaris goed en vereenigde zich met de voorgestelde conclusies. Het Kerkboek op het Zendingsterrein. Over de door den voorzitter ln een der vorige zittingen voorgestelde conclusie ln betrekking tot de bereikte overeenstem ming tusschen ds. K. v. Dijk en de afzon derlijke vergadering van missionaire predi kanten op Java inzake het kerkboek van ds. v. Dijk op het Zendlngsterrein, bracht ouderling D. J. v. d. Berg van Renswoude rapport uit. Na discussie waaraan deelna men de voorzitter, ds. A. Pos van Djocja en VOETBAL. LE1DSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zaterdag en Zondag. Zaterdag 26 September. lste Klasse: S.C.O. 1—Rijnsb. B. 1, 5—2; S.L.F. 1—A.R.C 1, 1—4; Quick B. 1—Kat wijk 1. 8—1; Ter Leede 1—L.R.C. 1, 3—2; Noordwijk 1Ons Clubje 1, 22. 2de Klasse A: A.R.C. 2—Noordwijk 2, 8-2; Katwijk 2—Quick B. 2, 1—6; Woubrugge 1 Sleutels 1, 35. 2de Klasse B: L.R.C. 2—Quick B. 3, 7—2; F. PactaAJt.C. 3, 6—1; A.S.C.—S.L.F. 2, 5—1. 3de Klasse: L.R.C. 3Quick B. 4, 25; S.C.O. 3—M.S.V. 4—5; Weter. B. 2—Ter Loodc 3 64 4de Kiasse: O. Clubje 3—A.R.C. 4, 1—12; Quick B. 5—S.C.O. 4, 4—6; Rijnsb. B. 3— LH. C. 4, 5—2; Sleutels 2—Weter. B. 3, 4-3. Adsp.: A.R.C. (b)—Noordwijk 0—10; Katwijk—A.R.C. ia) 3—1; Rijnsb. B.-Qulck B 08; Ter LeedeRouwkoop 15, Zondag 27 September. lste Klasse: Rouwkoop 1Alphia 2, 5-0; Sportman 1U.V.S. 3, 32; Zuiderkw. 1 Alphen 3, 2—7; L.D.W.S. 2—Lugd 3, 3—0. 2de Klasse A: Alphen 4Lugd. 4. 27; Rouwkoop 2—D.V.S. 2, 4—1; L.F.C. 4— D.S.O. 2, 1—9; U.V.S. 4—Roodenburg 2, 1-5. 2de Klasse B: Leidsche B. 2Rouwkoop 3, 2—0; Zuiderkw. 2—T.O.NJt. 2, 2—2. 3de Klasse A. D.V.S. 3—L.D.T.S. 2, 10—3; Lugd. 6L.F.C. 5, 24; Oost 1Morschkw. 1, 2—2. 3de Klasse B: Alphia 4Lugd. 7, 42; A.S.C. 5—T.O.N.A. 3, 6—4; Morschkw. 2— Roodenburg 3, 15. 4de Klasse A: Alphen 5—L.D.T.S. 3, 12-1; A.S.C. 6—Lugd. 8, 107; Sportman 4— Rouwkoop 4, 124. Jun.: Lugd. (B)Alphen 112. Adsp. A: A.S.C.Alphen 14. Adsp. B: D.V.S.Sportman (b) 100; Morschkw.U.V.8. (c) 1—9; Roodenburg U.VB. (d) 16—1. Overzicht. Voor de eerste klasse behaalden Quick Boys I, A.R.C. I en S.C.O. I een tweede overwinning. Quick Boys klopte Katwijk I met 81. A R C. I bleef S.LP. I op het S.L.F.-terrein met 14 den baas en S.C.O. I wist thuis met 52 van Rijnsb. Boys I te winnen. De Oegstgeestenaren schijnen over een zeer goed elftal te beschikken en mo gelijk zullen zij het zijn, die in dit seizoen wat variatie brengen ln de hoofdafdeeling der Zaterdagmiddagcompetitie. Noordwijk I bleef tegen Ons Clubje I onder de ver wachting en verspeelde met een 22 uit slag een puntje. Terleede I won thuis van LJt.C. I met 32. In 2 A werden 3 wedstrijden gespeeld, waarin de clubs, die vorige week de punten binnen haalden, n.l. ,AJLC. n, Q. Boys II en Sleutels I, opnieuw wonnen. In 2 B was het A.S.C. dat met 51 van S.L.F. II won en dus een tweede zege boekte. Fides Pacta, dat vorige week met 50 ver loor, won thans met 6—1 van A.R.C. m Voor de eerste klasse Zondag-competitie vielen de uitslagen wat verrassender uit. Rouwkoop I, dat vorige week veel moeite had met U.V.S. III, won nu gedecideerd met 50 van Alphia 3. Sportman I be haalde haar eerste zege. na een gelijk spel in den eersten wedstrijd. Zij won met 32 van U.V.S. III, dat dus voor de tweede maal met den oneven goal verloor. Zui derkwartier, dat zoo goed ls begonnen, moest nu met 27 het onderspit delven tegen Alphen III. Ook L.D.W.S. II wist na een gelijk spel nu een overwinning te behalen en wel met 3—0 op Lugdunum III. In 2 A won D.S.O. II opnieuw met 19 uit van L.F.C. IV. Lugdunum IV zag even eens kans voor de tweede maal te winnen, tegen Alphen IV, dat thuis met 27 ver loor. Rouwkoop II klopte D.V.S. II met 4-1, terwijl Roodenburg II met 51 over U.V.S IV zegevierde. In 2 B werden twee terreinen afgekeurd. Leidsche Boys II klopte in die afdeeling Rouwkoop II met 2—0 en in den wedstrijd Zuiderkwartier II—TO.N.A. II werden dc puntjes met 22 gedeeld. Wij verwijzen verder naar de uitslagen. De vereeniging Beresteyn is weder tot den L.V.B. toegetreden. Het lste elftal speelt in de 2de kl. B, het 2de elftal ln 4 A. In tegenstelling met vorige jaren worden nu uit- cn thuiswedstrijden door Beresteyn gespeeld. Zaterdag en Zondag a.s. geen geen wedstrijden. v Met het oog op de 3 Octobervlerlng worden voor den Leidschen Voetbalbond Zaterdag en Zondag as. geen wedstrijden gespeeld. ds. W. H. den Houting van Huizen, besloot de Synode de conclusie nog even te ren- voyeeren naar de commissie opdat deze haar nog nader bezie. Een oude grensregeling. Tenslotte bracht prof. dr. G. Ch. Aalders van Hilversum rapport uit over het grens- regellngsgieschil dat gerezen is tusschen de Geref. Kerken van de Wllp en Siegers- wouge, welke zaak ook reeds aan de orde ls geweest op de Synode van Arnhem in 1930. De Synode sprak uit dat de beslissing die zij toen in haar uitspraak nam het karakter droeg van een bindend advies en dat de kerk van de Wllp dat zoo ook had behooren op te vatten. Deze kerk heeft zich dus alsnog met die van Siegerswoude te verstaan over het treffen van een grens regeling tusschen belde kerken. Om half elf werd de zitting gesloten, nadat de assessor, dr. K. Dijk, ln gebed was voorgegaan. Heden vergaderde de Synode opnieuw ln comité-generaal. Hedenavond wordt geen zitting gehouden. L. O. V.—U. V. V. 5—6. Gisteren speelde L.O.V. op eigen terrein tegen U.V.V. De rust ging in met een voor sprong van 31 voor L.O.V. Na de rust was U.V.V. sterker, zoodat het heel gauw gelijk was. Het einde kwam met een verdiende 56 overwinning voor U.V.V. Het secretariaat van U.V.V. is thans S. Ossevoort, Bilitonstraat 8, Leiden. R.K. TRANSPORTARB.-FABRIF.KRSARB. Morgenmiddag drie uur speelt een Fa brieksarbeiders-elftal op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen de R. K. Transportarbeiders. Het bestuur van de R.-K. Transportar- beidersvereeniglng heeft voor dezen wed strijd een medaille beschikbaar gesteld. ZWEMMEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. De voornaamste inschrijvingen. Zooals reeds gemeld, zullen op 6 October as. door Zian in de bad- en zweminrich ting „de Regentes" te Den Haag nationale wedstrijden worden gehouden, waarbij ook vrijwel onze geheele olympische zwemploeg aan den start zal verschijnen. Bij de dames zullen uitkomen Rie Mastenbroek. Nida Senff, Tinl Wagner, Willy den Ouden, Jopie Selbach. en verder de dames Stroom- berg, Waalberg, Timmermans, van Fegge- len en Kerkmeester, terwijl bij de heeren zullen deelnemen Scheffer, Moolenaar, van der Hoek. Hovingh, Regter. Metman, Kruithof. Korpershoek e.a. Het hoogtepunt van den avond belooft het nummer 100 M. vrije slag voor dames te worden, waarop Rie Mastenbroek, onze olympische kampioene en Willy den Ouden, onze wereldrecordhoudster, elkaar zullen bestrijden. Verder staan er twee waterpolo-wed- strijden op het programma, n.l. Den Haag- Rotterdam en Zian-het IJ. Voor Den Haag zal het volledige zevental van H.Z. en P.C. uitkomen. WANDELSPORT. LEIDSCHE WANDELSPORTVER. Door 13 leden van de Leidsche Wandel- sportvereeniglng is deelgenomen aan de afstandsmarschen te Zaandam, georgani seerd door „Door Weer en Wind". Alle deelnemers ontvingen een verzilverd molentje, terwijl de vereeniging een groeps- prijs kreeg. o DUIVENSPORT. GESLAAGDE T.B.C.-VLUCHT. De T.B.C.-vlucht der Leidsche postdui- venvereenlglng De Vriendenclub is bijzon der geslaagd. Zij werd gehouden ter gele genheid van haar 5-jarlg bestaan op Qucurain (België). Het is een prachtconcours geworden waaraan 885 vogels gezet werden door 15 verschillende vereenlglngen uit Lelden en Omstreken. Voor den bokaal, geschonken door de T.B.C. vereeniging en welke door de P.V. De Vriendenclub voor een aangewezen duif was gezet, werden 528 vogels geteekend. Een mooi succes. Door de depressie, welke Zondag heerschte ln de lucht, ls deze vlucht zeer traag verloopen. Niettemin werden er 373 vogels geconstateerd vóór 15 uur Men kan dus wel eenlgszlns weten of men nog in de prijzen komt want er vallen er velen af daar er 177 vogels in de prijzen komen. De heer G. J. Zwaan uit Voorschoten zal vermoedelijk wel de le vogel geklokt heb ben daar deze constateerde om 12.32.41 doch a'aar alle bescheiden nog niet binnen zijn, als wij dit schrijven ls dit nog niet zeker. In ieder geval heeft hij een mooie kans en hij zal dan ook wel den bokaal winnen daar Voorschoten voor alle vogels geteekend heeft. Waarschijnlijk zal met het oog op 3 Oc tober a.s. Maandag 5 October de voorloo- pige uitslag bekend zijn. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN. (Wassenaar). Zondag hield de P. V. de Gevleugelde Vrienden de laatste wedvlucht van het jaar en wel met oude en jonge duiven, en wel vanuit Quiévraln afstand plm. 199 K.M. Daar werden de duiven in vrijheid ge steld te 8 uur 15 min. met Noord-Westen wind met zwaar bewolkte lucht afgewis seld met regenbuien. De eerste prijswinnende duif bereikte eerst te 12 uur 39 min. en 22 sec. het hok en had het traject gevlogen met een be rekende gemiddelde snelheid van 750.81 M. per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 2 uur 30 min. 6 sec. en had gevlogen met een berekende snel heid van 532,32 M. per minuut. De uitslag was: 1, 2 en 16 U. de Vries. 3, 5, 12, 19, 24 en 26 J. H, Groeneveld. 4, 14 en 21 W. Flo- russe. 6. J. P. Brederode. 7, 9, 15, 17, 20 en 23 K, I. Waasdorp. 8, J. H. M. Brouwer. 10, 22 en 25 K. Scheffer. 11 en 18 A. l'Aml. 13. J. L. de Groot. De kampioenschappen over het afgeloo- pen Jaar werden behaald door K. I. Waas dorp, kampioen Oude Duiven, tot 500 K.M. afstand. J. H. Groeneveld, kampioen Oude Duiven, boven 500 K M. A. l'Amf, kampioen Jonge Duiven. Navlucht (Jong en Oud) kampioen J. H Groeneveld. Kampioen- Generaal 1936: K. I. Waasdorp. SCHAKEN. INTERNATIONAAL TOURNOOI TE AMSTERDAM. Van 1018 October wordt te Amsterdam een Internationaal tournooi gehouden, waaraan zullen deelnemen de wereldkam pioen dr. Max Euwe, de ex-wereldkampioen dr. A. Aljechin, de jonge Amerikaan Rue- hen Fine. de bekende meesters Géza, Ma- roczy en Hans Kmoch. terwijl voorts Ne derland vertegenwoordigd zal zijn door den nationalen kampioen S. Landau, zoo mede door de heeren Jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch en L. Prins. TWEE POLITIEAGENTEN TOT EEN JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Wegens inbraak in een kiosk te Amsterdam. De vierde kamer der arr. rechtbank te Amsterdam veroordeelde vandaag twee po- litie-agenten aldaar wegens diefstal door middel van valsche sleutels en medeplich tigheid daaraan ieder tot een gevangenis straf van een jaar met aftrek van voor arrest. De agenten zouden in den nacht van 3 op 4 Juni hebben ingebroken in een kiosk op het Mercatorplein en f. 10 hebben ge stolen. Een man en en vrouw, die tegenover de kiosk wonen, hadden een der agenten in de kiosk zien binnengaan, terwijl de ander op den uitkijk bleef staan. Zij riepen een bovenbuurman, die een agent het gebouw tje zag verlaten. In tegenstelling met het echtpaar herkende hij den agent niet. Beide verdachten ontkenden zich op ge noemd uur bij de kiosk te hebben opge houden. Wel waren ze er eenige uren eer der geweest. De officier van justitie, mr. Wassenberg had tegen beide verdachten een jaar ge vangenisstraf gevorderd. Uitgesproken: N.V. Parapluifabriek „Pluvius" vroeger Leiden, Kraaierstraat 11a, thans 's-Gravenhage. R.-c. mr. J. R. Thorbecke. cur. mr. F. J. D. de Jongh, Den Haag. J. G. Slemers, wed. van L. Bosman, Ter Aar C. 124. R.-c. jhr. mr. P. G. M. van Meeuwen, cur. mr. A. J. Meijer, Alphen. E. Spierenburg, schoenmaker. Voorhout. Hoofdstraat 112. R.-c. mr. M. A. van Rijn van Alkemade, cur. mr. H. F. A. Donders, Leiden. Opgeheven faillissementen: G. F. van Beukering Sr. Voorschoten. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Bovenbedoelde Vereeniging opent haar nieuwe seizoen met den hier ter stede wel bekenden Engelschen zanger Kelth Falk- r.er. Behalve van Bach. Brahms enz. zingt hij ook Japansche, Itallaansche en Schot- sche liederen. Theo van der Pas verzorgt de begelei ding. o 3 OCTOBER VIERING MET „IN ROK". Zaterdag 3 October geeft het Ver. R'd. Hofstad-Tooneel. Dir. Cor van der Lugt Melsert in den Schouwburg alhier een ver tooning van het amusante en actueele blijspel: „In Rok" in 4 bedritven van Gabrlël Drégely. met Cor van der Lugt Melsert ln de rol van den kleermakersknecht, en later die van den minister. Deze voorstelling zal om kwart voor acht aanvangen. NIEUWE UITGAVEN. Van het Instituut Schoevers ontvin gen wij een beknopt leerboek der Neder- landsche Stenografie voor Schoolgebruik, naar de grondslagen van het kort-schrift „Groote", samengesteld door A. A. Schoe vers. Bij van Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam is verschenen: Naar warmer woningen, door Koen Llmperg met mede werking van den thermotechnischen dienst der warmtestichting. Van de N.V. Intern. Uitgevers- en Handel- Mij. te Amsterdam ontvingen wij een bro chure getiteld: De val van den gulden. Bij dragen voor dit werkje zijn geleverd door dr. John Moscow, accountant; I. Keeslng Jr., directeur van het financieel archief Systeem Keeslng en S. G. Appeldoorn, hoofdredac teur van het Amsterdamsch effectenblad. Verder zijn een aantal offlcleele mededee- lingen en persopinies opgenomen. VERLICHTING MECKLENBURGERSTRAAT. Door een aantal bewoners van de Meck- lenburgerstraat is 2 a 3 maanden geledeD bij de gemeente een verzoek ingediend om dc verlichting ln die straat te verbeteren. Een bewoner van genoemde straat klaagt er nu over dat aan dit verzoek helaas nog steeds geen gevolg ls gegeven. De Jeugd maakt van dit gebrek aan licht op balda dige wijze gebruik. Onze abonné hoopt dat de overheid hier spoedig een einde aan zal maken. OM DEN OUWERKERKBEKER. Van dezen wedstrijd zijn nog de volgende uitslagen te vermelden: I. ZitmanM. M. Segaar >/iZitman—C. Slagmolen 10. ZitmanW. H. v. d. Nat 01, SegaarG. Bosscha 01^1. KoetA. Mulder 01, Koet- M. Koert V:A. PrinsSlagmolen 01, G. SchoppenA. Prins 1—0, BosschaSlag molen 10. van der NatKoert 10, mr. A. G. de BlécourtSlagmolen De stand ls nu: Zitman 3'/a uit 6, Segaar 2 uit 4, De Blé court V/t uit 2. Koet 2'/« uit 6, Prins uit 7, Mulder 1 uit 3. Slagmolen 2'/i uit 7, Koert l'/i uit 3, Bosscha 4uit 5, van der Nat 3'/i uit 5 en Schoppen 2 uit 2. L. J. Rutten heeft zich uit den wedstrijd teruggetrokken. SIMULTAANSEANCE TE LISSE. De séance, die de heer G. Bosscha uit Leiden gisteravond te Lisse voor dc schaak club N.S.C.K. zou geven is op verzoek van het bestuur der club uitgesteld tot Vrijdag aanstaande.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13