LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 30 September 1936 BINNENLAND THIJS IJS EX DE DRIE DADEN VAN SLECHTBEDEELD DE GEVOLGEN DER MONETAIRE MAATREGELEN. Aansporing tot kalmte. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende schrijven: Het hoofdbestuur der Nederlandsche ver eeniging van huisvrouwen meent goed te doen. zich langs dezen weg tot de Neder landsche huisvrouwen in het algemeen en tot de leden der vereenlging in het bij zonder te richten, om haar. in verband met de tijdsomstandigheden tot het trachten van de noodige kalmte aan te sporen. Minister Cotijn heeft het zoo uitdrukke lijk gezegd, dat het van groot belang is de gewone levenswijze niet te veranderen, geen overmatige inkoopen te doen of te hamsteren. Plotselinge groote vermeerde ring van vraag lokt prijsopdrijving uit en doet daardoor de levenskosten stijgen. Dit moet steeds en thans in het bijzonder worden vermeden. Geeft daarom gehoor aan de raadgevingen van den voorzitter van den ministerraad en voorziet in de behoeften van uw huishouden op de wijze, die gij gewoon zijn geweest te volgen. Gij helpt daardoor maatschappelijke ontwrich ting te voorkomen en maakt het mogelijk, dat het economisch leven zich verder zon der hinderlijke schokken ontwikkelen kan Het hoofdbestuur vertrouwt, dat elke huisvrouw zich van haar plicht bewust zal zijn. Aan hamsteraars wordt niet geleverd. De drie Middenstandsorganisaties heb ben ter beschikking van hun leden-winke liers een affiche gesteld, waarop met ka pitale letters het koopend publiek wordt aangeraden in verband met de monetaire maatregelen zich niet noodeloos ongerust te maken over prijsstijging. „Koopt," wordt verder aangeraden, „in normale hoeveelheden en op het gebrui kelijke tijdstip, hetgeen u noodtg heeft; san hamsteraars wordt niet geleverd." 9 Importeurs vragen verlaging monopolierechten. De Bond van Ned graan- en zaadimpor- teurs te Rotterdam heeft aan den minister president het volgende telegram gezonden: Het bestuur van den Bond van Neder landsche Graan Zaad Importeurs veroor looft zich Uwe Excellentie te wijzen od de sterke prijsverhooglng van buitenlandsche tarwe en voedergranen tengevolge van de nu blijkende lagere waardeering van den gulen od de Londensche en New-Yorksche wisselmarkt. Daardoor is de buitenlandsche tarwe ongeveer f. 125. rogge f. 1.20. gerst f.1. mais f. l Der 100 kilogram gestegen, terwijl onafhankelijk daarvan de graan prijzen reeds aanmerkelijk gestegen waren. Derhalve gelooven wij dat een overeen komstige verlaging der monopolierechten od deze artikelen In het algemeen lands belang noodzakelijk is. welke wij beschel- denliik doch dringend en zoo spoedig mo gelijk ingaand in overweging geven. Gewijzigde geldpolitiek en aannemersbedrijf. De besturen van den Ned. Aannemersbond en Patroonsbond van de Bouwbedrijven in Nederland en van de E K. en Chr. Patroons bonden hebben aan de werkgevers in de bouwbedrijven het navolgende rondschrijven gezonden: Naar aanleiding van het besluit der Re- ceerinz tot verbod van gouduitvoer en de daaruit voortvloeiende wijziging in de waardeverhouding tusschen den gulden en de buitenlandschen betaalmiddelen hebben wij nagegaan, welke gevolgen genoemde gebeurtenissen kunnen hebben voor de be drijven der leden en welke houding ten deze kan worden aangenomen. Vóór alles is het goed ziin kalmte te be waren en geen overijlde stappen te doen Het is nuttg den loop der dingen voorloopig rustig af te wachten. Intusschen hebben de dageliiksche bestu ren reeds overleg kunnen plegen met de verteenwoordlgers van de bonden van han delaren. Mede naar aanleiding hiervan is het voorloopie advies onzer bondsleidlng als vo'gt: A Handel. 1. Bestaande contracten worden afgewik keld. 2 Bij moeilijkheden stelle men zich in verbinding met zijn bondsbureau. 3. Indien bericht omtrent moeilijkheden binnenkomt, zullen de bureaux van onze Bonden zich met die van den handel ver staan. B. Opdrachtgevers. 1. Bij aanbestedingen op korten termijn schrijve men in onder voorwaarde van verrekening bij prljsverhoogine van de voornaamste artikelen en wel hoofdzakelijk van die. welke van het buitenland afhan kelijk zijn. 2 Bit verder afliggende bestedingen (dus waar de tijd zulks toelaat! dienen de ge gadigden 'nog liever de afdeelingsbesturen) zich met de directies in verbinding te stel len om te geraken tot basisprijzen van de voornaamste artikelen als bovenbedoeld, vóór de aanbesteding door de directies vast te stellen. 3 Bij gunning van werken, waarvoor be reids vóór den getroffen maatregel van de reeeerlng was ingeschreven, versta men zich met de directie tot het vaststellen van basisprijzen ln onderling overleg. 4. BH moeilijkheden wende men zich tot ziin bondsbureau. Heffing op boter met tien cent verlaagd. De heffing op boter is te rekenen van 27 September j.l. gewijzigd en nader vastge steld op 75 cent per K.G. De oude heffing, zooals die Vrijdag j.l nog was vastgesteld bedroeg 85 cent. De eier-export. Gistermiddag heeft te Arnhem een ver gadering plaats gehad van de landelijke vereenizinv van eier-exDorteurs en hande laren. ter bespreking van den door de wij zigingen in de monetaire omstandigheden ontstanen toestand en de gevolgen daarvan voor den eler-export. Na een uiteenzetting van dr. D. M. Dijt te Haarlem, besloot de vergadering een telegram te doen toekomen aan den minis ter-president. waarin de hoop wordt uitge sproken. dat een zoodanige aanpassing van de munt zal worden doorgevoerd dat de munt zal worden doorgevoerd dat de land- bouw-crisismaattregelen zullen kunnen worden oogeheven. Volledige medewerking der textiel-industrie. Gistermiddag heeft te Arnhem een groote vergadering plaats gehad van de geheele textielindustrie belegd onder auspiciën van de Nederlandsche textlelcon. ventie. de Wollenstoffenconventie. de Ga rencentrale. de Ver. van tricotagefabrikan ten de centrale der bandfabrikanten en de katoen-commissie tot bespreking van den toestand van de textielindustrie ontstaan door de recente monetaire maatregelen In deze vergadering, welke oo verzoek van de andere respectieve voorzitters werd ge presideerd door den heer H. P Gelderman C.Mz. werd een referaat gehouden door prof Wisselink. waarbij hii de getroffen maatreeelen besprak en od verzoek van het Departement van Handel en Nijverheid het standpunt der regeering en de hier mede verband houdende wenschen en aan wijzingen van het departement uiteenzette. De vergadering keurde de reeds Zondag middag door de Ned. textielconventie en de aarencentrale genomen maatregelen goed Zij sloot zich algemeen aan bij den wensch der regeering om onredelijke prijs opdrijving tegen te gaan en vaardigde een commissie af. die heden andermaal overleg zal plegen met het Departement van Han del en Nijverheid. Contact met het bedrijfsleven verzocht. In verband met het wetsontwerp, hou dende tijdelijke maatregelen tot het tegen gaan van prijsopdrijving, heeft de Kon. Ned. Middenstandsbond aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin het hoofdbestuur van den txmd zegt, met bij zondere aandacht kennis genomen te heb ben van het zoo juist ingediende wets ontwerp. met welks strekking het ten volle instemt. In dit verband zou het hoofdbestuur het op hoogen prijs stellen, indien de regee ring tegenover de volksvertegenwoordiging zou willen uitspreken, dat zij bereid is, bij de uitvoering dezer machtigingswet voort durend contact met het georganiseerde be drijfsleven te onderhouden en van de des kundige adviezen van die zijde gebruik te maken. Dit is van groot belang, teneinde een juiste toepassing der beoogde maat regelen te verkrijgen. Ten opzichte van artikel 4 stelt adres sant de vraag, of deze wettelijke bepalin gen ook kunnen worden toegepast in ge vallen, dat een fabrikant onredelijke prijsverhooglng ten aanzien van zijn afne mers doorvoert, waardoor dezen uiteraard in een dwangpositie komen. Met betrekking tot het bepaalde in arti kel 5 acht het hoofdbestuur het met het oog op de rechtszekerheid noodzakelijk, dat, indien de rechter in een geval als in dit artikel bedoeld (in bezitneming van handelsgoederen wegens verdenking van overtreding' tot de uitspraak komt, dat van onredelijke prijsverhooglng geen sprake is, in afwijking van het bepaalde in het vierde lid. 100 pet. van den hoogsten taxatieprijs als schadeloosstelling zal wor den uitgekeerd. Politie treedt op tegen prijsopdrijving. In verschillende steden, o.a. te Rotter dam en Den Haag, is de politie, naar aan leiding van binnengekomen klachten, op getreden tegen prijsopdrijving door eenlge winkeliers. Ei' werd een waarschuwing gegeven met de mededeeling dat een poli tiepost voor den betrokken winkel zou worden geplaatst om het publiek te waar schuwen indien niet onmiddellijk aan de waarschuwing gevolg zou wordén gegeven. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Vergadering te Amsterdam. In de groote zalen van Krasnapolsky te Amsterdam heeft de Nederlandsche bewe ging voor eenheid door democratie een zeer druköezochtte vergadering gehouden, waar pasoor W Nolet, dr. P. H. Ritter Jr en ds G. A. de Ridder het woord hebben gevoerd De sprekers werden herhaaldelijk onder broken door een krachtig en langdurig applaus. De sprekers werden ingeleid door den heer M. M. Duykers. voorzitter der afdeeline Amsterdam. VEREENIGING „TOT STEUN". 50-jarig bestaan. Op 2 November as. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de vereeniging „Tot Steun", te Amsterdam, die zich de verzorging en opvoeding van verwaarloosde kinderen ten doel stelt, werd opgericht. Op 7 November zal dit feit in een bij eenkomst te Amsterdam worden herdacht. Het ligt in de bedoeling, een Jubileum fonds bijeen te brengen, hetwelk zoowel de vereeniging als haar 30 afdeelingen in staat zal stellen haar werkzaamheden uit te breiden. Met het oog hierop heeft zich een jubi leum-commissie gevormd, die zal trachten een fonds te vormen. DE REDEVOERINGEN VAN PRINSES JULIANA EN PRINS BERN HARD. De ontvangst van de redevoeringen van Prinses Juliana en Prins Bernhard. welke gisteren door de riikszenders werden uit gezonden is. blijkens bii het staatsbedrijf der P.T.T. ingekomen rapporten, zoowel in Nederlandsch-Indië. als in Suriname en Curacao uitstekend geweest. De Nlrom en de particuliere omroepver- eeniaingen in Indië hebben de uitzending via den riiks-éénzijbandzender gerelayeerd. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN SCHIEDAM. In verband met het bezoek van H. M. de Koningin aan de werf Wilton Feyenoord te Schiedam, bij gelegenheid van de inge bruikneming van H. M.'s kruiser „de Ruy- ter", vernemen wij van officieele zijde, dat Hare Majesteit te omstreeks half twee te Schiedam aankomt alwaar, door de auto riteiten, een ontvangst plaats heeft. Hierna wordt door Schiedam gereden naar de werf Wilton Feyenoord. Hare Majesteit zal hier te omstreeks twee uur arrlveeren. Langs de te volgen route zal een aantal Schle- damsche vereenigingen met vaandels en banieren staan opgesteld ter begroeting van de Koningin. HET RAPPORT VAN DE COMMISSIE VAN LOON. Zal binnenkort den minister worden aangeboden. De door den minister van Landbouw en Vlsscherlj onder voorzitterschap van prof. mr J. van Loon ingestelde commissie tot reorganisatie van de land'oouwcrlsismaat- regelen heeft thans de redactie van haar rapport vastgesteld. Zeer binnenkort zal de commissie het rapport aan den minister aanbieden. Het rapport dat met de minder, heldsnota's en bijlagen een boekdeel om vat van ongeveer 130 bladzijden behandelt o.m de volgende onderwerpen: de positie van den landbouw in de maatschappij de invloed van de crisisheffingen en -bijslagen naar de grens, de landbouwcrisiswetgeving, de reorganisatie van den landbouwcrisis- dienst. de directie van den landbouw en de crisisdienst, bedrijfssteun of indivldueele steun aan het kleinbedrijf. Twee leden van de commissie en wel de heeren J. Smid te Voorburg, adviseur van den Nationaleen Bond Landbouw en Maat schappij en J. Hilgenga te Utrecht, secre taris van den Nederl. Landarbeldersbond. hebben hun afwijkende meeningen in af zonderlijke nota's neer"°legd CENTRAAL VERKOOPKANTOOR VAN MOSSELEN. Voorzitter en directeur nemen ontslag. De heer G P. P. van der Voort, directeur van het Centraal Verkoopkantoor van mos selen te Bergen od Zoom. heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd aan het be stuur van genoemde stichting Ook mr. A. J. van der Hoeven voorzitter van het Centraal Verkoopkantoor van mos selen te Bergen od Zoom heeft eervol ont slag aangevraagd uit genoemde functie. DE WIJZIGING DER ONGEVALLENWET De voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heeft benoemd tot voorzitter van de commissie welke Draeadvies zal hebben uit te brengen over een voorontwerp van wet tot wijziging van de ongevallenwet 1921: prof mr. A. C. Josephus Jltta. Tot leden en plaatsvervangende leden: H. B Berghuys (Ned. Vakcentrale). F. L. van der Bom (pl.v. mr. G. van Herk) (Chr. Werkg. vereeniging). prof dr. H. W. C. Bordewiik. A. C. de Bruyn (R.K.W.V.). W. Drop. dr. H. L, van Duyi (plv. mr. H BU- leveldi (rijksverzekeringsbank) mr. H. W. Groeneveld. J. Hilgenga (N.V.V.). mr. J. W. Holleman (studie-commissie risicodragende verzekeringsmaatschappijen i. drs. H. L. Jansen (Ned. R.K. Middenstandsbond), mr M. H. de Jong (Centraal overleg), dr. L. G. Kortenhorst (plv. mr. H. A. J. H. Franses) (Alg. R.K. Werkgeversvereeniging). H. Kuiper (R.K.W.V.i mr J. L C. van Meer wijk (plv. mr. P. A. van Holthe tot Echten) (Centraal beheer'. F. S Noordhoff (N.V.V.). H. J. Peletier 'Kon. Ned. Middenstands bond' prof mr. C. P. M. Romme. mr. B C. Slotemaker (plv. mr. P. Steinz) (Verbond van Ned Werkgevers' A. Stapelkamp (C. N.V.), mej. mr. G J. Stemberg, prof. dr. J. A. Veraart en dr E. B. F. F. Baron Wittert van Hoogland (plv mr. dr. J. van Brug gen) (Vereeniging van raden van arbeid). DE BEVOLKING VAN DEN HAAG. Het aantal inwoners od 1 Augustus i.l. bedroeg 484.277 zielen. In de eerste 7 maan den is de bevolking dus toegenomen met 1878 inwoners. Vad. o AFSCHEID BURGEMEESTER VAN WINSCHOTEN. Gisteravond heeft de gemeenteraad van Winschoten afscheid genomen van den 75-jarigen burgemeester mr. H I. Schön- feld die gedurende 30 jaar aan het hoofd van de gemeente heeft gestaan. De raads zaal was geheel gevuld. Aanwezig waren o.a. de nieuwe burgemeester mr. A. J. Ro- mljn uit Leiden, verscheidene burgemees ters uit den omtrek, het geheele 85 man sterke gemeentepersoneel, het huldi gingscomité en vele anderen. Een groot aantal toespraken zijn ge houden. PERSONEEL VAN PRINSES JULIANA. Men verzoekt ons mede te deelen, dat. aangezien omtrent de formatie van het personeel, in dienst van de Prinses na naar huwelijk, nog geenerlei voorberei dende maatregelen zijn getroffen, op solli citaties, om van dit personeel deel uit te maken, nog niet kan worden beslist. VERSPREIDE BERICHTEN. In den leeftijd van 69 Jaren is te Utrecht overleden jhr. C. H. Hooft Graaf land, directeur van de Verzekering-Maat schappij Hermandad. Bii Kon. besluit is benoemd tol notalis binnen 't arrondissement 's Hertogenbosch, ter standplaats de gemeente Zaltbommel H Oltmans. candidaat-notaris te Zaltbommel. is od zijn verzoek aan J. van Ispelen met ingang van 1 October 1936 eervol ontslag verleend als notaris te Oude Tonge: is aan A J. M. Schermer op ziin verzoek, met lngane van den dag van indiensttre ding van zijn opvolger eervol ont'lae ver leend als notar'r *- Graven'-«"e. Bij Kon. beslu'i is in verband met ziin benoeming tot een andere functie op zijn verzoek, aan dr. M. Westerterp eervol ont slag verleend als geneesheer-directeur der Riiksasyls voor psychopaten te Avereest. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE SCHILDERIJEN IN DE LUTHERSCHE KERK. Hooggeachte Redactie. Den restaurateur van de schilderijen ln de Luthersche Kerk, den Heer Coert, moeten wij dankbaar zijn voor zijn inlichtingen. De heer Coert bevestigt nu, dat de schil derijen op barbaarsche wijze mishandeld zijn, en wij hebben dus nu de zekerheid, dat er niet veel meer dan een „beau reste" over Ik wil den heer Coert gaarne op zijn woord gelooven als hl] zegt, dat de mishan deling reeds eerder heeft plaats gevonden. Bovendien neemt immers elke restaura teur alvorens hij met het werk een aan vang maakt, groote en scherpe foto's, die hem, en vooral anderen, ln staat stellen het resultaat van zijn werk te beoordeelen. Dikwijls reeds dienden zulke foto's een restaurateur tot décharge. Het nemen van foto's kan de heer Coert toch onmogelijk nagelaten hebben, en hij zal dus zelfs be wijzen kunnen aanvoeren voor zijn bewe ring, dat de verminkingen van vroeger da tum zijn. En nu de overschildering. Bij restauratie is overschildering feitelijk altijd uit den booze, en vooral wanneer zulks geschiedt in de mate, als waarover de heer Coert thans onthullingen doet. Het komt mij voor, dat de heer Coert zijn taak als beëindigd had moeten beschouwen toen hem, na verwijdering van de eerste vuil- en vernislaag bleek, dat de paneelen reeds eerder buitengewoon mishandeld wa ren. Nu schrijft de heer Coert wel, dat hij de overschildering aanbracht, om de resten nog voor versiering van een kerkgebouw bruikbaar te maken, doch men maakt geen van Schootens „rustig en toonbaar" door overschildering, ook al kan, naar des hee ren Coerts eigen woorden, die verf desge- wenscht later weer verwijderd worden. Hier was een gelegenheid, van piëteit jegens den meester blijk te geven. Evenmin als iemand zich zal zetten tot het schrijven van een slot aan de unvollendete Sympho- nie, zoomin dient men de resten van het werk van den zoo zeer begaafden Leld- schen meester, die Joris van Schooten was, aan te vullen met groote partijen van eigen hand. De bewondering van den heer Coert voor mijn scherpen blik moet ik beleefd terug wijzen. Ik heb namelijk niet beweerd, de schilde rijen als van Schootens te hebben geïdenti ficeerd, doch slechts, dat de naam van den maker aan sommigen bekend was, en er dan ook moeilijk van een verrassende vondst kan worden gesproken. Ik dank u, geachte Redactie, dat u mij in de gelegenheid stelde, de vinger op pen wonde plek te leggen, en ik hoop, in deze geen beroep meer op plaatsruimte behoeven te doen. Deze zaak zal waarschijnlijk in ruimeren kring de aandacht trekken, die zij onge twijfeld verdient. Hoogachtend, Uw dw. L. VERKOREN. Wij herinneren hiermede aan de per I October ingaande driemaandclijkschc golf. lengtewisseling. KRO en NCRV zenden vanaf heden via Hilversum I, 1875 M. en AVRO, VARA en VPRO via Hilversum II, 301 M. VOOR DONDERDAG 1 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV., 11.00 KRO., 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 10.15: Morgendienst 10.45: Gram.pl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. 12.30: KRO-Orkest en Gram.pl. 2.00: Handwerkcursus 3.003.45: Gram.pl. 4.00: Bijbellezing 5.00: Handenarbeid v. d. jeugd 5.30: Het Stichtsch Salonorkgst 6.45: C.N.V.-kwartiertje 7.00: Berich ten 7.15: Voor postzegelverzamelaars - 7.45: Reportage 8.00: Berichten A.N.P. 8.15: Radio-Avond van de drie Geref. Jeugdbonden 9.45: Berichten A.N.P. 9 50: Chr. muziekvereen. .David" 10.30 12.00: Gram.pl. Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzending 8.00: Gram.pl. 9.00: Ensemble Johnny Kroon 10.00: Morgenwijding, Gram.pl. 10.30: Ensemble Johnny Kroon 11.00: Omroeporkest en solist 12.30: Gram.pl. 1.30: Orgelspel 2.00: De Octophonikers en Voordracht 4 05 Voor zieken en ouden van dagen 4.35: Gram.pl. 4.45: Voor de kinderen 5.30: Het Aeolian-Orkest 6.30: Sportpraatje 7.00: Voor de kinderen 7.05: Orgelconcert 7.25: Dansmuziek 8.00: Berichten ANP. 8.10: Omroep orkest en soliste 8.45: Causerie over do a s. kniples 8.50: Radio-tooneel met mu. ziek. m.m.v. het Omroeporkest 10.05: Omroeporkest en soliste 11.00: Berichten A.N.P. 11.10: Dansmuziek 11.3012.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M 11.05: „At home to. day", causerie 11 2511.50: Gram.pl. 12 0 Het B.B.C.-Welsch-orkest m. m. van solist 1.05: Sopraan en bariton 1.35 2.20: Dansmuziek igr.pl.) 3.35: Sted. erkest Bournemouth m. m. v. soliste 5.05: Gram.pl. 5.35: Dansmuziek 6.20: Be richten 6.40: Boekbespreking 7.00: Voordrachten 7.20: Het BBC-Orkest 8.05: De BBC-Zangers 8.40: Revue-pro gramma 9.40: Programma-bespreking 10 00: Berichten 10.30: Korte kerkdienst 10.50: Cello en plano 11.35—12.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra- mofoonpl. 9.50Orgelconcert 11.20: Omroeporkest 2.50 en 4.20: Gram.pl. 5.20: Radiotooneel 7.20: Gram.pl. 8.20: Zang en viool 9.05: Nat. Orkest 11.0512.35: Dansmuziek en populair con cert. Keulen, 456 M. 6.50 en 12.20: Orkest- concert 1.35: Omroep-Amusementsorkest en zang 2.35: Gevar concert 4.20 Om roeporkest 5.25: Kwartet, fluit, piano en sopraan 6.20: Gram.pl. 8.30: Omroep orkest 9.20: Gevar. programma 11.00 12.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.30: Omroeporkest 1.50: Cabaret 2.002.20: Gram.pl. 5.20: Klein-orkest 6.50. 7.20 en 7.35 Gram.pl. 8.20: Omroeporkest 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl 12.50: Omroep, orkest 1.302.20, 5.20, 5.35: Gram.pl. 6.35: Klein-orkest 7.35: Gram.pl. 8.20 Bonte Avond 10.3011.20: Dansmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.30 Hoor spel met muziek 9.30: Populair program ma uit München 10.20: Berichten 10.50: Piano-duetten 11.05: Weerbericht 11.2012.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 1 October. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV. enz. 3e progTamma: 8.00: Keulen 8.45: diversen 10.00: Deutschlandsender 10.20: Keulen 11.20: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14.20: Keulen 15.20: Parijs Radio 15.50 Londen Reg. 16.50: Parijs Radio 17.20: Brussel VI. 18-50 Keulen 20.05: Londen Reg. 20.30: Berlijn 21.55: Beromünster 22.35: Boedapest of diversen. 4e programma: 800: Brussel VI. 9.20: Parijs Radio 10.20: Droitwich 11.05: Londen Reg. 15.35: Droitwich 18.20: diversen 19.10: Droitwich 19.30: Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen ijournalist) 20.00: Droitwich 21.20: Londen Reg. 22.30: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 37. De smid greep naar zijn materiaal: en de vormelooze bonken van het harde staal gaf hij slagen die door 't heele dorp heen klonken. De vonken spatten in het rond, en Thijs en Sleohtbedeeldje keken toe met open mond. De smid sloeg hard en zwaar, en kreeg een stel zeer mooie ketens klaar; en dan hij was een schrander man maakte hij er echte boeien van. Thijsje volgde alles zeer aandachtig, en zei tenslotte: „Het is prachtig I Voor hoeveel moeten wij het koopen?" De smid sprak: „Dat je onderneming goed gelukt wil 'k voor je hopen daarom heb 'k dit werk voor niets voor je gedaanl" Thijs en P'-cM'-rdeeldJe bedankten 'm zeer; dan werd, op aan wijzing van onzen beer. de ketting in een zak gedaan. Dien nam Thijs op zijn rug, en dan zijn zij weer voortgegaan, heel vlug. 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10