LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 28 September 1936 0 SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De compeiitie-indeeling. t ZUIDERKWARTIER II—T.O.N.A. II 2—2. Reeds spoedig weet de midvoor van T.O.N.A. een keurig doelpunt te maken, daarna komt Zuiderkwartier geleidelijk in de meerderheid. Na een half uur weet Blom fraai te doel punten. Na de hervatting geeft Houps een pass naar den linksbinnen, deze zet goed voor en de midvoor geeft Zuiderkwartier de leiding. Enthousiast wordt verder gespeeld. Drie minuten voor tijd krijgt de rechts buiten door te ver opdringen van den linksachter van Zuiderkwartier een kans. Hij schiet in den uitersten hoek. Kriek valt op den bal doch door de gladheid glijdt deze hem door de handen, zoodat het einde komt met 22. TSJECHO-SLOWAKIJEDUITSCHLAND 1—2. Ruim 40.000 toeschouwers woonden gis termiddag in het Masarijk-stadion te Praag den landenwedstrijd Tsjecho-Slowa- kljeDuitschland bij, welke ontmoeting, geleid door den Zweed Olsson, met 2l door het Dultsche elftal werd gewonnen. Bij de rust leidde Tsjecho-Slowakije met o HONGARIJE—OOSTENRIJK 5—3. 30.000 toeschouwers woonden gisteren den 80sten landenwedstrijd bij tusschen Hongarije en Oostenrijk, welke ontmoeting met 53 door de Hongaren werd gewon nen. Deze wedstrijd gold tevens voor den Europa-beker. Rust 3—2. DUITSCHLAND B—LUXEMBURG 7—2. Met niet minder dan 7—2 heeft het Duitsche B-elftal voor 18.000 toeschouwers te Krefeld van Luxemburg gewonnen, na dat de rust dezer ontmoeting, die op uit stekende wijze door onzen landgenoot, den heer Van Moorsel geleid werd. met 32 was ingegaan. o DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de in de Engelsche league gehouden wedstrijden luidden: Eerste af deeling: ArsenalDerby County 22 BirminghamGrimsby Town 23 Bolton WanderersSunderland 11 BrentfordWolverhampton Wand. 3—2 EvertonHudderfield Town 2l Leeds UnitedLiverpool 20 Manchester CityChelsea 00 MiddlesbroughCharlton athletic 11 Preston North End—Manchester Un. 3—1 Sheffield WednesdayPortsmouth 0U West Bromwich AlbionStoke City 2—z Tweede af deeling: BarnsleyTottenham Hotspur 10 BradfordBlackpool 2—1 Burnley—Swansea Town 0u Coventry CityChesterfield 21 Doncaster RoversAston Villa 10 FulhamBradford City 01 Newcastle UnitedBlacburn Rovers 2u Norwich CityBury 0—0 Plymouth ArgyleNottingham Forest 41 SouthamptonSheffield United 40 West Ham UnitedLeicester City 41 ■o KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Noord-Holl. I: Swift—D.V.D. 10—6; Wes terkwartierLuto 112; SportlefKat tenburg 34. Gelderland I; E.K.C.A.Overschotje 10 Vada—Wilskracht 4—2; Z.K.C Rapiditas 5—3. Overijsel I: H.K.C.—Achilles 5—4; D.O.S. Naas 21. Noord I: SpartaRood Zwart 45; Wordt Kwiek—Nic 7—0; Vitesse—W.W.M.D. 2—9. Zuid-Holi. IIB: H.K.V. II—Ons Eiber nest II 0—1; A.L.O.—H.B.S. 1—13. o Overzicht. Van een vlotte afwerking van het pro gramma was gisteren, dank bij Pluvius' zorg geen sprake. In Zuid-Holland kon zelfs geen enkele wedstrijd doorgang vinden, terwijl van de Noord-Hollandsche velden alleen dat van Koog Zaandijk tegen de vele regenbuien niet bestand bleek te zijn. Op de grtntterreinen in Amsterdam werd natuurlijk gespeeld. Aan het Van Beunin- genpleln toonde Westerkwartier wederom, dat zij groote plannen heeft; met niet minder dan 112 verpletterde zij het pas gepromoveerde Luto, dat zooals de cijfers duidelijk laten zien, maar zeer weinig in te brengen had tegen het productieve spel der roodbroeken. Ook Swlft behaalde gisteren de dubbele cijfers. D.V.D. bood evenwei heel wat meer tegenstand, doch kon ten slotte niet verhinderen, dat de thuisclub toch nog met vier punten verschil won (10—8). En Kattenburg behaalde haar eer ste zege; na een spannenden strijd wist de ex-tweede klasser met een oneven goal de meerdere over Sportief te blijven. De Geldersche afdeeling had een nor maal verloop. Z.K.C. bleef de sterkste in den strijd tegen haar plaatsgenoote Rapi ditas (53) en ook E.K.C.A. wist, zij het met zeer veel moeite, beide puntjes in de wacht te sleepen uit de ontmoeting met 't Overschotje. De Lochemmers gaven fa natiek partij en verloren slechts met 10. Dc strijd in Wageningen bracht een 42 zege op voor Vada. Naas heeft in Overijsel haar plaatsge noote D.O.S. kranigen tegenstand geboden. Met de rust was de score nog blank en wanneer Naas in de tweede helft niet een strafworp had gemist dan zou ook de eind stand gelijk geweest zijn. Nu legde D.O.S. nog juist beslag op de zege. (21). In het Noorden ondervond noch Wordt Kwiek noch W.W.M.D. veel tegenstand. De Jubbegaasche club bleef met 70 de baas over Nic, terwijl de kampioenen met 92 zegevierden. Voor een verrassing zorgde voorts Rood-Zwart door Sparta met 54 te kloppen. ZEILEN. VAN DE STADT JOLLENKAMPIOEN. ONVERWACHT SNELLE BESLISSING. (Van een onzer medewerkers). De strijd om het kampioenschap van Nederland in de twaalfvoetsjollenklasse ls tot een onverwacht snelle beslissing geko men. Slechts een race was er Zaterdag middag voor noodig om den Zaankantër P. G. van de Stadt. die evenals zijn club genoot Van Lijnen Noomen reeds twee malen als eerste was aangekomen, als de zesde Nederlandsche jollenkampioen aan te wijzen. Voor Van de Stadt hebben n.l. Hln, Willem de Vries Lentsch, Bob Maas, Huijbers en Borgerhoff Mulder den titel behaald. Het leek er aanvankelijk op, dat de belde Zaankanters het in den vijfden eindstrijd zouden gaan uitvechten. Van de Stadt en Van Lijnen Noomen lagen vooraan van het stoombootengat. Van Lijnen Noomen Iets meer naar voren, maar lager dan Van de Stadt. Er woei een fijne bries, ongeveer Noord, met een snelheid van 10 M. per seconde, de grootste snelheid, die wij bij deze kampioenschappen hebben genoteerd, maar de windrichting had het nadeel, dat de Kaagbaan nagenoeg geheel was bezeild. Er was een kantje aan het rak Zwelland- Norremeer. Met een kort slagje over stuur boord en een langen slag over bakboord was de boei op de Norremeer aan te loo- pen. Van Lijnen Noomen maakte het stuurboordslagje pas voor het stoomboo tengat Hij kwam daarbij In een gevecht met den over bakboord liggende» De Jong en het resultaat was. dat het beiden een paar plaatsen kostte. Van Lijnen Noomen schoof zelfs op heelemaal naar de laatste plaats. Wij zagen hem met klapperende zeilen liggen bij pogingen om zijn jol droog te maken. Hij heeft trouwens later op den terugweg van den Dieperpoel den strijd tegen de golven moeten opgeven. Juist na het ronden van de boei op de Noorremeer sloeg zijn scheepje vol en het was de heer Weise, die stuurman en schip ging bergen. De vlet van de jury met den heer Doedes aan het roer moest toen n.l. direct terug naar het startterrein om Van de Stadt als jollenkampioen 1936 met twee kanonscho ten „binnen te schieten". Van de Stadt heeft het in dezen vijfden eindstrijd trouwens niet zoo moeilijk ge had. Bij den vrij laten start Van der Valk was door motorpech afwezig lag hij in de voorste linie en nadat hij Van Lijnen Noomen was kwijtgeraakt kreeg hij Barzilay en vooral Evers als belagers van zijn leidende positie. Evers was de eenige, die gereefd was vertrokken en zijn jol liep uitstekend. Ook Barzilay, die op het Zwei- land was aangevaren door Broer, had van het binnengevaren water te lijden, zoodat hij na de boei van de Leeghwater de grootste moeite had zijn jol overeind te houden. Dat kostte hem een paar plaatsen. Van de Stadt liep steeds verder nog. Hij zeilde zijn jol rustig en recht zonder al te veel te „hangen". Hij nam geen risico's en won de race, van den Dieperpoel af dan ook onbedreigd. Van Vliet had den strijd na een aan varing op de Norremeer op den heenweg op gegeven en de volgorde van aankomst werd tenslotte: 1. Van de Stads; 2. Lands man; 3. De Jong: 4. Evers; 5. Barzilay; 6. Kröger; 7. Broer. Het kampioenschap van Nederland in de twaalfvoetsjollenklasse werd tot dusver gewonnen door: 1923 C. N. Hin; 19241928 W. de Vries Lentsch; 1929 en 1930 Bob Maas; 1931 en 1932 P. J. J. Huybers; 1933 Bob Maas; 1934 en 1935 P. H. R. Borger hoff Mulder; 1936 E. G. van de Staat. o HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOCKEÏBOND. Ilockeydag te Amsterdam. Het weer is als spelbreker opgetreden en alle begdnpartyen moesten ontijdig afge broken worden, waarbij ook de wedstrijd Amsterdam I—Leiden I, die bij een 1—0 voorsprong van A'dam I is afgebroken. Op een geweldig glad en modderig veld ving deze wedstrijd in een gietbul aan. Reeds na 4 minuten opende A'dam de score, doordat de linksbuiten een fraai aangegeven bal van v. d. Berg hard achter v. d Scheer plaatste. Hierna hield de Leld- sche verdediging stand en tegen het einde kwam zelfs langzamerhand de Leidsche voorhoede in actie. De verdere wedstrijden werden toen evenwel afgelast. o JAARVERGADERING NEDERL. HOCKEYBOND. In Amsterdam werd Zaterdag de jaar- lijksche algemeene vergadering van den Neóerlandschen Hockeybond gehouden, welke bijeenkomst onder leiding van den voorzitter, den heer R baron van Pallandt stond. Na uitvoerige discussie werd een voorstel van den heer Kesler (den Haag) aanvaard, waarbij bepaald werd, dat voortaan een halve kampioenscompetitie zal worden gespeeld tusschen Oost. Zuid en West, terwijl elke kampioensclub een thuiswedstrijd zal hebben. Nadat enkele ophelderingen over de financiën gegeven waren, werden de verslagen goedgekeurd. Op voorstel van den heer de Waal (Am sterdam), werden de zittende leden, R. ba ron van Pallandt, J. Wagener Jr., Tj. van Holkema. jhr. mr. W. C. Hooft Graafland, mr. C Ch. Geyl. L. J. Hoffman en jhr. L. J. Quarles van Ufford bij acclamatie en onder luid applaus herkozen als bestuurs leden. WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN TE LEEUWARDEN. Arie van Vliet tweemaal winnaar. Zaterdag werden op de wielerbaan te Leeuwarden wedstrijden gehouden, waar aan o.a. ook onze wereld- en Olympisch kampioen Arie van Vliet deelnam. De sprintwedstrijd werd door hem gewonnen, terwijl de wereldkampioen eveneens de tijdrace als eerste beëindigde. De uitslagen luiden: 1. Arie van Vliet, 5 pnt.; 2. B. Leene. 6 pnt.; 3. Van der Voort 8 pnt.: 4. Verberk. 8 pnt.; 5. Ooms, 9 ont.; 6 Kropman. 9 pnt. De persoonlijke achtervolgingswedstrijd ever maximaal 5 K.M. werd gewonnen door De Boer. De ploegachtervolging was voor Amdriessen Jr., van der HeydenKam- minga. Afvalwedstrijd over 8 K.M.: 1. J. van der Heyden; 2. Schotman; 3. Florissen. Totaal uitslag omnium: 1. Arie van Vliet, 17 pnt.; 2. Van der Voort. 20 pnt.; 3. Leene, 22 pnt.; 4. Verberk, 28 pnt.; 5. Kropman, 31 pnt.; 6. Ooms, 32 pnt. Koppelwedstrijd over 30 K.M.: 1. Schot manAmdriessen, 1 pnt.; op één ronde: 2. Arie van VlietVerberk, 6 pnt.; 3. Van der HeydenHiemstra, 5 pnt. o DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. De Zesdaagsche te Londen is gewonnen door het koppel KilianVopel. De gebr. van Kempen eindigde met 5 ronden ach terstand op de zevende plaats. o ATHLETIEK. DE LEIDSCHE SINGELLOOP. Kalkman winnaar. Zaterdagmiddag .vond alhier de door de A.V. „Holland" georganiseerde nationale Leidsche Singelloop plaats. Van de 46 deel nemers die hadden Ingeschreven, versche nen er 43 aan den start. Direct na den start namen de favorieten A. Groenweg en H. Kalkman, beiden van Sportclub Rotterdam den kop en al spoedig was een voorsprong van 10 a 15 M. ver kregen op P. van Rijn en G. Kuyper van de Zwaluwen, bij wien zich vrij spoedig J. Walbeek van S.V.V. voegde. Deze laatste liep in keurigen stijl, passeerde de Zwaluwen loopers en liep steeds meer in op de Rot- terdamsche favorieten om ten slotte op den Witte Singel zelfs nog een oogenblik den kop van Kalkman over te nemen. Groen weg lag inmiddels reeds een 20 M. achter. Spoedig hernam Kalkman de leiding om deze niet eer af te staan en als eerste de finish te passeeren in een tijd van 20 min. 25 sec. 2e werd J. Walbeek van S V.V 20.32.9 en 3. A. Groenweg van Sportclub Rotter dam, 20.47.2 min. Na van Rijn (Zwaluwen) en J. de Jong (Achilles) resp. 4 en 5 kwam de Lugdunum- looper H. Jansen als eerste van de C-klasse (niet K.N.A.U.-leden) binnen in den tijd van 20.57. 1 rnin. De nos. 6, 7, 8. 9 en. 10 der A-klasse waren resp. J. Rijkelijkshulzen K.N.A.U., J. Sten der G.A.C., G. Kuiper Zwaluwen, J. v. Dal- sen Sportclub R'dam en J. Punt A.V.A.C. J. Dubbelaar, de eenige „Holland" looper was 14e in de A-klasse In de C-klasse was zooals boven reeds gemeld H. Jansen Lugdunum No. 1, T. Tie- leman „Rijswijk" No. 2 terwijl G. Dingjan (Leiden) in deze afdeeling als no. 3 binnen kwam. In de B-klasse Veteranen was C. J. Vrij- moet (D.H.C.) 1 in den tijd van 24.12.1 min., D. van Teljlingen (Boskoop) 2 en G. van der Wel (V. en L.) no. 3. Na afloop dankte de 2e voorzitter van „Holland" allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen nationalen singelloop. Vooral dankte spreker de politie die op zoo keurige wijze voor een goede orde en regel op dén weg van het parcours had gezorgd. De voorzitter van het district Zuid- Holland de hieer Wesseling reikte met een toepasselijk woord de prijzen aan de win naars uit. o WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Een vlot verloop. Zaterdagmiddag hadden er op het Boys terrein te Boskoop, athletiekwedstrijden plaats, georganiseerd door de Goudsche Athletiekclub in samenwerking met de Abhletiek- en wandelvereeniging „Mara thon" te Boskoop. De uitslagen van het programma, dat een vlot verloop had. luiden als volgt: Verspringen, heeren: 1. J. C. Hertog, 602 Vlres; 2 A. C. Wemmers 5.88. Vires; 3. H. Mechelse 5.71, Alphia 400 M. hardloopen, heeren: l. H. Mechelse 57 1 sec.. Alphia: 2. P. Hertog 58 sec., Vires; 3. A. de Jong. 62.2 sec., Vires. Verspringen dames: 1. J. C. Costerus 4.23. Alphia: 2. F. Boef 4.08, Vires; 3. L. Vervoort 3.89 Vires. Speerwerpen dames: 1. A. Bouthorn, 22.94 M„ Alphia; 2. B. Bouthorn 21.70 M.. Alphia; 3. A. Uithol. 21.26 M„ Alphia. Kogelstooten heeren: 1 S. van Roon, 11 M„ Alphia: 2. L. Konijn 10.92 M„ Marathon; 3. A. C. van Klaveren 9.90 M.. Marathon. Hoogspringen dames: 1 C. Costerus, 1.25 M., Alphia; 2. L, Vervoort 1.15 M„ Vires; 3. B. Bouthorn, 1.10 M„ Alphia. Kogelstooten dames: 1. A. Bouthorn 8.58 M.. Alphia; 2. E. J. van Mastrigt 8.53 M., Vires; 3. A. Uithol, 8.06 M„ Alphia. 100 M. hardloopen dames: 1. F. Boef, 14.7 sec., Vlres; 2. C. Costerus 15 sec., Alphia; 3 L. Vervoort 15.3 sec.. Vires. 800 M. hardloopen heeren: 1, G. Middel koop 2 min. 14 sec.; 2. A. de Ruyter 2 min. 16.4 sec.; 3. A. C. Wemmers 2 min. 19.4 sec., allen Vlres. 800 M. hardloopen dames: 1. A. Bouthorn, 2 min. 59.6 sec., Alphia; 2. A. Uithol. 3 min. 7.4 sec., Alphia. 100 M. hardloopen heeren: 1. L. Konijn 11.9 sec., Marathon; 2. G. Kuil, 11.9 sec., Vires; 3. C. Zlelhorst 12.2 sec., Vlres. 1500 M. hardloopen heeren: 1. A, de Ruy ter. 4 min. 22 sec., Vires; 2. G. Middelkoop 4 min. 22 sec.. Vlres; 3. H. Mechelse 4 min. 23.8 sec., Alphia. Hoogspringen heeren: 1. G. Kuil 1.50 M., Vires; 2. A. G. van Helden 1.46 M., Mara thon; 3. A. K. van den Heuvel 1.45 M. Vlres. 4 x 100 M estafette dames: 1. Alphia 1.15.9 min. 4 x 100 M. estafette heeren: 1. Vlres et Celeritas, 50.2 sec.; 2. Marathon 53.2 sec. Speerwerpen heeren: LA. C. van Klave ren, 39.33 M„ Marathon; 2. L. Konijn, 36.45 M., Marathon; 3. A. C. Wemmers, 33.93 M. Vires. WEDSTRIJDEN TE HOOFDDORP. Bij de door de gymnastiek- en athletiek- vereeniging „Hoofddorp" op het gemeente, lijk sportterrein gehouden athletiekwed strijden (zevenkamp) werden winnaars: Jongens I: lste groep: 1. Jan Sparnaay; 2 Jo. Bruin; 2de groep: 1. G. Rood; 2. Ger Bruin. Jongens II: lste groep: 1. Jan Kreeft: 2 Jan Koen: 2de groep: 1. N. Elsinga: 2. Sandec. Meisjes I: lste groep: 1. Fr. de Boo; 2 L Molenaar: 2de groen: 1. J. Bootsman; 2. J. v. d. Sluis. Heeren: 1. Jan Leen; 2. A. Koen Sr. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE MALMÖ. Osendarp met flink verschil geslagen. Zaterdag werden te Malmö onder groote belangstelling Internationale athletiekwed strijden gehouden, waarbij bet hoofdnum mer, de 100 M„ natuurlijk in het brand punt der belangstelling stond. De Zweed Strandberg, die op de Olympische Spelen geblesseerd raakte, bleek in buitengewonen vorm te zijn. Hij sloeg onzen landgenoot Osendarp royaal in den tijd van 10,3 sec., hetgeen een nieuw Zweedsch record betee- kende. Onze landgenoot eindigde als tweede in een tijd van 10,6 sec., waarbij hij den Dultscher Lelchum nog achter zich liet. De Hagenaar kwam verder nog uit in het num mer 4 x 200 M. estafette, namelijk in een gemengde ploeg bestaande uit onzen land genoot, Borchmeyer, Areskoug en Chrlsten- sen. Deze ploeg kwam als tweede aan ach ter het team van M.A.I. (Malmö), dat een tijd noteerde van 1 min. 28,2 sec., hetgeen eveneens een nieuw Zweedsch record be- teekende. De resultaten waren: 100 M.: 1. Strand berg (Zweden) 10.3 sec.; 2. Osendarp 10 6 sec.; 3. Leichum (Duitschland) 10,7 sec.; 4. Lindgren (Zweden) 10,8 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. M.A.I. (Malmö) 1 min. 28,2 sec. (nieuw Zweedsch record); 2. Europeesche combinatie met Osendarp, Borchmeyer, Areskoug en Christensen, 1 min. 29 sec. Op den tweeden dag waren de weersom standigheden wederom verre van fraai. Het was nog al koud, maar niettemin waren drieduizend kijkers gekomen om Strandberg ook op de 200 Meter tegen Osendarp aan het werk te zien. De Zweed kwam echter op dit nummer niet uit en zoo won onze landgenoot gemakkelijk in den tijd van 21.9 sec. voor Lindgren (Zweden) met 22.5 sec. en Borchmeyer (Did.) met 22 7 sec. De belangrijkste uitslagen waren: 200 Meter: 1. Osendarp 21.9 sec.; 2. Lind gren (Zweden) 22.5 sec.; 3. Borchmeyer (Did.) 22.7 sec.; 4. Lelchum (Did.). 4 x 100 M. estafette: 1. M.A.I. (Malmö) 42.8 sec.; 2. Europeesche combinatie met Osendarp. Leichum, Christensen en Borch meyer, zelfde tijd. o WERELDRECORD VAN NURMI VERBETERD. Wederom is Paavo Nurmi een wereldre cord kwijt geraakt. Ditmaal was het zijn landgenoot Iso Hollo, de olympische kam pioen op de 3000 meter steeple, die het we reldrecord op de 15.000 meter verbeterde en op 46 min. 45 4 sec. bracht. Het wereld record van Nurmi dateerde van 7 October 1928 en stond op 46 min. 49.6 sec. Het was gevestigd tijdens wedstrijden te Berlijn. LAWN-TENNIS. DE INTERNATIONALE FRANSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. KarstenBolclli verliezen. In de finale van het dames-enkelspel van de wedstrijden om de internationale Fran- sche tenniskampioenschappen won mevr. Mathieu vrij gemakkelijk van haar landge- noote mej. Iribarne met 6—2, 64, waar mede zij den titel veroverde. In het heeren dubbelspel kwamen in de kwartfinale onze landgenoot Karsten met zijn Franschen partner Bolelli uit tegen het sterkste Fran- sche dubbel Martin Legeay en Lesueur. In den eersten set waren de Franschen verre de meerdere en het gemengde dubbel kreeg geen gelegenheid ook maar een enkele game te winnen. In den tweeden set bood het Nederlandsch-Fransche dubbel meer tegen stand, doch de Franschen wonnen tenslotte toch met 60, 64. NUESSLEIN KAMPIOEN DER DUITSCHE PROFS. Gisteren zijn te Berlijn de wedstrijden voor de Internationale Duitscne tennis kampioenschappen der profs geëindigd. Had Goritschnig Zaterdag van den Franschman Ramillcn gewonnen, thans nam deze laatste wraak door den Duit- schen titelhouder Nuesslein vrij gemakke lijk te slaan met 46, 62. 62, 64. Daar nu Ramillon, Goritschnig en Nuesslein leder één hederlaag geboekt hadden, moest het aantal sets den doorslag geven. Zoo won Nuesslein met 73 sets op niet zeer be vredigende wijze wederom den titel, ter wijl Ramillon met 74 en Goritschnig met 75 sets de tweede en derde plaats bezetten. o PAARDENSPORT. HET INTERNATIONALE CONCOURS HIPPIQUE TE WEENEN. Luitenant Greter tweede. Zaterdag werd het internationaal con cours hlppique te Weenen onder vrij groote belangstelling voortgezet. In den kame- raadschaps-prljs, waarbij de ruiters op vreemde paarden moesten rijden, werd onze landgenoot luit. Greter tweede op het Duitsche paard .Landrat" achter den Hon- gaaischen ritmeester Von Platthy op het Roemeensche paard „Rayon de soleil". Der de werd de Roemeensche luit. Tzopescu op het Italiaansche paard „Torno". Deze drie ruiters gingen ook na het overspringen foutloos over het parcours. o HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE ONDER ONS. Gisteren heeft het Vischcollege „Onder Ons", bij gunstig weer, te Oudewetering een wedstrijd gehouden in bootjes, onder leiding van den heer Verhoeven Sr. Er werd 15 pond visch gevangen. De prijzen werden gewonnen door 1. J. V. Eek (C. P. Kok wisselbeker); 2. B. Schal- ker; 3. W. v. d. Nieuwendijk; 4. C. Groe nendijk; 5. H. v. Weizen; 6. H. Ouweelen; 7. J v. Rijn; 8. L. J. Vernet; 9. H C. Ver net; 10. H. de Holder; 11. J. Massaar; 12 F. Robbers: 13. Flippo; 14. C. de Ru met prijs grootste visch; 15. D. Verhoeven; 16. A. Offenberg; 17. Habraken; 18. T. Hui; 19. A. Robbers. SCHAKEN. ALGEMEENE VERGADERING. In de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" ls j.l. Zaterdag de algemeene ver gadering van bovengenoemden Bond ge houden Te kwart over drie opende de voorzitter, de heer M. Splinter Jr. de bij eenkomst. die buitengewoon goed bezocht was (de presentielijst werd door 44 afge vaardigden geteekend). De heer Splinter riep allen een hartelijk welkom toe, wees vervolgens op den grooten bloei van den Bond, die momenteel 23 clubs met plm. 550 leden omvat en hij sprak den wensch uit, dat' de prettige verstandhouding als tot dusver mocht blijven voortduren. Voorts verzocht hy de aanwezigen zich ln het spreken zooveel mogelijk te beperken, in verband met de uitgebreide agenda, opdat deze volledig afgehandeld zou kunnen wor den. Hierna las de secretaris, de heer G. Bosscha, de notulen die. na een enkele op merking van den heer Chrlstlaanse, on veranderd werdpn goedgekeurd. Een aantal Ingekomen stukken passeerde daarna de revue. Vervolgens kwam één der belangryk- ste punten der agenda aan de orde n.l.: vaststelling der statuten en reglementen, waarvan de ontwerpen aan de clubs eeni- zen tlid geleden waren toegezonden. Op deze ontwerpen was een aantal wijzigingen voorgesteld door de besturen der clubs te Bodegraven. L. S. G„ Leiderdorp. V.T.L. (Touwf.), Lisse en Gymnasiasten Schaakv. Een aantal dezer wUzigingen was reeds door het bestuur overgenomen en kon ook de instemming der vergadering verwerven. Met een aantal andere voorstellen kon het bestuur niet accoord gaan en deze von den ook by de vergadering weinig steun. Het voorstel der Gymnasiasten Schaakv. den voorgestelden leeftydsgrens van 16 ja ren voor deelneming aan de competitie- wedstrüden te wyzigen in 14 jaren werd. na bestrijding door het bestuur, vooral op paedagogische gronden, niettemin na stem ming met flinke meerderheid aangenomen. Een belangrüke wyziging. na kennisne ming van enkele bezwaren tegen de voor gestelde redactie, werd door het bestuur voorgesteld, in zake afgebroken partyen. Voortaan zullen geen partyen meer uitge speeld. of op den speelavond beslist wor den. Alle afgebroken partyen zullen voort aan naar den competitieleider opgezonden worden, die ze zal arbitreeren, behoudens hooger beroep, waarna deze partijen be slist zullen worden door een arbiter, wo nende buiten het rayon van den Bond. Voorts werden nog enkele wijzigingen aan gebracht ln het ontwerp-reglement voor den wedstryd om het kampioenschap van Leiden en O. Deze wedstryden zullen voort aan op aparte avonden gehouden worden, dus niet meer, wat ook nog al eens ge beurde, op de speelavonden der clubs. Hier mede was de behandeling dezer voorstellen afgeloopen en met algemeene stemmen werden ze door de algemeene vergadering aangenomen, waarna ze direct in werking traden. De behandeling had intusschen heel wat tyd gevorderd en nu kwam nog een zeer belangrijk punt aan de orde, n.l. de indeeling voor de competitie 193637, waarvoor 41(1) tientallen waren ingeschre ven. Het voorstel van het bestuur, een ver deeling naar speelsterkte in 5 groepen van 7 en 1 van 6 tientallen, werd op goede gronden verdedigd door den secretaris, den heer Bosscha en tot groote verbazing van allen, ging dit voorstel, behoudens een enkele, kleine wijziging, er zonder slag of stoot door. By de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld, die naar genoegen der vragers werden beantwoord. Ten slotte deelde de heer Splinter mede, dat het be stuur den heer G. Bosscha tot competitie- leider voor het nieuwe seizoen had geko zen. wat met applaus werd begroet en dat de heeren Bosscha en L. Ph. Schreinema- chers gekozen waren tot resp. lid en pl.- verv. lid van den Bondsraad, die dus dera Schaakbond voor Leiden en O. in den Kon, Ned. Schaakbond zullen vertegenwoordi gen. Hierna sloot de heer Splinter met een woord van dank aan allen, omstreeks 7 uur deze zeer geanimeerde algemeene verga dering. De nieuwe indeeling voor het speelsei zoen 1936—1937 is de volgende: le klasse: Leiderdorp I, Zoeterwoude I, Bodegraven I, L.S.G. n. Voorschoten I, Btu- dentenfed. I en Philidor I. 2e klasse A: Leiderdorp H, Oegstgeest 1, Bodegraven II, Boskoop I, R.-K. Sch.cl. 2 Kon. I. Hazerswoude I en Taveno I. 2e klasse B: Philidor II. Caïssa I, Kat- wyk I, Alphen I, L. Arb. I, Roelofarends- veen I en Noordwyk I. 3e klasse A: Studentenfed. II, Lisse I, Gymnasiasten I, R.K. Schaakcl. 2 Kon. II, Taveno II. L. Arb. II en Katwyk II. 3e klasse B: Oegstgeest II. V.Ti,. (Touw- fabr. I), Zwammerdam I, N.S.C.K. Lisse I, Noordwyk II. Caïssa II en Gymnasium II. 4e klasse: Philidor III, L. Arb. 111, Ta veno 111, Katwyk 111, Alphen 11 en Lisse II. De klassen A en B kunhen hierby als ongeveer geiykwaardig worden beschouwd. In verband hiermede is dan ook bepaald, dat No. 1 van A, zoowel als van B aan het einde van het seizoen met de beide laag- 3ten van de le klasse onderling 3 wedstrij- den zullen spelen voor twee plaatsen in de eerste klasse, evenzoo No. 1 van 3A en 3B met de laagst uitkomenden van 2A en 2B, alsmede No. l der 4e klasse met No. laagst van 3A en 3B. Het volgende jaar kan dan, naar aanleiding der uitslagen, een volle dige indeeling naar speelsterkte plaatsvin den. o OPRICHTING SCHAAKCLUB. Te Hoofddorp worden pogingen aange wend om te komen tot oprichting van een schaakclub. De heer L. Eggink, een vooraanstaande figuur in de Nederlandsche en Ned.-Indi- sche schaakwereld, heeft zich bereid ver klaard het schaakseizoen te Hoofddorp in te luiden met een aldaar op Zaterdag 3 October a.s. in het Boazlokaal te houden simultaan-séance. 3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11