4BENN0 REEPEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 September 1936 UIT DE OMSTREKEN ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG VOOR 10 CENT De K.W. BIJENKORF AGENDA AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrlt Jan. z. van K v. ZIJver- j den en M. v. d Zwaard Hendrik Anto- nius. z. van A. C. P. M. van Gils en G. Stuiver. Ondertrouwd: C. M. Schijff 24 j. en B. v. d. Wal 22 j. N. W. Visser 21 j. en T. Offerman 19. Getrouwd: K. Jongkind 28 en G. v. d l Zwaard 24 j. T. H. Combee 56 j. en I. H. Laane 56 j. Levenloos aangegeven kind van A. C. v. d. Schaft en W. Hoogendoorn. Verkoopingen. Door notaris H Bax is in „De Oude Vei ling" publiek verkocht, krachtens art 1223 B. W 1. Het huis, Aalsmeerderdijk 257 te Haarlemmermeer en pl.m. 135 M2 kas. groot 4.5 are, eig. de heer J. Meester. Koo- per W. M. V. d. Zwaard te Aalsmeer voor f.1400. 2. De kweekerij, gelegen achter I perceel 1. bestaande uit teelland met pl.m 250 M2. kas enz., groot 48 are, eig. dezelfde Kooper W. Maarse te Aalsmeer voor f. 1100. Voorts zijn verkocht: 3/f 100 5 pet. Witte Kruis, Hoofddorp, kooper J. v. d. Beek voor resp. f.80, f.71 en f.71: 1 f.500 4 pet. Witte Kruis te Hoofddorp, kooper W. Maarse voor f 306: 15/f.50 4 pet. Centr. Aalsm. Veiling, gekocht door resp. koopers tegen prijzen, welke varieerden van f. 37 f.41 per stuk: 1/f. 100 Nieuwe Lingebode, kooper Berghoef f. 0.50; 1/f. 10 Vereen. Proeftuin, Aalsmeer, kooper P. de Bruijn voor f.2; 1/f.50 Weegbrug Bennebroeker- weg, kooper H. Timmers voor f.6; idem kooper dezelfde voor f.7; 1/f. 5 Hoofd dorps Fanfare Excelsior, opgehouden. Voor de opleiding als candidaat In disch Ambtenaar is door den Minister van Koloniën aangewezen de heer J. W. Zuy- derhout, alhier. BIJ AANKOOP VAN F. 0.50 iSuiker uitgesloten*. Choco Hagelslag per half pond 9 Volvette Kaas. jong, per pond 25 Jonge Leidsche Kaas per pond 15 HET IS NU SPECULAASTIJD. Thans per pond 25 LEVENSMIDDELENBEDRIJF WAARBORGT KWALITEIT. KATWIJK ZEE. 9294 (Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER. Feesten te Vijfhuizen en Badhoevedorp. De Oranje-comité's te Vijfhuizen en Bad hoevedorp organiseeren morgenavond op tochten met fakkels en lampions, waaraan verschillende vereenigingen zullen deelne men. opgeluisterd door muziek. De Oranjever. te Lisserbroek heeft voor de morgen aldaar te houden feestelijkhe den een mooi programma samengesteld, waarbij jor.g en oud zich kostelijk zai kun nen vermaken, terwijl het feest met een Gonrielvaart in de Ringvaart en een door de muzickvuctnigir^en te geven concert op het water besloten zal woraea. Oranjefeest te Abbcnes. Onder begunstiging van mooi najaars- weder hebben de inwoners van Abbencs en omgeving de virioving van Prins1Juliana op enthousiaste wijze gevierd- Na de op tocht der si l «lolkinderen, die warr, opge luisterd door emuziek van het Fanfare- Korps W:lh< imina" en door vele belang stellenden werd gadegeslagen, begaven zc zich naar het door den heer var Wieringen beschikbaar gestelde, aan den Hoofdweg gelegen feestterrein, waar verschillende kinderspelen weiden gehouden. 's Middags hadden er onder groote be langstelling volksspelen "plaats, o.a. een tandem-race. Aan spannende en lachwek kende momenten ontbrak het met. Ook 's averds heerschte er nog gerul- men tijd een recht feestelijke en prettige stemming. o KATWIJK AAN ZEE. Landdag Chr. Vrouwenbond. Op Dinsdag 22 September zal de land dag van het gewest Zuid-Holland van den Chr. Vrouwenbond alhier gehouden wor den. Om half 11 des morgens komt men In de Zaal voor Chr, Prot. Belangen bijeen. Des morgens zuilen spreken mevr. Wester brinkWirtz, presidente van het gewest en de voorzitster van de afd. Katwijk mevr. TomSpaanderman, welke laatste tot on derwerp heeft „Overgave". Des middags spreekt ds. Vunderik uit Zeist over „Moei lijkheden in de puberteitsjaren". Het Chr. Dameskoor „Looft den Heer" zal 's morgens onder leiding van den direc teur den heer Paul Pul eenige nummers ten gehoore brengen. Aan de leerlingen van alle scholen in de gemeente is gisteren uitgereikt een por tret van Prinses Juliana en Prins Bern- hard, een geschenk van mevr. Wouda. Dr J. C. A. Cleveringa zal dezen winter weer EK B.O.-cursussen geven, uitgaande van de afd. F'jnlar.d van het Ned. Roorie Kruis. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De afgeloopen week gaf nogal teleur stellingen. Het is algemeen bij de tuinders bekend dat feestdagen geen voordeel geven voor de tuinders, integendeel. Er schijnt minder gegeten te worden, óf men verza digt zioh met andere Ingrediënten. In ieder geval schijnt geen geld disponibel te zijn voor groenten, met het gevolg een ernstige daling der prijzen vam artikelen, die tot nu toe geregeld een redelijken prijs op brachten, De peentelers hebben het slecht getroffen. Er was tot heden geen reden tot 'klagen geweest. Doch nu was het bedroe vend. Een massa bospeen en evenzoo een groot kwantum waschpeen kon geen koo per! vinden tegen den minimumprijs en draalde door, de bospeen op f. 2.per 100 bos, de waschpeen op f. 1.00 per 100 K.G. Geen enkel bos peen kon meer dan den minimumprijs opbrengen en een zeldzaam heid was het als een kist peen van 20 K.G. de 25 cent haalde. Thans is het weer wat beter Ook voor uien was geen animo om te koopen en wat verkocht werd bracht van I. 1.70 tot f. 2.— per 100 K.G. op. Met de bloemkoolprijzen viel het nog mee, ge- öen den algemeenen toestand. Beste kwa liteit kon gemakkelijk geplaats worden tegen f. 6tot f. 1160 per 100. de massa eerste soort ging echter voor f. 6.40 tot f. 10.— per 100. Tweede kwaliteit bracht van f. 1.60 tot f. 3.40 op. Voor de zouterijen is er momenteel niets te doen. Mogelijk binnen een paar weken als de aanvoer gaat toenemen want er is buitengewoon veel bloemkool uitgeplant, veel meer dan ooit te voren, in weerwil van teeltbeperking en teeltregeling. Het zijn de bloemisten die het vergallen, doordat zij in het bezit gesteld zijn eener teeltregeling op grond hiervan dat men enkele jaren geleden op bloem- bollengrond enkele rijen tuinboonen plant te om het stuiven te voorkomen. Practisch werden deze niet geteelt als groente, doch men heeft kans gezien voor die zoogenaamd met tuinboonen beplantte oppervlakte teeltvergunning te krijgen. Waar dus ln b.v. 1934 totaal geen groente stond, staan thans duizenden roeden met bloemkool. Gele en roode kool was goedkoop, de aan voer blijft als gevolg van de lage prijzen voorloopig nog wel zeer matig. De prijs varieerd van f 1.60 tot 1.90 per 100 K.G. In aardappelen is nog weinig te doen. Mooie zandeigenheimers kunnen geplaatst worden tegen f. 0.60 tot 0.75 per kist van 25 K.G. Klei-eigenheimers brengen niet meer op dan f. 0.40 tot f. 0.50 per kist. Drielingen varieeren van f. 0.25 tot f. 0.35 per kist. Nederlandsche Volk worden beleefd, nu onze geliefde Prinses Juliana zich heeft verloofd met Prins Bernhard van Llppe. Namens het gemeentebestuur heeft de bur gemeester het comité voor den rondrit dank gebracht voor de veie daaraan ver bonden opofferingen. Vervolgens sprak de voorzitter van het comité, de heer J. Kamsteeg, die zelde geen dank te verlangen, omdat het schenken van dit genoegen aan ouden van dagen voor allen reeds een dankbaar werk is. Wel verlangen wij gaarne steun en medewer king van de ingezetenen onzer gemeente, die daardoor dan zelf uitmaken of hun ouden van dagen kunnen uitgaan Het organiseeren geeft ons veel werk en dat zou ons wel eens wat verlicht kunnen wor den door een spontane aanmelding van autobezitters. Wij hebben dit Jaar hiermee eens een proef genomen, maar dit is ons allen zeer tegengevallen. Door deze teleur stelling waren wij genoodzaakt om een tweetal autobussen te huren. Spr. ver trouwde echter dat zij. die dit Jaar hun auto niet disponibel hebben gesteld voor den rondrit, hiervoor in de plaats een ver goeding van 3 a 4 gulden zullen schenken, om daarmede hun verzuim goed te maken. Het comité wil dan trachten om over enkele maanden een filmvertooning in het Patronaatsgebouw te organiseeren en hier voor o.a, de film van de verloving van Prinses Juliana en de opening van de Sta ten Generaal vertoonen voor de Ouden van dagen die. zooals begrijpelijk, daarnaar met groot verlangen uitzien! Tenslotte deelde de voorzitter nog mede dat intus- schen voor dit doel reeds de eerste gift is ontvangen. Onder de muziek van een op gewekt strijkje bleven allen nog eenigen gezellig bijeen Deze dag werd besloten met het zingen van het Wilhelmus, waarna al ien huiswaarts zijn gebracht. Voor opleiding als candidaat Indisch Ambtenaar is door den Minister van Kolo niën aangewezen de heer L. J. Hermans, alhier o SASSENHEIM. Ten gemeentehuize werden door den burgemeester de Noor kort gekozen leden van het Burgerlijk Armbestuur geïnstal leerd. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. H. A- Vooren en tot secretaris de heer J. O. Matze. Als administrateur trad op de heer Baggen. gemeente-ontvanger. NOORDWIJK. Door B werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel dat hij op de Voorstraat voor een winkel had laten staan. Ten nadeele van V. zijn eenige zakken aardappelen van zijn land ontvreemd. De politie doet onderzoek. NOORDWIJK BINNEN. Autobotsing. Op den Gooweg, ter hoogte van de R.K. begraafplaats, kwamen twee met aard appelen beladen en in Katwijk thuisbehoo- rende vrachtauto's met elkaar in aanrij ding, doordat de bestuurder van een dier auto's de ander wilde inhalen en voorbij rijden op het moment, dat een tegenligger naderde. De Inhalende vrachtauto moest hierdoor te snel naar rechts wijken en drong daardoor de andere vrachtauto te gen de langs den weg staande boomen. Deze auto. alsmede een vijftal rijwielen, die op de lading aardappelen lag, werden ernstig beschadigd. Bovendien kwam een groote partij aardappelen op den weg te recht. De lading werd ter plaatse overgela den. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tegen den bestuurder van de aan rijdende auto maakt de politie proces verbaal op. NOORDWIJK AAN ZEE. Door eigen onvoorzichtigheid kwam een van de Prins-Hendrikstraat komende wielrijder op den Ouden Zeeweg in aan rijding met een auto. bestuurd door den heer R. uit Hoek van Holland Het ongeval liep gelukkig zonder persoonlijk letsel af. De auto en het rijwiel werden beschadigd. De schade werd onderling geregeld. OEGSTGEEST. Geslaagde autotocht van Ouden van Dagen Hel was gisteren voor de Ouden van Da gen in onze gemeente wederom een dag van vreugde! Ondanks de vele beslomme ringen in het zakenleven worden toch de „oudjes" niet vergeten en tracht het co mité hun een uitstapje te bezorgen, waar al maanden tevoren verlangend naar wordt uitgezien. Zoo was dan omstreeks 1 uur in den middag de groote groep in het Wilhelminapark bijeen en werden di verse versnaperingen uitgedeeld. Een half uur later kon het vertreksein gegeven worden. De belangstelling voor dezen af rit was wederom groot. De stoet begaf zich daarop in de richting Sassenhelm om over Lisse, Noordwijk en ICatwijk het mooie Wassenaar te bereiken, waar „Meyendel" als eerste aanlegplaats was uitgekozen. Tijdens het genot van de aangeboden ver- verschingen heerschte daar al direct een vroolijke stemming onder de talrijke gas ten. Vandaar vertrok het gezelschap naar den Haag Hoewel de Koninklijke familie dezen dag niet in de Residentie was, is toch langs het Paleis in het Noordeinde gereden, waarmede de oudjes zichlbaar waren ineenomen De rit door de stad ein digde hier aan „de Boschjes van Poot" waar wederom de inwendige mensch werd versterkt. De terugtocht ging over Was senaar en eindigde in „Het Witte Huis", waar de directeur, de heer van Ingen Sche- nau voor welvoorziene tafels had zorg ge dragen. De burgemeester, de heer A. J v. Gerrevink was ditmaal door ambtsbezig heden verhinderd den tocht mede te ma rien maar werd toch met groote vreugde in de feestelijke zalen ontvangen om de •urien van dagen met een enkel woord toe te spreken Hierbij herinnerde spr. aan de vreugde volle dagen welke thans door geheel het STOMPWIJK. B. en W. deelen op een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om een aanvul lend subsidie van f,8198.50 mede, dat een bedrag van f. 4200 beschikbaar is en stellen den Raad voor zulks te verleenen en het Burgerlijk Armbestuur te wijzen op de noodzakelijke beperking zijner uitgaven. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEBNTERAAD. t QOl' Aanvullingssubeidie voor het Armbestuur. De steunwijziging. De raad van Veur kwam in openbare zitting bijeen. Burgemeester Keyzer hield een rede in verband met de verloving van H. K. H. Prinses Juliana, welke door alle leden staande werd aangehoord. De notulen werden evenals de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Z. h. st. werden goedgekeurd de volgende punten, wijziging begrooting 1935 en 1936, wijziging verordening op het venten, wijzi ging verordening op de keuring van vee en vleesch. Ingetrokken werd het voorstel tot het verstrekken van een kasgeldleenlng groot f 120.000 aan de gsmeente Krimpen aan den IJsel. Bedoeld bedrag zal thans per 1 October a s. worden uitgekeerd aan de R.K. scholen als afkoop bedoeld in art. 205 der L.O. wet 1920. Z. h. st. werd goedge keurd het verleenen van een aanvulllngs- subsldle groot f. 4200 aan het Burgerlijk Armbestuur. In 1933 teekende de heer M. J. Vrolijk een verklaring waarin hij gratis afstand deed van 88 M2. grond noodlg voor de reconstructie van den Voorburgscheweg. Nu de weg gereed is en de overdrachtakte moet worden gepasseerd, weigert hij te onderteekenen en zegt dat hij dezen grond nimmer heeft afgestaan. Hij is echter be reid zelfs 92 M2. af te staan mits onder hypothecaire verrekening zooals met een ander bewoner van ëlit complex huizen is overeengekomen. De (gemeente heeft hypo theek loopen op deze huizen. B. en W. stel den dan ook voor aan dit verzoek te voldoen. De heer Zuidwijk meent dat als de akte vlugger was gepasseerd er wellicht geen kwestie was ontstaan. De voorz. merkt op dat dit niet mogelijk was. Het voorstel werd hierna z. h. st. goedgekeurd. Een voorstel tot vaststelling van een ver- haalsverordening op het te betalen school geld zijnde f. 100 per leerling welke betaald wordt aan de gemeente Voorburg voor het bezoeken van den handelscursus in die ge meente door leerlingen (6) uit deze ge meente, werd z. h. st. goedgekeurd evenals het voorstel tot het bijdragen van f. 50 ln de kosten van onderwijs van R. C. de Ruy- ter, welke de school van de ver. Effatha te Voorburg bezoekt. De heer Kerkhoff vroeg Inlichtingen in zake de adressen moderne bestuurdersbond en R.K. Volksbond Inzake de steunwijzi ging. De voorz. deelde mede dat reeds door de regeering het standaardloon in de 5e klasse is gebracht op f. 18. Slechts 4 arbeiders ter plaatse hebben in <Je afgeloopen 4 Jaren minder dan 26 weken gewerkt. Voor hen blijft liet dus gelijk, de andere arbeiders gaan iets omhoog. Er ls dus geen aanlei ding meer om zich tot de regeering te wenden. Op een vraag van den heer Zuidwijk deelt de voorz. mede dat hedenavond een optocht door de gemeente zal plaats heb ben in verband met de verloving van de Prinses. Verder deelt de voorz. mede dat de kwestie der werkverschaffing spoedig besproken zal worden. De heer Blokland heeft ernstige bezwa ren tegen de wijze waarop de aannemer van de huizen aan de Smitslaan te werk gaat met de eigendommen van de hier wo nende menschen De voorz. en weth. Srhrader merken op dat de bewoners zijn gewaarschuwd dat zij hun tuinen en schuren moesten opruimen ZIJ hebben dat niet gedaan. De zaak zal worden onderzocht en maatregelen worden genomen. Hierna sluiting. Mevr. van D., wonende aan den West- vlietweg heeft bij de politie aangifte ge daan van het feit dat ten haren nadeelfe een partij waschgoed ls ontvreemd. Door 't niet verleenen van voorrang van de zijde van den autobestuurder ontstond in de Veenestraat een aanrijding tusschen een auto, bestuurd door van L. uit Zoeter- woude en den motorrijder V. uit Den Haag, opzichter van den Rijkswaterstaat. De motor werd ernstig beschadigd. De politie heeft tegen van L. proces-verbaal opgemaakt. Door de Provincie is voor verschillende deelen van den Vliet- en Westvlletweg een parkeerverbod vastgesteld, o.a. ook voor dat deel bij de groenteveiling, waar regel matig opstoppingen ontstonden. VOORHOUT. Goed afgeloopen! Toen de beiluider van de fa. M. Veld huizen van Zanten, des middags precies 12 uur één ruk aan de bel gegeven had, kwam de schoorsteen van het huis met de daarop gebouwde belinstallatie. naar bene den rollen. Het gewicht van de bel en de installatie kan geschat worden op 150 K.G. Gelukkig werd niemand getroffen! Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, dochter van B. D. Mo- ritz en D. Knetsch Juliana Bernard, Wll- helmina, Maria, dochter van G. G. Mens en C. J. v. d. Meer. Ondertrouwd: Petrus v. d Berg, 32 jaar en Elisabeth Antonl v. Schooten. 30 jaar Martinus Vennè, 26 jaar te Rotterdam en Helena Clazina de Groot, 24 jaar, alh. VOORSCHOTEN. Ledenvergadering „Onderling Hulpbetoon". In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan hield de vereenlging voor ziekenhulsverpleging „Onderling Hulpbe toon" een algemeene ledenvergadering on der leiding van den voorzitter, ds. H. P, Fortgens. De opkomst der leden was niet zoo groot als een vorige vergadering toen de voorzitter met een enkel woord de ver gadering opende. Uit het verslag van den secretaris, den heer C. Bolle, bleek dat hel ledental nog is toegenomen en op 31 December 1935 bedroeg 1115 leden. Het ledental van het operatiefonds be droeg 567 leden. Aan verpleegkosten was uitgegeven f. 5440.50 en aan vervoerkosten f. 192.75. 63 leden waren verpleegd met een totaal van 1759 verpleegdagen. Door het operatiefonds waren 6 leden geholpen tot een bedrag van f. 250. Het Jaarverslag van den secretaris werd door de leden goed gekeurd, waarbij de voorzitter een woord van dank voegde voor het in 1935 verrichtte werk. Vervolgens deed de penningmeester, de heer G. Hartveldt, rekening en verant woording van zijn gehouden beheer. De ontvangsten hadden bedragen f. 12.112.41'/i, de uitgavemd. 6.598.18, zoodat er een batig saldo was van f. 5.514.23Vi. De vermeerdering van het saldo bedroeg onge veer f. 300. Deze rekening en verantwoording was be reids door de commlsie van controle nage zien en accoord bevonden, zoodat dit punt werd goedgekeurd en de penningmeester werd dankgezegd voor zijn acuraat beheer. Tot leden der commissie van controle voor het nazien van de rekening over 1938 werden benoemd de heeren L. L. J. Stree- der, G. H, van Leeuwen en P. Dijkman. BIJ de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heeren C. Bolle, J. Braggaar en J. M de Ruyter herkozen Hierna deed het bestuur een tweetal mededeellngen aan de vergadering: adat de vereeniglng was toegetreden tot het streekverband. waardoor meer eenheid word verkregen ln verschillende gemeenten (bloembollenstreek)b. dat de uitkeering voor 1936 blijft bepaald op f. 3.50 per ver- pleegdag tot een maximum van 50 dagen voor" volwassenen en op f, 2.50 per dag voor kinderen. Bij de rondvraag werd het bestuur ver zocht de mogelijkheid van contributiever laging onder de oogen te willen zien voor personen boven 18 jaren, in verband met de tijdsomstandigheden. Het bestuur gaf de toezegging in één der e.v. bestuursvergaderingen dit punt te zul len overwegen Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank voor de getoonde belangstelling deze vergadering en had hierna een ver gadering plaats van ledet van het opera tiefonds. De ontvangsten hadden bedragen f. 1104.62'/,, de uitgaven f. 399.33 zoodat hiervan het batig saldo was f. 705.29'/,. WARMOND. Raadsagenda. De Raad komt Maandag as„ des nam. te twee uur ten Raadhulze in openbare ver gadering bijeen. 1. Installatie van het benoemde raads lid, den heer C. van Schie. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van het R.K. Schoolbestuur en het bestuur van de School met den Bij bel, om uitkeering van 80 pet. van de des tijds geschatte waarde van terreinen en gebouwen. 4. Aangaan van een geldleening ter be strijding van de kosten met betrekking tot de uitkeering aan de bijzondere scholen schoolbesturen, Ingevolge art. 205ter der L.O. Wet. 5. Conversie geldleening. 6. Wijziging der verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van de veldwachters in deze ge meente. 7. Vaststelling van een parkeerverbod ln de Dorpsstraat. 8. Comptabiliteit. WASSENAAR. Tentoonstelling Fioralia-verecniging. In het „Wapen van Wassenaar" werd de tentoonstelling gehouden van de in l)el) voorjaar aan de schoolkinderen en ouderen uitgereikte plantjes door de Floralia-ver- eeniging. In de groote zaal, keurig gerangschikt,,is een keur van bloelende planten bijeen gebracht. HEDEN. Bennebroek (Stichtine Vogelenzang): Le. vergadering Ver. tot Chr verzorging vail krankzinnigen ln Nederland. 2 uur nam. Luthersche Kerk: Bezichtiging schilde rijen 1112'/, en 25'/, uur. Zondag. Nutsgebouw: Wijdingsavond Spir. Ge nootschap; 7'/, uur nam. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlpbterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De Koerier van den Tsaar". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Dagelijks 11 uur voorm.2 uur nam. Jullana-programma. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Spook te koop". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/, uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/, uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Vergeet mij niet", lederen middag 2'/, u., Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Verraad". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende voorstelling van 10 uur v.m, tot 7 uur nam. Verloving Prinses Juliana. Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: „Modern Times". De apotheek Hooigracht 48 ls dag cn nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt va/n Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark f Oegstgeest, telef. 274. HIJ LEEK OP ZIJN EIGEN SCHIM. ELKEN NACHT SLAPELOOS DOOR INDIGESTIE. „Jarenlang heb ik geleden aan indigestie. Eiken nacht weer kon ik er niet door sla pen en ik leek wel op mijn eigen schim. Ik raakte zoo uitgeput, dat men mij aanried om 's avonds maar niet meer te dlneeren, van alles werd mij aanbevolen, maar geen enkel middel hielp. Tegen Kerstmis, nu drie of vier jaar geleden zag ik een Uwer annon ces met „Neem Kruschen Salts en geniet dan van Uw Kerstdiner", of iets van dien aard. Ik begon het te nemen, zij het met wantrouwen, maar reeds na een paar dagen werden mijn aanvallen minder. Sindsdien bleef lk een trouwe Kruschen gebruiker. Ik ben nu 50 jaar oud, en ik kan alles eten zonder eenig onaangenaam gevolg en ik slaap uitstekend, dank zij Kruschen Salts." J. H. C. te R Als Uw voedsel niet regelmatig en volko men verteert, blijven allerlei klachten niet achterwege. Zoodra Uw inwendige organen maar even haperen, wreekt zich dat door onpasselijkheid, hardlijvigheid, hoofdpijn en slechte nachtrust. Kruschen Salts be vat zes minerale zouten, die Uw afvoer- organen aansporen tot meer geregelde werking, waardoor de verwijdering van afvalstoffen sneller en afdoender zal ge schieden. De gisting van het tot nu toe onvoldoend verteerde voedsel blijft achter wege, en schadelijke afvalstoffen krijgen door snellen afvoer geen kans hun invloed op Uw gezondheidstoestand uit te oefenen. Binnen zeer korten tijd zult U reeds ver betering in Uw toestand bemerken. Kruschen Salts ls uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en érkende drogisten a f. 0.40, f. 0.70 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels MlaatschappiJAmsterdam, voorkomt. 9245 (Ingez. Med.) Bijwijze van proef is er dit jaar oen splitsing gehouden tusschen de inzenders, die meer of minder gerangschikt kunnen worden onder de vaklieden en de zuivere amateurs. Wanneer men echter beide groepen met elkaar vergelijkt, dan zullen het volgend jaar de vaklieden hun uiterste best moeten doen. Juist de amateurs heb ben prachtige planten ingezonden. De jury had ook dit jaar geen gemakke lijke taak. De uitslagen zijn: Groep amateurs, voor inzendingen cop ieus: lc prijs C. v. Tol, 2de mej. Van Toi, 3de W. Jansen; 4de W. A. v. Tol; 5de m. van Ginkel; 6de Jan Grevers; 7de juffr. d. Boon; 8ste H. van Veen. Groep Fagetus: 1ste prijs Piet Gr5Ycr:; 2de Coba Hilgeman; 3de Ernestine Mees. 4de Wendy Mulder; 5de kinderen v. Holst6d" Sofietjr Rukgrok; 7de Hans Th Ij ss en; 8ste H. Jongkind; 9de kinderen Van der SaJm: 10de kinderen V?n Boon; 11de Wim van Tol. Groep Zonalen1ste prijs H. van Ve 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6