BERENBAL CORRESPONDENTIE Mijn Beri speelt planu, Ik leer 't hem met één hand. Want aan dat vrees'lijk harde Heeft Moeder zoo het land. Hij speelt al leuke wijsjes En Broertje's beertje, Ted, Kan er zoo mooi op dansen. Wat heeft hij dan een pret! We geven een partijtje; 't Wordt een echt berenbal. En weet je, als Moes 't goed vindt. Waar 'k op trakteeren zal? Op lekker zoete honing, Daar houden beertjes van! Wie is er niet tevreden, Als hij zoo smullen kan? Natuurlijk heb ik in mijn hart mee feestgevierd met ons volk, dat zóó heerlijk geestdriftig en dankbaar uiting gaf aan de vreugde om het groote geluk van onze geliefde Prinses. Ja hoor, lk ben heel sterk Oranjegezind, rrkjn hart klopt warm voor Koningin en Prinses, dus lk verheug ml) oprechi, ln haar geluk. Ik kon ónmogelijk mee opgaan met de duizenden, die het jonge paar gingen bejubelen, maar ik las er alles en alles over in de couranten, luis- terae naar alles wat er betrekking op had door de radio en was blij als er weer nieuwe portretten en opnamen in de cou ranten verschenen. Met heel mijn hart heb lk medegeleefd, ik hoop jullie ook. £.„....,0 jw <-.v.neo ik mijn belofte al gehouden en zijn er prijsraadsels, heusch keuze genoeg, dus zoekt maar uit en doet nu allen alsjehlieft alles wat ik boven en onder de prijsraadsels heb geschreven. Btnkt er aan, leder zeil apart de oplos singen met naam en leeftijd opschrijven, nie- meerdere namen onder oplossingen, ieder 1 een eigen papiertje. Duinaal waren er nog niet veel brieven. Iedereen heeft zeker te veel feest gevierd. Groot gelijk hoor. Ik ben blij, dat ik in zooveel brieven las, dat men deelt in de vreugde van het Koninklijk Huis en velen 6chn, i over optochten, enz. Wüiy .an Leeuwen, ja het is ontzettend druk geweest ln Den Haag, dagen lang; ik heb er niets van gezien of gemerkt, dat is veel te vermoeiend voor mij om daar heen te gaan en ik woon heel ver van het Palei.. Drietar Keyzer en Piet Lagas, willen jullie goed lezen wat ik heb geschreven, dat :eaer apart zelf de oplossingen moet opschrijven. Dorus en Kees de Geus, ja de Prinses is wei al dicht bij Wassenaar geweest. Ging het gerucht eens dat de Prinses zou komen en waren er toen al honderden op de been? Marietje en Nico Verboom, 0 het is hier in Den Haag ontzettend druk geweest, eigenlijk een week lang, kan men wel zeggen. Ik had altijd mooie Oranje- bloemen in mijn kamer, die ik cadeau had gekregen. Johanna Cutshoorn, neen ik heb niets van de groote drukte gezien, dat mocht ik niei, maar ik hoop heel erg het jonge vorstelijke paar ergens te kunnen zien als zij een rijtoer maken. Tonie en Gonnie van der Meyden, die twee namen stonden achter op de enve loppe, dus daarom noem ik die allebei. Iedereen is welkom bij de raadseljeugd. Ali en Gré Varkevisser, wel Gré is het bof geworden? Hier in Den Haag ls ook veel bof. Ik ben blij voor je All dat het je zoo goed bevalt op de vakschool. Lydia Botermans, wat heerlijk voor je dat je de Koninklijke familie hebt gezien, was dat bij het bezoek aan Leiden? Tot nn toe heb lk nog niets gezien, maar lk hoop erg dat ik hen kan zien op de rijtoer door de stad na de opening der Staten- Generaal. Tine van der Pot, ja dat moet een mooi gezicht zijn geweest, al die verlichte boot jes door de grachten en een groote boot met muziek er op, het is alles zoo feestelijk. Mien en Bep Groenhuyzen, tot mijn groote blijdschap lees ik dat jullie ook goe de Oranjeklanten zijn. Flink hoor om di rect al die namen uit je hoofd te leeren, het is een heele lijst. Ja niet waar wat een vroolijk, vriendelijk lachend gezicht heeft de Prins en wat kijkt onze Prinses stralend gelukkig. Alida van der Holst, neen ik kan niets van feestelijkheden zien, ik vier feest in mijn hart. kijk naar prachtige Oranjebloe- men die ik kreeg, luister naar de radio en lees de couranten. Vijftal van Vliet, ook deelgenomen aan fakkeloptocht! Groot gelijk hoor, laat heel Nederland maar feest vieren, omdat onze Prinses gelukkig is. Marietje Lepelaar, o was die brief met roode inkt en zonder naa mvan jou. Ik heb liever dat Je met zwarte inkt schrijft zooals je nu hebt gedaan Mietje Stikvoort, het is niets erg hoor dat je in de vacantie niet meedeed. Bij jullie in Voorschoten ook lampionoptocht geweest? en na afloop vroolijk hossen en zingen, gezellig hè. Henny van Wijk, zoo. ben jij Zaterdag naar den Haag geweest en heb je van alles gezien dat is heerlijk voor je. Ja dat heb lk ook gelezen dat er vreeselijk veel men- Maar 'k zeg; Het moet om beurten! Ted moet ook spelen, hoor! Ik leer 't hem, want daar ben ik Piano-juffrouw voor! (Nadruk verboden). schen zijn flauw gevallen door het lange staan en in het gedrang, daar kan ook niet iedereen tegen. Rie Boom, als je veel huiswerk en lessen hebt. hoef je heusch geen briefje te schrij ven bij de raadsels, stuur maar enkel de oplossingen. Gretha en Wim de Graaf was het prettig Zaterdag opeens een extra vacantledag? hebben jullie ook nog wat gezien van op tocht of gondelvaart. Cornelis J. Arbouw. prettig dat Je bent overgegaan naar de 7e klasse. Heb je nu veel meer werk? Alida en Koosje Stikkelorum, neen van de groote drukte en feestelijkheid kan ik niets zien. ik luister er naar door de radio als er wat te hooren is, dat ls ook al heel mooi. Drietal Laman. hebben jullie de fakkel optocht gezien, liepen er dreumesjes van 4 en 5 jaar mee, wat grappig! maar die droegen toch zeker geen fakkel is het wel? Neeltje v. Katwijk heb jij mij eens 'n hee- len brief over het boek geschreven! neen hoor die heb ik niet gekregen. Dat raadsel dat je nu stuurt is mij al gezonden, dus heb ik het van 2 kanten gekregen. Nico en Marrie Liebert, zoo, zijn Jullie verhuisd en woon je nu zoo heel ver van school, dan begrijp ik dat je tusschen 12 en 2 overblijft, want 4 maal per dag een half uur loopen zou wat veel zijn. Drie zusjes Prenen, gelukkig dat Rietje vooruitgaat en al wat anders mag liggen Zeg, kom je ook op 't feestje? Natuurlijk met je beer! Geef jU dan een partijtje Eens op een and'ren keer? C, E. DE T.n.l.F HOGERWAARD. met haar hoofd. Doet dat nog veel pijn? Prettig dat jullie haar al even hebt mogen bezoeken. Coba Verllnd, is klein zusje al weer wat beter? jammer voor haar dat zij ziek was en dus niets heeft kunnen zien. Ik begrijp dat er telkens iemand bij haar moest blij ven. Janneman Bronsgeest, neen ik kan niet gaan kijken naar drukte en feestelijkheid, maar als ik door de radio muziek en jui chen hoor, dan stel ik mij maar voor, dat ik er bij ben. Jo Pracht, dat raadsel heeft er al in ge staan, zoek maar eens wat anders. Bep en Wim Nieboer, ja ik miste Jullie al weer een poos. Ik feliciteer Wim nog wel met zijn verjaardag en ik hoop dat hij nu spoedig flink en sterker mag worden, dat hij goed kan eten, naar school kan blijven gaan, want dat gesukkel is erg ver velend, van harte het beste hoor. Voor lk deze correspondentie eindig wil ik even vertellen, dat ik tot mijn groote vreugde de geheele Koninklijke Familie goed heb gezien op de rijtoer, die 's mid dags werd gemaakt. En nu allen hartelijk gegroet. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKER EN, Den Haag, v. Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 18