HAAS BOOG-AZIJN UITGAVEN VAN HET VERKEERSFONDS VERLAAGD LFIDtfH BAfiWAD Derde Blad Donderdag 17 September 1936 „Kan. VXeetnda. <$*nd±eM. K*#" BUITENLAND LAND- EN TUINBOUW Bevordering van den aanleg van rijkswegen LUCHTVAART VRAGENRUBRIEK BUSLICHTINGEN AAN HET STATION TE LEIDEN. r< DE ALGEMEENE TOESTAND. De diplomatieke besprekingen. In offlcleele kringen is men vastbesloten de toebereidselen voor de voorgestelde Locarno-conferentie zooveel mogelijk te verhaasten. Het staat echter nog niet vast, of Engeland het initiatief zal nemen tot de voorbereidende besprekingen middels een memorandum, aan de betrokken mo gendheden te richten, dan wel door mon delinge onderhandelingen met de kanse larijen. Vermoedelijk echter zal men deze laatste methode te baat nemen, daar men aldus eerder de moeilijkheden uit den weg denkt te ruimen. De Britsche regeering zal intusschen niet langer aandringen op het houden der Locarno-conferentie in de tweede helft van October. Niettemin blijkt uit de officieuze Britsche commentaren, dat de Duitsche en Italiaansche argumenten te Londen niet worden geaccepteerd. Men herinnert er bovendien aan. dat Duitschland de eerste is geweest, om den desbetreffenden datum voor te stellen. Intusschen, zal Londen echter trachten alle discussies, die de bij eenkomst noodeloos zouden vertragen, te vermijden. Bij de voorbereidende pogingen om tot een grondslag voor de onderhandelingen te komen, zal Londen voornamelijk het oog houden op de drie ter zake reeds gepu bliceerde documenten: het vredesplan van 7 Maart, de Fransche tegenvoorstellen en de Britsche vragenlijst. De beslissing van den Negus een Abes- sijnsche delegatie naar de Volkenbonds vergadering te zenden zal aan het begin van de zitting een debat uitlokken over het Italiaansch-Abessijnsch conflict. De verificatie-commissie welker taak tot nu toe vrijwel geheel protocolair was. zal uit moeten maken, of de volmachten van deze delegatie geldig zijn en dus moeten beslissen, of deze tot de vergadering zal worden toegelaten. Algemeen neemt men aan, dat de com missie verklaren zal, dat er twijfel be staat ten aanzien van de volmachten, zoo dat de delegatie niet tot de vergadering kan worden toegelaten. Het is bijna zeker dat de souvereiniteit van den Negus in twijfel getrokken zal worden; het bestaan van een onafhanke lijke Abessijnsche regeering te Gore of elders wordt in Geneefsche kringen als zeer twijfelachtig beschouwd. De Engelsche onder-staatssecretaris van buitenlandsche zaken, lord Cranbourne. is gisteren naar Genève vertrokken. Hij zal de Britsche delegatie lelden bij de opening van de zitting van den Volkenbondsraad. Eden, die Zondag vertrekt, zal de leiding overnemen bij de opening van de Volken- oondsvergadering. Ook lord Halifax zal eerst Zondag naar Genève vertrekken. De Fransche delegatie voor de aanstaan de Volkenbondsvergadering bestaat uit Delbos. Paul Bóncour en Epinasse. De minister van buitenlandsche zaken van Argentinië, Saavedra Lamas, die ver moedelijk tot voorzitter van de Volken bondsvergadering zal worden .gekozen, is gisteravond te Genève aangekomen. Heden is hij begonnen met de besprekingen met de hooge Volkenbondsfunctionarissen. Te Rome is het volgende officieele com- inuniqué gepubliceerd. Als resultaat van de besprekingen, welke tijdens het verblijf in Italië van den Oos- tenrijkschen minister Schmidt, die giste ren door den Paus is ontvangen, zijn ge voerd, zal. zooals in de protcollen van Rome. is voorzien, binnenkort te Weenen een bijeenkomst worden gehouden van de ministers van buitenlandsche zaken van Italië, Oostenrijk en Hongarije. FRANKRIJK. De stakingsbeweging. De besprekingen tot bijlegging van het arbeidsconflict in de textielindustrie van Rijssel, zullen vandaag worden voortgezet. Gisteren is men nog niet tot resultaat kun nen komen. Minister Salengro heeft tegen over persvertegenwoordigers de hoop uit gesproken, het conflict spoedig te kunnen bijleggen. Minister-president Blum heeft tot nu toe de delegaties nog slechts afzonderlijk ontvangen, een gemeenschappelijke con ferentie is nog niet gehouden. De afgevaardigden van de arbeiders zeg gen. dat de verhooging van de kosten van levensonderhoud eischt. verhoogingen te vragen van 20 tot 45 pet. In hun conferen tie met Blum hebben de afgevaardigden van de arbeiders zich echter bereid ver klaard deze verhooging tot 10 pet. te ver minderen op voorwaarde, dat zij onmid dellijk in zou gaan en van kracht zou blij ven voor de periodieke verhoogingen, die in November van dit jaar verwacht worden. De werkgevers verzetten zich niet tegen het principe van een loonsverhooging, doch zijn niet bereid een aanzienlijke vernoo- ging te geven zon der de definitieve cijfers van de kosten van levensonderhoud ten opzichte van de salarissen te kennen. Frossard, die als neo-socialist minister van arbeid was in het kabinet Sarraut, is voorstander van de bezetting der fabrie ken. Hij licht dit als volgt toe: ..De bezetting is voor de arbeiders een krachtig strijdmiddel, dat den duur van het conflict bekort en den ondernemer dwingt tot onmiddelijke onderhandelingen. Zonder die bezetting zou de overeenkomst van Matignon nooit tot stand gekomen zijn en de sociale wetten zouden waar schijnlijk niet aangenomen zijn. „Men kan de bezetting der fabrieken be treuren, ze verbieden, ze als illegaal veroor- deelen de arbeiders zullen er nooit af stand van doen. Het eenige, wat overblijft, is geweld gebruiken. Wanneer men echter daartoe overgaat, neemt men een zeer zwa re verantwoordelijkheid op zich en dat wenscht de regeering van het volksfront niet te doen. En daarin heeft zij gelijk, want zonder de arbeiders, die zij uit de fabrieken zou jagen, beteekent het volks front niets meer. Geweld gebruiken moeten andere partijen maar. als ze het wagen". „Ik weet dat men tegenwerpt, dat Salen gro tegenover den senaat de verplichting heeft aanvaard om geen bezetting van fa brieken meer te dulden. Lemery zal op nieuw lnterpelleeren. Maar als de minister van binnenlandsche zaken den republikei nen den toestand uiteenzet, zijn gewetens bezwaren noemt en wijst op het risico van een politek geweld, dan zal hij gehoor vin den. Onderhandelen is altijd beter dan vechten. Met onderhandelingen heeft men tot nog toe resultaten bereikt en men zal dat ook in de toekomst doen". BELGIË. De aanslag op Degrelle. Het kabinet heeft gisterochtend een bijeenkomst gehouden, in 't verloop waar van de minister van justitie voorstellen heeft voorgelegd tot handhaving van de orde. De minister heeft voorts verslag uitge bracht over de incidenten te Seralng bij Luik. waarbij eerr aanslag werd gepleegd op den leider der Rexisten. Na den kabinetsraad is de minister van Justitie naar Luik vertrokken, om aldaar inet de bevoegde gerechtelijke autoriteiten te beraadslagen over de te nemen maat regelen. o OOSTENRIJK. Karl Buresch t De vroegere Oostenrijksche bondskanse lier dr Karl Buresch is overleden. Karl Buresch werd in 1878 geboren en studeerde aan de universiteit van Wee nen. In 1919 maakte hij deel uit van de constitueerende nationale vergadering. Hij was een der leiders van de christelijk- sociale partij. Van Juni 1931 tot Mei 1932 was hij bondskanselier en in de regeering-Dollfus was hij minister van financiën, welke functie hij behield in het kabinet-Schusch- nigg van 1934. Van het tweede kabinet-Schuschnigg maakte Buresch deel uit als minister zon der portefeuille en in Januari 1.1. werd hij gouverneur van de Oostenrijksche post spaarbank. HONGARIJE. Horthy naar Italië? Hoewel hieromtrent nog niets is aange kondigd en bevoegde kringen zich terug houdend toonen, verwacht men dat admi raal Horthy binnenkort, wellicht nog voor het einde der maand, een reis naar Italië zal maken. Men gelooft niet, dat de reis van het Hongaarsche staatshoofd een officieel ka rakter zal dragen. De gelegenheid zal hem echter worden geboden leidende figuren te ontmoeten. De bedoeling zou zijn, naar Italiaansche zijde een tegenwicht te geven voer het bezoek, dat de Hongaarsche rijks bestuurder de vorige maand te BercHtes- gaien aan Hitier heeft gebracht. Op deze wijze zou Hongarije doen uitkomen, dat het evenveel prijs stelt op de Italiaansche, als op de Duitsche vriendschap POLEN. Regeeringswijziging? Bloedige botsing met communisten. Het hardnekkige gerucht gaat, dat gene raal Sladkowski. de voorzitter van den ministerraad, tamelijk ernstig ziek zou zijn en door kolonel Adam Koe zou worden ver vangen. welke van generaal Rydz-Smigly de opdracht zou hebben ontvangen een programma van regeerings-concentratie uit te werken. Sladkowski zou als minister van binnenlandsche zaken worden vervan gen door Kawecki, den tegenwoordigen onderstaatssecretaris van dat ministerie. De ministerraad is vanmiddag bijeen geroepen. In het plaatsje Zukow in het district Lublin heeft een bloedige botsing tusschen de politie en communisten plaats gehad. De politie wilde huiszoeking verrichten in de woningen van een aantal communis ten. doch werd aangevallen door een groep personen die wilden verhinderen, dat hun leider werd gearresteerd. De aanvallers losten revolverschoten op de politie, waar door drie politiemannen werden gewond. De politie beantwoordde het vuur. waar door vijf communisten werden gedood/. Vijftien personen werden gearresteerd. Een van de gewonde politiemannen is later overleden. o PORTUGAL. Een apart legioen zal worden gevormd. De ministerraad heeft een besluit goed gekeurd tot het instellen van een z.g. Portugeesch legioen, bestaande uit vrijwil ligers. Dit legioen zal ten doel hebben, de ge regelde troepen te helpen, indien zulks noodzakelijk Is, in den strijd tegen de vijanden van den staat en van de sociale orde. Het legioen zal worden samengesteld uit Portugeesche onderdanen tusschen de 18 en 50 jaren. Het zal dienst doen in Portugal en kolo nie De bevelvoerder zal uit naam van de legeering door den ministerraad worden bijgestaan. Het legioen zal zich o.m. bezig houden met de bestrijding op alle gebied van het communisme en het anarchisme. GRIEKENLAND. Zaïmis op staatskosten begraven. Naar het Duitsche nieuwsbureau meldt, zal Zaïmis. de Grieksche oud-president, die te Weenen overleden is, te Athene begraven worden Dit zal geschieden In een openbare plechtigheid op kosten van den staat. o UIT HET VERRE OOSTEN. De Chincescb-Japansche incidenten. In een onderhoud van twee en een half uur hebben de Japansche ambassadeur te Nanking, Kawagoe. en de Chineesche mi nister van buitenlandsche zaken, Tsjang Tsjoen. de incidenten van Tsjengtoe en Pakhoi besproken. Kawagoe zette de verantwoordelijkheid van China uiteen en vroeg, wat de Chi neesche regeering dacht te doen. Tsjang Tsjoen verklaarde, dat China de incidenten betreurt en gaf een overzicht van de maatregelen, welke China trof. Een tweede onderhoud is voorzien op morgen. Kawagoe heeft Tsjang Tsjoen gewaarschuwd, dat Japan gedwongen zal zijn handelend op te treden, als de Chi neesche regeering voortgaat het incident van Pakhoi zoo weinig ernstig te nemen Generaal Li Tsoeng Jen verklaarde, dat hij order gegeven had tot den terugtocht van de Kwangsi-troepen van het 19de leger uit Zuid-West Kwantoeng. De dreigende atmosfeer, die over Zuid- China hing, waar ernstige incidenten te wachten stonden, bij geval de Japansche marine-troepen te Pakhoi zouden worden geland ter bescherming van de enquête commissie, die een onderzoek wil instellen naar de incidenten van 3 September, Is hiermede opgeklaard. 6920 (Ingoz Med.) VERGADERING VAN DEN ALG. NED. ZUIVELBOND F. N. Z De Algemeene Nederlandsche Zuivel- bond hield gisteren in „Bellevue" te Am sterdam zijn algemeehe zomervergadering. Aanwezig waren o.m. ir. Roebroek, di recteur-generaal van den landbouw, ir. S. L. Louwes, regeeringscommlssarls voor de melkveehouderij en vele vertegenwoordi gers van crisisinstellingen. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer L. F. Britzel, een uitvoerig over zicht van de belangrijkste gebeurtenissen in het zuivelbedrijf gedurende het laatste halfjaar. Na goedkeuring der notulen werden mededeelingen gedaan over den afzet der producten, over de export-regeling naar contingenteerende landen, over de propa ganda voor hét gebiuik van melk. en zui velproducten. over het nationaal comité van den internationalen zuivelbond, over de examens-1936 en over den technischen dienst. Na de rede van den heer H. D. Louwers over „De industrialisatie in verband met den landbouw" werd de rondvraag gehou den, waarna de sluiting volgde. PALESTINA. De wapens zullen beslissen Met de aankomst van generaal Dill te Jeruzalem is een einde gekomen aan de lange periode van vruchteloos onderhan delen. De generaal schijnt alleen de wapens te willen laten spreken. Door het verbod van 't pan-Palestijnsch gedelegeerdencongres is alle verantwoor delijkheid voor de staking en de voort zetting hiervan gelegd op het hooge Ara bische comité, dat zich hierdoor in een weinig benijdenswaardige positie geplaatst ziet. De regeering is blijkbaar vastbesloten eventueel over te gaan tot arrestatie en uitwijzing van de leden van dit comité. Naar vernomen wordt heeft de z'ionis- tenleider Weisman te Londen toegestemd in een tijdelijk stopzetten van de Jood- sclie immigratie, doch alleen voor arbei ders. Dit Jaar zullen de Joden ter gelegenheid van den Nieuwjaarsdag zich niet naar den klaagmuur begeven. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. In de gisteren voortgezette vergadering werd tot hoofdbestuurslid voor Zuid-Hol land in de vacature-de Haas van Dorsser iGude Tonge) gekozen de heer G. J. van der Stoel te Wassenaar en tot tot hoofd bestuurslid voor groep 1 Zuid-Holland iBond van kaasproducenten) in de vaca- fure-Jac. de Groot te Berkenwoude, de heer H. Stuurman te Bonrepas (Schoonhoven) MEVR. MARKHAM ZAL PER BOOT NAAR ENGELAND TFRUGKEEREN. De Engelsche vliegster. mevr. Markham, die onlangs alleen den Atlantischen Oceaan is overgevlogen, heeft aan een vertegen woordiger van Reuter te New-York ver klaard. dat zij aan boord van de „Queen Mary" naar Engeland zal terugkeeren. Jac. v. d. R te L. Werkloozen, die mo menteel nog trekken van hun werkloozen- kas, komen niet in aanmerking voor de extra-uitkeering van f. 2.50. J. B. te L. De Bazar" wordt uitge geven bij de firma Buyten en Schippers- heyn. 2de Kostverlorenkade 104, te Am sterdam. f. 1.25 per 3 mnd. L. D. B te L. Dergelijke adressen kunnen wij niet verstrekken. (STATIONSPLEIN EN PERRON). Op werkdagenRichting 7.10 Rotterdam 10.30 Amsterdam 11.55 t. t. 12.55 t. t. 13.30 Amsterdam Rotterdam 14.30 Rotterdam 15.20 Amsterdam 15.40 Amsterdam 16— t. t. 16.15 Amsterdam Rotterdam 16.40 Utrecht 16.50 Rotterdam 17.40 Amsterdam 18.30 t. t. 19.15 Rotterdam 20.10 t. t. 20.40 Utrecht 21.30 Rotterdam 22— Amsterdam 22.35 t. t. 22.45 Amsterdam 24— Rotterdam Op Zon- en Feestdagen. 22.45 Amsterdam Rotterdam t. - tusschenllchtlng. Aangezien de Regeering het totaal der uitgaven van enkele afdeelingen van de begrooting van het Verkeersfonds 1937 be langrijk lager kon houden dan de daar voor op de begrooting van 1936 voorko mende cUfers. is de ultkeerlng uit de Ritksbegrootlng aan het fonds terugge bracht van f. 35.358.385 tot f. 24.218.785, een verlaging dus van f. 11.139.600. De uitgaven ten laste van de afdeelin gen spoorwegen, tramwegen, waterwegen, scheepvaart, toezicht op het vervoer van ontplofbare stoffen en landwegen ziin la ger. die van de afdeelingen luchtvaart en overige uitgaven eenigszins hooger. Dientengevolge bedraagt het eindcijfer der totale uitgaven op den gewonen dienst f. 62.433.498 tegenover f. 71.832.733 in 1936. De inkomsten ten bate van de afdeeling landwegen zijn blina 2 millloen gulden hooger geraamd als gevolg van opneming van een post groot f. 2.250.000 als ultkee- ring ln verband met de verhooging der tijdelijke heffing oo benzine ten behoeve van den versnelden bruggebouw en een vermindering van f 368.000 aan inkom sten uit hoofde van lagere opbrengst van veer- en bruggelden door opheffing ln 1937 van het veer te Moerdijk; de inkom sten van de afdeeling waterwegen ver- toonen een achteruitgang van ruim twee ton. De lagere raming der uitgaven ten laste van de afdeeling spoorwegen is het gevolg van beperking van het geraamde spoor wegtekort door verlaging van de afschrij vingen. Uitvoering is gegeven aan 't denkbeeld de personeelsuitgaven voor materleele be hoeften. voor zooveel deze gedaan zullen worden ten behoeve van werken, waarvan de kosten uit den kapitaaldienst bestreden zullen worden, mede ten laste van dien dienst te brengen Deze overboekingen leiden tot verlichting van den gewonen dienst met een' totaal bedrag van f. 3.920.000. Opgemerkt wordt, dat het uitgetrokken bedrag van f. 31.700.000 tot dekking van het bedrijfsverlies der Nederlandsche Spoorwegen betrekking heeft op het be drijfsverlies over 1936. Uiteraard zal aanneming van het inge diende wetsontwerp tot reorganisatie van het sooorwegbedrlif eerst oo het bedrijfs verlies over 1937 Invloed kunnen uitoefe nen. Maatregelen tot verdere reorganisatie van den inwendigen dienst zlln in voor bereiding De uitgaven der afdeeling tramwegen zlin teruggebracht van f. 502.659 in 1936 tot f. 412.714. doordat geen rentelooze voorschotten voor den aanleg van spoor wegen behoeven te worden uitgetrokken, terwlll de rentelooze voorschotten en sub- sidiën ten behoeve van de instandhouding en exploitatie van spoorwegen zlln ver minderd van f 250.000 tot f. 150.000 we gens het vervallen van de bijdrage van f. 100.000 aan de N.V. Brabantsche Buurt spoorwegen en autodiensten. Het eindcijfer der afdeeling waterwegen is verminderd van f. 8.092.426 in 1936 tot f. 6.338.430. De uitgaven voor onderafdeeling alge meen beheer zijn teruggebracht van t. 2.809.296 tot f. 1.036.700. Landwegen. Bij de afdeeling landwegen wordt opge- nerkt. dat de vooruitzichten voor de aas te toekomst, wat de middelen betreft, velke voor den wegenbouw beschikbaar :ullen kunnen worden gesteld, tot voor- uchtlgheid aanmanen. Hoewel voldoende ■rond bestaat voor de verwachting, aldus ie memorie van toelichting, dat, wan- reer gunstiger tilden aanbreken, het auto- erkeer zich weer krachtig zal gaan ont- ikkelen. mag er zeker niet op worden wekend dat de opbrengst van de motor- i tuigen- en rllWielbeiasting in 1937 hoo- ?r zal worden dan het voor 1936 ge- aamde bedrag van f. 30.000.000. In deze yegrootlng is als opbrengst van die be lastingen daarom weer f. 30.000.000 ge raamd. Voor het eerst is ln deze begrooting rekening gehouden met de kosten van inning der motorriituigen- en rijwielbelas ting door voor dekking van deze kosten een post groot f. 1.200.000 op te nemen. Met inachtneming van deze kosten kan de werkelijke opbrengst van de genoemde verkeersbelastingen voor 1937 dus op ten hoogste f. 28.800.000 worden gesteld Uitgaande van deze opbrengst is het mi nimum, dat volgens de wet tot instelling van een verkeersfonds voor onderhoud, verbetering en aanleg van rijkswegen moet worden bestemd f. 9.120.000. n.l 9,5/30 van die opbrengst. Het aandeel, dat aan de provinciën moet worden uitgekeerd, bedraagt bit het genoemde cijfer 40'Ai van het 21/30 van f 28.800.000 of f. 8064,000, dacht worden geschonken aan de urgentie van de werken uit het verkeersoogpunt. doch tevens moet rekening worden gehou den met de mat" van werkloosheid in de verschillende gedeelten des lands Ten einde een regelmatige uitvoering in de gewenschte volgorde te bevorderen, komt het gewenscht voor. om gelden bo ven het wettelijk minimum oo den kapi- taaldienst van de Verkeersfondsbegrootin- gen uit te trekken. Od deze begrooting wordt boven het wettelijk minimum nagenoeg f. 10.000.000 aangevraagd, een bedrag, dat ongeveer overeenkomt met de credieten. die in elk der jaren 1935 en 1936 uit het Werkfonds zlin verkregen Dit behoeft niet uit te sluiten, dat daarnevens, indien daaraan behoefte zou bestaan, een beroep oo het Werkfonds kan worden gedaan. In afwachting van een vollediger inzicht is er van afgezien voor de derde vit f Jarige periode welke met 1937 aanvangt, een werkprogramma over te leggen. Wel kan worden medegedeeld, dat in de eerste plaats aandacht zal worden geschonken aan de voltooiing van den weg AmsterdamSassenheim, 's Gra- venhageUtrecht, weggedeelte Rot terdam tot Geldermalsen, den aanleg van een wcgomlegging langs de Zuid en Oostzüde van Utrecht, langs de West- en Noordzijde van Zwolle en om verschillende steden in Noord-Brabant. Daarnaast zal het noodige worden ge daan om de toeleidendc wegen naar de bruggen over de groote rivieren aan te leggen of te verbeteren. Verder ligt het in het voornemen, zoo spoedig mogelijk enkele nog ont. brekende schakels in het midden. Westen des lands met name Noord. Zuidverbindingen tot stand te brengen. Hieromtrent wordt thans overleg ge- oleegd met de besturen der betrokken provinciën en der belangrijkste gemeen ten, zoodat thans nog niet kan worden medegedeeld, welke wegen het eerst in uitvoering zullen komen. Voor deze wegen is op den kapitaaldienst f. 1.800.000 uitee trokken. In 1937 zal de nieuwe weg bewesten Zwolle deel uitmakend van Rijksweg No. 31 Zwolle-Berkum-Meppel-Pljlebrug-Assen -Haren-Groningen, met kracht kunnen worden aangevat. De werken zullen ten laste van den kapitaaldienst worden uit- gevoerd. Voorstellen voor aanleg van het gedeelte van de aardebaan Holtenbroeker- weg—Meppelerweg en voor den bouw van een brug over het Zwarte Water, zijn be reids bij het Werkfonds in behandeling. Op den kapitaaldienst wordt voor aan koop van grond en begin van uitvoering van werken ten behoeve van aanleg van een nieuwen weg UtrechtHilversum, met inbegriD van 'n zandweg beoosten Utrecht f. 600.000 aangevraagd. Verder is op dien dienst nog gerekend op een uitgaaf van f. 200.000 voor aanleg van een nieuwen weg EemnesHoevelaken. Voor grondaankoop en uitvoering van werken voor verbetering van Rijksweg No. 1 Amsterdam-Laren-Baarn-Hoevelaken wordt ten laste van het Verkeersfonds f. 350.000 gevraagd De aanleg van weg No. 4. gedeelte Amsterdam-Sassenheim. zal in 1937 krachtig worden voortgezet. De verbetering van Rijksweg No. 11, 's Gravenhage- Haagsche Schouw- Lei- den-Bodegraven-(Utrecht). zal worden voortgezet, bestaande in 't verbreeden van de verharding tot 6 M, en den aanleg van een afzonderlijk rijwielpad ter breedte van 2,50 M, Rijkswegen. Voor den bouw van de Rijkswegen wor den in de eerste iaren nog belangrijke be dragen gevorderd. Het wettelijk minimum wordt dan ook onvoldoende geacht. In de jaren 1935 en 1936 is aan het e- kort aan zelden tegemoet, eekomen door mate bet-okkeu dat ren riiksbiidrev werken len laste van het Werkfond; te tweederde van de kosten van arondaan- doen uitvoeren. Dit is niet zonder bezwaar.koop en uitvoering met betrekking tot <u» want in de eerste plaats kan geen aan- beperkte plan gewettigd is. Bli de afdeeling luchtvaart wordt f. 21.318 meer geraamd voor personeelsuitgaven we gens noodzakelijke uitbreiding van het technisch personeel van het aantal telegra fisten. De kosten van den Rijksstudiedienst zijn f. 38.808 hooger, eveneens voorname lijk wegens uitbreiding van personeel. Het subsidie voor de K.L.M. is hetzelfde geble ven. voor de Nat Luchtvaartschool echter f 11.900. In beginsel is besloten tot aanleg van n rondweg om Rotterdam, ter verbinding van de nieuwe Rijkswegen beoosten en bewes ten der stad. in samenwerking met de ge meente Rotterdam. Het gedeelte van den weg tusschen het eindpunt van weg No, 3 (Amsterdam Rotterdam) en de Kerkhoflaan nabil fle begraafplaats Crooswiik. zal tevens moeten dienen als toegangsweg van weg No. 3 naar het centrum der stad. De scheepvaartwegen in Zuid-Oosten)* Groningen, met name het Winschoterd.ep en de ten Zuiden van dit Diep gc'e-^n Veenkanalen. verkeeren in voor de scheep vaart onvoldoenden toestand wegens da gerlnee afmetingen nn rebrekkize voeding Het algemeen fce:an- Ml de verbetering van de genoemde vaalgroen In d'cr van 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10