LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 September 19B6 De Nationale gedenkdag UIT DE OMSTREKEN AGENDA Uit Aalsmeer. De dag van nationaal gedenken is ook in deze gemeente algemeen en met groote op gewektheid gevierd. Allerwege was de drie kleur uitgestoken, zoodat vooral het cen trum der gemeente een recht feestelijk aan zien had Het hoogtepunt van de huldiging brak in den loop van den avond aan, toen een stoet van pl.m. 30 vereenigingen, waar bij een 5-tal muziekcorpsen, een rondgang door het dorp ging maken. Vóór het raad huis is halt gehouden en heeft de burge meester gesproken. Den vereenigingen en corporaties bracht spr. hartelijk dank. Ook deed de burgemeester mededeeling, dat tele grammen met gelukwenschen naar de Kon. Familie waren gezonden. Onder begeleiding van muziek van „Aalsm. Fanfarecorps" werd door allen een 2-tai coupletten van het Wil helmus gezongen. Uit Benthuizen. Op initiatief van de Oranje-Commissie werd Zaterdagavond een fakkeloptocht door het dorp gehouden. Alle vereen, even als de kinderen van de beide scholen na men er aan deel. H.K.H. Prinses Juliana en Z.H. Prins Bernhard werd het volgende telegram verzonden: De Oranje-commissie te Benthuizen zendt namens de geheele burgerij van Benthuizen H.K.H. Prinses Juliana en Z.H. Prins Bernhard haar eer biedige gelukwenschen met hun verloving. Onder zeer groote belangstelling en mei begeleiding der mondharmonicaclub trok men door het dorp. Voor de burgemeesterswoning werd halt gehouden en onder begeleiding van de Mondharmonicaclub werden 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen, terwijl Ben- gaalsch vuur werd afgestoken. Hierna hield burgemeester Verheul een toespraak waarin hij het verloofde paar herdacht, en de hoop uitsprak dat de liefde voor het Vorstelijk Huis in Benthuizen niet zal ver flauwen. Na een driewerf hoera werd de optocht onder het zingen gn spelen van Vaderlandsche liederen voortgezet. De schoolkinderen werden getracteerd. Uit Haarlemmermeer. De feestelijkheden ter eere van de ver loving van Prinses Juliana en Prins Bern hard zijn onder begunstiging van prachtig weder op verschillende plaatsen in Haar lemmermeer uitnemend geslaagd. De volksspelen, de door verschillende plaatselijke vereen, gegeven concerten en de optochten, liepen onder groote belang stelling vlot van stapel. De te Hoofddorp gehouden optocht met fakkels en lampions droeg den korten tijd van voorbereiding in aanmerking ge nomen wel ln bijzondere mate het stem pel van een op den eersten oproep van de Oranjever. aan den dag gelegde saamhoo- righeid en spontaniteit. Dè belangstelling van de zijde van het publiek was, vooral in 't centrum van 't dorp, zoo groot, dat er bijna geen door komen aan was, maar de politie heeft dank zij aller medewerking op lofwaar dige wijze het verkeer geregeld. Uit Hillegom. De nationale viering der Vorstelijke ver loving heeft hier Zaterdag Dlaats gehad door middel van een optocht, bestaande uit alle schoolkinderen en muziekcorpsen. Op de v. d. Endelaan is de groote kleurige stoet opgesteld. Gemarcheerd werd naar den tuin van 't Hof. Voor het gemeente huis was de burgemeester aanwezig, bene vens vele raadsleden en ambtenaren der gemeente. Toen gezamenlijk het Wilhelmus gezon gen was heeft de burgemeester de kinde ren toegesproken. Z11 zongen verschillende liederen en juichten zoo hard zij konden. Vervolgens is een tocht door de ge meente gemaakt: op de v. d Endelaan kregen de kinderen een tractatle. waarna de stoet is ontbonden. Uit Katwijk aan den Rijn. De dag van Zaterdag is hier kalm ver- loopen. Van buitengewoon veel particu liere hulzen wapperde de driekleur. Te ruim negen uur marcheerden de schoolkinderen in fleurigen optocht naar het gemeentehuis, waar zij met de ruim drieduizend kinderen van Katwijk aan Zee deelnamen aan de grootsche zangaubade. Na afloop ontvingen zij een tractatie en werd een rondwandeling door het dorp gemaakt. Voor het verdere op den dag was men op Katwijk-Zee aangewezen. Heel vroeger heeft men wel eens geprobeerd de beide dorpen samen feest te doen vieren, doch dit Is steeds op een fiasco uitgeloopen. Uit Noordwijk-Binnen. Ook Zaterdag werd door de Oranjever. alhier een feestavond georganiseerd. Door de beide muziekcorpsen Excelsior en Cres cendo werd te 8 uur ln de muziektent op het Lindenplein een concert gegeven. De goede samenwerking van deze beide corp sen werd door de burgerij op hoogen prijs gesteld. Te half 10 werd op de Voorstraat een lampionoptocht geformeerd, waaraan ook door enkele gecostumeerden werd deel genomen. Ondanks den korten tijd van voorberei ding was de belangstelling enorm. Het geheele dorp was met vlaggen ge tooid, terwijl de hier en daar aangebrachte verlichting een sprookjesachtigen indruk gaf. Met het bestuur der O. V. voorop en begeleid door de muziekver. Excelsior, trok de stoet, die steeds grooter en grooter werd door bijna alle straten. De stemming was er danig in. Op het Lindenplein werd de stoet ontbonden, waarna Excelsior weder om op de muziektent plaats nam en nog eenige vroolijke liedjes ten beste gaf. Hier was de stemming uitbundig; een dansende en zingende menschenmenigte, welke het bestuur der O. V. en de politie in zich opnam, gaf uiting van haar feest vreugde. Ten slotte dankte de voorz. der O. V., de heer H. A. Mathot, de belde muziekcorpsen voor hun medewerking en de politie voor de voorbeeldige handhaving der orde. Na dat spr. nog eenige woorden tot de feest vierenden had geuit, keerden allen huis waarts. Uit Noordwljkerhout. Zaterdag was het dorp den geheelen dag in feeststemming. Toen het begon te sche meren was het publiek niet meer in be dwang -te houden. Tegen 8-uur werd de lampionoptocht opgesteld op het dorps plein. De Oranje-Vereen, met burgemeester Van Iersel in haar midden trok mee in den stoet, waaraan drie muziekcorpsen mee werkten. Een onafzienbare schare trok mee achter de muziek door het feestelijk met lampions versierde dorp en door het ge ïllumineerd park van St. Bavo. Op het bor des van het Raadhuis namen vervolgens i alle autoriteiten, het bestuur der Oranje- Vereen. en een groot aantal geestelijken plaats, om te luisteren naar eenige zang nummers, ten gchoore gebracht door de Chr. Gem. Zangvereen. „Concordia" onder leiding van den heer B. J. Verdoorn. Na afloop der zangnummers hield bur gemeester Van Iersel een toespraak, waarin hij deed uitkomen, hoe ook Noordwijker- hout deelt in de liefde voor het Vorsten huis. Na deze rede speelden de 3 muziek corpsen het Wilhelmus, dat werd medege zongen door een enorme menigte. Een aar. dig moment was het toen een aantal jeug dige muzikanten het nokje van den dorps toren wisten te bereiken en daar het Wil helmus speelden. Donderdagavond a s. zal er op de feeste lijk verlichte muziektent een gecombineerd concert gegeven worden door „Harpe Da vids", onder leiding van dert heer C. van Velzen te Leiden en de Chr. Gem. Zangver. ..Concordia" onder leiding van den heer B. J. Verdoorn te Leiden. Uit Oegstgeest. Het slot van het vreugdebetoon is Zater dagavond tot uiting gekomen bij de door de Oranjevereeniging georganiseerde fak keloptocht. Reeds vóór 8 uur waren tal van deelne mers samengekomen op de Oranjelaan waar de stoet geformeerd werd. Wij merk ten daar o m. op „Jong Oegstgeest" van het Centraal Jeugdgilde. en de gymnastiekver- eeniglng O.G.A.V. die met pl.m. 200 leden aan den optocht deelnam. Met de muziek van de R.K. Harmonie „Triumph" voorop werd een tocht ge maakt van l'/ï uur. In het midden was de N.Z.H.T.M. Har- iponie opgesteld. De stoet werd in het Wllhelminapark voor het huls van den Burgemeester bij het voorbijtrekken gadegeslagen door het Col lege van B. en W. en den gemeentesecreta ris den heer Reitsma Deze heeren sloten zich later bij den stoet aan. Aan het einde van den tocht werden de deelnemers in het centrum van het Wil- helminapark opgesteld, maar tijdens het afsteken van Bengaalsch vuur door ..Triumph" 't Wilhelmus werd gespeeld dat door allen werd medegezongen. Tal van Inwoners hadden zich. voorzien van Oranjelampions, bij den stoet aange sloten. Na het ontbinden van den optocht bleef men hier en daar nog gezellig bijeen. Binnen enkele dagen zullen alle plaat selijke vereenigingen worden uitgenoodlgd door de O.V. om besprekingen te voeren, ln verband met de viering van het huwelijk van Prinses Juliana. Uit Rijnsburg. De nationale feesten werden hier beslo ten met een bijeenkomst in „Flora", waar voor buitengewone belangstelling bestond. De groote zaal was bijna geheel gevuld. Ds. v. d. Loo, Ger. predikant, sprak na gebed en gemeenschappelijk gezang het openings, woord. Spr. wees er op, hoe hier de leden van alle kerkelijke gezindten eendrachtig bijeengekomen waren om op bijzondere wijze de verloving van Jrinses Julana en Prins Bernhard te herdenken. Nadat 't muziekgezelschap „Wllhelmlna" eenige vaderlandsche liederen, welke geest driftig werden meegezongen, had gespeeld, werd de radio-rede van H.M. de Koningin en Prins Bernhard ten gehoore gebracht. Hierna werd achtereenvolgens het woord gevoerd door ds. Peter, Ned. Herv. predi kant. den burgemeester en ds. Broekstra, Ger. predikant. Ds. Baan, Chr. Ger. predikant, sprak een slotwoord, waarin hij dank bracht aan al len, die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt. Na dankgebed en het zingen van „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen" werd dez'è zeer geslaagde bijeenkomst gesloten. Uit Sassenheim. Hoewel Woensdag reeds de verloving van Prinses Juliana herdacht was, had het be stuur in verband met den nation, feestdag een programma ontworpen, dat zeer in den smaak viel. Het feest werd Zaterdag begonnen met het luiden der klokken, waarna te 10 uur een optocht volgde van de schoolkinderen. Deze stoet van vroolijke kinderen met vlag gen en oranje getooid, bracht als steeds de stemming er in. Bij het gemeentehuis volgde een tractatie. 's Middags was er een optocht der veree nigingen. De deelname was zeer groot. Zeer de aandacht trok de versierde wagen van de Hengelaarsvereeniging. Ook de lichtstoet is een groot succes ge worden. De deelname was enorm. De laat ste deelnemers waren nauwelijks op de Telj- ingerlaan of de kop van de stoet keerde aan de grens der gemeente. Verschillende partl- culeren hadden hun woning met lampions versierd. Tenslotte werd voor het raadhuis een concert gegeven. uit Valkenburg. Zaterdagavond gaf de Harmonie op het Kerkplein een pupulair concert. Dadelijk was er de goede stemming in en menige rondedans verhoogde de feestvreugde. Een hartelijk applaus was voor de muzikanten een welverdiende belooning. Uit Voorhout. Voorhout was Zaterdag in feestdos; kin deren liepen met oranje-sjerpen, mutsen enz., eenige werkgevers hadden na 8'/: uur hun personeel vrij-af gegeven, zoodat het compleet Zondag scheen. Nimmer heeft Voorhout zulk 'n laaiend enthousiasme voor ons Vorstenhuis ontwaart; nimmer wap perden zoovele rood wit blauwe vlaggen, nimmer hebben we Voorhout's jeugd zoo spontaan zien feest vieren, Te circa halftien arriveerden alle school kinderen, voorafgegaan door de R.-K. mu ziekver. „St. Caecllla" bij het gemeente huis, waar op het bordes burgemeester Bulten, en wethouder Van Reijsen, hadden plaats genomen. Nadat 't Wilhelmus was gezongen, sprak de burgemeester de kinderen toe. Spr. wees op het belangrijke van de vorstelijke ver loving en schetste de beteekenls van Oranje voor ons volk. Een geestdriftig hoera-ge- roep was het einde van deze toespraak. Eenige liederen werden gezongen en toen ging men naar de scholen, waar tractatie volgde. Om halfacht kwam de gemeenteraad ln buitengewone vergadering bijeen. Staande hoorden de aanwezigen de rede van den burgemeester aan. Spr. deelde mede dat het volgende telegram was verzonden: „Aan H.K.H. Prinses Juliana. Namens bestuur en Ingezetenen der gemeente Voor hout, bied ik U de eerbiedige gelukwen schen aan. G. BULTEN, Burgemeester". Spr. eindigde zijn rede. waarin hij wees op de beteekenls van deze vorstelijke ver loving, met het uitspreken der beste wen- schen voor onze Koninklijke Familie. De toespraak van den burgemeester werd beantwoord door weth. Van Reyden na mens de wethouders en door den heer De Geer namens de raadsleden. Na sluiting der vergadering zong de Chr. Gemengde Zanggvereenlging een aan tal liederen. Nadat het volkslied gespeeld was, trok een eindelooze lichtstoet door de gemeente. o Uit Warmond. Het ter eere van de verloving van Prin ses Juliana gehouden feest, werd hier Za terdag besloten met een optocht en een fraai vuurwerk op het terrein Ooievaars nest. De burgemeester hield een toespraak tot de honderden aanwezigen. Uit Wassenaar. Ook hier is de verloving van Prinses Ju liana waardig gevierd. Aangevangen werd te acht uur met een concert op het Dorpsplein door Excelsior. Te half negen werd een lichtstoet opge steld. In den stoet liepen vrijwel alle te Was senaar gevestigde vereenigingen en corpo raties mede Begeleid door de vroolijke mu. ziek van „Excelsior", de mondharmonica ver. D.V.S. en den geluidswagen van de firma Boddeus ging de stoet naar 't Raad- huls „De Paauw". Op het bordes hadden zich opgesteld het geheele gemeentebe stuur, de besturen van de Kon. Wtlhel- mlnaver. en de Chr. Oranjever. Nadat de deelnemers zich hadden opge steld werden de aanwezigen toegesproken door den voorzitter der Chr. Oranjever., dr. A. W. B. ten Kate. Hierop werd het woord gevoerd door bur gemeester J. J. M. Wlégman. Spr. deelde mede, dat er reeds een comité is gevormd om ter gelegenheid van het huwelijk wan Prinses Juliana een speciaal Wassenaar's geschenk aan te bieden. Spr. hoopt, dat het succes dusdanig zal zijn, dat iets waardevols zal kunnen worden ge schonken. Met hoera-ger.oep werd deze mededeeling ontvangen. Tenslotte deelde de burgemeester mede, het navolgende telegram te willen verzen den aan het Vorstelijk verloofde paar: „Wassenaar's bevolking, in groote ge tale op het Raadhuis „De Paauw" bijeen, brengt hulde aan Prinses Juliana en Prins Bernard. De Burgemeester van Wassenaar." Uit het gejuich der groote massa bleek, dat men het met het zenden van dit tele gram volkomen eens was. Als laatste spreker werd het woord ge voerd door den heer H. Vrouwer, voorz. vïfn de Koningin Wilhelmina Ver. Hierop werd onder de vroolijke tonen der muziekkorpsen de terugtocht naar het dorp aangevangen. AALSMEER. C. v. d. Maal. t Zaterdagmiddag is op de algemeene be graafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. v. d. Maal, rustend onderwijzer der Chr. School. Toen het stoffelijk overschot in de aula was ge dragen, is gesproken door ds. Y. Alkema, die gewaagde van het groote geloof van den overledene. Vervolgens sprak de heer J. C. Luyten, voor de Ver. tot stichting en in standhouding van Chr. scholen alhier, die den overledene dankte voor zijn langdurigen arbeid in het belang van het Chr. onder wijs, terwijl de heer G. v. Dlllewijn den heer V d. Maal herdacht als lid van het kerkbe stuur der Ned. Herv. Kerk. Ds. Alkemade ging ln dankgebed voor. De bloemenhandel. Ook gedurende de vorige week is er nog weinig opleving gekomen in den snijbloe- menhandel aan de veilingen alhier. In ver houding tot de afzetmogelijkheden tegen eenigszins bevredigende opbrengst blijkt er steeds van meerdere bloemsoorten een te veel te zijn, terwijl ook de verminderde koopkracht ongetwijfeld een belangrijke rol speelt. Het aanbod van rozen werd wat min der, terwijl ook van dahlia's, vooral in de eerste dagen der week, toen storm en regen aan deze buitenbloemen veel schade had den toegebracht, de aanvoer eenigszins in kromp. 't Blijkt echter wel, dat er nog veel dahlia's zijn gespaard gebleven; in het laatst der week waren deze bloemen alweer in flinke hoeveelheden ter veiling. Wat de prijzen betreft, golden rozen van de beste kwaliteit van 3—5 cent per stuk, dahlia's van 3—10 cent per bos. Met de Am. anjers, welke ook in dit centrum tegenwoordig al veel in cultuur zijn, wil het ook nog niet vlotten wat de opbrengst betreft; voor de beste bloemen werd 35 cent per stuk be taald, terwijl de Jap. leliekelken 58'/j ct. golden Een enkel partijtje van de beste grootbloemige chrysanten bracht het tot 15 cent per stuk, van de klelnbloemige tot 17 cent per bos De weersomstandigheden in de eerste helft der vorige week blijken ook op deze bloemen, wat de kwaliteit betreft, een min of meer nadeeligen Invloed te heb ben gehad. Ook de bouwardia's bleven laag ln prijs en 3—4 cent was wel het hoogste, wat voor deze takjes betaald werd. Gladio len hadden weinig waarde, terwijl snijgroen varieerde van 1022 ct. per bos. Jacht verbrand. Gistermiddag te omstreeks twee uur is, doordat een primusbrander vlam vatte, brand ontstaan aan boord van het jacht „Hetty", liggende op de Westeinder Plas alhier. De eigenaar heeft nog getracht door de primus buiten de kajuit te brengen, het vuur meester te worden, terwijl men'van een vlak naast de „Hetty" geegen boot nog probeerde met emmers water het vuur te dooven. De brand nam echter, vermoedelijk doordat benzinedampen, welke om de motor hingen, spoedig ontploften, zulk een om vang aan, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Het jacht, dat eigendom is van een familie te Amsterdam, is geheel uitge brand. Te ruim drie uur waren van het schip nog slechts de smeulende resten over. De eigenaar was, voor wat het jacht be treft, slechts laag verzekerd, voor de inven taris in het geheel niet. Zooals te begrijpen is, waren op dezen mooien zomerschen Zondag, vele personen met zeil- en motorbooten ln de nabijheid om den brand gade te saan. HAARLEMMERMEER. De heer D. Helder, t In zijn woning aan den Hoofdweg te Hoofddorp is Zaterdagmiddag op 65-jari gen leeftijd overleden een bekend en alge meen geacht ingezetene dezer gemeente, de heer Dirk Helder, ambtenaar van den bur gerlijken stand der gemeente Haarlemmer meer, speciaal belast met de voltrekking van huwelijken en lid van het burgerlijk arm bestuur. De heer Helder heeft deze betrekkingen steeds met veel ambitie en toewijding ver vuld, terwijl hij ook eenige jaren lid ls ge weest van het college van notabelen der Herv. gemeente Haarlemmermeer. De over ledene had veler achting en vriendschap verworven en heeft ln de door hem be- kleede openbare betrekkingen zoowel op maatschappelijk als kerkelijk gebied vele goede diensten bewezen. Bevestiging en intrede Ds. J. de Vries. Zondagmorgen werd ds. J. de Vries uit Haskerhorn (Fr.), die het beroep naar Nleuwvennep heeft aangenomen, in de Ned. Herv. Kerk aldaar, onder groote belangstel ling ln zijn ambt bevestigd door ds. J. C. Salverda uit Hoofddorp, die sprak naar aan leiding van Ex. 33 1415. De nieuwe leeraaar hield in den middag- dienst, bij welke gelegenheid het kerkge bouw weder stampvol was, z'n intree-predi- katie en had tot tekst gekozen: Evangelie van Johannes 129. Aan het einde van zijn rede gekomen, werden de gebruikelijke toespraken gehou den, o.a. door ds. J. de Vries tot den burge meester van deze gemeente, de verschillende kerkelijke colleges, ds. Salverda, den heer y. d. Meer en eenige vrienden en gemeente leden uit Haskerhorn. Daarna werd het woord nog gevoerd door ds. Salverda, waar na ds. de Vries door de gemeente werd toe gezongen Gez. 96. De groentehandelaar S. reed nabij de Lynden met zijn auto in de Hoofdvaart. Een persoon die naast hem in de cabine zat, verwondde zijn been. Gevonden: Twee zakken met Inhoud; een paraplule; een armband; een rijwiel; een belastingplaatje. o HILLEGOM. De sluiting der Winkelweek. Zaterdagavond ls een muzikale wandeling gemaakt tot besluit van de Winkelweek. Daarop ls een groote optocht gevormd. Vele deelnemers waren gecostumeerd. In de beste stemming, zingende en hossende trok de lange stoet door de gemeente, begeleid door de Burgerwacht ln uniform. Na dezen optocht ls vuurwerk afgestoken op een terrein aan de verlengde van den Endelaan. Verbazend veel menschen ston den daar op den breeden weg en op de nieuwe Beekbrug. Nog lang werd het feest voortgezet. De Jury voor het bloemencorso heeft de volgende prijzen toegekend: Groep kleine wagentjes enz.le prijs Th. Nleuwenhulzen, 2e pr. Trulda Langeler, eer volle vermelding R. de Nederlander en Ankle Kriebel. Groep fietsen: le A. Fijma, 2e D. Kriebel, eerv. verm.: J. Kant en C. Fijma. Groep fantasie: J. van Oosten, groote medaille. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Johanna Maria, d. van L. Leiten en G. J. Klinkhamer; Petrus Johannes, z. van C. Warmerdam en A. van der Linden; Jacoba Helena Maria, d. van H. Th. van der Veld en J. M. M. Bisschops; Aloysia Benedicta Emmanuel, d. van F. J. Gerritsen en R. M. P. Litjens; Clara Maria, d. van J. L. van Amerongen en R. J. Steen voorden; Gerritje Elisabeth, d. van V. Seegers en M. Krieger; Leonie Elizabeth Maria, d'. van V. C de Oroock en M. van der Linden. Ondertrouwd: M. A. J. Roozen en H. C. P. de Mooi); B. de Wreede en H. A Hop man; W. de Wrèede en C. Stassen. Getrouwd: H. Caspers en A. E Rusman; C. P. J. van Lierop en A. J. Roters. Overleden: J. C. van der Lubbe, m. 4 mnd. P. van der Jagt, m. 77 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. C. Boelrijk, Hoofdstraat 131; W. W. Elstgeest, Loosterweg II, 140; M Heemskerk, Meerstraat 23; P. van dei- Helm; Mariastraat 20; P. N. Janssen, Burg. Pontstraat 20; C. C. Murk, Burg. Pont straat 80; A. M. Plomp, Meerstraat 28; P. Thielman, Stationsweg 148; P. G. Vercruys- se, Hoofdstraat 26a; P. Visser, Burg. Pont straat 108; Wed. M. C. VercruysseMou- wens, Hoofdstraat 26a. Vertrokken: M. W. Philippo, Lisse; A. M. Walkers, Amsterdam; J. J. M. Hulsebosch, Nijmegen; C. van der Linden, Uden; A. van Eeuwijk, Eindhoven. Begrafenis van den heer P. v. d. Jagt. Zaterdagmiddag is op de Algemeene Begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer P. v. d. Jagt. De overledene was 11 Jaar ouderling van de Chr. Geref. Kerk alhier en 25 Jaar lid van de Dragersvereeniglng. door wier leden hij nu grafwaarts werd gedragen Bij de groeve ls het woord gevoerd door ds. Hendriksen en ds. Zwiep van IJmulden. Ds. I. v. d Knljff van de Klim een schoonzoon van den overledene, dankte namens de familie. HEDEN. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 7uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Amlcltia: Spir. Ver. Harmonla. 8'/i u. nam. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „The singing kid". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „De huurling". Woensdag en Zaterdagnam. 2>/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Blonde Venus", lederen middag 2'/> u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Broadway Humor". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende voorstelling van 10 uur v.m. tot 7 uur nam. Verloving Prinses Juliana, Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: De verloving van Prinses Juliana. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4 telef. 552 en J. Doedens, Wllhelminapark 8 Oegstgeest, telef. 274. Dr. Steenmeijer zal zijn praktijk tegen 1 October overdragen aan dr. van der Kaaden. Ruim 15 Jaar is dr. Steenmeijer hier gevestigd als geneesheer. Gevonden en te bevragen aan het bureau van Politie: 6 vlaggen, Nummer plaat HE. 32319, Springtouw, 3 huissleutels, Jongensjas, paar pantoffels. De secretaris van „Onderling Belang" alhier wijst ons er op dat niet zooals wij schreven door haar tijdens de winkelweek gevraagd werd een slagzin te maken, doch dat dit eerst gevraagd werd na de inbe slagneming. Ook moest men niet naar het aantal punaises raden, doch men kan ze tellen. Tegen de Inbeslagneming ls protest aangieteekend en de kantonrechter zal nu uitspraak moeten doen. o KATWIJK AAN ZEE. Hedenavond wordt door de mond orgelclub Concordia onder leiding van den heer J. J. van der Reyden te Leiden een concert gegeven in het Jeugdhuis. o NOORD WIJK. Gevonden: 1 Ceintuur; 1 Kinderschoen tje; 1 Veldmuts; 1 pr. handschoenen; 1 Fazant; 1 Mantel; 1 Rijwiel; 1 Armbandje. Inlichtingen worden verstrekt des Zater dags en des Woensdags van 121 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. Op den Gooweg zijn door een onbe kend gebleven auto twee betonnen palen en een boom omver gereden. De heeren E. J. Visser en J. Sosef, agenten van politie alhier, slaagden te Amsterdam voor het politiediploma met aanteekeningen van den Alg. Ned. Politie bond. NOORDWIJKERHOUT. De melkprijs is met-2 cent per liter ver hoogd. o VOORHOUT. Onbewoonbaar verklaringen vernietigd. Beslissende op de beroepen van de kerk voogdij en den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, tegen het besluit van den raad van 6 Maart 1936, tot onbewoonbaar verklaring van 10 woningen aan de Hee renlaan alhier, hebben Ged Staten, me gegrondverklarlng van de desbetreffena beroepen vernietigd het besluit van oen gemeenteraad, voor zoover dat strekt w onbewoonbaar-verklaring met last tot ont ruiming van de ln die gemeente woningen. Heerenlaan No's 30, 32, 48 en a WASSENAAR. Een tasch met f. 700.— vermist. Mevr. K. uit Leiden liet Zaterdag op een bank aan den rijksstraatweg hoek laan een tasch met f. 700liggen, zij een kwartier later terugkwam wa' tasch verdwenen. De politie stelt een derzoek in. De 9-jarige R. viel van het hek der R.K. school alhier en brak zijn linkerDO arm. Per ziekenauto werd hij naar ne Elisabeths Gasthuis te Leiden vervoe 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6