LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 7 September 1936 UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN AGENDA. ALPHEN. De raadhuis kwestie. Inzake het Drotest aan den raad inzake den raadhulsbouw door de Rotterdamsche architecten Hooykaas en Lockhorst zal door den burgemeester in de hedenavond te houden raadsvergadering een verklaring worden afgelegd Openluchtuitvoering van ..Wilskracht". Door de R.K. sDOrtver. ..Wilskracht" werd 00 het terrein achter de scholen a. d. Pa- radiislaan een oDenluchtultvoerlne gegeven. Hoewel het weer niet bijster mooi was voor een dergelijke eymnastiekdemonstratie en eenigszlns later moest worden begonnen als in de bedoeling lag had het geheel toch een vlot en goed verlooD dank zij de voortref felijke leiding van den heer P. Zuidam. Het geheel werd opgeluisterd door een geluids installatie van de fa Heeres uit Woerden De voorzitter die bii den aanvang een kort ocenlnzswoord sDrak. sorak ziin SDiit er over uit dat B en W vergunning hadden geweigerd om entree te mogen heffen. De heer P. Hoogendoom slaagde voor het politie-dlploma van den Alg. Ned. Politiebond. Het slot der Koninginnefeesten. Als slot van de Koninginnefeesten ge organiseerd door de Chr. Oranje-vereeni- ging. maakten de schoolkinderen van het 6e en 7e leerjaar een boottochtje naar Schiphol en Amsterdam. De kinderen trof fen het pp Schiphol uitstekend want kort na hun aankomst arriveerden de Hjntoe- stellen uit Berlijn, Londen en Stockholm. Te Amsterdam werd een bezoek gebracht aan Artls. 's Avonds te halfacht kwam men hier weer aan De kinderen waren allen opgetogen. o NIEUWKOOP. Bii den veehouder W. Wervelman al hier is onder de schaüen schurft gecon stateerd. BOSKOOP. Druivendieven gegrepen. Toen Zaterdagavond een tweetal perso nen hun fietsen bij de kweekerij van den heer Waller alhier neer hadden gezet en den tuin opliepen, waarschuwden de om wonenden de politie die direct een onder zoek instelde. De heeren bleken echter weer vertrokken te zijn, doch zij hadden hun fietsen achtergelaten. Toen zij 's nachts om 2 uur terugkwa men werden ze gegrepen. Het bleken te zijn G. en V. alhier. De plannen voor een tentoonstellings gebouw. Na verschillende besprekingen tusschen het gemeentebestuur en het bestuur der tentoonstellingsvereeniging „Boskoop" is thans het volgende plan opgesteld voor de stichting van een permanent tentoon stellingsgebouw: De vereeniging sticht een vast tentoon stellingsgebouw. De kosten van bouw en inrichting worden geraamd op f. 75.000. 10a/o van de bouwkosten worden gedra gen door de vereeniging zelf. Het resteerend bedrag, maximaal f. 67.000 wordt door de vereeniging ge leend en afgelost in maxiaal 25 jaren. De gemeente Boskoop waarborgt de renten en de aflossingen van deze leening. Het hieraan verbonden risico wordt voor 33°/» door derden (randgemeenten) over genomen, in dier voege, dat wanneer de gemeente Boskoop terzake van de garan tie aan of voor de tentoonstellingsvereen. mocht betalen, bedoelde derden gezamen lijk 33' van het betaalde bedrag aan de gemeente Boskoop restitueeren. Uit den aard der zaak zal aan de te verleenen garantie met eenige voorwaar den hoofdzakelijk strekkend ter vermin dering van het daaraan verbonden risico verbonden zijn. Als hoofdvoorwaarde zal de vereeniging tot zekerheid van haar garantie aan de gemeente hypotheek moeten verstrekken op het tentoonstellingsgebouw. In de raadsvergadering van Donderdag as. zal dit plan besproken worden. Raadsagenda. Donderdag a.s. om 7 uur komt de ge meenteraad bijeen ter behandeling van de volgende punten: Aanbieding van de rekening van in komsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1935; Voorstel tot verhooging van de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur; Idem tot het garandeeren van renten en aflossin gen van een geldleening. aan te gaan door de tentoonstellingsvereeniging „Boskoop"; Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1936. Hoogstwaarschijnlijk zal ook het rapport betreffende centrale verwarming van het raadhuis en een verzoek van B. en W. betreffende voorschotverleening op be dragen voor afkoop van planten worden besproken. Comité Brugweek Er heeft zich hier een comité gevormd uit de drie Middenstandsver., dat tot taak heeft plannen te beramen voor een winkel week ter gelegenheid van de opening van de nieuwe Hefbrug over de Gouwe. Reeds is medewerking verkregen van het gemeen tebestuur. prop.-comité Boskoop. Vifor. Ver. voor Boskoopsche Culturen. Ver. Boom- en Plantenbeurs. 'Feestcommissie 1919. terwijl met andere vereeniglngen nog overleg wordt gepleegd. Het ligt in de bedoeling de opritten der brug te versieren met bloemen en planten en een tuinaanleg bit de brughoofden te maken. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje Petronella, d. van T. v, Sprang en A de Jong Adrlana, d. van H. A. A. v. Tol en M. Bakker. Ondertrouwd: D. Gelderblom en C. A. V. Eitk. Getrouwd: R. Vos. 25 jaar en N, A. Hooftman. 25 jaar. Overleden: Margje v. d. Wolf. echtgenoote van K Groen. 50 jaar Dirkje Aaltje Hoogerbrug. 3 maanden. Wegens diefstal, van te velde staande rozen is tegen een Inwoner van Hazers- woude proces-verbaal opgemaakt. Morgenavond, zal de harmonie Ex celsior bij gunstig weer een concert geven in de muziektent op het Raadhuisplein. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Cornells Jacobus, z. van W. Touw en L. C. Fransen; Anthonius Maria, z. van M. Pieterse en A. J. van Klnts; Lucl, z. van J. Th. de Leeuw en N. Lubberts. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A Mank v. Huybergen; T. Kapteyn van Haarlemmermeer; P. Spring- lntveld van Aalsmeer; P D. Korse van Bodegraven. Vertrokken: E. E Th. Post naar Amster dam. Chr. Oranje-Vereeniging Voor de Chr. Oranjevereen. trad in de Geref. Kerk op de heer A. L. van Hulzen van Utrecht, met het onderweip „Ons volkslied Wilhelmus van Nassauwe. De voorz. de heer J. van Vliet Wzn. open de de samenkomst, waama twee coupletten van het Wilhelmus werden gezongen. Hierna kreeg de heer v. Vliet het woord. Deze ging de beteekenis van ons volkslied, na ook in verband met den tijd waarin de onbekende dichter het gemaakt heeft. Tenslotte las spr. alle coupletten van het Wilhelmus voor. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat meestal maar twee coupletten van het volkslied gekend worden. Met dankgebed werd gesloten. Langs het Aarkanaal zijn weer tien tallen iepen, gemerkt met roode verf. ten doode opgeschreven. Ook van gemeente wege is een aanvang gemaakt met het merken der zieke boomen op particuliere gronden. Deze zuilen in den winter inge volge de Boschwet moeten worden gerooid, 't Is te wenschen dat eigenaars van zieke iepen nu meteen de opengevallen plaatsen weer aanvullen, de rijen zijn hier en daar niet weinig gedund. Een verpleegster uit een naburige ge meente, die per rijwiel het Kerkpad bij Papenveer wilde opgaan, geraakte bij de sluis te water. Behalve een nat pak kostte haar dit on vrijwillige bad een rijwielplaatje, een bos sleutels en een portemonnale, inhoudende plm. f. 12.—. Hoewel verschillende personen naar een en ander hebben -gezocht, mocht het tot dusver niet gelukten iets terug te vinden loooen. welke een bevredigende opbrengst geven; zoo werden b.v. nog rozen verkocht van 3—5 ct. Der stuk terwijl voor Am. anjers in enkele gevallen nog hooeere prli- zen betaald werden Wat de chrysanthe mums betreft nu de meer geschikte tijd is aangebroken worden deze producten, zoo wel in groot- als kleinbloemige soorten, bii massale hoeveelheden aangeboden De op brengst is zeer onbevredigend en voor 6—8 cent per stuk werd mooie kwaliteit eroot- bloemtee verkocht Ook voor de Bouvardia's zoowel de gekleurde als witte golden laee prijzen evenals voor andere snviproducten, zoowel uit de kassen als van het vriie veld. Behoudens enkele uitzonderingen voor de beste kwaliteit winkelpotolanten om van cyclamen en begonia's, waren ook deze producten laag in prijs. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was het ook in de afgeloopen week niet zeldzaam, dat od verschillende koonen geen bod kwam. „Alsmeers Fanfarecorps" bracht een serenade aan den heer A. Wijnberg doctor in de scheikunde alhier, ter geleeenheid van diens benoeming door H.M. de Konin gin tot Officier in de Orde van Oranje Nassau Door den voorzitter en secretaris van het corps is de heer Wiinberg eeluk- eewenscht met de hooge onderscheiding. Tüdens het zware onweer werd een koe van den landbouwer Koper in de buurtschap Kudelstaart door den bliksem gedood Ook dit jaar zal door het Witte Kruis weer een moedercursus worden georgani seerd. De cursus wordt gehouden in het wlikgebouw en begint 14 September a.s. o HAARLEMMERMEER. WADDINXVEEN. Van den heer H. is des nachts een riiwiel dat hU buiten had laten staan ont vreemd In de Ned. Herv. Kerk werd in de laatste helft van Augustus gecollecteerd voor de diaconie f. 169.55. voor de kerk f. 161.55 terwij] de busjes der vriie zit plaatsen f. 29.71 bevatten. De muziekver. ..Concordia" hield een muzikale rondgang door de gemeente, ten einde gelden in te zamelen voor een mu ziektent. Deze rondgang bracht f 200 oti. welk bedrag den burgemeester t er hand werd gesteld die het voorloopig op de Boerenleenbank plaatste. De nieuwe hefbrug over de Gouwe staat wel in het teeken der belangstelling. Onze gemeente kreeg bezoek van een 40-tal ingenieurs en industrieelen. die onder lei ding van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, dit moderne werk kwamen bezichtigen. ZOETERMEER. - Gedurende Augustus werd op de Rijks postspaarbank ingelegd f 4615.59 en terug betaald f. 4494.79. Naar we vernemen zal de Burger wacht in de eerste week van October een bazar houden in het gymnastiekgebouw. De netto-opbrengst zal worden benut voor aanschaffing van uniformen. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. H. Sweris jm. 31 j. en L. Borreman Jd. 29 J. Geboren: Jannetje Gerrltje, d. van H van dhr Keur en J. Overduin. Overleden: Jacob Rietkerk 36 j., echtgen van F. Veenstra. AALSMEER. De bloemenhandel. De afgeloopen week heeft zich aan de veilingen in deze gemeente gekenmerkt door een zeer lusteloozen handel, in het algemeen gepaard gaande met voor de meeste producten zeer lage prijzen. Boven dien zü'n massa's bloemen die doordraaiden vernietigd. Van bijna alle producten waren de aanvoeren eroot. Zooals bekend, krijgt de kweeker tegenwoordig voor ziin onver kocht gebleven bloemen, mits ze od kwali teit ziin goedgekeurd een kleine vergoe ding. Met zorg worden de bloemen ge kweekt. geselecteerd op kwaliteit, voor zichtig naar de centrale verkoopplaatsen gebracht en op de wagens zoo representabel mogelijk uitgestald, doch zoo representabel mogelijk uitgestald, doch dan komt het moment, waarop de bloemen tusschen het afmiintoestel en de koopers- trlbune verschiinen. met tot resultaat, dat ze zelfs den soberen minimumprijs niet kunnen opbrengen en daarmee naar de vuilnisbelt worden verwezen! Zoo is het gedurende de afgeloopen week met duizen den bossen rozen, dahlia's en andere soor ten snijbloemen gegaan, wel 'n bewits hoe slecht het In den handel gesteld was. Toch is het altijd wel kenmerkend dat ondanks zoo'n aleemeene malaise in de noteeringen. er steeds ook nog wel koopjes bloemen, na tuurlijk van de allerbeste kwaliteit, door- Afscheid J. Beets. In het postkantoor en telegraafkantoor te Hoofddorp werd door het geheele per soneel op hartelijke wijze afscheid geno men van den brievenbesteller J. Beets, die den dienst heeft verlaten. Onder aanbieding van een wandelstok met zilveren knop en inscriptie, werd hem dank gebracht voor de vele diensten en de prettige samenwerking, terwijl een bloe menhulde niet achterwege bleef. De 59-j. echtgenoote van den heer V. werd op den Ringdijk nabij den Venne- perweg door een motorrijder aangereden. In half bewusteloozen toestand en met een hoofdwond werd ze opgenomen. Haar toe stand die zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien, is naar omstandigheden be vredigend. De in de Haarlemmermeer tusschen Burgerveen en Schiphol gehouden speld jesverkoop ten bate van het Centraal Ge nootschap, heeft ruim f. 100 opgebracht. In Haarlemmermeer hebben bij ver schillende bewoners van den Aalsmeerder- weg en omgeving weder kippen- en konij nendiefstallen plaats gehad. Toen de heer B. 's morgens omstreeks 3 uur iemand hoorde loopen en eens ging kijken, zag hij een man hard wegloopen en een zak neer werpen. die eenige gestolen kippen en ko nijnen bleek te bevatten. In de fietsenschuur bij de R.K. Kerk te Hoofddorp brak brand uit. Men slaagde er in het vuur met eigen middelen te blus- schen. De schade, die gering is, wordt door verzekering gedekt. HILLEGOM. De nieuwe straatverlichting in gebruik. Zaterdagavond is de kwikdamp-straat- verlichting in de Hoofdstraat en de Molen straat ontstoken. Het gebeurde eenigszlns officieel door de medewerking van het ge meentebestuur. en eenigszlns feestelijk door de muziek en de vlaggen in de straten en de versierde winkels, speciaal van de deel nemers aan de winkelweek met de daaraan verbonden prijsvraag en verloting. Voor het raadhuis waren vele genoodig- den bijeengekomen^ het gemeentebestuur, het comité uit de winkeliers, voorzitter en directeur van het Electriclteltsbedrijf H.L.S. vertegenwoordigers van de middenstands organisaties en vele anderen, o.m. mevr. Pont en haar kinderen. Op verzoek van den voorz. van het comité, den heer Schulte Kuperjans, hield burgemeester Pont een toespraak. Het verheugde spr. dat winke liers ln de Hoofdstraat en in de Molen straat het feit niet onopgemerkt wilden laten passeeren en aangegrepen hebben als propaganda voor den middenstand. De nu in gebruik gestelde verlichting is het laatste deel van de geheel gereorgani seerde verlichting. Het initiatief van den middenstand wordt door B. en W. op hoogen prijs gesteld en zeer toegejuicht. Burgemeester Pont maakte van de gele genheid gebruik om een beroep te doen op de ingezetenen, om de netheid in de ge meente te bevorderen. De voorz. dankte voor het gesprokene. Toen de Harmonie uit den kelder van het raadhuis voor den dag was gekomen het was op dat oogenblik noodweer is het Wilhelmus aangeheven en vervolgens werd met muziek voorop, een wandeling door de Hoofdstraat gemaakt. Na de bui was er veel publiek in de met vlaggen getooide straten. Het doorgaande rijverkeer was om gelegd via de van de Endelaan. Het kwikdamplicht bleek uitstekend te voldoen. De geheele straat is helder ver licht door lampen, die zeer hoog zijn ge plaatst op de trammasten, aan de gevels der huizen. Het winkeliers-comité zal in den loop van deze week verschillende attracties or- ganiseeren. De heer M. van Kampen slaagde voor het politiediploma van den Alg. Ned. Poli tiebond. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus Johannes Gerardus d. van G. v. d. Bosch en T. de Moolj; Dieu- wertje d. van C. van Dijk en C. van der Plas; Cornelia d. van C. van Dijk en C. van der Plas; Cornells z. van J. van der Marei en J. K. Ouwehand; Jacob z. v. J. Paap en M. van der Plas; Antje d. van F. D. Ouwe hand en A. van Rijn; Aagje d. van F. D. Ouwehand en A. van Rijn; GIJsberta d. van G. Meijvogel en D. van Klaveren. Overleden: Klaas de Wilde, 82 jaar ongehuwd; Geertrui Bekooy, 77 Jaar, wedu we van W. H. Haasbroek. Ondertrouwd: E. G. Slump en J, den Haas; C. van der Plas en M. van Dijk; J. van der Plas en C. Meijvogel; C. Boogaard en C. van Delft. Getrouwd: D. Th. Bakker en H. Krook. KATWIJK AAN ZEE. Bij een rijwielhandelaar alhier werd een flets in reparatie gegeven. Daar deze de zaak niet vertrouwde, gaf hij er ken nis van aan de politie. Nadat deze een onderzoek Instelde bleek dat de flets van diefstal te Rijnsburg afkomstig was. De politie heeft den dader aldaar opgespoord en op het politiebureau alhier ln bewaring gesteld. De extra-collecte voor de Zondags school in de Herv. Kerken heeft opge bracht f. 189,74. De collecte voor de diaconie in de samenkomst op Koninginnedag heeft op gebracht f. 37. Onze plaatsgenoot, de heer J. Kloos, slaagde te Amsterdam voor het polltie- examen van den Alg. Ned. Politiebond. LISSE. GEMEENTERAAD. Het Burgerlijk Ambestuur - De gemeente- rekening sluit met een nadeellg saldo van f. 27.000. De raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. Van den heer J. Pljnacker was een schrij ven ingekomen, waarin hij mededeelde, dat hij wegens gezondheidsredenen zich genood zaakt ziet om te bedanken als lid van den Raad en als Commissaris van de N V. Elec- Irlciteitsbedrijf H.L.S. Het is 5 jaar geleden, aldus de burge meester, dat wij den heer Pijnacker bij zijn 30-jarig raadslidmaatschap hebben gehul digd. Thans gaat hij als lid van onzen Raad heen. Spr. schetste hem als een voorbeeldig raadslid en brengt hem dank voor de vele diensten in den loop der Jaren voor de ge meente verricht. Spr. hoopte, dat zijn ge zondheidstoestand beter moge worden en hij nog voor zijn gezin bewaard moge blijven. Door wethouder P. Warmerdam werd daar na nog het woord gevoerd. Als opvolger van den heer Pijnacker is be noemd de heer J. Berbee Gz. De notulen werden, na een kleine opmer king van den heer Knetsch vastgesteld. De heer J. A. M. van Pinxteren wordt tot 2de ambtenaar van den Burgerlijken Stand be noemd. De heer Schrama hoopt dat de burge meester door deze benoeming niet minder huwelijken zal voltrekken. De burgemeester antwoordt dat ongeveer 50"/o van alle huwe lijken door hem worden voltrokken en dat hij dit, indien mogelijk, zal blijven doen. Een voorstel van B. en W. om de School straat en de Bondstraat, die één geheel vor men, voortaan alleen Schoolstraat te noe men, deed de heer Schrama opmerken dat de naam Bondstraat historische waarde heeft, daar de R.K. Volksbond er is ge vestigd. De heer Segers voelde meer voor Schoolstraat. Na eenige discussie werd tenslotte beslo ten beide namen te handhaven. Voorts werden de namen Hobahostraat en Korte Havenstraat goedgekeurd voor twee nieuwe straten. Een perceeltje grond aan de Voortlaan werd aangekocht ten behoeve van de Gas fabriek om een regulateurshuisje te plaat sen. De bedrijfsrekenlngen voor 1935 werden goedgekeurd. Een aantal comptablllteitsbesluiten le verden veel stof tot discussie. Naar aanleiding van de f. 210 uitgegeven voor het Oranjefeest, dankte de heer Tib- boel B. en W voor hun benoemingen in deze. De viering van den verjaardag van H. M. de Koningin wordt, aldus spr., door velen op hoogen prijs gesteld. De voorz. ziet liever dat de feesten door een Oranjevere niging worden georganiseerd. Voor het Burgerlijk Armbestuur werd f. 5000 genoemd als een verhooging van de begrootlngspost die blijkbaar niet toerei kend is voor de uitgaven die gedaan moe ten worden. De heer Tibboel vraagt, of dit bedrag noo- öig is voor directe of indirecte betalingen. In dit verband vraagt hij, of B. en W. kun nen mededeelen, of de armoede in ons dorp toeneemt. Spr. meent dat uit de gegevens die hem bekend zijn, de Protestantsche Armbesturen, geen grootere uitgaven be zorgen aan het Burgerlijk Armbestuur dan dit het vorig jaar het geval was. Waarvoor is dan deze extra post van f. 5000 noodig? De voorz. antwoordt, dat naar z. i. de be dragen voor deze gemeente aan den lagen kant zijn. De boeken van het B. A. worden gecontroleerd en spr. meent, dat de verdee ling der gelden billijk is. De zaak moet ver trouwelijk blijven. Laat de controle van B. en W. voldoende zijn. De heer Tibboel herhaalt de vraag: Waar gaat het geld heen? Als een bedrag van f. 3500 noodig zou zijn voor alle Protestant sche Armbesturen, zou er aan de andere kant een geweldige armoede zijn. De heer de Haan deelt mede, dat het door den heer Tibboel genoemde cijfer juist is. Er komt echter nog geld bij voor ziekenfondsen, enz. De heer Tibboel blijft echter verontrust. Weth. Warmerdam komt met klem op tegen de manier waarop de heer Tibboel deze kiesche zaak bespreekt. Hij, als katho liek, protesteert omdat hij aanvoelt, dat deze vragen een beschuldiging inhouden tegenover de R.K. bevolking omdat hun offerzin niet groot genoeg zou zijn. Spr. zou niet graag zien, dat op deze manier voort gegaan werd, en wenscht geen herhaling van deze teere zaak. De heer Tibboel zeide, niet in te willen gaan op het door weth. Warmerdam ge sprokene, maar zegt, in geen geval de R.K. een verwijt te willen maken over hun offer zin. Spr. blijft met klem aandringen op na dere gegevens. De heer Segers valt het heelemaal niet tegen, dat deze verhooging noodig is. Reeds bij de begrooting wees hij er op dat dit be drag te laag was vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat het politie corps met een man zal worden uitgebreid, welke uitbreiding hard noodig is. Dit vindt de volle instemming van den heer van Resteren. De heer Kingma pleit voor een rijksveld wachter, te meer om de post op de begroo ting te weren. De voorzitter zegt dat dit niet gaat en zegt nogmaals dat uitbreiding zeer noodza kelijk is. Medegedeeld wordt, dat de Gemeentere- HEDEN. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad- tooneel. „Boefje". 8'/< uur nam. Dinsdag. Marekerk: Engelsch muziekkorps Leger I des Heils. 8 uur nam. Fnlël: Vragenavond; 8.15 uur nam. Stadsevang., Morschweg 59: Bijbellezing S uur nam. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen werkdag van 9—12 uur en van l'/j—5 uur. f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mc! en October van 10—4 uur en ln Juni. Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch-- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen variat 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. —1 Nov 10—4 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 u.; 'sZon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff park, Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lljks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en lVe6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van Oct.—31 Mrt. van 9—12 en Vh4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 cl: Op werkdagen van 912 en Vh9 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat. 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Herbstmanöver". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. n.m „Roberta". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, HaarLstr. 7 uur nam. „Vaders eerewoord". lederen middag 2'/i u.t Zondag v.af 2 u Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam „Anny en Anny". Woensdag en Zaterdagnam. haifdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9 telef. 807; E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl 28. telef. 3553 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. kening sluit met een nadeelig saldo van f. 27.000 door mindere opbrengst van ge meentefondsbelasting e.a. Er zullen tot dek king van dit tekort nieuwe bronnen ge zocht dienen te worden, welke aangelegen heid de voorz. tot de volgende verg. uitstelt Tot het nazien der rekening worden be noemd de heeren Romljn, Tibboel en van Resteren. Bij de rondvraag stelt de heer J. Kingma eenige vragen naar aanleiding van de steunverlaging. Spr. vraagt of het ge meentebestuur geen huurverlaging kan be vorderen. De voorz. deelt mede, dat een schrijven naar den minister is gezonden. Aanpassing ten koste der steuntrekkenden is niet mo gelijk. B. en W. zien hier een taak voor een huurcommissie. De heer Schrama vraagt naar het hem' sein in de Kapelstraat. De voorzitter merkt op. dat er geen lichtsein komt maar een verlicht bord. De heer Schrama informeert naar de on bewoonbaar verklaring van sommige nm- zen ln de Engel. De voorz. dacht niet dat er huizen zijn die zoo slecht zijn en wijst op een rapport van den oud-Gemeente-opko ter. Spr. zal er echter den inspecteur nas vragen. De heer Knetsch vraagt of B. én W, ge neigd zijn om de werkloozen van advies dienen hoe zij te handelen hebben als o verlaging ingaat? Mogen zij zelf ®.e Jij" verlagen, door den eigenaar eenvoudig mi der te geven? Dit acht spr. niet wen: schelijk. maar wat moet er dan door hen sedan worden? De eigenaren kunnen nies b dwongen worden tot huurverlaging- De voorz. zegt dat dit beter tegen den di mster gezegd kan worden. hti. De heer Kingma wil de huiseigenaren een roepen. De heer Knetsch wil een motie indie doch de voorz. is hier niet voor. hu wacht hier niets van. De motie wordt n gesteund. Hierna volgt sluiting. 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6