HENNIEZ DE STRIJD IN SPANJE IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 7 September 1936 TELEGRAMMEN KIN/T EN UITEREN SPORT BUURTVEREEN. ..EENSGEZINDHEID". Het jaarlijksche kinderfeest. Bovengenoemde vereenlging heeft Za terdag ji. onder helaas niet zeer gunstige weersomstandigheden haar jaarlijksch kinderfeest gevierd. Des morgens te 10 uur werd aangevan gen met de openstelling van de grabbel tonnen voor ongeveer 90 kinderen tot en met den leeftijd van 4 jaar. Er werd naar hartelust gegrabbeld en de cadeautjes wa ren juist passend voor de leeftijden, zoo dat het een aardige aanblik was om de op getogen gezichten te zien Om 2 uur had de opstelling plaats van de groepen voor de kinderspelen, waaraan door ongeveer 250 kinderen werd deelge nomen. gevolgd door een rondgang met muziek door alle straten, waarna de kin deren onder leiding van de groepsleiders of leidsters naar de plaatsen werden ge bracht. waar met de verschillende spel letjes een aanvang werd gemaakt. De spelen werden opgeluisterd door mu ziek van een 10-tal muzikanten van de har moniekapel ,.T. D.". Ondanks de vele regenbuien hield men den moed er in. De belangstelling was zeer groot, zelfs zoodanig, dat het publiek er voortaan re kening mede dient te houden, dat voor de uitvoering van een en ander ruimte noo- dig is. Na afloop van de spelen had te ongeveer 6 uur in de Van SDeykstraat het los laten plaats van circa 800 postduiven. De vertegenwoordigers van de diverse Leidsche postduivenvereenigingen, n.l. De Vriendenclub, de L.P.C. De Blauwkras. De Bonte Duif en De Reisduif, ontvingen van den voorzitter der buurtvereeniging ..Eens gezindheid", den heer Simons, namens het bestuur een verguld-zilveren medaille. In het bijzonder dankte hij den heer Chr v. d. Pluijm voor de zorgen aan de voorbe reiding besteed, waaraan waarschijnlijk het groote aantal te danken is. Vervolgens deelde de voorzitter mede. dat door het bestuur der Buurtvereeniging is beschikbaar gesteld een verguld zilveren krans, om deze te laten vervliegen op een buitenlandsch station, te bepalen door de diverse vereeniglngen. Hiermede waren de middagfeesten be ëindigd en moest wat gerust worden om zich op te maken voor het avondfeest, dat werd ingezet met een concert, uitgevoerd door de harmoniekapel T. D".onder lei ding van den heer H. W. Jagel. Te ongeveer halftien volgde een optocht met muziek der ongeveer 250 kinderen met volwassenen, met brandende lampions en fakkels door de straten van het woning complex, begeleid door een talrijk publiek. De stemming was uitstekend, niettegen staande de nu en dan hevige stortbuien. Hier past een woord van dank aan de Leidsche politie voor de keurige regeling tijdens den optocht en ook gedurende de kinderspelen voor de regeling van het ver keer. Den geheelen avond draaide lustig een rad van avontuur, welke attractie de gezel ligheid niet weinig verhoogde. Te halfelf waren de feestelijkheden afgeloopen en gingen allen opgetogen huiswaarts. De kin deren zullen zich nog langen tijd vermaken met de mooie prijzen en bovendien kreeg elk kind nog een waardevolle en degelijke troostprijs Het is een echte Eensgezind heids-feestdag geweest, de vereeniging waardig. Tenslotte past een woord van dank aan de spelleiders en leidsters die zich hebben ingespannen om alles tot een goed einde te brengen en aan de leden der Leidsche E.H.B.O. die gelukkig geen ongevallen be hoefden te behandelen. Hieronder volgen de uitslagen van de Rewonnen prijzen Groep E kinderen van 5 iaar paardje prikken: meisjes le nr. Jacoba v Heinin gen: 2e pr Jannie Larde: 3e or. Catharina Bontje. Jongens: le nr. Hendrik Schipper; 2e or. Adriaan Zaalberg; 3e nr. Leo van Kesteren Groep A meisjes van 6 en 7 jaar balletje rilden: le pr. Cornelia Stokhuyzen; 2e pr. Haartje Schipper; 3e pr. Gerarda Helver- stein: 4e or. Maria v. Heiningen. Groep B meisjes van 8 en 9 jaar vliegen de hollander: le pr. Johanna v Pielanen: 2e or. Wilhelmina Broers; 3e or. Femmi Frank. Groep C meisjes van 10 en 11 jaar blaas voort schoppen: le or. Maria v. Rooyen: 2e or. Elisabeth v. Ark: 3e or. Antje Bekooy. Groep D meisjes van 12 en 13 iaar ring steken op handwagen: le pr. Erica Pret: 2e or. Jannie Zaal: 3e or Jaantje de Neef Groep 1 jongens van 6 en 7 jaar blokjes rapen: le or Hendrik v. Grondel: 2e or. Izak v. Meurs: 3e or. Johannes Piket Groep 2 jongens van 8 en 9 jaar oot- slaan: le or Willem Bey: 2e Dr. Hendrik Bey: 3e or. Willem Flanderiin Groen 3 jongens van 10 en 11 laar bal- gooien: le or Samuel Erades: 2e or. Arie Teske: 3e Dr Teunis Flaman. Groep 4 jongens van 12 en 13 jaar naar den trein: le or. Jan Flanderiin: 2e pr. Plet Erades: 3e or. Nicolaas v. Gent. RADIO ACTIEF ZWITSERSCH BRONWATER 8389 (lngez Med cehad door de verschillende straten naar het feestterrein. De uitslag luidde als volgt: F Hamerling le prijs: J de Vogel le priis: N. Houps 2e prijs: C de Haas 2e orris: J v d. Wijn gaard 2e oriis; G. Zaalberg 2e prils: N. Dooi 2e priis: W van Polanen 2e oriis: K. Zaalberg 3e priis: R Bodry 4e oriis; S. Prins 4e priis. De verschillende prijzen bestonden uit fraai speelgoed. Mevr de Zwijger, voorzit ster van het dames-comité heette alle aan wezigen hartelijk welkom en hoopte dat deze middag voor allen een eenoeeliike moge zlin. De voorzitter van de Volkstuin ver. de heer Mulder, die hierna, het woord voerde bracht aan het dames-comité na- mensalle aanwezigen dank coor het aan bieden van het Kinderfeest. Spr. overhan digde aan mevT de Zwiiger en bouquet bloemen Ook tot de afgevaardigden der zuster- ver oa. van de Speeltulnver. Oosterkwar tier. Woningbouwver. de Eendracht. Volks tuinver Bliidorp t eRotterdam P.C en L. en Volkstulnver. Ons Belang richtte spr. woorden van welkom De heer van Ree uit oRtterdam voerde het woord namens de Volkstuinver. Bliidorp Tot groote teleurstelling der aanwezigen die od het feestterrein waren aangekomen barstte, iuist toen men met het afwerken van het programma, een aanvang wilde maken, een zwaar onweer en een Diasregen opzetten, welke het verder afwerken van het feest onmogelijk maakte. Mevr de Zwiiger moest tot haar leedwezen mede- deelen. dat de kinderspelen tot de volgende week Zaterdagmiddag om drie uur werden uitgesteld Ook dan zal de Chr. Muziekver. .Athalia" haar medewerkine nogmaals ver- leenen Zli sprak namens het dames comité nog eenlee woorden tot hen. die hebben medegewerkt tot het organlseeren van dit kinderfeest en eindigde met het uitspreken van den wensch. dat het weer de volgende week zal biidragen tot het welslagen van het feest. AANSLAG OP MAX MUROCK. LONDEN, 7 Sept. (Reuter). Uit Jeruza lem wordt gemeld, dat vanmorgen een moordaanslag is gepleegd op Max Murock, adjunct-secretaris van het executief co mité. Murock werd niet gewond. WEDEROM OPSTANDIGE BEWEGING AAN N.W. GRENZEN VAN BR. INDIË7 LONDEN. 7 Sept. (D.N.B.). De „Daily Mali" meldt, dat aan de N.W. grens van Brltsch-Indlë een nieuwe opstandige be weging zou zijn ontstaan. Den laatsten tijd zouden groote menigten Mohammedaan- sche krijgslieden en andere stamleden, die opgewonden zijn door de Arabische bewe ging in Palestina, in de grensstreken zijn samengetrokken. Met het oog op de Be staande spanning zouden alle strategische punten bij Pesjawar door de Britsche en Indische troepen zijn bezet. De weg over den Khaiberpas wordt streng bewaakt Het reizigersverkeer van Afghanistan naar Britsch Indlë is omgeleid over Kadahr en Quetta, zoodat het niet meer over den bergpas loopt. De Britsche luchtstrijd krachten in de grensstations zijn door speciale bommenwerpers versterkt. HERVORMING VAN HET KIESSTELSEL IN ENGELAND. LONDEN. 7 Sept. (D.N.B.). Volgens een bericht in de „Morningpost" is de Engel- sche regeering voornemens voor de eerst volgende parlementsverkiezingen een her vorming van het kiesstelsel ten uitvoer te leggen. De voorstellen te dien aanzien zou den door een koninklijke commissiè van onderzoek worden uitgewerkt. Het zou in het voornemen liggen om een nieuwe Indeeling in kieskringen en daarmede van de parlementszetels in te voeren, aange zien de verdeeling in vele gevallen niet meer in overeenstemming is met de stem- mencijfers. Ook het systeem der stemmen telling. dat in eenige gevallen tot onjuist heden heeft geleid, zal waarschijnlijk wor den gewijzigd. FIETSTOCHT VAN WERKLOOZEN. Woensdag 16 September organiseert C.G W. een grooten fietstocht naar Hilver sum om aldaar de studio's der A.V.R.O. en N.C.R V. te bezichtigen. Het vertrek is be paald op 6.30 uur v.m. vanaf de Paoen- eracht. Bii terugkeer te ongeveer 9 uur 's avonds worden de deelnemers opgewacht door het Chr Harmonie koros. Er wordt met gewone fietsen en tandems gereden. De directeur der Arbeidsbeurs heeft zlin medewerking toegezegd. DE DOODEL1JKE AANRIJDING OP DE BREESTRAAT. Behandeling voor de Rechtbank. Zondag 3 Mei is op de Breestraat alhier een auto op het trottoir gereden, waarbij het echtpaar V., dat op dit trotoir liep. werd aangereden en aan de gevolgen waarvan de 63-jarige echgenoote van den heer V. is overleden. Naar wij vernemen zal deze zaak Donderdag 17 dezer voor de Haagsche Rechtbank worden behandeld. Er zijn twee verdachten, namelijk J P. van P uit Leiden en S. van den H. uit Delft. Als verdediger van P. zal optreden, mr. L. Weijl, alhier. Zaterdagavond is op den Morschweg een auto bestuurd door den 34-jarigen W. G uit Den Haag tegen een ijzeren paal gebotst, tengevolge waarvan zijn 19-jarige verloofde, mej. C. P de W. met 't hoofd tegen de voorruit sloeg. Mej. dc W. kroeg lichte verwondlneen in het gelaat, welke door den E. H. D. werden behttdeld. Morgen zal voor het vervoer eener Leidsche processie een bedevaarlstrein loopen van Leiden naar Roermond Woens dag 9 Sept. keeren de bedevaartsgangers per extra trein weer uit Roermond alhier terug. Tengevolge van plotseling krachtig remmen zijn Zaterdagmiddag op de Bree straat twee inzittenden van een autobus, de 61-jarige heer J. P., boomkweeker te i Hazerswoude en de 65-jarige mej. N. M. B. uit Boskoop met het hoofd door een tusschenruit geslagen. Eerstgenoemde werd zoodanig verwond, dat hij door don E. H, D. ter behandeling naar het Acade misch Ziekenhuis moest worden overge bracht: de laatste kwam met den schrik vrij. De oorzaak was. dat de chauffeur plotseling moest stoppen voor een voor hem uit rijdende auto. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen Maandag 31 Aug 48 volwassen personen; Dinsdag 1 Sept. 50; Woensdag 2 Sept. 50: Donderdag 3 Sept. 49; Vrijdag 4 Sept. 50: Zaterdag 5 Sept. 48 volwassen personen. Op de morgen te Utrecht te openen Agrarische Jaarbeurs bevindt zich ook een stand van het Zulvelbureau te Den Haag, welke is ingericht in samenwerking met het Rilkszulvelstation alsmede met de Ver. „Het Kaasmerk" hier ter stede. In een speciaal daarvoor georgani seerde dans- en demonstratie-avond ls gisteravond in tegenwoordigheid van on geveer 100 personen de geheel vernieuwde balzaal van de dansschool van den heer Evert Kasteleyn aan de Lange Brug ge opend. De zaal is thans buitengewoon smaakvol Ingericht. De betimmering is grootendeels in blank eiken uitgevoerd, terwijl een parketvloer is aangebracht. Aan de wanden heeft men lage gemakke lijke banken gemaakt terwijl een tweetal pilaren zijn weggenomen. Ter gelegenheid van de opening was een schat van bloe men ontvangen. De heeren D. J. de Reus te Den Haag en K. Luyendijk te de Lier, belden candl- daat aan de Rijksuniversiteit alhier zijn door het provinciaal bestuur resp van Zeeland en Overijssel toegelaten tot de Evangeliebedlening in de Ned. Herv. Kerk. EEN WAARSCHUWING VAN DE „TIMES" LONDEN. 7 Sept. (Reuter) Aan den vooravond van de opening van het Congres te Neurenberg schrijft de „Times" te ho pen, dat problemen, zooals het bolsjewisme en de terugkeer van de oude koloniën naar Duitschland slecht bescheidenlijk aan de orde zullen worden gesteld. „Het zou In opportuun zijn en onwenschelijk. wanneer in den huldigen toestand van Europa de Duitsche politiek 'ten aanzien van proble men. die op vitale wijze de toekomst van andere volken en andere rassen raken, in een zoodanige omgeving zou worden be handeld. Wanneer Hitier en zijn raads lieden de beslissing mochten nemen van dit congres een „triomf der gematigdheid" te maken, zou dit eep bewijs van kracht hunnerzijds vormen''. Van het front bij Talavera. Generaal Franco heeft het volgende tele gram gepubliceerd: „De nieuwe door de regeering naar het front van Talavera ge zonden troepen hebben getracht zich mees ter te maken van de waterkeering van Alberche, ten Noorden van Talavera. Zij werden met groote verliezen teruggeslagen. Twee regeeringsvliegtuigen zijn neerge schoten Een deel van onze troepen ls door verscheidene dorpen van de Sierra getrok ken en heeft een samentrekking van Marxisten verrast, die vluchtten met ach terlating van 40 dooden". De regeering meldt: Aan het front van Telavera is de dag gunstig geweest voor de regeeringstroepen, die over 25 K.M. zijn opgerukt en die hun nieuwe stellingen hebben kunnen verster ken. Eenige patrouilles der voorhoede zijn doorgedrongen in een buitenwijk van Tala vera. De opstandelingen waren gedwongen terug te trekken en de in den loop der laatste dagen ingenomen stellingen weer te verlaten. Het opperbevel heeft verklaard, dat het offensief hervat zal worden, zoodra de artlllerlevoorbereiding aan het front zal zijn beëindigd. De strijd om het Alcazar. Een vliegtuig der nationalisten heeft pak ken levensmiddelen neergeworpen boven het Alcazar In Toledo. Slechts een enkel pak kwam echter binnen de muren van het Morenpalels neer. Nationalisten, die tracht ten zich meester te maken van de overige pakken werden door mltrailleurvuur ge dwongen te vluchten. Zij verloren daarbij verscheidene mannen, aldus Madrid. Rondom Malaga. Een communiqué van de nationalisten ln het Zuiden, dat verspreid is door den zen der van de Portugeesche radioclub, maakt bekend, dat generaal Varela gisteren een colonne regeeringstroepen ten noorden van Malaga uiteengejaagd heeft. De regee ringstroepen verloren daarbij 120 dooden, 8 mitrailleurs, een vrachtwagen, 'n munitie- trein en een belangrijke hoeveelheid verder materiaal. De strijd om Huesca. De regeeringsbevelhebber van den Huesca- sector deelt mede: Gisteren hebben de troepen gedeeltelijke successen behaald. Met name bezetten M het kerkhof Loporzano, dat een centrum van weerstand der nationalisten vormde na bij den Monte Aragon. De troepen hebben de helft van de stad Bistamo bezet. De na tionalisten blijven verzet bieden in de kerk, de kazerne en het fort. Deze stad vormt den toegangssleutel tot Huesca. De bezetting van het krankzinnigengesticht van Huesca iso leert geheel het oostelijk gedeelte van den Monte Aragon en den Qiiinto-pas. Twee colonnes hebben de verbinding tusschen Huesca en Jaen bezet. De luchtstrljdkrach. ten der nationalisten hebben de linies zon der groote resultaten gebombardeerd. Besluiten der nieuwe regccring. Tijdens de kabinetszitting van gisteren heeft de regeering goedkeuring gehecht aan schikkingen betreffende de schulden moratoria. Een credlet van 300.000 peseta's ls geopend voor het oprichten van een weeshuis voor kinderen van diegenen, die in den strijd ter vedediglng van het regime gesneuveld zijn. Bij decreet van den minis ter van marine wordt een ondersecreta riaat voor luchtvaart geopend. Een ander decreet roept een militiecorps ln het leven, dat belast zal worden met politiediensten achter de fronten. Voorts ls een decreet uitgevaardigd. waarbij Adolfo Vasquez I Humasque benoemd wordt tot onderstaats secretaris voor Landbouw. Tenslotte is Luis Almarsa benoemd tot directeur van den Landbouw. Tegen gasaanvallen, Het blad „Hoja Oficial" publiceert een verordening der gemeente Madrid, gericht tot de inwoners betreffende het eventueele gebruik door opstandelingen van traan gassen en hyperiet bij luchtgevechten. De regeering heeft ln verband hiermede bevel gegeven, dat alle apotheken geopend moe ten zijn, opdat zij de noodige hulpmidde len kunnen verstrekken en met de zieken huizen kunnen samenwerken. Regecringsvliegtuig bombardeert Irun. Het regeeringsvliegtuig, dat vanmorgen bommen heeft uitgeworpen op Fontarable heeft eveneens de opstandelingen in Irun gebombardeerd. Het fort Quadelupe is nog steeds niet door de opstandelingen bezet. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN EDEN LONDEN, 7 Sept. (Reuter) De gezond heidstoestand van Eden blijft zich op be vredigende wijze ontwikkelen. LABOUR DAT IN DE VEREENIGDE STATEN. WASHINGTON. 7 Sept. (A.N.P.). Het laat zich aanzien, dat de heden gevierde Labour Day tot een van de massaalste be toogingen der laatste iaren zal worden. I Niet minder dan 5 milloen arbeiders staan gereed deel te nemen aan optochten. Tege lijkertijd echter zal dezen dag de strijd binnen het vakvereenigingswezen krach tig worden voortgezet. Leiders van de ver schillende vakvereenlgingen hebben n.l. radioredevoeringen voorbereid, waarin zij de zaak van de Amerlkaansche Federatie van den arbeid zullen verdedigen tegen de 11 vakvereenigingen, die thans uitgestoo- ten zijn uit het algemeene verband en die zich georganiseerd hebben in het comité voor industrieele organisatie. VOLKSTUIN VER. „ONS GENOEGEN Kinderfeest een week uitgesteld. a«Z^?rtlaem"3,?aE hebben de kinderen van oe ieder van boven~enoemde Ver nabli de KhoudSi' DeaZm een kinderfeest dames com os WerS aan2eb°den door het dames-comité van bovengenoemde vereeni rïc m 0tTveer kwart over 2 stelcfe dë Chr. Muziekver Athalia" directeur dl heer H v d Veld alhier z'ch i-.hn den ineang van de volktulnen od. Met de mu ziek voorop trok men. nadat eerst de keu ring van het bloemencorso had plaats Tegen een krampaanval staat ook de meest geroutineerde zwemmer machteloos. Waag U daarom nooit zoover in zee, dat een ander U slechts met moeite zou kunnen bereiken. HET TSJENGTOE-INCIDENT. TOKIO, 7 Sept. (AN.P.j De Japansche patriotten-liga heeft tezamen met 17 an dere patriottische ofganisaties. een reso lutie aangenomen, waarin er bij de regee ring op wordt aangedrongen krachtige maatregelen te nemen ln verband met het Tsjengtoe-incident. De resolutie is door twintig vertegenwoordigers der ondertee- kende organisaties aan den eersten mi nister, Hirota. overhandigd. De resolutie luidt als volgt: „Daar de antl-Japansche agitatie in China langen tijd gepaard ls gegaan met in woorden niet te beschrijven beleedigingen, waarvan een extreem voorbeeld gevonden wordt ln het Tsjengtoe-incident, waarbij twee Japan sche journalisten od brute wijze zijn ver moord. terwijl dit alles niets anders is dan het resultaat van de anti-Japansche op voeding, die sinds jaren door de Chinee- sche autoriteiten wordt geleld, waarbij zij profiteert van de verdraagzaamheid en duldzaamheid der Japansche regeering, aangezien verder het prestige van Japan vernield en de vrede in het Verre Oosten zonder hoop op redding verstoord wordt, wanneer de toestand wordt gelaten zoo als hij is en omdat het een dringende noodzakelijkheid is de antl-Japansche ge voelens en agitatie ln China uit te roeien en China oprecht te doen streven naar vriendschappelijke betrekkingen met Ja pan, wordt besloten, dat op de Japansche regeering aandrang zal worden uitge oefend een positief krachtige houding je gens China aan te nemen, teneinde China de volle verantwoordeliikheld te doen aan vaarden voor het incident van Tsjengtoe cn het t,e brengen tot een herziening van zijn anti-Japansche houding ter wille van den vrede en de orde in het Verre Oosten" HET BEZOEK VAN LLOYD GEORGE AAN DUITSCHLAND. LONDEN, 7 Sept. (Reuter). Uit Berlijn wordt gemeld: Lloyd George heeft van morgen een krans feefegd bij het -Ehren- denkmal te Muenchen. Hij was vergezeld van Von Rlbbentrop. Lloyd George ver klaarde. dat hij niet zou deelnemen aan het congres te Neurenberg en niet voor nemens was zich naar Berlijn te begeven. De secretaris van Lloyd George weigerde iedere verklaring omtrent het. onderhoud tusschen Lloyd George en Hitler, waarbij Rudolf Hess aanwezig was. HET VAKVEREENIGINGSCONGRES TE PLYMOUTH. LONDEN. 7 Sept. (Reuter). In zijn ope ningsrede heeft de voorzitter van het vak- vereeniglngscongres te Plymouth, Findlay, een non-agressie en wederzijdsch bijstands pact bepleit tusschen Rusland, Groot- Brittannië en Frankrijk. Dit pact zou moe ten openstaan voor alle landen en binnen het kader van de Engelsche Volkenbonds- politlek ten uitvoer moeten worden gelegd. In het vervolg van zijn rede zeide Find lay o.m.: de Labourbeweging zal nooit toe stemmen ih en 'n krachtigen strijd voeren tegen iedere politiek, die een tijdelijken vrede in West-Europa verzekert, doch te vens Hitier de vriie hand laat in Oost- Europa en tegen Rusland. „Laten wij één minuut stilte in acht nemen" zoo vervolgde Lindlay ten aanzien van de Spaansche offers en een hulde brengén aan de soldaten der vrij heid, de arbeiders, arbeidsters en jeugd van Spanje." i Wat het anti-fascistische eenheidsfront betreft, met medewerking van de commu nisten en liberalen en ter afwering van doodelijke aanvallen op de democratische instellingen, zeide Findlay: Wij kunnen zeker deelnemen aan een gemeenschappe lijke Inspanning, zonder onze principes te laten varen. Ik zie echter geen enkele hoop in een aaneensluiting met tweedrachtbren- gende elementen. HET INTERNATIONAAL-CONTROLE- COMITE. De nict-inmenging in Spanje. LONDEN, 7 Sept. (Reuter). De Britsche regeering heeft besloten de overige belang hebbende mogendheden uit te noodigen deel te nemen aan de eerste zitting van de internationale controle-commissie op de niet-inmenglng in" Spanje, welke zitting Woensdagochtend bijeen zal komen. Wie niet kan zwemmen, kome niet in zee, tenzij le. onder vertrouwd toezicht 2e. niet verder dan het middel. FR. HULLEM.4N OVERLEDEN. Zaterdagavond ls te Amsterdam in het Binnengasthuis overleden de bekende let terkundige en voordrager van eigen wer ken, Frans Hulleman. De overledene bereikte den leeftijd van 57 Jaar. ZEILEN. HET JUBILEUM VAN „DE LEEDE". Zaterdag vond in het clubgebouw „De Leede" aan het Vennemeer te Oud-Ade de herdenking plaats van het 15-jarig be staan van deze vereeniging. Weken tevoren had de feestcommissie onder leiding van den heer Schaap zich beijverd om dit feit zoo feestelijk mogelijk te gedenken. De commissie is hierin, ondanks het ongunstige weer, ten vollg geslaagd. Jammer, dat de gondelvaart over de Kagerplassen wegens het onweder niet kon doorgaan. Dit belette evenwel niet, dat de feeststemming bij alle leden tegenwoordig was, want de soirée dansante in de feestelijk verlichte tent met medewerking van een keurige band, droeg veel tot deze feeststemming bij. Gister morgen hadden verschillende wedstrijden plaats. Vooral de estafette-race voor zeil jachten was een waar succes en aan het einde van dezen wedstrijd werd aan het bestuur een mooie nieuwe clubvlag aan geboden. De voorzitter, de heer Sieverts, sprak hierbij een woord tot de winnende ploeg en reikte aan den aanvoerder een zilveren bloemvaas uit, terwijl de vertegen woordiger van de „Koninklijke", de heer Dudok van Heel, de clubvlag op het club gebouw heesch. Hierna vereenlgden zich de leden met de genoodigden in de feesttent voor het gemeenschappelijk diner. Het was wederom de heer Sieverts, die een wel komstwoord tot genoodigden en leden richtte, waarbij hij een bizonder woord van welkom sprak tot mr. J. W. Peek, burge meester van Alkemade. dr. Blomhof, verte genwoordiger van de Kon. zeil-, motor- en roeivereeniging De Kaag, en den heer v. d, Meer, voorzitter van de zeilvereen. „De Brasem". Spr. wees in zijn openingswoord op de groote vlucht, die de Leede in de afgeloopen 15 jaar had genomen en prees de saamhoorigheid der leden waarna hij de leiding der tafel overgaf aan den heer Schaap, die onder dankzegging voor het ln hem gestelde vertouwen, het diner met een kort welkomstwoord opende. Als eerste spreker trad op burgemeester Peek, die zeide volgaarne aan de tot hem gerichte ultnoodiging gevolg te hebben ge geven. De vereeniging heeft sprekers volle sympathie en naast hartelijke woorden van felicitatie sprak de burgemeester zijn ver heugenis erover uit, dat de watersportver- eeniging in de laatste jaren zoo'n groote vlucht heeft genomen, hetgeen zeker tot bloei van de gemeente Alkemade heeft hij gedragen. Hij wenschte de vereeniging een steeds stijgend succes toe. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Dudok van Heel namens de „Ko ninklijke", die eveneens de vereeniging van harte gelukwenschte met dit Jubileum. Tijdens den maaltijd voerden nog velen het woord, waarbij het aan humor niet ont brak. Ook mevr. Sieverts met haar kinderen en de feestcommissie mochten woorden van dank en erkentelijkhaid in ontvangst nemen. Er heerschte den geheelen avond een uitbundige stemming, en het bestuur en leden kunnen dan ook niet anders dan met zeer groote voldoening op de herden king van dit derde lustrum terugzien. ATHLETIEK. GEEN REORGANISATIE DER K.N.A.U. De door de algemeene vergadering der K.N.A.U. benoemde commissie van onder zoek ls tot de conclusie gekomen dat re organisatie der K.N.A.U. ongewenscht is. CRICKET. NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. le klasse: HCC I—VRA HCC wint met 1 run en 2 wickets. VRA 174 voor 3 (geslo ten l. Glerum 109, Wlttebol 48 not out; "to 180 voor 9 (W v. d. Bosch 83). Door deze overwinning is HCC definitief kampioen^ 2de klasse: HCC IV—VUC. Gew. door HCC met 6 runs en 2 wickets. VUC 79. HCC 85 voor 9). 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2