HENNIEZ DE STRIJD IN SPANJE LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 1 September 1936 SCHEEPSVERBINDINGEN VIWHFDILBEPKHTEN Insfqntlne TELEGRAMMEN RECHTZAKEN SPREEKCEL SPORT wereldorganisatie door opneming van alle itaten-nlet-leden: versterking van de mid delen van den Volkenbond tot het voor komen van oorlogen en van de pogingen tot algemeene ontwapening door het stel len van een controle op de wapenproductie en den wapenhandel. De Noorsche minister van buitenlandsche zaken Koht, heeft den Volkenbond een nota gezonden, waarin het standpunt van Noor wegen ten aanzien van de hervorming van het Volkenbondspact uiteen wordt gezet. In deze nota verklaart Koht. dat de vier Noordsche landen het over het belang rijkste punt eens zijn: de voornaamste taak van den bond is te voorkomen, dat conflic ten uitbreken, die tot een oorlog kunnen leiden. Hij stelt voor: 1. Ontwapening en 2. een meer automatische inwerkingtreding van de preventieve maatregelen, vervat in de artt. 11. 15. 17 en 19 van het pact. Verder stelt hij een permanente ontwapenings conferentie voor, of wel de benoeming van een commissie, waarin van elk land een vertegenwoordiger zitting heeft. Hij wijst eveneens op de noodzakelijkheid van controle op de bewapening. Tenslotte stelt hij voor. internationale conferenties te beleggen, voor de behan deling van de economische vraagstukken, zooals stabilisatie, de verdeeling der grond stoffen en de koloniale kwesties. FRANKRIJK. Chiappe weer Kamerlid Staking; te Havre. De voormalige prefect van politie te Parijs. Chiappe. die als zoodanig vlak voor het uitbreken van de Stavisky-onlusten in Februari 1934 was ontslagen, is thans tot Kamerlid gekozen in het zestiende arron dissement. Passy. Chiappe is rechts eeorienteerd. Te Havre is een staking uitgebroken onder de scheepsbemanningen van diverse maatschappijen. OOSTENRIJK. Versterking der luchtvloot? Volgens het ..Weltblatt" zullen openbare collectes worden georganiseerd, teneinde den bouw van vliegtuigen mogelijk te ma ken. Volgens onbevestigde geruchten zou de bondsregeering voornemens zijn binnenkort een binnenlandsche leening te plaatsen, om j de versterking der bewapening te financie- ren. RUSLAND. Ook Molotof in ongenade? - 5 millioen in concentratie-kampen. Volgens een bericht, dat de „Matin" langs indirecten weg uit Moskou heeft ontvangen, zou de voorzitter van den raad van volks commissarissen, Molotof, zijn geschorst. Dr. Solonewitsch, die geruimen tijd werk zaam is geweest op het administratiekan toor der Russische concentratiekampen heeft een uitvoerig rapport gepubliceerd over de aldaar heerschende toestanden, waaraan de „Msbde" het volgende ontleent: In het kamp Swir bevinden zich 76.000 gevangenen: in de concentratiekampen langs het kanaal van de Witte Zee naar de Baltische Zee zijn 285.000 gevangenen on dergebracht. Ruim 800.000 gevangenen zijn te werk gesteld bij den aanleg van den spoorweg tusschen het Baikal-meer en Amoer in Siberië. In het kamp te Limitroff In Centraal-Azië bevinden zich 400.000 ge vangenen: in Temnikoff bij Kazan 400.000 gevangenen. In de concentratiekampen in het hooge Noorden verblijven ruim 2.000.000 gevangenen. Bovendien zijn er over geheel Rusland verspreid nog tal van kleinere concentratie kampen en strafkolonies, waar gevangenen zijn opgesloten, die men bijzonder gevaar lijk acht. Dr. Solonewitsch bevestigt dat het totaal cijfer van het aantal gevangenen dat in Sovjet-Rusland in concentratiekampen is opgesloten met inbegrip van vrouwen en kinderen, die in de kampen vertoeven, ruim vijl millioen bedraagt. In dit cijler zjjn niet begrepen de gevangenen, die in de Russi sche kerkers verzuchten, evenmin als de gedeporteerden naar Siberië of elders, als ook niet de boeren, die gedwongen werden om zich als kolonisten naar onherbergzame streken te begeven om de woeste gronden in cultuur te brengen. Het sterftecijfer in de concentratiekam pen is ontzettend hoog: zoodra de dood ge vangenen komt bevrijden uit hun lijden, worden de opengevallen plaatsen in de ar beidskampen onmiddellijk aangevuld Op die wijze heeft de Gepoe een uitgebreid af zetgebied gevonden voor al degenen, die uit de samenleving moeten verdwijnen, omdat zij hun opvattingen niet hebben willen plooien volgens de richtlijnen van de Sovjet- Russische dictatuur. (Vervolg van het 3e Bladi. Offensief tegen Irun hervat. Vanmorgen om half acht is het bom bardement der stad Irun door de nationa listen begonnen. Zes vliegtuigen vliegen op een hoogte van ongeveer 2000 meter over de stad en laten met tusschenpoozen van 5 a 10 minuten middelzware en zware bom men vallen. Na de eerste verrassing kwam ook het geschut der volksfront-troepen in actie en werd met machinegeweren het vuur op de vliegtuigen geopend, zonder dat dit echter tot dusver succes had. Ook het fort San Marcial wordt door de vliegtuigen der nationalisten hevig met bommen bestookt Meer dan 40 bommen zijn reeds op het fort gevallen, doch. naar men zegt. nog geen enkele op Irun. Nader meldt Reuter, dat het luchtbom bardement is gevolgd door een hevig ka nonvuur, gepaard gaande met een levendig geweervuur in de frontlinie. Het schijnt, dat de nationalisten thans uitvoering wil len geven aan de bedreiging in het door hen gestelde ultimatum. Naar de ..Daily Telegraph" meldt, heb ben de nationalisten den berg Buruntea. de laatste natuurlijke hindernis tusschen de linies der nationale troepen en San Sebastian, bezet. Bij het aanbreken van den dag deden de nationalisten met de bajonet op het geweer een uitval, om den berg bij verrassing te bestormen. De ge vangenen. waaronder een aantal Fran- schen. zijn dood geschoten. De voorste stel lingen der nationalisten zijn na dit succes nog slechts 8 K.M. van San Sebastian ver wijderd. Even voor het middag uur heeft een bombardementsvliegtuig opnieuw een aan. val gedaan op Irun en verscheidene bom men gelanceerd. Eén hiervan trof een dy- namietdepot, dat in de lucht vloog en aanzienlijke schade aanrichtte. Niettegenstaande de artillerie der na tionalisten een spervuur heeft onderhou den. heeft in den loop van den morgen nog geen aanval van de infanterie plaats ge had. Voor de eerste maal is. naar men zegt. Burgos door een regeeringsvliegtuig ge bombardeerd. waarbij verscheidene slacht, offers zijn gevallen. Uit de berichten, die overal uit Spanje binnenkomen omtrent luchtaanvallen, blijkt, dat vandaag 7 be langrijke steden gebombardeerd zijn. t.w. Madrid. Irun. Burgos, Sevilla, Granada Cordoba en Cadix De oorlog ter zee. Radio-Teneriffa meldt, dat een regee- ringsgetrouwe duikboot door bommen ern stig beschadigd is. Bovendien is de krui ser ..Miguel Cervantes" voor de tweede maal gebombardeerd. Verscheidene hom men hebben de commandobrug getroffen. Naar per radio i£ medegedeeld, heeft de nationalistische luchtmacht gisteren ver schillende openbare gebouwen te Madrid gebombardeerd. Vier bommen zijn op het ministerie van binnenlandsche zaken te recht gekomen, een op het noorder-spoor wegstation. een op het ministerie van oor log en een op de Plaza Cibeles. Het aantal slachtoffers zou ongeveer 300 bedragen. Cuccessen der regeering. Volgens een door de radio verspreid be richt heeft een Catalaansche colonne de verbindingen tusschen de in handen der nationalisten zijnde steden Saragossa en Teruel verbroken. Luitenant-kolonel Sandino heeft gemeld, dat de volksfronttroepen verder opgerukt zijn naar Huesca, dat thans geheel is om singeld. Kolonel Vlllalba. de opperbevelhebber der troepen in den sector van Huesca meldt, dat de vijand ernstige verliezen heeft geleden. Berichten van particuliere zijde bevesti gen deze communiqué's en wijzen er op. dat een hevig offensief tegen Huesca zou zijn ingezet, dat tot dusver gunstig voor de volksfronttroepen verloopt. De natio nalisten zouden dringende verzoeken om hulp tot Saragossa hebben gericht. De strijd op Majorca. Het radiostation te Palma de Majorca meldt, dat de volksfronttroepen verslagen zijn. sn zich naar de kust terugtrekken, waar zij worden achtervolgd. Fransche militaire attaclic gewond. Naar de „Figaro" meldt, zou de Fransche militaire attaché te Madrid en Lissabon, kolonel Jou art. te Segovia door splinters van een vliegtuigbom gewond zijn. Het bezoek aan Parijs. De „Matin" meldt met betrekking tot het bezoek van Marcelino Domingo en „la Pa- sionaria" aan Parijs, dat volgens verkregen inlichtingen het doel van hun reis zou zijn, een tournee te maken door verschillende Europeesche hoofdsteden, teneinde te be wijzen. dat het niet de moord op Calvo Sotela zou zijn geweest, die tot den op stand in Spanje heeft geleid, doch dat deze het gevolg is van intrigues, die langen tijd door een buitenlandsche mogendheid in Spanje zijn gevoerd. Franco's troepen op 30 K.M. van Toledo. Burgos meldt, dat de troepen van gene raal Franco gisteren tot op 30 K.M. van Toledo hebben kunnen oprukken. Te To ledo zelf verdedigen nog steeds 1000 man der nationalisten het Alcazar, de residen tie van Karei V. Zij worden door vliegtui gen steeds van het noodige voorzien. In het Zuiden zijn de troepen van gene raal Franco verder opgerukt in de omge ving van Jaen. waar zij verschillende plaatsen hebben bezet. ROEMENIE. Titulescu's aftreden. Tatarescu heeft een verklaring aan de pers afgelegd, volgens welke de nieuwe re geering dezelfde binnen- en buitenland sche politiek zal voeren als voorheen. Vooral zal zij de binnenlandsche orde handhaven en alle wanorde onderdrukken en alle gewapende formaties ontwapenen, hetzij van rechts, hetzij van links. Voorts zal zij de grenzen verdedigen, den vrede bewaren en nauwe relaties onder houden met de Balkan-entente, Polen, En geland en vooral met Frankrijk en vriend schappelijke betrekkingen met alle staten, met name Rusland en andere buurstaten. Het permanente doel onzer buitenland sche activiteit, aldus de premier, is de ver sterking der bestaande allianties, actieve samenwerking tot versterking van den Volkenbond en organisatie van den eenen, cndeelbaren vrede door collectieve veilig heid. Maar waarom Titulescu dan op zij moest worden geschoven? *n Puitsche en Hongaarsche persuitingen wordt groote tevredenheid aan den da" gelegd over Titulescu's verdwijnen Intusschen heeft Tatarescu den vroege- ren minister van buitenlandsche zaken Ti tulescu verzocht, Roemenië bij den Vol kenbond te blijven vertegenwoordigen. Titulescu heeft nog niet op dit verzoek geantwoord. Hef Wan U Ie pa* Women. fceipi 5P°ed'9 boo<dpMn^ieSp'|n ot m'(9raine ■S375 stilt en voorkomt pijnen (Ingez. Med.) TURKIJE. Entente met Iran. Irak, Syrië en Afghanistan? De ministers van buitenlandsche zaken van Iran. Irak. Syrië en Afghanistan welke in October a.s. te Bagdad zouden bijeen komen om met den Turkschen minister van buitenlandsche zaken te overleggen betreffende een Aziatisch pact. werden uitgenoodigd eind October te Ankara de feesten bii te wonen ter gelegenheid van den 14en verjaardag der Turksche repu bliek. Deze uitnoodiging doet vermoeden, dat de bovengenoemde Aziatische conferentie te Ankara zal plaats hebben, inplaats van te Bagdad. UIT HET VERRE OOSTEN. Het incident van Tsjengtoe. Naar verluidt. Is volledige overeenstemming bereikt inzake de te nemen maatregelen tot reaelina van het incident van Tsjeng- toe. od een ten huize van den Japanschen ambassadeur gehouden conferentie van Japansche autoriteiten in China. De re- geerina van Nanking wordt volkomen ver antwoordelijk gesteld en moet er voor zor gen dat dergelitke Incidenten zich niet herhalen. De onderhandelingen met Nan king zullen beginnen na ontvangst van instructies uit Tokio en van het rapport der Japanners, die het incident ter plaatse hebben bestudeerd. VEREENIGDE STATEN. Aanbouw van nieuwe koopvaardijschepen De Amerikaansche koopvaardij zal in 6 jaar tijd 35 vracht- en passagiersschepen laten bouwen, die in tijd van oorlog als hulpschepen kunnen dienen. De kosten worden op een half milliard dollar ge raamd. De regeering zal hierin voor 35 tot 50 pCt. bijdragen. DE MIJNRAMP TE BOCI1UM. BOCHLM. 1 Sept. (D.N.B.l Bij de ont ploffing in de mijn „Vereinigte Pracsi- deht" te Bochum zijn volgens de laatste opgave 25 mijnwerkers gedood en 18 ge wond Bovendien worden nog 2 arbeiders vermist STAATSMAALDERIJ DOOR BRAND VERWOEST. WARSCHAU. 1 Sept. (A.N.P.i Tc Bud- goszkz. in N. W. Polen, is brand uitgebro ken in :1e staatsmaalderij, die tot de groot ste in Polen behoort. De aangerichte schade wordt- op een millioen zloty ge raamd o VERZOEK VAN ABD-EL-KRIM OM VRIJLATING GEWEIGERD PARIJS, I Sept; <AN.P i De Fransche regeering heeft het. verzoek van het hoofd der riff-kabylen. Abd-el-Krim, om vrijla ting niet ingewilligd. Zooals men weet, is Abd-el-Krim in 1926 na de nederlaag van zijn leger ln den strijd tegen Frankrijk en Spanje naar het eiland Reunion verbannen o INTERVIEW MET PAUL BASTID. PARIJS. 1 Sept. (A.N.P.1 Volgens een verklaring van Paul Bastid. den Fran- schen minister van handel, hoopt de Vo.ks- front-regeering na de as. Volkenbonds zitting op een herleving van den wereld handel In een interview van de „i' Infor mation" met den minister. verklaarde deze. dat zoolang er geen Internationale overeenkomst bestaat met betrekking tol de valuta-stabilisatie of contingontecring- stelsel er geen werkelijke vooruitgang mo gelijk zou zijn. Op het oogenblik, zoo zeide Paul Bastid. zijn wij in Frankrijk druk be zig met het bestudeeren en het voorbe reiden hiervan. Het parlement heelt een aantal wetten aangenomen, die economisch gezien van een inflationistisch karakter zijn en het is noodzakelijk dat wij ons economische leven aan deze nieuwe maat regelen aanpassen. Op de vraag, wat de bedoeling ls van Frankrijk var het verwerpen van het FranschZwitsersche handelsverdrag en \an de invoerbeperking van uit Engeland komende goederen, ontkende de minister dat dit noodzakelijkerwijze een versterking van 't Fransche protectionnistische regleme beleekendc. De Fransche autoriteiten wil len slechts hun vrijheid van handelen hernemen om zoodoende de kwesties der douanetarieven op een vrije en vriend schappelijke manier met de belanghebben de landen te kunnen bespreken. staking te havre geëindigd. HAVRE. 1 Sept. (Reuter), Na 'n scheids rechterlijke uitspraak hebben de beman ningen van 7 schepen der Compagnie des Chargeurs Reunis. van de booten der Com pagnie Normande en van de sleepbooten der Compagnie der Abeilles hedenmorgen het werk hervat. haagsche rechtbank. De Haagsche reéitbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak van den 36-ja- rigen P E. van G„ uit Voorburg, die in April j.l. als gevolg van een ouden twist op J. C. van K. uit de Pieter Bothstraat te 's-Gravenhage eenige revolverschoten loste op den hoek van den Tulpenboom straat en de Hanenburglaan, waarna de dader de schietpartij herhaalde op den hoek van de Sportlaan en het Meezenplein. De rechtbank heeft hem heden veroor deeld wegens poging tot doodslag tot een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek van 4 maanden voorarrest. RADIO ACTIEF ZWITSERSCH BRQNWAUi? 8389 <Ine«- Med.) haarlemsche rechtbank. De Haarlemsche rechtbank heeft heden den 41-jarigen a. M.. uit Haarlem, die in het begin van dit Jaar tallooze pension houdsters in vrijwel alle deelen des lands heeft opgelicht, door zich uit te geven als ingenieur van den Rijkswaterstaat, ver oordeeld tot een Jaar gevangenisstraf. De eisch was 21/, jaar gevangenisstraf^ De rechtbank deed voorts uitspraak in de zaak tegen den 40-jarlgen machinist D. de R. uit IJmuiden. die op 7 Juni j.l. in de de la Reystraat aldaar revolverschoten heeft gelost op zijn schoonzuster en op zijn buurman. De vrouw werd licht aan het hoofd gewond Toen de dader op zijn buurman, die de vrouw beschermde, wilde schieten, ketste het wapen. De rechtbank veroordeelde den machinist wegens poging tot doodslag, tweemaal ge pleegd. tot vijf Jaren gevangenisstraf. Het O.M. had Vis Jaar geëlscht. haagsch magnetiseur vrijgesproken. Nadat duizend gulden boete was geëischt. Voor den plaatsvervangend Haagschen kantonrechter mr. Reyers stond op 18 Aug. j.l. zekere P. van S., magnetiseur in Den Haag, terecht, wegens het onbevoegd uit oefenen der geneeskunst. Aan verdachte waren vier feiten ten laste gelegd. Hij zou „bulten noodzaak" een vrouw, die aan zenuwuitslag op de armen leed, hebben behandeld, evenals een Jongen, die aan abnormale lichaamsomvang leed, een vrouw, die last van haar zenuwen had en tenslotte een vrouw, die aan slijmvUesontstoking leed. Het openbaar ministerie, waargenomen door mr. van der Kun. had tegen ver dachte f. 1000 boete geëischt. In deze zaak heeft mr. Reyers heden morgen uitspraak gedaan. Ten aanzidn van de laatstgenoemde twee feiten, overweegt de kantonrechter dat deze niet bewezen zijn, zoodat verdachte hiervan wordt vrijgesproken. Wat de eerstgenoemde twee feiten be treft. behandelt de kantonrechter ln zijn vonnis de vraag, of verdachte „bulten nood zaak" zijn beroep heeft uitgeoefend. Deze belde patiënten hebben verklaard, bij doktoren geen baat te hebben gevonden en een van hen heeft zich zelfs op medisch advies tot verdachte gewend. De kantonrechter overweegt nu in zijn vonnis: „dat noodzaak, uit te zien naar iets an ders er is, zoodra de dokter een patient op geeft en den patient mitsdien blijkt, dat de dokter hem ongeneeslijk acht: dat het toch niet ln overeenstemming is met de goede zeden, wanneer men ten op zichte van zulk een patient niet zou aan nemen, de noodzaak naar een ander uit te zien. vooral nu hij weet, dat langs ande ren weg dikwijls beterschap wordt ver kregen dat, indle.n iemand, zoodanige noodzaak voelend, zich wendt tot een magnetiseur, deze. indien hij kan helpen, de moreele plicht heeft en dan ook genoodzaakt is, te heipen". De kantonrechter overweegt verder, dat, wanneer de magnetiseur geen verlichting in hét lijden van den patient brengt, hij zijn beroep buiten noodzaak heeft uitge oefend. Hij acht bewezen, dat de eerstgenoemde twee feiten niet buiten noodzaak door ver dachte zijn gepleegd, weshalve mr. Reyers verdachte, wat deze feiten betreft, van alle rechtsvervolging ontslaat. Naar wij vernemen, zal het O.M. in deze zaak hooger beroep aanteekenen. 3 OCTOBER EN DE WINKELBEDIENDE. Een winkelbediende klaagt ons zijn nood dat hij dit jaar. nu 3 October op Zaterdag valt, 's avonds tot 10 uur zal moeten wer ken. Is daaraan nu niets te doen? vraagt hij, bijv. wanneer de winkeliers onderling overeenkomen hun zaken op een bepaald tijdstip te sluiten. klacht van kooiparkbewoner. Een bewoner van het Kooipark klaagt over de vernielzucht van de jeugd, die zich vooral concentreert op de gewassen in dt plantsoenen, 's Avonds wordt moedwillig vernield, wat overdag door de tuinlieden is opgeknapt. Ook vraagt hij de zandbak ken van nieuw zand te laten voorzien, want dat is z.i. hoog noodig. rydz smigly bezoekt de slagvelden. REIMS. 1 Sept. (Reuter). Minister Cot. generaal Rydz Smigly en generaal Gamelln hebben vanmorgen met hun staf Reims verlaten om een bezoek te brengen aan de slagvelden van Champagne en de tank-manoeuvres ln de omgeving van SulDpes bit te wonen. portugal voert den fascisten- groet in LISSABON,t 1 Sept. Stefani seint dat in Portugal officieel de fascistengroet ls Ingevoerd. GOLF. DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEIL De navolgende schepen zijn morgen ra- diotelegrafisch te bereiken via het kus - slation Scheveningen Radio: Almkerk, Alphacca, Alpherat, A'w3t, Baloeran. Boschfontein, Costa Rica'u7:„. tica, Crijnssen, Dempo, Gaasterkerk, Hoog kerk, Jagersfontein. Joh van Oldenbarn veit, Kota Nopan, Maasdam. Man:1* St. Aldegonde, Nijkerk. Poelau Randfontein. van Rensselaar, Rotte™3 (H.A.L.), Slbajak. Simon Bolivar. Slamat Springfontein, Statendam, Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagiers»3 pen zijn de meeste Nederlandsche vracn schepen eveneens via Scheveningen R3 te bereiken. 2-1 AUTOMOBILISME. de sterrit naar monte carlo. In den sterrlt naar Monte Carlo zunen voortaan bepaalde routes niet meer be-| voordeeld worden. Voor de routes met Athene. Boekarest I Umea. Tallinn. Stavanger en Palermo al'jL startplaats zal dus een gelijk aantal mmtenl worden gegeven Wat de andere tralecteaL betreft, zal het aantal punten afhankeiilvM zijn van de afstanden der startplaatsen I maar het verschil zal zoo gering ziln datP zii. die uit andere dan de hier genoemjol plaatsen vertrekken, kans krijgen, om eenj betere plaats in de algemeene klasseeringL te bezetten, dan de deelnemers die wel deM"! verstgelegen steden als startplaats hebben| gekozen maar de geringste straf hebbenL». opgeloooen. H°° Het reglement zal strengere bepalingen®!^ ten aanzien van de toelating der automo-Mf bielen bevatten, dan eertiids. P' De gemiddelde snelheid blijft op 40 K.M.L, oer uur vastgesteld voor alle etappes, be-'Bj" halve voor de laatste vlif (ongeveer lOOoP K.M.i. welke met een gemiddelde van 5jL .K.M. per uur moeten worden afgelegd P:' In de zoogenaamde klasseeringsproevenl is eveneens een aanzienlijke verandering gebracht. Er komen twee proeven. De eer-I ste ls een regelmatigheldsoroef od de laat-| ste etappe, n.l. Avignon—Monte Carlo.f Daartoe zullen twee controles worden od-I gesteld, waarvan de eerste bekend zal zijn,| maar de tweede geheim blijft. De tweede proef zal des morgens na denl dag van aankomst worden gehouden enl bestaan uit een snelheidsproef over 30ol meter met staanden start Na 200 metal van het vertrekpunt zullen de wagens moe-I ten stoppen, een klein eindje achteruit! rijden en dan weer zoo snel mogelijk hetl eindpunt bereiken. De breedte van deal weg waarop de remproef moet worden afgelegd, bedraagt niet meer dan 3.50 M. Ten einde den sterrlt geheel oo werk dagen te doen verrijden en eeen Zonda;| daarin te betrekken, zal de aankomst wor den vastgesteld op Zaterdag 30 Jan. 1937.1 Uitslagen van gisteren. Op de banen der Noordwijksche Golf club zijn gisteren de volgende resultaten verkegen Cremers Ladies Cup: mevr. Waller (30) I verliest van mevr. S. Noorduyn (20) met 7 en 6; mevr. J. Graswinckel (19) verliest van mevr. Sandberg (30) met 5 en 3. Palacehotel-wisselbeker: J. Nienhuis wint van T. Noorduyn met 2 up; J. W. Nienhuis wint van prof. J. A. J. Barge met II 1 up: B. van Vlijmen wint van C. M. Nien-1 huis met 5 en 3; H. baron van Tuyl van Serooskerken wint van prof. B. Sandberf I met 2 up; G. Heunkensfeld Slaghek wint van J. Ruys met 6 en 5. Graaf van Limburg Stirumbeker, medal- piay voor dames: mevr. L. Furnee wint van mevr. A. v. d. Graaf met 4 en 3. IJMUIDEN. 1 Sep'. vischprijzen. Tarbot per K.G. f.0.88—0.70; Griet perl kist van 50 K.G. f. 23—11.50; Tongen per K.G. f. 1.25—0.85; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.27—25; Middelschol 1.21 20: Zelschol f.1816; Kleine Schoi f.13— 4.50; Schar f.104.20: Tongschar f.21— 14; Vleeten per stuk f. 3.500.95; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f 0.70; Groote Schelvisch f. 16: Middel Schelvisch f. 19—12; Kleinmiddel Scncl- vlsch f.159; Kleine Schelvisck f.9—3.10; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 52— 21.50: Gullen per kist var, 50 K.G. f.12— 2,70; Lengen per stuk f. 0.95—0.60: Heilbot per K G. f. 0.96—0.80; Wijting per kist van 50 K.G f. 4.50—2; Koolvisch p. st. 1.0.49- 0.1G: Makreel per kist van 50 K.G. t.S.50 5.20. Hakeprijzen: klein middelhake f. 3-" kleine hake f. 26. Aangekomen de stoomtrawlers; IJM. Ui met f.2680; IJM. 44 met f.2870: IJM. 46 met 1.1996: IJM. 167 met f.2540: IJM. 54 met f.1770: IJM 159 met f.1310: IJM. 161 met f. 1220; IJM. 114 met f. 1170 besom ming. Verder twee Decnsche kotters, n.l— E 45 met f.737; E 86 met f.753 besomming De loggers; KW. 27 met f. 260; KW. l'j met f.440: KW. 105 met f.400; KW. 61 met f. 400. Een haringlogger: IJM. 283 met f. 2097 voor pekelharing. Tenslotte de KW 34 met 481 kantjes haring, die overgeladen wordt voor Kat wijk. De noteeringen zijn niet alle officieel VLAARDINGEN, 1 SePf- Binnengekomen de KW. 160 met 23 last, MA. 5 met 27 last en VL. 84 met 33 last- Maatjesharing jong f. 9.708.80; Volle na- nng f. 9.20—8.40; Idem Noord f 9-5"' Maatjesharing f. 7.50—8.00—8.40; IJle ba ring f. 8.50.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2