De lennis-wedstrijd Nederland-Engeland ENGELAND LEIDT MET 8-0 LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 31 Augustus 1936 athletiek. te straatsburg. nederlandsche successen lawn-tennis, zwemmen. golf. AUSTIN DEMONSTREERT „HET IDEALE TENNIS" motorsport. zeilen. JOCH HAENNI SLOEG OSENDARP OP DE 100 METER. Een klein groepje Nederlandsche athle- (en heeft met succes deelgenomen aan in ternationale wedstrijden, welke gisteren ioor de A.C Straatsburg werden georgani- jeerd en welke wedstrijden door ongeveer jtrduizend toeschouwers werden bijge- i-xind. Voor velen mag het misschien een teleurstelling zijn. dat Osendaro (die de 100 yards won) op de 100 M. van Haenni iZwitserland) heeft verloren waardoor til den eersten en tweeden Drtis voor de Invitattewedstrtiden met dezen athleet moest deelen voor insiders, die het duei Osendarp—Haenni op de 100 yards en 100 peter hebben aanschouwd. Is het minder rerrassend. Od de 100 yards bleek dadelijk, dat Osen- iarp niet de ..oude" was. dat hti een ver- Eoeiden indruk maakte. Hij miste zün vershelling die wij van hem kennen op 75 peter. Het is zeer goed mogelijk, dat Osen- darp vermoeid is na het drukke seizoen ra de zware dagen der Olympische spelen. Ou de 100 yartds lag Osendarp na 75 yards nog voor. Op dat moment echter liero Haenni zich naar voren, won met elke vard terrein- en hoewel Osendarp nog als eerste door de finish ging was het verschil met Haenni toch niet meer dan een hand- ireedte. Het tijdsverschil (voor Osendarp werd S.8 sec. voor Haenni 10 seconden opgege ten) is dan ook practisch onmogelijk. Bii de 100 M. had Osendarp. die de zesdo taan had geloot, vlak langs de tribunes, aanvankelijk met 1 meter de leiding, doch oo 90 meter lagen beiden gelijk en op de laatste 10 meter wist de Zwitser revanche te nemen, zij het met miniem verschil. Keckermann heeft zich goed in het duel nemengd, hij werd telkenmale derde en Borchmeyer vierde. Van Beveren en Boersma hebben zich sitstekend geweerd op de 100 meter open nummer, waarin zij resp. als eerste en tereede aankwamen. Nadat beiden met ze- mak hun series hadden gewonnen, telken male in 11 seconden, bleek de Franschman Cozettc in de finale hun sterkste rivaal te rijn. Van Beveren had het ongeluk de baan te loten, die vlak langs de tribunes liep. Bij den start was onze landgenoot uit zün balans, vermoedelijk door het hek. waar hij langs liep. Zijn loop was dan ook zeer on- itzelmatig. tot hü op 80 meter den vorm veer vond en met een vinnige eindspurt aan alle onzekerheid een einde maakte. Baumgarten was tweede in zün serie ge raden. en daar alleen de winnaars der artes naar de finale overgingen was hü ons uitgeschakeld. Ou de 200 meter was Haenni superieur lan van Beveren en Neckermann. Van den start af had de Zwitser de leiding en hü ton in den tijd van 21.8 sec Van Beveren bad al weer de buitenbaan langs de tri bunes geloot, hetgeen ongetwüfeld een handicap beteekende. Hii ging met mini maal verschil als tweede door de finish tóór Neckermann. Voor beiden werd echter een tijd van 22 seconden genoteerd. Ou de 4 x 100 M. viel een Nederlandsche zege te noteeren, hoewei het niet gemak- iellik gegaan is. Vooral de z.g. Badlsche estafette was sterk. Boersma liep de eerste 109 meter uitstekend, van Beveren nam liet geheel vlot over. zoodat Neckermann tets van den achterstand oo de Nederland- tebe estafetteploeg kon Inhalen. Baum- zarten wist den voorsprong te behouden, doch Osendarp nam den stok zoo slecht over. dat de Duitschers de leiding konden «rememen. Met een kleinen 5 meter ach terstand vloog Osendarp als een pül uit 'n 'mos weg. Op 20 meter voor de draad had til zijn tegenstander Ingehaald en hü won tenslotte nog In 42.2 sec. Deze tiid wiist wel so slechte wissels. Van der Poll heeft de tweede plaats kun- tra Innemen bi! het speerwerpen achter den Olympischen kampioen Stoeck. Onze tendzenoot heeft de lessen van Krelgsman, it het Olympische dorp gegeven, goed ter hrte genomen en zün techniek gaat on- retwijfeld vooruit. Zün wijziging in tech nische opvattingen is oorzaak, dat zün «eroen nogal onregelmatig is. Bii zijn ierden worp haalde hii precies 61 meter. De aanloop was slecht en hobbelig, zoodat Stoeck. die last van een enkelblessure heeft, tth ontzag, hetgeen z'n voor ziin doen matige prestatie in dit nummer verklaart. De belangrijkste resultaten luidden: IOC M. invitatie: 1. Haenni (Zwitserland) Ut sec. 2. Osendaro 10.6 sec 3. Necker- tann (Duitschland). '00 yards invitatie: 1. Osendarp 9.8 sec. 1- Haenni 10 sec. 3. Neckermann. 200 M open: 1. Haenni 21.8 sec. 2. van Beveren, 22 jee 3. Heckermann 22 sec. 4 x 100 M, estafette:, 1. Nederland 42.2 tec. 2. Badlsche estafetteploeg .424 sec. 3. Stade Rennes 43.2 sec Soecrwerpen1. Stoeck (Duitschland) Ha M 2. van der Poll 61 M. 3. Bucher thankrük) 56.63 M. 100 M. open: 1, Van Beveren. 10.8 sec. Boersma 11 set. 3. Cbzette (Frankrijk). -O- athletiekdag van lugdunum. Uitstekend geslaagd. De door Lugdunum uitgeschreven onder- ™Se athletiekdag is een groot succes ge- Jorden. Vrywel op alle nummers is fel om overwinning gestreden. Al werden er "h geen records verbeterd, de geleverde Festaties waren van dien aard, dat er met noodige training nog heel wat te berel- f® is. De regeling was bü de athletiek- jjnmissle en het bestuur in goede handen. Prijzen, die bestonden uit gebruiksvoor- ,®Pcn, werden na afloop door den heer *™wrs met een toepasselük woord uitge- De volledige ulslagen waren: j.hardloopen 100 M. Seniores: 1. W. God- 10° 119 sec.; 2. W. Koolloos 12 sec.; 3. P. «Lange 12.2 sec. Bardloopen 100 M. Juniores: 1. S. Swart J'scc.; 2. D. Bouman 13.2 sec.; 3. J. v. d. '3.6 sec. aardloopen 80 M.. adspiranten: 1. P. Jphond u sec.; 2 H. v. Es 11.3 sec.; 3. C. 11.6 sec. I^huopen adspiranten: 1. P. Holswllder; cjhansen; 3. J. Swart. natrappen, seniores: 1. J. den Ouden, &S,; 2- C. Stllckelorum 7 pnt.; 3. W. 6 pnt. Doeltrappen, Juniores: 1. J. v. d. Burg, 11 pnt.; 2. B. Fransen, 10 pnt.; 3. A. Collee 10 pnt., na overschieten. Doeltrappen, adspiranten: 1. D. de Bolster, 12 pnt.; 2. D. Eijken, 11 pnt.; 3. K. Ver mond 9 pnt. 400 M. hardloopen, Seniores: 1. J. Breede- veld, 1 min. 1 sec.; 2. D. de Jong 1 min. 4 sec.; 3. P. de Lange, I min. 6 sec.; 4. J. Pauw, zelfde tüd. 400 M. hardloopen, Juniores: 1. G. den Ouden, 1 min. 11 sec.; 2. J. Bronsgeest 1 min. 14 sec. Hoogspringen, Seniores: 1. C. de Roo 1.65 M.; 2. J. Koet 1.60 M.; 3. H. Teyn, 1.55 M. Hoogspringen, Juniores: 1. D. Bouman 1.35 M.; 2. C. Pauw 1.30 M 3. P. Blom 1.25 M. Hoogspringen, Adspiranten: 1. H. v. Es 1.35 M.; 2. P. Vermond 1.30 M.; 3, A. Horree 1.30 M. Verspringen, Seniores: 1. J. Pauw 5.75 M.; 2. D. de Jong 5.26 M.; 3. C. de Roo 5.20 M. Verspringen, Juniores: 1. S. Swart 4.24 M. 2. H. de Graaf 4.17 M.; 3. D. Fransen 4.03 M. Verspringen, Adspiranten: 1. P. Vermond Jr. 4.79 M.; 2. H. v. Es, 4.62 M.; 3. C. Fran sen 3.80 M. Speerwerpen. Seniores: 1. W. Paalman 27.40 M.; 2. H. Honsbeek 26.50 M.; 3. P. v. Berkel 22.08 M. Kogelstooten. Seniores: 1. G. Devilee 12.02 M.; 2. H. Honsbeek 10.92 M.; 3. W. Goddün 10.63 M. --o BELGISCHE PLOEG SAMENGESTELD. Voor den wedstrijd tegen Nederland. Gisteren is de Belgische tennisplocg sa mengesteld voor deft landenwedstrijd, wel ke op 12 en 13 September a s. vermoedelijk te Amsterdam zal worden gespeeld. Heerenenkelspel: Lacroix. van den E Ij Ti de De Borman, Geelhand, Ewbank, Nauts, Moreau en Loiseau. Reserve: Mouvet. Damesenkelspel: mej. Dumonceau, mej. Watson, mevr. de Bary en mej. Hoyaux. Reserve: Hole. Heerendubbelspel: LacroixDe Borman, Geelhandv. d Eijnde, MouvetLoiseau, MoreauNauts. Reserve: Ewbank. Damesdubbelspel: mej. AdamsonDu monceau, mej. Watson—De Borman. Reserve: mej. Sole. Gemengd dubbelspel: mej. AdamsonDe Borman, mej. Watsonv. d. Eünde, mej. DumonceauLacroix. mej. De Borman— Geelhand. Reserver: mej. SoleNauts. o KHO SIN KHIE ZWITSERSCH DUBBELSPEL-KAMPIOEN. Naar de „Tel." uit Luzern verneemt won Kho Sin Khie met De Stefani het dubbel spel in het tournooi om de intern, kam pioenschappen van Zwitserland, welke te Zurich worden gespeeld. o - ->it ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „DE MUNNIK". De voortgezette onderlinge wedstrüden in „De Munnik" hadden het volgende resul taat: Heeren dubbelspel: C. Boot en H. Bake- ma si. Chr. Timmer en J. Kooreman 60, 61; S. v. Egmond en N. Wittich sl. G. Koning en J Koning 61, 6—4. Gemengd dubbelspel: Mevr. Koning en C. Boot sl. Mevr. de Bruin en W. Aldershoff 75. 36, 75; Els Koning en J. Kooreman sl. Mej. Filippo en P. Boot 63, 62; Mej. Taconis en S. v. Egmond sl. Mej. Aukes en H. de Ru 6—1, 6—2. o WEDSTRIJD OVER 1500 M. TE SASSENHEIM. Lut (De Zijl) wint den derden prijs. Voor dezen wedstrüd, die Zaterdag onder begunstiging van prachtig weer te Sassen- heim werd gehouden, was zoowel van de zijde van het publiek als van de zwemmers groote belangstelling. Toen de 24 deelnemers aan den start in de Oost-Haven verschenen, was het publiek ln groote getale aanwezig. Alle schepen waren dicht bezet met toeschou wers en zü die van meer nabü den stryd wilden volgen, waren den polder ingegaan en liepen met de zwemmers mee. Voor de achterblüvers op de Haven was de kamp moeilyk te volgen door de vele bochten ln de Sassenheimsche sloot, doch dit behoort in afzienbaren tüd tot het ver- ledene, daar de vaart recht doorgetrokken wordt en een weg er langs komt. Direct na den start kwam er reeds tee- kening in het veld. De a.s. winner lag da- delük aan den kop en wist geleidelyk zün voorsprong te vergrooten. Bü het nemen van de laatste bocht, nam hij deze ver keerd en na er op attent gemaakt te zün, keerde hü terug om het nu op de goede wüze te doen. De uitslag is als volgt: 1. Wisselbeker en medaille: Sypkema, Haarlem, 25 min. 3 sec. 2. Stefels, Haar lem 26 min. 11 sec. 3. Lut, Leiden 26 min. 16 sec. Van de Inwoners van Sassenheim kwam als le aan W. Boekee in 29 min. 10 sec. die den wisselbeker won; 2e was A Arends horst in 33 min. 10 sec. Na afloop vond de prüsuitreiking plaats door den burgemeester in „Het Bruine Paard". Deze begon met hulde te brengen aan de Sassenheimsche Zwemvereeniglng, die door dezen wedstrijd propaganda maakt voor de zwemsport, welke thans dank zü de successen op de Olympische Spelen, wel in het teeken van belangstelling staat. We hebben hier een keurige zweminrich ting, doch het bezoek is niet zooals het zün moest. We moeten de jongeren op wekken de zwemsport te gaan beoetenen. Het verheugt spr„ dat deze wedstrijd ge houden is onder de vlag van den Ned. Zwembond en al moge soms aan de orga nisatie iets gehaperd hebben, dit zal in het vervolg niet meer voorkomen, mede dank zü de mooie baan, die de nieuwe vaart ons zal geven. Hierna reikte hü op de hem eigene, hu moristische wijze, de prijzen uit. HET le LUSTRUM DER ZWEMVEREEN. „DE VERBETERING" TE NIEUWVEEN. Nadat tweemaal de feestelijke viering uitgesteld moest worden vanwege het slech te weer, kon Zaterdagmiddag 't feest van „De Verbetering" te Nieuwveen doorgang hebben. En waarlijk, het is een succes ge worden: schitterend weer en geen wind. Het was op het „droge" wel te warm, maar voor hen, die hun kunnen wilden laten zien in het natte element, kon het niet beter. Onder de talrijke aanwezigen merkte wij op burgemeester Bakhuizen, die vol belangstelling het drukke gedoe in het wa ter gadesloeg. Dr. Nout wenschte de jarige vereeniging geluk met Haar 5-jarig bestaan. Voor de kleinsten waren er wedstrijden in het houtjes rapen, waarbij intusschen ln plaats van houtjes, augurken werden ge bruikt! De uitslag voor meisjes was: 1. Adriana Dompeling, 2. Trüni v. Harten, 3. Mien Ver- meulen.4. Gerrie Slingerland. En voor jon gens: 1. Corrie de Groot. 2. Frans Campfens 3. Jaap Hoogendoorn, 4. Peter Hogervorst. Snelzwemmen voor Meisjes (1014 J.l: 1. Nelly Wolmerstett, 2. Nel v. Leeuwen, 3. Janny v. Straten, 4. Nelly Hoogendoorn, 5. Lilly v. Leeuwen. Jongens 1014 jaar: 1. Joop v. Dük, 2. Aart Hoogendoorn, 3. Dirk v. Vliet, 4. Jaap Stichter, 5. Jan Aartman, 6. Klaas Tenssen. Dames: 1. Map Heins, 2. Julia Vogelaar, 3. Francina v. Vliet, 4. Jenny v. d. Meent, 5. Nel v. Harten. Jongens van 1417 jaar: .1. Wim Corne- ltssen, 2. Manus v. Harten, 3. Anton Dors, 4. Jan Valen. Heeren: 1. Cor v. Dük, 2, S. Visser, 3. G. v. Harten, 4. J. K. Bal. Tenslotte zü vermeld dat twee heeren het record braken van „Langzaam zwemmen". Een vroolijke noot mag ook bij zoo'n wed strüd niet ontbreken! Die wa$ er trouwens ook bü het waterpolo, voor gecostumeerde heeren. Na afloop hiervan werd nog een polowedstrüd gehouden voor dames. Daarna werden de fraaie prüzen uitge reikt, welke door zwemsportieve nering doenden en anderen beschikbaar waren ge steld. Het geheel werd opgeluisterd door een vroolijk stukje gram.muziek met versterker. Het was een geslaagde middag. o WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. De Aalsmeersche Reddingsbrigade heeft Zaterdagmiddag in „Het Oosterbad" wed strüden georganiseerd, waarvan de uitsla gen als volgt waren: 25 M. schoolslag, gekleed, voor meisjes van 1416 jaar: 1. M. v. Dam (Viba) ln 20 s.; 2. M. Tulp (Oosterbadi in 211/5 s.; 3. A, Jongkind (id.) in 212/5 s. Id. jongens: 1. P. Maarse (Oosterbad) in 19 3/5 s.; B. Koeleman (id.) in 19 4/5 s.; 2a. J. Sparnaaü IViba) in 19 4'5; 3. W. Maarse (Oosterbad) in 211/5 s. 100 M. vrije slag, gekleed, heeren: 1. N. Huigsloot (O.-Wetering) in 2.12 4/5; 2. G. Oussoren (Vinkeveen) in 2.15 2/5 3. P. Hoogervorst (Viba) in 2.21 1/5; 4. P. Maarse (Oosterbad) in 2.29 1/5. 50 M. vrije slag. gekleed, dames: 1. N. Bol (Oosterbad) in 50 2/5 s.; 2. R. Smit (ld.) in 59 s.; 3. N. Boomhouwer (ld.) in 1 m. 3/5 s. 4 x 25 M. estafette.'igekleed, met onge- kleede drenkeling, bestaande uit 2 dames en 2 heeren: 1. Aalsm. Reddingsbrigade ln 3 m, 4 s.; 2. Oudewetering in 3 m. 42 2/5 s.; 3. Vinkeveen in 3 m. 471/5 s.; 4. Oude wetering in 3 m. 47 2/5 s. 4 x 50 M vrije slag heeren, ongekleed: 1. Viba I en II in 2 m. 22 s.; 2 Oosterbad in 2 m. 51 s. 50 M. schoolslag, gekleed, heeren, waar van 25 M. met or.geklecde drenkeling: 1. J, Appelboom (Vinkeveen) in 1 m. 9 2/5 s.; 2. F. F. Beilschmidt (Oudewetering) ln 1 m. 181/5 s.; 3. A. Trommel (Aalsm. Reddings brigade) in 1 m. 19 s. Idem, dames: 1. E. Zepers (Oudewetering) in 1 m. 20 s.; 2. T. v. Leeuwen (Aalsm. Reddingsbrigade) ln 1 m. 46 s.; 3. T. Schouten (Oudewetering) in 1 m. 50 s. 50 M. vrije slag heeren, ongekleed: 1. K. Oud (Viba) in 33 2/5 s.; 2. C. v. d. Lairre (id.) in 34 s.; 3.; D. Alderden (ld.) in 34 1/5 s.; 4. D. Langereis (id.) in 37 4/5 s. Id. da mes: 1. A. Boomhouer (Oosterbad) ln 49 s.; 2. N. Boomhouder fid.) in 50 s.; 3 M. v. Dam (Viba) in 51 1/5 s. Popduiken door ploegen van 3 personen (3 x opduiken)1. Aalsm. Reddingsbrigade in 1.36 1/5 2. Oudewetering II ln 1.51 1/5; 3. id. I in 2.34 1/5. De wedstrüden, welke begunstigd werden door fraai weer, trokken veel belangstelling. DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. De Noordwljksche Golfweek is Zaterdag ingezet met een wedstrijd over 18 holes tegen bogey met bisques naar keuze. De eerste prijs werd gewonnen door mevr. Graswlnckel (23) met 6 up. Tweede werd J. J. Nienhuys (15) met 5 up. Gisteren begonnen de wedstrüden om den Palace-hotel-beker en den van Heu- kelombeker. Voor den Palace-hotel-beker werden de volgende uitslagen verkregen: P. A. Ramaer (8) wint van A. N. de Lint (12) met 4 en 3; C. M. Nienhuys (16) wint met 3 en 2 van L. B. Heemskerk (9); de overigen een bye. 2de ronde: J. Nienhuys (15) wint met 2 en 1 van jhr. mr. W. J. van Citters (20); F. Noorduyn Jr. (12) wint met 3 en 2 van E. J. Waller (16); prof. J. A. J. Barge (24) wint met 6 en 4 van E. Redelmeyer (24); J. W. Nienhuys (18) wint met 7 en 5 van A. v. d. Graaf 12)dr. H. J. Kessler (7) wint met 4 en 3 van J. W. Henny (14); F W. de Haan (7) wint met 3 en 1 van B. G. Wood (20); A M. Groskamp (12) wint met 2 up van O. Koopman (20); B. v. Vhjmen (13) wint met 7 en 6 van J. A. W. v. Lim burg Stirum (20)prof. P. Landberg (24) v/int met 4 en 3 van M. A. B. Danton Thompson (8); H. Baron van Tuyll van Serooskerken (14) wit met 3 en 2 van J. v. Wely (22); jhr. P. Quarles van Ufford (12) wint met 2 up van R. de Gorter (14); E. H. Brandts (12) wint met 6 en 5 van D. A. Nederlof; dr. ir. J. J. Borren (13) wint met 5 en 4 van H. Wynands (9). Voor de eerste ronde van den W. F. van Heukelom Wisselbeker. 18 holes matchplay voor dames, werden de volgende partüen gespeeld: mevr. A, Bumav. Tienhoven (4) wint met 8 en 6 van mevr. E. Graswlnckel (19); mevr. .A v. d. Graaf (16) wint met 2 up van mevr. Mossier (10)mevr. N. Fur- nee (14) wint met 3 en 1 van mêvr. S. v. Wely (18). ■o- (Van onzen redacteur). Drie personen speelden een vooraan staande rol in den tennis-wedstrijd te Noordwyk. tusschen de internationale clubs van Nederland en Engeland, waarvan thans tweederde Is afgewerkt! Dat was: Austin, de tweede speler van Engeland, die het dit jaar te Wimbledon bracht tot de laatste vier zonder in de vijf voorafgaande ronden één set te verliezen, en die nog onlangs voor de challenge-round van den Daviscup over Crawford triomfeerde.... En verder: Hare, die met Wilde te Wimbledon pas na vijf sets de finale van het heeren-du'bbelspel verloor tegen Hughes en Tuckey. En tenslotte: Diemer Kool, de bekende Hollandsche vete raan, die indertüd zoo grootsche successen voor ons heeft weten te oogsten! Voor dit drietal kwam voornamehjk het vrü groote aantal belangstellenden, dat gisteren de tribunes bevolkte, zü het daarbij tevens ook met een stille hoop dat onze kampioen Timmer, die reeds zoo dikwijls bij dergelüke ontmoetingen voor een ver rassing zorgde, er in zou slagen Austin te bedwingen, althans hem op fraaie wüze party te geven. Hoe men in dit laatste teleurgesteld is, vertellen wij straks uitvoeriger. Allereerst in het kort iets over den Zater dag, die in menig opzicht onbeduidend is geweest en in geen enkele partij spanning heeft gebracht. Austin speelde toen tegen Van Swol. David tegen Goliath, en de ten- nis-leek zou verwachten dat het nietige kereltje uit Engeland, met z'n povere fi guurtje, als het ware verpletterd worden zou onder een lawine van daverende en on houdbare schoten van den Hollandschen reusHoe geheel anders was het echter! Van Swol, die door den militairen dienst weinig gelegenheid tot tennis-training ge had heeft, deed z'n best en zwoegde tot het uiterste, maar te snel daalde z'n tempo, en weldra kreeg hy geen voet meer aan den grond. Bepaald inspannen leek Austin zich daarby niet eens te doen. Tactisch diri geerde hij z'n drives tot heel diep in de hoeken en hü deed het met zooveel vaart, nam de ballen zoo snel en had zooveel ver rassende factoren in zijn spel. dat Van Swol er eenvoudig niet aan te pas kwam. Af en toe kwam Austin cok naar het net. toonde dan hoe voortreffelyk hy volleeren kan en hoe doodelük zün smash kan zyn, doch een Austin op volle kracht: neen, daarvan was geen sprake! Karsten had in drie sets het onderspit gedolven (26, 16, 06> tegen Peters, wiens spel verre van elegant en aantrekke lijk was, wiens wyze van serveeren in den beginne zelfs even de lachlust opwekte door de merkwaardige manier, waarop hy den bal als het ware uit de lucht wegschepte. doch die voor den Hollander veel te vast bleek te zijn. Zyn defensie was als een muur, waarin Karsten geen bres vermocht te schieten. Tevergeefs poogde onze land genoot tientallen malen de gesneden dropshot in het geding te brengen: een mo reel reeds geslagen Karsten kon ook die korte slagen, welke zoo nuttig hadden kun nen werken om de rust van den Engelsch- man te verstoren, niet in de perfectie ten uitvoer brengen en het resultaat was dat verreweg de meeste dropshots faalden, ter- wül Peters op de rest een scorende return had, Beduidend meer strijd was er aanvan- keiyl; bü Teschmacher-Tinkler en het moest duren tot 97 voordat de Engelsch- man de eerste set veroveren kon, om daar na echter steeds een overwicht ten toon te spreiden dank zü z'n voortdurend oploo- pen en goed volleeren! en met 62, 6—3 ook de tweede en derde set in de wacht te sleepen. Overigens: een partij, die niet uit kwam boven het peil der Hollandsche mid denklasse. Doordat Van Swol en Karsten aan het slot van den middag in het heeren-dubbelspel van Austin en Hare verloren met 26, 36, 36 kwam het einde dus met 40 voor Engeland. Karsten ging gistermiddag, ter opening van het Zondagprogramma, in een weinig TERREINRIT DER MOTORCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN. De motorclub Leiden en Omstreken or ganiseerde gistermiddag een wedstrijd voor haar leden, in samenwerking met de Kon. Ned. Motorrüders Vereen. De motorclubs Die Haghe en Wasenaar en Omstreken ver leenden daadwerkelyke hulp. Het terrein, gelegen in het Langeveld te Noordwyk, gaf een schiterend, hoewel zeer zwaar parcours. Grasbanen met geniepige zeer mulle gaten, droge sloten met zachte kanten en bochten vol mul zand, waarin niet de minste vast heid was te. krügen. Naar schatting waren een 5000 menschen langs het tracé opge steld. Spannende races werden yerreden en staaltjes van goede rijkunst werd getoond. Valpartüen bleven natuurlük niet uit, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De baan was keurig afgebakend door een der groote benzinemaatschappyen Na afloop kwam de jury. gevormd uit de heeren, J. den Engelsche, Official der K.N. M. V., Van Noordwük en den Houten, offi- cieele tüdwaarnemers, tot den volgenden voorloopigen uitslag: Motoren met een cylinderinhoud van 50u ccm. 17 ronden)1. G. Knünenburg (Rud- ge) 1.49 uur; 2. E. Passier (Ëysink) 1.52 uur 3. C. den Haan (Velocette) 1.55 u.; 4. D. Renooy (Matchless) 1.57 uur; 5. C. v. Eys (Matchless) 1.57 uur; 6. J. Brugge (Nor ton) 2.12 uur. 350ccm. klasse: (17 ronden): Q. Verlaan (Rudge) 1.55.20 uur; 2. Westphaal (B.S.A.) 1.57 uur; 3. Joh. Bovee 2.00.40 uur; 4. D. v. Amstel (Matchless) 2.04.30 uur; 5. A. Tops (Triumph) 2.05 uur; 6. N. Halverhout (Rud ge) 2.05.20 uur; 7. M. v. Puyl (B.S.A.) 2.08.15 uur; 8. J. C. P. v. Akker (Velocette) 2.12 u.( 9. J. F. Kat 2.14 uur; 10. J. G. J. Zwaai (Ve locette) 2.18 uur; 11. J. Merkenbach 2.19.10 uur. 260 ccm. klasse (16 ronden): 1. H. R. interessante partü met 46, 36, 16 ten onder tegen Tinkler, die meer en meer het initiatief nam en zich geen büster groote inspanning behoefde te getroosten. Alle hoop was vervolgens dus gevestigd op Henk Timmer, maar in de match tegen Austin heeft ook hy niet voor een Hollandsch winstpunt kunnen zorgen. Hij begon overi gens zoo goed. Er waren al direct lange en boeiende rallies en al was dan de aanval meer by Austin dan bü Timmer: onze land genoot was toch zoo vast, had zooveel mooie passings dat het publiek er enthousiast door werd! Een 34 achterstand zette hü om in een 54 voorsprong en hij leek een kans te hebben op de eerste set. Austin's service was hem evenwel te machtig. Het werd 55 en 5—6 en nog had Austin niet gewonnen, want Timmer kwam op 4030! Om daarna echter te falen onder eén sterk groeiende pressie van den Engelschöian, die met een schitterende volley 75 scoorde. Het ver liezen van die set brak tevens Timmer's moreel en tegen een Austin ln magnifieken vorm werd hü volkomen „uit-gemanoeu- vreerd". In de tweede set 16, in de derde 06. dat was toch eigenlük een wat tragisch slot voor Timmer, die tegen een dergelyke rijke variatie niet bestand was, maar het was tevens een prachtige belooning voor Austin, die hier het ideale tennis demon streerde! Welk een prachtspeler, deze kleine Engelschman: rustig, all-round, soepel en vlot! Geen beweging te veel, geen onnoodig harde slagen, doch een bijna niet te over treffen controle over z'n slagen, die uitge voerd worden met een constante lengte en zóó scherp, dat zy byna altüd op of vlak voor de lijn terecht komen! Austin's spel is oogenschijnlijk sober zonder daverende smashes, drives of canon-balls, doch het ontleent ook juist daaraan z'n waarde, om dat het geen overdreven krachts-inspan- ningt vergt. Het ontzaglijk snelle nemen van den bal, de wisseling van kort en lang, het maskeeren der slagen, het fraaie vol leeren, geven hem bovendien een enormen voorsprong op vrijwel lederen tegenstander en het was geen wonder dat Timmer hier voor capituleeren moest! De links-spelende Hare, die reeds Zater dag in de dubbel voortreffelüke kwaliteiten gedemonstreerd had, vond ditmaal v. Swol als tegenstander en hü won verdiend met 63, 62, 63, door meer vastheid in de rallies en resoluter ingrüpen aan het net, als surprise bovendien meer dan eens de dropshot toepassende, die gewoonlijk voor den Hollander onbereikbaar was. Voor Timmer, die hy heden ontmoeten zal, schijnt Hare een betere tegenparty dan de meesterlijk spelende Austin. Wellicht dat daarin vandaag voor Holland eindelijk een winstpuntje schuilt. Het heeft overigens weinig gescheeld of dat eerste puntje was gistermiddag nog ver kregen in het dubbelspel van Timmer en Diemer Kool tegen Tinkler en Peters! De Engelschen waren niet zoo bijzonder goed op dreef, althans hun combinatie klopte niet en speciaal Peters leek ons geen dubbelspe ler, terwül Diemer Kool ter andere zyde bewees dat hy het spel nog lang niet ver leerd is. Prachtig paste hij zich bü Timmer aan, volleerde soms als in z'n beste dagen, had goede smashes, hield het tempo vol, hoewel het vüf sets en byna 2>/r uur duur den), en vond door z'n tactisch plaatsen dikwijls openingen, die voor de drie ande ren, ook voor Timmer, onziohtbaar zouden zyn geweest. Een volstrekt gelyk opgaande match werd het en het publiek, dat on danks de koude tot bijna donker toe zitten bleef, leefde er geheel in mee. Welk een vreugde was er toen onze landgenooten in de vierde set op 45 twee matchpoints der Engelschen teniet wisten te doen en zelfs de set met 75 uit het vuur vermochten te sleepenOok ln de laatste set bleef de span ning! Het werd 54 voor Holland en 400. Dat beteekende dire matchpoints voor Tim mer en Diemer Kool. Glunderend wachtte men op de tribunes op het eindeDat echter anders kwam dan men meende, want de voorsprong ging toch nog verloren, zelfs de game en tot aller groote deceptie tenslotte ook de set en daarmede de party! De Engelschen wonnen met 46, 97, 63, 5-7, 86 Diemer Kool mag niettemin de voldoening hebben dat hü er toe meege werkt heeft dat Holland nu althans twee sets tegen Engeland gewonnen heeft. In ze keren zin is dat een schrale troost, maar onze landgenooten moeten nu eenmaal fn dezen kamp tegen Engeland met heel wei nig tevreden zün .gezien het feit dat zij na twee van de drie dagen met 80 achter staan! Vink (O.K.) 1.42 uur; 2. 'H. van Banning iTriumph) 1.46 uur; 3. J. Mesters (Pan ther) 1.47 uur; 4. W. Guys (Rudge) 1.47.30 uur: 5. B. H. Loevesteyn 2.00 uur; 6. R. v. Beek (Royal Enfield) 2.04 uur. 125 ccm. klasse 12 ronden): 1. W. Zü- laard (D.K.W.l 1.26 uur; 2. L. Breeman ID.K.W.) 1.37. 30 uur; 3. C. Vroegindewy (D.K.W.) 1 53 uur.. o WEDSTRIJDEN „DE NIEUWE MEER". De Watersportvereniging „De Nieuwe Meer" heeft gisteren op de Westeinder- plassen wedstrüden georganiseerd. De uit slagen waren: Ronde- en platbodemjachten: 1. Kees (C. Spaargaren) in 2.27.53; 2. Nolda (J. Niessen) in 2.29.1. Pampuskiasse: 1. Donderkopje (J. Dam me) in 2.07. Openkiel- en middenzwaardjachten1. Windevanck (J. de Vries) in 1.56.18; 2. Bui- zesr (J. Nauta) in 1.57.55; 3. Flits (Vogel) in 1.58.35. 12 M2.-kIasse: 1. Rita Maersk (G. v. Breda) in 1.49.56. Kleine overdekte kieljaclïten: 1. Kara- kiet (Benjamins) in 1.55.51; 2. Mooie Nel (A. Aling) in 2.3.19; 3. Tuurluur (J. Hum berts) in 2.5.21. Groote overdekte kleljachten A: 1. Noordster (J. P. Berghoef) in 1.17.42; 2. Albatros i Geenhuis) in 1.17.47; 3. Joco (J. v. Achterbergh) in 1.18.1. Idem B: 1. Rle (E. Staal) in 1.56.54; 2. Mops (H. Huizinga) in 2.4.35: 3. Jurit (A. Kunne) in 2.4.41. Regenboosklasse: 1. Litty III (I,. J. Heyermans) hl 1.52.42; 2, Darling (A J. Bükman) in J.53s De prijzen bestonden uit zilveren kunst voorwerpen. 3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11