OM ZILVEREN BAL EN AROLBEKER Favorieten stellen teleur. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 31 Augustus I935 Feyenoord, H.B.S. en uitgeschakeld. N.A.C. SWIFT. Dat niet alle renners goed uit de voeten kunnen op een grasbgan, bleek gisteren toen ..Swift" de kampioenschappen op den korten afstand liet verrijden. De meeste A-klassers lieten verstek gaan, terwijl er van de B-klassers voldoende aanwezig wa ren. om de wedstrijden interessant te doen zijn. Enkelen wilden echter niet starten, omdat zij liever op den weg dezen strijd uitgevochten wilden zien. Waar het rijden op den weg levensge vaarlijk is en de politie opdracht heeft ver baal op te maken, kan men niet verwach ten, dat het bestuur kan besluiten nog maar één rit op den weg te laten verrijden, aldus werd van die zijde verzekerd. C. Verburg won al zijn ritten onbedreigd en veroverde daarmede zijn 2e kampioens lint, terwijl A. Maat een zeer goede 2e was Van de B-klassers wist Jac. de Groot le te worden, gevolgd door N. de Romein en A. Lodewijks als 2de eindigde met even veel punten. U.V.S.—ZEELANDIA 3—1. Een zeer matige oefenwedstrijd. VAN AMSTERDAM WINT RONDE VAN ROERMOND. De renner Van Amsterdam, uit Leider dorp. die verleden week de Ronde van Eygelshoven won. is Zaterdag eerste ge worden in de Ronde van Roermond over 100 K M. in 2 u. 31 min. 11 sec. 2. W. Vroo- men. Heerlen; 3. Braspenninx Jr.. Princen- hage; 4. Loncke. België: 5. Ebeling Duitsch- land 6. Van Klinken. Endhoven; 7. Klijnen, Nijmegen; 8. Tielen, België; 9. J. Cardinaals België; 10. Van Es. Den Haag. VOETBAL. DE BONDSVERGADERING VAN DEN K.N.V.B. EEN RUSTIGE BIJEENKOMST. De jaarlijksche bondsvergadering van den K.N.V.B.. welke gisteren in het Kur- haus te Scheveningen werd gehouden, heeft een zeer rustig verloop gehad. Groote vraagstukken kwamen niet aan de orde. Een niet-ingewijde, die een dergelijke bij eenkomst zou meemaken zou stellig den in druk krijgen, dat alles in het Nederland- sche voetbalwereldje op rolletjes liep, dat belangrijke problemen onbekend en dat alle persoonlijke of vereeniglngsbelangen uitgebannen zijn. Inderdaad, groote vraagstukken hebben de laatste jaren nimmer op de agenda ge staan. En waar dit ontbreekt mist men goede debatten, nieuwe ideeën. Dat is ook gisteren weer gebleken. Men zou interes sante besprekingen kunnen hebben ver wachten bij het punt ..rapport studiecom missie inzake eompetltie-indeeling'' doch deze aangelegenheid was zoo uitvoerig be sproken in de afdeelingsvergaderingen en door de verschillende belangenvereenigin- gen dat zich thans geen nieuwe aspecten zouden kunnen voordoen. De koppen wa ren geteld, het sond bij voorbaat vast, dat het commissariale rapport zou worden af gewezen. Desondanks trachtte de voorzitter der commissie, de heer Schroeder iBreda) door een uitvoerig betoog over den leidraad van het rapport, de zaak nog te redden, maar bij monde van den heer Grootmeyer verklaarden de Westelijke eersteklassers zich tegen dit rapport, al bleef, aldus deze afgevaardigde, de wenschelijkheid tot uit breiding der competie bestaan. De heer Bergvelt achtte 'l een kardinale fout der commissie, dat men eerst vragen aan de vereenigingen is gaan stellen en dat uit de antwoorden, daarop ontvangen, een com promis is samengesteld, terwijl de commis sie beter in actieven zin leiding had kun nen geven. Mr Schoon, de Maastrichtsche afgevaar digde stelde in een zakelijk betoog vast, dat dit rapport bij voorbaat verworpen was, omdat de plaatselijke belangen den door slag gaven. Zoolang samenwerking in de voetbalgemeenschap ontbreekt, zal geen enkele wijziging ten goede kunnen worden aangebracht. In zijn pleidooi voor het rap port der commissie wees mr. Schoon er nog op. dat de bestrijders er eenvoudig niet aan gedacht hebben iets anders er voor in de plaats te stellen. Nadat nog enkele sprekers over deze materie het woord hadden gevoerd, werd het rapport bij de stemming met groote meerderheid door de vergadering afgewe zen. Voor dit agendapunt waren de notulen der vorige bondsvergadering, de behande ling van het jaarverslag 19351936, de be noeming der leden van de financieele com missie (gekozen zijn L. F. H. Dirkzwager. Ch. Hamburg, Jac. F. Lamey, A L. M Schroeder en C. C. Poenl en de commissie van beroep <J. E. de Man, dr. C. Spoelder, mr. E. J. Bulder, J. Schuitemaker, N. J. de Groot i en de goedkeuring der voorloopige begrooting voor het jaar 19361937, vrij snel onder den hamer doorgegaan. Een interpellatie van den heer Jac. F. Lamey omtrent de procedure gevoerd tegen leden en bestu\irderen van het Zwolsche P.E.C. in het bijzonder voor wat betreft den voorzitter den heer Geertsma, hield dit in. dat aan het bondsbestuur gevraagd werd of in het onderhavig geval niet eenige fouten zijn gemaakt en of in de toekomst de openbaarmaking van straffen niet op an dere wijze kan geschieden. Namens het bestuur zeide dr. van Prooye. dat in deze zeer moeilijke zaak inderdaad fouten zijn gemaakt maar dat hij persoon lijk, zoodra hij een en ander bemerkte, met de grootst mogelijke haast er zorg voor ge dragen heeft dat de fouten hersteld wer den En na deze verklaring was de inter- pellatie-Lamey gesloten. Een voorstel van F. A. Lammers, C Groot huize, J. C. de Jager, J. Veenendaal, H. Vosman en Joh. H. Liethofem stelde voor art. 6 H. R. zoodanig te wijzigen dat de contributie bedraagt voor gewone leden f.0.50 per vereenigingsjaar en voor onder steunde leden tenminste f. 10 per vereeni gingsjaar. De voorstellers vonden het in verband met den huidigen crisistijd die in het bij zonder het jongere geslacht treft, ge- wenscht dat de contributie voor gewone leden tot het vroegere peil wordt terugge bracht. Het bondsbestuurslid Sajet bestreed dit voorstel en met groote meerderheid werd het verworpen. De resteerende agendapunten waren minder belangrijk en voorzitter van Prooye kon na slechts 4 uur vergaderen deze rus tige bijeenkomst sluiten. Gisteren speelde U.V.S. od het N.B1 O - terrein een oefenwedstrijd tegen de Mid- delburgsche tweede klasser „Zeelandia" Worden van deze wedstrijden in den regel weinig verwachtingen gekoesterd ditmaal was het spelpeil van beide partijen ver beneden het middelmatige. Slechts in de eerste helft, toen U.V.S. nog het beste van het spel had. vielen enkele aardige momen. ten te noteeren. De gasten, die in hun tweede klasse afdeeline een goede plaats bezetten, vielen al buitengewoon tegen en waren in hun spel geheel op spil. rechts half en rechtbuiten aangewezen. U.V.S. deed het. zooals gezegd, in de eerste helft een weinig beter, doch wist het spel toch ook niet tot tweede klasse-hoogte op te voeren. Na eenig verkennen van het ter rein forceert van Goor den eersten corner, die zooals in de meeste gevallen, op niets uitloopt De voorhoede der blauwwitten is wat gevaarlijker en schotvaardlger dan die der bezoekers. Beekman speelt goed samen met rechtbuiten van Bovene een jong en snel speler die meerdere malen goede staaltjes voetbal te zien gaf en met wat meer routine op die plaats een bruikbare kracht kan worden. Na behoorlijk samen spel tusschen dit tweetal zet Beekman keurig laag voor. de la Bye vangt den bal in de vlucht op en deponeert deze onhoud- haar voor de eerste maal in het doel. 10 Met U.V.S. wat in de meerderheid, gaat het soel van doel tot doel. De gasten hou den het echter te kort en te doorzichtig, zoodat zij het niet verder dan de backs van U.V.S. brengen. Aan de andere zijde no- teeien we enkele schoten van Van Goor en geeft van Bovene enkele goede voorzetten. Het één nog het ander brengt echter suc ces. Van Goor verhoogt dan in z'n eentje oo fraaie wijze de score tot 20. Een goede kopbal van de la Bye ketst van de boven lat in het veld terug. Met den stand 2—0 voor U.V.S. wordt gedraaid In de tweede helft, waarin ook U.VB. in de malaise deelde, wordt de stand door den uitstekend spelenden midhalf der tegenpartij tot 21 verkleind en later door van Goor met een goed schot op 31 gebracht. Al met al een zeer maitige. door scheidsrechter Hillc- brandt correct eeleide oefenwedstrijd. spel ging in den beginne gelijk op, maar daarna trad H.V.C. meer agressief op. De aanvallen die Alphen zoo nu en dan opzet- waren wel goed van opzet, maar de afwer king was niet goed. De thuisclub doelpunt te het eerst, door een fraai schot van den linksbuiten. 1—0. Doch de vreugde was van korten duur, want door flink doorzetten van v. Leeuwen en weifelen van een der achterspelers der Amersfoorters, zorgde Oosterman voor den gelijkmaker. Nog voor de rust bracht de rechtsbinnen den stand op 2—1 voor H.V.C. Na de hervatting was het Alphen, dat den toon aangaf. Nu bleek echter dat het aanvalsquintet in deze opstelling weinig bevrediging schonk. Het doorzetten van de aanvallen vergde zooveel tijd, dat de ver dedigers van H.V.C. steeds weer konden in grijpen Een enkele maal werd zelfs voor open doel finaal misgeschoten. Toch maakte van Leeuwen met een hard schot na een aanval van rechts gelijk. Even voor het einde toen Tuinenburg zich moest la ten vervangen, verdween een hard, doch niet onhoudbaar schot via des keepers handen in het net. Eindstand 3—2 voor H. V. C. QUICK BOYS WINT DEN FREEK VAN DER MEY-BEKER. A.S.C. I klopt Quick Boys I. Nadat reeds een week tevoren de wed strijden om boven genoemden beker tus schen de resp. elftallen van A.S.C. Quick Boys begonnen waren, werden deze Zater dag voortgezet. A.S.C., dat reeds twee ge wonnen wedstrijden aan haar zijde had staan, verspeelde Zaterdag haar mooie kans, door drie keer te verliezen en één keer te winnen, zoodat beide vereenigin gen evenveel wedstrijden gewonnen had den, maar doordat Q. B. een beter doelge- middelde had, 29 voor en 18 tegen, werd Q. B. voor een jaar houder van den zeer fraaien Freek van der Mey-beker. Nadat vooraf de wedstrijden Quick Boys III—A S.C. ni en Quick Boys V—A.S.C. Jun., die beide in een overwinning (resp. 52 en 3—1) door de blauw-witten gewon nen werden, werd aangevangen met den hoofdwedstrijd van dit tournoo! tusschen Quick Boys I en A.S.C. I. In het begin is A.S.C. de baas en mede doordat het in de blauw-witte achterhoede niet klopte, (ook al doordat de Katwijkers hinder hebben van de laagstaande zon) heeft A.S.C. reeds na een half uur een 40 voorsprong. Wie meende dat Quick Boys zich gewonnen zou geven, vergiste zich. Van nu aan beginnen zij de roodzwarten geheel op eigen helft terug te dringen, en vpel maakt de roodzwarte voorhoede daar na niet meer klaar, mede doordat Mooten last krijgt van een oude blessure en van het veld verdwijnt. Hoe echter de blauw witte voorhoede en middenllnie ook zwoe gen, het lukt niet en verder dan een serie corners brengt zij het voor de rust niet, terwijl de enkele gevaarlijke schoten door den uitstekend keependen Freyser goed gestopt worden. Na de rust duurt de druk op het rood zwarte doel bijna onafgebroken voort en na een kwartier heeft J. van Rijn twee maal gedoelpunt. 24. Een snelle uitval bezorgt A.S.C. dan de vijfde goal, maar nu is het Jac. v. Rijn die tweemaal met een kopbal Freyser het nakijken geeft, terwijl tenslotte een doorbraak A.S.C. het 6de doel punt oplevert, zoodat het einde van dezen doelpuntenrijken wedstrijd komt met 64 voor roodzwart. Op het bij terrein hadden intusschen de adsp. van beide vereenigingen elkaar be streden. Hier werden de rood-zwarten met niet minder dan 100 gekraakt, nadat de rust met 40 voor de Boys was ingegaan. H.V.C. II—ALPHEN II 3—3. Het reservetcam van de Alphenaren zag er door proefnemingen anders uit dan voorheen Tegen de reserves van de thuis club werd een vinnige partij gevoetbald. Spoedig was het 10 voor H.V.C., gevolgd door nummer twee voor de rust. Na de thee tapte Alphen uit een ander vaatje. Niet alleen werd de stand geëgaliseerd, maar de bezoekers namen zelfs de leiding. Dat werd H.V.C. echter te bar en zoowaar siaagde men er in even voor het einde den stand op 33 te brengen. LUGDUNUM IID.V.S. I 4—3. De zroenwitten begonnen vrij lusteloos tegen de enthousiaste groenzwarten, die spoedig door hen rechtsbuiten de score wisten te openen De Lugdunum-ploeg bleef futloos spelen en toen Dool binnen de beruchte lüven het leer met de hand speelde, wat tot een strafschop leidde, stond groenwit met 2—0 achter. GeleideliU kwam er meer actie in de groenwitte ge lederen en de Roo benutte een voorzet van Goddiin (12). Nog voor de rust wist Pauw met een tam schot gelijk te maken. Rust 2—2. Na de pauze scoorde de Roo spoedig (3—2), waarna een groot D.V.S.-overwicht volgde. Doelpunten bleven voorals nog uit: zelfs wist Koolloos langs de groen-zwarte backs te elippen en den uitloopenden D.V.S.-keeper het naktiken te geven. (42) D V S bleef in de meerderheid doch slechts een haar toegekende strafschop leidde tot een derde tegenpunt (43) met welken stand het einde kwam. Scheidsrechter Waasdorp leidde goed. BOSK. BOYS—GOUDA II. De te Boskoop gespeelde vriendschappe lijke wedstrijd tusschen het elftal van De Boys en Gouda II, eindigde in een over winning voor de Boys (4—1). ONS CLUBJE I—PERSONEEL GEBR. GINJAAR. Morgen te kwart voor zeven wordt op het Ons Clubje-terrein gespeeld de wed strijd Ons Clubje Ipersoneel Gebroeders Girlaar. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN R. B. F. Morgen te 6.15 uur spelen op het L. Boys- teTrein het Kamerllngh Onnes Lab. XI en K. N. C. om den 2en en 3en prijs. UIT WADDINXVEEN. Te Waddinxveen won Trekvogels, uit Boskoop, op het W.S.E.-terrein met 21 van R.V.C., uit Reeuwijk. o BEDRLÏFSELFTALLENCOMPETITIE „BOSKOOP". Het elftal van de Sierteeltcentrale won met 32 van de combinatie Rosbergen Blaauw. Hedenavond speelt de firma Jan Spek tegen Van der Vis en Co. Ongeveer tienduizend toeschouwers zijn gisteren te Rotterdam op Spangen getuige geweest van de eerste ronde van het jaar lijksche tournooi om den Zilveren Bal. Over het algemeen viel er echter weinig te waardeeren en was het spelpeil zeer matig. Allereerst speelde de nieuwe eerste klas ser tegen de defde-klasser V.O.C., dat voor de rust het beste van het spel had. Met 11 werd gedraaid. Kort na de hervat ting nam V.O.C. weer de leiding, terwijl C.V.V. tenslotte uit een strafschop gelijk maakte. Met dien stand (22) kwam het einde, waarna strafschoppen de beslissing brachten ten gunste van V.O.C. Ook H.V.V. en Be Quick speelden gelijk (33). De Groningers hadden vele inval lers. Zij namen met 20 de leiding, doch nog voor de pauze scoorde H.V.V. door Genter Sr. tegen. Spoedig na de pauze maakte Pasteurf 22. Bij het spannende slot doelpuntte eerst Genter Jr. voor Be Quick door in eigen doel te trappen, ter wijl Van Dijk in de laatste minuut gelijk maakte. Be Quick won met strafschoppen. D. F. C. kreeg aanvankelijk een 20 achterstand tegen Xerxes, dat tweemaal scoorde door De Jong, maar daarna wer den de Dordtenaren schotvaardlger en Ruisch (2) en Mijnders zorgden voor een 32 overwinning. Een verrassing was daarna de 21 ne derlaag van Feyenoord tegen Longa. De Tilburgers speelden zeer enthousiast (Pel- likaan scheen weer geheel de oude) en boewei Feyenoord. dat volledig was, lang zamerhand iets sterker werd, nam Longa toch door Broeken de leiding. Fel heeft Feyenoord na de pauze geattaqueerd, maar 't succes bleef tot één simpel doelpunt van Kantebeen beperkt, nadat Longa den voor sprong reeds tot 20 had opgevoerd. Excelsior moest vervolgens met 31 de vlag strijken tegen Heracles (rust 10 voor Heracles). Tenslotte heeft Sparta met 20 van H.D. V.S. gewonnen. De Spartanen waren ster ker, hoewel het spel niet mooi was, en Meyer en De Korver (de laatste uit een strafschop) zorgden voor een verdiende zege. Het Arolbekertournooi te Amsterdam vond weer plaats op het A.F.C.-terreln, waarbij de favorieten meerendeels teleur gesteld hebben. A F C. trok vinnig van leer tegen H.B.S.. bij wie Bakhuys de zaak vrij rustig opnam en trouwens goed bewaakt werd. Burger gaf ït.B.S. de leiding, maar door een doelpunt van Disselkoen kwam de rust met 1—1. H.B.S. was daarna ster ker. doch niet schotvaardig en toen teem het einde de Amsterdammers kwamen m zetten, zorgden Disselkoen en Lungen vooï een 3—1 voorsprong. H.B.S. scoorde na? eenmaal tegen door Van 't Oever, maar de tijd was toen te kort om nog od te halen. De vernieuwde ploeg van D.W.S waarin om. Jaap Mol (van K.F.C.i thans uitkomt speelde een slordig partijtje tegen ZAc' Er zat weinig verband in de ploeg en zii was minder gevaarlijk dan de Zwollenaren met hun frissche. open spel. Wel ruimde Caldenhöve uitstekend op, maar het geluk was met de Z.A.C.'ers en Drost liep den bal na de rust in het D.W.S.-doel, waar door Z.A.C. in de volgende ronde' kwam Blauw Wit had al na enkele oogenblikkeii tegen H.F.C. tweemaal gescoord door West- phal en Van Deenen en het leek op een groote overwinning! Dat kwam echter heel anders uit! Blauw Wit bleek al haar kruit ineens verschoten te hebben (al bleef zij technisch de meerdere) en weldra verklein de Dorsman den achterstand (2—1). Snell» aanvallen der Haarlemmers bleven het Blauw Wit-doel bedreigen. Drijver maakte gelijk (22) en nadat De Lange voor Blauw Wit een strafschop gemist had, kwam het einde met een gelijk spel. Er werd 2x7'/i minuut verlengd.,Weer kreegI Blauw Wit een strafschop en thans schoot Wilders tegen den paal! Toen er nu na de verlenging nog geen beslissing was, moest een reeks strafschoppen genomen worden, waarbij Blauw Wit (dat er lang-1 zamerhand op getraind was!) de overwin ning behaalde. De laatste wedstrijd ging tusschen N.A.C. en Zeeburgla. Rust kwam met 00, even als het einde. De verlenging had geen re-1 sultaat. Het kwam dus tot strafschoppen, En dit werd het spannendeste ge deelte van den geheelen strijd. Schalk wijk schoot voor Zeeburgia alle drie de ballen in het net. Kools deed voor N.A. C. hetzelfde. Weer schoot Schalkwijk geen enkele maal naast. Het eerste schot van Kools werd gestopt, maar doelman Van Wijk had zich voor de doellijn opgesteld en scheidsrechter Bosch stelde de reeds juichende Zee- burgianen teleur door het schot ongel, dig te verklaren en nu maakte Kools geen fout meer. Ten derde male trilde driemaal het net van door Schalkwijk j afgevuurde kogels en dat had zoo den geheelen avond kunnen duren (het was inmiddels half zes geworden) als Kools niet na twee doorboringen zijn derde schot uitstekend gestopt zag door Van Wijk, waarmede deze zich een Italiaan, sche omhelzingspartij op den hals haalde en (het voornaamste) zijn clnb in de volgende ronde bracht, welke, evenals de finale, de volgende week zal worden gespeeld. UIT NIEUWVEEN. Na afloop reikte de voorzitter van A.S.C., de heer Steenhauer, den beker uit. Hij her dacht in enkele gevoelvolle woorden den helaas te vroeg ontslapen Freek van der Mey en zeide de familie van der Mey dank voor het beschikbaarstellen van dezen in derdaad schitterenden beker. Spr. hoop te dat deze wedstrijden altijd in het tee- Nic. Boys m speelde tegen D.V.S. III en verloor met 13. DE ENGELSCHE LEAGUE. Zaterdag begonnen de wedstrijden voor de Engelsche league. De uitslagen waren: Eerste afdeeling; ArsenalEverton 32; BirminghamPortsmouth 21; Brentford Bolton Wanderers 22; GrimsbyBolton Wanderers 22; Grimsby TownCharlton Athletic 01; Leeds UnitedChelsea 2—3; LiverpoolStoke City 21; Manchester UniterWolverhampton -.-.jIUniterWolverhampton Wanderers 11; ken mogen staan van de sportiviteit, want MiddlesbroughManchester City 20: daarmee, aldus spr., eeren wij de nage- i- aachtenis van Freek van der Mey het beste. Tenslotte bracht spr. Quick Boys dank voor de verleende gastvrijheid en de prettige verstandhouding, die in deze wed strijden tot uiting was gekomen. De aanvoerder van Q. B. 1. de heer de Wilt, nam daarna met enkele woorden van dank de beker van den heer Steenhauer aan. De gedetailleerde uitslagen zijn; Quick Boys IA.S.C. I 4—6; Quick Boys H—A.S.C. II 4—5; Quick Boys III—A.S.C. III 5—2; Quick Boys IV—A.S.C. IV 3—4; Quick Boys VA.S.C. Jun. 3—1 en Quick Boys adsp.A.S.C. adsp. 100. H.V.C. I—ALPHEN I 3—2. Tegen de kampioenen van de derde klasse en op een schitterend terrein speel- 1 het resultaat dat de groep Juniores met de de Alphen I, waarin de verschillende proef 25 K M. een groepsprtis en een 2en nrlls nemingen geprobeerd werden, een pretti- gen wedstrijd te Amersfoort. Voor de rust had Alphen het nadeel van den wind. Het Preston North End—Huddersfield Town 1—1; Sheffield WednesdaySunderland 20; West Bromwich AlbionDerby Coun ty 1—3. Tweede afdeeling: BradfordBradford City 21; Burnley—Nottingham Forest 30: BuryBlackburn Rovers 11; Don- caster RoversCoventry City 11; Ful- ham—Plymouth Argyle 22; Leicester City Blackpool 12; Newcastle United— Barnsley 01: Norwich CitySheffield United 11 Southampton—Chesterfield 32; Swansea TownAston Villa 1—2; Westham UnitedTottenham Hotspur 2-1 o WANDELSPORT. WANDEL- EN SPORTVER. „D.E.S." Bovengenoemde wandelvereeniging nam gisteren deel aan de Nationale Marschen, welke uitgeschreven waren door de Haag- schen Wandelsportver. Graaf Floris V, met een groepsprijs en een 2en prijs een fraaien beker en de groep leden met de 35 K.M. een groepsprijs en een 3en prijs n.l. een zilveren lauwerkrans won. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „ALGEMEENE". Gisteren hield de L. K. C. „Algemeenc" haar jaarlijksche seriewedstrijden op het terrelnencomplex „Zuidwijck". Zoowel in de eerste afdeeling als in de tweede, werd door vier twaalftallen een halve competitie ge speeld. In de eerste afdeeling zouden deel nemen: Ons Eibernest 2, Phoenix (belde uit Den Haag), K.C.O. en Algemeen® Aan gezien het tweede twaalftal der HaRgsche Geheelonthouders gisteren evenwel een promotie-wedstrijd moest spelen tegen het Dordtsche Quick, verscheen Ons Eibernest met een I/III-combinatie. Hoewel deze com binatie haar eersten wedstrijd van Phoenix verloor (13), slaagde ze er toch in, dank zij overwinningen op de Leldsche clubs K.C.O. (41) en Algemeene (61), beslag te leggen op den eersten prijs. Phoenix zag zich dezen prijs ontgaan, doordat zij in den allerlaatsten wedstrijd met 30 tegen K.C.O. het onderspit moest delven. De beide Leldsche clubs behaalden ieder 2 punten. Beter doelgemlddelde deed even wel den derden prijs aan Algemeene toe komen. De tweede afdeeling was meer een krachtmeting tusschen de lagere twaalf tallen van Algemeene en Oosterkwartier, waarbij de organiseerende vereeniglng ten slotte met 2 van de drie prijzen ging strijken. De volledige uitslagen luiden: Afdeeling I: K.C.O.Algemeene 0—6; Ons EibernestPhoenix 13; Ons Eiber nest—K.C.O. 4—1; PhoenixAlgemeene 20; OnsEibernestAlgemeene 61; PhoenixK.C.O. 03. lste prijs: Ons Eibernest 4 p., 2de prijs; Phoenix 4 p., 3de prijs; Algemeene 2 p. Afdeeling II: K.C.O. 2Algemeene 3 13; Algemeene 2—K.C.O. 3 9—0; Algemeene 2— Algemeene 3 4—1; K.C.O. 2—K.C.O. 3 1—0 Algemeene 2—K.C.O. 2 1—1; K.C.O. 3— Algem. 3 21. le prijs: Algemeene 2; 2de prijs: K.C.O. 2 3de prijs: Algemeene 3. o- Gooi kwam nu stevig opzetten en wist door een tweetal goede doelpunten den stand op 33 te brengen. Toen raakte het Gooi uit gespeeld en wist De Zijl nog tweemaal het net te vinden (53) met welken stand het einde aanbrak. V. S. V. I tegen A. Z. 1870 I, hierna ge speeld, eindigde in een gelijk spel, 3—3. Door het beter nemen van strafworpen wist A. Z. 1870 zich in de finale te plaatsen. Nadat er enkele partijen waren gespeeld voor de 2e afd., vond de wedstrijd A.Z. 1870 —De ZU1 I (2—6) plaats. Deze wedstrijd werd door De Zijl veel beter gespeeld dan tegen het Gooi, waar door zij door goed samenspel in staat was voor de rust op regelmatige wijze viermaal te doelpunten tegen A. Z. slechts éénmaal Ruststand 14. Na de rust bood A.Z. meer tegenstand. Niettemin slaagde De Zijl er in den stand op 51 te brengen. Nog éénmaal wisten beide partijen het net te vinden, zoo dat het einde kwam met een 62 overwin ning van De Zijl, waarmede zij beslag wis ten te leggen op den lsten prijs V. Z. v. wist den 3den prijs te winnen door het Gooi met 71 te slaan. CRICKET. LEIDSCHE NEDERLAAG TOT SLOT. H.C.C. IV wint van Ajax. Ook ln den laatsten wedstrijd van hel n.l. FLUKS—FIKS. Fluks won den vriendschappelijken wed strijd Zaterdagmiddag tegen Fiks met 53, nadat de rust was Ingegaan met een 22 gelijken stand. WATERPOLO. DE ZIJL WINT POLO-TOURNOOI TE VELZEN. Gistermiddag werd te Velzen een polo- tournooi georganiseerd in het aardige natuurbad aldaar, waaraan deelnamen A.Z. 1870 (Amsterdam), een comb, van den Kring het Gooi, De Zijl en V.S.V. Na gehouden loting werd het eerst ge speeld De Zijl IHet Gooi (53). Direct ondernam het Gooi, die een snelle combinatie te water bracht, een aanval, doch het schot ging naast. Na eenig spel in het middenveld wist De Zijl een tweetal doelpunten te maken met welken stand de rust aanbrak. 20. Spcrdig na de rust ver kleinde het Gooi haar achterstand. 21. De Leidenaars gaven hierop het juiste ant woord en brachten den stand op 31. Het seizoen is Ajax op een overtuigende wijze geslagen door een elftal als H.C.C. IV, dat ook maar sporadisch een overwinning heelt behaald. Ajax ging het eerst naar de mat en 13 extra's buiten beschouwing gelaten, brach ten elf Leidsche batsmen niet meer dan 69 runs bij elkaar. Dozy was met 22 top scorer geweest, de Zuid-Afrikaan Steijn had 18 runs gescoord. Enrners was tenslotte met l 11 nog in de dubbele cijfers gekomen. De rest gaf een serie nullen en een paar stogies te zien. Bromberg bleek heel moeilijk te bespelen. Hij nam 7 wickets voor nog geen vijf runs per stuk. Teeuwisse 212. De Hagenaars deden het daarna heel wat beter. Een totaal van 179 scheen zelfs een kans op een inningsoverwinning to zullen brengen. Roes met 27 en C. Teeuwisse met 14 hadden voor dat totaal den grondslag gelegd, maar het was vooral weer Bi0®' berg (52), die de Haagsche meerderheid sprekend tot uiting wist te brengen, daarin) gesteund door Arentsen de Wolf '19' Meiser (26). Ajax speelde weer een zwak aanvalsspel in alle onderdeelen. Meer dan 20 extra's waren op het Haagsche totaal te veel. Van Oudgaarden nam 4 wickets, die bijna twintig runs per stuk kostten. C. Wen- ting was met 2 wickets even duurder en alleen Steyn met 340 was iets goedkooper. In de tweede innings van Ajax beg°n Steyn goed met 23. Dozy, Ermers en Jans sen zaten daarna weer voor een luttel aan" tal runs op de tribune. N. Wenting 119 en Boezeman (10*) weerstonden daarna den Haagschen aanval. Bij een stand 80 voor was een ander resultaat dan een Haagsen? overwinning op de eerste innings vrijwe' uitgesloten, zoodat de strijd werd gestaa*1- Weer was Bromberg met 3—33 de man ge weest. Kuylman 1—21. 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10