CAFE-RESTAURANT „NIEUW BRITTENBURG" llflDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 28 Augustus 1936 DIT DE OMSTREKEN Boulevard Katwijk C Middag- en Avondconcert Heerlijk zitje en uitzicht op Zee. AALSMEER. Dahlia-tentoonstelling der Nederl. Dahlia-vereen. Be speciale Dahlia-Keuring en Ten toen ailing der Nederlandsche Dahlia Vereeni- ,g wordt dit jaar op 18, 19 en 20 Sept. si gehouden in het Gebouw ..De Oude Kiling" alhier, ln samenwerking met de fireeniglng de afd. Aalsmeer der Kon. jed. Maatschappij voor Tuinbouw en plantkunde. De mooiste en nieuwste Bjjilia-variëtelten zullen ln groote hoe- wltieden en op artistieke wijze worden ge- jiposeerd. De tentoonstelling wordt Vrij- üg 18 Sept. des nam. om twee uur gc- cpênd. Een bezoek zal ongetwijfeld de jjeeite loonen! HAARLEMMERMEER. Het Koninginnefeest te Zwanenburg Ook de tweede dag van de door het be- ituur van de ver. „Door Eendracht Sterk" Zwanenburg georganiseerde feescelljk- eden. werd door prachtig weder begun- llgd. De grasbaanwedstrijd, waarbij door renners uitstekende prestaties aan den ig werd gelegd, trok, evenals de volks- glen, veler belangstelling. Op het terrein tas een groote vloer aangebracht, waarop la avonds gelegenheid was tot dansen en lurvan een groot gebruik werd gemaakt. Zwanenburg heeft Inderdaad luisterrijk ka verjaardag van H.M. de Koningin ge- icerd. Het bestuur van D. E. S. en verder HM, die daaraan hebben medegewerkt, annen met voldoening op het welslagen rui deze' belde feestdagen terugzien. Begrafenis P. Raven. Op de algemeene begraafplaats Hoofddorp werd, ter aarde besteld hl stoffelijk overschot van den heer Pleler Haven, die op 87-Jarlgen leeftijd in (n woning te Hoofddorp ls overleden. Aan de groeve werden woorden van toost en bemoediging gesproken door ds. Ztlverda, terwijl de heer v. d. Ploeg, scriba ■m den kenkeraad der Herv. Gem. te Surlemmermeer namens dit college purvan de overledene tal van Jaren lid geweest woorden van dank en waar «ring uitte voor de door hem als zoo- Uiig bewezen goede diensten. Ook de heer D. Mlzerus uit Santpoort iprak een woord van danknamens de irangellsaWe aldaar. Een schoonzoon dankte voor de laatste sr aan den overledene bewezen. De brand aan den Spieringweg. Omtrent den bij den landbouwer v. Haas- ïr aan den SpieringWeg bij den Kruisweg [laats gehad hebbenden brand, vernemer, dat de groote schelf, die achter de toning stond en ongeveer 60.000 K.G. ge bracht tarwestroo bevatte, geheel is ver wen gegaan. Omtrent de oorzaak werd «s medegedeeld, dat deze aan het spelen tel lucifers door kinderen moet worden «geschreven. Gedenkplaat IV. Vis onthuld. In de O.L. school te Hoofddorp werd door en heer P. Ouwerkerk, wethouder van «derwljs der gemeente Haarlemmermeer, en gedenkplaat onthuld ter eere van de agedachtenls van den heer W. Vis, ln ten hoofd dier school. De heer de Nijs, onderwijzer aan deze «tooi, sprak eenige woorden ter Inleiding, barna de heer Ouwerkerk ln een gevoel de rede het werk van den heer vis als oofd der school sohetste. Nadat ook de specteur van het L.O., dr. Sterlnga, nkele woorden gesproken had, dankte de »er Gevers namens de familie Vis voor de «effende wijze waarop aan de waardeering at het werk van het verscheiden hoofd, song is gegeven. Het personeel der school, de oudercom- teie. eenige belangstellenden, de voor tter en secretaris van de plaatselijke fMolcommissde waren bij de plechtigheid woord ig. Verlichting van het Raadhuis te Hoofddorp. Sedert vele jaren ls het gebruikelijk om 1 een Oranjefeest ln Hoofddorp als slot rat te geven een mooi vuurwerk. Het be ter van de Oranjevereenlging heeft voor laar iets nieuws op het programma ge- racht. Aan den avond van den Oranjedag t) zal het raadhuis met schijn- frpers worden verlicht, hetgeen een ■uitterend effect zal kunnen geven, zoo- „'«h Paar jaren geleden gebleken is bij Jubileum van den burgemeester, /ton verlichting is vrij kostbaar, maar ^lelijk geworden door de belangelooze •Mewerking van den electrlcien G. El- '!a te Hoofddorp en de uiterst billijke wwaarden waarop de directie van het «dinlsch Bureau voor Electrische illumi- ..Vonka' gevestigd aan het Rapen- "8 te Amsterdam, haar medewerking verleend. H«t a.s. Koninginnefeest te Hoofddorp. AP'nsdag 1 September a.s. zullen te ™'<Worp de Oranjefeesten worden gehou- ihi Pr°8ramma wijkt ln enkele op- Jiten af van hetgeen in vorige jaren 1-bruilcelijk was te doen. «u tal 's morgens te 9 uur het Fanfare- «f'bchap „Excelsior" koraalmuzlek ten 'f' brengen op het bordes van het De burgemeester zal aldaar een toespraak houden, terwijl de kinde- j5 zich op het terrein zullen verzamelen 'coupletten zingen het nationale volks tal 5an 8aat het met de muziek voorop Si. gemeentelijk sportterrein tot het Naar wij vernemen Is een klacht bij de Kroon Ingediend en appèl aangeleekend tegen een uitspraak van het kantongerecht te Haarlem door den heer C. J. Bakker, die veroordeeld is tot een boete wegens niet per rijwiel oversteken van Weeresteln- straat, daar waar het volgens een bord 1 voorgeschreven, is De klacht betreft den verballseerenden agent van politie en dert waarnemenden Kantonrechter. oiiilen van de kinderspelen, die met trak- de jjj-jTcieii voor de ouderen: o.a. touw- pn en stoelendans voor jongens en '.lia fklllu u?Saard gaan. ws,. gs Halfdrle komen aan ^.«spelen voor de ouderen: lisjes van 14 tot 16 jaar; kinderwagen- l(-t met hindernissen voor dames boven 't» de dames Koen en Koning, die .Knomen hebben aan de Olympische zullen tegen elkaar hardloopen yj ®e,n afstand van 100 meter- verder Sjlj] ue leden van de landelijke rijver- ka»i? "KaP'tein van der Wal" in volle >-m?omen en geven een mooi jocky- r'tn.,r' een springconcours en een jacht- elndloop. l *<>nds te halfacht wordt er ln de t», an de tribune op het concourster- concert gegeven door verschillen de plaatselijke vereenigingen, alsmede een klankfilmvoorstelling in de open lucht met mooie natuurtafereelen, komische stukjes en belangrijke gebeurtenissen betreffende het Oranje Huis. Na afloop omstreeks half elf gaan de bezoekers met muziek in optocht naar het Marktplein om het verlichte raadhuis te zien en te luisteren naar een concert te geven door het Fanfaregezelschap „Excel sior", hetwelk in combinatie met de ge zamenlijke Hoofddorpsche mannenkoren als slot ten gehoore zal brengen „Hollands Glorie", van Richard Holl. Een zoon van den heer T. te Hoofd dorp, had op den Kruisweg nabij Hoofd dorp het ongeluk met zijn motorrijwiel, waarmede hij op weg was naar Schiphol, te vallen en zich daarbij zoodanig te ver wonden dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De Muziekvereeniging te Llsserbroek alhier, is voornemens Zaterdagavond a.s op een terrein aan den LlsserdUk een openlucht-concert te geven. De jaarlijksche, voor „Meer en Bosch en Serepta" te houden, verkoop van bloempjes ten bate van de toevallijders, is voor Haarlemmermeer bepaald op Don derdag 3 September as. De brandweer van Hoofddorp heeft op het terrein van den bij de wed. Krielen plaats gehad hebbende brand aan de voor- en achterzijde de muren, die nog waren blijven staan en gevaar voor instorting be gonnen op te leveren, ter voorkoming van ongelukken omvergehaald. HILLEGOM. KATWIJK AAN ZEE. Het recordaantal badgasten reeds geslagen! In 1935 waren tot 27 Augustus binnen-» gekomen 2428 badlijsten met een totaal van 13.039 badgasten. Tot gistermiddag waren over 1936 bin nengekomen 2540 badlijsten met 13.384 badgasten. Het record van verleden jaar is dus reeds met 300 overschreden en nog steeds komen nieuwe badlijsten bij de politie binnen. Laatste orgelconcert van den heet Nic. van Beelen. De heer Nlc. van Beelen gaf zijn derde en laatste orgelconcert van dit seizoen in de Oude Kerk. De heer J. A. Ponse, zang en pianoleeraar te Rotterdam, verleende hierbij welwillende medewerking met eenige zangnummers. De heer van Beelen Beoogt met deze concerten zijn hoorders 'n uurtje van kunstgenot te doen smaken. De baten van deze concerten worden aangewend tot stijving van de kas der kerkrestauratie der Oude Kerk. De heer van Beelen gaf eerst ten ge hoore een paar eigen composities, n.l. „Me- dltatione" en „Andante". Vervolgens „Pre- ludlo" en „Sarabande" van Corelli. Mooi klonk door het kerkgebouw de Sonate, het Allegro, het Andante en de Finale van Van 't Kruys. Met zijn heldere tenorstem, die tot in de uiterste hoeken van de kerk goed te hooren was, zong de heer Ponse „Prière" van Tosti, Psalm 12a van Janetschek. later „In Ihm" van Gurlant en „Pax Voblscum" van Schu bert. Hij eindigde met een paar Vader- landsche lideren, n.l. „Ons lted van de zee" van Hamers en „Ons Vaderland" van Ri chard Hol. De heer van Beelen besloot dit mooie concert met het „Grand coeur" van John Grey. Onder begunstiging van prachtig zomeravondweer heeft de Katwijksche Harmonie „U.N.I.", dir. de heer P. C. Lang- 'mUur, een goedgeslaagd concert gegeven in muziektent op den Boulevard, dat door velen werd beluisterd. Het is thans z.g. oude peen, dit voorjaar uitgezaaid, die aangevoerd wordt en het wachten ls nu op de jonge peen waarvoor dan weer een hoogere prijs wordt verwacht Momenteel varieerd de prijs per kist van 20 K.G. van f0.450.75 voor de goede kwaliteit Afwijkende soort kon niet meer opbrengen dan f. 0.30 tot 0.40. De uitkomst van de peen is dit seizoen tot heden niet slecht geweest. Ook van de bospeen is wat de kwaliteit betreft thans wel iets te zeg gen. De goede soort gaat voor f. 3.00- 5.60 per 100 bos. Kroten zijn den laatsten t.yj aanmerkeiyk goedkooper geworden en daalde van f. 0.600.80 tot 0.30—0.40 per kist. Uien, die niet duur gaan, komen in matig kwantum en de noteering lbijft on geveer geiyk, n.l. van f. 2.40—2.90 per 100 K.G. Sla is niet erg gevraagd en kan niet hooger noteeren den f. 0.500.70 per 100. Met de aardappelen wil het niet vlotten. Mooie zandeigenheimers noteeren van 0.65 0.80 per kist, doch ook hiervoor wil men nog niet leveren. In het algemeen worden ze ingekuild op hoop van betere pryzen. Klei-eigenhelmers gaan voor f0.400.50 per kist. Alle nagewassen van groenten staan ln doorsnee zeer goed. Als het weer zoo gun stig blijft zal het beschot van alle produc ten dit najaar en dezen winter by uitstek best zyn. Morgenavond zal door de Oranje vereenlging ln samenwerking met de pl. Harmonie een collecte langs de huizen worden gehouden ten bate van de kas der vereeniglng. NOORD WIJK. AFSCHEID VAN DEN HEER L. W. VAN HELLEMOND. 4817a KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Ook deze week gaf niet die uitkomsten zooals men die sinds eenigen tijd hier ge woon was. Tengevolge van het warme weer bleef de aanvoer van enkele produc ten, v.n. de bloemkool, te groot ln verhou ding tot de vraag. Er bleek in weerwil van de te lage pryzen geen behoefte en geen begeerte te bestaan naar dit product, dat toch een eerste soort product 13. Het feit trouwens, dat al het aangevoerde steeds koopers kon vinden, al was het tegen la gen prijs, is een bewys dat het product prima is. Slechte kwaliteit zou doordraaien en vermoedeiyk ingeblikt worden, evenals zulks den laatsten tijd wel met slechte kwaliteit boonen geschiedt in andere plaatsen. Nadat de hoogste noteering vooi lste kwaliteit bloemkool eenige dagen niet hooger was geweest dan f. 4.60. is deze thans weer gestegen tot f. 7.80 per 100. Tweede soort ging thans, nu de prijs iets stygende was, voor een gedeelte naai het binnenland en gedeeltelijk voor dc zoute- rijen a f. 1.802.40. Peen is de laatste tijd in prijs dalende. De kwaliteit ls afnemend Als directeur van het Postkantoor. De heer L. W. van Hellemond, directeur van het postkantoor alhier, heeft vergezeld van zyne echtgenoote afscheid van het kantoorpersoneel, de telefonisten, de be stellers en hetpersopgej yan den technl- schen dienst genomen wegens zyn benoe ming tot directeur van, het postkantoor te Woerden. .Door een der ambtenaren, werd den scheidenden directeur namens het per soneel, eenige harteiyke woorden van waar deering toegesproken, waarna spr. hem namens het personeel als herinnering een vulpenhouder aanbood, terwyi de echtge noote van den directeur een bloemenhulde in ontvangst had te nemen. De heer van Hellemond dankte voor de hem toegesproken woorden, het cadeau en de móóie bloemen. De gemeentebegrooftng goedgekeurd. Naar wij vernemen is thans eindelijk door Ged. Staten dezer provincie de ge- meentebegrooting 1936 goedgekeurd. Als verdacht van inbraak in een consumptietent alhier, waarby een hoe veelheid consumptie-artikelen ontvreemd werd. ls in arrest gesteld P. G. de V. wo nende te Antwerpen. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. 'op den HëeréiiVeg geraakten twee vrouwen en twee mannen slaags met el kaar. De politie nam het lllustre gezelschap dat behoorlijk/dronken was, ter ontnuch tering 'méé naar het politiebureau. Door de politie is aangehouden en in arrest gesteld S„ als verdacht van dief stal van bloemen ten nadeele van v. W. De burgemeester heeft aan het be stuur van het Ned. Roode Kruis, afd. Noordwyk, toestemming verleend voor het houden van de jaariyksche Roode Kruls- coliecte op morgen. De burgemeester heeft aan het R.K. fanfarekorps „Excelsior" toestemming verleend tot het houden van een concert op Dinsdag 1 September a s., aanvangende des avonds te 8.15 uur op het Lindenplein, waarna muzikale rondgang door het dorp. volgt. U NOORD WIJKËRHOUT. Na by het station alhier, werd een meisje van de familie van Kampen aan gereden door een personenauto, en direct vervoerd naar het St. Elizabeth-Gesticht te Leiden. De politie maakte procesverbaal op, daar 't bleek dat de remmen niet deug den o OEGSTGEEST. Botsingen op den nieuwen Ryksweg. Het verkeer aan het Kruispunt op den nieuwen Ryksweg naby „De drie Witte Palen" blijkt voor autobestuurders nog steeds moeihjleheden op te leveren, waar van het gevolg is, dat daar weer een twee tal botsingen heeft plaats gevonden. Op genoemd kruispunt kwam een per sonenauto. bestuurd door G. B. alhier eerst ln aanrijding met een wielrljdster, mej. W. v. d. E. uit Naaldwijk, en daarna met een bakfiets, bestuurd door G. J. W. R. uit Wasenaar. De oorzaak van deze botsingen was het feit, dat de autobestuurder, die zich in de richting Rynsburg wilde begeven, de ver keerde wegvertakking inreed, hetgeen vol gens de verkeersregelen verboden ls. Hy reed daarbij de wielrijdster aan op het rywielpad. zy bekwam een verwonding aan haar linkerknie en enkel terwijl het rywiel werd beschadigd. Daarna moest ook de bakfiets het ontgelden, die eveneens beschadigd werd. Procesverbaal is opge maakt. Op hetzelfde kruispunt is een vracht auto, bestuurd door G. P. B. uit RUnSburg In botsing gekomen met een personenauto, bestuurd door J. A. de V. uit Rotterdam. De bestuurder van de personenauto had te laat bemerkt dat de vrachtauto zich van den Ryksweg begaf in de richting Rynsburg. De vrachtauto werd beschadigd aan de voorbumper en het spatbord, terwyi de personenauto aan de geheele linkerzyde hevig werd beschadigd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. SASSENHEIM. WERKZAAMHEDEN AAN DEN NIEUWEN RIJKSWEG. Het viaduct aan den Mennewcg. Thans is ook bij het in aanbouw zynda viaduct bij den Menneweg, de slappe klei grond onder de last van het gestorte zand ir. werking gekomen en dit wordt naast de zandhoop naar boven geperst. Om dit weg- persen van dezen slappen ondergrond te bespoedigen, is men thans bezig enorme massa's zand aan te voeren, die op de plaats waar het viaduct moet komen, wor den gestort zy vormen bergen van groote hoogte! Deze massa zand moet, als de on dergrond tot rust is gekomen, weer ver werkt worden daar men dan met het heien van de palen zal aanvangen. Intusschen is deze zandhoop voor de kinderen in de vacantie een welkome speelplaats. Voortdurend rijden nog auto's af en aan Dagelyks komen pl.m. 160 auto's hun vracht storten en Is het verkeer op den Menneweg door dit contlnuvervoer zeer •iruk. Het wegdek van den Menneweg ls evenwel niet op dit massale vervoer bere kend en het gevolg Is, dat de weg stuk ge- >eden wordt. Vooral in de bochten ls het nu reeds droevig met dit wegdek gesteld. Wy verwachten dat de gemeente zich. ai- vorens het viaduct gereed is. groote kos ten zal moeten getroosten voor herstel van dezen weg. Maandag wordt ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin in de Geref. Kerk een herdenkingsbijeen komst gehouden, waar ds. P. D. Kuiper zal spreken, de heer de Keuning zal het orgel bespelen en het Fanfarecorps „Crescendo" enkele nummers ten gehoore brengen. VEUR-LEIDSCHENDAM. De bloempjesdag ten bate van „San tos" tot bestryding van de tuberculose onder de Rit. Middenstanders heeft op gebracht f. 80,53. Tot voorzitter van de Chr. Oranje vereenlging „Juliana" is benoemd de heer P. van Elswyk. Het 9-jarig zoontje van dc Wed. R. wonende ln de Veenestraat, dat men een trekwagentje aan de Leidschekade reed. geraakte daarmee in den Vliet. De jongen, die eenigszins kan zwemmen krabbelde zelf op het droge en bracht daarop zijn wagentje in veiligheid. Op 25 Augustus 1936. des middags te 12 uur heeft te Veur nabij Schakenbosch een aanrydlng plaats gehad, waardoor een wielrydster van haar rywiel werd geslin gerd. Deze wielrydster is door eenige per sonen geholpen, welke onbekend zijn ge bleven. De bestuurder van de vrachtauto is doorgereden. De burgemeester van Veur, verzoekt een ieder die getuige van deze aanryding is geweest, zich ten spoedigste tot het geven van Inlichtingen te melden aan het Bu reau van Politie, te Leidschendam. ons vermeldde aanbieding der jaarrekening van het waterbedrijf volgde. Een commissie werd benoemd tot onder zoek der gemeenterekening en rekening waterbedryf, waarvoor gekozen werden de heeren Spierenburg, v. d. Geer en Witte- man. Na een vraag van den heer v. d. Nouland Inzake het houtkappen aan de Klokkema- kersbrug. hetgeen het uitzicht ten zeerste beleemert, voerde de heer Kruithof een pleidooi betreffende het besluit der Regee ring aangaande de huurtoeslag voor werk- loozen. Het is ons, aldus spr. bekend, dat de Bond van Nederlandsche gemeenten sterk geageerd heeft tegen deze maatregel waar door zy ls opgeschort tot half Septembei. Deze maatregel zou volgens spr. funeste ge volgen hebben voor de betrokken werkloo- zen. Spr. stelde voor een motie tot intrek king der maatregel aan den minister ie ver zenden. Spr. voegde hier nog aan toe, dat het vaste-lasten-ontwerp is verworpen; zouden nu de werkloozen de „vuile wasch" op moeten knappen? De voorz. zeide, dat deze zaak wel degeiyk de aandacht heeft van het gemeentebe stuur, maar overeenkomstig een juist ge houden vergadering van groote gemeenten, neemt 't gemeentcbesuur een afwachtende houding aan. De heeren v. d. Nouland en de beide wethouders waren het geenszins met de motte van den heer Kruithof eens. De heer Kruithof vroeg vervolgens of het mogelijk is voor de woningbouwver. „Her man Boerhave" een subsidie of geldleening aan te vragen, waarop de voorz. antwoord de, dat reeds Iemand is benoemd om over deze zaak te onderhandelen. De heer Kruithof wenschte dan inlich tingen in 't openbaar aangaande het ge bruiken van zjjn naam in het proces van het gemeente-bestuur met de Ned. Herv. Gemeente alhier, betreffende de onbewoon baar verklaarde woningen. Volgens een af gevaardigde van het Kerkbestuur zou de heer Kruithof, die steeds een voorstander is geweest van de onbewoonbaar verklaring van woningen tegen hem gezegd hebben, dat er nog wel een paar woningen opge knapt kunnen worden. De voorz. gaf een nadere toelichting waarna de heer Kruit hof nogmaals opmerkte het te betreuren dat zijn naam op oneerbare wyze ls ge bruikt. Hierop ging men over in geheime zitting. Door B. en W. is vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag ten bate van de T.B.C. bestryding onder de arbeiders op a.s. Zondag 30 Augustus. Met ingang van 1 September a.s. ls de wegwerker der N. Sp. W„ de heer D. Hane- veld alhier, ln gelyke functie overgeplaatst naar Rotterdam. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdakte de heer S. van Wezel alhier Door de regeering zal worden aange steld als adspirant-controleur B.B. de heer O. Peiger alhier. Verhuring - Heffings- en invorderings verordening - Vragen van den heer Kruythof. De raad vergaderde. Afwezig met kennis geving de leden H. J. Vester en G. K. Spie renburg. De voorzitter opende met gebed. De wyziglng der begrootingen van het waterbedryf 1935 en 1936 en van de ge- meentebegrooting 1935 en 1936 zyn door Gedep. Staten goedgekeurd. Het voorstel om afwyzend te beschikken op het verzoek van de ver. voor Chr. School onderwys te Lelden om subsidie over 't jaar 1933 voor 1 leerling der H.B.S.. werd na een opmerking van het lid Kruithof aangenomen. Besloten werd om het perceel grond (vuilnisbelt) te verhuren aan den heer N. v. Steyn, voor den tyd van 5 jaar. Meerdere lnschryvlngen waren binnen gekomen inzake de verhuring van een per ceel tuinland; eenige hiervan na den in de advertentie's vermelden sluitingsdatum. Hierover ontspon zich eenige discussie. De heer Kruithof merkte op, dat aan be langhebbenden was vermeld, dat een ad vertentie zou geplaatst worden, hoogst- waarschyniyk vóór 12 Aug. De in de ad vertentie voorkomende sluitingsdatum bleek 11 Aug. te zyn. Nu is juist door een hoogen bieder ingeschreven op 12 Aug. Dit maakt een verschil uit van f. 15. Het lid v. d. Nouland zegt dat een advertentie officieel is. waarmee de voorz. het eens is. Besloten werd het perceel te verhuren aan den heer P. v. d. Berg. Voorstel tot verhuur vischwater ..Dlns- dagsche Wetering". De heer Kruithof merkte op, dat B. en W. dit vischwater verhuren aan iemand, die niet eens in de gemeente woont, terwyi er hier een vis- scher ls, wien dit in eerste Instantie ten goede zou komen, daar deze al zijn moge- ïyke best doet, om uit den „steun" te blij ven. De voorz. antwoordde dat als laatstge noemde vlsschér belang ln deze zaak had gesteld, hij reeds zou geïnformeerd hebben. B. en W. hadden ïilet de bedoeling dit vischwater te verhuren, omdat er geen animo voor bestond. Doch daar G. Star- kenburg aanbood dit water te willen huren is door B. en W. aan den raad voorgesteld hiertoe te besluiten. Het voorstel werd tenslotte aangenomen met 6 tegen 3 st. Tegen de heeren de Groot, v. d. Nouland en Kruithof. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe heffings- en Invorderingsverordening voor schoolgeld. Voor een leder wordt het ver plichtend gesteld schoolgeld te betalen Als maatstaf tot deze heffing stellen B. en W. voor te nemen: a. het totaal van de hoofdsommen der gemeentefondsbelasting en vermogensbelasting (z.g. vermengde hoofdsom). Als aanvulling zou nog kun nen dienen huurwaarde en meubilair. De heer Kruithof zou gaarne het mubllalr ge schrapt willen zien, daar er te veel werk loozen zyn, die, doordat zij zuinig waren op verkregen mooie meubelen, dan een te hooge som zouden moeten betalen De voorz. merkte op dat er juist voordeelen in de verordening zyn voor de laagste klasse. Z.h.st. werd het voorstel goedgekeurd VOORSCHOTEN. De a.s. Koninginneviering. De herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin door de Koningin Wilhel- mina Vereeniging heeft plaats Dinsdag 1 September a.s. 's Morgens om 9 uur verzamelen de schoolkinderen zich nabij het kinderhuis „Nieuw Voordorp" en zal een jury de ver sierde wagentjes, rijwielen enz., die de kin deren ln den optocht meenemen, beoordee- len. Om halftien houden zy een rondwan deling door een gedeelte van het dorp met tot einddoel de Voorstraat, waar zy enkele vaderlandsche liederen zullen zingen. Ver volgens zullen zy getracteerd worden en kunnen deelnemen aan verschillende kin derspelen. Des middags vinden op een terrein aan den Leidschweg, ingang naast de R.K. Jon gensschool, demonstraties van een rijver- eeniging plaats en hlttenraces. Op een ter rein achter het Raadhuis worden schlet- wedstryden gehouden met buks en vogel schieten van 103 uur. Tot slot is er des avonds muzlekop de Voorstraat, die geïlu- mlneerd wordt. Maandag 31 Augustus 's avonds 8 uur biedt „Benvenuto" den Ingezetenen een concert aan op de Voorstraat, terwyi op het Vltgsseterrein om 6 uur een korfbalwed strijd plaats heeft. ZOETERWOUDE. Het feest der „Wilhelmina-Vereeniging". Aan den Hoogen Ryndljk had.de jaariyk sche feestviering ter eere van den verjaar dag van H.M. de Koningin der Wllhelmina- vereeniging plaats. Des morgens om 9 uur stond een groote schare schoolkinderen op gesteld op het feestterrein, die, nadat het bestuur met den loco-burgemeester het ter rein hadden betreden en de voorzitter een korte openingsrede had uitgesproken, twee coupletten van het „Wilhelmus" zongen. Direct daarna werd aangevangen met de kinderspelen, waarby het muziekgezelschap de St. Jansfanfare medwerkte. De pryzen werden als volgt behaald: Blokjes rapen, meisjes van 57 j.: Ie pr. Rietje Hoeks. 2e Annle Hendriksen. 3e Dina Vervoorn. 4e Tonny Verdegaal Ballendragen (meisjes 89 j.l: le pr. Willy Tyssen, 2e Corrie Rietveld, 3e Toos Boks, 4e Corrie Harteveld. Naar den trein (meisjes 1011 j.l: le pr. Rie van Zon, 2e pr. Rie Tyssen. 3e Co van Leeuwen, 4e Nora Rademaker. Aardappelen knippen (meisjes van 1213 j.l; le pr. Annie Boks, 2e Corrie van den Akker, 4e Ida Stikkelman. Blokjes rapen (jongens 57 j.l: le pr. Cor Vlasveld, 2e Jo Redegeld, 3e W. Zand vliet, 4e P. Zandbergen. Zakloopen ijongens 810 j.l: Je pr. H. Kleyn, 2e J. Voordouw. 3e C. Vromens, 4e D. Colijn Zakslaan (jongens 1113 j.l: le pr. B. Heemskerk, 2e P. Zwetsloot, 3e George Lem merzaal, 4e J. Hoeks. Toen deze spelen waren beëindigd wer den alle kinderen onthaald op versnaperin gen. Des namiddags werden de volksspelen ge houden. De uitslag luidde als volgt: Ringsteken per fiets: le pr. G. Borst, 2e C. de Jeu, 3e Alle Lemmerzaal. Ringsteken per tandem: le pr. Annle van Haastregt en A. van Amsterdam; 2e Jeanne van Mil en Arie van Mil: 3e Alle Lemmer- zaal en G. Bennink; 4e Jo Omtzigt en Ber nard Tyssen. Stoelendans: le pr. Corry Meyer, 2e An nie Harteveld. 3e Alie Lemmerzaal. JNadat de voorziter de pryzen had uitge- Het voorstel tot wyziglng der gemeente- deeld. bleef men tot laat in den avond ge- ai 2e]ijg bijeen te ongeveer 11 uur werd een vuurwerk ontstoken. 3—2 begrooting 1936 tot verhooging der posten betreffende werkloosheidvoorziening werd z.h.st. goedgekeurd, waarna de reeds door

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7