NIEUWSTE CREATIE ZANGSCHOOL „KATWIJK' VISSCHERIJ-BERICHTEN SCHEEPSVERBINDINGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag? 25 Augustus 193 UIT DE OMSTREKEN, VAN DE HOLLANDSCH ZWITSERSCHE Een BIJZONDER FIJNE delicatesse in 2 smaken verkrijgbaar: UIT DE RIJNSTREEK. LUCHTVAART BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z van Comelis Bas- tiaan van de Velde en Johanna Verkerk HAARLEMMERMEER. Spiritusdrinker te water. Op den Hoofdweg alhier, bevond zich een aan den drank verslaafde zwerver, die zich zoodanig aan spiritus te goed gedaan had dat hij loopen noch staan kon. De man was tenslotte in halfbewusteloozen toestand langs den kant van den weg neergevallen en kort daarop in de Hoofdvaart terecht gekomen. Gelukkig werd dit ongeval spoe dig opgemerkt, doch het kostte heel wat moeite om hem uit zijn levensgevaarlijke positie te bevrijden, temeer waar hij zelf niet in staat was om aan de reddingspogin gen mee te werken. De a.s. bietencampagne. Het zonnige weder de rlaatste weken heeft in Haarlemmermeer od den groei der bieten waarmede dit jaar een ongeveer gelijk aantal hektaren werd beteeld als ir, 1935 zijn gunstigen invloed in ruime mate doen eelden. zoodat een bevredigend percentage suiker-gehalte wordt verwacht De echtgenoote van den heer K., wo nende aan den Sloterweg alhier, had in haar woning het ongeluk van een trapje te vallen en haar linkerbeen te breken. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. De prov regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noordholland is voor nemens een verrichtingsproef te doen ver rijden van warmbloedpaarden en wel op Zaterdag: 19 September a.s. op het ge meentelijk concoursterrein te Hoofddorp. Een zoontje van den arbeider B. aan den Vijfhuizerweg alhier stootte in een achtervertrek een op een petroleumstel staand keteltje met kokend water omver en kreeg een groot gedeelte van den inhoud over het lichaam. Het ventje bekwam zoodanige brand wonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door de zorg van het Polderbestuur zal langs den Aalsmeerderdijk die een ver- breeding zal ondergaan, tevens een trottoir worden aangelegd. Met de opmetingen voor dit werk. waarmede een groote verbetering tot stand zal worden gebracht, is reeds een begin gemaakt. Bedankt voor het beroep der Ger. Kerk te Haarlemmermeer O.Z. ds. P. K. Keizer te Vrijhoeve-Capelle. o KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd te Den Haag voor het exa men Teekenen N.O. (akte M.a.) mej. G. Bottema alhier. Themmen toegeroepen door den heer J Montagne. die gewaagde van het vele goede dat den heer Themmen reeds vooruit was gegaan. De heer Themmen dankte mede namens zijn vrouw voor de hartelijke ontvangst. Hij wees er op dat een zware taak hem wacht, doch hij heeft de benoeming tot Hoofd dezer school aangenomen met de bede ln het hart, dat God hem de kracht zal geven. De heer Themmen dankte allen, die hem toegesproken hadden en besloot met een woord tot het personeel en ouders. Spr. wilde geen beloften doen, doch wees op het eendrachtig samenwerken dat er ge vonden moet worden tusschen allen, die aan de school arbeiden. Men dient elkander met vol vertrouwen tegemoet te treden. Na een hartelijk woord tot de ouders, werd de plechtigheid door den heer Tibboel met dankgebed gesloten. Aanrijding. Na de wederopenstedling van de Kapel straat voor het rijverkeer van beide rich tingen had gisteren wederom een auto botsing plaats. Een auto, komende van den Grachtweg en gaande naar den Heereweg, kwam in botsing met een auto komende uit de Kapelstraat. Er werd alleen mate- rieele schade aangericht. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. HERVATTING REPETITIES WOENSDAG 26 AUGUSTUS (GEWONE UREN). 8066 N. VAN BEELEN. (A.S. WOENSDAG 26 AUGUSTUS ORGELBESPELING OUDE KERK. aanvang 8 uur). LISSE. INSTALLATIE VAN DEN HEER THEMMEN Als Hoofd der Ned. Herv. School. Alvorens zijn arbeid als Hoofd der Ned. Herv. School voor G. L. en U. L. O. alhier aan te vangen vond de installatie plaats in de Ned. Herv. Kleuterschool. Deze plechtig heid werd bijgewoond door het Schoolbe stuur, het personeel der School, de Inspec- teuren van het L. O. en het Chr. Volkson derwijs, de Kerkeraad en vele belangstel lenden. De heer en mevr. Themmen, overgeko men uit Groningen, werden de zaal binnen geleid door den secretaris van het School bestuur, den heer K. Tanis. De voorz. van het Schoolbestuur, ds. G. Tichelaar, opende met te laten zingen Gez. 273 1 en 7: „Beveel gerust Uw wegen". Vervolgens las ds. Tichelaar den 122sten en 123sten Psalm. Na gebed sprak ds. Tichelaar een wel komstwoord. In het bijzonder verheugde het spr. dat de heer Themmen benoemd werd door het Bestuur, daar spr. den heer Themmen per soonlijk reeds van vroeger jaren kent. Ds. Tichelaar sprak den wensch uit, dat de heer Themmen in deze gemeente moge medearbeiden in Gods Koninkrijk tot heil van menige ziel. De heer J. Baak. Insp. van het L. O. wenschte eveneens den heer Themmen met deze benoeming geluk. U wacht een zware en moelijke taak, omdat U aan deze groote school, aan deze dubbele school leiding te geven hebt, aldus spr. Hij hoopte, dat de heer Themmen met veel plichtsgevoel zal arbeiden. Alles zal Uw volle aandacht en sympathie vragen. Moge Uw arbeid en om gang zóó zijn, dat de verhouding tusschen U, het personeel en de ouders goed is. Daarna wendde de heer Baak zich tot het personeel en vroeg dit, den heer Themmen met vol vertrouwen tegemoet te treden en alzoo tezamen werkzaam te zijn tot heil van het kind. Vervolgens sprak de heer van Malsem als Inspecteur van de C.O.V. hartelijke woor den van welkom en wees op het geestelijk karakter van den schoolarbeid. Spr. hoopte op aangename samenwerking. Namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk sprak de heer A. Schaap, ouderling. Deze sprak den wensch uit. dat de heer en mevr Themmen naast den schoolarbeid ook gelegenheid zullen hebben om zich aan den vereenigingsarbeid te geven. In het bijzonder riep hij de medewerking van den heer Themmen voor de Kinderkerk. e.er. Wiersma sprak namens het v?n« der School en riep de medewer king in van het nieuwe Hoofd. Spr. vroeg zijn steun bij de moeilijkheden die zich in het schoolleven voordoen. Ook mevrouw Themmen riep hij een hartelijk welkom in Lisse toe. Ten slotte werd namens de ouders nog een kort hartelijk woord den heer en mevr. NOORDWIJK. Het stoffelijk overschot van Jac. Urlus. Op 14 September a.s. zal het stoffelijk overschot van wijlen den beroemden tenor Jac. Urlus. dat voorlooplg op de R.-K. be graafplaats alhier is opgebaard, in het speciale familiegraf, dat tevens als bid kapel is ingericht, worden bijgezet. B. en W. dezer gemeente hebben aan de ver. „Effatha". Chr. instituut voor doof stomme kinderen, te Voorburg, toestem ming verleend om morgen een speldjesdag te houden. Door B. en W. zijn dit jaar 9 vergun ningen verleend voor het hebben van een uitneembaar zomerhuisje ikampeerhuisje) en wel 8 op terreinen in het Langeveld en 1 op een terrein aan den Duinweg. Aan het bestuur van de Chr. bewaar school te Noordwijk aan Zee hebben B. en W. toestemming verleend voor het houden van een loterij, waarvan de opbrengst komt ten bate van genoemde school. Geslaagd te Utrecht voor het examen Fransch L.O. de heer A. J. N. J. Witteman alhier. CHOCOLADEFABRIEK MOCCA en SINAASAPPEL 8061 (Ingez. Med.) De Raadsagenda voor morgenavond behoeft enkele rectificaties: Punt 11 moet luiden: Afkoop vergoeding Herv. School. 12 Adres van café-houders inzake Per- soneele belasting. 13. Adres van A. van Kuijk om hem we derom als straatreiniger in dienst te stel len. 14. Besluit comptabiliteit. NOORD WIJKERHOUT. Op den verjaardag van H. M. de Koningin zal aan de leerlingen der Chr. Herv. School een feestje bereid worden. Verder wordt deze dag in September ge vierd. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Arend, z. van M. Lindhout en W. Kralt; Comelis, z. van J. Monster en N. van Dijk. Getrouwd: H. M. Korbee jm. 32 jaar en M. Heemskerk j.d. 31 jaar; J. v. Égmond jm. 27 jaar en J. Hogewoning jd. 24 jaar Ondertrouwd: P. Schoneveld, j.m. 22 en M. Ravensbergen, j.d. 24 Jaar. Overleden: Aafje Meirink. 11 jaar, van T. Meirink en F. Snoek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Nachtelijke botsing. Des nachts te halfvier kwam aan den Veurschestraatweg voor het Café Berg- mann een vrachtauto H. 2277, beladen met varkens op weg van Woubrugge naar Rot terdam, in botsing met een daar staande paal van het Gemeentelijk Electriciteits net. De paal werd geveld, terwijl de auto waarvan het onderstel groote schade be kwam in den cafétuin terecht kwam en ook daar verwoestingen aanrichtte. De be stuurder kwam met zijn gezicht in aan raking met de gebroken voorruit en beliep onderscheidene wonden, die door dr. Van der Stam zijn verbonden. De gemeentepolieie maakte proces-ver baal op en stelde een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. Doordat de stuurman te veel bakboord hield kwam de ..Jan van Arkel" een boot van de N.V. Reederij van der Schuyt in de sluizen in aanvaring met het remmings- werk. Door den schok braken verscheidene ruiten, gelukkig zonder een der talrijke aan boord zijnde kinderen van het Haag- sche Postpersoneel te treffen. De schrik was spoedig vergeten. Op den hoek Damlaan en Prinses Julianaweg had een aanrijding plaats tus schen een motorrijwiel bestuurd doqr P uit Den Haag en den wielrijder H. uit Veur. Van het rijwiel van H. werd het achterwiel totaal vernield. De gemeente politie onderzoekt de schuldvraag. Onder leiding van den hoofdbrand meester De Regt had aan de Rietvinklaan 'n oefendemonstratie plaats van de brand weer. Na afloop kon worden geconstateerd dat het materiaal in goeden staat ver keerde. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op den Leidscheweg heeft een aanrij ding plaats gehad tusschen een tractor met oplegger, beladen met hout, bestuurd door V. uit Alphen a. d. Rijn en een per sonenauto, bestuurd door N. J. D. uit Den Haag. De bestuurder van de tractor zou den Hofweg oprijden en stak zijn richting wijzer uit, waarschijnlijk niet voldoende en de bestuurder van de personenauto meende de auto met hout nog juist te passeeren. Tegen eerstgenoemde is proces-verbaal opgemaakt wegens niet voldoende rich tingwijzer uitsteken en tegen laatstge noemde wegens het willen passeeren op een brug en bij een kruispunt. Gevonden: een gladden gouden ring met steen, een halsketting, een beursje of knipje met eenig klein geld. Inlichtingen bij de politie op werkdagen des v.m. tusschen 9 en 10 uur. WARMOND. Eerste plechtige H. Mis van pater Ambrosius Martijn. Pater A. Martijn heeft in de feestelijk versierde parochiekerk van St. Matthias zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Hij werd hierbij geassisteerd door pater Bernard C.P. professor te Mook als pres byter assistent, kapelaan v. d. Gaag uit Rome als diaken (oud-kapelaan van Oegst- geest) en pater Leonardus Peters O.C. uit Nijmegen, terwijl als ceremoniaris fun geerde frater Godefridus Martijn C.P., de broeder van den neomist. In het priesterkoor hadden o.m. plaats genomen de pastoor en kapelaan der pa rochie, kapelaan A. Burcksen uit Warmen- huizen (zoon der parochie), terwijl de kerk tot ln de uiterste hoeken met belangstel lenden gevuld was. De feestpredikatie werd gehouden door pater Bernard C.P. Het parochiaal zang koor voerde onder de bekwame leiding van den heer Q. v. d. Kerkhof de vierstemmige Missae Jubilae van Wilbergen uit, terwijl het orgel verzorgd werd door den heer A. Hekker. Na de H. Mis werd gezamenlijk een priestercantate gezongen getiteld „Priesterglorie" van Dobbelsteen Pr 's Middags werd ten huize van zijn ouders gelegenheid gegeven tot recipieeren waarbij wij verschillende vooraanstaande personen opmerkten, o.a. wethouder Zwet sloot. vertegenwoordigers van diverste vereeniginigen enz. Des avonds werd een plechtig lof door den neomist gecelebreerd met assistentie van pater Leonardus Peters als diaken en frater Godefridus Martijn als subdiaken. Met een plechtig „Te Deum" werd besloten. De collecte ten bate van het Santos fonds heeft f. 71,92'/! opgebracht. WASSENAAR. - Geslaagd te Den Haag voor het exa men hoofdakte de heer J. A. Sonneveld alhier. ZEVENHOVEN Ten bate van het crisiscomité zal elke maand met de bus gecollecteerd worden. ALPHEN. Aanrijdingen. Het was gisteren in onze gemeente weer een dag van aanrijdingen! Allereerst kwam in de Emmalaan een motorrijder met duo- berijdster in botsing met een personen auto. De duoberijdster kwam tc vallen en werd bij den heer v. d. B. binnengebracht. Zij bleek enkele verwondingen te hebben bekomen, doch kon na behandeling later de reis weer vervolgen. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. In de Raadhuisstraat hoek Hofzichtstr. reed de wielrijder R. tegen een in de Raad huisstraat rijdende personenauto. Bij den heer v. d. V. binnengebracht, werd hij ver bonden. Zijn karretje was bovendien be langrijk beschadigd. Voorts had in den Hoorn nabij de Ver- nlsfabriek nog een aanrijding plaats; daar werd een wielrijder door een auto gegre- ien. De man zelf kwam er behoudens en kele verwondingen goed af, doch ook hier moest het stalen ros het ontgelden. Verschenen is het verslag omtrent den toestand en de exploitatie van het ge meentelijk grondbedrijf over het jaar 1935 Het verlies bedraagt f. 11649.38. Verbreeding van den Zijdeweg. Blijkens mededeeljrjg van Ged. Staten de zer provincie, zal met de verbetering en verbreeding van den Zijdeweg worden aan gevangen, zoodra alle voor reconstructie benoodigde gronden eigendom der provincie zullen zijn geworden hetgeen vermoedelijk dit jaar haar beslag zal krijgen, zoodat men in het voorjaar van 1937 met de werkzaam heden zal kunnen beginnen. De Burgemeester heeft, als voorzitter van het hoofd-crisis-crisiscomité, het z.g. Crisiscomité B. uitgebreid met een verte genwoordiger van de moderne vakorgani saties. Als lid is aangewezen de heer W. de Vries, die deze benoeming heeft aangeno men. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij hebben besloten, nu het besluit der Prov. Staten en de Kon. goedkeuring daarop tot overdracht van de z.g. Sluisbrug in den Laag-Boskoopschen weg eerst verwacht kan worden in het begin van 1937, de vernieu wing van deze brug uit te stellen tot na den paktijd in het voorjaar van 1937. Begin Mei van dat jaar zal met de werkzaamheden een aanvang kunnen worden gemaakt. Een bezoekster van het „Zuiderbad" had het ongeluk om bij het duiken haar kunstgebit te verliezen. Door haar werd f. 5.uitgeloofd voor dengene die het ge bit aan de oppervlakte kon brengen, het geen den Jeugdigen werklooze V. gelukte, zoodat de juffrouw weder in het bezit kwam van haar tanden, terwijl V een aar dig zakgeld had verdiend. FUSIE L. Z. V. C. EN L. L. V. Morgenavond zal een gecombineerde 1» denvergadering van de Leldsche Zwet Vlieg Club en de Leidsche Luchtvaart Ver eeniging worden gehouden om tot een tm tusschen beide vereenlgingen te gerake Het wil ons een vruchtbaar streven toe lijken, daar na een fusie gemeenschan pelijk meer werk verricht zal kunnen wor den tot meerdere propaganda der lucht vaart, terwijl het doel, het daadwerkelij beoefenen der zweefvliegsport en de bou van de daartoe benoodigde toestelle krachtiger kan worden nagestreefd, d ooit te voren, zoodat ook Lelden eerlai een plaats zal kunnen innemen in de i dier vereenlgingen, die reeds flinke en ver meldenswaardige prestaties leverden. 0 ZWEEFVLIEGKAMP TE „TEUGE". Direct nadat Zaterdag J.I. het zweel kamp op het vliegveld „Twente", uitgaan de van den Ned. Bond van Zweefvlieg clubs, waar zulke groote successen werde behaald, beëindigd was, is op het vllegvel „Teuge" het tweede zweefvliegkamp Amsterdamsche Club voor Zweefvllet Zondag jJ. aangevangen. De bekende vlieger J. Hoekstra is het Pander motorvliegtuig, P.H.-AIT, het Nederl. Instituut voor Zweefvliege naar wij vernemen, eveneens derwaarts ge trokken, voor het maken van sleepvluch ten. 0 DE POSTVLUCHTEN. De Edelvalk is gisteren te 5.05 uur op Schiphol geland. HET VLIEGVELD YPENBURG. Het vliegveld Ypenburg nadert zijn vol» tooiing. De officieele opening zal Zater dagmiddag plaats vinden. Gisteren heelt een aantal journalisten een kijkje genomen op het nieuwe veld, aan den rijksweg Den HaagDelft gelegen. De ververs waren nog druk bezig de gebouwen van binnen te schilderen. Naar men weet wordt de hoofdzetel van de nationale luchtvaart- school naar Ypenburg verplaatst en voor haar is dan ook een gedeelte van deze sierlijke gebouwtjes gereserveerd. Het mid delste gedeelte is bestemd voor den haven meester. Voorts vindt men er een bureau voor de douane en voor de K.L.M. en voor den vertegenwoordiger voor luchtvaart- tourisme van den A.N.W.B. De linkervleu gel zal als restaurant worden ingericht en staat met breede afloopende terrassen met het veld in verbinding. Een tribune, die ruime zitgelegenheid aan 6000 toeschouwera biedt, is gereed gekomen. Er is gezorgd, dat voor de opening en voor de daarop volgende vliegfeesten, die Zondag en Maandag worden voortgezet, op den dijk, die het veld a'fbakent, nog 30.000 toeschou wers een plaats vinden. Bovendien is et ten behoeve van 20.000 belangstellenden gelegenheid om op een afgesloten gedeel te van het veld de verrichtingen In de lucht te volgen. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Annemie, dochter van A. Har- kes en A. J. Raaphorst Joanna Theo dora. dochter van H. M. Akerman en A. van Niekerk Maria Wilhelmina, dochter ter van Th. C. van Haastregt en W. Borst. Ondertrouwd: W. A. Koekenbier, 36 jaar en A. Verkley, 32 jaar. Overleden: A. Th. Verleun, wed. van F. Zwartjes, oud 65 jaar Jac. van Beek, echtgenoot van C. Bol, oud 72 jaar. De collecte in deze gemeente voor het Roode Kruis heeft opgebracht f. 14.89. BOSKOOP. Doortrekking der gasleiding. Evenals de electriciteit en het water, zal ook de gasleiding in Den Ham tot aan de grens der gemeente worden doorgetrokken, terwijl daar ook tevens de straatverlichting met twee lantaarns zal worden uitgebreid. NOORDEN. Tot kweekelinge met akte is aan de R.K. school toegelaten mej. A. A. Hakkeling. o WADDINXVEEN. De a.s. Koninginnedag. Op Koninginnedag zullen 1200 school kinderen, evenals vorige jaren een aubade brengen voor het raadhuis, onder geleide van de muziekver. „Concordia". Daarna heeft er een tractatie plaats in de scho len aan alle kinderen. De gemeenteraad stelde ook dit jaar weer f.300.daarvoor disponibel. In het Waddinxveensch zwem bad zullen des nam. wedstrijden plaats hebben en 's avonds hoopt de Chr. Zang- vereen. ,De Lofstem" een uitvoering te geven in de Geref. Kerk van vaderlandsche liederen. Mej. Vetter uit Gouda is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School B alhier. Toen de landbouwer O. 's morgens bij zijn konijnen kwam deed hij de onaange name ervaring op, dat er een aantal ko nijnen gedood was, waarschijnlijk door een hond. Tot heemraad van den polder Achlerof en de Putte is de heer G. Oudijk, alhier ge kozen. Eenige weken geleden viel het 5-j. knaapje van de W. alhier in een teil met kokend water. Op medisch advies werd 't kind, dat zich zwaar gebrand had, naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Het Is thans aan de bekomen brandwonden over leden. ZOETERMEER. Mej. G. van Tilburg slaagde alhier voor het practisch gedeelte van de Ned. Centr. Redd. Brigade-afd. alhier. Opleiding genoot ze van badmeester L. Berlijn. IJMUIDEN. 25 Aug. Tarbot Der K.G. f. 0.780.36. Griet per kist van 50 K.G. f. 43—13, Tongen Der K.G. f. 1.050.78. Groote Schol per kist van 50 K.G. f.21. Middelschol f. 16. Zetschol f. 15— 14. Kleine Schol f. 14—4.50. Bot f 86. Schar f. 1.30—0.30. Groote Schelvisch f. 12 9 Middel Schelvisch f. 129. Klelnmlddel Schelvisch f. 9.307.40. Kleine Schelvisch f. 84.40, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f- 4018.50. Gullen per kist van 50 K.G. f. 7.501.25, Lengen per stuk f. 0.600.40. Heilbot oer K.G. f. 0.72 Wijting per kist van 50 K.G, f. 3.20—1.90. Koolvisch Der stuk f. 0.250.12, Makreel per kist van 50 KG. f. 9—5.30. Hake-Drijzen: groote hake f.66. groot- middel f62. klelnmlddel f. 2019 klein f. 12 Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM. 133 met f.864. UM. 16 met f.1571. UM. 113 met f2432. IJM. 7 met f2297. IJM. 2 met f.2540. RO 53 met f.2434; de logger HM. 490 met f. 3000 aan pekelharing. Praairapport Hr. Ms. .Nautilus". 20 Augustus. Tusschen 55 gr. 45' en 55 gr. 34' Nbr. en 0 gr. 55' Wl. 0 gr. 0' Wl.: SCH. 47, 540 kantjes; SCH. 45, 170 kantjes; SCH. 264, 120 kantjes; VL. 180, 255 kantjes; SCH. 110, 340 kantjes; KW. 16, 100 kantjes; GDY. 51. 255 kantjes; VL. 85, 120 kantjes; SCH. 284, 260 kantjes; KW. 40, 320 kantjes; SCH. 159, 340 kantjes; SCH. 365, 255 kan tjes; KW. 163, 170 kantjes; VL. 166, 130 kantjes; SCH. 103, 120 kantjes; SCH. 33, 170 kantjes; SCH. 63, 410 kantjes; SCH 95 120 kantjes; SCH. 253, 100 kantjes; VL. 190 80 kantjes; KW. 122. 230 kantjes; IJM. 28o, 200 kantjes; SCH. 275, 255 kantjes; SCH. 332. 100 kantjes; SCH. 1995, 215 kantjes; SCH. 263, 170 kantjes; MA. 15. 100 kantjes; VL. 86, 180 kantjes; VL. 16, 560 kantjes, VL. 200, 400 kantjes; VL. 193, 460 kantjes;1 VL. 203, 200 kantjes; VL. 217, 12 kantjes; VL. 142, 479 kantjes; GDY. 32, 400 kantjes; VL. 195, 300 kantjes; SCH. 260, 150 kantjes. Alles wel. De navolgende schepen zijn morgen ra dio-telegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio: Alchiba, Alcyone, AJpherat, Alphacca. Boschfontein, Chr. Huygens, Colombia. Costa Rica, Crijnssen, Gaasterkerk, Hoog- kerk, Indrapoera, Jagersfontein, Jan P'e' terszoon Coen, Johan de Witt, Johan van Oldenbarnevelt, Kota Nopan, Marnix van St. Aldegonde, Nljkerk, Poelau Roeblan. Van Rensselaer, Rotterdam h.a.l., Seroos* kerk, Sibajak, Simon Bolivar, Springfon tein, Stuyvesant, Veendam, Venezuela, Volendam, Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vraenj- schepen eveneens via Scheveningen Baai te bereiken. Telegrammen worden aange nomen door alle telegraafkantoren en dw Radio Holland. j

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8