LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 Augustus 1936 SPORT. AGENDA. DAMMEN DAMMEN SCHAKEN. HET TOURNOOI TE NOTTINGHAM. EUWE EN BOTWINNIK STAAN GELIJK. De uitslagen van de gisteren gespeelde 12e ronde luiden: Euwe wint van Tylor BogoljubovTartakower, remise. VidmarLasker. remise. RechevskyBotwinnik. remise. FineAljechin, afgebroken. Winter verliest van Capablanca. AlexanderFlohr, afgebroken. Thomas was vrij. De stand luidt: Euwe en Botwinnik. elk 8 cuit 11 partijen); Reshevsky. 7' (uit 12); Capablanca. 7 (uit 10); Fine 7'; Flohr. 6'/«*; Aljechin. 6' i* (allen uit 12); Vidmar, 5'i (uit 10); Lasker, 5' It. Bogoljubow, 5. Tartakower. 5 (allen uit 12); Tylor, 3V-; Thomas. 2'/j; Alexander, 2"Winter Ito (allen uit 11). Deze ronde was rijk aan enkele zeer spannende partijen, met name die tus- schen Fine en Aljechin, Reshevsky en Bot winnik en ook die tusschen Alexander en Flohr. Als Euwe met de witte stukken speelt heeft hij tegen minder sterkere spelers aanstonds dit groote voordeel, dat hij de keuze der opening geheel in handen heeft, waardoor de kans groot is, dat hij in een variant komt. waarvan alle finesses hem bekend zijn Gisteren tegen Tylor werd de waarheid hiervan bevestigd In een ortho dox dame-gambiet dat door den Engel- schen speler met b7b6 voortgezet werd, ontwikkelde Euwe zijn koningsraadsheer naar het eenigszins ongewone veld. d5. Spoedig bleek, dat de raadsheer hier zeer sterk stond en zelfs kon beletten, dat zwart's damepaard ontwikkeld werd. Tylor streed eigenlijk slechts met een deel zijner stukken. Toen onze kampioen erin slaagde compicaties te scheppen moest dit voor zijn tegenstander noodlottig worden. Hij verloor een belangrijke middenpion. De poging, hiervoor compensatie te verkrijgen, faalde volkomen. Euwe nam rustig nog twee pionnen en toen vond Tylor het vol doende. BogoljubowTartakower. In deze ronde ontmoetten elkaar Bogol jubow en Tartakower, twee goede vrienden, die heel wat keeren tegenover elkaar aan het schaakbord hebben gezeten. Ook dit maal bleef de Poolsche dokter de gewoonte getrouw bizarre openingszetten te doen. Ditmaal beantwoordde hij pgl—f3 met f7f5 en belandde door deze speelwijze in een ongunstige variant van de Hol- landsche verdediging. Bogoljubow rukte met zijn d-pion op, waarmede hij het veld e6 onder controle hield. Om zich eenigszins te kunnen bevrijden in het cen trum moest Tartakower toelaten, dat zijn tegenstander op den damevleugel een pion won, en daardoor een vrijen a-pion ver kreeg. In verband met een aanval op den ko ningsvleugel liet Bogoljubow in de avond- zitting den pion in den steek. Het bleek echter spoedig, dat de aanval niet door sloeg en kort daarop drukte het tweetal elkaar de hand: remise. Vidmar—Lasker. In een orthodox dame-gambiet rukte Lasker, die de zwarte stukken voerde tegen Vidmar. ontijdig op met zijn pionnen op den dame-vleugel, waarvan het gevolg was. dat spoedig op den vleugel alle pionnen, behalve de witte b-pion, van het bord verdwenen. Er ont stonden toen eenige schermutselingen met alle beschikbare stukken. Geen van beiden kon eenig overwicht verkrijgen. Successie velijk werden nu de zware stukken en de raadsheeren geruild en daarna kwam op den 33sten zet het vreedzame slot van deze party. Een zeer interessant gevecht ontstond tusschen de kampioenen der Vereenlgde Staten en der Sovjet Republiek, Reshevsky en Botwinnik. ReshevskyBotwinnik. Al ras kon men bemerken, dat geen der partyen zich spoedig met remise zou tevreden stellen. Botwinnik koos tegen Reshevsky's d4- opening de in Rusland zoo geliefde Hol- landsche verdediging. De Amerikaan trad hiertegen op met een opmarsch van de pionnen op den damevleugel en bedreigde daar het zwarte spel. Botwinnik. die met zyn dame naar h5 was uitgevallen, moest zich tot verdediging beperken. Er ontston den groote complicaties, welke aan weers kanten zorgvuldige behandeling vereisch- ten. Reshevsky offerde in het belang van den aanval een pion. Botwinnik verdedigde zich echter uitstekend en wist na ruil der "koninginnen den geofferden pion te be houden. Reshevsky kon echter op een gegeven moment, kort voor het afbreken, een voort zetting kiezen, die groote kans op remise door eeuwig schaak gaf, tenzy Botwinnik zyn koning aan een onoverzienbaar avon tuur wilde blootstellen. Reshevsky versmaadde echter deze voort zetting en verkoos met het oog op den stand van het tournooi. op winst te spelen. Na de hervatting ontstond spoedig een stelling, waarby Reshevsky opvallend lang nadacht, zoodat de groote wyzer van de klok bedenkelyk het fatale punt naderde. Eindeiyk besloot de Amerikaan op de bovenbedoelde variant, die nog altyd aan wezig was, in te gaan en groot was de spanning: wat doet Botwinnik? De Rus dacht op zyn beurt heel lang na over de vraag: avontuur of geen avontuur. Wat verwacht mocht worden, gebeurde. De zwarte koning ging in veiliger haven en het remise door eeuwig schaak was be klonken. FineAljechin. De partij FineAl jechin was een dame-gambiet, waarin Aljechin reeds op den vyfden zet h7hS speelde. Fine maakte uitstekend gebruik van een minder sterken zet van den ex- wereldkampioen. Hy rocheerde lang om op den koningsvleugel te kunnen aanvallen. Aljechin was genoodzaakt de koninginnen te ruilen en een ongunstig eindspel in te gaan. Fine beging toen echter een on nauwkeurigheid waarvan Aljechin op zyn beurt handig profiteerde, hetgeen 't even wicht vrijwel herstelde. In het eindspel van toren, raadsheer en vijf pionnen tegen toren, paard en vyf pionnen weigerde Aljechin Fine's remise-aanbod. Na de pauze toonde het publiek met name voor deze oarty zeer groote belang stelling. Het was haast niet mogelyk een blik op het bord te werpen. Aljechin slaagde er spoedig in een vry- pion op de f-lyn te verkrygen waartegen Fine op den damevleugel drie tegen twee pionnen had. Met groote zorg en moeite bereidde Aljechin het voortgaan van zyn vryen pion voor. Fine wist echter uitstekend spel daar tegenover te plaatsen. Hy bereikte by de verdaging een zooda nige stelling, dat zeer zeker nog groote kansen op remise bestaan. Winter—Capablanca. In de party WinterCapablanca trad de anders zoo soiled spelende Cubaan min of meer avon- tuuriyk op. In een West-Indische opening met dezelfde openingszetten als in de party CapablancaBotwinnik in dit tour nooi. ontstond aanvankeiyk een cavalerle- gevecht, waarin de Cubaan, half en half gedwongen, de kwaliteit tegen een pion moest geven. Na een zeer gecompliceerd middenspel kon Winter de zwarte stelling binnen dringen en Joeg Capa's koning op. Toen deze byna aan de overzyde was aangeland, beschikte de Engelschman niet meer over schaak-zetten en ontdekte toen plotseling tot zyn schrik dat hy het hem dreigende mat niet meer kon pareeren. Een zeer levendige party, die Capa blanca niet zonder geluk gewonnen heeft. Alexander—Flohr. In de partij AlexanderFlohr ontstond een bekende stelling uit de Siciliaansche partij. Flohr trad zeer tactisch op en wist den Engelsch man een geïsoleerden dubbelpion op de e-lijn te bezorgen tegenover welk nadeel Alexander's stelling geen compensatie bevatte. Flohr volgde de aangewezen tac tiek en ging den dubbelpion onder vuur nemen, doch verplaatste den stryd weldra naar den dame-vleugel, terwyi Alexander zyn dame naar den koningsvleugel had overgebracht. Na de pauze maakte Alexan der het zyn tegenstander zoo lastig op den koningsvleugel, dat Flohr wel gedwon gen was af te zien van zyn eigen aanval. Er volgde ruil der dames waarna Alexan der een pion. die hy in de hitte van het gevecht was achtergeraakt, terugwon en Flohr tevens een dubbelpion op de g-hjn bezorgde. Flohr's voordeel was gelegen in het be zit van een vrijen a-pion. Nu deed zich een merkwaardig geval voor. Alexander liet dien pion. die gesteund werd door twee kasteelen, kalm oprukken en bereid de met de weinige stukken, die hy over had, twee torens en een paard, een keu- rigen mataanval voor, die Flohr wel on derschat heeft. Slechts door een algemeenen ruil kon de Tsjech aan mat ontkomen maar dienten gevolge ging de a-pion verloren en het eindspel kwam met een toren aan weers- zyden, Flohr een dubbelpion op de g-iyn en Alexander drie pionnen op de c-, de g- en de h-iyn. Met dit materiaal op het bord werd de party verdaagd. WATERPOLO. DEGRADATIE-WEDSTRIJD L.Z.C. I—S.V.H. I (HILLEGERSBERG). In de Zweminrichting De Zyl. Morgenavond te 8 uur speelt L.Z.C. I in de zweminrichting De Zyl voor de degra datiecompetitie tegen de tweede klasse kampioen S.V.H. I uit Hillegersberg. L.Z.C., dat. bereids haar uitwedstryd tegen D.W.R. I (Haarlem) verloor en dus thans moet -winnen om een redehjke kans op behoud van haar plaats in de eerste klasse te hebben, speelt een halve compe titie met Zwemlust, Star, D.W.R. en S.V.H. om twee plaatsen in de eerste klasse. De opstelling van beide zeventallen luidt als volgt: L.Z.C. I: doel: Verberg; achter: Th. v. Helvert; H. v. d. Reyden en J. J la Court; voor: C. Walenkamp; J. Elzlnga en F. Tegelaar. S.V.H. I: doel: H Zeisman; achter: W. van Wyk; A. Verhoef! en A Barents; voor: C. de Reede (ex L.Z.C.); F. Tordoir en Ch. .Tordoir. Deze wedstrijd wordt gevolgd door de vriendschappeiyke ontmoeting De Zyl II S.V.H. II o A.Z.C. I—L.Z.C. I 3—8. Het was al bijna duister toen gister avond in het Alphensch zwembad deze wed strijd een aanvang nam. Dadeiyk bleek dat A.Z.C. tegen deze Leldsche eerste klasser niet was opgewassen; niet alleen dat de be zoekers sneller waren maar ook technisch speelden zy stukken beter. Het werd dan ook een ongelyke stryd, waaruit L.Z.C. met een 83 overwinning te voorschyn kwam. Elsinga opent voor de Leidenaars weldra de score, even later weet dezelfde speler den voorsprong te vergrooten. 0—2. Als daarna de linksvoor van L.Z.C. den stand op 03 en 04 heeft gebracht, verkleint A.Z.C. door C. v. Leeuwen den achterstand 14. Hierdoor aangemoedigd komen de Alphe- naren er wat beter in, zoodat zy door den zelfden speler nogmaals het net vinden. 24. Nadat is gedraaid biykt L.Z.C. ook sterker. Links- en midvoor brengen den stand op 28. Als A.Z.C nog eenmaal het net vindt komt met 38 het einde. o CRICKET. H.B.S. SLAAT AJAX. Voor bet jeugdtournooi der Flamingo's. Een zeer sterk H.B.S.-elftal, waarin en kele spelers uitkwamen, die geregeld aan de wedstrijden in de Overgangsklasse deel namen, heeft een jeugdelftal van Ajax, dat invallers telde, verslagen met niet minder dan 161 runs op de eerste innings. H.B.S. was voor de Leidsche jeugd geen tegenparty. daar de Hagenaars enkele spelers in de gelederen hadden, die gere geld in de overgangsklasse uitkomen. Het totaal der gasten werd 208, waarvan He- reklotz 50, Van de Vegt 19. C. Huynder 33, Van Rhn 22 en Koek 20" C. Wenting nam vier wickets voor precies twintig runs per stuk. Van Oudgaarden 691. Ajax bracht het daarna niet verder dan 47. zonder dat een der Leidenaars in de dubbele cyfers kwam. Topscorers waren N. Wenting 8 en van Duyn 7. De jongste Gunning sloeg een harde vier. C. Huynder 526, Hecklotz 33 en H. Huynder 20. AUTOMOBILISME. DE INTERNATIONALE ALPENRIT. De vyfde etappe. De K.N.A.C. meldt ons uit Lausanne: Na den welverdienden rustdag in Thun zyn de Alpenrit-deelnemers gistermorgen gestart voor een 393 K M. lang, ditmaal niet door een hooggebergte voerend parcours naar Lausanne. Ofschoon de route voor het eerst niet ge heel over hoofdwegen liep en enkele trajec ten er op de kaart verdacht uitzagen, bleek deze vyfde etappe in werkelykheid heel ge- makkeiyk te zyn, uit wedstryd-technlsch oogpunt beslist te gemakkeiyk voor een rit van dit kaliber. Daarenboven was het voor de ryders vry vervelend, omdat de organi satoren by den start hebben bekend ge maakt. dat men voortaan de tydcontroles niet uitsluitend op de plaatsen welke op de routekaart zyn vermeld, maar op elk wille keurig punt op de route kan verwachten. In totaal moesten vyf controles worden ge passeerd. De wolken hingen zeer laag en meermalen moesten gedeelten van het tra ject met de lichten op gereden worden. Door de willekeurige controles zag men op de hoofdwegtrajecten telkens groepjes deelnemers over den weg kruipen, opdat het voor dit parcours te lage rij gemiddelde niet zou worden overschreden. Deze situatie hoort uiteraard niet in een Alpenrit thuis. Van de vyf controles waren er vier in be- trekkelyk vlak terrein uitgezet, de vyfde op de Col de Pillon, welke echter evenmin als de Col des Mosses en de Jann-pas eeni ge moeiiykheden bood. De strafpuntoogst was gisteren dan ook heel gering. Slechts één deelnemer liep strafpunten op onder weg, terwijl een tweetal werd gepenaliseerd voor onwillig startende motoren. Uitvallers waren er niet. Alle Nederlandsche deelne mers arriveerden na een rit ,sans histoire" in goede conditie en strafpuntvry te Lau sanne, dat de ryders in ware Rlvlera-at- mosfeer ontving. Omtrent de tweede etappe meldt mr. P. H. L. Lamberts-Hurrelbrink ons: Men moet den dag niet vóór den avond pryzen hebben alle deelnemers aan den Alpenrit zich in het gemoed geprent, toen zy te St. Moritz de dagfinish bereikten ol wel onderweg uitgevallen waren. Want velen hebben zich uit den stryd moeten terugtrekken. Het begon anders zoo mooi. Een heldere sterrennacht glansde over het meer van de droomstad Lugano, toen alle ryders, die om half vier gewekt waren zich in den zwoelen zomernacht op het balcon hunner kamers aankleedden en zich gereed maakten voor de reis. Het was een lange weg van het hotel naar de startplaats, maar de directie van de Nederlandsche Fordfabriek had voor de Nederlandsche deelnemers een autobus gehuurd, zoodat hun die lange wandeling bespaard bleef. De startproef verliep we derom vlot en de eerste 65 kilometers liepen over een prachtigen hoofdweg, die van de ryders slechts de waakzaamheid vergde om het gaspedaal niet te ver in te trappen. Op zulk een weg was een gemiddelde van 45 K M. per uur een gezondheidsritje in den vroegenmorgenstond. Maar daarna begon het moeiiyker te worden, de eerste pas, de San Bernardino, moest beklommen worden en midden op dien pas, by San Bernardino Village stond de eerste controle. De ryders wisten het niet. want alle controle-plaatsen zyn geheim, zoodat hier de eerste strafpun ten vielen Die Bernardino-pas was niet bovenmatig zwaar, maar dit was slechts een begin, het zou wel erger worden, vyf zware passen moesten dien dag genomen worden en de wegen daartusschen liepen slechts zelden door vlak terrein; het was een voort durend klimmen en dalen over smalle, kronkelende bergwegen, waarby de angst om te laat te komen de rijders voortdurend opdreef. Onverwacht moeliyk was de Um- brail-pas. waarop boven aan den top de Zwitsersch-Italiaansche douane stond. Nie mand had er eigeniyk op gerekend, dat deze bergpas, die slechts weinig bekend is, zóó zwaar zou worden, zoodat de meesten de bestyging kalm begonnen om langza merhand, toen zij bemerkten, dat zy steeds meer tyd verloren, te gaan Jagen. Maar toen was het te laat de grimmige pas met zyn verraderiyke bochten, sterke sty- glngen en tallooze haarspeldbochten drukte iedere poging tot snelheidsontwikkeling on- verbiddellijk den kop in. Tal van strafpun ten zijn daarboven op den top dan ook ge vallen. De daling was misschien nog moei iyker omdat het losse steengruis de wagens slippen deed. Ook de snelheidsproef tegen den Berning-pas op was oneindig zwaarder dan den vorigen dag tegen den Klausen- pas en vele ryders bewaren daaraan de on aangename herinnering aan botsingen met rotswanden en stukgereden hekken. Maar ook de andere passen elschten hun slachtoffers en velen, die te Lugano ge start waren, kwamen dien dag niet te St. Moritz, of met stukgereden wagens, aan. Ook de Nederlandsche deelnemers bleven niet gespaard. Het begon met den Ford- ryder van Strien, die by het afdalen van den Fuela-pas in een bocht van den weg afraakte en terzyde in het land met zyn wagen in een bed van rotsblokken beland de. Hij wist er zich echter weer uit te wer ken en de reis te vervolgen. Ook Couwen- berg slipte en vloog met zyn wagen tegen een hek op. Zyn Lincoln bleek echter ster ker te zyn dan een houten hek; vier palen rukte hij uit den grond en reed na deze verwoestingen aangericht te hebben met een gedeukt voor- en achterspatbord ver der. Toen kwam de beurt aan Karei Ton. Bij het afdalen van den Umbrail-pas kwam plotseling vanuit een stofwolk een Zwitser- sche auto als een geestverschyning voor de Holandsche Ford te voorschyn. Beide be stuurders weken uit zoover zy konden, maar hunne voorspatborden streelden elkaar; dat van den Zwitserschen wagen werd eraf gerukt, het spatbord van de Oranje-Ford werd Ingedeukt en beide bestuurders voel den zich gelukkig, dat zy nog aan een ern stig ongeluk ontkomen waren, terwyi de teamgenooten van Ton juichten dat het Nederlandsche Ford-team alweer Intact gebleven was. Ook Davids leerde de gevaren van het Zwitsersche bergland kennen. Net op het moment dat hy een anderen wagen wilde passeeren. kwam uit een blinde bocht een derde auto schieten. Remmen knarsten, banden gierden over het steengruis, sturen werden omgezwaaid en toen stonden de drie auto's stokstyf op den bergpas stil, de Nederlandsche Ford gesandwiched tusschen de twee Zwitsersche wagens. Doch geen van drieën ook maar één schram opgeloopen. PAARDENSPORT. INTERN. CONCOURS H1PPIQUE TE AKEN. Nog meer successen van onze landgcnootcn. Gistermorgen is het Dietrich met Lottka van D. H. Pasman gelukt den eersten prils te behalen ln het springconcours voor profs te Aken. Het parcours was vrllwel hetzelfde als Zondag en Lottka was de eenige deel neemster zonder fouten. Dunenbank onder denzelfden ruiter werd vierde In het concours schoonste rij paard won Carena met lult. Greter den tweeden prijs. Het beoordeellngscUfer verschilde slechts 0.3 punt met de eerste priiswinster. In het groote springconcours over acht hlndernlsen. waarvan 2 een hoogte hadden van 1.60 meter en de sloot 4.50 meter breed was. plaatste lult. Greter zich met Ernlca ln den eindstryd. Verder kwamen nog in de finale drie Dultschers een Roemeen en een Amerikaan. Over twee verhoogde hin dernissen werd overgesprongen. namelUk een muur en een oxer. Ernlca won den viifden prils. Alchimist met ritmeester Brandt en Dakota met kapitein Raguse (Amerika) wonnen belden een eersten prils. De muur was toen twee meter hoog de oxer 1.65 meter en 1.90 meter breed o GOLF. INTERNATIONAAL TOURNOOI TE BADEN-BADEN. Nederland verliest van Duitschland. In Baden-Baden is een Internationaal golftournooi begonnen. Op den eersten dag verloor Nederland met 25 van Duitsch land. De gedetailleerde uitslagen lulden: Foursomes: Schlll-Kerkhoven winnen met 3 en 1 van Hellmersvon Noleken: Calkoendel Court winnen met 2 en 1 van von Beckerath—Gartner; Bergmann— Looman verliezen met 1 down van Lim burgerSellschop. Singles: Hellmers—Schlll all square; Beckerath wint met 4 en 3 van Kerk hoven: Limburger wint met 2 en 1 van Calkoen; Gartner wint met 2 up van del Court; von Noleken—Bergmann all square; Sellschopp wint met 5 en 3 van Looman. Gisteren won Frankrijk met 43 van Duitschland. Voor heden is de wedstrijd NederlandFrankrijk vastgesteld. o ZEILEN. WEDSTRIJD NIEUWKOOP. De Watersportvereeniglng „Noord-Zuid" had voor haar leden op den Noordeinder- plas een zeilwedstrijd georganiseerd, waar voor weder ruime belangstelling bestond. De uitslag was als volgt: Klasse A: l.J. van Koert Hzn.; 2. P. van den Haak. Klasse B: I. H. van den Bosch; 2. G. Pouw. Klasse C: 1. P. Boer; 2. C. Tysterman. Klasse D: 1. Th. Akerboom; 2. C. Sanne. o MOTORSPORT. TERREINRIT DER M.C.L.O. Zondag wordt door de Motor-Club Lei den en Omstr een terreinrit verreden op een terrein gelegen op het kampeerterrein „Het Langeveld" te Noordwykerhout. Deze rit wordt verreden volgens het K.N.M.V. molorsportreglement en dat der F.I.C.M. Het geheel staat onder toezicht van de K.N.M.V. De insohryving is opengesteld voor lederen motorrijder, echter in het bezit zynde van een startkaart der K.N.M.V. Men richtte zich hiervoor tot het secre tariaat der M.C.L.O. sportcomm. Kamer- lingh Onneslaan 47. Er zal gereden worden in vier klasse en wel: voor motoren tot 125 cc., 250 cc., 350 cc. en boven de 350 cc. De start vindt plaats des middags om 3 uur op bovengenoemd terrein. o LEIDSCHE HARLEY-DAVIDSON CLUB. Eergistermorgen om halftien startte, be gunstigd door mooi weer, een aantal leden van bovengenoemde club voor een toerrit naar het Uddelermeer. Na een rit via Woerden. Utrecht. Wou denberg, Renswoude. Barneveld en Voort huizen werd te omstreeks 1 uur het Udde lermeer bereikt om tot de ontdekking te komen dat het meer van diohtby niet te bereiken is. aangezien het aan alle zy- den met prikkeldraad afgesloten is! Nadat de deelnemers in de prachtige natuur hun koude lunch gebruikt hadden, en de motoren met wat helde versierd waren, werd na een uurtje rust, met fris- sohen moed de rit vervolgd naar Arnhem via Apeldoorn en Beekbergen. Vandaar uit werd toen de terugtocht aanvaard naar Leiden, via Ede. Wagenin- gen. Doorn, Utrecht en Woerden, alwaar, nadat pl.m 300 K.M. afgelegd was, te om streeks 7.30 uur n.m. gearriveerd werd. Het was een geslaagde clubtoerrit. De e.v. clubrlt is vermoedelijk een vraag- leekennachtrit ln den nacht van 6 op 7 Sept. a.s. o BOKSEN. PAOLINO LEEFT! Naar Reuter uit Rabat meldt, heeft de radio-post te Jerez verteki, dat de bekende bokser Paolino, wiens dood onlangs gemeld werd, nog in het land der levenden ver toeft. Dank zij marxistische vrienden is Paolino er ln geslaagd uit Tolosa te vluchten, DAMMEN. LEIDERDORPSCHE DAMVEREENIGING. Op Woensdag 2 Sept. a.s. speelt de heer Ducel in de zaal van den heer Ramaker te Leiderdorp een blindparty tegen den kam pioen van Leiderdorp. Ook speelt hy dien avond simultaan. heden. Jeruël: Bijbelbespreking tc 8 uur nam MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen werkdag van 912 uur en van li/j—5 uur. f. 0.25. Stedelyk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November ea December van 103 uur; ui Februari Maart. April, Mei en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel, vaartsdag en de belde Kerstdagen variat 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entréc op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0 25 overige dagen f. 0.10. Ryksmuscum van Oudheden, Rapen- ourg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. —1 Nov 104 uur; I Nov.16 Febr. 1(C 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Ryksmuseum v. Nat. Hist., v. d Werff- park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur. Kosteloos. Ryksherbarium, Nonnensteeg 2 a; Dage- tyks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73: Ou werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l1/:6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/«4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Ryksprcntcnkabinet (Kloksteeg 25): Ge- opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Ryksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c); Op werkdagen van 9—12 en Ito4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 un nam. Boulder Dam". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. .Hallo, hier Amerika!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 81/4 u. n.m. „De kleinste rebei". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/j uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur nam. Leve de Vrouwtjes", lederen middag 21/» u.. Zondag v.af 2 u. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „Het testament van dr. Mabuse". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Aug. a-s. waargenomen door de ap heken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeost, telef. 274. De Heer DUKEL zal Woensdag 2 Sept. as. in 't Gebouw Ramaker voor de Leiderdorp- sche Damclub een BLINDPARTIJ spelen tegen den Kampioen van Leiderdorp en een SIMULTAAN SEANCE. Leden vry. Medespelers 25 et. Toeschouwers 15 et. - Kaarten verkrygbaar by den Heer G. v. d. VOORT. Hoofdstraat No. 6 8078 (Ingez. Med.) VOETBAL. HET SCHEIDSRECHTERS-TOURNOOI TE AMERSFOORT. Te Amersfoort werd een scheidsrechters- tournooi gehouden waaraan L.S.V. met elftallen deelnam. De uitslagen waren: L.S.V. a—Rotter- damsche S.V. 0—0; L.S.V. a wint na straf schoppen; L.S.V. aUtrecht b 3—0; Li. V. aAmsterdamsohe S.V. 2—0. In de finale verloor L.S.V. met 05 van Utrecht a. Het A-elftal van de Leidsche scheris- rechters legde dus beslag op den tweeden prijs. Het B-elftal was minder gelukkig. Tegen Den Haag werd verloren met 0—2 en van Rotterdam met 15. Na afloop van het tournooi bood het be stuur van L.S.V. haar leden een tocht door het Gooi met een bezoek aan Amster dam aan. o SERIEWEDSTRIJDEN P. C. en L. Morgenavond te 7 uur wordt voor dit tournooi de wedstryd Fabrieksarbeiders— P. C. en L. gespeeld. WEDSTRIJDEN C. G. W. Gisteravond won C.G.W. I met 2—1 van De Kroon I (rust 10 voor C.G.W. Hedenavond te halfzeven speelt co C.G.W.-combinatie den laatsten nederlaas* wedstrijd tegen R.B.F. o bedrijfselftallen-competitie te boskoop. Morgenavond te 7.15 uur speelt het elf'8' Fa. W. C. Hage en Co. te Boskoop tegen u combinatie Kromhout-Mesman en O&j

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6