DE POLITIE TE HAARLEM LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 25 Augustus 1956 BINNENLAND. Brigade verkeersagenten wordt opgeheven Neem 'n AKKERTJE Afscheid van Pastoor Thomann te Lisse. CONTACT TUSSCHEN HET HOOFS BUREAU EN AGENTEN IN ■ALLE WIJKEN. Tegelijkertijd met het instellen van een gemeentelijk radio-bedrijf te Haarlem is aldaar een regeling ontworpen die niet al leen de belangen der luisteraars dient, maar die tevens van veel belang is voor den po- litie-dienst en de organisatie van de lucht bescherming. Het „Haarlem's Dagblad" vertelt het vol gende van het profijt dat de politie er van zal trekken. Het is natuurlijk een nadeel van den nu bestaanden toestand, dat er geen contact bestaat tusschen de agenten die in hun wijken surveilleeren en den inspecteur van dienst in het hoofdbureau. Daaraan komt nu een einde. Op 30 punten in de stad, in het bij zonder in de buitenwijken, komen waar- schuwingspunten voor de politie. Als de inspecteur het noodig vindt een agent in een bepaalde wijk aan de telefoon te roepen, drukt hij op een knopje en op het waarschuwingspunt in die wijk gaat een lampje gloeien. Op geregelde tijden passeert de agent dit punt en als hij dan het lampje ziet branden, moet hij per telefoon, die op dezen post aan wezig is, met den inspecteur spreken. Natuurlijk kan de agent van zijn kant op deze wijze ook onmiddellijk in contact komen met den inspecteur. Het belang dat de dienst daarvan hebben kan is zeer groot. Als op een gegeven oogenblik op een bepaald punt in de stad veel politie-agenten noodig zijn, kan de in specteur op deze wijze hulp uit de buiten wijken laten aanrukken. Dit kan bij geval len van brand, ernstige ongelukken, onge regeldheden, enz. Als aan het bureau een mededeeling komt dat iets gebeurd is waarop een agent af moet, dan kan de inspecteur den surveil- leerenden agent in de wijk daarop attent maken. Indien een agent hulp noodig heeft, het zij van collega's of van een dokter, kan hij ook van dit telefoontoestel gebruik maken, tenzij natuurlijk een particuliere telefoon dichterbij is. Het voordeel van de telefoon op den waarschuwingspost is evenwel, dat er dan onmiddellijk, dus zonder kiezen, con tact verkregen wordt met den inspecteur. Vermoedelijk zal in de raadszitting van 9 September een voorstel van B. en W. aan de orde komen om een crediet beschikbaar te stellen om deze waarschuwingsposten in de stad in te richten. Ook bij de organisatie van de luchtbe scherming zal de Radio-Centrale worden ingeschakeld. De inrichting is in overleg met den Commissaris van Politie, die aan gewezen is als leider van deze organisatie zoo gemaakt, dat op een gegeven oogenblik van het Stadhuis of Politiebureau uit het w-oord gericht kan worden tot alle luiste raars der Centrale, onverschillig welk sta tion zij op dat moment hebben aanstaan. Als Nederland dus onverhoopt in een oor log zou worden betrokken, dan kan als vijandelijke machines gesignaleerd zijn, onmiddellijk aan alle luisteraars de mede deeling gedaan worden: „Luchtaanval te verwachten; doof alle lichten!" Ook andere aanwijzingen kunnen worden gegeven. Op dit oogenblik zijn er nog slechts 2000 aangeslotenen bij de Radio-Centrale. Na tuurlijk is dit nog veel'te weinig om wat den luchtbeschermingsdienst betreft, vol doende effect te bereiken. Maar er is te verwachten, dat in de naaste toekomst het getal aangeslotenen zeer sterk zal toene men. Er is immers op gerekend, dat over eenigen tijd ten minste het vierde deel van de Haarlemmers op deze wijze bereikt kan worden. Alle raadgevingen en aanwijzingen kunnen dan onmiddellijk van het centraie punt naar de huiskamers doorgegeven wor den. Haarlem is de eerste gemeente in ons land waar men op deze wijze profijt ge trokken heeft van de Radio-Centrale voor den Politiedienst en de Luchtbescherming. Nu er toch over de Haarlemsche politie gesproken wordt kan hier nog worden ge meld dat in Haarlem op tal van plaatsen automatische verkeers-seinen zullen wor den aangebracht. In verband daarmede wordt de brigade verkeersagenten opgehe- o NEDERL.ANDSCHE VAKCENTRALE. Motie tegen de verslechtering der steunmaatregelen. De Nederlandsche Vakcentrale is in buitn- gewoon congres te Utrecht bijeengekomen, ter bespreking van de door den Minister van Sociale Zaken aangekondigde wijzigin gen in de Steunregeling. Van alle bestuurdersbonden, alsmede van verschillende der aangesloten organi saties, waren sterke delegaties tegenwoor dig, zoodat, toen de voorzitter, de heer H. M. Roos, de vergadering opende, de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen geheel bezet was. De voorzitter gaf in een inleidende be schouwing een overzicht van den indruk, die de aangekondigde verslechteringen in de Steunregeling in den lande en in de kringen van de Vakbeweging hebben ge wekt, en deelde mede, dat het bestuur dit diep ingrijpen in de positie van den werk- looze van zoo groote beteekenis heeft ge acht, dat besloten werd dit buitengewone congres te houden, opdat de onmiddellijk bij de uitvoering der steunregeling betrok ken besturen zich zouden kunnen uit spreken over de funeste gevolgen, die de herziening voor talrijke werkloozen zou hebben. Het bestuurslid van de Vakcentrale, te vens lid van de Contactcommissie, de heer Joh. Eering, heeft daarna een uitvoerige bij Gevatte Kou, Griep, Influenza enz. 8073 (Ingez. Mcd.l uiteenzetting gegeven van de verschillen de wijzigingen. Spreker wees daarbij in het bijzonder op de vaststelling van het standaardloon ad t. 20, als gevolg waarvan vele goede vak lieden en de categorie hoofdarbeiders wel in zeer sterke mate worden getroffen. Ook de afschaffing van den huurbijslag werd aan scherpe crltiek onderworpen, waarbij er op gewezen werd, dat deze af schaffing. zonder nadere regeeringsmaat- regelen om tot huurverlaging te geraken, oorzaak zal worden, dat vele werkloozen zullen afzakken naar de arme volkswijken en krotwoningen. Nadat nog enkele der andere regeerings- maatregelen waren besproken, werd door verschillende afgevaardigden het woord gevoerd, die allen in scherpe woorden hun verbittering iover deze verslechteringen uit ten. Het bestuur van de Vakcentrale werd verzocht bij de regeering aan te dringen op het terugnemen van de voorstellen. Gewezen werd op het schadelijke van de vaststelling van een maximum loon grens. daar dit ten gevolge kan en zal hebben, dat ook de loonen van de nog werkende arbeiders zullen worden gedrukt. Mede werd gewezen op de noodzakelijk heid. dat de regeering de huurverlaging zal bevorderen en niet eenzijdige maat regelen zal vaststellen, die alleen de ge steunde in nog slechtere positie brengen. In dit verband werd gewezen op de wen- schelijkheld, dat wederom de huurcommis- siewet, de huurwetten en huur opzeggings- wetten door de regeering in het leven zouden worden geroepen. Aan het slot van de vergadering wer den de verschillende tot uitdrukking ge brachte grieven vervat in de volgende resolutie De Nederlandsche Vakcentrale. In bui tengewoon congres bijeen met de besturen van de bestuurdersbonden, in het Gebouw v. Kunsten en Wetenschappen te Utrecht; gehoord de uiteenzetting van en de nadere toelichting over de door de Re geering in uitzicht gestelde herziening van de Steunregeling en Werkverschaffing; van oordeel dat een verdere ingrijpende verlaging van het levenspeil van den werk- looze noodlottig wordt geacht en funeste gevolgen zal hebben: dringt met klem bij de regeering aan oj? het terugnemen van de in uitzicht gestel de verslechteringen; is verder van oordeel, dat het vraag stuk der verlaging van de huurtoeslag eerst dan in bespreking kan worden ge bracht wanneer: a. door de Staten-Generaal zullen zijn aanvaard de maatregelen betreffende de woninghuren. neergelegd in het oorspron kelijk wetsontwerp ter zake van „de vaste lasten"; b. een huurcommissiewet opnieuw de mogelijkheid zal openen langs wettelijken weg de huren tot het laagst mogelijke peil terug te brengen; c. de goedkoope woningen, in het bezit van de gemeentebesturen en woningbouw- vereenigingen ter beschikking kunnen ko men van de gesteunde werkloozen; dringt verder aan: a. op het verhoogen van de steunpercen- tages. ook voor de gezinnen met twee en drie kinderen; b. de maatregel der verstrekking van goedkoope margarine uit te strekken over alle werkloozen; c. het verhoogen van den z.g. b-steun. Besluit: Met kracht te zullen blijven ijveren voor handhaving en verbetering van het levens peil der werkloozen. o VERBOND VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS. Het tiende jaarverslag verschenen. Verschenen is het jaarverslag van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, loopende van Juli 1935 tot Juli 1936. Het verslag wijst er op, dat sommige landen ons in verschillende opzichten in economische expansie vooruit zijn en dat voorkomen moet worden, dat een eventu eel komende periode van opleving in het wereldverkeer ons verrast, voordat hier te lande zijn geliquideerd de nog steeds be staande dispariteiten tusschen b.v. de be- looningen van exportarbeiders en arbei ders, werkende in beschutte bedrijfstak ken, die niet de internationale concur rentie ondervinden. Het grootste bezwaar van het verbond tegen den landbouwcrisissteun is naar het verslag vermeldt niet gelegen in het feit, dat landbouwbedrijven, die ten onder dreigen te gaan, tijdelijk geholpen worden om ze voor algeheele vernietiging te be hoeden, doch in de dikwijls willekeurige wijze, waarop daarbij met de belangen van de rest der bevolking, inzonderheid 't industrieele deel, wordt omgesprongen. Het Verbond herhaalt zijn standpunt, dat de regeering niet moet volstaan met de begrooting in September op papier sluitend te maken en dan nog voorname lijk door nieuwe heffingen en perspecti- vistische bezuinigingen, doch dat het de taak van de regeering is zoodanig te ra men dat de begrooting tegen een stootje kan. De belastingverhooging zonder krach tige aanpassing wordt door het Verbond ten sterkste veroordeeld, omdat een zoo danige politiek ons steeds dieper in het moeras brengt en onvermijdelijk tot an dermaal nieuwe belastingen moet leiden. Voor de bestrijding van de nog steeds schrikbarende en zelfs toenemende werk loosheid hier te lande en in verband daar mede de handhaving en zoo mogelijk het 'herstel van onze volkskracht is naar het verslag schrijft activeering en niet be lemmering van de mobiliteit van het be drijfsleven een eerste vereischte. Naar de schrijvers meenen, dient niet slechts te worden gewaakt tegen verzwaring van de sociale lasten, doch moet in het belang niet'het minst van onze arbeidersbevol king, die op het oogenblik van werk ver stoken is worden gestreefd naar ver- lichtmg van lasten. Uitvoerig bespreekt het verslag vervol gens de maatregelen, genomen ter bestrij ding van de werkloosheid, waarbij instem ming wordt betuigd met de onlangs afge kondigde wijziging in de tot dusverre ge bruikelijke steunverleenlng. Gewezen wordt op den verstarrenden invloed van den huurbijslag op de huur van de arbei derswoningen, waardoor de kosten van levensonderhoud eenzijdig worden hoog gehouden. Vervolgens bestrijdt het verslag in scherpe bewoordingen de bevoorrechting van georganiseerden bij den werkloozen- steun. Een dergelijke bevoorrechting wordt principieel veroordeeld. Bij de werkloosheidsverzekering signa leert het verslag een dergelijke bevoor rechting. Ook aan de wet op de evenredige vrachtverdeeltng besteedt het verslag aan dacht. De conclusie van de desbetreffende beschouwingen is, dat de wet op een mis lukking is uitgeloopen en ingetrokken be hoort te worden. o DE VERHOOGING VAN DE BENZINE BELASTING MET CENT EN DE HEFFING VAN VEER- EN TOLGELD. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland schrijft: Uit al hetgeen om en over het destijds ingediende wetsontwerp betreffende tolhef fing op de bruggen is gezegd, is door velen niet geheel zonder reden de gevolgtrekking gemaakt, dat de landsoverheid de opvat ting is toegedaan, dat bruggen een deel uitmaken van den weg, waarin zij liggen, en dat van die bruggen dus gebruik ge maakt moet kunnen worden, zonder dat er nog eens extra voor betaald wordt. Wat ten deze voor de bruggen geldt, is o.m. van toepassing voor andere soorten rivier overgangen, en wel de veren. Dat bovenvermeld wetsontwerp is terug genomen en de autogebruikers in de plaats ervan cent meer op de benzine moeten betalen, behoeft aan de gevolgtrekking over het z.g. kosteloos gebruik maken van bruggen en veren niets af te doen. Inte gendeel. Een van de voornaamste over wegingen, waarom het wetsvoorstel be treffende de heffing van bruggeld is terug genomen, was, dat de autogebruikers in de buurt van de met tolgeldheffing bezwaar de biuggen er minder gunstig aan toe wa ren dan zij, die wellicht nooit in werke- lijken en dan tevnes overdrachtelijken zin over de brug moesten komen. Men achtte dit terecht een onbillijkheid. Daarmede was in feite erkend, dat het wegennet en de verbindingen daar, waar water den vasten weg even onderbreekt, hetzij brug of boot, er voor de geheele ge meenschap zijn en dat de grootte der of fers. die gebracht moeten worden voor aanleg en onderhoud, niet afhankelijk mag zijn van de min of meer toevallige omstan digheid, dat de offeraars al of niet dichtbij zoo'n onderbreking in het wegennet zijn gevestigd. Op dit laatste werd in de zomerzitting van de Provinciale Staten van Zuid-Hol land door het lid A. J. ten Hope, tevens algemeen voorzitter van den B.B.N. gezin speeld, toen door hem gratis-overtocht over rivieren en stroomen werd bepleit, er op wijzende, dat de autohouders in Neder land jaarlijks reeds aan allerlei heffingen ongeveer 70 millioen opbrengen. In aansluiting hierop heeft de B.B.N. tot de colleges van Gedeputeerde Staten in alle provincies het verzoek gericht, hun invloed te willen aanwenden, opdat de heffing van veergeld en tolgeld op brug gen, waar dit nog bestaat geheel wordt af geschaft. Aan den Minister van Waterstaat is gevraagd, te willen bevorderen, dat de overtocht over de rijksveren eveneens voortaan zonder betaling van veergeld zal kunnen plaats hebben. o TWEEDE PARTIJ HARING NAAR RUSLAND. De Reedersvereeniging voor de Neder landsche Haringvisscherij heeft heden wederom in het belang van de gezamen lijke bedrijfsgenooten een tweede groote partij haring aan Rusland verkocht. Deze partij is 30.000 Schotsche tonnen groot, zoodat het totaalkwantum, thans van de teelt 1936 aan Rusland verkocht, 70.000 Schotsche tonnen beloopt. ■o- BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Bij K.B. is met ingang van 1 September op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Ossendrecht aan F. J. van de Ven en is benoemd tot burgemeester der gemeente Ossendrecht A, A. E. Ch. Voeten. De heer Voeten is gepensionneerd admi nistrateur der provincie Midden-Java en is werkzaam geweest als tijdelijk secretaris van den Raad van Nederlandsch-Indië. Voorts is benoemd tot burgemeester van de gemeente Maarheeze: R. H. van Schalk. De heer Van Schaik is in 1906 te Selzaete geboren en is thans werkzaam als volon tair ter gemeentesecretarie van Oirschot. Tot burgemeester der gemeente Gulpen is benoemd: mr, E. J. C. Marres. Mr. Marres is in 1908 geboren en werk zaam als adjunct-commies ter provinciale griffie van Limburg. Benoemd is tot burgemeester der ge meente Wijlre: J. A. A. Gijzels. De heer Gijzels is in 1907 geboren en is thans adjunct-commies ter gemeente-se cretarie van Sittard. Tot burgemeester der gemeente Cadzand werd benoemd: C. Ie Nobel. De heer Le Nobel is in 1908 geboren en thans ambtenaar ter gemeenteseertarie van Oudenrijn. Tot burgemeester der gemeente Vogel waarde werd benoemd: F. A. Hendrikse, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente West- dorpe. o HET BEZOEK DER NEDERLANDSCHE MINISTERS AAN FINLAND. De Nederlandsche ministers Deckers en Gelissen zijn gisteren te Helsingfors aan gekomen. Na een officieel bezoek aan den president der republiek, een noenmaal bij den minister van buitenlandsche zaken, Hackzell, werd een bezoek gebracht aan de industrieele en landbouwinstellingen. De ministers hebben de journalisten ont vangen, waarna het diner gebruikt werd met de leden der Finsche regeering. Pastoor Thomann, die na 21-jarigen trouwen arbeid de geestelijke herdersstaf te Lisse neerlegt en met emeritaat gaat, heeft afscheid genomen van zijn parochia nen. De missen werden zeer druk bezocht. Na de Hoogmis werd door kapelaan Tabink een afscheidspredicatle gehouden naar aanleiding van den tekst: „Gij zult den Heer Uwen God liefhebben met geheel uw ziel, met geheel uw hart, met al uwe krachten en uw naasten als uzelven". Spr. wees er daarbij op, dat wij een groote plicht hebben, n.l. God te loven en boven alles te beminnen, uit dank voor alle ge naden, die wij dagelijks uit zijne hand ont vangen mogen. Vervolgens deed spr. uit komen, hoe de scheidende pastoor God steeds heeft bemind en hoe hij daarin zijn parochianen is voorgegaan. Wij zijn dan ookdankbaar gestemd en wij nemen noode afscheid van hem. Deze dankbaarheid wil len wij toonen door God te bidden, dat Hij onzen scheidenden herder eenmaal moge binnenleiden in de eeuwige vreugde en dat God het hem moge toeroepen: „Welaan, goede en getrouwe dienstknecht, omdat gij over weinig getrouw zijt geweest, zoo zal ik U over veel zetten, treedt binnen in de vreugde uws Heeren". Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze onder leiding van den heer W. J. Mizee uit „Lauda Sion" van Jos. Cuypers. Des middags had in de R.K. Jongens school de afscheidsreceptie plaats, waarbij velen den pastoor de hand kwamen druk ken. HONSWIJK EN HET NATIONALE GEDENKTEEKEN VOOR 1 AUG. 1914. Het Honswijk-comlté tot oprichting van een gedenkteeken voor het Nederlandsche volk als blijvende herinnering aan den lsten Augustus 1914, den datum waarop het in zijn geheel, zijn eenheid, saamhoo- righeid en paraatheid daadwerkelijk heeft kunnen toonen en getoond heeft, is thans voltallig. Het bestaat uit: dr H. P. J. M. Ahsmann, pastoor van Honswijk; ds. L. Boer, oud predikant van Honswijk; A. Captijn, oud commandant. W. H. Schukking, oud-inun- deeringsofficier en J. Zelvelder, oud-plaat selijk adjudant van Honswijk; G. H. van der Ploeg, oud-officier van de Infanterie en L. Burger, oud-officier van de artillerie van Honswijk; H. A Wolters en J. A. de Laurier, oud-onderofficieren van de infan terie en A P. Kuysten en W Flendrie, oud onderofficieren van de artillerie van Hons wijk; C. Vos en B. J. Zeggelink. oud-kor poraals van de infanterie en J. C. Th. Hei. len en L. Vlijm, oud-korporaaals van de artillerie van Honswijk; M. Mogendorff en G. J. Milius, oud-infanteristen en H. Koops en C. D. van der Zand. oud-kanonniers van Honswijk; P H. Meerholz, oud-geniesol daat en G. J. Joh. Degenaar, oud-hospi taalsoldaat van Honswijk. Ir. Jos. Th. Cuypers te Roermond, is be reid gevonden met het comité in overleg te treden ten behoeve van het vaststellen van de definitieve vormen van het mo nument. Een eere-comité wordt gevormd en in verschillende plaatsen in Nederland, in Nederlandsch Oost- en in Nederlandsch West-Indië, zullen plaatselijke comité's worden opgericht. Het secretariaat is gevestigd te Zeist, Professor Lorentzlaan 64. HET ARCHITECTEN-EXAMEN. Door de N.I.V.A. (Ned. instituut voor architecten) is besloten tot instelling van een architecten-examen Dit examen is gesplitst in twee gedeel ten, een candidaats- en een architecten examen. Om tot het candidaatsexamen te worden toegelaten moet men kennis heb ben van hetgeen op een M.T.S. voor bouw kunde wordt onderwezen. Wie bewijzen kan, bovendien van de op het candidaats examen gevraagde onderwerpen reeds be hoorlijke studie te hebben gemaakt, is van dit candidaatsexamen vrijgesteld. Hiertoe behooren: a. Zij, die aan de Technische Hooge- school te Delft het diploma van civiel ingenieur hebben verworven. b. Zij, die met gunstig gevolg het examen hebben afgelegd, dat gevorderd wordt ten einde als beroeps-officier bij het wapen der genie bij het Nederlandsche of Neder- landsch-Indische leger tot eerste luite nant te kunnen worden benoemd. c. Leden van Koninklijk goedgekeurde Architectenorganisaties. d. Architecten, die geboren zijn in 1900 of vroeger en minstens gedurende 5 jaar het beroep van architect hebben uitge oefend in een omvang en op een wijze, welke voldoende vakkennis waarborgen. Zij, die van deze vrijstelling geen gebruik wensohen te maken en met goed gevolg het candidaats-examen afleggen, krijgen een diploma met aanteekening. De aldus ontworpen regeling heeft het voordeel soepel te zijn, zoodat ze. vooral in den beginne, niet in conflict komt met ge voeligheden, die er onder architecten en wat daarom zweeft, in zoo hooge mate bestaan. VOOR WOENSDAG 26 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. VARA-Ultzcn ding, 11.00 voorm. en 6.30 nam. RVU, 8.00: Gram.pl. 9.30: Keukenpraatje 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: „Oj vitropia" en causerie 11.00: R.V.U. Tuin bouwpraatje 11.30: Vervolg concert - 12.00: Gram.pl. 12.30: De FUerefluite 1.00: Gram.pl. 1.151.45: Vervolg con cert 2.00: Viool en plano 2.30: V- de Vrouw 3.00: Orgelspel 3.30: V de kinderen 5.30: Mignon-kwintet _j. Dansmuziek 6.30: R.V.U. „In de Boot' causerie 7.00: Sportultzendlng 7.20 Gram.pl. 7.30: Zang 7.50: Causeri over de a.s. naai- en kniples 8.00: Be richten 8.03: Berichten ANP., VARA Varia 8.15: „Men vraaagt, wij draaie en ik duizel", gram.pl., met voordracht 9.00: VARA-Orkest 10.00: Berlch ANP. 10.05: Zang 10.20: Vervolg con cert 11.15: Gram.pl. 11.3012.00: Or gels pel. Hilversum II, 301 M. NCRV-Uitzendine 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gram 10.30: Morgendienst 11.0012.00: 0r gelspel 12.15: Gram.pl. 12.30: Kwin tetconcert en gram.pl. 2.00: Gram.pl. 2.30: Praatje voor jeugdige postzegelve laas 3.003.45: Pianorecital 4.00: C Gem. Koor „Excelsior", en gram.pl. s.rjo Kinderuurtje 6.00: Gram.pl. 6.30 Afgestaan 7.00; Ned. Chr. Persbureau 7.15: Causerie over de Internationale vr descampagne 7.45: Reportage 800 Berichten ANP. 8.15: NCRV-Orkest 9.00: Medische causerie 9.30: Vervo concert, m.m.v. solist. 10.3011.30: Gr mofoonpl. Hierna Schriftlezing. Droltwich, 1500 M. 11.05: Popuk ccncert 12.05. Orgelspel 12.35: Gra mofoonpl. 1.20: BBC-Empire-orkest. m.v. solist 2.20: Het Hotel Victoria Or kest 3.05: Pianorecital 3.35: De Blac Dyke Mills Band 4.20: Vesper 4.50 Gram.pl. 5.35: Dansmuziek 6.20: B" richten 6.50: Het BBC-Northern-T~ land Orkest 7.35: Zang en voordracht 8.20: BBC-Symphonieorkest en solisten 10.00: Berichten 10.20: „Radiolympla causerie 10,35: The New Aeolian Player m.m.v. solisten 11.3512.20: Dansmuzie Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra mofoonpl. 11.20: Kamerorkest 2.50 Symphonieconcert 4.20: Gram.pl. 5. Kamerorkest 8.20: Concert 9.05: R diotooneel 11.0412.35: Dansmuziek e populair concert. Keulen. 456 M. 6.50: Hans Bund's or kest 12.20: Orkestconcert 1.35: Lan des-symphonie-orkest Saar pfalz 2.35 Orgelconcert 4.50: Westdultsch Kamer orkest 7.20: Gram.pl. 9.05: Concert 10.5012.20: Omroepklelnorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50: Omroeporkest 1,30 Salonorkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 6.50: Omroeporkest en Gra mofoonpl. 8.20: Omroepsymphonle-or' 10.3011.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omror salonorkest 1.30: Omroeporkest 1.5" 2.20: Voordracht 5.20: Omroeporkest 0 35: Omroepsalonorkest 7.35Gram.p 8.20: Programma in dialect 9.20: P" pulair concert 10.3011.20: Cabaret programma. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Vi lijk concert 9.05: „Stunde der junge Nation" 9.35: Orkestconcert 10.20: Be richten 10.50: Pianorecital 1105 Weerbericht 11.2012.20: Omroepklein orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF E DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 26 Augustus. le programma: lederen dag van uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8- uur: KRO. NCRV. enz. 3de programma: 8.00: Keulen - 8.45: Di versen - 10.05: Keulen - 10.20: Deutschl - 11.20: Parijs R. 12.20: Keulen - P 13.15: Brussel VI. - 14.20: London Reg. 14.50: Parijs R. - 16.50: Keulen - 182® Brussel VI. - 19.20: Keulen - 20.20: Lon don Reg. - 21.05: Keulen - 22 20: Brus VI. - 22.35: Boedapest of div. - 22.-' Keulen. 4de programma: 8.00: Brussel VI. - 938 Gr.pl. G.R.D. - 10.35: Droltwich - 153 London Reg. - 17.05: Droltwich - 18.» Diversen - 18.50: Droltwich - 22.00: Lond Reg. Wijzigingen voorbehouden. LIMBURGS MIJNINDUSTRIE. Het totaal aantal arbeiders der gezamen lijke steenkolenmijnen in Limburg bear op 1 Augustus 1936 ondergronds 18.55 bovengronds 10.254. De totale netto-productie der gezamen lijke steenkolenmijnen in Limburg bear gedurende de maand Juli 1936 1.119 751. ton steenkolen. Het aantal werkdagen, waarop het W drijf gedurende de maand Juli regelmat werd uitgeoefend, bedroeg bij de on™!L scheidene mijnen: Domaniale mijn Mijnen Laura en Ver.: 23; Oranje Nassau mijn 1 en 4: 25; Oranje Nassaumijn 2 e 3: 27; Mijnen Willem-Sophia: 21; Staats mijnen in Limburg: Wilhelmina 25; EB ma, Hendrik, Maurits 24. 0 VERSPREIDE BERICHTEN. De minister van justitie heeft Be ingang van 1 September aangewezen vw den tijd van twee jaren in de enkelvou0' kamer voor de vereenvoudigde hehano ling van strafzaken bij de arrondissemen rechtbank te 's Gravenhage: tot Ud J mr. H. O. Felth, vice-president plaatsvervangende leden mrs. A. B. J» mezijn, J. R. Thorbecke, H. Haga, J. Laer, G. H. B. v. d. Boom, H, v. Wagcruri gen, J. L. L. Wery, A. J. Paulus, f <*J3 van Meeuwen, W. G. F. Borgerhoff allen rechter, en prof. mr. J. M. van melen, rechter-plaatsvervanger. Bij Kon. besluit is op zijn verzoet «4 L. J. J, Lobach ontslag verleend uite betrekking van notaris te 's-HertogenBo De gewone audiëntie van den nllD^ ter van Justitie zal Vrijdag 28 Augns a.s. niet plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10