De Landdag van den B.V.L. te Alphen Een groot succes - Duizenden bezoekers UiIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 24 Augustus 1936 BINNENLAND. THIJS IJS EN DE DRIE DADEN VAN SLECRTBEDEEED Laat Uw vacantie niet bederven! SPREEKCEL. In vervolge op ons verslag van Zaterdag, vernemen wij omtrent den B. V. L. Land dag te Alphen nog het volgende Voor het défilé stonden de Landstormers In eenige minuten opgesteld. Kranig mar keerden zij ln gesloten colonnes voorbij de autoriteiten, die staande den stoet zagen voorbijtrekken. Voorop gingen de tamboers van het regiment jagers en de hoornbla- jirs van het regiment grenadiers, onder leiding van den tamboer-majoor J. Kui ters. Daarna volgde de vaandelwacht onder Jommando van den res. Ie lult. H. A. C. ran Lent. Een kleurige aanblik leverde het hoofd van den stoet de vaandeleenheid op, «ttormd uit de vaandels van de aanwezige ildeelingen. Het défilé stond onder leiding van den res. majoor der Jagers J. P. Boots, aangewezen commandant van het V. L. S. Ik. z.h, West. Nadat alle voorbij de tri bune getrokken waren, waarmee gerulmen tijd heenging, stelden de mannen zldh nttr ln massa op en liet majoor Boots de louding aannemen. Dadelijk daarop klonk uit duizenden monden plechtig het eerste couplet van het Wilhelmus. Onder dit zin- ten werd tegenover de autoriteiten, achter de opgestelde landstormers een doek ont plooid met de woorden „WIJ zijn gereed"! Diverse toespraken. Namens de regeering sprak hierop de minister van Waterstaat, jhr. v. Llth de jeude, die het een groot genoegen vond de luidstoimers van deze plaats te kunnen begroeten. Bovendien was het hem een grote blijdschap, dat zoovele duizenden unwezlg waren, waaruit gelukkig blijkt dat de Nationale gedachte bij velen nog voortleeft. Met kraohtige woorden wekte hij allen op, zich te blijven scharen achter bet wettig gezag (applaus), met den rnnsch dat deze landdag er toe zal bijdra gen, dit streven van de B.V.L. të ver groten. Dan betrad Z.Exc. luit.-gen. Duljmaer van Twist het spreekgestoelte. Deze verheugde rich er over. getuige te mogen zijn van dit mooie en grootsche défilé, dat hem bijzon der had getroffen. Uitvoerig besprak hij de vraag of het voortbestaan van den B.V.L. wel noodzakelijk is. welke vraag hij, wij zende op de toestanden ln Spanje, Frank rijk, etc. bevestigend beantwoordde. Hij wees er speciaal op, dat de situatie feite lijk nog veel ernstiger Is dan in 1918 en eindigde met een opwekking, dat het In stituut van dezen B.V.L. steeds paraat moet blijven en de landstormers steeds pal zul len blijven staan voor handhaving van orde, gezag voor volk cn vaderland. Luitenant-generaal Jhr. Roëll, comman dant van het veldleger wees er op, dat de landstormers feitelijk behooren tot de Koninklijke landmacïït. Het ls Neder land onder de kleur van Oranje altijd goed gegaan. Hij wekte dus op, aan Oranje, dat ons volk steeds een baken Is geweest, vast te houden. Gen.-majoor H. de Jongh. Inspecteur der Infanterie en van de Vrijw. Landstorm, wilde geen man van woorden, doch een man van den daad zijn en verzocht de aanwezigen een „driewerf hoera" aan te heden voor den B.V.L., waaraan door de duizenden terstond werd voldaan, evenals san het verzoek van majoor Boots die een ■driewerf hoera" verzocht aan te heffen toot het Koninklijk Huis". Aan de eohtgenoote van generaal Dulj maer van Twist werden hierop bloemen aangeboden. Telegrammen aan H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana. Het volgende telegram werd verzonden: Gewestelijke landstormcommissie Z. H. West met enkele duizenden vrijwilligers uit haar gewest bijeen op landdag te Al phen a. d. Rijn is dankbaar voor behouden ierugkomst van Uwe Majesteit ln het va derland. De B.V.L. moge als eerbiedig wel kom bij vernieuwing de verzekering geven van onverzwakte trouw aan Uwe Majesteit 'n Uwer Majestelts Regeering", w.g. Roy- aards, voorz. en Karres. secretaris. Een telegram van denzelfden inhoud werd ook '«zonden aan H. K. H. Prinses Juliana. Behendigheidswedstrijden. Ter afwisseling werden eenige keurige muzieknummers ten gehoore gebracht en was Inmiddels het terrein in gereedheid gebracht voor den te houden behendig heidswedstrijd van den Motordlenst van het VL.8.K. afd. Z.H. Deze wedstrijden werden door het pu bliek en de autoriteiten met groote belang stelling gevolgd. De uitslag dezer wedstrij den was als volgt: 1. sld. de Ruijter 8 strafpnt.; 2. ld. Veer man 12 pnt.; 3. ld. Hensen 18; 4. ld. v. d. Spek 40; 5. ld. v. d Velde 41; 6. ld. Burg- geaaf 53; 7. Vergunst 55; ld. v. Oei 57; 9. serg. Andeweg 59; 10 sld. Roelofs 80; serg. Essen 65; 12. dldt. Markus 65. Nadat aan deze deelnemers de prijzen waren uitgereikt en de winnaar de Ruijter ®et een lauwertak een eererondje had ge- ™en, verkreeg pater Borremaes de Greeve, OT.M. uit Woerden het woord Deze rede werd herhaaldelijk met lulde «stemming beantwoord. HIJ schetste op »e gevaren welke ontstaan door overheer sing van communisme en fascisme. In ®t verband wees spr. o.m. op de toestan den ln Spanje en andere landen, de groote wloed van Moskou op het hedendaagschc wereldgebeuren, om daarnaast uitvoerig te wpMn op de revolutionaire stroomingen, me ook helaas onder ons volk zijn waar te uemen. Op felle wijze bestreed spreker de "f'B. en het communisme. Het hell van »ns volk elscht, aldus spr.. dat wij extre men vermijden. Wij hebben geen fascisme bhthmaal socialisme noodtg voor de ver- r'png van onze volksvrijheden, kerk, ai m ,en vorstenhuis en kunnen het best i pet onze „Oranjemannen", Spr. eindigde aitfr? wt>orden: „Nederlanders let op uw Bouwt en gelooft ln God. Beschermt I., school, kerk en staat en vorstenhuis 'Sen al deze gevaren, Het Springconcours. mEü°r onderofficieren van het 6e regl- nm velhartlllerie uit Lelden, onder leiding opperwachtmeester C. v. Opstal, werd een Eeurig sprlnconcours te zien :£en' Naven staaltjes van magnifieke •iiupPbrt te zien, waarvan bijzonder werd "Wen. De uitslag was als volgt: le pr. wachtmeester Timmers; 2e pr. wachtm. Grendel; 3e pr. fourler Vermeer en 4e pr. IJspelter. De prijzen werden na afloop uitgereikt door den commandant van het 6e reg. veldartillerie. De Ballonopstijging. Ook de ballonopstijging was een attrac tie voor de groote menigte. Reeds des 's morgens vroeg was men op het bij terrein begonnen met het in gereedheid brengen en het vullen van de ballon. De opstijging had vroeger plaats dan ln de bedoeling lag. doch de ballon bleek door den vrij sterken wind bijna niet te houden. Terwijl de bal lon van het bijterrein op het feestterrein werd gebracht, gaf de heer J. Boesman, voorzitter van de Haagsche ballonclub een uiteenzetting over de ballonvaart. Aanvan kelijk lag het ook ln de bedoeling dat een filmoperateur en de heer Boesman den tocht mede zouden maken. Toen echter het commando „los" werd gegeven, sleepte de mand met passagiers over het veld en zou ongelukken veroorzaakt hebben als niet de aanwezige militairen nog Juist tijdig den mand met de ballon weer hadden kunnen houden. Nadat de filmoperateur en de heer Boesman waren uitgestapt, steeg de ballon zonder verdere incidenten op. Majestueus verhief zich de luchballon „De Mouche II" met haar commandant de heer Jan de Vogelaer, door de talrijke en compacte menschenmassa langen tijd na gestaard. De ballon met een Inhoud van 625 M3. verdween weldra op groote hoogte ln dé richting WoerdenUtrecht. De com mandant. die een waar luchtacrobaat bleek te zijn en blijkbaar over stalen zenu wen beschikte, trok, zoodra de ballon zich verhief zijn colbertjasje uit en klom op den rand van den mand, om de toeschou wers vaarwel te wulven. Het gevaarte klom hooger, meevoerende de initialen van den B.V.L. over onze mooie Hollandsche land schappen. Tijdens deze opstijging werd het publiek nog verrast door een bezoek van een autogiro-vliegtulg, dat talrijke rondjes maakte boven het terrein. Na het vertrek der ballon verdween ook het vliegtuig in de richting Rotterdam, nadat ook twee inzit tenden van het vliegtuig op duidelijk waarneembare wijze de menigte hadden gegroet. Een slotwoord. Nadat inmiddels de prijzen waren uitge reikt van de schietwedstrijden door Z.H.W. sprak tenslotte de voorzitter de heer Roy- aards een kort slotwoord, waarbij hij auto riteiten en belangstellenden dank bracht en niet minder alle corporaties en perso nen, die hun medewerking tot het welsla gen van dezen dag hadden verleend, speciaal de heeren Karres en de Goede. Rest ons nog te vermelden dat, ook op dezen dag door de gardisten der Oranje Garde, de Padvinders en de leden der E. H. B. O. op en in de omgeving van het ter rein zeer verdienstelijk werk ls verricht. De alleszins geslaagde dag, die van het be gin tot het einde door zeer mooi weder werd begunstigd, is besloten door een avondconcert op het terrein, gegeven door het fanfarekorps „Crescendo" uit Sassen- heim. Dit mooie concert bracht ook weer velen op de been. Hoe groot overigens de belangstelling was, moge blijken uit het feit, dat niet alleen bij het terrein en in de omgeving doch zelfs in de straten nabij het station honderden auto's en autobus sen stonden geparkeerd. De commissie van Z.H. West en de pl. commissie kunnen met voldoening op dezen dag, die bij velen zeker nog lang in geheugen zal blijven terugzien! Naar wij vernemen is de luchtballon Zaterdagavond te omstreeks hajfnegen te Breda geland. Aan dezen ballonvaart was tevens een vossenjacht verbonden, Onder de prijs winnaars behoort ook een Alphenaar n.l. de heer G. Foppe. fitter aan de gasfabriek aldaar, die de ballon per motorrijwiel had gevolgd en toen deze daalde als tweede persoon aankwam en dus den 2en prijs ver wierf. DE GROOTE TENTOONSTELLING TE ENSCHEDÉ. ,,'T VOLLE PROFIJT" MAAKT EEN GROOTSCHEN INDRUK. Enschedé heeft op het gebied van ten toonstellingen ln het oosten des lands een bttzonder goeden naam Vooral de electrl- clteltsshow „Zevenmijls". welke een vijftal jaren geleden werd gehouden heeft hiertoe bijgedragen. Thans komt de groote fabrieksstad aan de oostgrens opnieuw met een tentoonstel ling, waarvan de organisatoren reeds maan den geleden verzekerden, dat het een der grootste exposities zou worden, welke de laatste laren ln ons land zltn gehouden. Dat die bewering niet op losse gronden is geuit, heeft ons een bezoek aan ,,'t Volle Profllt" welke thans snel haar voltooiing nadert, geleerd. Men wordt werkelijk met bewondering en tevens met verbazing ver vuld. wanneer men ziet. wat op het ult- gesterkte „Erve Zeggelt" te Enschedé tot stand ls gebracht. Men ziet daar een expositie van een zeer groot formaat, een tentoonstelling, welke ver uitgroeit boven datgene wat men in de provincie zou ver wachten. De initiatiefnemers hebben hier. dat kan onomstootellik worden vastgesteld. Iets gemaakt, dat van nationale beteeke- nts is De vraag rijst: hoe is het mogelijk, dat men in dezen crisistijd, welke Twente wel ln zoo'n ernstige mate treft, iets derge'.iiks weet te bereiken? Het antwoord daarop is gemakkelijk te geven: hier komt de energie welke Twente geeft groot gemaakt, weer op uiterst krachtige wijze tot uiting. Twente wil aan Nederland, wil aan de wereld toonen. dat het niet dood ls. Daarvan zal dp waarlijk grootsche expositie, welke Woensdag wordt geopend getuigenis afleg gen. De beteekenis van ,.'t Volle Profijt" wordt trouwens reeds duidelijk geaccen tueerd door het bezoek dat H.M. de Ko ningin er Donderdag a.s. aan zal brengen. Van veel beteekenis wordt door de organi satoren ook het feit geacht, dat leden der regeering de exDositie zullen bezichtigen. Een der motieven voor het organisceren dezer tentoonstelling was mede om de regeering te toonen. welk een enorme be teekenis de kunstzllde voor Twente heeft gekregen, waarom het noodlg wordt geacht dat meer dan tot nu toe het geval was, bij het afsluiten van handelsverdragen hiermede rekening dient te worden gehou den. Minister Gelissen zal bil zijn bezoek aan ..'t Volle Profijt" mede aan een aantal vooraanstaande Industrieelen de gelegen heid geven om hem hun inzichten kenbaar te maken. Het is moeilijk in kort bestek een op somming te geven van het vele, dat de'en- toonstelling biedt Vooropgesteld zll dat alles den indruk wekt. dat hier geen kos ten ziin gespaard om een zoo groot moge lijk effect te verzekeren. Er zltn tal van groote houten gebouwen opgericht, waarin de verschillende afdee- Uneen zijn ondergebracht. iMen komt eerst in een breede laan welke des avonds od een wlize wordt verlicht, die aan de expositie te Brussel doet denken. Ter weerszllden staan de gebóuwen. welke zich verderop ook in zijlanen bevinden. Een der hoogte punten vormt ongetwijfeld de kunstzijde- afdeeling. welke men in de groote hallen links van den hoofdingang vindt. De NUma te Nijmegen heeft daar een complete kunstzijde-spinnerij ingericht. Zelfs wordt den bezoekers getoond op welke wlize de draad wordt gespoten. Men ziet daarna van A tot Z de verdere verwerking en krijgt een belangwekkend beeld van het spinnen en weven en zelfs wordt de vervaardiging van diverse kleedingstukken getoond. In een speciaal gebouw is een z.g. stoffen- galerii ingericht, eigenlijk 'n zeer moderne overdekte winkelstraat. Daarnaast ls nog een speciale hal waarin de nieuwste texttel- machines ziin sreëxopseerd. Het aantrek kelijke van ..'t Volle Profijt" ls tevens, dat zij buitengewoon veelzijdig ls. Naast de In dustrie vormen landbouw en veeteelt een der hoofd-afdeelingen. Men zal hier In den keurmgsrlne kerncollecties van haast alle fokgebleden In den lande zien voorgeleiden. Er komen niet minder dan 300 paarden. 5. Het prinsje Slechtbedeeld was heel erg blij, over dat, wat Thijs nu zei; hij riep: „Als jij het met mij wilt probeeren, kan mijn slechte kans misschien nog wel verkeeren. De eerste opdracht, die de koning Bosenkwa mij gaf, breng ik er, heelemaal alleen, nooit heelhuids af: het zijn de twee beroemde gouden kiezen van den boozon tobv'naar Soheelverknlezen, waarvoor hij mij 't kasteel uitzond ik moet ze trekken uit des toov'naars mond en 'k denk toch niet dat deze heer het goedschiks toe zal laten!" Nadat zij hier een poosje over praatten, gingen Thijs en 't prinsje, zonder verder tijd nog te verliezen naar het kasteel van toov'naar Scheelverkniezen, terwijl nu Thijsje over 'n plan nadacht, dat hun misschien wel uitkomst bracht. Het zal een tentoonstelling van elite fok- materiaal uit de belangrijkste fokcentra van Nederland worden. Aan de af deeling paarden is tevens de M.C.-keuring verbon den. Het is geen wonder dat nu reeds be zoek uit verschillende landen van Europa en zelfs vanuit Argentinië is aangekon digd. De afdeeling varkens zal in niets bli de andere achterstaan. Er zal zelfs een z.g baconwedstriid worden gehouden en een model-hoenderoark zal voor velen een aantrekkelijkheid bezitten, alsmede het complete elerexportbedrljf van de oostelijke oluimvee coöperatie dat op ..'t Volle Pro fijt" in werking zal ziin te zien. De afdee ling land- en tuinbouw ziin eveneens zeer omvangrijk Interessant ls Verder de afdee ling jacht boschbouw en natuurbescher ming. waar ook de Ned Heide Maatschap- Dij een stand heeft. Een groote afdeeling handel- en nijverheid, electrotechniek enz. verdient voorts de aandacht. o KAVEEWEE-SIGARENFABRIEK GESLOTEN. 150 sigarenmakers worden werkloos. Zaterdag is de Kaveewee-slgarenfabriek te Wernhout (gem. Zundert) gesloten, zoo dat het geheele personeel op straat ls ko men te staan. Hoewel de fabriek slechts een onderdeel is van de Kaveewcefabrlek te Roosendaal, werkten er den laatsten tijd toch regel matig ongeveer 150 man, waarvan er circa 80 afkomstig waren uit de plaatsen Zun dert Achtmaal, Wernhout en Breda, ter wijl de overige 70 arbeiders Belgen waren. Eenige weken geleden waren echter reeds 20 personen ontslagen, waarvan de helft Nederlanders en de helft Belgen. Onder het Nederlandsche personeel is toen over het feit, dat niet alleen Belgen werden ontslagen, groote ontevredenheid ontstaan, zoodat zelfs de R.-K. Tabaksbe- werkersbond zich met het geval bemoeide. Tengevolge hiervan is toen ook de zaak ambtelijk onderzocht, waarbij bleek, dat, terwijl ook in West-Brabant tientallen sigarenmakers werkloos zijn. alle ln de fabriek werkzame Belgen (van de 132 man zijn er dit thans nog 58) behoorlijk in het bezit van een werkvergunning waxen. Gehoopt wordt thans, dat, wanneer de fabriek na loozing der overproductie weer geopend zal worden, op minder ruime schaal aan Belgen arbeidsvergunningen zullen worden verstrekt en zooveel moge lijk uitsluitend Nederlandsche arbeids krachten aan het werk zullen worden ge steld. „Lb o DE NIEUWE GOUVERNEUR-GENERAAL BEEEDIGD. H.M. de Koningin heeft den nieuw- benoemden gouverneur-generaal van Ne- derlandsch-Indië, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer ten paleize Het Loo ter beëediglng ontvangen. Na de beëediging werd jhr. Tjarda van Starkenborgh Stahouwer door H.M. de Koningin in gehoor ontvangen. Daarna heeft Hare Majesteit den nieu wen gouverneur-generaal met mevrouw Tjarda van Starkenborgh Stachouwer en hun dochter aan Haren disch. genoodigd. ONTHULLING GEDENKTEEKEN WIJLEN J. H. OLBERDING. Zaterdagmiddag vond op de begraaf plaats „Vredenhof" te Amsterdam de ont hulling van een gedenksteen plaats op het graf van wijlen den heer J. H. Olberdmg, ln leven secretaris en mede-oprichter van de vereenlging „Schoolfonds voor schip perskinderen Schuttevaer" Vele schippers waren met hun vrouwen aanwezig. Namens het dagelijksch bestuur van deze vereenlging, voerde mr. K. J. van Nienker- ken het woord, waarna hij den steen ont hulde. Verder werd gesproken door de heeren J. J. van Capelle. mr. van Dam en I. H. Bergman, alsmede door een vertegen woordiger uit de schipperij. De steen draagt het devies van den over ledene: „Het onderwijs ls voor het schipperskind het licht op de levenszee". De heer I. P. G. Olberding aanvaardde namens de familie den onthulden gedenk steen en sprak woorden van dank jegens de sprekers en aanwezigen voor de belang stelling. o BOND VAN PROCUREURS- EN DEURWAARDERSKLERKEN EN CANDIDAAT DEURWAARDERS. Zaterdag hield de bond van procureurs- en deurwaardersklerken en candaat- deurwaarders in Krasnapolsky te Amster dam zijn JaarllJksche algemeene vergade ring. Nadat verschillende punten van admini stratieven aard waren behandeld, kwam door de benoeming van 3 bestuursleden, de heeren H. M. Brauns te Groningen, B. Akkersdijk te Gouda en N. Waterman te Amsterdam tot gerechtsdeurwaarder, de bestuursverkiezing aan de orde. Het hoofdbestuur zal voor het nieuwe hondsjaar als volgt zijn samengesteld; Voorzitter; A. C. Legel, Schiebroek, vice- voorzitter: G. G. Verhagen, 's-Gravenhage, penningmeester; H. K. de Jong, Amster dam, eerste secretaris: L. A. P. Tebben, Amstelveen, tweede secretaris: L. c. Kreb- bers Rotterdam, commissaris: c. G. M. W. Wllligers, bondspropagandist: A. H. A. van Haasteren. Rotterdam. De heer K. Droog te Rotterdam blijft belast met de aan het bondsorgaan „De Rechtsstrljd" en de werkloozenkas verbon den werkzaamheden. UIT NED. OOST-INDIE. WILHELMUS OF WIEN NEERLANDS BLOED? BATAVIA. 22 Aug. (Aneta). De „Java- Bode" meldt inzake het spelen van het Wilhelmus of Wlen Neerlands Bloed bij offlcleele gelegenheden, dat de regeering bepaalde dat de vraag welke van beide volksliederen als de voornaamste moet wor den beschouwd, geen punt van overweging kan uitmaken. Daar voor den Soesoehoe- nan bij officieele gelegenheden het Wil helmus werd gespeeld, terwijl dit voor den resident en den mangkoenegoro het Wlèn Neerlan-ts Bleed was cn dus de keuze tus- schen belde hederen een zaak van pré seance werd bepaalde dc gouverneur- generaal, dat voortaan oij alle gelegen heden voor alle autoriteiten het Wilhelmus moet worden gespeeld. ZWAAR WEER TE MEDAN. MEDAN, 22 Aug. (Aneta). Hier ter stedt heersehte buitengewoon zwaar weer. Een ontzaglijke hoeveelheid regen viel. waarbij een hevig onweer optrad en een kleine windhoos werd geconstateerd. De geheele in aanbouw zijnde pasar malem, welke voor de feestelijkheden op 31 Augustus be stemd was, ls ingestort. Voorts werden vele hoornen ontworteld terwijl telefoonpalen afknapten o nEVIGE AARDSCHOK TE KOETA RADJA. Negen dooden. KOETARADJA, 24 Aug. (Aneta). Heden nacht werd te Koetaradja een ernstige aardschok gevoeld. Tengevolge hiervan werden negen personen gedood, terwijl twintig gewond werden. Onder de slacht offers bevinden zich geen Europeanen. door zoo'n schele hoofdpijn, door warmte of ongewone vermoeienis. Zorg altijd zoo'n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij te heb ben van 20 ct. Ze helpen directf maken „fit" 8040 (Ingez. Meel.) HET WAARSCHUWINGSBORD OP DEN RIJNZICHTWEG. Een wielrijder-abonné schrijft ons: Met waardeering voor de autoriteiten van Oegstgeest. die voor een behoorlijk fiets pad hebben gezorgd op het eerste gedeelte van den Rijnzichtweg, komende van Kat wijk, zou ik echter in overweging willen geven het „Waarschuwingsbord", dat thans aan den wegwijzer bevestigd ls, meer naar voren of op de splitsing te willen plaatsen en het bord voor „rijwielpad" te vervangen door een bord, dat het wielrlj- den op dat gedeelte verbiedt, daar thans velen den ouden weg nog volgen en zoo doende groeten kans op een proces-verbaal loopen. VOOR DINSDAG 25 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding. Gr.pl. 10.30: Pianorecital 11.00: Voor dracht 11.30: Lyra-trio 12.15: Kovacs Lajos en zijn orkest 1.15: Gr.pl. 1.45: AVRO-Aeolian-orkest 2.30: Orgel en alt 3.15:,Gr.pl. 3.30: Pianorecital 4.00: Voordracht 4.30: Radio-klnderkoorzang 5.00: Kinderuurtje 5.30: Gr.pl. 5.45: Omroeporkest 7.00: Dansmuziek 8.00: Berichten ANP 8.10: Gevarieerd programma m.m.v. Renova Kwintet, Ko vacs Lajos' orkest en solisten In de pauze Radiotooneel 10.45: Reportage schaaktournooi Nottingham 11.00: Be richten ANP 11.10—12.00: Ensemble Pali. Hilversum II. 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuurtje 12.15: KRO-orkest I.00: Gr.pl. 1.20: KRO-Melodlsten 2.00 Voor ae vrouw 3.00: Vervolg concert 3.45: Gr.pl. - 4.00: KRO-orkest 4.45: Gr.pl. 5.00: Vervolg KRO-orkest 5.45: Felicitaties 6.00: Gr.pl. 6.15: KRO-Me lodlsten 7.15: Causerie: De orde der Kruisheeren 7.35: Gr.pl. 8.10: Be richten ANP en mededeelingen 8.10: Russisch orkest „Slawa" 8.30: Gr.pl. 8.50: Vervolg concert 9.10: Gr.pl. 9.30: KRO-orkest 10.15: Gr.pl. 10.30: Nieuwsberichten ANP 10.35: KRO-Trou- badours 11.30—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel II.35: Gr.pl. 12.20: BBC-8chotsch orkest en solist 1.35: Troise and his Mando- liers 2.35: Gr.pl. 3.20: Jack Wilson and his versatile live 4.05: Gr.pl. 4.35: Het Norbert Wethmar Trio en soliste 5.35: Het London Zigeunerorkest 6.20: Berichten 6.50: Het BBC-variété-orkest en solist 8.20: Filmpraatje 8.35: Geor ge Scott-Wood and hls six Swingers 9.05: Het BBC-Symphonie orkest 10.00: Berichten 10.20: Radiotooneel 10.50: Het Gershom Parklngton Kwintet 11.35: Maurice Wlnnlck en zijn orkest 11.50 12.20: Dansmuziek. (Gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr, pl. 11.20: Kamerorkest 2.50: Gr.pl. 3.20: Orkestconcert 4.20: Gr.pl. 5.50: Kamerorkest 7.20. „Cosl fan tutte", Mo zart 11,0512.35: Dansmuziek en popu lair concert. Keulen, 456 M. 6.50: Orkestconcert 12.20: Dito 1.35: Omroepkleinorkest 4 20: Gr.pl. 5.35: Pianorecital 6.20: Omroepkwintet 7.20: Omroeporkest 9.05: Lisz-concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Populair concert 1.30: Salonorkest 1.502.20: Gr.pl. 5.20: Salonorkest 6.50 en 7.20: Gr.pl. 8.20: Salonorkest 9.50: Omroepdansorkest 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Salonorkest 1.30: Populair con cert 1.80—2.20: Gr.pl. 5.20: Pianore cital 6.25: Gr.pl. - 7.26: „Cosl fan tutte", Mozart 10.30—11.15: Gr.pl. Deiitsclilandsender, 1571 M. 8.30: Ope retteconcert 10.20: Berichten 10.50: Cello en plano 11.05: Weerber. 11.20 12.20: Omroeporkest. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 25 Augustus. le programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VAR/ enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur; KRO NCRV enz. 3de programma: 6.00: Keulen - 8.45: Di versen - 10,05: Keulen - 11.20: Parijs R. - 12.20: Brussel Vi. - 14.20, Keulen - 15.20; Droitwich - 16.20: Keulen - 17.20: Brussel VI. - 18.50: Parijs R. - Plm. 22.15: Brussel VI, - 22.30: Brussel Fr, - 22 50; Berlijn. 4de programma: 8 00: Brussel VI - 10.35: Droitwich - 15.20: London Reg. - 17.35: Droitwich - 17 20: Divrsen - 18.50: Droit wich - 22.00. London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 3-J

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7