LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 Augustus 193 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AUTOMOBILISME. INTERNATIONALE ALPENRIT. Derde etappe over acht Alpenpassen. Van de zijde van de K.N.A.C. bericht men ons: Over meerendeels zeer zware bergpas sen kwamen de deelnemers aan den inter nationalen Alpenrit na 10 uur rijden voor de groote en 11 uur voor de kleine klasse Zaterdag te Thun aan, 30 K M. ten Westen van Meiringen gelegen. Deze derde etappe van St. Moritz naar Thun was een einde- looze reeks van klims en dalingen, waarbij het vaak losse grintoppervlak der wegen en de stoflaag het den automobilisten niet gemakkelijk maakten. Niet minder dan acht passen waren in deze etappe ter lengte van 484 K.M. opgenomen, nl. de Albulapas, de Julieraos, de Malojapas, de Spluegenpas, de San Bernardino, de St. Gothard. de Fur- ka- en de Grimselpas. Zouden op elke pas hoogte tijdcontróles hebben gestaan dan waren er ongetwijfeld talrijke strafpunten gevallen Nu moesten er niet meer dan 4 uitgedeeld worden, waaronder aan onzen landgenoot Van Marken, die twee strafpun ten kreeg, terwijl twee andere deelnemers voor het te laat aanslaan van den motor bij den start eveneens strafpunten oplie pen. Ek was Zaterdag 1 uitvaller, zoodat nog 64 wagens in de running liggen Over het geheel genomen is door de Nederland- sche rijders uitstekend gereden en onze landgenooten bevinden zich allen in de beste conditie. Speciale snelheidsproeven hadden niet plaats. Gisteren is het een rustdag geweest. Er zijn nog 31 rijders zonder strafpunten. hetgeen vrij hoog mag worden genoemd. DIT AALSMEER. De postduivenvereniging „Strijd en Vriendschap" te Aalsmeer-Oost hield gis teren een wedvlucht vanaf Qulvrain, af stand 221 K.M. In concours 79 duiven. Los. gelaten voorm. 7.30 uur. De uitslag was: 1, 6, 10 A. Been Jz.: 2, 4, 5, 8. 15 H. Verbeek Jr 3. Joh. Baarsen Dz.: 7. 12 G. C. v. Dam; 9. 11 Joh. Postma; 13. 14. 16 Gb. Stevens. Aankomst 1ste duif voorm. 11.10.6 uur; laatste voorm. 11.25.18 uur. De postduivenvereniging „De Telegraaf" hield dezelfde wedvlucht, afstand 219 KM., met tot uitslag: 1. 2, 4. 6. 8 A. Keessen; 3. 9. 10 J. van Looi): 5. 11 C. de Horde; 7, 12 C. Onderwater. Aankomst 1ste duif voorm. 11.1341 uur. 80ste jaar Is hil lid geweest van den Kev- keraad der Hervormde gemeente Haarlem mermeer. terwijl ook zijn vader bil de stichting van deze kerk deel uitmaakte van het eerste Kerkbestuur waarvan de eerste burgemeester van Haarlemmermeer mr. Pabst destiids als voorzitter fungeerde. GROOTE PRIJS VAN ZWITSERLAND VOOR ROSEMEVER. Seaman wint den grooten prijs van Bern. Op het parcours bij Bern is gisteren de groote prijs van Bern verreden voor ren- wagens van anderhalven liter inhoud. Win naar werd de Engelschman Seaman met Delage in den nieuwen recordtijd van 1 uur 26 min. 30.4 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 141.381 K.M. beteekende. De race leidde over 28 ronden. In totaal moesten 203.840 K.M. worden afgelegd. 1. Seaman met Delage tijd 1 uur 26 min. 30.4 sec. gem. uursnelheid 141.381 K.M.; 2. Embiricos (Griekenland) met Era 1 uur 27 mjp. 53.8 sec; 3. Tonque (Engeland) met Era 1 uur 29 min. 43.7 sec. Op 1 ronde; 4. Howe (Engeland) met Era 5. Ruesch (Zwitserland) met Maserati; 6. Baeumer (Duitschland) met Austin; 7. Mac Evoy (Australië) met Maserati. Niet minder dan 80.000 toeschouwers woonden in den middag de wedstrijden om den grooten prijs van Zwitserland bij, welke voor de derde maal werd gereden. Gestart werden er 17 wagens en slechts 5 hebben de finish bereikt en als men dan weet. dat vier dezer wagens Auto Union waren en de vijfde een Mercedes Benz is het duidelijk, dat hier wederom van een enorme Duitsche zege op automobielrace- gebied mag worden gesproken. Winnaar werd Rosemeyer, die de 509 600 K.M. aflegde in den tijd van 3 uur 9 minu ten 1,6 sec., hetgeen een nieuw record be teekende. Recordhouder was tot nu toe Caracciola, de winnaar van het vorig jaar met een ge middelde uursnelheid van 144,772 K.M. en Rosemeyer bracht dit nu op 161,755 K.M. Bovendien slaagde hij erin ook het ronde record te verbeteren n.l. van 159,416 K.M. van Caracciola op 169,333 K.M. De tweede plaats werd eveneens door een Auto Unlon-rijder bezet n.l. door Achille Varzi, die ongeveer 50 sec. na Rosemeyer door de finish ging. Derde was Hans Stuck (zelfde merk) op twee ronden achterstand, vierde was Fagioll met Mercedes Benz en vijfde Hasse, weer met Auto Union. DUIVENSPORT. HET OOSTEN (N.B. v. Z.1 Wedvlucht vanaf Tilburg op 22 Aug. Af stand der resp. hokken 7780 K.M. In con cours 130 vogels welke in vrijheid weiden gesteld om 1.30 uur met N.W. wind. De uitslag is als volgt: Versteeg 1. 3. 6, 7, 10, 11, 13. 14, 17; Geel 2. 16. 18; de Romijn 4. 5. 8: N. N. 9: Bree- dijk 12, 21; van Gennip 15; Schroder 19, 22; Christlaanse en van Doorn 20. De le vogel vlog met een gemiddelde snelheid van 806.55 M. per min. en werd geconstateerd om 3 uur 9 min. 52 sec. De laatste puntentellende vogel om 3 uur 24 min. 56 sec. met een snelheid van 687.09 M. per minuut. As. Vrijdag inkorven voor Eindhoven. ,J>E BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvluoht vanaf Noyon. In concours 79 duiven die om 7.25 uur werden gelost. Uitslag: J. Vernes 17. 24; G. Stapper 2, 25; H. W. Martens 3, 5, 8. 10. 11; H. Rooda 4. 23. 26; A. J. Lagerweij 6, 9. 15. 22; R. K. W. Kuipers 12, 16, 18, 19: H. v. Keulen 13; W. v. Eijk 14, 17, 21; W. Kruiswijk 20. De leduif werd geconstateerd om 12.37.18 uur; laatste om 1.13.41; H. W. Martens be haalde het le kampioenschap en A. J. La gerweij het 2e kampioenschap. Derby kampioen J. Vernes. DE ZWALUW (Voorschoten). Wedvlucht van Noyon (Frankrijk) met Jonge duiven. Afstand van de eerste prijs winnende vogel 302 K.M. en 770 M. Zij werden in vrijheid gesteld te 7.25 uur met Noord-Westen wind. De eerste duif werd geconstateerd om 12 u. 51 m. 1 sec. en maakte en snelheid van 928 M. per min. De laatste prijswinnende vogel werd gecon stateerd om 1 u. 3 m. 34 s De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Klaveren 1, 3, 8, 11; G. J Zwaan 2, 5, 12, 13; J. Verhoeven 4* G A v. Adriohem 6, 7; F. le Mair 9; J v d' Burg 10. „DE WITPEN" (NDEÜWVEEN). „De Witpen" te Nleuwveen, hield een wedvlucht vanaf Noyen, afstand 320 K.M. De duiven werden 7 uur 25, in vrijheid ge steld. 1. W. v. Leeuwen Pz. 12.58; 2. dezelfde 1.14: 3. dezelfde 1.19; 4. C. v. Leeuwen Abr.z. 1.20; 5. W. v. Leeuwen Pz. 1.23; 6. dezelfde 1.23; 7. C. v. Leeuwen Abr.z. 1.25: 8. L. P. Becker 1.28; 9. Fr. Vermeulen 1.30. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De R.K. Schaakclub „Utile Dulci" te Roe- lofarendsveen heeft zich aangesloten bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken en zal in de a.s. competitie met één tiental uitkomen. Secretaris is de heer H. Bakkes. B 119 te Roelofarendsveen. Thans zijn reeds 19 clubs met ongeveer 475 leden bij bovengenoemden Bond aange sloten. Het aantal tientallen, dat in de nieuwe competitie zal medespelen is reeds gestegen tot 36. Zooals reeds medegedeeld is, treedt de Bond op 1 Sept. as. toe als Onderbond tot den Kon. Ned. Schaakbond, zoodat dan ook de leden der aangesloten clubs maandelijks het tijdschrift van den K.N.S.B. ontvangen. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". De nog te spelen partij van dezen wed strijd tusschen ir. J. J. G. v. Hoek en mr. A. G. de Blécourt is door eerstgenoemde ge wonnen. De stand is thans: le prijs J. van Veen te Hazerswoude, 6 p„ kampioen; 2e pr. G. Bosscha, 4'/i p.: L. J. Rutten en ir. J. J. G. v. Hoek, elk 4 punten; mr. A. G. de Blé court, 3 p. en 1 afgebr. p., W. Demmendal, 2'/: p. en 1 afgebr. partij.; M. M. Segaar, 2 p. en W. v. d. Broek, 1 p. AALSMEER. De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week is de toestand in den bloemenhandel aan de veilingen alhier zeer ongunstig geweest, met het gevolg, dat de meeste producten zeer lage prijzen opbrachten, terwijl bo vendien veel van het aangevoerde onver kocht bleef. Wat het artikel rozen betreft, waarvan geregeld een flink aanbod is, was de hoogste opbrengst voor partijtjes van de beste kwaliteit 5080 cent per bos (20 stuks), doch lang niet alles van dit pro- ducht kon tegen den minimum-prijs van 10 cent per bos verkocht worden en daarvoor krijgt de kweeker dan (mits goedgekeurd op kwaliteit) een rjjksvergoedlng van 6'/i cent. Niet veel, doch het beteekent voor menig bloemist toch zeker nog wel wat; hij beurt dan tenminste nu nog eenig geld voor zijn waardeloos product. De algemeen lustelooze markt vond ook haar terugslag in de opbrengst der chrysantethemums. welke zoowel voor de Mars. Puiling als Rayonanterf en kleinbloemige variëteiten zeer laag werd. Als hoogste prijzen golden voor de grootbloemige van 712 cent per stuk, voor de kleinbloemige van 1018 ct. per bos. Met de Am. anjers ging het naar omstandigheden nog wel; deze bloemen blijken bij den handel meer gewild te zijn dan andere kasproducten om dezen tijd. Van 34cent werd voor deze bloemen betaald, soms voor een superieur partijtje nog iets meer. De Jap. lelies golden van 45 cent per kelk. de calla's 712 cent. Met de buitenbloemen, o.m. gladiolen en dahlia's, was het al zeer ongunstig gesteld wat de opbrengst betreft, terwijl boven dien veel dezer bloemen doordraaiden. Het plumosus snijgroen werd in goede kwaliteit wat beter betaald, nJ. tot 27 cent per bos. Aan de potplantenveillngen vermindert nu het aanbod van campanula's (Ster van Bethlehem), terwijl dat der cyclamen zich uitbreidt. Over het algemeen zijn de prijzen der potplanten ook al niet hoog. Voor de cyclamen gold als hoogste opbrengst van 4075 cent, voor campanula's van 2032 cent. Na afgelegde proeven zijn de volgende personen in „Het Oosterbad" geslaagd voor het diploma als geoefende zwemmer(ster) de dames mevr. Tuppe-De Roth; mevr. Boon-De Graaff; mej. De Koning; de heer F. J. Boon; de meisjes Minte v. d. Zee; Alle Doeve; Jannie Noorman; Henny Trippe; Beppie de Wit; Rlekle Boon; Nel lie Tas: Nora Geel; de jongens Joopie Mil- lenaar; Jan v. d. Zwaard; Willem Vree ken; Jan de Wit en Klaas Tas. HAARLEMMERMEER. Pieter Raven t Zaterdag is ln zijn woning aan de Kruis- laan te Hoofddorp op 87-jarigen leeftijd overleden de heer Pieter Raven, een be kend ingezetene, die ruim 80 taren in deze gemeente heeft, gewoond. Hli behoorde dus tot de zeer weinig ln Haarlemmermeer nog wonende personen, die de ontwikke ling van dezen grooten polder van den be ginne af hebben meegemaakt. De heer Raven was als ongen van 9 laar een van de eersten die de voorbereiding tot stichting van kerken in Haarlemmermeer meemaakten en kon zich op z'n hoogen leeftlid den loop van de daarop betrekking hebbende geschiedenis nog vrij goed her inneren. Biina een halve eeuw en wei tot z'n HILLEGOM. De as. Koninginnedag. De Koninginnedag zal hier herdacht worden door de Chr. Oranje-Vereeniglng met een bijzondere bijeenkomst ln de Ned. Herv. Kerk. Redenaar zal zijn ds. Fokkema uit Amstelveen, medewerking zal verleend worden door den heer Visser met orgel spel en door „Zingt den Heer". De bureaux en instellingen van de ge meente zullen dien dag gesloten zijn. Op 30 Augustus wordt een Oranje-bal ln Flora gegeven. 50 jaar bloemistarbeider. Het was gisteren 50 jaar geleden, dat de heer S. van der Hulst in dienst kwam bij de firma R. van der Schoot. Om 1 uur zijn de jubilaris en diens echtgenoote per auto van zijn huls afgehaald en op Bloemen- heuvel ontvangen. Daar heeft de heer A. C. van der Schoot namens zijn moeder en de directie den jubilaris toegesproken en hem een enveloppe met inhoud aangebo den. De 74-jarige van der Hulst dankte, eveneens zijn oudste zoon. De werklieden schonken hem een gouden horloge. Bloe men sierden de woning. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het as. Koninginncfeest. Het Koninginnefeest zal hier gevierd worden op Dinsdag 1 September met het geven van Kinder- en Volksspelen. Het pro gramma is thans definitief door het be stuur der Oranjevereeniging vastgesteld. In het kort ziet het er ongeveer als volgt uit: Des morgens om 7 uur is er muziek op den toren der Herv. Kerk door de Harmo nie.. Om 8 uur zal een beoordeeling plaats hebben der versierde rijwielen. Om 8 uur zullen de kinderen aantreden op het Kerk plein. Allen voorzien van een vlag. In op tocht gaat het door het dorp, Kerkstraat, Commandeurspad, Commandeurslaan. Was- senaarsche weg. Molentuinweg, Voorstraat, Achterkerkweg, feestterrein. Daar zullen de kinderen door den Edelachtbaren Heer Bur gemeester worden toegesproken. Dan zullen verschillende kinderspelen plaats hebben als houtjes rapen, vlagsteken, muiltje loo- pen. waschophangen, lepel in de flesch, ballendragen, bloempotloopen, ezelstaart- steken, naar den trein, hardloopen met be- dienblad .stoelendans, tonrollen, hindernis- baan, koekhappen, blaastrappen. kellner- race. zakloopen, popdragen, turfrapen, ton- rijden enz. Na afloop hiervan weer in optocht door het dorp langs een andere weg dan men gekomen is. Ontbinding der stoet aan de Bruggestraat. De spelleiders zullen dan de prijzen uitreiken. Tijdens de spelen worden de kinderen op het feestterrein bij den Cal- laoweg getracteerd. In den namiddag te ongeveer 2 uur be ginnen de volksspelen. Verzamelen op het Veilingsterrein van Katwijk en Omstr. Ook dan in optocht naar het feestterrein langs Sandtlaan, Overrijn, v. Egmondstraat, Kerkstraat. Zeeweg. De volksspelen zullen ongeveer bestaan uit: wedstrijd met bedienblad. ringsteken per rijwiel voor heeren, idem voor dames, ringsteken op het losse paard, boegspriet- loopen, stoelendans. Zoowel des morgens als des middags zal de Harmonie Katwijk muzikale medewer- kng verleenen. 's Avonds zal ook de Mond orgelclub haar gewaardeerde medewerking verleenen. Alle inwoners zullen zeker de vlag dien dag uitsteken! Het zal een grootsch feest worden .Het gaat alleen nog maar om mooi weer. En aangezien we nog héél wat mooi weer te goed hebben, rekent het bestuur er op. dat de feestvierenden het dien dag zullen krij gen. LISSE. Ten nadeele van den bloemistarbeider P. Hwonende Koningstraat alhier, werd, terwijl hij onder behandeling was in een kapperswinkel, zijn rijwiel gestolen. Van den dader was geen spoor meer te vinden. De heer W. B. Themmen, die in de vacature van den heer J. Dekker benoemd werd als hoofd der Ned. Herv. School voor G. L. en U. L. O. alhier, zal hedenavond als zoodanig geïnstalleerd worden in de Ned. Herv. Kleuterschool. OEGSTGEEST. Onder belangstelling heeft mevr. v. d. Kaay-Root alhier het feit herdacht, dat haar Naaischool 12'/j jaar geleden werd opgericht. o SASSENHEIM. Tentoonstellingen in „Bloemlust". De tentoonstelling-commissie „Bloemlust" is weer paraat en heeft voor het a.s. sei zoen plannen voor niet minder dan 3 ten toonstellingen en wel een Kerstmis-ten toonstelling. een Tulpententoonstelling en een Narcissententoonstelling De Kerstmistentoonstelling wordt gehou den op 22 23 24 en 26 Dec, en Is bedoeld voor Hyacinthen Voor deze tentoonstelling is door de Vereeniglng „De Hyacinth" een medaille beschikbaar gesteld. Ook andere bolgewassen kunnen worden ingezonden. De tulpententoonstelling wordt gehouden van 19—23 Januari. Een zilveren beker beker wordt uitgeloofd voor de beste col lectie tulpen in 10 soorten. De Narcissententoonstelling is bepaald van 1620 Februari. Behalve de twee wisselbekers, is nog een derde wisselbeker beschikbaar gesteld, voor de beste collectie nieuwigheden voor han delsdoeleinden en een fraai kunstvoorwerp voor de beste collectie Trompetnarcissen Een mooi programma dus dat zeker zal slagen Aanrijding Op de Stoeplaan kwam uit de ricntlng Wittenburgerweg de motorrijder F. N. uit Rotterdam met de duopassagiere mej. M. van W. uit Dordrecht en uit den Schouw- weg een vrachtauto bestuurd door L. v. d. L. uit den Haag. Deze laatste, die onder toezicht reed van W. H. botste tegen den motor, zoodat N. en mej. v. W. over de straat werden geslingerd. Mej. v. W. be kwam schaafwonden, doch erger er aan toe was de motorrijder N.; deze bekwam een ernstige gecompliceerde beenbreuk. Nadat dr. X. de eerste hulp had verleend, werd hij per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De politie maakte procesverbaal op. VEUR-LEIDSCHENDAM. Van een groep padvinders, die hun kampement hadden opgeslagen aan den nieuwen Rijksweg Den HaagUtrecht, is des nachts een tweetal rijwielen ontvreemd. De marechaussees stelden een onderzoek in. Door een kabeldefect trad gistermor gen een storing in de electriclteitslevering in, die in verband met den Zondag weinig hinder opleverde. Alleen de Veursche Radio- Centrale ondervond last, daar zij eerst te 10.15 uur toen het defect hersteld was. met de uitzending kon aanvangen. Op last van de Officier van Justitie is aangehouden de 48-jarige E. D. J. van der B., wonende te Stompwljk. tot het onder gaan van een gevangenisstraf van 6 maan den, wegens diefstal van gas. B. is naar de strafgevangenis te Den Haag overgebracht. De Rijkspolitie heeft aangehouden de 16-jarige J. T en de 14-j. J. S., beiden wo nende te Voorburg, die door den heer J. van B. wonende aan den Westvlietweg. waren betrapt op het stelen van peren en appelen in zijn boomgaard. Na verhoor zijn beide jongens weder op vrije voeten gesteld. De burgemeester is met verlof afwezig van heden tot en met 6 September a.s. Loco burgemeester is voor Stompwijk weth. van Wijk en voor Veur weth. de Koning. Zaterdag a.s. wordt ten bate van Val- kenheide, het Instituut tot opvoeding van verwaarloosde jeugd een speldjesdag ge houden. Bij publieke veiling van tuingrond met schuren, warenhuizen enz. staande aan den Westvlietweg nabij de Starlift, zijn deze aangekocht voor f. 17900 door den heer A. van den Hoek te den Haag. Onder leiding van den heer van Leeu wen maakte gisteren de R.K. Jeugdorgani satie „De Jonge Wacht" met autobussen een uitstapje. Gereden werd eerst naar Noordwijk aan Zee. waar geruimen tijd werd vertoefd en een tochtje op zee werd gemaakt. Hierna ging het via Haarlem naar het vliegveld Schiphol. Vol bewonde ring werden daar verschillende demonstra ties gevolgd. De terugtocht ging over Gouda Alphen en Leiden, waarna men voldaan te c.a. 8 uur weer hier terugkwam. VOORHOUT. EEN BIJNA 1 M. LANGE SLANG GEVANGEN. In de bloemenkas van den heer H. C. v. Wieringen. Dezer dagen is door den bloemist H. C. v. Wieringen, in diéns broeikas een slang gevangen; een zeldzame gebeurtenis. Al eenige dagen hoorde men in de bloe menkas een gedempt gesis. Tot op zekeren avond dit gesis duidelijker te hooren was en al gauw een dier werd opgemerkt, half onder eenige bladeren verscholen. Dit bleek later een slag te zijn De heer v. W. heeft het dier toen een slag op den kop toege diend waardoor het verdoofd in een kist opgesloten kon worden. De slang bleek bijna een meter lang te zijn. is zwart met grijs geteekend en draagt een platte gele kop. Op zijn tong bevinden zich drie an gels, waardoor wordt vermoedt, dat het dier wel giftig kan zijn. Op de vraag hoe in deze omgeving een slang gevangen kan worden, wordt door deskundigen vermoedt, dat het dier is mee gekomen. hetzij als eitje of als jonge slang met een hoeveelheid turfmolm en door de steeds warme temperatuur in de kas tot groei is gekomen. Het consultatie-bureau voor zuigelin gen zal gedurende de volgende weken ge opend zijn, niet op de Donderdagen maar op de Zaterdagen te half 12, n.l. op 29 Aug., 5, 12 en 19 September. o VOORSCHOTEN. Van de opslagplaats van gebruikt ma terieel van de Haagsche tramweg maat schappij gelegen aan den Haagweg bij de Haagsche Schouw zijn een aantal wissel platen, schroefbouten en rails ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. o ZEVENHOVEN Geslaagd te Amsterdam voor het di ploma autogeen-lasscher de heer D. Spek alhier. Aan de fa. J A. Slingerland, stoom- smederij alhier, is onderhandsch gegund het maken en leveren van ijzerwerk voor de havenwerken te Hilversum, door het aan nemersbedrijf de fa. wed. A. de Bruin te Mijdrecht. ALPHEN. WIELRIJDER OP SLAG GEDOOD. DOOR TOURINGCAR OVERREDEN. Gisteravond omstreeks halftien heeft langs den Rijksstraatweg In den Hoorn nabij de woning van den barbier en kleer maker P. v. Doorn, een ernstig verkeers ongeval plaats gehad, waarbij de 21-jarige J. de Wit, uit Woubrugge, op slag werd gedood. Omstreeks genoemd tijdstip kwam uit de richting Leiden een autobus van de N.A.L. uit Ter-Aar; rechts van deze auto bus reed de 21-j. wielrijder J. de W. uit Woubrugge. Of deze de bus heeft willen passeeren is niet bekend, doch wel, dat hij reeds over eonlgen afstand achter de bus had gereden. Op het moment, dat hij rechts van de autobus ging rijden, reed hij den daar wandelenden De Kleer uit de Grijpe- steinstraat aan, waarna hij vervolgens zelf tegen de bus viel en hieronder terecht kwam. Het rechter-achterwiel ging den jongen over hoofd en hals, zoodat hij op slag dood was. Hoewel dokter Hlldernu, spoedig ter plaatse was, kon deze slecb den dood constateeren. Door de politie hi spoedig ter plaatse was, werd terstond'», onderzoek ingesteld. Het stoffelijk ove schot werd per brancard overgebracl naar het lijkenhuisje aan de Schoolstiai Als tragische bijzonderheid kunnen nog melden, dat het ongeluk plaats had ter hoogte van een in de omgeving var het slachtoffer wonende getrouwde zuste! Begin van brand. Zaterdagmiddag omstreeks halféén werd de brandweer gealarmeerd voor een bram in de Ridderbuurt. De motorspuit, die uk rukte, behoefde echter geen dienst te doen daar bij aankomst bleek, dat de brand wa ontstaan in de woning van S„ doordat eei vlam in een pan met vet was geslaget doch dien men Inmiddels zelf had wetei te blusschen. De a.s. Koninginnefeesten. Voor de a.s. Koninginnefeesten heelt o Chr. Oranjevereeniging het navolgend programma samengesteld op 31 August® t.w.: 7 uur reveille tamboers en hoorn blazers, Oranje-Garde; 7.45 uur: kloklui den; 8 uur: koraalmuziek Kerkplein, j„ lianastraat door de Chr. muziekver. '.jbt et Religioni"; 8.45: kinderoptocht; opstel ling van de kinderen van alle scholen voo de Chr. HB.S. (de kinderen worden doo trommelslagers afgehaald), waarna aubade volgt aan den burgemeester, daai na optocht met muziek. Route: Buitenwa Gaslaan, Statlonsstr., Oranjestr., Pr. Hen drikstr., Julianastr., Bruggestr., Raadhuis straat, J. Coninckstr., Toussaintstr., Var Boetselaerstr., Bloemhofstr. (ontbinding) Traktatie. De kinderen worden op de scho len getrakteerd. Middagfeestelijkheden deze zullen plaats hebben op het sportveli der Martha-Stichting, Ingang tegenoie Brikettenfabriek fa. Jongenburger. 2 uur: volksspelen, zooals baldragen. rep Je, trein vertrekt, zakloopen. kuipje steken. 2.30: nationale ringrijderij voor paren e paard onder den man; 3 uur houtjes rapen, koekhappen, mastklimmen; 3.15 uu concert door de Chr. Gem. Zangver. Sur sum Corda. 4 uur: voetbalwedstrijd A.R.C. —Pro Patria I Schiedam. 5.30 uur: prijsuit reiking. Arti geeft gedurende de middag uren een concert. 6 uur: sluiting van he terrein. 7.15 uur: herdenkingsdienst in i Ned. Herv. Kerk Julianastr., spreker dr. II. Edelkoort, Ned. Herv. pred. Amsterdam onderwerp: „Met opgestoken vaandel". Te afwisseling trompetsolo door den heer 0, Geukes, Gouda, met orgelbegeleiding vai den heer M. v. d. Heijden. Einde van den dienst 8.15 precies. 8.15: Naar de verlichl terreinen der Martha-Stichting. Opening terrein 7.30. Gedurende dezen avond vei leenen medewerking „Arti", „Hosanna" ei jeugdmuziekclub der Martha-Stichting. Des avonds - zullen er flints vertoond wor den. Op den hoek Bruggestraat—v. Man dersloostraat kwam een tweetal wielrijderi met een tandem te vallen. Een 14-j. zoon van den heer D. kwam hierbij onder de tandem terecht, waarbij hij zijn linkerknie kneusde. Hij werd bij V. binnengebracht waar dr. Hlldernisse de eerste hulp ver leende. BODEGRAVEN. AUTO TEGEN EEN BOOM. Bestuurder ernstig gewond. Bij het uitwijken voor een tegenligger kwam gistermiddag te ongeveer half drie de 63-jarige autobestuurder N. M. uit Noordwijkerhout, terecht in het mulle zand, dat wegens herstellingswerkzaam- heden aan het rijwielpad naast den Rijks weg bij Nieuwerbrug ligt opgehoopt. De auto maakte een zwaai naar links, ge raakte op het rijwielpad aan de overzijde van den weg en botste, bij een poging vaa den bestuurder om weer op den rijweg te geraken, tegen een boom. De wagen weid geheel vernield. De bestuurder werd ern stig gewond en met eenige gebroken ribben en inwendige kneuzingen naar het Diaco- nessenhuis te Leiden vervoerd. Naar wil bij informatie vernamen, is zijn toestand bevredigend. Zijn echtgenoote, die naast hem had gezeten, werd licht gewond, BOSKOOP. Na dagen van voorbereiding Is Zater dag met goed succes een proef genomen, met het lichten van het vaste gedeelte rad de noodklapbrug over de Gouwe alhier, zulks ln verband met de binnenkort plaats hebbende doorvaart van de nieuwe bet- brug, die begin September verwacht wordt B. en W. stellen den raad voor, om te besluiten tot onderhandsche opdracht aan de N.V. Metaalbewerking J. v. d. Broek er Zoon alhier voor het ombouwen der cen trale verwarming in een warmwater-Instal latie in het gemeentehuls. De kosten van een en ander zijn begroot op f. 2700. HAZERSWOUDE. De heer Jac. van Beek Szn. f Hedenmorgen te 4 uur ls na een korte ongesteldheid op 72-jarigen leeftijd overleden de heer Jac. van Beek Szn. De overledene was lange jaren lid van het bestuur der Ned. Herv. Zondagsschool en voorzitter van de afdeeling van Geref. Zendingsbond. Vele jaren was de heer Jac. van Beek, die tot de A.-R. Par"l behoorde, lid van den Gemeenteraad. LEIDERDORP. Geslaagd uitstapje. De Ger. Knapen en Meisjesvereen. alhier maakte in twee autobussen een uitstapje naar Arnhem. De heenreis werd vana Utrecht gemaakt langs den Rijn ove Amerongen en Wageningen. Te Arnne werd o.a. het park Sonsbeek bezichtigd verder Roozendaal en Omstreken. De te rugtocht geschiedde over Ede. Zeer voldaau over de mooie reis keerde het gezelr" 's avonds half elf terug. Onze plaatsgenoote mej. G. Wol slaagde te Den Haag voor het dip|(® coupeuse. Voor het diploma lingerie siaa» den de dames N. Oosterom, L. v. d. f®1;,' G. de Jong, M. Steen alhier en rnej.- van Harteveld te Zoeterwoude. Allen w den opgeleid door mej. E. J. Vank altw*

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12